BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
amrica

#676 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by amrica » 11/06/2011 12:22

dibidus wrote:
rogoz wrote:Nikad vise nece biti kao sto je bilo.//Idemo dalje,//ja kao neko ko nema veze sa vi(!)jerom, svom snagom podrzavam ovo sto radi Ceric i Zuka!//Dosta je bilo,//dosta rezervata u kojima pod fasistickom cizmom stenje Bosnjacko bice.//Ovo je samo pocetak udruzenja Bosnjaka,//treba ici dalje,//treba jedinstvo i snagu pokazati,//bolje ce nas cuti neprijatelj i prijatelj naseg neprijatelja.//Tresu se vec sad,//uplaseni budjenjem Bosnjaka,//pa dokle da cekamo,//sta smo to mi?//!Nema cekanja,//cekali smo gotovo dvije decenije,//nista se nije promjenilo od 1990.//Nedamo Bosnu i Hercegovinu,//nedamo Sandzak... :)
Nema lakseg posla nego rastaviti one koji ne znaju rastaviti rijeci.
I opcenito nista ne znaju.

"Ko nije naucio racunati i pisati vazda ce tudju cunu sisati!"
a morebitno se 'vako pise po pravilima banu :D

JoseMujica
Has thanked: 153 times
Been thanked: 114 times

#677 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by JoseMujica » 11/06/2011 12:24

nellington wrote:
Image
:thumbup: najjači komentar ikad... BANU je drugo kolo :lol:

rogoz

#678 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by rogoz » 11/06/2011 12:28

JoseMujica wrote:
nellington wrote:
Image
:thumbup: najjači komentar ikad... BANU je drugo kolo :lol:
Jak komentar,nema sta.
DA NEKVARIMO TEMU.

juventino77

#679 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by juventino77 » 11/06/2011 12:31

kad vidim ove lokalne forumske provokatore, kompleksase, cetnici i ustase nam nisu potrebni, jos trolaju po raznim temama kao da su placeni za trolanje i provokacije,ko zna ,mozda i jesu, a sve do jednog isti likovi se javljaju i iste price pricaju, bilo koja tema da je , da li ova ili neka druga, samo nek je protiv Bosnjaka, sve sami europejci,Bosanci , demokrate itd itd

escobar__
Has thanked: 454 times
Been thanked: 641 times

#680 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by escobar__ » 11/06/2011 12:39

Šta su nam se ovo komunjare uznemirile, brinu se šta će reći Srbi?

neretvanac

#681 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by neretvanac » 11/06/2011 12:51

Nazalost, Bosnjaci imaju podobar manjak identiteta i komplekse koji su produkt toga.
Ne znaju jesu li samo i iskljucivo muslimani, jel islam obavezno dio njihovog identiteta; jesu li Bosanci, Hercegovci, Bosnjaci, Muslimani, Jugoslaveni ili sve to u isto vrijeme (a to je pomalo smijesno), nekada najveci zagovaratelji bratstva i jedinstva, jugoslavenstva, nacionalno osvjesteni genocidom, osnovni temelji identiteta jedne zajednice sklepani od kvazi-naucnika u svega 10 godina, koja im je zastava, ko prijatelj a ko dusmanin... i jos x pitanja na koja nikako da nadju odgovor !
Last edited by neretvanac on 11/06/2011 12:53, edited 2 times in total.

nosara
Has thanked: 288 times
Been thanked: 171 times

#682 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by nosara » 11/06/2011 12:52

juventino77 wrote:kad vidim ove lokalne forumske provokatore, kompleksase, cetnici i ustase nam nisu potrebni, jos trolaju po raznim temama kao da su placeni za trolanje i provokacije,ko zna ,mozda i jesu, a sve do jednog isti likovi se javljaju i iste price pricaju, bilo koja tema da je , da li ova ili neka druga, samo nek je protiv Bosnjaka, sve sami europejci,Bosanci , demokrate itd itd
Da sve ovo oko banu nije komicno, rekao bih da osnivanje ovakvih "institucija" direktno dovodi u pitanje BiH, kao sekularne i multinacionalne drzave i time puse u jedra njene podjele na nacionalno monolitne torove... :zzzz:

rogoz

#683 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by rogoz » 11/06/2011 13:00

