SDP i SBB ipak u koaliciji

User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#51 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by NightSkyWalker »

MuaDib wrote:Po meni sasvim je normalno sa SDP i SBB oforme koaliciju,
Pa naravno. Olosi idu sa olosima. Trijesce ne pada daleko od panja. :wink:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#52 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by nosara »

NightSkyWalker wrote:
MuaDib wrote:Po meni sasvim je normalno sa SDP i SBB oforme koaliciju,
Pa naravno. Olosi idu sa olosima. Trijesce ne pada daleko od panja. :wink:
Olos nema mnozinu...
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#53 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by NightSkyWalker »

nosara wrote:
NightSkyWalker wrote:
MuaDib wrote:Po meni sasvim je normalno sa SDP i SBB oforme koaliciju,
Pa naravno. Olosi idu sa olosima. Trijesce ne pada daleko od panja. :wink:
Olos nema mnozinu...
SDP tu mnozinu ima. :wink:
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#54 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by NightSkyWalker »

Zaista je zanimljivo, uzbudljivo, fascinantno, i presmijesno gledati kako se SDP-ovci koprcaju u jadu i bijedi pokusavajuci da saperu ljagu sa Fahre koju je upravo Zlaja na njega bacio svojim istupima u medijima. :lol: :-)

Prije par dana se Fahro uporedjivao sa Sotonom, a sada preko noci Fahro postaje nada i koalicioni partner. :lol: :-)

...presisali ste Hadziomerovicevo vruce-hladno ili ono kada su komunjare '92 preko noci nabijale kokarde. :wink:

Jad, bijeda, cemer, beznadje...

Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#55 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by kamen spoticanja »

nasa politicka scena u globalu jeste jadna samo iz razloga sto se uz svaku politcku opciju okupi ogroman broj onih koji nisu sposobni na za sto...a u stranci je lahka lova...no to mi se neda ni pominjat
mene zanima kako ce sad izgledati ove stranice na forumu...i kako ce se snaci oni sto su bili kontra da postanu pro...
bice interesantno
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#56 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by cartman »

Mladog Anakina boli sto njegove politicke opcije nema na mapi :D boli, boli :dance:


haj nam jos pricaj kako nas Zlaja levati, bas nam prija tvoja bol,frustracija i tvoj gnjev :D


... a u medjuvremenu u Parizu

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/101114044
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#57 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Komrad »

NightSkyWalker wrote:
MuaDib wrote:Po meni sasvim je normalno sa SDP i SBB oforme koaliciju,
Pa naravno. Olosi idu sa olosima. Trijesce ne pada daleko od panja. :wink:
ti si eklatantan primjer toga
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#58 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by edinbug »

Ovaj lik sa nickom NightSkyWalker, strasno me podsjeca na Dodika. Sto mu se vise replicira ... on sve bezobrazniji, i predlazem da se covjek jednostavno ignorise, onda ce doci na svoju razinu. :zzzz:
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#59 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Great Cornholio »

Ako SDP ne uđe u koaliciju sa SBB s kim će onda. Da li je to SDA bolja od SBB-a :?:
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#60 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by NightSkyWalker »

Great Cornholio wrote:Ako SDP ne uđe u koaliciju sa SBB s kim će onda. Da li je to SDA bolja od SBB-a :?:
A ti mislis da je SDP bolji od druge dvije stranke? :-) :lol:
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#61 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by iceman2010 »

Stvarno je cudno kako razmislja ova SDP-ova mladez. Sve su nesto kao napredni, principijelni, a misle onako kako im vodja kaze umjesto da misle svojom glavom. Do prekjuce nije valjala SDA, pa vodja rekao da se ide u koaliciju s njima, a SDA odjedanput i nije tako losa. Do juce SBB i Fahro bili najcrnji na svijetu. Vodja opet rekao idemo sa njima, sada Fahro i nije tako los, a ovi iz opet SDA nista ne valjaju. Sta li ce vodja reci svojim pulenima da misle sutra?

