Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Locked
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#1301 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by bandini »

ja isto isticem da nema potrebe da se neko hvali okolo sa tim da je musliman
vjera je u srcu, kod kuce i u dzamijama
zar bi trebala negdje drugo biti
a protiv marama, dzume i svega ostalog nemam apsolutno nista
svako ima svoje pravo[/quote]

A sta znaci hvali okolo?

Ako neko istice da on nesto ne zeli jer mu Bog to ne dozvoljava da radi jel to znaci da se hvali?

Ako ne zeli da posluje sa haram stvarima i to javno svima kaze jel to hvaljenje?

Ako javno se zahvali Bogu na necemu lijepom?

slam je u Kuci, u srcu, dzamijama, ali i u drustvu i na ulici, i u restoranu, i na poslu jer to je ISLAM i ne moze drugacije...[/quote




nemam snage kunem ti se
sve je super
jebo me otac ako ikad vise dodjem na ovu temu
sve ste upravu
:run:
Last edited by bandini on 21/05/2011 14:13, edited 1 time in total.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1302 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by amrica »

GOLFER wrote:
bandini wrote:
ja isto isticem da nema potrebe da se neko hvali okolo sa tim da je musliman
vjera je u srcu, kod kuce i u dzamijama
zar bi trebala negdje drugo biti
a protiv marama, dzume i svega ostalog nemam apsolutno nista
svako ima svoje pravo
A sta znaci hvali okolo?

Ako neko istice da on nesto ne zeli jer mu Bog to ne dozvoljava da radi jel to znaci da se hvali?

Ako ne zeli da posluje sa haram stvarima i to javno svima kaze jel to hvaljenje?

Ako javno se zahvali Bogu na necemu lijepom?

Islam je u Kuci, u srcu, dzamijama, ali i u drustvu i na ulici, i u restoranu, i na poslu jer to je ISLAM i ne moze drugacije...


Ako je islam svugdje zasto ti treba javna manifestacija pripadnosti istom?
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1303 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by GOLFER »

amrica wrote:
GOLFER wrote:
bandini wrote:
ja isto isticem da nema potrebe da se neko hvali okolo sa tim da je musliman
vjera je u srcu, kod kuce i u dzamijama
zar bi trebala negdje drugo biti
a protiv marama, dzume i svega ostalog nemam apsolutno nista
svako ima svoje pravo
A sta znaci hvali okolo?

Ako neko istice da on nesto ne zeli jer mu Bog to ne dozvoljava da radi jel to znaci da se hvali?

Ako ne zeli da posluje sa haram stvarima i to javno svima kaze jel to hvaljenje?

Ako javno se zahvali Bogu na necemu lijepom?

Islam je u Kuci, u srcu, dzamijama, ali i u drustvu i na ulici, i u restoranu, i na poslu jer to je ISLAM i ne moze drugacije...


Ako je islam svugdje zasto ti treba javna manifestacija pripadnosti istom?
A sta znaci ta javna manifestacija? u cemu se ona ogleda?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1304 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by amrica »

@bandini

mojne tako :)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1305 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by amrica »

GOLFER wrote:
amrica wrote:
GOLFER wrote:[
A sta znaci hvali okolo?

Ako neko istice da on nesto ne zeli jer mu Bog to ne dozvoljava da radi jel to znaci da se hvali?

Ako ne zeli da posluje sa haram stvarima i to javno svima kaze jel to hvaljenje?

Ako javno se zahvali Bogu na necemu lijepom?

Islam je u Kuci, u srcu, dzamijama, ali i u drustvu i na ulici, i u restoranu, i na poslu jer to je ISLAM i ne moze drugacije...