Meni je jasno zasto se digla ova halabuka oko osnivanja BANU.Zarazna klica fasisticke velikosrpske ideologije umnozava se kao bakterije,od jedne bakterije stvore se dvije,od dvije stvore se cetiri,od cetiri stvori se osam itd.Bosna je pogodno tlo za razvoj tih fasistickih klica.Srbija je zarazila citavu Bosnu.Bosnjaci stvaranjem ove akademije stvaraju antitijela,borba protiv parazita.Snaga jednog naroda ogleda se u jedinstvu,zato podrzavam svaki oblik neke zajednice itd.Nece Srbija moci vise da proizvodi Abidice.
...a forum ko forum,svako bi malo da se nasmije,pa makar i na ovakvim ozbiljnim temama.
Posle ce biti nismo znali... :-)

JoseMujica

#684 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by JoseMujica » 11/06/2011 13:00

naravno svako mišljenje van islamskog kulturno-povijesnog kruga je komunjarsko, četničko, ustaško, neprijateljsko, islamofobično i antibošnjačko. Sve go demokrata vidim i onda ćemo se ibretiti što Srbi i Hrvati neće sa nama.

Po postovima se tačno vidi kolko je ko knjiga očima vidio u izlogu, a da ne kažem uzeo u ruku (išta osim sopstvene ćune), a predaleko bi bilo i ambiciozno s moje strane da kažem, pročitao. Onaj osnovni postulat pismenosti XX stoljeća, čitanje teksta sa razumijevanjem, ne vrijedi ni pominjati ovdje.

Al keep it up :thumbup: i daleko ćete dogurati akademici aus Neumarkt :D

dibidus

#685 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by dibidus » 11/06/2011 13:01

Bas je ovo sve otislo u neku stvar.

Posto nam hodze osnivaju Akademije red je da Akademik Avdo Sidran sada osnuje novi IVZ.

arzuhal
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

#686 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by arzuhal » 11/06/2011 13:04

poznanik wrote: Negira li BANU postojanje ALUBIH, ili je, kroz specifičan naziv Akademije, namjera osnivača da se postigne poistovjećivanje etničkog sa državotvornim....?
:D

prljavi Hare
Location: trudite se,radite se,budite pošteni,nemojte varati,nemojte lagati....
Has thanked: 39 times
Been thanked: 129 times

#687 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by prljavi Hare » 11/06/2011 13:06

JoseMujica wrote:naravno svako mišljenje van islamskog kulturno-povijesnog kruga je komunjarsko, četničko, ustaško, neprijateljsko, islamofobično i antibošnjačko. Sve go demokrata vidim i onda ćemo se ibretiti što Srbi i Hrvati neće sa nama.

Po postovima se tačno vidi kolko je ko knjiga očima vidio u izlogu, a da ne kažem uzeo u ruku (išta osim sopstvene ćune), a predaleko bi bilo i ambiciozno s moje strane da kažem, pročitao. Onaj osnovni postulat pismenosti XX stoljeća, čitanje teksta sa razumijevanjem, ne vrijedi ni pominjati ovdje.

:thumbup: Mislim da je ovo boldano ključ svega,nudi mnoge odgovore! :dance:
Mujice,sada je najvažnije da četnici,ustaše i ostali islamofobi ne BANU na temu!!!! :D

nellington
Been thanked: 1 time

#688 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by nellington » 11/06/2011 13:07

arzuhal wrote:
poznanik wrote: Negira li BANU postojanje ALUBIH, ili je, kroz specifičan naziv Akademije, namjera osnivača da se postigne poistovjećivanje etničkog sa državotvornim....?
Ima scena iz Diplomaca kad Radmila Savičević pita Đuzu šta studira.

Đuza: "Akademiju"
Radmila: "Je li nauka?"
Đuza: "Ne, filmsku."
Radmila: "A, ja sam čula samo za Akademiju nauka"
Đuza: "E ta nije primala one godine kad sam se ja upisivao".

rogoz

#689 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by rogoz » 11/06/2011 13:14

JoseMujica wrote:naravno svako mišljenje van islamskog kulturno-povijesnog kruga je komunjarsko, četničko, ustaško, neprijateljsko, islamofobično i antibošnjačko. Sve go demokrata vidim i onda ćemo se ibretiti što Srbi i Hrvati neće sa nama.

Ko to kaze?
Ja licno nebranim islam,nije svaki Bosnjak vezan za za islam.
ps
ovo oko knjiga, imas pravo,bajke su najbolje... :sax:

dibidus

#690 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by dibidus » 11/06/2011 13:15

Ja mislim da se ovdje nekima sprema prijem u BANU, tj. BANOVANJE po skracenom postupku!

ultima_palabra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 144 times

#691 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by ultima_palabra » 11/06/2011 13:15

Pa upravo koji prozivaju se najviše brinu šta će reći Srbi i kako ih najbolje iskopirati... Srbi imaju Dodika, daj nama Radončića, Cerić širi mržnju, šta ima veze vidi patrijarha, oni imaju SANU daj i nama BANU, kad se ukinu raspela po školama u PC-u onda mogu i ocjene iz vjeronauke u Sarajevu :-) To je ta matrica razmišljanja, oni zavide Srbima i Hrvatima na poodmaklom nacionalizmu :oops: Isto kao što slušači Thompsona imaju mokre snove o Dvorima, Obrazu i beogradskim huliganima, i kontaju kad će oni moći onako razbijati pedere...

