Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Did

#126 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Did » 18/10/2010 12:43

Koji se pristup nudi kao alternativa multikulturnom pristupu? Asimilacija silom? Nagovaranje pendrekom?
Od istjerivanja nema ništa jer svaka država da bi ostvarila dugoročan ekonomski rast mora imati prirrast stanovništva. Ako je prirodni prirast negativan ili blizu nule, onda se ljudi moraju "uvoziti". Ulaganje u povećanje nataliteta autohtonih je skupo i samo dugoročno daje rezultate.
U pitanju je samo populizam i izjava nije opasna ako se stvarno ne misli samo na određene imigrante vezano za porijeklo i religiju.
Ironično je samo što ovakve izjave, pa i skretanja politike prouzrokuju da obrazovani imigranti napuštaju Njemačku. Većina visokoobrazovanih Turaka npr. vraća se u Tursku. To su stvari koje obični Nijemci ne znaju.

theTruePath

#127 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by theTruePath » 18/10/2010 12:45

halo_ba wrote:
koledo wrote:Poruka Merkelove jasno je adresirana na muslimane - ne na sve imigrante - nego na muslimane. I tim bi problemom se valjalo pozabaviti, jer nije Nemačka prva koja otvara pitanje položaja muslimana.
I zašto u startu prigovarati Nemačkoj zbog ove Angeline izjave?
Zbog čega npr. imigranti Srbi nemaju problema sa nemačkom zajednicom? Ne može se reći da su muslimani satanizovani medijski a da Srbi nisu. Srbi su crne ovce dugo vremena bili.
Ova izjava je odraz raspoloženja običnih Nemaca koji žive sa imigrantima svih pasmina, i mogu da se upoznaju sa ponašanjem jednih, drugih i trećih...
Zbog cega npr. imigranti Bosnjaci nemaju problema, iako su muslimani? Ili mozda imaju?
Problema uglavnom imaju sa ljudima iz potpuno drugacijih podneblja, a ako uz to ide i druga boja koze, eto belaja.
A ti se malo obradovao, sad ne mrze Srbe, vec muslimane.
ko kaze da srbi nemaju ? imaju itekako

ostrožac

#128 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ostrožac » 18/10/2010 12:46

Neko je spomenuo Samuela Huntingtona. Mislim da je njena izjava baš u skladu s njegovim pogledima na svijet. Evropa se boji Islama i evropljani će biti sve više netolerantni prema muslimanima. I to nije Njemačka politika već mi se čini da je to sve više službena politika EU. O Bošnjacima ovisi da li će nas gledati kao Evropski narod ili kao nenacionalne muslimane.

theTruePath

#129 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by theTruePath » 18/10/2010 12:48

ostrožac wrote:Neko je spomenuo Samuela Huntingtona. Mislim da je njena izjava baš u skladu s njegovim pogledima na svijet. Evropa se boji Islama i evropljani će biti sve više netolerantni prema muslimanima. I to nije Njemačka politika već mi se čini da je to sve više službena politika EU. O Bošnjacima ovisi da li će nas gledati kao Evropski narod ili kao nenacionalne muslimane.

Ako je rasizam i nacionalizam buducnost Evrope onda nas gledaju kao poturice,izrod i evropski neprijatelji,bijela al kaida

citajte white power forume jer tako o bosnjacima pricaju tamo..a oni su izgleda Evropska buducnost :shock:

sammo

#130 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by sammo » 18/10/2010 12:49

Ljudi iz ex YU prostora uglavnom nisu bili na socijali u Njemackoj. Bili su vrijedni radnici. Ko je ostao tamo za stalno, se je integrirao vise manje, a ko je bio tamo samo privremeno, se integrirao koliko mu bila volja ( neki stvarno za 15-20 g. nisu naucili jezik ).

snaga_znanja

#131 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by snaga_znanja » 18/10/2010 13:02

Koja su to konkretno prava pripadnika Islamske vjere u Njemackoj i zapadnoj Evropi povrjedjena?

snaga_znanja

#132 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by snaga_znanja » 18/10/2010 13:04

sammo wrote:Ljudi iz ex YU prostora uglavnom nisu bili na socijali u Njemackoj. Bili su vrijedni radnici. Ko je ostao tamo za stalno, se je integrirao vise manje, a ko je bio tamo samo privremeno, se integrirao koliko mu bila volja ( neki stvarno za 15-20 g. nisu naucili jezik ).
A kad kazes ljudima da postoje Pakistanci u Birmingemu koji su se rodili u Engleskoj i ne znaju beknuti jezik onda se to naziva islamofobijom!

snaga_znanja

#133 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by snaga_znanja » 18/10/2010 13:07

theTruePath wrote:
ostrožac wrote:Neko je spomenuo Samuela Huntingtona. Mislim da je njena izjava baš u skladu s njegovim pogledima na svijet. Evropa se boji Islama i evropljani će biti sve više netolerantni prema muslimanima. I to nije Njemačka politika već mi se čini da je to sve više službena politika EU. O Bošnjacima ovisi da li će nas gledati kao Evropski narod ili kao nenacionalne muslimane.

