BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
andromeda101

#226 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 » 10/06/2011 10:31

MuaDib wrote:Jake akademije, u kojoj sjedi Reis Truhlema Cerić, prijeratni član UDBE, Muhamed Filipović koji je ovim sam sebi pljunuo usta, ovaj Muhić romantičar bošnjačke historije, Zukorlić srpski igrač koji treba da radikalizuje Bošnjake, i jel ono Džemaludin Latić koji zaluđuje Bošnjake ili ne daj Bože Smail Čekić za kojeg je odkazano da laže i iskrivljuje stvari (zbog čijih eseja smo izgubili tužbu protiv Srbije) i ostali neafirmisani bošnjački kadrovi, koji se samoproglašavaju akademicima. Ovo je da ti se želudac okrene, a najgore je što ovdje ima papagaja njihovih teorija, koji ne razmišljajući odmah se upale na ovaj jad od bošnjačkih dušebrižnika. Ovo je po meni, samo početak jednog novog političkog momenta, koji se zove zbogom Bosno, odoh u Bošnjake. Stvarati pandan SANU u Novom Pazaru, stavlja Novi Pazar u ravan bošnjačke prjestolnice, što ni geografski, ni historijski ni etnički nema smisla, je vrhunac gluposti.
Istina je jedna, dok se god se Bošnjaci ne vrate na ciljeve koje su postavili na početku agresije, dotle će BiH propadati, a time prvenstveno i bošnjački narod, koji nema izgrađen nacionalni identitet. Reis Cerić ateiste svjesno isključuje iz Bošnjačkog identiteta čim mu se pruži prilika, isključivo ga vezujući za islam i paćeništvo muslimana na Balkanu. I on incijator osnivanja BANU. Filipović koji je godinama pljuvao po politici SDA i njenom daljem svođenju muslimana na prije svega vjersku grupu, sad podržava BANU u čijem osnivačkom odboru sjedi reis koji Bošnjake isključivo posmatra kroz prizmu islamskog identiteta. Ostale incijatore ne vrijedi ni komentarisati.
Bošnjaci moraju shvatiti da je AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE jedina akademija, koja im može obezbjediti stvarni napredak i povezati je sa najvišim akademskim institucijama Evrope i svijeta. Borba za Bosnu i Hercegovinu nema alternativu, i da svaki oblik etnocentrične bošnjačke politike ruši BiH. A stvaranje nacionalnog identiteta, čiji je glavni domet Selam na svakom čošku, pokrivanje žena i kuknje kako smo žrtve, nigdje nas neće odvesti. I kada se ukaže na to, proglase te islamofobom ili bošnjakomrscem. Pa isti taj Reis koji podržava BANU, je sastavio listu islamofoba, na koju je stavio uglavnom bošnjačku inteligenciju, dovoljno govori o ozbiljnosti BANU. To je da ti pamet stane, šta se radi. 8) 8)
Tako su i Fikreta pripremali. Prvo mu dali veze da napravi Agrokomerc, pa ga onda kobiva uhapsili i stavili u cuzu, da ga pretvore u naseg vodju posto su se bili "stavili" protiv njega, a onda kad je kucnuo tren Fikret skinu masku i stavi se na njihovu stranu.

samo pitam

#227 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam » 10/06/2011 10:32

@ "MuaDib"
čiji je glavni domet Selam na svakom čošku, pokrivanje žena i kuknje kako smo žrtve,
nekima selam baš para uši a oči im zakrvave kad vide žene pokrivene...a glumimo kojekakva multikulti sranja... :roll:
nego može li kakva peticija se skuckati, da se taj mrski selam zabrani jednom za svagda !? :-)

