Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Locked
nista novo
Posts: 511
Joined: 15/09/2010 15:41

#76 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by nista novo »

plain vanilla wrote:jesil ti ono malo zauzeo i RS-a? :D
Ma ne smije, on je Srbima vec poklonio njihovo, ali treba Hrvatima otkinuti, njima je lakse,samo moze to on na forumu ovdje, u stvarnosti nisu Hrvati ludi da ne znaju odakle vjetar puse...
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#77 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by Socijalista »

plain vanilla wrote:jesil ti ono malo zauzeo i RS-a? :D
Zanemarite Muslimanski dio, jer bi se on dogradio opcinama Zvornik, Srebrenica, buducoj opcini Kozarac, Bratunac itd. Sad vidite kako je LAHKO napraviti treci ili bilo koji drugi akt :D NIKAKO.

Dayton je Dayton, sta je vama...

Evo kako i Dodo preCjednik podrzava moje ideale...

DODIK: Hrvati mogu da objedine svoja dva do tri kantona i da naprave ono što je nekada bila Herceg-Bosna

http://** No links **.ba/front/hrvati-mogu-da-obj ... rceg-bosna
User avatar
Lunizz
Posts: 696
Joined: 26/08/2010 18:36
Location: OBI-U potrazi za usisivacem

#78 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by Lunizz »

To Bosno i njeni stanovnici koracate,ma sta koracati picite punom parom u propast.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#79 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by plain vanilla »

de ti zakaci i malo srbije i hrvatske, to su velike, bratske zemlje, nece se one buniti da nam malo pripomognu :-) :D
BiH s 3 entiteta do Japana :bih:
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#80 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by Socijalista »

plain vanilla wrote:de ti zakaci i malo srbije i hrvatske, to su velike, bratske zemlje, nece se one buniti da nam malo pripomognu :-) :D
BiH s 3 entiteta do Japana :bih:
Do Marsa kakvog Japana :D

A ma loodilo... :sax:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#81 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by plain vanilla »

Socijalista wrote:
plain vanilla wrote:de ti zakaci i malo srbije i hrvatske, to su velike, bratske zemlje, nece se one buniti da nam malo pripomognu :-) :D
BiH s 3 entiteta do Japana :bih:
Do Marsa kakvog Japana :D

A ma loodilo... :sax:
ne bi mi ni tad znali zivjeti kao insani..hajvan ostaje hajvan :roll:
ostrožac
Posts: 28
Joined: 23/09/2010 15:09

#82 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by ostrožac »

Mi u Cazinskoj krajini očito moramo i dalje biti taoci vaših svađa na potezu Sarajevo Mostar. Niđe pameti. Niti nam Sarajevo daje pare niti nas puštate na miru da radimo poso. Prema postovima vidim da če mi djeca sad kad ukinu vize isto nedeljom na večer u kolonu za Sloveniju a petkom kući. Al dobro nek Saudijska Arabija sagradi još 500 đamija od Cazina do Pećigrada da se možemo molit za budučnost. FUJ
picek
Posts: 240
Joined: 09/11/2010 16:27

#83 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by picek »

@ostrozac,

ne krivi politicare za to kakvo ce tvoje dijete ispasti :?
i ja imam djecu.
njihovo obrazovanje i sposobnost da se snadju u zivotu ce zavisiti samo od mene.
nezavisno od drzave i politicara.

ako ti sin bude mutavi nkv radnik u sloveniji..
do babe je.. ne do politicara :skoljka:
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#84 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by luckypot »

picek wrote:
Socijalista wrote:Ja ne znam sto se Cova zaletio da dobije ovaj entitet, jer realno ne moze nista drugo (sem ove mape) ni dobiti. Mislim da se ja pitam mogao bi dobiti samo k...c :D ali posto sam ja velikodusan onda bi mu dao i m...a :mrgreen: . Ovo je ono sto bi po Gagiju trebali dobiti Hrvati.

Image

previse si im dao.
duvno i livno nikad ne bi htjeli biti u hr blentitetu.
tu bi vec metak sjevnuo, siguran sam.
Kao što sam već rekao - ja sam jedan od velikih ljubitelja genijalnog i nenadhebivog dejtona...gornja karta mi se jako dopada, shodno tome - samo bi zamolio nekog od poznavatelja da nam označi i crne dijelove, tj one gdje je procenat stanovništva totalno opao (znam za istočnu bosnu i posavinu)

uglavnom, hebo principe u neprincipijelnom svijetu, hajmo djonom odnosno dejtonom
User avatar
vee-jay
Posts: 8754
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#85 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by vee-jay »

Hrvate ili HDZ?