Ako je rasizam i nacionalizam buducnost Evrope onda nas gledaju kao poturice,izrod i evropski neprijatelji,bijela al kaida

citajte white power forume jer tako o bosnjacima pricaju tamo..a oni su izgleda Evropska buducnost :shock:
Kakva glupost!

snaga_znanja

#134 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by snaga_znanja » 18/10/2010 13:08

psydelija wrote:ko imalo poznaje germansku krv razumice sta je merkelova rekla. :x
De pojasni.... :lol:

theTruePath

#135 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by theTruePath » 18/10/2010 13:09

snaga_znanja wrote:
sammo wrote:Ljudi iz ex YU prostora uglavnom nisu bili na socijali u Njemackoj. Bili su vrijedni radnici. Ko je ostao tamo za stalno, se je integrirao vise manje, a ko je bio tamo samo privremeno, se integrirao koliko mu bila volja ( neki stvarno za 15-20 g. nisu naucili jezik ).
A kad kazes ljudima da postoje Pakistanci u Birmingemu koji su se rodili u Engleskoj i ne znaju beknuti jezik onda se to naziva islamofobijom!

hajd ne izmisljaj

moja majka,i mnogi drugi Bosanci,koji u zivotu nisu imali prijatelja odavde i opet znaju poneku rijec,,a kamo li oni koji su rodjeni ovdje :-)

Goran_35

#136 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Goran_35 » 18/10/2010 13:10

...
Last edited by Goran_35 on 18/10/2010 13:13, edited 1 time in total.

Goran_35

#137 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Goran_35 » 18/10/2010 13:12

Vijesti iz svijeta-sa-x

"Berlin će priznati diplome 300.000 imigranata

Njemačka ministrica za obrazovanje Annette Schavan izjavila je u ponedjeljak za Financial Times Deutschland, u jeku žestokih diskusija o integraciji, kako želi brzo ozakoniti priznavanje stranih diploma, što bi omogućilo zapošljavanje 300.000 kvalificiranih imigranata."

E to je ono o cemu ne pricaju.Gledao sam na tv,Iranac zavrsio elektotehnicki fakultet u Iranu,pa onda ponovo zavrsi na zapadu-i nema posla vec vozi taxi.I onda neko kaze nisu se integrisali??Halo pa ne moze se o svima suditi na osnovu ono malo kriminalaca iz pojedinih getoa,a ni oni nebi bili takvi da su imali sanse u zivotu.Mene jeza hvata od rasistickih pristupa,jednostavnih rjesenja itd.Evo dokaza i zamislite sada koliko ce skolovanih iranaca,arapa,jugoslovena da dobiju fine poslove..a to upravo u dobroj mjeri nije bio slucaj u njemackoj vec su svi riljali na crno po bausteli.Fini posao-daje status u drustvu,daje moc

snaga_znanja

#138 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by snaga_znanja » 18/10/2010 13:20

theTruePath wrote:
snaga_znanja wrote:

hajd ne izmisljaj

moja majka,i mnogi drugi Bosanci,koji u zivotu nisu imali prijatelja odavde i opet znaju poneku rijec,,a kamo li oni koji su rodjeni ovdje :-)
:!: Poneka rijec nije jezik! A ako si u Engleskoj onda znas u cemu je problem.

A kad smo kod Engleske. Evo ti nekih poruka sa protesta u Londonu:

Massacre those who insult islam!

Islam will conquer Europe!

Behad those who insult islam!

Kill those who insult the Messenger!

I sta ti onda ocekujes da ti kazu ljudi koji su te ugostili u svojoj avliji.

zlajapravaraja

#139 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by zlajapravaraja » 18/10/2010 13:42

..
Last edited by zlajapravaraja on 09/02/2014 03:23, edited 2 times in total.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#140 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by PipiDugaDevetka » 18/10/2010 14:03

theTruePath wrote:Mi muslimani necemo dobro zavrsiti u ovoj Evropi

ja bjezim za Ameriku cim bude prilike :skoljka:
Kako ćeš se ''uklopiti''?
Hoćeš li učiti indijanski jezik plemena Sijuksi ili Apači plemena, da ne kažem sijuksijski ili apači jezik?
:D

sammo

#141 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by sammo » 18/10/2010 14:04

