Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
Karl Hungus
Posts: 162
Joined: 23/04/2011 21:11

#23101 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Karl Hungus »

obratno wrote:
Karl Hungus wrote: Krivi ce biti oni koji ne budu dovoljno radili na razgradnji drzave i jacanju entiteta. Ako je istina to sto si napisao, da je to jedan od uslova za prijem u Nato.
Mada mi je tesko povjerovati u to, ali eto. Sve je moguce.
Zvanična politika SAD je "One country with two vibrant entities" (Hilari Klinton).
U tom bi slucaju nas zvanicni odgovor trebao biti "Hillary, push my car" (neki imaginarni bosanski politicar sa mudima, koji nazalost ne postoji)
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#23102 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by obratno »

Karl Hungus wrote:
obratno wrote:
Karl Hungus wrote: Krivi ce biti oni koji ne budu dovoljno radili na razgradnji drzave i jacanju entiteta. Ako je istina to sto si napisao, da je to jedan od uslova za prijem u Nato.
Mada mi je tesko povjerovati u to, ali eto. Sve je moguce.
Zvanična politika SAD je "One country with two vibrant entities" (Hilari Klinton).
U tom bi slucaju nas zvanicni odgovor trebao biti "Hillary, push my car" (neki imaginarni bosanski politicar sa mudima, koji nazalost ne postoji)
Odlična ideja. Bitno je biti principijelan.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#23103 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Corto Maltese »

Canton wrote:
Corto Maltese wrote: U pravu si, treba pohvaliti svaki dobar rezultat. Deda Mraz je vraćen u vrtiće u KS, i farsa sa Arzijom je završena. Na žalost, ja se više ničeg dobrog ne mogu sjetiti.
Naravno kad ti je drzava koju ti vidis ne prelazi granice Sarajeva bas kao i stranka koju simpatises
Upravo suprotno. Moje razilaženje sa vrhom SDP potiče od toga što je njima sva država na potezu Sebilj- Marin Dvor, a moja mnogo veća. Da je njihova veća, onda bi napravili nešto korisno van tog poteza.
(da ne bude zabune, govorim o CK SDP BiH. Poluodmetnuti dijelovi koji uspješno djeluju u Krajini i oko Tuzle, su mnogo bliže mom nego Zlajinom viđenju politike.)
Last edited by Corto Maltese on 04/02/2012 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#23104 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

obratno wrote:
Hemel wrote: znaci da mirno spavamo. na dobrom smo putu samo neznamo ni ko nas vodi niti gdje. :D
nista nije vjecno pa ni EU ili NATO. dovoljno je da dodje do reorganizacije i da se opet svaka clanica upita ponovo dali pristupa nekom novom savezu a tu bi moglo da dodje do problema.

nisam euroskeptik ali ne poznajem niti jedan savez, blok, uniju, sour,... da je vjecan ili sda je dugo trajao. svi su se raspali ili reorganizovali.

ovo bi moglo da bude predzadnja faza raspada drzave ukoliko pod nekim pritiscima pristanemo da drzavnu imovinu podijelimo nizim nivoima.
Naravno da će se nekada raspasti - ali skoro neće. Do tog raspada ako ne bude bilo dovoljno snage za samoodržanje - onda i treba da se raspadne.

A što se tiče "predzadnje faze raspada" možeš ostati i u ovoj predpredzadnjoj narednih 10 godina, ništa se neće promjeniti osim što tih 10 godina nećeš napredovati ni milimetra. U prvoj kombinaciji nešto i dobijaš, u drugoj ništa.
kada bi mi neko rekao da cu narednih 20-30 godina(u NATO-u) da jedem zlatnim kasikama a da posle toga nastaje raspad drzave, ja bih mu se zahvalio na ponudi.

p.s. roditelj koji prepise imovinu na djecu, nikada vise ne moze tom imovinom raspolagati nego samo onim sto je zadrzao za sebe.
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#23105 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by obratno »

Hemel wrote:
obratno wrote:
Hemel wrote: znaci da mirno spavamo. na dobrom smo putu samo neznamo ni ko nas vodi niti gdje. :D
nista nije vjecno pa ni EU ili NATO. dovoljno je da dodje do reorganizacije i da se opet svaka clanica upita ponovo dali pristupa nekom novom savezu a tu bi moglo da dodje do problema.