:-)
luckypot
Posts: 2195
Joined: 04/09/2010 23:19

#86 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by luckypot »

vee-jay wrote:Hrvate ili HDZ?

:-)
merkel je mislila na hdz, a na hrvate u bih sumnjam da je mislila
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#87 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by stari grad Visegrad »

,
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#88 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Mislim da je doslo vrijeme da neko od bosnjackih politicara kaze sljedece. Gospodo, imamo Dejton, pridzavamo li se njegovih principa ili ne? Ako se pridzavamo onda je tamo lijepo definisano da je BiH sastavljena od dva entiteta i distrikta Brcko. Kraj price. Ako ne, onda je sve na stolu, ne moze R.S biti nedodirljiva u toj nekoj buducoj konstalaciji raspodjele teritorija a boga mi ni teritorij pod kontrolom Hrvata i Bosnjaka. Vezite se polijecemo.
jarancuga
Posts: 800
Joined: 28/07/2010 14:40

#89 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by jarancuga »

nista novo wrote:Problem je sto Bosnjaci hoce da nadoknade od Hrvata ono sto su izgubili od Srba, i tu je sva poenta..

logika netacna do bola...
ako je tako, zasto covic i krimosi iz hdz-a ne traze i ne bore se za prava hrvata u manjem BiH entitetu...
zasto se posavina olako prepusta cetnicima, kako za vrijeme agresije tako i nakon iste...
User avatar
vee-jay
Posts: 8754
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#90 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by vee-jay »

luckypot wrote:
vee-jay wrote:Hrvate ili HDZ?

:-)
merkel je mislila na hdz, a na hrvate u bih sumnjam da je mislila
nebi mi bili mi kad nebi znali precijeniti evropu :D
red01
Posts: 311
Joined: 27/05/2009 08:51

#91 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by red01 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je doslo vrijeme da neko od bosnjackih politicara kaze sljedece. Gospodo, imamo Dejton, pridzavamo li se njegovih principa ili ne? Ako se pridzavamo onda je tamo lijepo definisano da je BiH sastavljena od dva entiteta i distrikta Brcko. Kraj price. Ako ne, onda je sve na stolu, ne moze R.S biti nedodirljiva u toj nekoj buducoj konstalaciji raspodjele teritorija a boga mi ni teritorij pod kontrolom Hrvata i Bosnjaka. Vezite se polijecemo.
Pored toga segmenta treba tražiti potpunu primjenu Deytona, a to podrazumjeva i zastupljenost iz 91 god. u javnim ustanovama , općini, policiji i sl. u PC, kao i u FBiH.
Sa tom implementacijom , vrlo brzo, u roku od 1-2 godine bio ukinut aparthejd koji sprovodi Dodo u PC.
Vrlo jednostavno bi bilo uposliti i prekobrojne srbe koji sada rade u PC, putem razmjene za pozicije u FBiH sa kojih bi bošnjaci i Hrvati popunili svoja mjesta u Općinama, policiji, i drugim javnim ustanovama...

Ne može se od Deytona uzet što ti odgovara( npr u PC apsolutna centralizacija funkcija na principu 1čovjek-1glas i entitetsko glasanje) a to isto pravo negirati Bošnjacima na nivou BiH kao apsolutnoj većini jer čine 55-60% stanovništva.

To Dodo zove , kao i ahbab mu Čović UNITARIZACIJOM BIH, a kad to radi u PC sam SNSD, SDS, onda je to potpuno legitimno izjašnjavanje stanovništva PC i saglasno tome se gorljivo brani pozicija PC kao "državotvotnog entita" saglasno Daytonu...
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#92 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by bicebolje »

picek wrote:bosanski hrvati su velikom vecinom probosanski orijentisani.
Ko predstavlja te bosanske Hrvate ?
Hrvatska bosanska Stranka ?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#93 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by zonbirile »

jednom se već pjevalo Danke Deutchland
User avatar
vee-jay
Posts: 8754
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#94 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by vee-jay »

bicebolje wrote:
picek wrote:bosanski hrvati su velikom vecinom probosanski orijentisani.
Ko predstavlja te bosanske Hrvate ?
Hrvatska bosanska Stranka ?
sigurno ne hercegovacki :wink:
bicebolje
Posts: 1252
Joined: 12/05/2010 08:18

#95 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by bicebolje »

vee-jay wrote:
bicebolje wrote:
picek wrote:bosanski hrvati su velikom vecinom probosanski orijentisani.
Ko predstavlja te bosanske Hrvate ?
Hrvatska bosanska Stranka ?
sigurno ne hercegovacki :wink:
Ne znam ko ih onda predstavlja ? Koja je hrvatska stranka najjača u srednjoj Bosni i Posavini ? Hrvatska bosanska Stranka ?
jarancuga
Posts: 800
Joined: 28/07/2010 14:40

