LIBIJA

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3701 Re: LIBIJA

Post by Chmoljo »

[quote="Chisum"][/quote]

sve je to meni bilo poznato. stari terenac, u dva navrata bio dole, sedamdesetih i devedesetih.

moje gađenje je povezano i sa time da će ova vijest biti udarna. i kako se lijepo razlaže... evo već nekoliko dana se ima o čemu pisati, pričati, izvještavati. jer...

ne bi me čudilo da se postavila kamera u diktatorovom šupku radi atraktivnijih snimaka penetracije toljage. i da će to biti objavljeno za koji dan, jakako.

nije mi namjera da se sprdam, nego mi je sprdačina ova komercijalizacija barbarstva.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#3702 Re: LIBIJA

Post by Baudelaire »

Meni je smiješno kako je ovo barbarstvo opravdano, jer se radi o Gadafiju.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#3703 Re: LIBIJA

Post by Chisum »

Chmoljo wrote: sve je to meni bilo poznato. stari terenac, u dva navrata bio dole, sedamdesetih i devedesetih.

moje gađenje je povezano i sa time da će ova vijest biti udarna. i kako se lijepo razlaže... evo već nekoliko dana se ima o čemu pisati, pričati, izvještavati. jer...

ne bi me čudilo da se postavila kamera u diktatorovom šupku radi atraktivnijih snimaka penetracije toljage. i da će to biti objavljeno za koji dan, jakako.

nije mi namjera da se sprdam, nego mi je sprdačina ova komercijalizacija barbarstva.

Nisam mislio na tebe, haveru, nego na sve ove arabofile kojima, valjda, ni nakon ovoga nece postati jasno da je domet svake od ovih arapskih "revolucija" - guranje grane u pedu bivsem diktatoru. I to bi bilo to. Niti znaju, niti umiju vise od toga.

Sto se mene tice, uvijek i vazda - daleko im kuca od moje, u svakom pogledu.

Ako im se moze kakav dinar otkinuti, k'o sto je to Shaban radio, OK... Samo, bez ljubljenja.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3704 Re: LIBIJA

Post by mO k3 »

sokiran sam slikama i nemam rijeci za ovo zvjerstvo :x , gadafija nisam podrzavao nikako iz istorisjkih razloga , ali zar ce narod libije da misli da poslije gadafija biti bolje??
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3705 Re: LIBIJA

Post by mO k3 »

pici wrote:
Chmoljo wrote:
Gadafi silovan drvenim štapom prije ubistva!
davno, onda kada je Radovan uhapšen, napisao sam da su on i Ratko dva čovjeka kojima bih mogao ja lično presuditi metkom u čelo. dok ih gledam u oči. ZNAM da bih mogao.

ovo citirano, ni njima...
ovo je katastrofalno šta su mu radili...kolko god sam antigadafijevac tolko sam i protiv ovakog naćina "Kazne"...ove spodobe (nemam drugog naćina opisa) koji sebe zovu "oslobodiocima" ili "vjernicima" ...ako prodju ne kažnjeno, teško se libiji i libijcima u budućnosti.
e moj pichi to su ti divljaci ,nikada to nece imati demokratiju ni u jednoj arapskoj zemlji... saces vidjeti sta je gradjanski rat
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3706 Re: LIBIJA

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

pici wrote:
Chmoljo wrote:
Gadafi silovan drvenim štapom prije ubistva!
davno, onda kada je Radovan uhapšen, napisao sam da su on i Ratko dva čovjeka kojima bih mogao ja lično presuditi metkom u čelo. dok ih gledam u oči. ZNAM da bih mogao.

ovo citirano, ni njima...
ovo je katastrofalno šta su mu radili...kolko god sam antigadafijevac tolko sam i protiv ovakog naćina "Kazne"...ove spodobe (nemam drugog naćina opisa) koji sebe zovu "oslobodiocima" ili "vjernicima" ...ako prodju ne kažnjeno, teško se libiji i libijcima u budućnosti.
Smatram da je ovo bolesno i da nema veze sa osvetom. Da je streljan na licu mjesta metkom u glavu to i razumijem, ovo nikako ne ide u prilog novoj "demokratskoj" marionetskoj vladi u Libiji. :oops:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#3707 Re: LIBIJA

Post by popajic »

Chmoljo wrote:
Gadafi silovan drvenim štapom prije ubistva!
davno, onda kada je Radovan uhapšen, napisao sam da su on i Ratko dva čovjeka kojima bih mogao ja lično presuditi metkom u čelo. dok ih gledam u oči. ZNAM da bih mogao.

ovo citirano, ni njima...
I to sve uz gromoglasno Allahu Egber :shock:
Sto rece Chisum - daleko im kuca od moje i sa i bez "revolucije"
( Prema ovom praistorijskom divljastvu , nasi primitivci mi izgledaju kao 100% dzentlemeni 8) )
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#3708 Re: LIBIJA

Post by KatarinaKosaca »

Pardon, to su nahuškani i plaćeni divljaci.

