Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#26 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Fiore »

Prpa.ba wrote:Dobro je govorila jedna moja susjeda: "Sine, doci ce vrijeme kad ces morati skrivati da si bio u Armiji i branio ovu zemlju".

Pokoj joj dusi, bila je u pravu.


Pozdrav "bosnjackim" i "bosanskim" politicarima, koji ekonomski i na svaki drugi nacin ubise vlastiti narod skoro ako ne i vise od cetnika. Od cetnika sam se barem mogao braniti puskicom i ponosom, protiv ovih nema oruzja.
Ima rjesenje za sve.. samo trebas izaci malo medju ljude koji tragaju za istim odgovorima i skontaces.. 8-)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#27 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Maraschino »

procitavsi ovo na drugom topicu...
Pismo je nekadasnji britanski premijer Dzon Mejdzor 2. maja 1993. uputio tadasnjem ministru spoljnih poslova Daglasu Herdu.
„Dragi Daglase“, stoji u pismu, „Hvala Vam na iscrpnom izjvestaju o situaciji u BiH. Prvo, mi ne pristajemo, ni sad ni u buducnosti, da naoruzavamo ili obucavamo muslimane u BiH vojnom tehnikom. Drugo, nastavicemo da pomazemo nametanje i prisilno vrsenje embarga UN. U tu svrhu, i do konacnog rjesenja situacije na terenu, to jest do raspada BiH i njenog unistenja kao moguce islamske drzave unutar Evrope, koja se nece tolerisati, nastavicemo da slijedimo takvu politiku.
Trece, dok se situacija u bivsoj Jugoslaviji ne rijesi, moramo po svaku cijenu da osiguramo da se ne dopusti nijednoj muslimanskoj drzavi nikakav uticaj na politicke akcije Zapada u tom podrucju, posebno ne Turskoj. Zato je potrebno nastaviti sa sprovodjenjem Vens-Ovenovog plana, da bi se odlozila svaka takva moguca akcija dok BiH ne prestane da postoji kao drzava sposobna za zivot, i dok njeno muslimansko stanovnistvo ne bude potpuno uklonjeno sa tog podrucja!
Mada se to moze ciniti kao tvrda politika, moram insistirati kod Vas i onih koji stvaraju politiku u Ministarstvu spoljnih poslova i vojnim snagama, da je to, u stvari, realna politika, koja je u najboljem interesu stabilne Evrope.
Ako Zapad ne spasi muslimane, oni muslimani na Zapadu potpuno su bespomocni da nam se odupru, jer mi kontrolisemo njihove vlade. Vazno je da svi imamo ujedinjen front prema onima u parlamentu i zemlji koji imaju drugacije glediste, narocito posle snaznog napada bivse premijerke na takvu politiku. Ocekujem da se svi koji sluze ovoj vladi pokore kabinetskoj odgovornosti. Iskreno Vas Dzon Mejdzor.“
nista me vise ne iznenadjuje... nego namece se pitanje ''kome vise vjerovati'' , kakve su namjere medjunarodne zajednice, kako se postaviti i zastititi jer ovako, mi smo prepusteni (uz pomoc nasih politicara) stihiji koja nas nosi tamo gdje nam je neko odredio. niti tamo pripadamo niti smo to zasluzili...mozemo li se tome oduprijeti sami ili da postavim pravo pitanje ''smijemo li se tome odupirati'' a da ne budemo kaznjeni...
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#28 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Ahmmed »

Fiore wrote:Pitao bih sve one koji ovo citaju i koji su prezivjeli agresiju,Genocid,opsadu.. imali kakavog odgovora na sve ove provokacije.. u Sarajevu kad im se cefne ulaze grupice iz Istocnog sarajeva i rade sto hoce.. hoce li vlast u Kantonu SA zasukat rukave ili da gradjani uzmu prvadu u svoje ruke??
nema potrebe "uzimati stvar u svoje ruke"....Od bijesa i frustracije, ma koliko bili razumljivi, nema nikakve fajde. Grupice koje pominješ, pod uvjetom da među njima nema ratnih zločinaca, imaju pravo da dolaze u svoj glavni grad. I to pravo, ne može im niko oduzeti. Jer, prijatelju, ako bismo išli istom metodologijom koju koriste velikosrbi, dugoročno bi nam se obila u glavu...u tolikoj mjeri, da je ni zamisliti ne možemo.
Ponavljam, razumijem frustraciju, razumijem bijes, ali upravo zbog tih tridesetak hiljada Zvorničana, Bratunčana, Srebreničana i Vlaseničana koji su se vratili svojim domovima, nikakvo "uzimanje stvari u svoje ruke" nije preporučljivo.
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#29 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Fiore »