Omladino SDP-a, kako vam nije jasno da samo jos vi velicate svoje politicke (a vjerovatno i zivotne) idole? Kada ce vama iz guzice doci u glavu da je ovo samo borba za fotelje? Dokle cete pravdati svaki postupak velikog i nepogrjesivog vodje? Evo sada ce SDP u koalicijju sa bilo kim. Jel bila neka opcija koja nije u opticaju? Znaci SDP-u i nisu bitni toliko principi. Bitne su fotelje i ono sto sa foteljama ide.
damir75
Posts: 35
Joined: 23/11/2007 14:53

#62 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by damir75 »

Zadnja stvar koju SDP treba uraditi je koalicija, na bilo kom nivou, sa SBB!! Radi se o tipicnom kriminalci koji pokušava dobiti legitimitet ulaskom u politiku. SBB je stranka za jednokratnu upotrebu koja će se raspasti do slijedecih izbora! Davanjem mogućnosti "kratkom" da bilo gdje učestvuje u vlasti daje mu se mogućnost da i dalje levati svoje članove i zanosi ih pričama "kako će oni ovo,ono...". Što se tiče tuzlanskog SDP-a i ljudi koji ga "vode", radi se o likovim koji su uništili isti i u koji se niko osim par debila ispranih mozgova nikada neće uključiti! Da ne bude zabune član sam SDP-a ali sam mišljenja da prvo treba pomesti u svom dvorištu pa onda ići dalje!
A sada malo o pravim razlozima njihovog navaljivanja;Zašto Jasmin toliko galami!? Njegov cilj nije uvlačenje SBB-a u vlast u TK nego SBiH! Objašnjenje: Jasmin ima privatnih problema i u svemu na kosti su mu se navalili sadašnji ministar MUP-a Sead Oberbegović i komesar Mutapčić, sa određenim kompromitirajućim sadržajima! Ko iole bolje poznaje situaciju zna o čemu se radi! Cilj je da SBiH ostane u vladi a predstavljao bi ih i dalje gore spomenuti ministar-kriminalac. Kad je Jasmin toliko poletan i glasan što ne napusti mjesto načelnika i bude kantonalni ministar obrazovanja i kulture! Idealan je za to! Naravno,nije tolika budala! Lakše je podmetnuti debile tipa Slađana i Zorana, a ja ću sa strane!

Denis također,demagog neprevaziđeni koji sanja popularnost koju nikada u životu neće steći i što je još bitnije koji se već vidi na mjestu predsjednika SDP-a!!?? Što se naravno nikada neće dogoditi! Najlakše je primati 7000KM u Parlamentu BiH i pametovati o nekim drugim pitanjima. I za njega važi isto kao i za Jasmina, vrati se, sjedi u kant. vladu i radi!!

Ostali likovi u priči su više manje marginalci, Sead Č. i Tomo. Uvijek bili lako povodljivi a imaju obezbijeđene rezervne položaje!

Druga stvar je što je Fahro dovoljno pametan ili ti "namazan" pa da sada podgrijava čitavu situaciju.
Ni koalicija sa SDA nije nikakvo riješenje ali se svakako mora gledati šire! I ja bi volio da smo dobili više glasova pa da nije ovako teška situacija, ali... Glupost je priča da će SDA dati premijera ako uđu u koaliciju; Premijera daje najjači, SDP!! To je još jedan od izgovora da bi se ovce zavarale.
Ključ svega je priprema za izborni kongres SDP-a, koja je prerano počela!! Samo što su se neki likovi očigledno preračunali!
Toliko od mene!
pozdrav
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#63 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Great Cornholio »