Zato što karikatura od Presidenta ima da kaže:
Američki predsjednik Barack Obama izjavio je da smrt bivšeg libijskog lidera Muamera Gadafija i kraj rata u Iraku predstavljaju potvrdu obnove američkog vodstva u svijetu.
Toliko o demokraciji i ljudskim pravima :dance:
User avatar
libertyBiH
Posts: 617
Joined: 24/12/2004 06:14

#3709 Re: LIBIJA

Post by libertyBiH »

http://www.youtube.com/watch?v=t_0ZcMYmXd0


Pametnom netreba vise od ova tri minuta......
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3710 Re: LIBIJA

Post by mO k3 »

Pa covjek je najveci monstrum ....
ssmmiilleeyy
Posts: 1165
Joined: 02/03/2010 16:51

#3711 Re: LIBIJA

Post by ssmmiilleeyy »

Hodidid wrote:http://www.youtube.com/watch?v=Y4X7swX3 ... ure=relmfu

Sve covjek lijepo objasni od 0:40 pa na dalje. Dakle ne zanima nas parlamentarizam nego zelimo da vodja vodi libijska plemena u bolje sutra. Da bi dosli do parlamentarizma moramo ratovati godinama i hiljade ljudi moraz izgubiti zivot da bi mozda imali za 10-15 godina neku vrstu parlamentarizma.

Ne objasni covjek samo, zasto se mora ratovati da bi se doslo do parlamentarizma u Libiji. Valjda se to moglo postici i konsenzusom bez prolivene krvi 30 000 libijaca.

Mogao je, ali nije htio, Gadafi odstupiti s mjesta i funkcije koju je obnasao i reci svom narodu. Ok, vodio sam drzavu 42 godine i dao sam sve od sebe da je izgradim i podignem vam zivotni standard. Vidim da postoji nezadovoljstvo u dijelu libijskog naroda vizavi stanja u zemlji i da se zele promjene.

Meni kome je dobrobit libijskog naroda i drzave na prvom mjestu sam spreman da odmah raspisem parlamentarne izbore i predam palicu izbornom pobjedniku.

Ali opet se vracamo na izjavu glasnogovornika njegovog rezima koji lijepo kaze. Nas, a pod tim se podrazumijeva rezim, ne zanima politicki parlamentarizam.

Lupetas kako je mogao mirno otici s Vlasti kad ga je Optuzio HAG (bio bi izrucen) plus nije ispao Hinja i pobjegao u drugu drzavu nego je ubijen na svojoj zemlji (koju je on izgradio svojom pamecu tj pametnim ulaganjem)

uostalom vidjet cemo dal su ovi gerilci bilu upravu kad ih zajase njihov covjek sto je studirao u Ameriki :D
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#3712 Re: LIBIJA

Post by Comrad »

Ja nisam ni za, ni protiv Gadafija i zivo me zaboli briga za njega. Ali jesam protiv ovog americkog osvajanja svijeta. I volio bi vise nego ista da neko zakuha sa njima i da napokon i oni malo osjete na SVOM tlu sta znaci ratovati. Lako je ratovati kad posaljes 100k crnaca i ljudi koji nemaju sta da jedu, operes mozgove i ajd na drugu stranu svijeta, ratuj mi cemo u mcdonalds i gledat na iphone-u kako se ubijate i koljete sa pola svijeta.

I ako je narod stvarno bio protiv Gadafija, pa zasto im je trebala ovolika pomoc s vana? Ako su toliko nezadovoljni i nesretni, pa je li problem okupiti te ljude i srusiti vlast. Ako je vec bio toliki broj nezadovoljnih ljudi.

I Amerika je mogla 92' reagovati, pa nije. Oni reaguju kad njima odgovara i kako im odgovara. E to mrzim, sto se igraju sa ljudskim zivotima. Isti Obama i ostali su do jucer mogli rukovati sa Gadafijem i smijuljiti se pred kamerama, a sutradan se smiju gledajuci ovo izivljavanje nad njim.

