Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Locked

FTV na osnovu dosadasnjeg rada zasluzuje 6KM

Da
101
37%
Ne
172
63%
 
Total votes: 273

supetar
Posts: 20
Joined: 09/02/2010 19:35

#1151 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by supetar »

Corto Maltese wrote:
supetar wrote:Možeš šta hoćeš, možeš dokle hoćeš, ali ne možeš dokle hoćeš to šta hoćeš. Zlatko Lagumdžija
Antologijski :? :D
I meni je ostalo 50 upitnika iznad glave, ali pretpostavljam da to bio pokušaj kombinovanja narodne: "Možeš kako hoćeš, ali ne možeš dokle hoćeš" i Linkolnove:
"It is true that you may fool all of the people some of the time;
you can even fool some of the people all of the time;
but you can't fool all of the people all of the time."

Mogu samo dodati da je šteta što Feral Tribune više ne izlazi. Rubrika "Greatest shits" plaće za ovakvim izrekama.

S druge strane, šta se čudiš? Za onoga ko tu preko 150 godina staru Linkolnovu uzrečicu nikada prije nije čuo, ona i jeste antologijska. Poštuj neznanje!
Ko rano rani, sam u nju upada :lol: :lol: :lol:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#1152 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Corto Maltese »

kenijada wrote:
Komrad wrote:
kenijada wrote:E moj Zlaja…sad ti ni Josipović ne valja, a do jučer si se šlihtao uz njega. Sad ne valja ni Milanović ni Pusićka… Kažeš nećeš dozvoliti da se miješa u unutrašnjopolitičke stvari BiH?!?!?

Zašto si onda od njega/njih tražio da to rade do prije 3 mjeseca?!?!?

Puna ti usta bila SDP-a RH i njihove opzicije. Da, vrlo javno I otvoreno si tražio njihovu podršku I da se što više mogu umiješaju u “unutrašnjopolitičku” sudbinu BiH! U svakoj drugoj emisiji 60 minuta, gost neko od navedenih, da nam ispriča lekciju o demokratiji……Sad si veliki patriota, jel’?! Ne trebaju ti ovi iz komšiluka! Znaš udariti rukom o stol?! Nisi li “malo” licemjeran? Pa nemamo svi kratkoročno pamćenje, nemoj nas Zlaja podcjenjivati!

I da, upitaše li u ovom intevjuu za aferu reket? Mislim, bilo je vremena, 15-20 minuta u centralnoj informativnoj emisiji…… nije malo……a i gledaoce to zanima… ili je možda “urednik” imao procjenu da ih ipak ne zanima……. :D


A sta bi ga to ti pitala?
Hajd' još jednom ispočetka pročitaj šta sam napisala... Ako tu ne vidiš dovoljno pitanja, ja ti ne mogu crtati.....
Meni se čini da si ti ovo malo neuredno napisala, pa neki nisu shvatili tvoja pitanje. Pošto ponekad treba crtati, evo ja sam uzeo slobodu da sortiram pitanja. Dakle , iz prethodnog posta proizilazi da bi Kenijada, da je vodila emisiju postavila sljedeća pitanja drugu Zlatku.

Pitanje br 1:
E moj Zlaja…sad ti ni Josipović ne valja, a do jučer si se šlihtao uz njega. Sad ne valja ni Milanović ni Pusićka… Kažeš nećeš dozvoliti da se miješa u unutrašnjopolitičke stvari BiH?!?!?
Zašto si onda od njega/njih tražio da to rade do prije 3 mjeseca?!?!?

Pitanje br 2:
Puna ti usta bila SDP-a RH i njihove opzicije. Da, vrlo javno I otvoreno si tražio njihovu podršku I da se što više mogu umiješaju u “unutrašnjopolitičku” sudbinu BiH! U svakoj drugoj emisiji 60 minuta, gost neko od navedenih, da nam ispriča lekciju o demokratiji……Sad si veliki patriota, jel’?!

Pitanje br 3:
Ne trebaju ti ovi iz komšiluka! Znaš udariti rukom o stol?!