Maraschino wrote:procitavsi ovo na drugom topicu...
Pismo je nekadasnji britanski premijer Dzon Mejdzor 2. maja 1993. uputio tadasnjem ministru spoljnih poslova Daglasu Herdu.
„Dragi Daglase“, stoji u pismu, „Hvala Vam na iscrpnom izjvestaju o situaciji u BiH. Prvo, mi ne pristajemo, ni sad ni u buducnosti, da naoruzavamo ili obucavamo muslimane u BiH vojnom tehnikom. Drugo, nastavicemo da pomazemo nametanje i prisilno vrsenje embarga UN. U tu svrhu, i do konacnog rjesenja situacije na terenu, to jest do raspada BiH i njenog unistenja kao moguce islamske drzave unutar Evrope, koja se nece tolerisati, nastavicemo da slijedimo takvu politiku.
Trece, dok se situacija u bivsoj Jugoslaviji ne rijesi, moramo po svaku cijenu da osiguramo da se ne dopusti nijednoj muslimanskoj drzavi nikakav uticaj na politicke akcije Zapada u tom podrucju, posebno ne Turskoj. Zato je potrebno nastaviti sa sprovodjenjem Vens-Ovenovog plana, da bi se odlozila svaka takva moguca akcija dok BiH ne prestane da postoji kao drzava sposobna za zivot, i dok njeno muslimansko stanovnistvo ne bude potpuno uklonjeno sa tog podrucja!
Mada se to moze ciniti kao tvrda politika, moram insistirati kod Vas i onih koji stvaraju politiku u Ministarstvu spoljnih poslova i vojnim snagama, da je to, u stvari, realna politika, koja je u najboljem interesu stabilne Evrope.
Ako Zapad ne spasi muslimane, oni muslimani na Zapadu potpuno su bespomocni da nam se odupru, jer mi kontrolisemo njihove vlade. Vazno je da svi imamo ujedinjen front prema onima u parlamentu i zemlji koji imaju drugacije glediste, narocito posle snaznog napada bivse premijerke na takvu politiku. Ocekujem da se svi koji sluze ovoj vladi pokore kabinetskoj odgovornosti. Iskreno Vas Dzon Mejdzor.“
Pa onda hvalite engleze i njihove predtavnike u raznim n-tim organizacijama.,NVO itd.. u Bosni :x

nista me vise ne iznenadjuje... nego namece se pitanje ''kome vise vjerovati'' , kakve su namjere medjunarodne zajednice, kako se postaviti i zastititi jer ovako, mi smo prepusteni (uz pomoc nasih politicara) stihiji koja nas nosi tamo gdje nam je neko odredio. niti tamo pripadamo niti smo to zasluzili...mozemo li se tome oduprijeti sami ili da postavim pravo pitanje ''smijemo li se tome odupirati'' a da ne budemo kaznjeni...
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#30 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

essex wrote:pa hebote, sta vise ova nasa nazovidrzava dozvoljava...a oni zagovornici povratka bez ukidanja otetog vilajeta neka se sada zamisle u sta guraju narod...


Ma i ti zgovornici su za ukidanje otetog vilajeta samo ne znaju kako - mirnim putem, strpljivo gradeci takve uslove (sto ovi sada na vlasti ili nece ili ne znaju) da i sami Srbi shvate da sve ono sto su ucinili ili cine nece pomoci ostvarenju njihovih ciljeva, tako da vecina njih izgubi interes za tu genocidnu tvorevinu, ili silom, tj ratom, pa kom' opanci kom' obojci. Za ovu drugu opciju treba imati jake razloge i uslove, a jedan od uslova je i saglasnost "mocnog prijatelja" koji bi na rezultat rata stavio svoj pecat. Razlozi svakako postoje, ali nisam siguran i za uslove. Ako neko smatra da postoje neke druge opcije, bujrum, da ih cujemo.
:bih: :bih:
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#31 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Fiore »