Ali evo Kiš je to rekao bolje od mene:
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.

Kolektivna i pojedinačna paranoja.

Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega posledica gubljenja individualne svesti; te, prema tome, kolektivna paranoja i nije ništa drugo do zbir individualnih paranoja doveden do paroksizma.

Ako pojedinac, u okviru društvenog projekta, nije u stanju da se «izrazi», ili zato što mu taj društveni projekt ne ide na ruku, ne stimuliše ga kao individuu, ili ga sprečava kao individuu, što će reći ne daje mu da dođe do svog entiteta, on je primoran da svoj entitet traži izvan identiteta i izvan tzv. društvene strukture. Tako on postaje pripadnik jedne skupine koja postavlja sebi, bar na izgled, kao zadatak i cilj probleme od epohalne važnosti: opstanak i prestiž nacije, ili nacija, očuvanje tradicije i nacionalnih svetinja, folklornih, filozofskih, etičkih, književnih, itd. Sa teretom takve, tajne, polujavne ili javne misije, N.N. postaje čovek akcije, narodni tribun, privid individuuma. Kad smo ga već sveli na tu meru, na njegovu pravu meru, pošto smo ga izdvojili iz krda, u koje se on sam smestio – ili gde su ga drugi smestili, imamo pred sobom individuu bez individualnosti, nacionalistu, rođaka Žila (Jules).

To je onaj Sartrov Žil, koji je porodična nula, čija je jedina osobina da ume da prebledi na pomen jedne jedine teme: Engleza. To bledilo, to drhtanje, ta njegova «tajna», da ume da prebledi na pomen Engleza, to je jedino njegovo društveno biće i to ga čini značajnim, postojećim: nemojte pred njim pominjati engleski čaj, jer će vam svi za stolom početi namigivati, davaće vam znake rukama i nogama, jer Žil je osetljiv na Engleze, zaboga, pa to svi znaju, Žil mrzi Engleze (a voli svoje, Francuze), jednom rečju, Žil je ličnost, on postaje ličnost zahvaljujući engleskom čaju.

Ovaj i ovakav portret, primenjiv na sve nacionaliste, može se slobodno, a po ovoj shemi, razviti do kraja: nacionalista je, po pravilu, kao društveno biće, i kao pojedinac, podjednako ništavan. Izvan ovog opredeljenja, on je nula. On je zapostavio porodicu, posao (uglavnom činovnički), literaturu (ako je pisac), društvene funkcije, jer su one isuviše sitne u odnosu na njegov mesijanizam. Treba li reći da je on, po opredeljenju asketa, potencijalni borac koji čeka svoj čas. Nacionalizam je, da parafraziram Sartrov stav o antisemitizmu, «potpun i slobodan izbor, globalan stav koji čovek prihvata ne samo prema drugim nacijama nego i prema čoveku uopšte, prema istoriji i društvu, to je istovremeno strast i koncepcija sveta».

Nacionalista je, po definiciji, ignorant. Nacionalizam je, dakle, linija manjeg otpora, komocija. Nacionalisti je lako, on zna, ili misli da zna, svoje vrednosti, svoje, što će reći nacionalne, što će reći vrednosti nacije kojoj pripada, etičke i političke, a za ostale se ne interesuje, ne interesuju ga, pakao to su drugi (druge nacije, drugo pleme). Njih ne treba ni proveravati. Nacionalista u drugima vidi isključivo sebe – nacionaliste. Pozicija, rekosmo li, komotna. Strah i zavist. Opredeljenje, angažovanje koje ne iziskuje truda. Ne samo «pakao to su drugi», u okviru nacionalnog ključa, naravno, nego i: sve što nije moje (srpsko, hrvatsko, francusko...) to mi je strano. Nacionalizam je ideologija banalnosti. Nacionalizam je, dakle, totalitarna ideologija.

Nacionalizam je, uz to, ne samo po etimološkom značenju, još poslednja ideologija i demagogija koja se obraća narodu. Pisci to najbolje znaju. Stoga je pod sumnjom nacionalizma svaki pisac koji deklarativno izjavljuje da piše «iz naroda i za narod», koji svoj individualni glas tobože potčinjava višim, nacionalnim interesima. Nacionalizam je kič (a, da se podsetimo, Kič bi se mogao meriti stepenom banalnosti svojih asocijacija – A. Mol.), u srpsko – hrvatskoj varijanti, nacionalizam je borba za prevlast oko licitarskog srca.

