Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post Reply
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#1001 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by osa »

vox-populi wrote:
osa wrote:
šta bi tek bilo da dođe liječniku, konkretno ginekologu i shvat da su to većinom muškarci, problem je to veliki, nije to tako jednostavna stvar kakviom ju mnogi hoće prikazati...
To je vec drugo pitanje, svako bira svog doktora. Policiju ne mozes birati niti mozes ocekivati da u svakoj situaciji policija radi u paru, jedan muskarac i jedna zena.

ne pojednostaljuj, kad dođeš na hitnu nisi u situaciji da biraš, rekoh nije taj problem jednostavan, problem je sustavan....
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1002 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by stari grad Visegrad »

Kada multikulturni ljudi prestanu pisati na ovim stranicama onda cu se sloziti da je multikulturni pristup propao.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#1003 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ja71 »

osa wrote: šta bi tek bilo da dođe liječniku, konkretno ginekologu i shvat da su to većinom muškarci, problem je to veliki, nije to tako jednostavna stvar kakviom ju mnogi hoće prikazati...
Problem sa ovakvom vrstom argumentacije je da duva u jedra onima koji kazu da zapadni i islamski nacin zivota nisu kompatibilni.
a za milione muslimana na zapadu to konkretno vodi ...
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#1004 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by osa »

ja71 wrote:
osa wrote: šta bi tek bilo da dođe liječniku, konkretno ginekologu i shvat da su to većinom muškarci, problem je to veliki, nije to tako jednostavna stvar kakviom ju mnogi hoće prikazati...
Problem sa ovakvom vrstom argumentacije je da duva u jedra onima koji kazu da zapadni i islamski nacin zivota nisu kompatibilni.
a za milione muslimana na zapadu to konkretno vodi ...
ali taj problem postoji, ne treba ga gurati pod tepih, nego ga pokušati riješiti...
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#1005 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Socijalista »

Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Ukoliko ovaj naslov odgovara prilikama u BiH, mora slijediti asimilacija u bosanskohercegovacko drustvo. :wink:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#1006 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ja71 »

osa wrote:
ja71 wrote:
osa wrote: šta bi tek bilo da dođe liječniku, konkretno ginekologu i shvat da su to većinom muškarci, problem je to veliki, nije to tako jednostavna stvar kakviom ju mnogi hoće prikazati...
Problem sa ovakvom vrstom argumentacije je da duva u jedra onima koji kazu da zapadni i islamski nacin zivota nisu kompatibilni.
a za milione muslimana na zapadu to konkretno vodi ...
ali taj problem postoji, ne treba ga gurati pod tepih, nego ga pokušati riješiti...
Problem kompatibilnosto izmedju zapadnog i islamskog nacina zivota ili ?
sindzerveza
Posts: 225
Joined: 22/10/2010 12:20

#1007 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by sindzerveza »

trenutno u Njemackoj su velike mjere predustroznosti u borbi protiv terorizma.Jako aktuelna tema o kojoj se prica pise parlament zasjeda..pa da vidimo statistiku smrtnih slucaveja u njemackoj zadnjih 10 godina i da li ima precih pitanja kojim bi Njemacka vlada trebala da se pozabavi i investira novac radi zastite svog stanovnistva tamo ggde su stvarni problemi.A miliarde se investiraju u borbi protiv terorizma.

Image

srcani udar 3.500.000
rak 2.200.000
alkohol 420.000
smrtnih slucajeva u kucama 60.000
saobracajnih nesreca 50.000
zrtve ubistava 4.500
zrtve terora 0
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#1008 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by psydelija »

Multikulturni pristup je propao, sasvim propao...

svakim danom sve vise i dublje tone. posle proslogodisnjeg (sramnog) NE MINERETU, za vikend su svajcarci izglasali zakon o izbacivanju "problematicnih" stranaca u maticne drzave ili drzave odakle im dolaze roditelj(i) nakon izdrzavanja zatvorske kazne.

cista ksenofobija jedne male alpske drzave. inace, ista slovi kao jedna od najdemokraticnijih i najpozeljnijih drzava u svetu. no, daleko je to od istine...
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#1009 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by vox-populi »

psydelija wrote:Multikulturni pristup je propao, sasvim propao...

svakim danom sve vise i dublje tone. posle proslogodisnjeg (sramnog) NE MINERETU, za vikend su svajcarci izglasali zakon o izbacivanju "problematicnih" stranaca u maticne drzave ili drzave odakle im dolaze roditelj(i) nakon izdrzavanja zatvorske kazne.

cista ksenofobija jedne male alpske drzave. inace, ista slovi kao jedna od najdemokraticnijih i najpozeljnijih drzava u svetu. no, daleko je to od istine...
Naslov se odnosio na izjavu kancelarke Merkel, ne na situaciju u Svicarskoj.