Pitanje br 4:
Nisi li “malo” licemjeran? Pa nemamo svi kratkoročno pamćenje, nemoj nas Zlaja podcjenjivati!

Pitanje br 5:
I da, upitaše li u ovom intevjuu za aferu reket? Mislim, bilo je vremena, 15-20 minuta u centralnoj informativnoj emisiji…… nije malo……a i gledaoce to zanima… ili je možda “urednik” imao procjenu da ih ipak ne zanima…….

P.S. Smijem li ja da odgovorim barem na pitanje br. 3?
Last edited by Corto Maltese on 17/01/2011 00:03, edited 1 time in total.
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#1153 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Komrad »

Corto Maltese wrote: Meni se čini da si ti ovo malo neuredno napisala, pa neki nisu shvatili tvoja pitanje. Pošto ponekad treba crtati, evo ja sam uzeo slobodu da sortiram pitanja. Dakle , iz prethodnog posta proizilazi da bi Kenijada, da je vodila emisiju postavila sljedeća pitanja drugu Zlatku.

Pitanje br 1:
E moj Zlaja…sad ti ni Josipović ne valja, a do jučer si se šlihtao uz njega. Sad ne valja ni Milanović ni Pusićka… Kažeš nećeš dozvoliti da se miješa u unutrašnjopolitičke stvari BiH?!?!?

Zašto si onda od njega/njih tražio da to rade do prije 3 mjeseca?!?!?

Pitanje br 2:
Puna ti usta bila SDP-a RH i njihove opzicije. Da, vrlo javno I otvoreno si tražio njihovu podršku I da se što više mogu umiješaju u “unutrašnjopolitičku” sudbinu BiH! U svakoj drugoj emisiji 60 minuta, gost neko od navedenih, da nam ispriča lekciju o demokratiji……Sad si veliki patriota, jel’?!

Pitanje br 3:
Ne trebaju ti ovi iz komšiluka! Znaš udariti rukom o stol?!

Pitanje br 4:
Nisi li “malo” licemjeran? Pa nemamo svi kratkoročno pamćenje, nemoj nas Zlaja podcjenjivati!

Pitanje br 5:
I da, upitaše li u ovom intevjuu za aferu reket? Mislim, bilo je vremena, 15-20 minuta u centralnoj informativnoj emisiji…… nije malo……a i gledaoce to zanima… ili je možda “urednik” imao procjenu da ih ipak ne zanima…….


Dzaba si se trudio
Boldirao sam ono na sta se moje pitanje odnosila

Dakle ...sta bi ga ona pitala u vezi reketa?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#1154 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Corto Maltese »

supetar wrote:
Corto Maltese wrote:
supetar wrote:Možeš šta hoćeš, možeš dokle hoćeš, ali ne možeš dokle hoćeš to šta hoćeš. Zlatko Lagumdžija
Antologijski :? :D
I meni je ostalo 50 upitnika iznad glave, ali pretpostavljam da to bio pokušaj kombinovanja narodne: "Možeš kako hoćeš, ali ne možeš dokle hoćeš" i Linkolnove:
"It is true that you may fool all of the people some of the time;
you can even fool some of the people all of the time;
but you can't fool all of the people all of the time."

Mogu samo dodati da je šteta što Feral Tribune više ne izlazi. Rubrika "Greatest shits" plaće za ovakvim izrekama.

S druge strane, šta se čudiš? Za onoga ko tu preko 150 godina staru Linkolnovu uzrečicu nikada prije nije čuo, ona i jeste antologijska. Poštuj neznanje!
Ko rano rani, sam u nju upada :lol: :lol: :lol:
Evo, Sarajevo-x nas ispravlja i kaže da je rekao: "Milorad Dodik može kako hoće, ali neće dokle hoće":
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110116086

Vjerovatno smo ga ti, ja i ostalih stotinjak hiljada gledaoca loše čuli. Zato se i kaže TV gledaoci a ne slušaoci.
veliki_fabio
Posts: 246
Joined: 22/12/2010 20:16

#1155 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by veliki_fabio »

haha zlaja zna sva pitanja unaprijed daju mu 20 minuta spreme ga za intervju i opet se provali.
supetar
Posts: 20
Joined: 09/02/2010 19:35