Nacionalista, u principu, ne zna ni jedan jezik, niti tzv. varijante, ne poznaje druge kulture – ne tiču ga se. Ali stvar nije tako prosta. Ako i zna neki jezik, što će reći da kao intelektualac ima uvid u kulturno nasleđe neke druge nacije, velike ili male, to mu znanje služi samo tome da uspostavlja analogije, na štetu onih drugih, naravno. Kič i folklor, folklorni kič, ako vam se tako više sviđa, nisu ništa drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalističke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropološke prirode, nego nacionalističke. Insistiranje na famoznom coleur locale-u takođe je, ako je izvan umetničkog konteksta, što će reći da nije u službi umetničke istine, jedan od vidova nacionalizma, prikrivenog.

Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono što su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Naše vrednosti, nacionalne, nacionalističke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to još i više, mi koljemo, kad se mora, ali oni još i više; mi smo pijanci, oni alkoholičari; naša istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, naš je jezik čist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam živi od relativizma. Ne postoje opšte vrednosti, estetičke, etičke, itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjaštvo. Treba biti bolji samo od svoga brata ili polubrata, ostalo me se i ne tiče. Skočiti malo više od njega, ostali me se ne tiču. To je ono što smo nazvali strah. Ostali čak imaju pravo da nas dostignu, da nas prestignu, to nas se ne tiče. Ciljevi nacionalizma uvek su dostižni ciljevi, dostižni jer su skromni, skromni jer su podli. Ne skače se, ne baca se kamena s ramena da bi se dostigao svoj sopstveni maksimum, nego da bi se nadigrali oni, jedini, slični a tako različni, zbog kojih je igra i započeta.

Nacionalista se, rekosmo, ne boji nikog, osim svog brata. Ali od njega se boji strahom egzistencijalnim, patološkim: pobeda izabranog neprijatelja jeste njegov apsolutni poraz, ukidanje njegovog bića. Pošto je strašljivac i nikogović, nacionalista ne ističe sebi više ciljeve. Pobeda nad izabranim neprijateljem, onim drugim, jeste apsolutna pobeda. Stoga je nacionalizam ideja beznađa, ideologija mogućne pobede, zagarantovana pobeda, poraz nikad konačan. Nacionalista se ne boji nikoga, «nikoga do Boga», a njegov bog jeste bog po njegovoj meri, bledi rođak Žil, negde za nekim drugim stolom, njegov brat rođeni, isto toliko nemoćan kao i on sam, «ponos porodice», porodični entitet, svesni i organizovani deo porodice i nacije – bledi, blesavi rođak.

Rekli smo, dakle, biti nacionalista znači biti individuum bez obaveze. «To je kukavica koja ne želi da prizna svoj kukavičluk; ubica koji potiskuje svoju naklonost ka ubistvu, nemoćan da je sasvim priguši a koji se, ipak, ne usuđuje da ubije, osim iz potaje ili anonimnosti gomile, ili u nekakvom pravednom ratu. Nezadovoljnik koji u mirnodopsko vreme ne usuđuje da se pobuni iz straha od konsekvenci svoje pobune» - slika i prilika citiranog Sartrovog antisemite. I odakle, pitamo se, taj kukavičluk, to opredeljenje, taj zamah nacionalizma u naše doba? Pritisnut ideologijama, na marginama društvenog kretanja, zbijen i izgubljen među konfrontiranim ideologijama, nedorastao individualnoj pobuni, jer mu je ona uskraćena, individuum se našao u procepu, u praznini, ne učestvuje u društvenom životu a društveno biće, individualista a individualnost mu uskraćena u ime ideologije, i šta mu preostaje drugo nego da svoje društveno biće traži drugde? Nacionalista je refulirani individualista, nacionalizam je refulirani (kolektivni) izraz tog i takvog individualizma, ideologija, i antiideologija...

Marilyn

#692 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Marilyn » 11/06/2011 13:16

naravno svako mišljenje van islamskog kulturno-povijesnog kruga je komunjarsko, četničko, ustaško, neprijateljsko, islamofobično i antibošnjačko. Sve go demokrata vidim i onda ćemo se ibretiti što Srbi i Hrvati neće sa nama.
so true
Čim nisi vjernik, odmah si četnik :-?