#96 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by jarancuga »

ona stranka koja je hrvate prodala...zna se...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#97 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by zonbirile »

ne kontam to trolanje o strankama.šta je poenta,hrvatske stranke,zar nije poenta u Njemačkom stavu.
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#98 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by Socijalista »

jarancuga wrote:ona stranka koja je hrvate prodala...zna se...
bogami se Hrvati onda pocesto i to lako prodaju...ali jbg. zna se.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#99 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by stari grad Visegrad »

zonbirile wrote:ne kontam to trolanje o strankama.šta je poenta,hrvatske stranke,zar nije poenta u Njemačkom stavu.
Koji je to stav?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#100 Re: Ne potcjenjujte Hrvate u BiH

Post by Alfons Kauders »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Mislim da je doslo vrijeme da neko od bosnjackih politicara kaze sljedece. Gospodo, imamo Dejton, pridzavamo li se njegovih principa ili ne? Ako se pridzavamo onda je tamo lijepo definisano da je BiH sastavljena od dva entiteta i distrikta Brcko. Kraj price. Ako ne, onda je sve na stolu, ne moze R.S biti nedodirljiva u toj nekoj buducoj konstalaciji raspodjele teritorija a boga mi ni teritorij pod kontrolom Hrvata i Bosnjaka. Vezite se polijecemo.

ali kome da kaze? ohr-u? tadicu? kosorki? putinu? merkelovoj?

ko da njih boli kurac za dejtonom i misljenjem nekog tamo tihica ili radoncica... ili lagumdzije... :wink:

kljucni problem ce biti presuda evropskog suda za ljudska prava u slucaju sejdic i finci, te mogucnost donosenja slicnih presuda... pomenuta presuda je sama po sebi trivijalna, ali otvara vrata za slobodniju interpretaciju jednakosti i ugrozenosti ljudskih prava u ustavu bih, entitetskim ustavima, te konsekventne presude donesene po slicnoj matrici mogle proizvesti brojne probleme i uciniti dobar dio ustava/zakona nevazecim ili podloznim promjenama...

hrvatski politicari bi u nekim buducim presudama i intepretacijama medjunarodnih sudova mogli traziti (i dobiti) izvjesne promjene koje bi dodatno ucvrstile njihovu poziciju i omogucile stvaranje nove federalne jedinice... ne govorim entiteta jer ni hdz ne koristi tu terminologiju, radi ogranicenja i rigidnosti dejtonskog ustava... naime dejtonski ustav je bih predvidio kao slozenu drzavu sacinjenu od rs i fbih, ne racunajuci brcko... hrvatski lideri su svjesni da za promjenu dejtonskog ustava ne mogu dobiti potrebnu podrsku, ni u rs, ni u medjunarodnim krugovima - zato su se ogranicili na promjene unutar fbih, koja bi po njihovim planovima trebala postati federacija sacinjena od dvije federalne jedinice umjesto federacije kantona...

cinjenica da bih ustav jedini u svijetu poznaje konstituivnost naroda umjesto gradjana, a pri tome potpuno zanemaruje prava manjina je dodatni problem... jer je takvo rjesenje samo po sebi dugorocno nesprovodivo... vjerovatno zato i jeste specificno za bih, jer smo stoka... hajmo uzeti za primjer tu novu hrvatsku federalnu jedinicu... recimo da nekim cudom dobiju cijelu hercegovinu, ukljucujuci mostar i masu bosnjackog stanovnistva u ostalim mjestima... ko ce tim bosnjacima garantovati ista prava koja hrvati uzivaju na visim nivoima vlasti? ako konstitutivni narod ima pravo veta, onda bi to morali imati i bosnjaci u toj fantomskoj 'jedinici'... ako hrvati imaju pravo traziti i dobiti federalnu jedinicu unutar fbih, onda to isto pravo moraju imati i bosnjaci u hrvatskoj jedinici... i tako dok svaka ulica ne bude drzava ko u nadrealistima... isto vazi i za rs i 'pravo samoopredjeljenja naroda'... ok, znaci rs moze proglasiti nezavisnost... a npr. janja i srebrenica takodjer mogu proglasiti nezavisnost od rs... i svako bosnjacko domacinstvo...

koncept konstituivnosti ne moze funckionisati... nikad nije, i nikad nece... jedino rjesenje koje bi mogli potegnuti je formiranje tri federalne jedinice po gradjanskim nacelima, u kojim bi dominantni narod vodio glavnu rijec i potpuno marginalizirao ostale... a i to ce doci na red...
Locked