#1156 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by supetar »

Evo, Sarajevo-x nas ispravlja i kaže da je rekao: "Milorad Dodik može kako hoće, ali neće dokle hoće":
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110116086

Vjerovatno smo ga ti, ja i ostalih stotinjak hiljada gledaoca loše čuli. Zato se i kaže TV gledaoci a ne slušaoci.[/quote]
Ma možeš ti ljudima govoriti šta hoćeš, možeš i dokle hoćeš, ali vjerovatno će slušati ono šta im ti kažeš kad budeš znao dokle hoćeš!
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#1157 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Co0l »

Corto Maltese wrote: Vjerovatno smo ga ti, ja i ostalih stotinjak hiljada gledaoca loše čuli. Zato se i kaže TV gledaoci a ne slušaoci.
Vodji se ne gleda u zube! :D :D
Sjecate li se kako su onog jadnika iz,cini mi se SDS-a il tako neke stranke,Vukotu nekako,razvlacili cijeli jedan prilog u 60 minuta zbog lapsusa kad je rekao 'u pakau' umjesto u paklu? :lol: :lol: Sta mislite kolike su sanse da na 60 minuta na isti nacin seciraju Zlajin vecerasnji performans?Vjerovatno bi kladionicari manji koeficijent dali Famosu u gostima kod Barselone nego da se to desi kod Bakira H. :D :D A Vodja kad se,narodski receno,provali ne da ga ne ismijavaju u medijima koji ga ,blago receno,simpatisu nego cak i pozure kao SA-X, da lektorisu njegove izjave :lol: :lol: Sta's,Vodja je uvijek upravu cak i kad nije :D :D
Na stranu sve,bezze je ismijavat ovakve propuste,sve je to ljudski,desava se,barem smo se zabavili slusajuci Zlajin solo koncert na Dnevniku :-D
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#1158 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Komrad »

Zivio Zlaja!!
supetar
Posts: 20
Joined: 09/02/2010 19:35

#1159 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by supetar »

Co0l wrote:
Corto Maltese wrote: Vjerovatno smo ga ti, ja i ostalih stotinjak hiljada gledaoca loše čuli. Zato se i kaže TV gledaoci a ne slušaoci.
Vodji se ne gleda u zube! :D :D
Sjecate li se kako su onog jadnika iz,cini mi se SDS-a il tako neke stranke,Vukotu nekako,razvlacili cijeli jedan prilog u 60 minuta zbog lapsusa kad je rekao 'u pakau' umjesto u paklu? :lol: :lol: Sta mislite kolike su sanse da na 60 minuta na isti nacin seciraju Zlajin vecerasnji performans?Vjerovatno bi kladionicari manji koeficijent dali Famosu u gostima kod Barselone nego da se to desi kod Bakira H. :D :D A Vodja kad se,narodski receno,provali ne da ga ne ismijavaju u medijima koji ga ,blago receno,simpatisu nego cak i pozure kao SA-X, da lektorisu njegove izjave :lol: :lol: Sta's,Vodja je uvijek upravu cak i kad nije :D :D
Na stranu sve,bezze je ismijavat ovakve propuste,sve je to ljudski,desava se,barem smo se zabavili slusajuci Zlajin solo koncert na Dnevniku :-D
A odličan koncert je bio, odličan :lol: sve biser do bisera... šteta što ga umjetnički direktori nisu malo bolje spremili... ovako je bilo falševa, koji nekom ko ima malo sluha, baš zaparaju uho :lol:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#1160 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Corto Maltese »

Jebeš lapsuse, i pametnom se dese. Dio koji je mene impresionirao je komentar zajedničke izjave Kosorice i Josipovića o kojoj Zlaja ima dvojako mišljenje. Kako sam shvatio Jacin potpis i Ivin potpis ispod potpuno istog teksta ne znače isto, a šta znači objašnjeno je ovdje:

Što se tiče hrvatskih visokodostojnika i njihovih izjava glede formiranja vlasti u BiH, Zlatko Lagumdžija je napravio razliku između Jadranke Kosor, Ive Josipovića i Tončija Staničića.

