Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1851 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Tesla Edison »

daddy-kool wrote:Пресуда некадашњем команданту Главног штаба Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу показала је да Хашки трибунал није суд правде, већ "монструм", рекао је Срни адвокат Тома Фила.
Он је навео да би образложење суда, који је Младића осудио на доживотну робију, било исто и за /бившег предсједника СР Југоаславије и Србије/ Слободана Милошевића да је остао жив.
Možeš li prevesti? Ne razumijem ruski jezik :).
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1852 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Tomahawk11 »

TESLA_EDISON wrote:
daddy-kool wrote:Пресуда некадашњем команданту Главног штаба Војске Републике Српске генералу Ратку Младићу показала је да Хашки трибунал није суд правде, већ "монструм", рекао је Срни адвокат Тома Фила.
Он је навео да би образложење суда, који је Младића осудио на доживотну робију, било исто и за /бившег предсједника СР Југоаславије и Србије/ Слободана Милошевића да је остао жив.
Možeš li prevesti? Ne razumijem ruski jezik :).
Nije ruski, ćirilica.
DonieBrasco
Posts: 15243
Joined: 31/08/2016 16:09

#1853 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

haubica_i_to_teshka wrote:DOZIVOTNA!!! :thumbup:

Nije mi jasno kako se GENOCID moze ograniciti samo na Srebrenicu? Ako je osudjen za GENOCID u jednoj suverenoj drzavi, mora da vazi za cijelu drzavu (valjda?)

Ovih 6 opshtina, nisu bile pod “zashtitom” UN ?!

Ako je tako, genocid je ogranicen samo na podrucje gdje je UN bio odgovoran za bezbjednost.
Sarajevo iskljucujem jer nije bilo kompletno “ocishceno”.
Razlog: strane sile, glavonje koje odlucuju, ... sve radi mira u regionu i razvoja bolje buducnosti.

Neki kazu da se ne otovori novo bure baruta.

Tuzno ali je tako. :(
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#1854 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by LSD »

DuckZz wrote:Ljudi su postigli ono što su imali u planu.
Imaju "svoj" teritorij na kojem orgijaju kako žele.
Jedna osoba se žrtvovala za njih hiljade koji su se borili za isti cilj.

I zašto ga ti isti danas nebi slavili ?
Vi kao mislite da ga slave zato što je covjek od mira, nevinasce, heroj i otpor protiv Zapada.
Ne.
Heroj je zato što je ostvario njihov cilj, i morao je pobiti toliko, drugacije nije moglo.
U pravu si da je srbima Ratko heroj, to je tacno.
Ali nisi u pravu da su postigli što su imali u planu. Zato što znamo da je plan Velike Srbije bio - citava BIH, citava Crna Gora , skoro polovina Hrvatske i dijelovi Makedonije.
Dakle, popušili su kožnjak na skoro svim tim planovima, a usput su još izgubili i Kosovo...i sad im je ostalo samo pola BIH koju im je Amerika velikodušno poklonila u Dejtonu. Za to pola BiH se sada vežu i na tome treniraju srbovanje (svoju omiljenu disciplinu). To im je još samo ostalo od snova o Velikoj Srbiji.
Last edited by LSD on 22/11/2017 13:20, edited 2 times in total.
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#1856 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by House »

treba napraviti neki dernek u centru sarajeva
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1857 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by muha_sa »

LSD wrote:
DuckZz wrote:Ljudi su postigli ono što su imali u planu.
Imaju "svoj" teritorij na kojem orgijaju kako žele.
Jedna osoba se žrtvovala za njih hiljade koji su se borili za isti cilj.