Ma nece Njemacka dopustiti pohode nacija, ali ce filtrirati nove doseljenike ( znanje jezika, posao, kolika ti je obitelj, koliki su ti prihodi isl. )...sve da ne bi bio na njihovoj grbaci... Mislim da nije u pitanju islamofobija, vec zastita njemacke kulture, jer doseljenici su se previse rasbaskarili ( slucajno je najvise Turaka, Kurda, Pakistanaca...muslimana sa svojim nacinom zivota iz matice...ti se nisu integrirali, pa tako nisu ni gradili njemacku drzavu ). Sve je to ok, ali izjava politicara na takvom nivoju bi mogla dati poticaj nacionalistima za svasta nesto.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#142 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by PipiDugaDevetka » 18/10/2010 14:13

Ahdnama je poznata kao najstariji dokumenat
o ljudskim pravima u historiji, 326
godina prije francuske buržoaske revolucije
1789. godine i 485 godina prije
međunarodne deklaracije o ljudskim
pravima 1948. godine.
Ja sam sultan Mehmed han, neka je poznato
svima, uopće od prostog puka kao
i odjeljenjima ova moja vlastodržaća
povelja, kojom bosanskim svećenicima ukazujem
veliku pažnju, te zapovjedam: spomenutim
i njihovim bogomoljama ne smije
biti smetnje ni pritiska, neka se smjeste u
svojim bogomoljama, te kako od uzvišene
moje strane, tako od mojih vezira, niti od mojih
podčinjenih (robova), niti od mojih podanika
- raje niti od svega stanovništva cjelokupne
moje države spomenutim nitko se ne
smije miješati u njihove stvari niti ih napadati,
ni vrijeđati ni njih ni njihov život, njihov
imetak (imovinu) ni njihove bogomolje.
Također iz tuđine osobito u moju državu
dovoditi ljude dozvoljava im se. Stoga spomenutim
izdajem moju uzvišenu zapovijed u
kojoj im posvećujem svoju brigu i pažnju, te
se kunem teškom zakletvom: Stvoriteljem i
gospodarom zemlje i nebesa, sa sedam musafa,
sa velikim Božijim vjesnikom (Muhamedom)
i sa 124.000 pejgambera i sa sabljom
koju pašem da ovim što je napisano nikoje
lice ne smije se suprostaviti dok god ovi
(Franjevci) služe meni i mojoj zapovjesti budu
pokorni.
Pisano 28. maja 1463.
Na granici Milodraža
Fatih sultan Mehmed

ljubav_aha

#143 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ljubav_aha » 18/10/2010 14:30

joint union wrote:Ovo sto se desava zemljama Evrope su samo stari aferimi koji im se sad obijaju o glavu. Znali su ti isti Njemci, Francuzi, Englezi jahati citav svijet, dolaziti (nepozvani naravno) u tudje drzave sirom svijeta, uspostavljati svoj poredak i te zemlje prilagodjavati sebi. Afrika, Azija, Amerike, Australija, gdje god su dosli satirali su domicilno stanovnistvo i to rade jos i danas gdje god mogu. Kad je neki Englez, Njemac ili Francuz naucio jezik zemlje koju je kolonizirao? Mozda 5% ih je cisto nauke radi naucilo, inace je praxa bila da se usadjuje svoj jezik, vjera i kultura drugim, pa sto se onda bune sad kad im se to vraca? Kako su posijali...
proces kolonizacije i danasnja migracija stanovnistva su dva razlicita >problema<

pises o boomerang besmislenosti

Toto

#144 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Toto » 18/10/2010 14:33

PipiDugaDevetka wrote:

Hoćeš li učiti indijanski jezik plemena Sijuksi ili Apači plemena, da ne kažem sijuksijski ili apači jezik?
Nek uci spanski :D

ljubav_aha

#145 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ljubav_aha » 18/10/2010 14:34

pici wrote:jel to švaBa zakuko....hebo te ,pa gajstajbajteri,nadničari,turci,balkanci,arapi itd itd im digli državu i industriju i sad ne valjaju.... :oops:
da,plus osobe koje su radile na crno i koje ne rade ,ali imaju socijalu,bas kao i nase BiH izbjeglice tokom rata u BiH :D

ljubav_aha

#146 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ljubav_aha » 18/10/2010 14:38