Ahmmed wrote:
Fiore wrote:Pitao bih sve one koji ovo citaju i koji su prezivjeli agresiju,Genocid,opsadu.. imali kakavog odgovora na sve ove provokacije.. u Sarajevu kad im se cefne ulaze grupice iz Istocnog sarajeva i rade sto hoce.. hoce li vlast u Kantonu SA zasukat rukave ili da gradjani uzmu prvadu u svoje ruke??
nema potrebe "uzimati stvar u svoje ruke"....Od bijesa i frustracije, ma koliko bili razumljivi, nema nikakve fajde. Grupice koje pominješ, pod uvjetom da među njima nema ratnih zločinaca, imaju pravo da dolaze u svoj glavni grad. I to pravo, ne može im niko oduzeti. Jer, prijatelju, ako bismo išli istom metodologijom koju koriste velikosrbi, dugoročno bi nam se obila u glavu...u tolikoj mjeri, da je ni zamisliti ne možemo.
Ponavljam, razumijem frustraciju, razumijem bijes, ali upravo zbog tih tridesetak hiljada Zvorničana, Bratunčana, Srebreničana i Vlaseničana koji su se vratili svojim domovima, nikakvo "uzimanje stvari u svoje ruke" nije preporučljivo.
O kojim gradjanima mi govorimo?? jel o onima sto pobje'gose iz rodnog grada pa okrenuse sve sto ljudski um i nemoze zamislit na taj isti rodni grad.. Buraz uveo bi ja njima vize budi siguran.. jer kad oni mogu nase ljude kontrolisat vec na izlazu iz Sarajeva sto to ne bi mogli i ovi sa druge strane.. Buraz prirodni zakoni su jasni.. a covjek je prirodno i drustveno bice.. gdje drustvo ne pomogne., dolazi priroda i uvijek je tako...
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#32 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by hamza_sa »

Postali smo narod bez hrabrosti i casti. Krvnici nam se smiju u lice. Vise nije problem sto okrecemo glavu, pravimo se fini, svaka druga nam je: "ma, pusti vise rat, bilo pa proslo". Problem je u tome sto krvnikovo djete, koje tek progovori izgovara: "noz, zica, Srebrenica!!".

Igramo se sudbinama nase djece. Nema veze sto su nase zapecacene i osudjene na ovo sto nam se danas desava. Ali, niko od nas nema pravo da se igra sudbinama nase djece.

Dozvolili smo, polupismenim politicarima, koji brinu samo o svom imovinskom stanju, da nas dovedu u ovakvu situaciju. Situaciju da zrtva postaje krvnik, a krvnik zrtva.

Ne treba meni njihovo obracanje i reagovanje, putem medija, na jos jedno djelo zlocina cetnika nad nama. Sit sam ja price kako politicari iz okupiranog dijela Bosne i Hercegovine, djeluju i rade protivno Dejtonskom sporazumu i kako se moljaka medjunarodna zajednica da nesta uradi po tom pitanju.

Uradite vi nesto gospodo!!!!! Lupite, vise jednom, sakom od hastal i recite dosta. Dosta vise ponizavanja, omalovazavanja, nipodastavanja i nastavka genocida. Recite im da je casa prelivena i da vise nemaju mogucnosti nastaviti sa ovakvim ponasanjem.

Ako, to niste u stanju uraditi, recite nam napokon vise, da znamo na cemu smo. Ako ste odlucili, dozvoliti im da svojim fasistickim metodama dovedu do kraja posao koji su zapoceli 1992. godine, izjasnite se. Nemojte nas vise praviti budalama.

Mozda vas ne boli. Ali, pogledajte u oci jedne majke koja je izgubila sina, jednog invalida koji je ostao bez dijelova svoga tijela, jednu silovanu majku, jednog logorasa. Njih boli.

Sto se mene tice, ne interesuje me vise ni dejtonski sporazum ni mir. Zelim svoju domovinu, dostojanstvo i pravdu!!

Ono sto cu ja uraditi, ukoliko se napokon nesto konkretno ne uradi po ovom pitanju, jaste da cu poceti javni strajk gladju pred odgovornim institucijama Bosne i Hercegovine.