nisam euroskeptik ali ne poznajem niti jedan savez, blok, uniju, sour,... da je vjecan ili sda je dugo trajao. svi su se raspali ili reorganizovali.

ovo bi moglo da bude predzadnja faza raspada drzave ukoliko pod nekim pritiscima pristanemo da drzavnu imovinu podijelimo nizim nivoima.
Naravno da će se nekada raspasti - ali skoro neće. Do tog raspada ako ne bude bilo dovoljno snage za samoodržanje - onda i treba da se raspadne.

A što se tiče "predzadnje faze raspada" možeš ostati i u ovoj predpredzadnjoj narednih 10 godina, ništa se neće promjeniti osim što tih 10 godina nećeš napredovati ni milimetra. U prvoj kombinaciji nešto i dobijaš, u drugoj ništa.
kada bi mi neko rekao da cu narednih 20-30 godina(u NATO-u) da jedem zlatnim kasikama a da posle toga nastaje raspad drzave, ja bih mu se zahvalio na ponudi.

p.s. roditelj koji prepise imovinu na djecu, nikada vise ne moze tom imovinom raspolagati nego samo onim sto je zadrzao za sebe.
To znači da sebi kupuješ 20-30 godina da u miru pokušaš da otkloniš mogućnost koju ne želiš - tj. raspad države. Je li bolje u miru i u stabilnosti raditi taj posao ili van NATOa u lošijem stanju?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#23106 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Izgleda da ce nas SDP i SDA odvesti daleko......cak u ...
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#23107 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

obratno wrote:
Hemel wrote: kada bi mi neko rekao da cu narednih 20-30 godina(u NATO-u) da jedem zlatnim kasikama a da posle toga nastaje raspad drzave, ja bih mu se zahvalio na ponudi.

p.s. roditelj koji prepise imovinu na djecu, nikada vise ne moze tom imovinom raspolagati nego samo onim sto je zadrzao za sebe.
To znači da sebi kupuješ 20-30 godina da u miru pokušaš da otkloniš mogućnost koju ne želiš - tj. raspad države. Je li bolje u miru i u stabilnosti raditi taj posao ili van NATOa u lošijem stanju?
bolje ptica u ruci nego golub na grani.

sa ovako povampirenim velikosrbima koji kroz zvanicnu politiku, kroz obrazovne institucije,kroz medije...tjeraju ljude da mrze drzavu u kojoj zive, ne moze se ocekivati u skorije vrijeme neko ko je spreman da gradimo zajednicku drzavu.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#23108 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

spreca wrote:Izgleda da ce nas SDP i SDA odvesti daleko......cak u ...
P**ku materinu à i dalje. Kako su samo ovo lijepo zamislili, prepisi svu imovinu na entitete a u slucaju Pederacije i na kantone i onda se bori za reintegraciju drzave. Pa hebote ko da smo svi sisali vesla. Sa cime da se boris tad, qourcem mozda? Da povecamo natalitet. Pa onda onako, svi dzematile, da napadnemo mrsku genocidnu? Lijepo Boga mi.
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#23109 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by obratno »

Hemel wrote:
obratno wrote:
Hemel wrote: kada bi mi neko rekao da cu narednih 20-30 godina(u NATO-u) da jedem zlatnim kasikama a da posle toga nastaje raspad drzave, ja bih mu se zahvalio na ponudi.

p.s. roditelj koji prepise imovinu na djecu, nikada vise ne moze tom imovinom raspolagati nego samo onim sto je zadrzao za sebe.
To znači da sebi kupuješ 20-30 godina da u miru pokušaš da otkloniš mogućnost koju ne želiš - tj. raspad države. Je li bolje u miru i u stabilnosti raditi taj posao ili van NATOa u lošijem stanju?
bolje ptica u ruci nego golub na grani.

