Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
juventino77

#1676 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by juventino77 » 28/05/2011 20:02

muha_sa wrote:
Čitalac wrote:Mogu samo da saučestvujem u vašem bolu. Razmere pakla kroz koji ste prošli zajedno sa vašim najbližima jedino vi zaista poznajete. Znam da na globalnom planu to ništa neće promeniti, ali eto - sramim se u ime onih neljudi koji ne mogu da shvate vašu tugu i diraju u vaše žive rane.
-zahvaljujuci tebi i takvim kao ti ne smijemo sve u isti kos trpat--mada ste u velikoj manjini al.................
-valjda ce i vecini (koji zive jos u trinestom vijeku) jednog dana doc iz guzice u glavu pa se pocet civilizirano i kao ljudi ponasat.
:thumbup:

Chisum
Has thanked: 7 times
Been thanked: 76 times

#1677 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Chisum » 28/05/2011 20:03

Bitte_Halt_ja_ja wrote:
Chisum wrote:
Pa nista, evo lijepe prilike da nasi studenti prepoznaju lica na videu, ako uspiju, pa podjele informacije sa ostalima, a onda na slijedecem "odmoru" polome sve kosti doticnim.
pazi na sta pozivas, da ne bude sutra: "slican si, mozda si onaj sa snimka, hajmo mi tebe izbosti pa onda provjeravati" i na kraju zagine dijete ni krivo ni duzno

meni je to poziv na cetnistvo. Ali eto, valjda je to "OK". Pa kad smo usput tu, hajmo pretuci jos kojeg pedera i one za koje sumnjamo da su homici.
Poziv na cetnistvo? Moje? O cemu ti to seres?

Ja napisah sta bih ja, da sam neki student, pa prepoznam svog "kolegu", a sutra ga ugledam kako hoda gradom, uradio. I to s osmjehom na licu. Svako ce reagovati onako kako osjeca i zeli.
Last edited by Chisum on 28/05/2011 20:08, edited 1 time in total.

muha_sa
Has thanked: 785 times
Been thanked: 834 times

#1678 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by muha_sa » 28/05/2011 20:03

Chisum wrote:
Muha, haveru, evo ja htjedoh upravo da pitam... :)

Ovo iscudjavanje mi pocinje zvucati mucno, zalosno i jadno.

Pa valjda je zadnjih 20 i kusur godina, ako vec nekome knjiga i istorija nije bila draga, dovoljno jasna poruka sta i kako ocekivati od tih smetljara.
:thumbup:

-da ne mitinguju ibretio bih se :D mislio bih da sanjam.

-uh :-) poceh jos pisat pa odustadoh :D nemam vise zivaca.

Rikardo

#1679 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Rikardo » 28/05/2011 20:04

Čitalac wrote:Mogu samo da saučestvujem u vašem bolu. Razmere pakla kroz koji ste prošli zajedno sa vašim najbližima jedino vi zaista poznajete. Znam da na globalnom planu to ništa neće promeniti, ali eto - sramim se u ime onih neljudi koji ne mogu da shvate vašu tugu i diraju u vaše žive rane.
Fino je to, pretpostavljam da si Srbin, medjutim tvoja duznost kao Srbina, moja kao Bosnjaka, nekog kao Hrvata, je da u svojim narodima se borimo protiv fasista i fasizma.

Nista tu nama ne koristi sto neka manjina nekad izrazi nekakvo saosjecanje ili razumijevanje, dok vecina njegovog naroda fasisticki divlja, fasizam je kao kuga, ne budes li se borio protiv njega i pobijedio ga, onda si izgubio, sto znaci nekakve neutralne sredine tu nema.