I zašto ga ti isti danas nebi slavili ?
Vi kao mislite da ga slave zato što je covjek od mira, nevinasce, heroj i otpor protiv Zapada.
Ne.
Heroj je zato što je ostvario njihov cilj, i morao je pobiti toliko, drugacije nije moglo.
U pravu si da je srbima Ratko heroj, to je tacno.
Ali nisi u pravu da su postigli što su imali u planu. Zato što znamo da je plan Velike Srbije bio - citava BIH, citava Crna Gora , skoro polovina Hrvatske i dijelovi Makedonije.
Dakle, popušili su kožnjak na skoro svim tim planovima, a usput su još izgubili i Kosovo...i sad im je ostalo samo pola BIH koju im je Amerika velikodušno poklonila u Dejtonu. Za to pola BiH se sada vežu i na tome treniraju srbovanje (svoju omiljenu disciplinu). To im je još samo ostalo od snova o Velikoj Srbiji.
baš tako
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1858 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by moonca »

https://www.facebook.com/cnninternation ... 261489641/
Respekt za zenu koja je spasila Bosnu.
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#1859 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by House »

ma njima nema veće kazne nego živjeti u nezavisnoj BiH :thumbup: :bih:
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#1860 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Margita81 »

Citam komentare na vijest po srbijanskim i srpskim portalima i porazni su. Na Balkanu moze biti samo opet rata. To je apsolutno sigurno. Nikad ali nikad tu normalnog i zdravog zivljenja.
Svi koji mogu treba da bjeze glavom bez obzira.
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1295
Joined: 09/10/2009 14:24

#1861 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by haubica_i_to_teshka »

DonieBrasco wrote:
haubica_i_to_teshka wrote:DOZIVOTNA!!! :thumbup:

Nije mi jasno kako se GENOCID moze ograniciti samo na Srebrenicu? Ako je osudjen za GENOCID u jednoj suverenoj drzavi, mora da vazi za cijelu drzavu (valjda?)

Ovih 6 opshtina, nisu bile pod “zashtitom” UN ?!

Ako je tako, genocid je ogranicen samo na podrucje gdje je UN bio odgovoran za bezbjednost.
Sarajevo iskljucujem jer nije bilo kompletno “ocishceno”.
Razlog: strane sile, glavonje koje odlucuju, ... sve radi mira u regionu i razvoja bolje buducnosti.

Neki kazu da se ne otovori novo bure baruta.

Tuzno ali je tako. :(
Ma dobro jasno je to...ustupci

Je l’ ovako okarakterisan i genocid u RUANDI cijeloj ili u pojedinim dijelovima Ruande?
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#1862 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Thorgerson »

Okupljalju se po šumama gdje im je i mjesto.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#1863 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Obi Wan Bosnian »

Nije trebalo ići na 6 opština. Trebalo je samo Prijedor pokušati. Tomašica bi tu odigrala ključnu ulogu. Ovako kada su gledali svih 6 opština ispalo im malo ubijenih procentualno :sad:

Srbija je kažnjena nezavisnim Kosovom. Očito se smatra da im je to dovoljna kazna.

Mladić dobi veću kaznu od Karadžića a to mi baš i nema smisla. Karadžić je po mom mišljenju puno više kriv i za Srebrenicu i za Sarajevo i za sve ostalo. Ostaje nada da će Karadžić u drugostepenoj također dobiti doživotnu.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1864 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

House wrote:treba napraviti neki dernek u centru sarajeva
Kakav dernek jadan ne bio, koji ti je povod za dernek svega ti ...... sve otišlo u tri PM i životni standard, i ekonomija, i perspektiva, radi ratnohuškačke, profiterske, kriminalne i pljačkaške bande a ti bi dernečio ..... Da dernečim što su osudili lika za nešto za šta je kriv? Što će do kraja života imat i pojest, i popit, i doktori će mu jaja zanosit u krivini, tv, sav komfor a ti ovdje derneči s po marke u džepu ..... e prijatelju moj :facepalm:

Ova osuda samo može biti djelimična satisfakcija porodicama žrtava u prokletom ratu i ništa više ...
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#1865 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by cyprus »

Ja se zaista ne mogu dovoljno naibretiti često ponovljenim debilizmima tipa: "Hag nije doprinio pomirenju" :-)

Pa jebem vam mater! :-) :-)
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#1866 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by House »

ja ću večeras "zaliti" ovu presudu, a vi kako hoćete.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#1867 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Thorgerson »

Margita81 wrote:Citam komentare na vijest po srbijanskim i srpskim portalima i porazni su. Na Balkanu moze biti samo opet rata. To je apsolutno sigurno. Nikad ali nikad tu normalnog i zdravog zivljenja.
Svi koji mogu treba da bjeze glavom bez obzira.
Znas sta je zanimljivo u tome. Sto 80% tih komentara upravo pise dijaspora.