sigurno imaš i košmare od ovih pokrivenih žena ? :lol:
Smail Čekić za kojeg je odkazano da laže i iskrivljuje stvari (zbog čijih eseja smo izgubili tužbu protiv Srbije)
kako to Čekić iskrivljuje stvari? možda ne bi iskrivljivao da je rekao kako je u proteklom ratu Bošnjaka poginulo samo 10-tak hiljada, da nije bilo masovnih silovanja, da su sarajevske Markale, tuzlanska Kapija, i srebreničko školsko igralište samo neki sado-mazo izraz bošnjačkog duha !? kakvo ''izigravanje žrtve'' čovječe ??? Bošnjaci jesu bili najveće žrtve ! to samo može negirati i zanemarivati onaj koji ih je trpao u masovne grobnice i koji bi to opet sada činio..onaj ili oni koji se raduju kad na tv dnevniku, na kojem svaki dan redovno kao vremensku prognozu, imamo i izvještaj da je otvorena još jedna masovna grobnica u okolini Kamenice ili Bratunca ! :x
možda bi trebao govoriti da je u Srebrenici poginulo samo 50-tak ljudi, ostalo su zapravo bili vojnici pali u borbi od Mladićevih 'rabrih 'eroja :x

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 628 times
Been thanked: 1374 times

#228 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by plain vanilla » 10/06/2011 10:32

Palestinac1 wrote:
plain vanilla wrote:
Palestinac1 wrote:
Zaboravi ...
Necu da zaboravim, odgovori sad..koga to nema puno, srecom nekakvom?
Budi onda u neizvjesnosti.
wow, kakav diskutant

da je tebi neko rekao-srecom, nema vas puno, dosla bi prica do genocida
ali ovako, ti mozes izvaliti sta hoces

eto sta nam donosi Banu, Sanu, i ostale idiotarije..odlicno si nam predstavio kako stvari stoje

nego, nadjose li Dudua? ko ce nam sad reisa cuvati..vjerujem da je to bio pas cuvar, jer nije bas po islamu da musliman ima psa 'nako..a Dudu bas izgleda onako..kao cuvar

andromeda101

#229 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 » 10/06/2011 10:34

plain vanilla wrote:
Palestinac1 wrote: Budi onda u neizvjesnosti.
wow, kakav diskutant

eto sta nam donosi Banu, Sanu, i ostale idiotarije..odlicno si nam predstavio kako stvari stoje

nego, nadjose li Dudua? ko ce nam sad reisa cuvati..vjerujem da je to bio pas cuvar, jer nije bas po islamu da musliman ima psa 'nako..a Dudu bas izgleda onako..kao cuvar
:thumbup:
Hvali Dodikovu i Tadicevu strategiju i siri defitizam, a idol mu je BANU. :run:

Palestinac1

#230 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 » 10/06/2011 10:37

plain vanilla wrote:
wow, kakav diskutant

Eno udarca ispod pojasa. Neka hajd, to je vaš metod. Sada kad znam kako shvataš odgovore, razumijem i ostale slične frustracije i nerazumijevanja. Kažem, malo ih je i nisu relevantni. Na sreću jer nema mnogo kompleksaša bosanaca, mislim pomisli čovjek da ih ima mnogo jer su najglasniji, odnosno najviše željni dokazivanja da su vrijedni ljudi, pa se čovjeku učini da ih ima mnogo. Tako da ne treba ni gubiti snagu s tim komplesašima, neka ih, vazda ih je bilo, vazda će ih biti.

juventino77

#231 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by juventino77 » 10/06/2011 10:37

na ovoj temi ne diskutuje se o nekoj BANU nego neki bi da iskazu svoj prezir prema pokrivenim zenama a rado bi u Europi, drugi iskazuju prezir prema bilo cemu sto ima veze sa Islamom, tipa ova gore oko psa i islama, jasno se vidi sta smeta u toj BANU , kakva god da je,smeta sto ima ljudi koji su muslimani pa je osnovali,da je grupa ateista osnovala bilo bi uredu, pun k'ac ovih provokatora i mrzitelja Islama, a sve neke demokrate, multi kulti a isfrustrirani sto ima uopste muslimana u BIH ,najradje bi da ih nema,a o ovoj akademiji,meni ona nit mirise nit smrdi, vrijeme ce pokazat sta je to

ultima_palabra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 138 times

#232 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by ultima_palabra » 10/06/2011 10:38

Palestinac1 wrote:
ultima_palabra wrote: Pa ako ti misliš da su na istom nivou operativna odluka o uvrštavanju ocjene u prosjek i formiranje jedne od najvažnijih kulturnih ustanova koja ima aspiracije da predstavlja čitav jedan narod... onda ništa :)
:lol:
Pa odlučite se, jel to marginalna institucija ili je jedna od najvažnijih kulturnih ustanova?
Što me persiraš? :)
Akademija nauka i umjetnosti bi po defaultu trebala da bude to što sam rekao... ova koja je formirana baš i ne obećava puno.