Ako je islam svugdje zasto ti treba javna manifestacija pripadnosti istom?
A sta znaci ta javna manifestacija? u cemu se ona ogleda?
pa ti si napisao JAVNO!!!!!!! JAVNO SE ZAHVALITI, JAVNO RECI, ISTICATI U JAVNOSTI...
User avatar
Skijash
Posts: 491
Joined: 12/12/2009 17:51
Location: na slavi kod Mitra

#1306 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by Skijash »

Preživjeli smo i gore, preživjećemo i ove ajatolahe. Nastavićemo se boriti i njihov će utjecaj biti ograničen na bogomolje, kad tad.



Ovo je moj grad i boriću se za njegovu dušu dok živim.

p.s. vidim Rajko i Sopta pišu patetične komentare o ovim dešavanjima, oko njih katastrofa, a našli nama nešto da pametuju :)
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#1307 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by Baudelaire »

GOLFER wrote:
bandini wrote:
ja isto isticem da nema potrebe da se neko hvali okolo sa tim da je musliman
vjera je u srcu, kod kuce i u dzamijama
zar bi trebala negdje drugo biti
a protiv marama, dzume i svega ostalog nemam apsolutno nista
svako ima svoje pravo
A sta znaci hvali okolo?

Ako neko istice da on nesto ne zeli jer mu Bog to ne dozvoljava da radi jel to znaci da se hvali?

Ako ne zeli da posluje sa haram stvarima i to javno svima kaze jel to hvaljenje?

Ako javno se zahvali Bogu na necemu lijepom?

Islam je u Kuci, u srcu, dzamijama, ali i u drustvu i na ulici, i u restoranu, i na poslu jer to je ISLAM i ne moze drugacije...
Islam se zivi u svakom u svakom dijel zivota i na muslimanima je da to sto vise upotpunjuju...
Pošto sam iz tvojih postova shvatio da si vjernik, pretpostavljam da si i sam vidio veliki broj ''vjernika'' na svakoj džumi, koji izađu kad je hutba, koji ne slušaju hutbu, koji požuruju efendiju i slično. Onda sam svjedok mnogih koji popodne otklanjaju džumu, a naveče odu u kafanu. E to je već neko nepotrebno razmetanje vjerom. Ne trebamo mi nikom suditi, ali ako piše da je hutba sastavni dio džuma namaza i da je obavezna, a neko se pametan napravi pa izađe, šta je drugo cilj njegove vjere nego da se razmeće okolo.

Vrlo je lahko primijetiti i u našem gradu razliku između lijepih i ružnih stvari vezanih za religiju, konkretno u ovom slučaju islam. Meni se jako sviđaju one poruke u tramvajima i na pojedinim plakatima u gradu, hadisi Muhammeda a.s. S druge strane, nikako mi se ne sviđaju politički i nacionalistički izleti reisa Cerića. Ja njega ne prihvatam kao svog predstavnika, a nadam se da većina dijeli moje mišljenje.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1308 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

Ja se iskreno nadam da će se na onom svijetu "pikati" samo onaj islam(i bilo koja religija) u srcu, jer sve ostalo može biti podložno manipulaciji i interesu. Ne može neko ko je 40 godina vikao "Druže Tito mi ti se kunemo" i nosao partijsku knjižicu u džepu preko noći doći "tobe". Prestar je on za to. Znamo svi da je biti viđen u prvom safu dugo bila glavna ulaznica u politiku i visoko društvo, a sigurno je veći vjernik onaj koji klanja Bajram namaz u Saračima jer nema štelu da se probije u prvi saf Begove džamije i klanja uz: nekada Aliju, pa Tihića, Brankovića, Bičakčića i ekipu...
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#1309 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by bandini »

amrica wrote:@bandini

mojne tako :)

a sta cu drugo
kako god pokusas da objasnis, da pokazes, da ne mrzis islam ni muslimane, jer bi onda mrzio svoje roditelje, nanu i dedu koji je isao na hadzdz, opet ti okace etiketu nemoralne osobe, mrzitelja, varvarina
mrzim jedino nakaradni sistem vrijednosti, lazljive i ohole vjerske vodje, tjeranje u islam i ostalo
zato nemam vise snage
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1310 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