NightSkyWalker wrote:
Great Cornholio wrote:Ako SDP ne uđe u koaliciju sa SBB s kim će onda. Da li je to SDA bolja od SBB-a :?:
A ti mislis da je SDP bolji od druge dvije stranke? :-) :lol:
SDP su lopovi, a S za BiH i SDA su lopovi i nacionalisti, i zbog toga sam ja izabrao SDP :)
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#64 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Komrad »

iceman2010 wrote:Stvarno je cudno kako razmislja ova SDP-ova mladez. Sve su nesto kao napredni, principijelni, a misle onako kako im vodja kaze umjesto da misle svojom glavom. Do prekjuce nije valjala SDA, pa vodja rekao da se ide u koaliciju s njima, a SDA odjedanput i nije tako losa. Do juce SBB i Fahro bili najcrnji na svijetu. Vodja opet rekao idemo sa njima, sada Fahro i nije tako los, a ovi iz opet SDA nista ne valjaju. Sta li ce vodja reci svojim pulenima da misle sutra?

Omladino SDP-a, kako vam nije jasno da samo jos vi velicate svoje politicke (a vjerovatno i zivotne) idole? Kada ce vama iz guzice doci u glavu da je ovo samo borba za fotelje? Dokle cete pravdati svaki postupak velikog i nepogrjesivog vodje? Evo sada ce SDP u koalicijju sa bilo kim. Jel bila neka opcija koja nije u opticaju? Znaci SDP-u i nisu bitni toliko principi. Bitne su fotelje i ono sto sa foteljama ide.

Zivi billi pa vidjeli
Ja ne znam cemu tolika mrznja prema SDPu .. mozda strah zbog gubitka vlasti ili ljubomora
SDA je crna SBB jos crnija eh sad se ima izbor ili ici sa jednom od tih i nesto pokusati uradili ili ne pokusati?
Ja sam za pokusaj nek se proba pa makar i izgubili izbore 2014
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#65 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by iceman2010 »

NightSkyWalker wrote:
Great Cornholio wrote:Ako SDP ne uđe u koaliciju sa SBB s kim će onda. Da li je to SDA bolja od SBB-a :?:
A ti mislis da je SDP bolji od druge dvije stranke? :-) :lol:
E upravo o tome pisem. Mladez SDP-a ne dovodi uopste u pitanje ni jedan potez velikog i nepogrjesivog vodje. To se ne smije. Mozes misliti da je neko za Stanjinovog zivota dove u pitanje njegove odluke? Oni su moralne gromade, principijelni, a u koaliciju ce i sa crnim djavolom ako treba samo daj fotelja. Gore od tog jada je pokusaj pravdanja tog jada. Samo se to pretvorilo u pravu nocnu moru (pravdanje). Danas se slomis da opravdas jedan potez i ostale pokazes kao lose, a onda do juce lose moras da branis, a ono sto si branio da napadas. To se kod nas kaze posr... pa lizati. Ovo vec vrijedja inteligenciju svake osobe starije od 7 godina. Samo ne vrijedja podanicku narav pristalica velikog, nepogrjesivog vodje i njegove partije.
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#66 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Komrad »

damir75 wrote:Zadnja stvar koju SDP treba uraditi je koalicija, na bilo kom nivou, sa SBB!! Radi se o tipicnom kriminalci koji pokušava dobiti legitimitet ulaskom u politiku. SBB je stranka za jednokratnu upotrebu koja će se raspasti do slijedecih izbora! Davanjem mogućnosti "kratkom" da bilo gdje učestvuje u vlasti daje mu se mogućnost da i dalje levati svoje članove i zanosi ih pričama "kako će oni ovo,ono...". Što se tiče tuzlanskog SDP-a i ljudi koji ga "vode", radi se o likovim koji su uništili isti i u koji se niko osim par debila ispranih mozgova nikada neće uključiti! Da ne bude zabune član sam SDP-a ali sam mišljenja da prvo treba pomesti u svom dvorištu pa onda ići dalje!
A sada malo o pravim razlozima njihovog navaljivanja;Zašto Jasmin toliko galami!? Njegov cilj nije uvlačenje SBB-a u vlast u TK nego SBiH! Objašnjenje: Jasmin ima privatnih problema i u svemu na kosti su mu se navalili sadašnji ministar MUP-a Sead Oberbegović i komesar Mutapčić, sa određenim kompromitirajućim sadržajima! Ko iole bolje poznaje situaciju zna o čemu se radi! Cilj je da SBiH ostane u vladi a predstavljao bi ih i dalje gore spomenuti ministar-kriminalac. Kad je Jasmin toliko poletan i glasan što ne napusti mjesto načelnika i bude kantonalni ministar obrazovanja i kulture! Idealan je za to! Naravno,nije tolika budala! Lakše je podmetnuti debile tipa Slađana i Zorana, a ja ću sa strane!