Vecina posjetilaca i tih internet warriora su po pravilu iz inostranstva.

Dakle, ja evo u svojoj raji na fejsu imam nekih 20-ak dijasporaca i neces vjerovati evo gotovo svaki je napisao nesto sad lafo samo drugo poluvrijeme, treba ovo vratit, bla, bla...vidim idu po srbijanskim portalima i tamo isto pisu i ostale gluposti.

Od ove raje koja je ovdje ima poneko napise nesto tako, ali vecina nije nista ni napisala.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1868 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

cyprus wrote:Ja se zaista ne mogu dovoljno naibretiti često ponovljenim debilizmima tipa: "Hag nije doprinio pomirenju" :-)

Pa jebem vam mater! :-) :-)
Ili ona da je kao dokaz pristrasnosti i pravednosti suda to što su najviše Srbe osuđivali. :shock: Halo, pa da to nije možda dokaz da su Srbi najviše činili zločine?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1869 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

muha_sa wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ja u dijaspori? :shock: E hvala ti da znam jer ja sam do danas sve bio ubjeđen da sam u Sarajevu. :oops:
:lol:

ne mogu da vjerujem da nisi prepozno srkazam :-)
*ebeš ga ovako rezigniran eto nisam. :oops:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1870 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Nisrin »

"Naglasio je da RS nastavlja da funkcioniše i da ostaje garant opstanka srpskog naroda u BiH.

"Svi koji u Sarajevu pokušavaju da RS dovedu u pitanje u tome neće uspjeti. Srpski narod ima dovoljno instrumenata da odbrani svoju poziciju i svoje institucije", poručio je Ivanić za Fenu."

Hahahaha kako je GLUP ovaj Ivanic, trola kao uvijek...majmunu Pampersu dokazano da je genocidas, toliki snimci, izjave i ovaj opet palamudi o nekoj podrsci i da "RS ostaje garant opstanka srspkog naroda u BiH" HAHAHAHA Pa kretenu jedan, srpski narod ili kako god se ko izjasnjavao oduvijek je zivio i opstajao na ovim prostorima kao i svi drugi, ali posten svijet, koji zeli prosperitet i bolju buducnost, a ne genocidasi poput vas pojedinaca!!! :twisted:

Mislim da nikad nece biti ugodno i lijepo zivjeti na Balkanu, dokle god je ovih spodoba, kojima se ocito u kraj ne moze stati!
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#1871 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by probook »

Ja nikako ne pratim ratna desavanja u 2017. godini

Zato je ova zemlja u qrcu, jer ce 2057. godine glavna tema biti rat rat i samo rat. I onda se pitate zasto smo tu gdje jesmo, bolje nismo ni zasluzili.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1872 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by edo_79 »

Nisrin wrote:"Naglasio je da RS nastavlja da funkcioniše i da ostaje garant opstanka srpskog naroda u BiH.

"Svi koji u Sarajevu pokušavaju da RS dovedu u pitanje u tome neće uspjeti. Srpski narod ima dovoljno instrumenata da odbrani svoju poziciju i svoje institucije", poručio je Ivanić za Fenu."