Koliko ja znam, ovakve akademije se osnivaju na državnom nivou... možda su trebali osnovati Maticu bošnjačku, pa da budemo kao Srbi, Hrvati, mravi ili pčele :mrgreen:

rogoz

#233 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by rogoz » 10/06/2011 10:38

Nekontam,meni kao agnostiku nesmeta selam,naprotiv godi mi za uho.Dok god bude selama u Bosni bice i Bosne.

samo pitam

#234 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam » 10/06/2011 10:40

@"gomilego''
nisam skonto da je bitno...
ja mislio ova akademija nema veze sa religiom nego sa narodom "bosnjacima" ?!
pa s obzirom na tvoj stav prema religiji, da su se tamo neke ''hodže'' okupile da osnuju lovačko društvo ti bi odmah to povezao sa ''nastranošću i besmislom religije kao takve'' ... :lol:

Skijash

#235 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Skijash » 10/06/2011 10:41

Palestinac1 wrote:
plain vanilla wrote:
Palestinac1 wrote:Zaboravi ...
:) dobro, mi ćemo zaključiti da si nacionalista kojem smetamo mi koji se zalažemo za multietničko društvo.

plain vanilla

#236 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by plain vanilla » 10/06/2011 10:41

Palestinac1 wrote:
plain vanilla wrote:
wow, kakav diskutant

Eno udarca ispod pojasa. Neka hajd, to je vaš metod. Sada kad znam kako shvataš odgovore, razumijem i ostale slične frustracije i nerazumijevanja. Kažem, malo ih je i nisu relevantni. Na sreću jer nema mnogo kompleksaša bosanaca, mislim pomisli čovjek da ih ima mnogo jer su najglasniji, odnosno najviše željni dokazivanja da su vrijedni ljudi, pa se čovjeku učini da ih ima mnogo. Tako da ne treba ni gubiti snagu s tim komplesašima, neka ih, vazda ih je bilo, vazda će ih biti.
Kakvih bolan Bosanaca sada..
Bosnjacka kao akademija, a pika samo clanove IZ..pa onda se trebala zvati muslimanska, i zdravo
Bosnjacka, a reis i efendija vedre i oblache

Nemaju ove reakcije veze s kompleksima, nego sa zdravim razumom

Zukorlic je trebao osnovati Sandzacku akademiju..jos jednu SANU..na sta ce se ovo i svesti

Ili mozda nije Bosnjak ko ne velica reisa i Zukorlica i svaki njihov potez? :cry:

popajic

#237 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by popajic » 10/06/2011 10:41

Palestinac1 wrote: ....
Zalažem se za jaku Bosnu i Hercegovinu i za to da ona, odnosno oni narodi koji je istinski poštuju (a većina su bošnjaci muslimani) ponude uzoran politički koncept i da ga sprovedu ondje gdje imaju prostor ( na pola BiH). Da bi to uradili, moraš se riješiti srbije kojoj to nije nikako interes....
Zar nije dovoljno reci Bosnjaci ? ( a znam da nije ! )
Srbije se ne mozes rijesiti jer ce uvijek biti tu gdje je i danas, ALI se moze i mora imati ispravna politika prema njenim profasistickim aspiracijama prema BIH.
Ta ispravna politika mora doci od legitimnih predstavnika vlasti nase drzave , a nikako , ali nikako od SANU- ovaca u bosnjackom liku potpomognutih hodzama, muftijama i reisima u reperski kicastim bmw- ima ....kakav opasan kiceraj , prije svega , duha !

samo pitam

#238 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam » 10/06/2011 10:43

juventino77 wrote:na ovoj temi ne diskutuje se o nekoj BANU nego neki bi da iskazu svoj prezir prema pokrivenim zenama a rado bi u Europi, drugi iskazuju prezir prema bilo cemu sto ima veze sa Islamom, tipa ova gore oko psa i islama, jasno se vidi sta smeta u toj BANU , kakva god da je,smeta sto ima ljudi koji su muslimani pa je osnovali,da je grupa ateista osnovala bilo bi uredu, pun k'ac ovih provokatora i mrzitelja Islama, a sve neke demokrate, multi kulti a isfrustrirani sto ima uopste muslimana u BIH ,najradje bi da ih nema,a o ovoj akademiji,meni ona nit mirise nit smrdi, vrijeme ce pokazat sta je to
ma nisu oni mrzitelji..oni su samo tolerantni sekularisti :-) :-)