Kada je vec spominjes, izglasani zakon o zabrani minareta nece proci na evropskom parlamentu jer je u suprotnosti sa evropskom deklaracijom o pravima covjeka i gradjana.

A i ja bih rado izbacio imigrante-kriminalce, nakon odsluzene zatvorske kazne, ne vidim nista problematicno u tome.
paloma
Posts: 1789
Joined: 04/01/2010 15:55

#1010 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by paloma »

Ova mi je najdraza:

Zürichsee (Cirihsko jeero) 2010:

Image

Zürichsee (Cirihsko jeero) 2030:

Image

Koliko je meni poznato, ova druga slicica je iz BiH, tako da nase nene i dide nebi bas bili dobrodosli u Svicarskoj, kao ni njihovi sinovi, kceri, unuke ni unici...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1011 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by zonbirile »

paloma wrote:Ova mi je najdraza:

Zürichsee (Cirihsko jeero) 2010:

Image

Zürichsee (Cirihsko jeero) 2030:

Image

Koliko je meni poznato, ova druga slicica je iz BiH, tako da nase nene i dide nebi bas bili dobrodosli u Svicarskoj, kao ni njihovi sinovi, kceri, unuke ni unici...
--------------------------------------
matere ti koje je ovo jezero u Bosni.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1012 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by stari grad Visegrad »

Slabo da su to bosanke... ne lice...siris anti bosanku propagandu. Fuj! :evil:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... odels.html
paloma
Posts: 1789
Joined: 04/01/2010 15:55

#1014 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by paloma »

stari grad Visegrad wrote:Slabo da su to bosanke... ne lice...
Nesto sam im se slabo zagledivo u lice, kako si to uspio/-la procijenit?

Image

Image

Image

stari grad Visegrad wrote:siris anti bosanku propagandu. Fuj! :evil:
Na ovo jedno oficielno no comment a u zagradi od(j)abi
paloma
Posts: 1789
Joined: 04/01/2010 15:55

#1015 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by paloma »

@zonbirile:
paloma wrote: Koliko je meni poznato, ova druga slicica je iz BiH...
Ovu sliku sam vidio prije par godina u kontekstu sa jednim od ljekovitih banja u BiH, ne mogu se sjetiti tacno gdje niti mogu naci, zbog toga je moje pisanje bilo u vidu pretpostavke a ne tvrdnje.
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1016 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by stari grad Visegrad »

paloma wrote:[
stari grad Visegrad wrote:siris anti bosanku propagandu. Fuj! :evil:
Na ovo jedno oficielno no comment a u zagradi od(j)abi
Kopiras Anti-emigracionu propagandu u Svicarskoj i ljepis na sax -kako te nije stid, koliko ti razreda osnovne skole imas???, i opet - covjece prosetaj malo po ulici i udahni svjez vazduh.
p.s. zagledaj se malo bolje u slike koje ljepis... nija svaka zena sa salom starija bosanka zena, jer mnoge zene svijeta nose saleve-- i opet kolio ti razreda skole imas??? :evil:
p.s. objasni sta su htio reci sa starijim znema sa salovima u vodi?
paloma
Posts: 1789
Joined: 04/01/2010 15:55

#1017 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by paloma »

stari grad Visegrad wrote:
paloma wrote:[
stari grad Visegrad wrote:siris anti bosanku propagandu. Fuj! :evil:
Na ovo jedno oficielno no comment a u zagradi od(j)abi
Kopiras Anti-emigracionu propagandu i ljepis na sax -kako te nije stid, koliko ti razreda osnovne skole imas???, i opet - covjece prosetaj malo po ulici i udahni svjez vazduh.
p.s. zagledaj se malo bolje u slike koje ljepis... nija svaka zena sa salom starija bosanka zena, jer mnoge zene svijeta nose saleve-- i opet kolio ti razreda skole imas??? :evil:
1. Boli te ... koliko skole imam, dovoljno da ti mogu drzat predavanja,
2. prije nego se drugi put ukljucis u razgovor procitaj i razmisli o tome sta sam pisao, ne gledaj samo slike.
paloma wrote:... tako da nase nene i dide nebi bas bili dobrodosli u Svicarskoj, kao ni njihovi sinovi, kceri, unuke ni unuci...
3. Na slikama nisu salovi vec samije, a zatucani Svajcarac/Evropljanin ne zna razliku izmedju bosanske i turske ili bilo koje druge muslimanke, za njega/nju su sve iste kad nose samiju... Ako tvoja majka/nana ne nosi samiju, ima ih dosta koje nosu, da li su to one manje ili vise Bosanke/Hercegovke?