Jeste poruke Poslanika koje su bile na bilboardima su sjajne, o komšiji, o komšiji druge vjere, o tome da nema prisile u vjeri.... :thumbup: Onaj ko je napravio tu akciju je više približio islam građanima nego sve Cerićeve izjave tipa :kome mi da se prilagođavamo, "sarajevsko ljeto" ili Velićeve stogodišnje fetve upućene Suljagiću...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1311 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by amrica »

bandini wrote:
amrica wrote:@bandini

mojne tako :)

a sta cu drugo
kako god pokusas da objasnis, da pokazes, da ne mrzis islam ni muslimane, jer bi onda mrzio svoje roditelje, nanu i dedu koji je isao na hadzdz, opet ti okace etiketu nemoralne osobe, mrzitelja, varvarina
mrzim jedino nakaradni sistem vrijednosti, lazljive i ohole vjerske vodje, tjeranje u islam i ostalo
zato nemam vise snage

samo ignore, ima i fine raje ovdje.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#1312 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by popajic »

GOLFER wrote:Covjek u jednoj recenici pokaza o cemu se ovdje radi.

Dok jedni podrzavaju vjeronauku radi ljubavi prem VJERI i vjeronauci (ovo samo za amricu jer vokli da se pravi luda, i pomalo bukvalna) drugi je ne podrzavaju iskljucimo (cast izuzetcima) radi MRŽNJE ili licne odbojnosti prema vjeri i vjeronaci...
A uz to ovi sto je podrzavaju traze samo pravo na izbor, a ovi sto je ne podrzavaju, traze da se to pravo ZABRANI, sto naravno ide rame uz rame sa MRŽNJOM...
Nije ni tvoja za ramazana.
Uvijek je bilo onih koji su vjerovali u boga i onih koji nisu. Logicna sloboda izbora, koja bi trebala da vazi i danas.
Ali, ovdje se radi o najprimitivnijem zapisavanju teritorija( vec vidjenog u protekloj agresiji ) pod plastom religije.
Nijedna ljubav, pa ni ljubav prema vjeri se NE ocjenjuje. Ona se osjeca, upraznjava i sama sebi je nagrada - nikako upisana petica.
To bi istinski vjernici morali znati, kao sto bi morali osuditi Cerin huskacki govor i otvoreni poziv na rusenje ustavnog poredka.
O kakvoj crnoj ljubavi ti pricas pred ovo srednjevjekovno , sarajevsko ljeto ?
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1313 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

Suljagić: Podnio sam ostavku

Ministar obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo poslao je premijeru Fikretu Musiću pismenu ostavku u petak ujutro. To je za e-Novine potvrdio sam Emir Suljagić * Sjednica Vlade Kantona Sarajevo je završena i na njoj je odlučeno da se instrukcija ministra Suljagića promijeni

Nakon mnogo špekulacija koje su se pojavile poslednja dva dana u medijima o sudbini odluke ministra obrazovanja Kantona Sarajevo da vjeronauk ne ulazi u prosjek ocjena u školama, u petak je e-Novinama potvrđeno pisanje od prethodnog dana da je ministar Emir Suljagić podnio ostavku jer nije pristao da mijenja odluku.

"Podnio sam ostavku", kratko je rekao za e-Novine Emir Suljagić.

Podsjetimo, e-Novine su u četvrtak objavile informaciju iz pouzdanih izvora da se ministar sprema dati ostavku obzirom da se od njega traži da odluku o ocjenama iz vjeronauke promijeni ili povuče. Međutim, iako je ostavka juče bila kovertirana, nakon razgovora sa SDP, činilo se da je ta stranka shvatila ozbiljnost problema, i izdato je saopštenje da niti podnosi ostavku, niti mijenja odluku. Nakon toga su uslijedili novi sastanci i novi pritisci koji su rezultirali zvaničnim stavom SDA da traže promjenu date odluke, te podnošenjem ostavke ministra obrazovanja Kantona Sarajevo premijeru Fikretu Musiću.