Dosta mi je vise ponizavanja i omalovazavanja. Dosta mi je vise karadzica, mladica, dodika, kalabica, majkicevih, slavuja, curguza, djukica, kacavendi i inih cetnika. Dosta mi je vise srpske republike, srpskog parlamenta, srpske vlade, srpskih vladara, srpskih policajaca, srpskih sudija, srpskih ulica, srpskih trotoara, srpskog cvijeca, srpske sume, srpske ptice, srpske rijeke, srpskih planina.................................
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#33 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by ld »

Fiore wrote:Pitao bih sve one koji ovo citaju i koji su prezivjeli agresiju,Genocid,opsadu.. imali kakavog odgovora na sve ove provokacije.. u Sarajevu kad im se cefne ulaze grupice iz Istocnog sarajeva i rade sto hoce.. hoce li vlast u Kantonu SA zasukat rukave ili da gradjani uzmu prvadu u svoje ruke??
prije 2 godine,povelik srbin,oko 2 m visok,120-130 kila tezine poceo da pjeva cetnicke pjesme u ferhadiji,krenuo je od bas carsije i ide i pjeva
ljudi se sklanjali,neko mu uputi poprijek pogled,ali kad vidi kolika je mrcina,niko ne smje da mu pridje
i tako je isao do katedrale,a tu su sjedili moji drugovi u basti
kad su ga vidjeli,naravno skocili su,povukli gevere i poceli ga udarati,obore ga,nekako se on uspravi i pocene bjezati kroz ferhadiju,oni za njim,stignu ga i opet nalupaju,velika mrcina,bas ga je zahmetli bilo tuci,opet se otrgne i na nogu
dokopao se policijske patrole,tako da ovi moji nisu vise mogli da ga marisu

sta da nije bilo ovih mojih,a da se on do vjecne vatre proseta pjevajuci cetnicke pjesme,a da ga niko nije sprijecio
nakon par dana,nebi vise dosao jedan,doslo bih njih povelika grupa da provociraju u po ferhadije

cetnici samo razumiju jezik sile,ako spustis glavu,oni to protumace kao znak slabosti i zakolju te
u dosta mjesta u zadnjem ratu,ako su bosnjaci imali i par pusaka i ako su zapucali na centike,ovi bi se povukli,mada su imali daleko vise oruzaj i ljudi,
i gdje su nasi bili bas u ruznom polozaju,bar su sebi kupili vrijeme da se povuku sa civilima
a dosta mjesta se na taj nacin i odbranilo od cetnickog klanja

a gdje su nasi polozili oruzje i vjerovali njihovim kumovima i komsijama na rijec,tu su i bili poklani
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#34 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by hamza_sa »

Maraschino wrote:procitavsi ovo na drugom topicu...
Pismo je nekadasnji britanski premijer Dzon Mejdzor 2. maja 1993. uputio tadasnjem ministru spoljnih poslova Daglasu Herdu.
„Dragi Daglase“, stoji u pismu, „Hvala Vam na iscrpnom izjvestaju o situaciji u BiH. Prvo, mi ne pristajemo, ni sad ni u buducnosti, da naoruzavamo ili obucavamo muslimane u BiH vojnom tehnikom. Drugo, nastavicemo da pomazemo nametanje i prisilno vrsenje embarga UN. U tu svrhu, i do konacnog rjesenja situacije na terenu, to jest do raspada BiH i njenog unistenja kao moguce islamske drzave unutar Evrope, koja se nece tolerisati, nastavicemo da slijedimo takvu politiku.
Trece, dok se situacija u bivsoj Jugoslaviji ne rijesi, moramo po svaku cijenu da osiguramo da se ne dopusti nijednoj muslimanskoj drzavi nikakav uticaj na politicke akcije Zapada u tom podrucju, posebno ne Turskoj. Zato je potrebno nastaviti sa sprovodjenjem Vens-Ovenovog plana, da bi se odlozila svaka takva moguca akcija dok BiH ne prestane da postoji kao drzava sposobna za zivot, i dok njeno muslimansko stanovnistvo ne bude potpuno uklonjeno sa tog podrucja!
Mada se to moze ciniti kao tvrda politika, moram insistirati kod Vas i onih koji stvaraju politiku u Ministarstvu spoljnih poslova i vojnim snagama, da je to, u stvari, realna politika, koja je u najboljem interesu stabilne Evrope.
Ako Zapad ne spasi muslimane, oni muslimani na Zapadu potpuno su bespomocni da nam se odupru, jer mi kontrolisemo njihove vlade. Vazno je da svi imamo ujedinjen front prema onima u parlamentu i zemlji koji imaju drugacije glediste, narocito posle snaznog napada bivse premijerke na takvu politiku. Ocekujem da se svi koji sluze ovoj vladi pokore kabinetskoj odgovornosti. Iskreno Vas Dzon Mejdzor.“
Mislim da u kuci negdje imam kopiju tog pisma.
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#35 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Fiore »