sa ovako povampirenim velikosrbima koji kroz zvanicnu politiku, kroz obrazovne institucije,kroz medije...tjeraju ljude da mrze drzavu u kojoj zive, ne moze se ocekivati u skorije vrijeme neko ko je spreman da gradimo zajednicku drzavu.
Koja ptica u ruci? "Povampireni velikosrbi" jedino rade na sopstvenom raseljavanju, kao što su uspješno učinili na Kosovu u toku zadnjih 50 godina.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#23110 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

Znaci ipak nam ostaje jedino oruzje qourac. E pa bori se ti sa Tim oruzjem.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#23111 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

obratno wrote:
Hemel wrote: bolje ptica u ruci nego golub na grani.

sa ovako povampirenim velikosrbima koji kroz zvanicnu politiku, kroz obrazovne institucije,kroz medije...tjeraju ljude da mrze drzavu u kojoj zive, ne moze se ocekivati u skorije vrijeme neko ko je spreman da gradimo zajednicku drzavu.
Koja ptica u ruci? "Povampireni velikosrbi" jedino rade na sopstvenom raseljavanju, kao što su uspješno učinili na Kosovu u toku zadnjih 50 godina.
po vazecem ustavu, drzavna imovina jos postoji.
User avatar
Karl Hungus
Posts: 162
Joined: 23/04/2011 21:11

#23112 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Karl Hungus »

Prepisivanje drzavne imovine, slabljenje drzave na racun entiteta i slicno, je izdaja, kako god to pokusavali zapakovati. Clanstvo u Nato savezu nije uslovljeno slabljenjem drzave, to je smijesna laz.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#23113 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

Karl Hungus wrote:Prepisivanje drzavne imovine, slabljenje drzave na racun entiteta i slicno, je izdaja, kako god to pokusavali zapakovati. Clanstvo u Nato savezu nije uslovljeno slabljenjem drzave, to je smijesna laz.
Ko izdaje taj i laze.
User avatar
Karl Hungus
Posts: 162
Joined: 23/04/2011 21:11

#23114 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Karl Hungus »

independer wrote:
Karl Hungus wrote:Prepisivanje drzavne imovine, slabljenje drzave na racun entiteta i slicno, je izdaja, kako god to pokusavali zapakovati. Clanstvo u Nato savezu nije uslovljeno slabljenjem drzave, to je smijesna laz.
Ko izdaje taj i laze.
Ja bih ovdje jos da podsjetim da smo bili jako kooperativni tokom naseg clanstva u VS (Libija, Palestina). I onda dodje neko i kaze da ni to nije bilo dovoljno, jos treba da rasparcamo ono sto je ostalo od drzave da bi nas konacno pogledali iz Nato saveza?
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#23115 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

Karl Hungus wrote:
independer wrote:
Karl Hungus wrote:Prepisivanje drzavne imovine, slabljenje drzave na racun entiteta i slicno, je izdaja, kako god to pokusavali zapakovati. Clanstvo u Nato savezu nije uslovljeno slabljenjem drzave, to je smijesna laz.
Ko izdaje taj i laze.
Ja bih ovdje jos da podsjetim da smo bili jako kooperativni tokom naseg clanstva u VS (Libija, Palestina). I onda dodje neko i kaze da ni to nije bilo dovoljno, jos treba da rasparcamo ono sto je ostalo od drzave da bi nas konacno pogledali iz Nato saveza?
Ma sve je to ubleha. Nema ni Nata ni EU. Samo se sad smiruje javnost.
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#23116 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by beeri »

spreca wrote:Nije sad samo Silajdzic izdajica.....ma da bi nam trebalo bar 10 onakvih ko Silajdzic........najbolje prolaze oni koji na nista ne pristaju i sve negiraju.....ako neznas staces bar gledaj sta drugi rade
Silajdzic je izgubio izbore jer je rekao Bajdenu da nece dozvoliti da se drzavna imovina da entitetima.
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#23117 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

beeri wrote:
spreca wrote:Nije sad samo Silajdzic izdajica.....ma da bi nam trebalo bar 10 onakvih ko Silajdzic........najbolje prolaze oni koji na nista ne pristaju i sve negiraju.....ako neznas staces bar gledaj sta drugi rade
Silajdzic je izgubio izbore jer je rekao Bajdenu da nece dozvoliti da se drzavna imovina da entitetima.
Dokaz??
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#23118 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by beeri »