Poruka svega ovog, je da vlada ovog takozvanog entiteta podrzava masovnog ubicu Bosnjaka. Ja to kao Bosnjak tako razumijem. Sto znaci tu je ostalo malo prostora za bilo kakvu pricu, pored toga sto sam ljut, ne samo na tog monstruma koji se usrao u sudnici, nego i na njegove simpatizeri jer vole kad se ubijaju izmedju ostalog nenaoruzani i golobradi djecaci mog naroda.
Last edited by Rikardo on 28/05/2011 20:05, edited 1 time in total.

Marilyn

#1680 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Marilyn » 28/05/2011 20:05

Марио Боргезио: Младић је мој херој

субота, 28. мај 2011.

Италијански политичар Марио Боргезио, члан Европског парламента и председник Лиге за север, изјавио је данас да је Ратко Младић патриота и додао да су Срби у Босни и Херцеговини могли да зауставе продор ислама у Европу.

Коментаришући хапшење Младића, Боргезио је за једну италијанску радио станицу рекао да су оптужбе против њега политичке и додао да "нема ни трунке вере да ће му у Хашком суду бити омогућено фер суђење".

Према његовим речима, Срби су у Босни и Херцеговини "могли да зауставе продор ислама у Европу", да их свет у томе није спречио.

(Вести)
:x :x :x

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#1681 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by PipiDugaDevetka » 28/05/2011 20:07

Chisum wrote:
Bitte_Halt_ja_ja wrote:
Chisum wrote:
Pa nista, evo lijepe prilike da nasi studenti prepoznaju lica na videu, ako uspiju, pa podjele informacije sa ostalima, a onda na slijedecem "odmoru" polome sve kosti doticnim.
pazi na sta pozivas, da ne bude sutra: "slican si, mozda si onaj sa snimka, hajmo mi tebe izbosti pa onda provjeravati" i na kraju zagine dijete ni krivo ni duzno

meni je to poziv na cetnistvo. Ali eto, valjda je to "OK". Pa kad smo usput tu, hajmo pretuci jos kojeg pedera i one za koje sumnjamo da su homici.
Poziv na cetnistvo? O cemu ti to seres?
Čovječe, samnom je u UN-u radio jedan Nebojša što je povlačio kanafu, pa ništa.
Meni je jasno da se četnitluku u kraj može stati samo silom, ali nije to način da ti ili neki ''Eskadron smrti'' počne zavoditi red. Zar ne možeš tog nekog kojeg prepoznaš, IZLEVATITI nekako?

Haettenschweiler

#1682 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Haettenschweiler » 28/05/2011 20:08

Chisum wrote:
Bitte_Halt_ja_ja wrote:
Chisum wrote:

Ma pusti dežurne salonce.

novi.dan.nova.nafaka

#1683 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by novi.dan.nova.nafaka » 28/05/2011 20:08

Kao što mnogi rekoše, hvala ti na lijepim riječima.
Daj Bože da je više takvih ljudi, koji su spremni na kompromis, razgovor, za suživot i prijateljstvo. Vjeruj, na strani bošnjaka ćeš uvijek naći da su većina takvi, mi generalno gledajući nismo narod koji je zlopamtiv, čak i u ratu, ne možeš naći da su se pjevale pjesme poput: "Generale ponesi salate, bit će mesa - klat ćemo hrvate". A zašto je to tako, evo i interview sa Alijom, od minute 2:20 je pravo interesantno...

MuaDib
Been thanked: 1 time

#1684 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by MuaDib » 28/05/2011 20:11

Bosnolog wrote:
PipiDugaDevetka wrote:NAJNOVIJA BUNA PROTIV DAHIJA NA PALAMA:
Ovo su komsije iz Iz Lukavice,Vojkovica i ostalih cetnickih jazbina i vukojebina zlocinacko genocidne Karadzcieve tvorevine,.....