I kako je Gadafi dosao na vlast, tako je i otisao, a tako su i ovi dosli. Kakva bolan crna demokratija zasnovana na ovome? Nema sanse. Kad se mi, koji smo iole blizi zapadu i toj posranoj demokratiji, jos nismo snasli, pa kako ce oni?
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#3713 Re: LIBIJA

Post by sumirprimus »

pici wrote:
Chmoljo wrote:
Gadafi silovan drvenim štapom prije ubistva!
davno, onda kada je Radovan uhapšen, napisao sam da su on i Ratko dva čovjeka kojima bih mogao ja lično presuditi metkom u čelo. dok ih gledam u oči. ZNAM da bih mogao.

ovo citirano, ni njima...
ovo je katastrofalno šta su mu radili...kolko god sam antigadafijevac tolko sam i protiv ovakog naćina "Kazne"...ove spodobe (nemam drugog naćina opisa) koji sebe zovu "oslobodiocima" ili "vjernicima" ...ako prodju ne kažnjeno, teško se libiji i libijcima u budućnosti.
ako je tacno ovo,a slika govori hiljadu rijeci,katastrofa,samo dokaz vise da vjera nema nista s tim koliko je ko dobar covjek..tekbiraju i sodomiziraju ga :roll:
mada mi nije jasno da nije bio svjestan da ziv nije smio past u ruke,da nije bio kukavica puco bi sam sebi u glavu,bolje i to nego ovo...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#3714 Re: LIBIJA

Post by Comrad »

Ja samo ne kontam, imas milijarde i sakrijes se u nekakav kanal. Mislim, gledam one klipove i slike, sve kontam ma fake je ovo, nikako to da shvatim.

I sto ja zanimljivo, uvijek ih nadju u nekim kanalima, rupama, kucama sa stolom i dvije spuzve u sobi. Ono, jbt ko iz filmova. :roll:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#3715 Re: LIBIJA

Post by theTruePath »

Cuj arapski primitivizam.Citav svijet salje podrsku libijskom narodu,a Bosnjaci ih proglasavaju primitivnim jer su smaknuli Gadafija :-)

Njega su nasli obicni pobunjenici-ljudi,koji su izgubili svoje najmilije,sjetimo se da je taj isti Gadafi digao ruke na taj isti narod,na svoj narod................................................
Last edited by Anonymous on 23/10/2011 16:18, edited 1 time in total.
Reason: OPOMENA pred ban!
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#3716 Re: LIBIJA

Post by svjezi_ustipak »

pici wrote:
Chmoljo wrote:
Gadafi silovan drvenim štapom prije ubistva!
davno, onda kada je Radovan uhapšen, napisao sam da su on i Ratko dva čovjeka kojima bih mogao ja lično presuditi metkom u čelo. dok ih gledam u oči. ZNAM da bih mogao.

ovo citirano, ni njima...
ovo je katastrofalno šta su mu radili...kolko god sam antigadafijevac tolko sam i protiv ovakog naćina "Kazne"...ove spodobe (nemam drugog naćina opisa) koji sebe zovu "oslobodiocima" ili "vjernicima" ...ako prodju ne kažnjeno, teško se libiji i libijcima u budućnosti.

eto snimka tog mucenja

http://www.youtube.com/watch?v=ZLGY5czS1XQ
zilog
Posts: 7550
Joined: 06/03/2009 11:19

#3717 Re: LIBIJA

Post by zilog »

Comrad wrote:Ja samo ne kontam, imas milijarde i sakrijes se u nekakav kanal. Mislim, gledam one klipove i slike, sve kontam ma fake je ovo, nikako to da shvatim.

I sto ja zanimljivo, uvijek ih nadju u nekim kanalima, rupama, kucama sa stolom i dvije spuzve u sobi. Ono, jbt ko iz filmova. :roll:
I niko da herojski pogine boreci se sa mrskim dusmanom... :roll:

Svaki je pricao da ce se boriti do posljednjeg daha, da zivi nece pasti u ruke, a kada ih pritisnu i opkole, onda se predaju. :(

Neke likvidiraju odmah, neke za sat vremena, neke za godinu, neki umru u zatvoru, ostali zivi nece izaci iz zatvora, ali svima zao umrijet, a nije im bilo zao hiljade u smrt poslati. :roll:

Milosevic
Sadam
Karadzic
Mladic
Osama
Gadafi
suspect_zero
Posts: 25845
Joined: 11/10/2008 21:45

#3718 Re: LIBIJA

Post by suspect_zero »

svjezi_ustipak wrote:

eto snimka tog mucenja

http://www.youtube.com/watch?v=ZLGY5czS1XQ

Ovo je užasno za gledati :oops: :twisted: kao što već neko reče, trebalo ga je pred prijeki sud....metak u čelo i vozdra.
Homo homini lupus.....istina, fakat.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3719 Re: LIBIJA