independer wrote:
beeri wrote:
spreca wrote:Nije sad samo Silajdzic izdajica.....ma da bi nam trebalo bar 10 onakvih ko Silajdzic........najbolje prolaze oni koji na nista ne pristaju i sve negiraju.....ako neznas staces bar gledaj sta drugi rade
Silajdzic je izgubio izbore jer je rekao Bajdenu da nece dozvoliti da se drzavna imovina da entitetima.
Dokaz??
Pitaj Silajdzica i sve ostale koji su bili s njim na sastanku sa Bajdenom ;)
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#23119 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

I ovim teoriama se sluziti. Boze dragi, kako vas nije sramota? Pa nisam toliko naivan da cu eto to povjerovat. Eto, Bayden reguliso izbore pa doveo poslusnike svoje, pa eto mi moramo izdat inace cemo proci ko Hare. How yes no.
Last edited by independer on 04/02/2012 23:03, edited 1 time in total.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#23120 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

beeri wrote:
spreca wrote:Nije sad samo Silajdzic izdajica.....ma da bi nam trebalo bar 10 onakvih ko Silajdzic........najbolje prolaze oni koji na nista ne pristaju i sve negiraju.....ako neznas staces bar gledaj sta drugi rade
Silajdzic je izgubio izbore jer je rekao Bajdenu da nece dozvoliti da se drzavna imovina da entitetima.
Pa nije izgubio zbog toga izbore,.... :-) :-)
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#23121 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by independer »

Nek Bayden dovodi koga hoce Ali nemoj ti biti taj koji prodaje svoju zemlju.

(pod ovo ti mislim na elitu koja to radi)
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#23122 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by obratno »

Hemel wrote:
obratno wrote:
Hemel wrote: bolje ptica u ruci nego golub na grani.

sa ovako povampirenim velikosrbima koji kroz zvanicnu politiku, kroz obrazovne institucije,kroz medije...tjeraju ljude da mrze drzavu u kojoj zive, ne moze se ocekivati u skorije vrijeme neko ko je spreman da gradimo zajednicku drzavu.
Koja ptica u ruci? "Povampireni velikosrbi" jedino rade na sopstvenom raseljavanju, kao što su uspješno učinili na Kosovu u toku zadnjih 50 godina.
po vazecem ustavu, drzavna imovina jos postoji.
Kao što je i RS multietnički entitet.
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#23123 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by beeri »

independer wrote:I ovim teoriama se sluziti. Boze dragi, kako vas nije sramota? Pa nisam toliko naivan da cu eto to povjerovat. Eto, Bayden reguliso izbore pa dobro poslusnike svoje, pa eto mi moramo izdat inace cemo proci ko Hare. How yes no.
Sramota?
Sramota je ovo sto rade SDP i SDA,to je SRAMOTA!
beeri
Posts: 182
Joined: 27/10/2008 17:08
Location: Sarajevo

#23124 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by beeri »

independer wrote:Nek Bayden dovodi koga hoce Ali nemoj ti biti taj koji prodaje svoju zemlju.

(pod ovo ti mislim na elitu koja to radi)
O ovome ti ja govorim,Haris nije izdao svoju drzavu,zato je popusio.
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#23125 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by obratno »

Karl Hungus wrote:
independer wrote:
Karl Hungus wrote:Prepisivanje drzavne imovine, slabljenje drzave na racun entiteta i slicno, je izdaja, kako god to pokusavali zapakovati. Clanstvo u Nato savezu nije uslovljeno slabljenjem drzave, to je smijesna laz.
Ko izdaje taj i laze.
Ja bih ovdje jos da podsjetim da smo bili jako kooperativni tokom naseg clanstva u VS (Libija, Palestina). I onda dodje neko i kaze da ni to nije bilo dovoljno, jos treba da rasparcamo ono sto je ostalo od drzave da bi nas konacno pogledali iz Nato saveza?
Saveznike traži onaj koji je slab i takav mora dokazivati svoju kooperativnost stalno. Što znači da ga se mora držati u stanju slabosti da bi bio kooperativan.
Locked