Palestinac1

#239 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 » 10/06/2011 10:43

ultima_palabra wrote:
Palestinac1 wrote:
ultima_palabra wrote: Pa ako ti misliš da su na istom nivou operativna odluka o uvrštavanju ocjene u prosjek i formiranje jedne od najvažnijih kulturnih ustanova koja ima aspiracije da predstavlja čitav jedan narod... onda ništa :)
:lol:
Pa odlučite se, jel to marginalna institucija ili je jedna od najvažnijih kulturnih ustanova?
Što me persiraš? :)
Akademija nauka i umjetnosti bi po defaultu trebala da bude to što sam rekao... ova koja je formirana baš i ne obećava puno.

Koliko ja znam, ovakve akademije se osnivaju na državnom nivou... možda su trebali osnovati Maticu bošnjačku, pa da budemo kao Srbi, Hrvati, mravi ili pčele :mrgreen:
Ma da je osnovo udruženje imama balkana, vi biste i tu vidjeli prijetnju za bih, iskopali razloge i argumente, spomenuli dudu-a i opet nastavili s istom pričom o vjeri koja je problem svih problema.

To je sve klasika.

plain vanilla

#240 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by plain vanilla » 10/06/2011 10:45

Skijash wrote:
Palestinac1 wrote:
plain vanilla wrote:
:) dobro, mi ćemo zaključiti da si nacionalista kojem smetamo mi koji se zalažemo za multietničko društvo.
haha, a bio si musterija sacekati da vidis sta nam nosi BANU

ne vjeruj BANU/SANU ni kad darove nosi

samo pitam

#241 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam » 10/06/2011 10:46

plain vanilla wrote:
Palestinac1 wrote:
plain vanilla wrote:
wow, kakav diskutant

Bosnjacka kao akademija, a pika samo clanove IZ..pa onda se trebala zvati muslimanska, i zdravo

Zukorlic je trebao osnovati Sandzacku akademiju..jos jednu SANU..na sta ce se ovo i svesti

Ili mozda nije Bosnjak ko ne velica reisa i Zukorlica i svaki njihov potez? :cry:
haman se zajebali u startu, a da im pošaljaš neko protestno pismo i ukažeš na zloupotrebu naziva ?? :lol:

Palestinac1

#242 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 » 10/06/2011 10:46

Skijash wrote:
Smetaju mi oni koji se zalazu za multietničko društvo na račun bošnjaka, njihove vjere i institucija.

andromeda101

#243 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 » 10/06/2011 10:48

Palestinac1 wrote:
ultima_palabra wrote: Što me persiraš? :)

Ma da je osnovo udruženje imama balkana, vi biste i tu vidjeli prijetnju za bih, iskopali razloge i argumente, spomenuli dudu-a i opet nastavili s istom pričom o vjeri koja je problem svih problema.

To je sve klasika.
Ovaj BANU jos vise potvrdjuje za mene da Ceric, Filipovic & co rade protiv Bosne i da su ubaceni igraci.
Ja taj BANU nece *ebavati ni 2%, posto me ne predstavlja.
Ceric & co kontinuirano nastoje da zavade Bosnjake. Tog gmazi treba odstraniti pod hitno.
Last edited by andromeda101 on 10/06/2011 10:49, edited 1 time in total.