PipiDugaDevetka wrote:Ahdnama je poznata kao najstariji dokumenat
o ljudskim pravima u historiji, 326
godina prije francuske buržoaske revolucije
1789. godine i 485 godina prije
međunarodne deklaracije o ljudskim
pravima 1948. godine.
Ja sam sultan Mehmed han, neka je poznato
svima, uopće od prostog puka kao
i odjeljenjima ova moja vlastodržaća
povelja, kojom bosanskim svećenicima ukazujem
veliku pažnju, te zapovjedam: spomenutim
i njihovim bogomoljama ne smije
biti smetnje ni pritiska, neka se smjeste u
svojim bogomoljama, te kako od uzvišene
moje strane, tako od mojih vezira, niti od mojih
podčinjenih (robova), niti od mojih podanika
- raje niti od svega stanovništva cjelokupne
moje države spomenutim nitko se ne
smije miješati u njihove stvari niti ih napadati,
ni vrijeđati ni njih ni njihov život, njihov
imetak (imovinu) ni njihove bogomolje.
Također iz tuđine osobito u moju državu
dovoditi ljude dozvoljava im se. Stoga spomenutim
izdajem moju uzvišenu zapovijed u
kojoj im posvećujem svoju brigu i pažnju, te
se kunem teškom zakletvom: Stvoriteljem i
gospodarom zemlje i nebesa, sa sedam musafa,
sa velikim Božijim vjesnikom (Muhamedom)
i sa 124.000 pejgambera i sa sabljom
koju pašem da ovim što je napisano nikoje
lice ne smije se suprostaviti dok god ovi
(Franjevci) služe meni i mojoj zapovjesti budu
pokorni.
Pisano 28. maja 1463.
Na granici Milodraža
Fatih sultan Mehmed

aha,sultan Mehmed je takodjer osvajao svijet,zar nije to radio sa osruzjem,znaci,oruzanim sukobima :oops:

ljubav_aha

#147 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ljubav_aha » 18/10/2010 14:39

PipiDugaDevetka wrote:

kad smo mi mogli,naucit se i on :D

Desert Wind

#148 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Desert Wind » 18/10/2010 14:49

ljubav_aha wrote: aha,sultan Mehmed je takodjer osvajao svijet,zar nije to radio sa osruzjem,znaci,oruzanim sukobima :oops:
jesu li sultani isli ratnim brodovima i nosacima aviona pa sirili islam i bombardovali po indoneziji maleziji i filipinima pa ljudi glatko prihvatili islam kao vjeru, malo je reci koliko suptilne nepodnosljivosti prema islamu postoji kod tebe

aha jest, i znas sta jos - pravio je masovne egzekucije tipa recimo 8000 ljudi u par dana jer nisu htjeli u islam a da ne pricam tek o masivnim inkvizicijama prema onima koji nisu htjeli da postanu muslimani, e a tek jos o srusenim crkvama stotinama godina starim koje je srusio svaki sultan da tu vise nista hriscansko ni krscansko ne bude... prije nego sto prdoklacis bez argumenata procitaj malo elemenata hriscanske literature... koji se ticu inkvizicije, kuge, krstaskih ratova (sto li boze krstaskih) i tako dalje i tako dalje.... znam da te muslimanska ne zanima, osim u elementima kada vadis iz konteksta samo radi kompromitacije iste....

ljubav_aha

#149 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by ljubav_aha » 18/10/2010 14:54

Desert Wind wrote:
ljubav_aha wrote: aha,sultan Mehmed je takodjer osvajao svijet,zar nije to radio sa osruzjem,znaci,oruzanim sukobima :oops:
jesu li sultani isli ratnim brodovima i nosacima aviona pa sirili islam i bombardovali po indoneziji maleziji i filipinima pa ljudi glatko prihvatili islam kao vjeru, malo je reci koliko suptilne nepodnosljivosti prema islamu postoji kod tebe

aha jest, i znas sta jos - pravio je masovne egzekucije tipa recimo 8000 ljudi u par dana jer nisu htjeli u islam a da ne pricam tek o masivnim inkvizicijama prema onima koji nisu htjeli da postanu muslimani, e a tek jos o srusenim crkvama stotinama godina starim koje je srusio svaki sultan da tu vise nista hriscansko ni krscansko ne bude... prije nego sto prdoklacis bez argumenata procitaj malo elemenata hriscanske literature... koji se ticu inkvizicije, kuge, krstaskih ratova (sto li boze krstaskih) i tako dalje i tako dalje.... znam da te muslimanska ne zanima, osim u elementima kada vadis iz konteksta samo radi kompromitacije iste....

u ratovanju svi su isti :!: postedi me moralisanja ;-)

Desert Wind

#150 Re: Multikulturni pristup je propao, sasvim propao

Post by Desert Wind » 18/10/2010 14:56

ljubav_aha wrote: u ratovanju svi su isti :!: postedi me moralisanja ;-)
Fala tebi na tom ostroumnom komentaru :lol:

Post Reply