Denis također,demagog neprevaziđeni koji sanja popularnost koju nikada u životu neće steći i što je još bitnije koji se već vidi na mjestu predsjednika SDP-a!!?? Što se naravno nikada neće dogoditi! Najlakše je primati 7000KM u Parlamentu BiH i pametovati o nekim drugim pitanjima. I za njega važi isto kao i za Jasmina, vrati se, sjedi u kant. vladu i radi!!

Ostali likovi u priči su više manje marginalci, Sead Č. i Tomo. Uvijek bili lako povodljivi a imaju obezbijeđene rezervne položaje!

Druga stvar je što je Fahro dovoljno pametan ili ti "namazan" pa da sada podgrijava čitavu situaciju.
Ni koalicija sa SDA nije nikakvo riješenje ali se svakako mora gledati šire! I ja bi volio da smo dobili više glasova pa da nije ovako teška situacija, ali... Glupost je priča da će SDA dati premijera ako uđu u koaliciju; Premijera daje najjači, SDP!! To je još jedan od izgovora da bi se ovce zavarale.
Ključ svega je priprema za izborni kongres SDP-a, koja je prerano počela!! Samo što su se neki likovi očigledno preračunali!
Toliko od mene!
pozdrav
Denis Becirovic je jedini parlamentarac u BiH koji se odrekao svojih primanja i ta ista primanjau uplacuje u udruzenje penzionera opcine Tuzla ....
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#67 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by iceman2010 »

Komrad wrote:
iceman2010 wrote:Stvarno je cudno kako razmislja ova SDP-ova mladez. Sve su nesto kao napredni, principijelni, a misle onako kako im vodja kaze umjesto da misle svojom glavom. Do prekjuce nije valjala SDA, pa vodja rekao da se ide u koaliciju s njima, a SDA odjedanput i nije tako losa. Do juce SBB i Fahro bili najcrnji na svijetu. Vodja opet rekao idemo sa njima, sada Fahro i nije tako los, a ovi iz opet SDA nista ne valjaju. Sta li ce vodja reci svojim pulenima da misle sutra?

Omladino SDP-a, kako vam nije jasno da samo jos vi velicate svoje politicke (a vjerovatno i zivotne) idole? Kada ce vama iz guzice doci u glavu da je ovo samo borba za fotelje? Dokle cete pravdati svaki postupak velikog i nepogrjesivog vodje? Evo sada ce SDP u koalicijju sa bilo kim. Jel bila neka opcija koja nije u opticaju? Znaci SDP-u i nisu bitni toliko principi. Bitne su fotelje i ono sto sa foteljama ide.

Zivi billi pa vidjeli
Ja ne znam cemu tolika mrznja prema SDPu .. mozda strah zbog gubitka vlasti ili ljubomora
SDA je crna SBB jos crnija eh sad se ima izbor ili ici sa jednom od tih i nesto pokusati uradili ili ne pokusati?
Ja sam za pokusaj nek se proba pa makar i izgubili izbore 2014