"Predsjednica Vlade RH je i predsjednica HDZ-a i sasvim je prirodno da podržava da HDZ BiH uđe u vlast. Ja uvažavam i njen stav, kao i stav njenog prethodnika Ive Sanadera, koji je učestvovao u formiranju HDZ-a 1990, da imaju favorite. Što se tiče gospodina Josipovića, on je legalni i legitimni predstavnik Republike Hrvatske i njegov stav je legitiman. Zamislite kad bih ja sada problematizirao što Josipović nije dobio glasove Hrvata u Hercegovini, odnosno što ih je dobio manje nego Željko Komšić i SDP BiH. Oni su ipak bili vrlo jasni i spomenuli su da vlast trebaju formirati predstavnici naroda i građana, i mislim da su konačno shvatili da je SDP BiH pobijedio na izborima. Što se tiče veleposlanika Staničića, mislim njegovu izjavu da oba HDZ-a moraju biti dio vlasti, nepristojnom. I mnogo veći autoriteti iz mnogo ozbiljnijih diplomatija u međunarodnoj zajednici nisu se usudili tako nešto izjavljivati. Pa, ni Amerikanci u Iraku nisu pitali ko će biti na vlasti, šiiti, suniti ili Kurdi, a imaju tamo vojsku. Veleposlanik Hrvatske nema pravo da utiče na unutarnje stvari u BiH. To od 1995. nije radio ni srbijanski ambasador"
supetar
Posts: 20
Joined: 09/02/2010 19:35

#1161 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by supetar »

Corto Maltese wrote:Jebeš lapsuse, i pametnom se dese. Dio koji je mene impresionirao je komentar zajedničke izjave Kosorice i Josipovića o kojoj Zlaja ima dvojako mišljenje. Kako sam shvatio Jacin potpis i Ivin potpis ispod potpuno istog teksta ne znače isto, a šta znači objašnjeno je ovdje:

Što se tiče hrvatskih visokodostojnika i njihovih izjava glede formiranja vlasti u BiH, Zlatko Lagumdžija je napravio razliku između Jadranke Kosor, Ive Josipovića i Tončija Staničića.

"Predsjednica Vlade RH je i predsjednica HDZ-a i sasvim je prirodno da podržava da HDZ BiH uđe u vlast. Ja uvažavam i njen stav, kao i stav njenog prethodnika Ive Sanadera, koji je učestvovao u formiranju HDZ-a 1990, da imaju favorite. Što se tiče gospodina Josipovića, on je legalni i legitimni predstavnik Republike Hrvatske i njegov stav je legitiman. Zamislite kad bih ja sada problematizirao što Josipović nije dobio glasove Hrvata u Hercegovini, odnosno što ih je dobio manje nego Željko Komšić i SDP BiH. Oni su ipak bili vrlo jasni i spomenuli su da vlast trebaju formirati predstavnici naroda i građana, i mislim da su konačno shvatili da je SDP BiH pobijedio na izborima. Što se tiče veleposlanika Staničića, mislim njegovu izjavu da oba HDZ-a moraju biti dio vlasti, nepristojnom. I mnogo veći autoriteti iz mnogo ozbiljnijih diplomatija u međunarodnoj zajednici nisu se usudili tako nešto izjavljivati. Pa, ni Amerikanci u Iraku nisu pitali ko će biti na vlasti, šiiti, suniti ili Kurdi, a imaju tamo vojsku. Veleposlanik Hrvatske nema pravo da utiče na unutarnje stvari u BiH. To od 1995. nije radio ni srbijanski ambasador"
Ma ne, srbijanski ambasadori su poznati po tome što se ne miješaju... A ni Ameri se nigdje ne miješaju, oni su baš onako neutralni... samo ti vojsku pošalju :mrgreen: :mrgreen: kad ti kažem- biser do bisera, samo treba pažljivo gledati, pardon slušati.... a normala da Ivo jedini ima legitiman stav, zar sumnjaš?
veliki_fabio
Posts: 246
Joined: 22/12/2010 20:16

#1162 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by veliki_fabio »

jel moze neko da objasni ovu izjavu il ni zlaja nije svjestan sta prica?