Gdje su oni sto nam prodavase ublehe po forumu o osovjescenim i demokratiziranim Srbima koji nisu bili informisani o onome sto se radilo u njhovo ime,.....Najveci dio ovih mladih studenata je nosio pelene u vrijeme zla a dobar dio njiohovih roditelja sada zaraduju novac u Sarajevu i isti bili pripadnici centicko sarajevsko romanijksog korpusa pobunjenicke VRS koja je to isto Sarajevo ravnala svih godina i na hiljade djece i civila pobili,Za sve godine zla odgovarase samo par glavnokomandujucih zlikovaca,.

Medu ovima sto skandiraju najvecem zlikovcu nakon Hitlera najveci broj koji svakodnevno setaju po sarajevskim ulicama gdje su im ocevi ubijali Sarajlije,a dobar dio ovih studenata studira na sarajevskim univerzitetima,.....

Ova cetofasisticka ideoloski zatrovana mladost ce se suociti sa posljedicama te bolesti samo je pitanje vremena kada ce se to desiti,....

Cetnici nam u institucijama blokiraju zakone kojima bi se procesuiralo ovo zlo,stoga treba biti svjestan sto ce to zlo proizvesti,.....

Nista novo niti iznenadujuce kada Dodik negira genocid,maskare od Markala,Tuzlanske Kapije i docekuje Biljanu Plavsic,....
Bosnolog nisi ni ti ništa bolji od njih, ti si samo slika i prilika nacionaliste iz susjednog tabora. Boga pitaj šta bi ti uradio kada bi dobio vojnu silu ko i Mladić što je dobio. Nažalost, kontinuirano i svjesno se odričeš dijela svoje zemlje, i proglašavaš ga pogrdnim imenima i nemoj se čuditi, ako to postane nova država. I ne znam što si toliko začuđen ovom reakcijom, kad je i kod nas bilo sličnih bisera, gdje su se zločinci slavili, tipa sahrana Cace.
To je karakteristika svakog balkanskog naroda danas da velića "svoje" bez obzira bili zločinci ili ne.
Svojim izražavanjem i govorima, dovoljno govoriš o sebi, i o svom pritajenom fašizmu. Žalosno, ali Karadžić je uspio u svojoj nakani da stvori gomilu bošnjačkih retarda, koji će puhati u tikvu, koja ide u prilog srpskom nacionalizmu i fašizmu. :x :x :x

Rikardo

#1685 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Rikardo » 28/05/2011 20:12

Marilyn wrote:Марио Боргезио: Младић је мој херој

субота, 28. мај 2011.

Италијански политичар Марио Боргезио, члан Европског парламента и председник Лиге за север, изјавио је данас да је Ратко Младић патриота и додао да су Срби у Босни и Херцеговини могли да зауставе продор ислама у Европу.

Коментаришући хапшење Младића, Боргезио је за једну италијанску радио станицу рекао да су оптужбе против њега политичке и додао да "нема ни трунке вере да ће му у Хашком суду бити омогућено фер суђење".

Према његовим речима, Срби су у Босни и Херцеговини "могли да зауставе продор ислама у Европу", да их свет у томе није спречио.

(Вести)
Bosnia and Herzegovina

Imports:
$9.22 billion (2010 est.)

Imports - partners:
Croatia 22.17%, Germany 14.04%, Slovenia 13.45%, Italy 11.89%, Austria 6.61%, Hungary 5.74% (2009)
9,22x11,89%=1,09

Svake godine, Bosna i Hercegovina ide u Italiju u "shoping" i tamo im pokloni 1,1 milijardu dolara, sto je otprlike 110 000 radnih mjesta u Italiji.

Zasto malo ne promijeniti shoping destinaciju? Ja sam uvjeren da se za 1,1 milijardu moze kupovati i na drugom mjestu. Spagete i picu znamo i sami praviti.

Nije sve tako ni lose u tome sto BiH ima deficit sa skoro svim zemljama. Nekome dati danas 1,1 milijardu poslova, to je biti jako velikodusan.
Last edited by Rikardo on 28/05/2011 20:14, edited 1 time in total.