ld wrote:
Fiore wrote:Pitao bih sve one koji ovo citaju i koji su prezivjeli agresiju,Genocid,opsadu.. imali kakavog odgovora na sve ove provokacije.. u Sarajevu kad im se cefne ulaze grupice iz Istocnog sarajeva i rade sto hoce.. hoce li vlast u Kantonu SA zasukat rukave ili da gradjani uzmu prvadu u svoje ruke??
prije 2 godine,povelik srbin,oko 2 m visok,120-130 kila tezine poceo da pjeva cetnicke pjesme u ferhadiji,krenuo je od bas carsije i ide i pjeva
ljudi se sklanjali,neko mu uputi poprijek pogled,ali kad vidi kolika je mrcina,niko ne smje da mu pridje
i tako je isao do katedrale,a tu su sjedili moji drugovi u basti
kad su ga vidjeli,naravno skocili su,povukli gevere i poceli ga udarati,obore ga,nekako se on uspravi i pocene bjezati kroz ferhadiju,oni za njim,stignu ga i opet nalupaju,velika mrcina,bas ga je zahmetli bilo tuci,opet se otrgne i na nogu
dokopao se policijske patrole,tako da ovi moji nisu vise mogli da ga marisu

sta da nije bilo ovih mojih,a da se on do vjecne vatre proseta pjevajuci cetnicke pjesme,a da ga niko nije sprijecio
nakon par dana,nebi vise dosao jedan,doslo bih njih povelika grupa da provociraju u po ferhadije

cetnici samo razumiju jezik sile,ako spustis glavu,oni to protumace kao znak slabosti i zakolju te
u dosta mjesta u zadnjem ratu,ako su bosnjaci imali i par pusaka i ako su zapucali na centike,ovi bi se povukli,mada su imali daleko vise oruzaj i ljudi,
i gdje su nasi bili bas u ruznom polozaju,bar su sebi kupili vrijeme da se povuku sa civilima
a dosta mjesta se na taj nacin i odbranilo od cetnickog klanja

a gdje su nasi polozili oruzje i vjerovali njihovim kumovima i komsijama na rijec,tu su i bili poklani
Znam za te stvari sve.. al za ovaj slucaj iz Ferhadije cujem prvi put.. jasno.. al da je tema Brankovic ili ona Semiha Borovac to bi bilo cool pljuni., razvali..
Kada ce sarajlije pogldt sbei u foto album ako nemaju pamcenje?? gjde su sad sve silne gradjanske grupice kje se brinu za prva zrtve i za kazne nasilnika?? Mrnjavac nije sam koliko ih jos ima.. to je tuga.. to je tuga..
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11010
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#36 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Prpa.ba »

Ahmmed wrote:nema potrebe "uzimati stvar u svoje ruke"....Od bijesa i frustracije, ma koliko bili razumljivi, nema nikakve fajde. Grupice koje pominješ, pod uvjetom da među njima nema ratnih zločinaca, imaju pravo da dolaze u svoj glavni grad. I to pravo, ne može im niko oduzeti. Jer, prijatelju, ako bismo išli istom metodologijom koju koriste velikosrbi, dugoročno bi nam se obila u glavu...u tolikoj mjeri, da je ni zamisliti ne možemo.
Ponavljam, razumijem frustraciju, razumijem bijes, ali upravo zbog tih tridesetak hiljada Zvorničana, Bratunčana, Srebreničana i Vlaseničana koji su se vratili svojim domovima, nikakvo "uzimanje stvari u svoje ruke" nije preporučljivo.