stav kosorke je legitiman jer je predsjednik hdz-a a ive jer je predsjednik hrvatske. stav ambasadora je bezobrazan je nizi velikodostojnik. on ne moze komentirat glasove josipovicu ili moze? amerika se ne mijesa u iracku vlast?
supetar
Posts: 20
Joined: 09/02/2010 19:35

#1163 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by supetar »

veliki_fabio wrote:jel moze neko da objasni ovu izjavu il ni zlaja nije svjestan sta prica?

stav kosorke je legitiman jer je predsjednik hdz-a a ive jer je predsjednik hrvatske. stav ambasadora je bezobrazan je nizi velikodostojnik. on ne moze komentirat glasove josipovicu ili moze? amerika se ne mijesa u iracku vlast?
Mislim da mu treba stručni tumač... Il ga lijepo sinhronizovat:lol: :lol: :lol: a inače, koji je to premijer(ka) bilo gdje moćniji i legitimniji od predsjednika? :lol:
super_zena
Posts: 90
Joined: 13/10/2010 20:40

#1164 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by super_zena »

pada i prije nego je i zasjeo u fotelju!
sad ce pojasnjenje od dezurnih partijasa :lol:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#1165 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Co0l »

Ma odavno nije bio zbunjeniji na nekom televizijskom nastupu.Moguce da se nije covjek naspav'o pa je zvucao,sto bi moj profesor bosanskog jezika imao obicaj da kaze-zbrkano,smuseno,nepovezano,sjedi,nedovoljan,1!
Vjerovatno nisu imali dovoljno vremena da se pripreme za vecerasnji dnevnik a izgleda da Zlaja ne spada u red onih govornika koji bez temeljite pripreme mogu da bez problema improvizuju.
Sve u svemu,ne bih mu ja uzimao za zlo par nespretnih izjava ili bar nespretno srocenih;kao sto rekoh,desava se to svakom.
Ono sto je simptomaticno i sto jeste tema ovdje je sam njegov nastup na Centralnom Dnevniku,tj.uzurpacija i minutaza u istom samo da bi,po ko zna koji put,ponavljao kojekakve fraze vezano za uspostavu vlasti,montirane procese protiv novinara,itd.,i sl.Znamo svi stavove i stranke i Njegovog visocanstva glede toga i nema potrebe za svakodnevnim ispiranjem mozgova papagajskim ponavljanjem istih recenica.Shvatili smo Zlatko,samo si ti patriota i samo SDP ima monopol na odredjivanje kolicine ljubavi prema ovoj zemlji :D :D
Onaj jadni voditelj Dnevnika gleda u Zlatka ko da je mesija,ajatolah u najmanju ruku jbt,samo sto ne dozivi orgazam pred svima nama dok mu postavlja pitanja,ono je skoro za roditeljske paznje :D :D
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#1166 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Nass »

A da je Zlatko rekao kako sutra ide u vlast sa oba HDZ-a, da li bi svi ovi prethodni forumasi rekli da je intervju bio odlican? :D
Inace, u principu se slazem sa ostalim primjedbama, FTV mozda nije trebao staviti intervju u centralni dnevnik, razgovor je svakako trebao biti u kracoj formi, a Zlatkov nastup je bio nervozan a mozda cak i nedovoljno pripremljen. Sto se tice izjave o Hrvatskoj, cini mi se da je htio kritizirati mijesanje Hrvatske, a da ne napadne bas direktno Kosorku i Josipovica, pa je zato izjava ispala pomalo cudna :D
veliki_fabio
Posts: 246
Joined: 22/12/2010 20:16

#1167 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by veliki_fabio »

nemoguce je formirati vlast bez hdzova kako u federaciji tako na drzavnom nivou. nema se glasova u domu naroda. ali zlajkan nije spreman da se povuce u opoziciju a nije spreman ni da prizna poraz u formiranju obezhadezeovljene vlasti. otuda zbunjenost i mumljanje. esdepeovi spineri ne znaju kako bi ga savjetovali a on sam nije dobar govornik. jer kako reci pristajemo na hdz u vlasti a da ne bude premijer? jos se nada jacoj poziciji makar ministra vanjskih poslova kako bi rekao da se na kraju snsd i hdz uklapaju u neku platformu.
User avatar
heckler
Posts: 3763
Joined: 24/01/2010 03:14