4. Idi se malo rashladi.

http://www.blick.ch/news/schweiz/die-sv ... elt-161010


edit:

/§!@u jedan, nisam ja postavio slike vec je to kampanja svicarskog SVPa sa nazivom Cirisko jezero 2030...
Onaj ko umije da cita je u prednosti.

PS: Ti i ja smo zavrsili konverzaciju
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#1018 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by stari grad Visegrad »

@paloma
Mora da si mlad, dok su ti intersante ciriske gole guzice, a podmeces stare zene sa salovima u vodi, kopirane u Svicarskoj. Ne znas razliku izmedju salova i samija.. ni koje su banje u BiH, niti znas odakle su zene u vodi na kopiranoj slici, a na kraju drzis predavanja, i odhebavas druge :-)
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#1019 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by michio »

U Alanyi se starije zene najnormalnije tako kupaju u moru. Slika i jeste vjerovatno iz Turske i ne vidim nista neobicno a na internetu se pacijenti sprdaju sa tom slikom vec preko 10 godina. Kod nas se starije zene i ne kupaju jer ih je sramota sto je mislim veci problem.

Najgori su ovi sto su omatorili u Bosni a ne poznaju kulturu vlastite zemlje.
Last edited by michio on 02/12/2010 23:14, edited 1 time in total.
paloma
Posts: 1789
Joined: 04/01/2010 15:55

#1020 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by paloma »

stari grad Visegrad wrote:@paloma
Mora da si mlad, dok su ti intersante ciriske gole guzice, a podmeces stare zene sa salovima u vodi, kopirane u Svicarskoj. Ne znas razliku izmedju salova i samija.. ni koje su banje u BiH, niti znas odakle su zene u vodi na kopiranoj slici, a na kraju drzis predavanja, i odhebavas druge :-)
Zamolio bih Te, naravno ako Ti nije mrsko i ako nemas pametnija posla, procitas naslov teme, onda pogledas moje postove u toj temi, da onda razmislis iz kojeg sam razloga postavio ono sto sam postavio...

Ako ipak ne budes nasao razlog ili ti bude mrsko da citas, razlog je da ostalim forumasima koji diskutuju o ovoj temi pokazem cinizam koji vlada diljem Evrope pa cak i u najvecoj formi demokratije, direktnoj demokratiji koja je u Svicarskoj. Moja intencija je bila da pokazem "braniteljima" istupa kancelarke Merkel i sve veceg broja politicara zapadne Evrope, koji (branitelji, ne Merkel) tvrde da nije islam problem vec su Turci i Arapi, koji se ne zele integisati u zapadno drustvo.

Slike koje sam ja postavio su dio propagande svicarskog SVPa i posmatracu a i posmatracici na prvi pogled sugerisu da je zapadni nacin zivota napredan, seksi a islam "zaostala" religija/sistem zivota te da ce 2030te, u slucaju da se ne poduzme nista protiv muslimana koji se u Svcarskoj produciraju (hoce reci ne radjaju vec kote) Cirisko jezero izgledati kao na drugoj slici.

Moje pitanje, koje je sakriveno sarkazmom u "ova (propaganda) mi je najdraza (jer ima njih vise)" je:

Ako nije islam problem vec su (pojedini) Turci i Arapi, cemu onda ovakva propaganda?

Evo jos jedna druga, na kojoj pise "Marija, ne (umjesto) serijat"

Image
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#1021 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by michio »

Vala ovi Svicarci kako svako malo izlaze na referendum mogli su masovno izaci na ulice kad je Gadafijev mali prebio sluskinju. O petro dolarima se najvjerovatnije nece izjasnjavati.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1022 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Fair Life »

michio wrote:U Alanyi se starije zene najnormalnije tako kupaju u moru. Slika i jeste vjerovatno iz Turske i ne vidim nista neobicno a na internetu se pacijenti sprdaju sa tom slikom vec preko 10 godina. Kod nas se starije zene i ne kupaju jer ih je sramota sto je mislim veci problem.

Najgori su ovi sto su omatorili u Bosni a ne poznaju kulturu vlastite zemlje.
Evo mladjih...

Image
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#1023 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by michio »

A ode li gospodja medju lijepe ljude na Bondy ili se boji suncanice?
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#1024 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Fair Life »

michio wrote:A ode li gospodja medju lijepe ljude na Bondy ili se boji suncanice?
http://www.panoramio.com/photo/14700959

At Brighton Le Sands
Image
User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#1025 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by NightSkyWalker »

Fair Life wrote: Evo mladjih...

Image
Ovo je njihov izbor. I ako sebe smatramo civilizovanima i zagovornicima ljudskih prava, onda ne bi smjeli pisnuti na ovakve stvari. Nikoga ne vrijedjaju i uziivaju u zivotu onako kako ga oni vide u upraznjavaju.
Post Reply