Koliko god "nasim" politicarima i sam ekonomski "sistem" i svi ostali faktori isli na ruku u pasiviziranju stanovnistva i pretvaranju istog u iskljucivo poslusnu glasacku masineriju u avliji, gnjev i srdzba se gotovo neprimjetno gomilaju godinama ako ne i desetljecima, dok jednom konacno ne eksplodiraju. Malo je "motivacije" potrebno narodu, bilo kojem, da se uzdigne i stane u stroj. U ovakvoj BiH, taj trenutak je neizbjezan i kada do njega dodje, ne bih volio biti u kozi stanovnika Istocnog Sarajeva, i gotovo u globalu istocnog dijela privremeno okupirane teritorije, osim Bijeljine i Trebinja jer, merhameta vise nema i preko ledja Srba tog dijela BiH ce se naplatiti Srebrenica, Visegrad, Posavina, ...
U usima mi odzvanjaju rijeci jednog od "vrlih" prijeratnih prijatelja: "Brate, nad Srbima nikad nece biti genocida". Zato nas onomad i zaustavise, 1995. Znade tada svijet sta je Srebrenica, da mi necemo stati, da se Srbija nece mijesati, a da se bosanski Srbi nece povlaciti kao oni iz Hrvatske.... i sve dobije smisao, kakav god on bio. :(
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#37 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Meni je veoma zanivljivo i cudi me nesto kod nas Bosnjaka.
Cesto se cuje i cita da povratnici u mjestima povratka prepoznaju zlikovce koji tamo slobodno zive i rade, i jos povrh toga rugaju se i smiju u lice rodbini ubijenih, silovanih, protjeranih....
Pitam se, ima li itko medju tim povratnicima da uzme pravdu u svoje ruke ? Ima li bar jedan, pet, deset - koji ce te zlikovce, ako su ih vec prepoznali i znaju da su im silovali, mucili i ubili nekog od bliznjih, po kratkom postupku upucati bez obzira na svoju daljnu sudbinu?
Tako bi se dalo na znanje cetnickim zlikovcima da nece nekaznjeno proci, i svaki od njih bi lijegao sa pitanjem je li on slijedeci, kao sto su lijegali svi nacisticki zlikovci.
Zar Bosnjaci zaista nemaju nagon za osvetom ?
Je li to razlog zbog cega dozivljavamo vec desetak genocida od istih krvoloka jer oni znaju da nemamo taj nagon?
Cudi me to....
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#38 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Prozor »

ld wrote:
Fiore wrote:Pitao bih sve one koji ovo citaju i koji su prezivjeli agresiju,Genocid,opsadu.. imali kakavog odgovora na sve ove provokacije.. u Sarajevu kad im se cefne ulaze grupice iz Istocnog sarajeva i rade sto hoce.. hoce li vlast u Kantonu SA zasukat rukave ili da gradjani uzmu prvadu u svoje ruke??
prije 2 godine,povelik srbin,oko 2 m visok,120-130 kila tezine poceo da pjeva cetnicke pjesme u ferhadiji,krenuo je od bas carsije i ide i pjeva
ljudi se sklanjali,neko mu uputi poprijek pogled,ali kad vidi kolika je mrcina,niko ne smje da mu pridje
i tako je isao do katedrale,a tu su sjedili moji drugovi u basti
kad su ga vidjeli,naravno skocili su,povukli gevere i poceli ga udarati,obore ga,nekako se on uspravi i pocene bjezati kroz ferhadiju,oni za njim,stignu ga i opet nalupaju,velika mrcina,bas ga je zahmetli bilo tuci,opet se otrgne i na nogu
dokopao se policijske patrole,tako da ovi moji nisu vise mogli da ga marisu

sta da nije bilo ovih mojih,a da se on do vjecne vatre proseta pjevajuci cetnicke pjesme,a da ga niko nije sprijecio
nakon par dana,nebi vise dosao jedan,doslo bih njih povelika grupa da provociraju u po ferhadije

