No More Walls !

Post Reply
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#1 Re: No More Walls !

Post by SenSen »

Intresantno. Samo ne kontam, zasto pisu na Palestinskoj strani? (pretpostavljam posto su ulicni znakovi na arapskom) Zar nije efektivnije da saraju sa Izraelske strane? Palestinci vec znaju da "this wall sucks". Inace je zid vec od pocetka koristen za takve stvari, koliko ja znam. Dolazio je i Banksy da napravi pa svojih djela :D I neki drugi umjetnici su pravili landscapes da Palestincima malo uljepsaju pogled.

I kako ce ti businesses da uspju kada se jedva i osnovno smije uvoziti u Gazu?
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#2 Re: No More Walls !

Post by SenSen »

Bas se sjecam da sam citala o tome kako su Izraelski vojni snajperisti pogodili dvoje djece koja su sa igrala sa Palestinske strane, i navodno previse prisli zidu, a ovi ih shvatili kao prijetnju :( Jadni ti roditelji, a i drugi koji ne smiju pustiti djecu van da se igraju od straha za njihove zivote. Ne sjecam se u kojem se gradu to dogodilo. Podsjeca me na onih nekoliko slucajeva u Sarajevo gdje su djeca poginula dok su se igrala vani :(

Smijem li pitati, sta ce biti tvoja poruka na zidu?
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#3 Re: No More Walls !

Post by medda »

ostro i na prvu wrote:
SenSen wrote:Intresantno. Samo ne kontam, zasto pisu na Palestinskoj strani? (pretpostavljam posto su ulicni znakovi na arapskom) Zar nije efektivnije da saraju sa Izraelske strane? Palestinci vec znaju da "this wall sucks". Inace je zid vec od pocetka koristen za takve stvari, koliko ja znam. Dolazio je i Banksy da napravi pa svojih djela :D I neki drugi umjetnici su pravili landscapes da Palestincima malo uljepsaju pogled.

I kako ce ti businesses da uspju kada se jedva i osnovno smije uvoziti u Gazu?

ima grafita i sa izraelske strane ali puno manje i svako priblizavanje tom zidu nije bas bezbjedno.
uplatit cu za jedan grafit.

kome ces uplatiti? i da li tvoje uplacivanje ima veze sa dovodjenjem tih osoba u opasnost buduci da tu nije bezbjedno obitovati?
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#4 Re: No More Walls !

Post by medda »

ok
a drugo pitanje?
kako se odnosis sa cinjenicom da sa svojom porudzbom ocigledno dovodis nekog u opasnost?
User avatar
Ateista
Posts: 46574
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5 Re: No More Walls !

Post by Ateista »

All in all it's just, another brick in the wall...
User avatar
SenSen
Posts: 611
Joined: 25/06/2009 19:32
Location: Zemlja Cudesa

#6 Re: No More Walls !

Post by SenSen »

ostro i na prvu wrote:nesto u ovom stilu :

Image

Odlican! :thumbup:

De da jos upitam: ti si u Izraelu jel? Koliko tu ima nasih? Ja znam za par iz mojeg grada koji su dosli kao izbjeglice, pa se vratili poslije rata. Imate li po koji "Bosanski klub" ili planirana sretanja?

:bih:
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#7 Re: No More Walls !

Post by medda »

ostro i na prvu wrote:
medda wrote:ok
a drugo pitanje?
kako se odnosis sa cinjenicom da sa svojom porudzbom ocigledno dovodis nekog u opasnost?
u vecu opasnost nego sto sada jesu ja ih necu dovesti .
svako se oglasava na drugi nacin ,neko samo onda kada je to aktuelno i na vjestima hvatajuci tada priliku da izbaci sve frustracije i mrznju prema jevrejima sirom svjeta krivljeci njih za politiku drzave izrael.
imam dosta prilika da vidim u kakvim uslovima ljudi preko druge strane zida zive i sa cime se suocavaju tako da ce ovo biti neka moja reakcija na sve to.
Tvoj je novac, tvoja ideja...samo naprijed...lijep je gest
A moze jedna ideja od mene? Kako bi bilo da ti napravis taj grafit u Izraelu ili na obe strane? Mislim palestinci su svjesni svoje situacije...samo cekaju da im jos neko ukaze na to. Usput oni nemaju nikakve veze sa zidom, nisu oni ga digli. Mozda bi bilo bolje da novac i energiju usmjeris u tom pravcu ako ti je vec stalo da nesto pokazes ili dokazes. Sta mislis o tome?
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#8 Re: No More Walls !

Post by medda »

Ne znam na sta bi se trebao odnositi taj cinizam koji ti vidis izmedju redova? :sad:
Uglavnom, dobra je ideja i postavi slike ako realiziras.
MmeDeLafayette
Posts: 433
Joined: 03/06/2009 13:13
Location: Sarajevo, BiH

#9 Re: No More Walls !

Post by MmeDeLafayette »

SenSen wrote:
Odlican! :thumbup:

De da jos upitam: ti si u Izraelu jel? Koliko tu ima nasih? Ja znam za par iz mojeg grada koji su dosli kao izbjeglice, pa se vratili poslije rata. Imate li po koji "Bosanski klub" ili planirana sretanja?

:bih:
חחח יש לשם יש לשם הרבים אנשים מבוסניה בישראל :)

ima ih, ali ne znam koliko :)
Post Reply