gomilego

#244 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by gomilego » 10/06/2011 10:48

juventino77 wrote:na ovoj temi ne diskutuje se o nekoj BANU nego neki bi da iskazu svoj prezir prema pokrivenim zenama a rado bi u Europi, drugi iskazuju prezir prema bilo cemu sto ima veze sa Islamom, tipa ova gore oko psa i islama, jasno se vidi sta smeta u toj BANU , kakva god da je,smeta sto ima ljudi koji su muslimani pa je osnovali,da je grupa ateista osnovala bilo bi uredu, pun k'ac ovih provokatora i mrzitelja Islama, a sve neke demokrate, multi kulti a isfrustrirani sto ima uopste muslimana u BIH ,najradje bi da ih nema,a o ovoj akademiji,meni ona nit mirise nit smrdi, vrijeme ce pokazat sta je to
sto se mene tice nije tacno...
ja nemam nista protiv islama ili drugih religija, neka vjeruje u sta god ko hoce
samo imam protiv da se religija petlja u stvari gdje joj nije mjesto ... i da meni reis, sveti babo ili neke bude kroje sudbinu i zivot i da u moje ime ganja svoje licne interese

Palestinac1

#245 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 » 10/06/2011 10:48

plain vanilla wrote:
Palestinac1 wrote:
plain vanilla wrote:
wow, kakav diskutant

Hajde reci šta te konkretno muči. To što je osnovana u sandažku, ili što je osnovana samo bošnjačka, ili što ju je osnovao reis ili zukorlic ili što slične nema u Bosni?

ultima_palabra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 138 times

#246 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by ultima_palabra » 10/06/2011 10:49

Palestinac1 wrote:Ma da je osnovo udruženje imama balkana, vi biste i tu vidjeli prijetnju za bih, iskopali razloge i argumente, spomenuli dudu-a i opet nastavili s istom pričom o vjeri koja je problem svih problema.

To je sve klasika.
Opet me persira :-)
Nisam ja Cerić pa da govorim u ime svih muslimana, svih Bošnjaka... preteško je to za mene. Ja samo u svoje ime :)
A vjera mi toliko smeta da odoh na džumu za nekih 2 sata ;-)

seln

#247 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by seln » 10/06/2011 10:49

Palestinac1 wrote:
seln wrote:
Palestinac1 wrote:
danas je sve naopako. Zlatko je zavadio sve moguće što se moglo zavaditi. Danas sam ja, bošnjak, musliman, pripadnik IZ i poštivalac reisa Cerića, po zlatkovom i tihićevom receptu, izdajnik, rušilac države i ostalo ravno srbima. Izvini, ali to što oni sa svojom politikom (ne)rade goni narod u druge opcije.
Vecina nas je koji mislimo drugacije. I sta sad?
Ništa, svakom njegovo. Nema vas puno ... srećom. Samo galamite plaho, pa čovjek ima utisak da vas ima.
Ne znam koliko nas je, ali za izbore je bilo potaman. A ta akademija nece docekati desetu godisnjicu. Odnosno, cim nestane interesa poguzija koje su je osnovale, nestace i ona.

plain vanilla

#248 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by plain vanilla » 10/06/2011 10:49

Palestinac1 wrote:
Skijash wrote:
Smetaju mi oni koji se zalazu za multietničko društvo na račun bošnjaka, njihove vjere i institucija.
Meni smetaju oni koji se zalazhu za prava samo onih Bosnjaka koje smatraju podobnim, tj onih koji velichaju reisa, a ostali Bosnjaci su im nebitni

rogoz

#249 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by rogoz » 10/06/2011 10:50

Religija je proizvela politiku,nije mi jasno sta se bunite.Kad se Sveta stolica mijesa u politiku pa cak i u osnovna ljudska prava(zabrana abortusa)onda je to normalno.Kad na zapadu postoje partije sa religioznim predznakom i kad se njihova nacelna politika zasniva po uzoru na religiju to je ok.Kad se jedan pop kandiduje za CDU kao nosilac izborne liste to je ok,normalno,zapad tamo je sve ok.

ps
Tito je imao jednog popa u partizanima.

samo pitam

#250 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam » 10/06/2011 10:50

andromeda101 wrote:
Palestinac1 wrote:
ultima_palabra wrote: Što me persiraš? :)

To je sve klasika.
Ovaj BANU jos vise potvrdjuje za mene da Ceric, Filipovic & co rade protiv Bosne i da su ubaceni igraci.
Ja taj BANU nece *ebavati ni 2%, posto me ne predstavlja.
ok i sve u dure...ali čemu onda tolika frka oko svega toga? ja koju ženu ne 'ebem i ne smaram se previše oko nje :dance:

Locked