cetnici samo razumiju jezik sile,ako spustis glavu,oni to protumace kao znak slabosti i zakolju te
u dosta mjesta u zadnjem ratu,ako su bosnjaci imali i par pusaka i ako su zapucali na centike,ovi bi se povukli,mada su imali daleko vise oruzaj i ljudi,
i gdje su nasi bili bas u ruznom polozaju,bar su sebi kupili vrijeme da se povuku sa civilima
a dosta mjesta se na taj nacin i odbranilo od cetnickog klanja

a gdje su nasi polozili oruzje i vjerovali njihovim kumovima i komsijama na rijec,tu su i bili poklani
Poznat je takav tip "ljudi", hajvana koji svijet vide kroz zivotinjske oci, kojima je merak nekoga poniziti i tako sebe kao uzvisiti, koji se krecu u coporima i vide ljudsku kulturu, ne-nasilje i dijalog kao slabost a izivljavanje jacih nad slabijima kao snagu..... to su isti tipovi koji obore glave pred jacima i odustajo od sprovodjenja sile. takvi tipovi su i cetnici.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#39 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by cyprus »

Koliko sam upoznat, u Podrinju postoje i neke srpske žrtve (ne želim relativizirati ništa, brojke su jasne). Neko je valjda kriv i za to. Da li su to oni koji su sad uhapšeni ne znam, vrlo moguće da nisu i da je ovo iskonstruirano, ali zar ne mislite da treba staviti tačku i na to pitanje?
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#40 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by essex »

Ahmmed wrote:
Fiore wrote:Pitao bih sve one koji ovo citaju i koji su prezivjeli agresiju,Genocid,opsadu.. imali kakavog odgovora na sve ove provokacije.. u Sarajevu kad im se cefne ulaze grupice iz Istocnog sarajeva i rade sto hoce.. hoce li vlast u Kantonu SA zasukat rukave ili da gradjani uzmu prvadu u svoje ruke??
nema potrebe "uzimati stvar u svoje ruke"....Od bijesa i frustracije, ma koliko bili razumljivi, nema nikakve fajde. Grupice koje pominješ, pod uvjetom da među njima nema ratnih zločinaca, imaju pravo da dolaze u svoj glavni grad. I to pravo, ne može im niko oduzeti. Jer, prijatelju, ako bismo išli istom metodologijom koju koriste velikosrbi, dugoročno bi nam se obila u glavu...u tolikoj mjeri, da je ni zamisliti ne možemo.
Ponavljam, razumijem frustraciju, razumijem bijes, ali upravo zbog tih tridesetak hiljada Zvorničana, Bratunčana, Srebreničana i Vlaseničana koji su se vratili svojim domovima, nikakvo "uzimanje stvari u svoje ruke" nije preporučljivo.
Image...slazem se, to je upravo ono sto ova banda i hoce i zato i provocira. tako bi ispalo da su bosnjaci poceli sranja i da su se srpski politicari zbog vlastite bezbjednosti povukli i na osnovu toga traze odcjepljenje...sve je ovo skontano (pogotovo poslije amandmana za brcko koji iako je nelegalno donesen (nije postovao rezultate javne rasprave) ipak je izglasan sto je cetnicima dovoljno da postanu federalna jedinica koja do tada nisu bila po zakonu jer annex4 nikada nije verifikovan u parlamentu do ovog prvog amandmana za brcko i to na mala vrata bas ovim amandmanom). mislim da je pravi put pritiskati nase majmune da stite nasu raju a ako nepocnu da rade svoj posao njih nasilno skidati sa pozicija svim zakonskim sredstvima. treba zbaciti barabe koji pomazu velikosrpskom projektu, a takvi ce u ovoj situaciji ili sutiti ili negirati i traziti utvrdjivanje istine i slicne gluposti. ja licno mislim da je prvi korak natjerati nase politicare da se zakonski bore za raju koju cetnici ugrozavaju i tako ih zastite kao povratnike. iako nisam za sdp zbog maocetunga mislim da je komsic jedan od politicara sa koliko toliko bosanskom idejom i on je jedan od onih koji bi trebao preuzeti ovu inicijativu zastite nasih gradjana u otetom vilajetu...hajmo zeljko, idemo...bosna bosancima na cijeloj bosanskoj teritoriji...BOSNA ZAUVJEK - BOSANAC ODUVIJEK...
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#41 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by essex »