Hahahaha kako je GLUP ovaj Ivanic, trola kao uvijek...majmunu Pampersu dokazano da je genocidas, toliki snimci, izjave i ovaj opet palamudi o nekoj podrsci i da "RS ostaje garant opstanka srspkog naroda u BiH" HAHAHAHA Pa kretenu jedan, srpski narod ili kako god se ko izjasnjavao oduvijek je zivio i opstajao na ovim prostorima kao i svi drugi, ali posten svijet, koji zeli prosperitet i bolju buducnost, a ne genocidasi poput vas pojedinaca!!! :twisted:

Mislim da nikad nece biti ugodno i lijepo zivjeti na Balkanu, dokle god je ovih spodoba, kojima se ocito u kraj ne moze stati!
Upravo ovo je poenta koju nikako da skontaju naše vrle patriote i zaštitnici vitalnih nacionalnih interesa svih konstitutivnih naroda (jebo ostale) .... Ovdje su UVIJEK ŽIVJELI I ŽIVJEĆE srbi, hrvati, muslimani, jevreji, romi i svi ostali građani, POŠTEN SVIJET koji se bori da izgradi porodicu, da omogući bolju budućnost svojoj djeci, a ne ratnohuškačka profiterska bagra.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#1873 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Thorgerson »

cyprus wrote:Ja se zaista ne mogu dovoljno naibretiti često ponovljenim debilizmima tipa: "Hag nije doprinio pomirenju" :-)

Pa jebem vam mater! :-) :-)
Pa sta ocekivati od ovih politicara koji su sada u RS-u? Pa vecina njih je bila direktni ucesnik te genocidne tvorevine, koja je tada nastajala. Dakle i sam Dodik koji se pere da nije bio ucesnik rata, jeste direktno ucestvovao u radu ILEGALNE skupstine RS-a. Jer RS je ozvanicen tek u dejtonu. Sve do dejtona to je bila ilegalna paradrzava.

Isti ovaj Sarovic, bio ratni nacelnik.

Mislim sta ocekivati od tih ljudi. Mene bi iskreno iznenadilo da cujem drugacije. I proci ce ovdje 100 godina kada cemo mi vidjeti pravog Brandta. Nadam se da pretjerujem i grijesim.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1874 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Nisrin »

edo_79 wrote:
Nisrin wrote:"Naglasio je da RS nastavlja da funkcioniše i da ostaje garant opstanka srpskog naroda u BiH.

"Svi koji u Sarajevu pokušavaju da RS dovedu u pitanje u tome neće uspjeti. Srpski narod ima dovoljno instrumenata da odbrani svoju poziciju i svoje institucije", poručio je Ivanić za Fenu."

Hahahaha kako je GLUP ovaj Ivanic, trola kao uvijek...majmunu Pampersu dokazano da je genocidas, toliki snimci, izjave i ovaj opet palamudi o nekoj podrsci i da "RS ostaje garant opstanka srspkog naroda u BiH" HAHAHAHA Pa kretenu jedan, srpski narod ili kako god se ko izjasnjavao oduvijek je zivio i opstajao na ovim prostorima kao i svi drugi, ali posten svijet, koji zeli prosperitet i bolju buducnost, a ne genocidasi poput vas pojedinaca!!! :twisted:

Mislim da nikad nece biti ugodno i lijepo zivjeti na Balkanu, dokle god je ovih spodoba, kojima se ocito u kraj ne moze stati!
Upravo ovo je poenta koju nikako da skontaju naše vrle patriote i zaštitnici vitalnih nacionalnih interesa svih konstitutivnih naroda (jebo ostale) .... Ovdje su UVIJEK ŽIVJELI I ŽIVJEĆE srbi, hrvati, muslimani, jevreji, romi i svi ostali građani, POŠTEN SVIJET koji se bori da izgradi porodicu, da omogući bolju budućnost svojoj djeci, a ne ratnohuškačka profiterska bagra.

Upravo na tome i "zaradjuju" i postaju sve sto jesu...a tako nam je jednostavno rjesenje pred nosom, da i ova zemlja malo ozivi i da NORMALNO ZIVIMO! Treba odavde ici, jer dok je ovaca bit ce i vune!
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#1875 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Diwan »

Krmak osuđen - good news
Post Reply