Ne mrzim ja SDP. Za mene su svi isti. Borci za fotelje. Smeta mi ta sljepoca pristalica ove partije koji u svojoj odusevljenosti potezima, likom i djelom velikog vodje i ljudi oko njega ne vide dalje od svog nosa. Samo, ali samo kod SDP-ovih pristalica vidim ovu pojavu. SDP-ova mladez se uopste kriticki ne odnosi prema toj stranci vec slijepo vjeruje svakom potezu i brani ga. SDP je dignut na pijedastal moralne gromade i nepogrjesivosti i njihovi potezi se uopste ne dovode u pitanje. A ljudi se bore samo za sebe i fotelje kao i drugi.
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#68 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by NightSkyWalker »

Pa sta ti bolan cekujes od jugenda kojima je Mosa Pijade heroj. :? :lol: :-)
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#69 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Great Cornholio »

iceman2010 wrote: SDP je dignut na pijedastal moralne gromade i nepogrjesivosti i njihovi potezi se uopste ne dovode u pitanje. A ljudi se bore samo za sebe i fotelje kao i drugi.
Složio bih se, a glasao sam za SDP :D
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#70 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Komrad »

iceman2010 wrote:

Ne mrzim ja SDP. Za mene su svi isti. Borci za fotelje. Smeta mi ta sljepoca pristalica ove partije koji u svojoj odusevljenosti potezima, likom i djelom velikog vodje i ljudi oko njega ne vide dalje od svog nosa. Samo, ali samo kod SDP-ovih pristalica vidim ovu pojavu. SDP-ova mladez se uopste kriticki ne odnosi prema toj stranci vec slijepo vjeruje svakom potezu i brani ga. SDP je dignut na pijedastal moralne gromade i nepogrjesivosti i njihovi potezi se uopste ne dovode u pitanje. A ljudi se bore samo za sebe i fotelje kao i drugi.
Ma kojim bolan potezom? ... cemu bolan toliko zurbe u kritikama ...
Daj prvo da sacekamo da vidimo .. s kim ce biti koalicija ... pa da kritikujemo sto je bas s tim u koaliciji
Pa onda da sacekamo rezultate vladavine pa da ovdje svi zajedno iznesemo pozitvne i negativne stvari
u dvije tabele ... pa saberemo i vidimo na cemu smo ...

Ja trenutno nemam razloga da se kriticki odnosim prema SDP sacekat cu godinu dvije efektivne vlasti pa cemo diskutovati i o tome .. a do tada zaista nema smisla
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#71 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Great Cornholio »

NightSkyWalker wrote:Pa sta ti bolan cekujes od jugenda kojima je Mosa Pijade heroj. :? :lol: :-)
ma ima svakakve omladine, šta npr. reći o onima kojima su heroji begovi i age :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#72 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by JThomas »

ne boli vas SDPova neprincipijelnost, nego ste se vi prepali da SDA neće biti nigdje. opustite se, ko zna šta će biti, isto ste i sedam dana prije izbora bili sto posto sigurni da idu zlaja i fahro.

elem, SDP očekuje ili neprincipijelna koalicija, bilo sa SDA ili sa SBB ili da ostane u opoziciji kao najjača stranka u federaciji. ne znaš šta je gore. niste otkrili toplu vodu, to se zna od preliminarnih rezultata. a koji god od ova tri izbora da naprave...isti nickovi će ih i dalje pljuvati. da su odlučili ostati u opoziciji, vi biste rekli da su kukavice i da ne žele preuzeti odgovornost.
damir75
Posts: 35
Joined: 23/11/2007 14:53

#73 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by damir75 »