Post by mO k3 »

theTruePath wrote:Cuj arapski primitivizam.Citav svijet salje podrsku libijskom narodu,a Bosnjaci ih proglasavaju primitivnim jer su smaknuli Gadafija :-)

Njega su nasli obicni pobunjenici-ljudi,koji su izgubili svoje najmilije,sjetimo se da je taj isti Gadafi digao ruke na taj isti narod,na svoj narod.Kao da bi nasi reagovali nesto civilizovanije da negdje u sumi pronadju Karadzica ili Mladica.
Pa gdje je onda razlika izmedju pobunjenika i gadafija?? za mene nikakva , po tvoma postu

Kakav svijet to daje podrsku ,politicari da ,ali javno mijenje medju civilizovanim narodom je drugacije ,oni su naravno bili protiv Gadafija ,ali da se muci covjek na ovakav nacin i gdje je tu civilizacija?? daj molim te..... gdje ti je moral??
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#3720 Re: LIBIJA

Post by JBL »

theTruePath wrote:Ne znam bogami,jedino u Bosni mozes naci ljude koji podrzavaju Gadafija.Bosnjacima je izgleda dovoljno sto je on arap i Muamer,i odmah je on dobar.Ja gdje god da sam se okrenuo svi hvale ovaj dogadjaj,,ovo ostalo sto je za osudu to je malo i to se ne spominje.Bitno je sto je jedan ditaktor dobio ono sto je zasluzio
1. to nije istina
2. to nije stvar u (ne)podrzavanju Gaddafija
3. jel to onaj isti diktator koji se jos prije par mjesecima slikao sa svim zapadnim politicarima?
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#3721 Re: LIBIJA

Post by theTruePath »

I da kazem ovo,zamisli da neki tunizanin,egipcanin 1991 kaze "ma ko im je kriv tim bosancima,sve im je dala jugoslavija a oni sad pametuju i zele nezavisnost,svakako da smo uz slobodana"....
Last edited by theTruePath on 23/10/2011 16:20, edited 1 time in total.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#3722 Re: LIBIJA

Post by theTruePath »

JBL wrote:
theTruePath wrote:Ne znam bogami,jedino u Bosni mozes naci ljude koji podrzavaju Gadafija.Bosnjacima je izgleda dovoljno sto je on arap i Muamer,i odmah je on dobar.Ja gdje god da sam se okrenuo svi hvale ovaj dogadjaj,,ovo ostalo sto je za osudu to je malo i to se ne spominje.Bitno je sto je jedan ditaktor dobio ono sto je zasluzio
1. to nije istina
2. to nije stvar u (ne)podrzavanju Gaddafija
3. jel to onaj isti diktator koji se jos prije par mjesecima slikao sa svim zapadnim politicarima?

Jeste to je taj...ne kazem ja da je zapad ovdje the good guy ;)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#3723 Re: LIBIJA

Post by mO k3 »

theTruePath wrote:I da kazem ovo,zamisli da neki tunizanin,egipcanin 1991 kaze "ma ko im je kriv tim bosancima,sve im je dala jugoslavija a oni sad pametuju i zele nezavisnost,svakako da smo uz slobodana"....

hebali bi im sve po spisku,e pa gospodo tako zvuci ovo vase komentiranje
i kakve to veze ima sa bosnom?? :shock:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#3724 Re: LIBIJA

Post by Pera Trta »

A te iste Bošnje vjernici zaboravljaju da je sve to (Gadafi, Sadam, Asad stariji i svi ostali arapski vođe) Titina raja iz nesvrstanih, tako da više razloga imaju da ih žale ovi što plaču i za Brozom.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#3725 Re: LIBIJA

Post by JBL »

theTruePath wrote:
JBL wrote:
theTruePath wrote:Ne znam bogami,jedino u Bosni mozes naci ljude koji podrzavaju Gadafija.Bosnjacima je izgleda dovoljno sto je on arap i Muamer,i odmah je on dobar.Ja gdje god da sam se okrenuo svi hvale ovaj dogadjaj,,ovo ostalo sto je za osudu to je malo i to se ne spominje.Bitno je sto je jedan ditaktor dobio ono sto je zasluzio
1. to nije istina
2. to nije stvar u (ne)podrzavanju Gaddafija
3. jel to onaj isti diktator koji se jos prije par mjesecima slikao sa svim zapadnim politicarima?

Jeste to je taj...ne kazem ja da je zapad ovdje the good guy ;)
i gdje ti tu vidis moral ili neku pravdu? ili nesto dobro? sto se sad Libiju gaziti neko drugi?
Post Reply