#1168 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by heckler »

veliki_fabio wrote:nemoguce je formirati vlast bez hdzova kako u federaciji tako na drzavnom nivou. nema se glasova u domu naroda. ali zlajkan nije spreman da se povuce u opoziciju a nije spreman ni da prizna poraz u formiranju obezhadezeovljene vlasti. otuda zbunjenost i mumljanje. esdepeovi spineri ne znaju kako bi ga savjetovali a on sam nije dobar govornik. jer kako reci pristajemo na hdz u vlasti a da ne bude premijer? jos se nada jacoj poziciji makar ministra vanjskih poslova kako bi rekao da se na kraju snsd i hdz uklapaju u neku platformu.

Procitaj ustav federacije jos jednom pa se zavrati i pokusaj ponovo.

Sto se tice doma naroda na drzavnom nivou, ako ova 4 kantona nastave otezati to ce Zlaji samo pomoci jer ce Dom Naroda FBiH biti sazvan i sa 30+ poslanika u kojem slucaju ce SDP imati vecinu u domu naroda a ne samo tu minimalnu trecinu i moci delegirati sve hrvate u Dom Naroda PS BiH :wink: Pa ko voli nek izvoli :thumbup:
User avatar
srklet
Posts: 157
Joined: 11/01/2011 18:20

#1169 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by srklet »

SDP je stvarno zakomplicirao stvari do maksimuma i stvorio sam sebi i svima name nerjesive probleme.
Ali i dalje najveci problem SDP ostaje njegov lider.
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#1170 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by NightSkyWalker »

srklet wrote:SDP je stvarno zakomplicirao stvari do maksimuma i stvorio sam sebi i svima name nerjesive probleme.
Ali i dalje najveci problem SDP ostaje njegov lider.
Vratio se Valter :-) :roll:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#1171 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Bosnolog »

srklet wrote:SDP je stvarno zakomplicirao stvari do maksimuma i stvorio sam sebi i svima name nerjesive probleme.
Ali i dalje najveci problem SDP ostaje njegov lider.
Drzi se ti demokratskog erceg-srpskog poskoka i Covica,ocito vas je SDP pogodio u nerv antibosanstva,.... :razz:
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#1172 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by NightSkyWalker »

Bosnolog wrote:
srklet wrote:SDP je stvarno zakomplicirao stvari do maksimuma i stvorio sam sebi i svima name nerjesive probleme.
Ali i dalje najveci problem SDP ostaje njegov lider.
Drzi se ti demokratskog erceg-srpskog poskoka i Covica,ocito vas je SDP pogodio u nerv antibosanstva,.... :razz:
Momak, nemoj odma da pljujes po ljudima sto kritikuju "Valtera". Miliji su mi oni koji kritikuju nego oni sto samo klepe usima na sve ono sto im vodja kaze.

Zlaja jeste zakomplikovao sitiuaciju svojom uobicajenom hegemonijom i borbom za fotelje. To naravno ne znaci da su drugi bolje, vec naprotiv.

Eto reci nam, sta je to takozvani Valter uradio dobro i uspjesno nakon izbora??
User avatar
Harder
Posts: 36
Joined: 12/01/2011 22:59

#1173 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Harder »

heckler wrote:

Procitaj ustav federacije jos jednom pa se zavrati i pokusaj ponovo.

Sto se tice doma naroda na drzavnom nivou, ako ova 4 kantona nastave otezati to ce Zlaji samo pomoci jer ce Dom Naroda FBiH biti sazvan i sa 30+ poslanika u kojem slucaju ce SDP imati vecinu u domu naroda a ne samo tu minimalnu trecinu i moci delegirati sve hrvate u Dom Naroda PS BiH :wink: Pa ko voli nek izvoli :thumbup:

Nazalost ,nece bas tako lako ici. CIK kako sada stvari stoje ne zeli da potvrdi mandate za Dom Naroda, da li ce i kad OHR da se umijesa je posebno pitanje.