Komrad wrote:
damir75 wrote:Zadnja stvar koju SDP treba uraditi je koalicija, na bilo kom nivou, sa SBB!! Radi se o tipicnom kriminalci koji pokušava dobiti legitimitet ulaskom u politiku. SBB je stranka za jednokratnu upotrebu koja će se raspasti do slijedecih izbora! Davanjem mogućnosti "kratkom" da bilo gdje učestvuje u vlasti daje mu se mogućnost da i dalje levati svoje članove i zanosi ih pričama "kako će oni ovo,ono...". Što se tiče tuzlanskog SDP-a i ljudi koji ga "vode", radi se o likovim koji su uništili isti i u koji se niko osim par debila ispranih mozgova nikada neće uključiti! Da ne bude zabune član sam SDP-a ali sam mišljenja da prvo treba pomesti u svom dvorištu pa onda ići dalje!
A sada malo o pravim razlozima njihovog navaljivanja;Zašto Jasmin toliko galami!? Njegov cilj nije uvlačenje SBB-a u vlast u TK nego SBiH! Objašnjenje: Jasmin ima privatnih problema i u svemu na kosti su mu se navalili sadašnji ministar MUP-a Sead Oberbegović i komesar Mutapčić, sa određenim kompromitirajućim sadržajima! Ko iole bolje poznaje situaciju zna o čemu se radi! Cilj je da SBiH ostane u vladi a predstavljao bi ih i dalje gore spomenuti ministar-kriminalac. Kad je Jasmin toliko poletan i glasan što ne napusti mjesto načelnika i bude kantonalni ministar obrazovanja i kulture! Idealan je za to! Naravno,nije tolika budala! Lakše je podmetnuti debile tipa Slađana i Zorana, a ja ću sa strane!

Denis također,demagog neprevaziđeni koji sanja popularnost koju nikada u životu neće steći i što je još bitnije koji se već vidi na mjestu predsjednika SDP-a!!?? Što se naravno nikada neće dogoditi! Najlakše je primati 7000KM u Parlamentu BiH i pametovati o nekim drugim pitanjima. I za njega važi isto kao i za Jasmina, vrati se, sjedi u kant. vladu i radi!!

Ostali likovi u priči su više manje marginalci, Sead Č. i Tomo. Uvijek bili lako povodljivi a imaju obezbijeđene rezervne položaje!

Druga stvar je što je Fahro dovoljno pametan ili ti "namazan" pa da sada podgrijava čitavu situaciju.
Ni koalicija sa SDA nije nikakvo riješenje ali se svakako mora gledati šire! I ja bi volio da smo dobili više glasova pa da nije ovako teška situacija, ali... Glupost je priča da će SDA dati premijera ako uđu u koaliciju; Premijera daje najjači, SDP!! To je još jedan od izgovora da bi se ovce zavarale.
Ključ svega je priprema za izborni kongres SDP-a, koja je prerano počela!! Samo što su se neki likovi očigledno preračunali!
Toliko od mene!
pozdrav
Denis Becirovic je jedini parlamentarac u BiH koji se odrekao svojih primanja i ta ista primanjau uplacuje u udruzenje penzionera opcine Tuzla ....

Ne piši nebuloze!! Uplaćuje 100KM!!
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#74 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by Komrad »

damir75 wrote:
Komrad wrote:
damir75 wrote:Zadnja stvar koju SDP treba uraditi je koalicija, na bilo kom nivou, sa SBB!! Radi se o tipicnom kriminalci koji pokušava dobiti legitimitet ulaskom u politiku. SBB je stranka za jednokratnu upotrebu koja će se raspasti do slijedecih izbora! Davanjem mogućnosti "kratkom" da bilo gdje učestvuje u vlasti daje mu se mogućnost da i dalje levati svoje članove i zanosi ih pričama "kako će oni ovo,ono...". Što se tiče tuzlanskog SDP-a i ljudi koji ga "vode", radi se o likovim koji su uništili isti i u koji se niko osim par debila ispranih mozgova nikada neće uključiti! Da ne bude zabune član sam SDP-a ali sam mišljenja da prvo treba pomesti u svom dvorištu pa onda ići dalje!
A sada malo o pravim razlozima njihovog navaljivanja;Zašto Jasmin toliko galami!? Njegov cilj nije uvlačenje SBB-a u vlast u TK nego SBiH! Objašnjenje: Jasmin ima privatnih problema i u svemu na kosti su mu se navalili sadašnji ministar MUP-a Sead Oberbegović i komesar Mutapčić, sa određenim kompromitirajućim sadržajima! Ko iole bolje poznaje situaciju zna o čemu se radi! Cilj je da SBiH ostane u vladi a predstavljao bi ih i dalje gore spomenuti ministar-kriminalac. Kad je Jasmin toliko poletan i glasan što ne napusti mjesto načelnika i bude kantonalni ministar obrazovanja i kulture! Idealan je za to! Naravno,nije tolika budala! Lakše je podmetnuti debile tipa Slađana i Zorana, a ja ću sa strane!