Bosnolog

#1686 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Bosnolog » 28/05/2011 20:13

cyprus wrote:
Otvorite oči, civilizacija prolazi pored vas :roll:

Evo upravo gledamo tu civilizaciju,.... :razz:

rogoz

#1687 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by rogoz » 28/05/2011 20:14

Uspio sam nekom snagom pobjediti otpor prema nagonu mrznje,takvi kao ti samo ce mi jos vise pomoci.
Hvala ti!!!

novi.dan.nova.nafaka

#1688 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by novi.dan.nova.nafaka » 28/05/2011 20:15

Jel ko gledao Nasera Orića na gostovanju kod Senada. Kaže da je vijest o hapšenju mladića dobio iz Beograda, od prijatelja sa kojima se čuje. Pita ga Senad, pa jesu li to Srbi - kaže, da naravno, čujem se sa mnogima, a neki su visokopozicionirani. Kaže, neki od njih su čak ratovali na drugoj strani...
Eto, na šta je bošnjo spreman.

JThomas
Been thanked: 1086 times

#1689 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by JThomas » 28/05/2011 20:18

naser orić je i ratni i mirnodopski zločinac i nije relevantan.

popajic

#1690 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by popajic » 28/05/2011 20:18

muha_sa wrote:
-zahvaljujuci tebi i takvim kao ti ne smijemo sve u isti kos trpat--mada ste u velikoj manjini al.................
-valjda ce i vecini (koji zive jos u trinestom vijeku) jednog dana doc iz guzice u glavu pa se pocet civilizirano i kao ljudi ponasat.
Tragicno je biti u situaciji da se divimo i cudimo da ima i ovakvih ljudi.
Uvijek ih je bilo, ali fasisti kao da su se umnozili, klonirali...uzas od mraka u tim glavama :x
Kakve crne katarze bolan muha, kakvo civilizovano ponasanje...te iluzije treba spaliti, bar za naseg vakta !.

irvinx1

#1691 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by irvinx1 » 28/05/2011 20:19

novi.dan.nova.nafaka wrote:Jel ko gledao Nasera Orića na gostovanju kod Senada. Kaže da je vijest o hapšenju mladića dobio iz Beograda, od prijatelja sa kojima se čuje. Pita ga Senad, pa jesu li to Srbi - kaže, da naravno, čujem se sa mnogima, a neki su visokopozicionirani. Kaže, neki od njih su čak ratovali na drugoj strani...
Eto, na šta je bošnjo spreman.
A velike li razlike izmedju Nasera i njih. 8-)
Ipak je Gojko tokom rata najvise janjadi okretao, za sve tri stane...

Rikardo

#1692 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Rikardo » 28/05/2011 20:19

rogoz wrote:
Uspio sam nekom snagom pobjediti otpor prema nagonu mrznje,takvi kao ti samo ce mi jos vise pomoci.
Hvala ti!!!
Nazalost veoma malobrojni, Mladiceva slika visi u centru Bluke, svakako da i ima Srba kojima se to ne svidja, samo su oni totalna manjina, koju niko nista ne pita. Ista stvar i sa Srbijom.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#1693 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by PipiDugaDevetka » 28/05/2011 20:19

Rikardo wrote:
Fino je to, pretpostavljam da si Srbin, medjutim tvoja duznost kao Srbina, moja kao Bosnjaka, nekog kao Hrvata, je da u svojim narodima se borimo protiv fasista i fasizma.

Nista tu nama ne koristi sto neka manjina nekad izrazi nekakvo saosjecanje ili razumijevanje, dok vecina njegovog naroda fasisticki divlja, fasizam je kao kuga, ne budes li se borio protiv njega i pobijedio ga, onda si izgubio, sto znaci nekakve neutralne sredine tu nema.