JoseMujica

#693 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by JoseMujica » 11/06/2011 13:27

ultima p .... hvala na Kišu :thumbup:

neretvanac

#694 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by neretvanac » 11/06/2011 13:40

Da se razumijemo,vecina Bosnjaka su 1991. godine bili sve, al najmanje "ko nije islamskih pogleda, cetnik je" , pa ih je 100.000 zavrsilo po jamama, a u njih su pobacani od strane "ibretimo se sto nece sa nama" Srba i Hrvata...

Sasvim_Obican

#695 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Sasvim_Obican » 11/06/2011 13:44

Ovo stvarno počinje biti komično ! Šta vi mislite da je cilj tkz. "BANU-a" - odbrana svebošnjačkih interesa od potencijalnog novog genocida nad njima, zaštita ugrožene djece iz Sandžaka koja, eto ti muke i belaja, moraju učiti jednu lekciju o mrskom Svetom Savi, povezivanje s Albanijom, pa dalje preko Makedonije i Turske, pa sve do Pakistana i Indije ?! Ne budimo naivni - ilegalna "BANU" je klasična provokacija koja će se ugušiti prije nekog ozbiljnijeg angažmana. Njem pravi cilj bi mogle biti donacije ljudi iz inostranstva koji misle da još živimo u '93, a koje bi poslužile za nove dvorove, palate, lične koncerte i tablice sa oznakama "mufty".

mO k3
Has thanked: 897 times
Been thanked: 536 times

#696 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by mO k3 » 11/06/2011 13:50

zagazaga wrote:
dibidus wrote:Ja mislim da se ovdje nekima sprema prijem u BANU, tj. BANOVANJE po skracenom postupku!
Ja mislim da se na ovoj temi organizuju ekskurzije u BANU'vce.........pa ti vidi :mrgreen:
ma malo ih u banju poslati .... da se odmore :) izvinjavam se na off topicu..

amrica

#697 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by amrica » 11/06/2011 13:57

dibidus wrote:Bas je ovo sve otislo u neku stvar.

Posto nam hodze osnivaju Akademije red je da Akademik Avdo Sidran sada osnuje novi IVZ.

:thumbup: :dance:

nosara
Has thanked: 288 times
Been thanked: 171 times

#698 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by nosara » 11/06/2011 13:57

rogoz wrote:Meni je jasno zasto se digla ova halabuka oko osnivanja BANU.Zarazna klica fasisticke velikosrpske ideologije umnozava se kao bakterije,od jedne bakterije stvore se dvije,od dvije stvore se cetiri,od cetiri stvori se osam itd.Bosna je pogodno tlo za razvoj tih fasistickih klica.Srbija je zarazila citavu Bosnu.Bosnjaci stvaranjem ove akademije stvaraju antitijela,borba protiv parazita.Snaga jednog naroda ogleda se u jedinstvu,zato podrzavam svaki oblik neke zajednice itd.Nece Srbija moci vise da proizvodi Abidice.
...a forum ko forum,svako bi malo da se nasmije,pa makar i na ovakvim ozbiljnim temama.
Bosnjaci treba da budu jaki i zajebani, a ne smijesni... Osnivanje ove parodije na akademiju nauka i umjetnosti pored postojece drzavne Akademije je potez koji ima svrhu da od Bosnjaka pravi cirkus... To treba osudit i zaustavit dok ne bude kasno...

opa22

#699 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by opa22 » 11/06/2011 13:58

nosara wrote:
rogoz wrote:Meni je jasno zasto se digla ova halabuka oko osnivanja BANU.Zarazna klica fasisticke velikosrpske ideologije umnozava se kao bakterije,od jedne bakterije stvore se dvije,od dvije stvore se cetiri,od cetiri stvori se osam itd.Bosna je pogodno tlo za razvoj tih fasistickih klica.Srbija je zarazila citavu Bosnu.Bosnjaci stvaranjem ove akademije stvaraju antitijela,borba protiv parazita.Snaga jednog naroda ogleda se u jedinstvu,zato podrzavam svaki oblik neke zajednice itd.Nece Srbija moci vise da proizvodi Abidice.
Bosnjaci treba da budu jaki i zajebani, a ne smijesni... Osnivanje ove parodije na akademiju nauka i umjetnosti pored postojece drzavne Akademije je potez koji ima svrhu da od Bosnjaka pravi cirkus... To treba osudit i zaustavit dok ne bude kasno...
:thumbup:

Great Cornholio

#700 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Great Cornholio » 11/06/2011 13:59

Meni nekako nije baš nojnormanije da se intelekualci dijele na srpske, hrvatske, bošnjačke itd., jer intelekt, ako se gradi na nauci koja je nepristrasna, je nešto što bi trebalo biti univerzalno.

Locked