cyprus wrote:Koliko sam upoznat, u Podrinju postoje i neke srpske žrtve (ne želim relativizirati ništa, brojke su jasne). Neko je valjda kriv i za to. Da li su to oni koji su sad uhapšeni ne znam, vrlo moguće da nisu i da je ovo iskonstruirano, ali zar ne mislite da treba staviti tačku i na to pitanje?
neko pomenu povratnike koji prepoznaju one koji su im pobili familiju ili silovali i njih protjerali i jos im se smiju u lice i provociraju...njih niko nehapsi jer pripadaju fasistickoj tvorevini koja koristi pravo i zakon ne da njih strpa u zatvor nego da svakoga ko je cak i usao u neku kancelarija A RBiH da pita za malo vode privode nakakvoj svojoj pravdi, a glavni je cilj zastrasivanje i uvodjenje nesigurnosti u te povratnike...NE BUDALI I CAK NI NE POMISLJAJ DA SI MOZDA U PRAVU...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#42 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Bosanac sa dna kace »

shta vele oni iz raznoraznih organizacija za ljuska prava?
dje su sad ti shto ce ukinut republiku krmsku priko noci?
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#43 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by DobroJutroKolumbo »

Bosanac sa dna kace wrote:shta vele oni iz raznoraznih organizacija za ljuska prava?

Imaju posla sa ljudskim pravima , nemaju oni vremena za ovo...
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#44 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Fiore »

DobroJutroKolumbo wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:shta vele oni iz raznoraznih organizacija za ljuska prava?

Imaju posla sa ljudskim pravima , nemaju oni vremena za ovo...
Ja mislim da i TE organizacije za zastitu ljudskih prava su ustvari ekspozitura dodik filijala.. O boze.. pa onaj iz Helsinskog udruzenja., pitam se imali fizickog kapaciteta da stitisam sebe..a kamoli drugog.. Pogledajte gdje se traze i forsiraju ljudska prava.. Kad je po lledjima Bosnjaka.. onda ne postoji ni pravo ni odgovornost.. :twisted:
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#45 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by hamza_sa »

U danasnjim internet izdanjima dnevnih novina (Dnevni avaz, Oslobodjenje, San...) ne vidjeh niti jedan komentar politicara na ovo sramno hapsenje prezivjelog iz Genocida u Srebrenici, kao ni na saopcenje Udruzenja iz Srebrenice o mogucoj odgodi dzenaze u Potocarima.

SRAMOTA!!!!!!!!
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Truba »

što reći

Bošnjaci su birali svoje političke predstavnike...
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#47 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Fiore »

komi wrote:što reći

Bošnjaci su birali svoje političke predstavnike...
Da tebi neko postavi 4 kljuca i kaze izaberi.. koji bi uzeo.. (onaj ko ti ih je postavio,zna unaprijed.,)koji kod izaberes sa tim kljucem neces moci otvoriti bravu.. i u tome problem.. i izbori su postali sredstvo postavljanja podobnih a ne sposobnih.. sjeti se samo kongresa SDA pa sta bi..
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#48 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Truba »

jarane Bošnjaci imaju institucije da se zaštite... ali recimo ima forumaša sa fakultetom koji 7 godina trube o alžirkoj grupi

kao da su ti alžirci važniji od bošnjaka....


s druge strane Branković se dobro borio za interese

doduše svoje i uske grupe ljudi...

tako ste birali
kosmos
Posts: 860
Joined: 13/07/2008 21:15

#49 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by kosmos »

to ti se zove "politika kompromisa koja svaki dan jaca i vodi naprijed bih, korak po korak"
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#50 Re: Nova velikosrpska strategija:Hapšenja preživjelih Podrinjaca

Post by Fiore »

komi wrote:jarane Bošnjaci imaju institucije da se zaštite... ali recimo ima forumaša sa fakultetom koji 7 godina trube o alžirkoj grupi

kao da su ti alžirci važniji od bošnjaka....


s druge strane Branković se dobro borio za interese

doduše svoje i uske grupe ljudi...

tako ste birali
Maloprije ti kazem.. Bosnjaci ne biraju.. njima se servira.. i procitaj opet sta sam ranije napisao ..
Locked