Poruka svega ovog, je da vlada ovog takozvanog entiteta podrzava masovnog ubicu Bosnjaka. Ja to kao Bosnjak tako razumijem. Sto znaci tu je ostalo malo prostora za bilo kakvu pricu, pored toga sto sam ljut, ne samo na tog monstruma koji se usrao u sudnici, nego i na njegove simpatizeri jer vole kad se ubijaju izmedju ostalog nenaoruzani i golobradi djecaci mog naroda.
Čim je ovdje, sa ovakvim stavovima protiv fašista i šovinista, znači, bori se i on protiv velikosrba-četnika.
Pogledaj ranije postove @Čitaoca.

Pasiflora
Been thanked: 1 time

#1694 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Pasiflora » 28/05/2011 20:19

Marilyn wrote:Марио Боргезио: Младић је мој херој

субота, 28. мај 2011. (Вести)
Ma iskreno da ti kazem, nisam bas sigurna u taj izvor...
A smetlara ima svuda pa i u Italiji - ali ne treba ni zanemariti mogucnost (ukoliko je izjava autenticna) da je Mario pospremio nesto "sice" u dzep da bi se divio.

Chisum

#1695 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Chisum » 28/05/2011 20:20

PipiDugaDevetka wrote:
Chisum wrote:
Čovječe, samnom je u UN-u radio jedan Nebojša što je povlačio kanafu, pa ništa.
Meni je jasno da se četnitluku u kraj može stati samo silom, ali nije to način da ti ili neki ''Eskadron smrti'' počne zavoditi red. Zar ne možeš tog nekog kojeg prepoznaš, IZLEVATITI nekako?
Svako ima svoj nacin i svako drugacije gleda na sukob, pravdu, borbu, istinu.

U ratu sam, donekle, ako se na to moze tako gledati, nasao svoju satisfakciju, jer sam, ako nista, na rafal mogao odgovoriti rafalom. Ali danas je neko drugo vrijeme, danas je uzasan osjecaj nemoci da se necemu ovakvom stane u kraj, ili da se barem o tome govori glasno, jer nas vise niko ne cuje... A nismo ni svi isti, kao sto rekoh, pa ce neko sjesti kraj Nebojse, a neko ce mu rado nagurati pepeljaru u lobanju.

Ja opet govorim, nemam ja sta koga da pozivam da nesto uradi ili ne uradi - pa nisam reiZ - ali da bi mi se onaj koga prepoznam sutra setao po ulici, e to tesko.
Ja nemam toliko veliku, beskrajno veliku dusu, kao neki, pa da pruzim ruku i oprastam, ili sutim, makar mi se i o rodjenom bratu radilo.

popajic

#1696 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by popajic » 28/05/2011 20:27

Chisum wrote: Svako ima svoj nacin i svako drugacije gleda na sukob, pravdu, borbu, istinu.

U ratu sam, donekle, nasao svoju satisfakciju, jer sam, ako nista, na rafal mogao odgovoriti rafalom. Ali danas je neko drugo vrijeme, danas je uzasan osjecaj nemoci da se necemu ovakvom stane u kraj, ili da se barem o tome govori glasno, jer nas vise niko ne cuje... A nismo ni svi isti, kao sto rekoh, pa ce neko sjesti kraj Nebojse, a neko ce mu rado nagurati pepeljaru u lobanju.

Ja opet govorim, nemam ja sta koga da pozivam da nesto uradi ili ne uradi - pa nisam reiZ - ali da bi mi se onaj koga prepoznam sutra setao po ulici, e to tesko.
Ja nemam toliko veliku, beskrajno veliku dusu, kao neki, pa da pruzim ruku i oprastam, ili sutim, makar mi se i o rodjenom bratu radilo.
Ja sam siguran da ti je dusa dovoljno velika da bi, da nadjes Dudu-a ,uredno nahranio misa od cuke i ...ne bi ga vratio gazdi :D
Sorry, nisam mogao odoliti, a i da smirim " tenzije" :wink:

Rikardo

#1697 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Rikardo » 28/05/2011 20:28

zagazaga wrote:@Rikardo.........OPOMENA pred ban!
@MuaDib.........komentariši temu a ne bosnologa, ako post nije u redu-prijavi
Zatvorio si mi temu zbog nekakvog razloga koji to i nije, sprijecavas mi civilizirano izjasnjavanje, jarane, ovo sto ti radis to je teska cenzura.