Vlada Kantona Sarajevo poslala je u četvrtak saopštenje za javnost u kojem su naveli da nikada nije postojao plan ili namjera da se ukine predmet "Vjeronauka" te da su sve odluke i instrukcije Ministarstva obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo donesene u skladu i duhu zakona KS i BiH te da bi bio uveden red i ukinuta dugogodišnja neuređenost u ovoj oblasti.

Ministri u Vladi Kantona Sarajevo i zastupnici u Skupštini Kantona Sarajevo iz SDA su se ubrzo nakon tog saopštenja ogradili. "Ministri u Vladi KS iz reda SDA odbacuju data saopćenja kao obmanjivanje javnosti jer ne odražavaju usaglašene stavove s Kolegija Vlade i kao takvi ozbiljno urušavaju proklamovane principe partnerstva", navedeno je u saopštenju SDA koje je stiglo u petak ujutru.

Ministar obrazovanja i nauke Emir Suljagić nakon odluke koju od 2004. godine OSCE zapravo tražio od svih ministara obrazovanja u BiH, da se spriječi diskriminacija i da se vjeronauka ocjenjuje opisnim ocjenama, bio je izložen hajci i pozivu na linč Islamske zajendice BiH na prvom mjestu, kao i jednog dijela javnosti. No čini se da mu je, na kraju presudio kukavičluk SDP i odlučnost SDA.

Od kad je preuzeo funkciju ministra Suljagić je konačno uklonio Arziju Mahmutović sa mjesta direktorke Javne ustanove "Djeca Sarajeva" na kojoj se nalazila nelegalno, te time i odlukom o mijenjanju statusa ocjena iz vjeronauke postao glavnom metom kritika IZ BiH koje su poslednjih nedelju dana išle dotle da je prijećeno rušenjem države i bacanjem fatve. Na sve te optužbe SDP nije našao za shodno da reaguje, a saopštenje u vidu podrške stiglo je tek u četvrtak nakon najave ostavke Suljagića na to mjesto.

SDP se povodom ostavke još nije oglasio, a na njihoj internet stranici stoji vijest od petka da je ministra Suljagića podržalo udruženje filozofa Theoria. Na stranici kantonalnog ministarstva stoji jučerašnja informacija da ne podnosi ostavku.

E-novine

Ja još uvijek čekam da Komšić nekoga udari "po prstima" zbog ovih divljačkih napada na svog stranačkog kolegu....Hoće li to više, znaš ti to.... :sad:
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#1314 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by glade »

Izvinjavam se unaprijed administraciji...

Citam ovu temu vec nekoliko dana i ....................

Koji vam je vise? Sta je? U ovoj drzavi se ne smije nista reci protiv Islama? To sto vi na sav glas pucate kako su ateisti nemoralni, divljaci, sejtani nikom nista? To je ok?

Dobro je Saban radio u svoje vrijeme. Ovaj narod je stoka i treba neko ko ce pucati samare kada krene da pametuje. Treba nam jedan takav da nam i vjeru i politicke stavove zatvori izmedju 4 zida.

Pa vi opletite kako sam netolerantan i pun mrznje (i ne bio pored vas kakvi ste).

OPOMENA
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#1315 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by Hodidid »

Ceric je svoje odpjevao i treba ga skloniti u penziju sto prije da ne palamudi okolo o stvarima koje ne ulaze u domen funkcije koju obnasa.
Vjeronauka kao obavezan predmet mora van skolskog sistema.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1316 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

Otvoreno pismo Svetozaru Pudariću

Burić: Odgovorno preuzmite posljedice ili priznajte nesposobnost

Novinar i književnik Ahmed Burić, kolumnista našeg portala, uputio je otvoreno pismo predsjedniku Glavnog odbora SDP-a Svetozaru Pudariću u vezi sa novonastalom situacijom u Kantonu Sarajevo, pozivajući njega i stranku da "preuzmu posljedice činjenice da su dobili izbore ili da, u suprotnom, priznaju nesposobnost. Pismo prenosimo u cjelosti:

"Pišem vam zbog ostavke ministra Emira Suljagića i nastale situacije povodom odluke o stavljanju vjeronauka izvan prosjeka školskih ocjena. Smatram da je neprimjereno da SDP, čiji sam birač i simpatizer, ne podržava u dovoljnoj mjeri gospodina Suljagića, koji je, očigledno, pod pritiskom morao podnijeti ostavku. U to ime apelujem na vas da se kao politička partija nedvosmisleno odredite prema jednoj vrsti ucjene pred koju je doveden vaš član (time i cijela Vlada i koalicija) i konačno preuzmete odgovornost za činjenicu da ste pobijedili na proteklim izborima.

Ignorancija i snishodljivost koju pokazujete prema istupima Mustafe Cerića, u kojima poziva na ulične borbe, apsolutno je suprotna idejama zbog kojih ste dobili povjerenje građana. Ovim vas pismom kao građanin pozivam da ispunite barem minimum onoga što ste započeli i da se prema svojim kadrovima i biračima ne odnosite kao dosad. Emir Suljagić je samo pokrenuo mali kamen u lavini nepotizma, korupcije, klijentelizma i ostalih oblika neefikasne vlasti. Počeo je raditi svoj posao. Na vama je bilo da obezbijedite podršku i da ne pristajete na pritiske nakon kojih nam je, ponovo, postalo jasno ko je, zapravo, glavni u ovoj zemlji.

Na vama je da odgovorno i u skladu sa s legitimitetom koji imate preuzmete sve konsekvence ovog "slučaja" i ne čineći ustupke pred prijetnjama tu stvar završite na zadovoljstvo onih koji su vam dali glasove. U protivnom ostat ćete kao politička partija zapamćeni kao slabi i licemjerni subjekt koji budućim generacijama ove zemlje nije sposoban obezbijediti ni minimum ljudskih i građanskih prava.

Stavljati se u neutralnu poziciju kad su ove stvari u pitanju znači biti kao prošla vlast koja se oglušivala o evropske principe i institucije koje su tražile da se ovo pitanje riješi, ili zauzimati ekskluzivističku, komfformističku i duhovno neproduktivnu poziciju koju zauzima dio ovdašnje javnosti koji sebe voli nazivati liberalnim.

Ovo su primjeri na kojima se pokazuje može li se naprijed ili ne, i dužnost je SDP-a da to pokaže. Ili da nama, svojim biračima, pošteno prizna nesposobnost. Dosad ste nama, svojim biračima već morali pokazati jasan pravac i smjer djelovanja, a ne neodgovorno ostavljati ljude na milost i nemilost vaninstitucionalnim pritiscima, kao što je slučaj sa Suljagićem."

(Sarajevo-x.com)


Hajmo SDP, čekamo Vas! Ako ne možete zaštititi svog ministra kako ćete nas obične glasače koji su vas doveli na vlast. Tražimo da javno stanete iza Suljagića..Jedno šablonsko saopštenje nije dovoljno. Zar vam je važnije koalicija sa SDA, koji su vam, kao što sam i očekivao, zabili nož u leđa prvom prilikom Ili čovjek koji je zastupao vašu predizbornu platformu trpeći strašne uvrede i poniženja....Vi ste tu zbog nas vaših glasača,. Naše druženje nije završeno sa par predizbornih sastanaka u mjesnim zajednicama i ubacivanjem glasačkog listića u kutiju. Družićemo se 4 godine koliko smo vam dali povjerenje....Slušajte glas naroda.... :dance:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1317 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by poznanik »

valterbranisarajevo wrote:Suljagić: Podnio sam ostavku
Ja još uvijek čekam da Komšić nekoga udari "po prstima" zbog ovih divljačkih napada na svog stranačkog kolegu....
Načekaćeš se... :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1318 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