Ali i ako se oformi Dom Naroda bez "hrvatskih" kantona, "platformasi" imaju samo 5 poslanika . Nakon ovoghttp://dnzbih.ba/vijesti/3051-bosna-i-h ... zbore.html izgleda da je DNZ-a donijela odluku na koju ce stranu.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#1174 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Bosnolog »

NightSkyWalker wrote:
Bosnolog wrote:
srklet wrote:SDP je stvarno zakomplicirao stvari do maksimuma i stvorio sam sebi i svima name nerjesive probleme.
Ali i dalje najveci problem SDP ostaje njegov lider.
Drzi se ti demokratskog erceg-srpskog poskoka i Covica,ocito vas je SDP pogodio u nerv antibosanstva,.... :razz:
Momak, nemoj odma da pljujes po ljudima sto kritikuju "Valtera". Miliji su mi oni koji kritikuju nego oni sto samo klepe usima na sve ono sto im vodja kaze.

Zlaja jeste zakomplikovao sitiuaciju svojom uobicajenom hegemonijom i borbom za fotelje. To naravno ne znaci da su drugi bolje, vec naprotiv.

Eto reci nam, sta je to takozvani Valter uradio dobro i uspjesno nakon izbora??
Znamo mi odlicno da su vama zelenim etno tornjacima takode drazi oni sto nam drzavu krojise nozevima kada su kidali zivo multietnicko tkivo BiH stvarjuci etnotorove jer i vi mjerite krvana zrca kao in oni i sa njima sve godine podrzavate i pravite aparthejde u dvadeset prvom vijeku od obdanista,skola do svih drugih ustanova.Zar nije veliki i mudri voda rekao da on zna kako ce sa zlocinacko teroristicko genocidnim SDS-om nakon Daytona kada su mu amerikanci nudili da se zabrani ta zlocinacka stranka,Koa sto se njegov nasljednik izvinjava istima i ponizava zrtve dzlata cija tvorevina mu nije mrska jer radi za njih,...ne oni su vama na srcu mnogo blizi kao i Bobanov HDZ od probosanske SDP stranke,...... :evil: :evil: :evil:

Vi ste mnogo gori i opasniji neprijatelji BiH iz secijasko minderaske SDA sekte i slicnih kloniranih ogranaka te stranke bosnocidne i bosnjocidne kuge,vas ne interesuje BiH,vas interesuju agovati,begovati i pljackovati kao sto njih interesuju knezevati i banovati,..... ;-)

Ti kao da si pojeo disk koji non sto vrtis na ovoj temi sa istim fondom anti SDP propagande,....Cuj sta je dobro uradio SDP za ovo vrijeme a vlast se jos nije ni formirala,...Eto imas rezultate dvodecenijskih etno sekti i njihove rezultate oni su odlicni nakon cetvrt milionoa mrtvih dva milijona raseljenih i protjeranih iz svojih domaova i drzave,.... :evil: :evil: :evil:

Pitam se do kada ces da troluas i provociras,????? Sigurno ti je drago sto Vaskovic i njegova familija nisu sigurnki u svom gradu jer iznosi kriminal iz genocidnog Ausvica,Ne vidjeh da si nesto napisao u vezi toga,..

Svakim danom me sve vise uvjeravas da si ti najobicniji salonski trol,....... :roll:
Last edited by Bosnolog on 17/01/2011 09:16, edited 1 time in total.
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#1175 Re: Politicka pozadina FTV i 60 minuta

Post by Nass »

Nisu problem naci-mafijasi koji opustosise ovu zemlju, nisu oni mrtvi foteljasi, nisu njihovi kriminalni interesi u igri, nisu problem oni koji izmisljaju nepostojeca pravila, ucjenjuju i kupuju/zastrasuju tudje zastupnike, oni koji otvoreno i bahato izjavljuju kako nikakva platforma ne dolazi u obzir jer oni samo zele fotelje u kojima ce vec nesto naci da rade (i nikako da se zacrvene od stida), ne, Zlatko je problem svih nasih problema :D . "Komplikuje stvari".
Locked