Zato nece vise trebati opomena, sto se mene tice, tacnije tvoje cenzure. Idem ja tamo gdje cu moci izraziti civilizovano svoje misljenje, necu tolerisati da me neko brutalno cenzurise i usutkuje u 21 vijeku, a i da hocu, to ne mogu pristati.

:run:

BASS

#1698 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by BASS » 28/05/2011 20:28

Mene je dugo čudila ta spremnost na zvjerstva i zločine,koja prevazilazi i politiku i razum.
Razumijem ja srpsku politiku i zahtjeve za neki oblik državnosti,to se sve da objasniti,ali obim i silina zločina prevazilazi svako objašnjenje i to je ono što me uvijek ostavi bez odgovora.
Jedini odgovor zašto je to tako mogu pronaći u žestokoj indoktrinaciji od fetusa praktično jednoj specifičnom "sistemu vrijednosti" u kojoj se pozicija Mladića,Draži na nivou svetosti.
A dokaz tome su i ovi snimci sa fašisodinim adolescentima.
Problem koji se nameće : u kojem sistemu vrijednosti odgojiti svoju djecu,da ne zaboravi,a da ne mrzi,da prihvati zlo kao činjenicu koja postoji u ljudima,a može da postoji i u tebi ako ne budeš dovoljno oprezan.

rogoz

#1699 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by rogoz » 28/05/2011 20:32

Rikardo wrote:
rogoz wrote:
Hvala ti!!!
Nazalost veoma malobrojni, Mladiceva slika visi u centru Bluke, svakako da i ima Srba kojima se to ne svidja, samo su oni totalna manjina, koju niko nista ne pita. Ista stvar i sa Srbijom.
Bez obzira koliki broj bio,meni znaci a imam 101 razlog da se ponasam drukcije.

tema
Bosna mora nesto uraditi,Mladic (ako ga neubiju u Srbiji,postoje medecinske metode)nece docekati presudu.Sta ce biti onda,i Karazdic moze da umre prije presude,kao i Milosevic.Moje pitanje glasi;
KAKO JE MOGUCE DA TVORCI tz rs-e budu ratni zlocinci a njihova tvorevina i dalje zivi i stremi pripajanju Srbije?Mozemo li po tom pitanju nesto uradit'?

Chisum

#1700 Re: Uhapšen Ratko Mladić - potvrđeno!!!

Post by Chisum » 28/05/2011 20:38

popajic wrote:
Chisum wrote: Svako ima svoj nacin i svako drugacije gleda na sukob, pravdu, borbu, istinu.

U ratu sam, donekle, nasao svoju satisfakciju, jer sam, ako nista, na rafal mogao odgovoriti rafalom. Ali danas je neko drugo vrijeme, danas je uzasan osjecaj nemoci da se necemu ovakvom stane u kraj, ili da se barem o tome govori glasno, jer nas vise niko ne cuje... A nismo ni svi isti, kao sto rekoh, pa ce neko sjesti kraj Nebojse, a neko ce mu rado nagurati pepeljaru u lobanju.

Ja sam siguran da ti je dusa dovoljno velika da bi, da nadjes Dudu-a ,uredno nahranio misa od cuke i ...ne bi ga vratio gazdi :D
Sorry, nisam mogao odoliti, a i da smirim " tenzije" :wink:
Dudu je druga prica... Ukoliko je na gazdu, pa samo laje, pjeni, a ne zna pruziti sapu, vrlo bih ga brzo preparirao.

Locked