Izgleda.. :(
User avatar
Marilyn
Posts: 540
Joined: 12/09/2008 21:23
Location: Tvrđava sjećanja

#1319 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by Marilyn »

Nigdje u svijetu nema toliko licemjerja i primitivizma kao kod nas. :sad:
Ja sanjam o atomskoj bombi, zemljotresu ili nečem sličnom, što će da nas sravni sa zemljom. :| Hitler je bio u pravu, Slaveni su niža rasa. :| Ružno, ali je tako. :-? Dok cijeli svijet ide naprijed, mi se valjamo po blatu. :-?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1320 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by plain vanilla »

Komsic je negdje ..u Becu valjda
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1321 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by poznanik »

plain vanilla wrote:Komsic je negdje ..u Becu valjda

Ma da, zato on ne zna šta se dešava u Sarajevu. Eto @Valtere, strpi se dok se Željko vrati iz Beča, biće "po prstima"... :D
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#1322 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by gate »

poznanik wrote:
plain vanilla wrote:Komsic je negdje ..u Becu valjda

Ma da, zato on ne zna šta se dešava u Sarajevu. Eto @Valtere, strpi se dok se Željko vrati iz Beča, biće "po prstima"... :D
... ko i do sad što je bilo :lol:
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1323 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by GOLFER »

amrica wrote:
GOLFER wrote:
amrica wrote:

Ako je islam svugdje zasto ti treba javna manifestacija pripadnosti istom?
A sta znaci ta javna manifestacija? u cemu se ona ogleda?
pa ti si napisao JAVNO!!!!!!! JAVNO SE ZAHVALITI, JAVNO RECI, ISTICATI U JAVNOSTI...
Pa ne kontam nikako tvoje pitanje, ako sam poslovan covjek i vodim najpoznatiji trzni centar u gradu normalno da cu JAVNO istaci principe po kojima poslujem, sto bi to nekome smetalo i nekoga vrijedjalo :?

Ako sam javna licnost, i nesto mi se dobro desi u zivotu, normalni je da cu se zahvaliti BOGU na tome, jer zahvaljujem mu se i kad sam sam u kuci nevidim tu nista sporno, to je jendostavno moj nacin zivota i ne vidim radi cega bi nekome to smetalo...

Ako sam organizator i pokretac nekog skupa, naravno da cu ljudima reci da im alkohol nije obezbijedjen ili ukoliko se to placa nije uracunat u cijenu, a ako me neko pita sto i budem primoran da mu kazem sto, reci cu mu radi cega...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1324 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by amrica »

:-)

:dance:

:mrgreen:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#1325 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by Vodenjak »

Suljagic je bio donio veliku odluku kada je rekao da se ocjena iz vjeronauke nece racunati u prosjek.
Ali, bas zbog analfabetskih, bezobraznih, prepotentnih izjava covjeka koji sebe smatra duhovnim vodjom jednog naroda, prerasla je ta odluka svoju velicinu i postala je simbolom pocetka borbe protiv, kako ljudi sa tim i takvim debilnim stavovima, tako i protiv svih ostalih koji su zemlju uvukli u materijalnu i prije svega MORALNU bijedu!

Ovoliko boga, koliko ga u Bosni ima u zadnjih 20 godina, nije bilo ni u zadnjih vise stotina godina a opet, nikad veceg lopovluka, veceg kriminala, manje pravne drzave, vise lazi i petljanja nije bilo skoncentrisano na tako malom prostoru.

Ljudi se, materijalno unisteni i duhovno isprani, nalaze na moralnom dnu i zato pad, kako odluke donesene prije nekoliko dana, tako i pad samog ministra, predstavlja tezak poraz svih onih koji su se ponadali da u nama jos uvijek ima snage da nesto od zemlje napravimo.

Steta.
Bi ovo jedan od zadnjih vozova, jegi ba... :sad:
Last edited by Vodenjak on 21/05/2011 15:16, edited 1 time in total.
Locked