Denis također,demagog neprevaziđeni koji sanja popularnost koju nikada u životu neće steći i što je još bitnije koji se već vidi na mjestu predsjednika SDP-a!!?? Što se naravno nikada neće dogoditi! Najlakše je primati 7000KM u Parlamentu BiH i pametovati o nekim drugim pitanjima. I za njega važi isto kao i za Jasmina, vrati se, sjedi u kant. vladu i radi!!

Ostali likovi u priči su više manje marginalci, Sead Č. i Tomo. Uvijek bili lako povodljivi a imaju obezbijeđene rezervne položaje!

Druga stvar je što je Fahro dovoljno pametan ili ti "namazan" pa da sada podgrijava čitavu situaciju.
Ni koalicija sa SDA nije nikakvo riješenje ali se svakako mora gledati šire! I ja bi volio da smo dobili više glasova pa da nije ovako teška situacija, ali... Glupost je priča da će SDA dati premijera ako uđu u koaliciju; Premijera daje najjači, SDP!! To je još jedan od izgovora da bi se ovce zavarale.
Ključ svega je priprema za izborni kongres SDP-a, koja je prerano počela!! Samo što su se neki likovi očigledno preračunali!
Toliko od mene!
pozdrav
Denis Becirovic je jedini parlamentarac u BiH koji se odrekao svojih primanja i ta ista primanjau uplacuje u udruzenje penzionera opcine Tuzla ....

Ne piši nebuloze!! Uplaćuje 100KM!!
Ako uspijem doci do papira ... skenirat cu i postaviti ovdje
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#75 Re: SDP i SBB ipak u koaliciji

Post by edinbug »

iceman2010 wrote:Stvarno je cudno kako razmislja ova SDP-ova mladez. Sve su nesto kao napredni, principijelni, a misle onako kako im vodja kaze umjesto da misle svojom glavom. Do prekjuce nije valjala SDA, pa vodja rekao da se ide u koaliciju s njima, a SDA odjedanput i nije tako losa. Do juce SBB i Fahro bili najcrnji na svijetu. Vodja opet rekao idemo sa njima, sada Fahro i nije tako los, a ovi iz opet SDA nista ne valjaju. Sta li ce vodja reci svojim pulenima da misle sutra?

Omladino SDP-a, kako vam nije jasno da samo jos vi velicate svoje politicke (a vjerovatno i zivotne) idole? Kada ce vama iz guzice doci u glavu da je ovo samo borba za fotelje? Dokle cete pravdati svaki postupak velikog i nepogrjesivog vodje? Evo sada ce SDP u koalicijju sa bilo kim. Jel bila neka opcija koja nije u opticaju? Znaci SDP-u i nisu bitni toliko principi. Bitne su fotelje i ono sto sa foteljama ide.



Evo na osnovu zadnjih 10-15 postova jasno se vidi da "SDP-ova mladez" ne misli isto, tj. jedan dio je za koaliciju sa SDA, jedan dio sa SBB-om, a ima i onih koji bi radije da SDP ostane u opoziciji. Velika vecina od njih nije hvalila ni Fahru, kao ni SDA-ove prvake, vec pokusavaju da razmisljaju sa sto manje emocija, ili rabolje receni racionalno.
A ovi koji se ljute, imaju pravo da se ljute, jer to su manje-vise sve glasaci i simpatizeri porazenih stranaka.
Post Reply