Istina o invalidima

Locked
*malena*
Posts: 109
Joined: 31/03/2010 20:04

#1051 Re: Istina o invalidima

Post by *malena* »

Pozz,vezano za povrat novca koji se uplaćivao za ljekarski pregled,mojoj nani je davno legao taj novac ona je uplatila 9KM0 i nesto i legao joj davno a hoću da vam kažem ko je uplatio 149KM za kućnu posjetu to se neće vraćati da znate.A invalidnine nisu još legle za sedmicu će vjerovatno.
*malena*
Posts: 109
Joined: 31/03/2010 20:04

#1052 Re: Istina o invalidima

Post by *malena* »

Pozz za sve,javljam vam se sa lijepim vijestima,legle su invalidnine večeras u 18h,eto želim vam sreću sutra odmah svi u banke :-D ...
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#1053 Re: Istina o invalidima

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

*malena* wrote:Pozz za sve,javljam vam se sa lijepim vijestima,legle su invalidnine večeras u 18h,eto želim vam sreću sutra odmah svi u banke :-D ...
@*malena*,
Kaže se da ''nije svaki dan Bajram'', a meni kao da sutra jeste!
:-D
Naša najbolja dojavljivačica!
:kiss:
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#1054 Re: Istina o invalidima

Post by motorola01 »

*malena* wrote:Pozz,vezano za povrat novca koji se uplaćivao za ljekarski pregled,mojoj nani je davno legao taj novac ona je uplatila 9KM0 i nesto i legao joj davno a hoću da vam kažem ko je uplatio 149KM za kućnu posjetu to se neće vraćati da znate.A invalidnine nisu još legle za sedmicu će vjerovatno.
Te su pare nekima davno vracene(vjerovatno onim preko 65 godina starosti)...
suljke
Posts: 175
Joined: 06/02/2008 21:39
Location: sarajevo

#1055 Re: Istina o invalidima

Post by suljke »

Prije dva dana legla invalidnina u redovnom iznosu od 116 KM, odmah nakon invalidnine legne mi na racun 2778KM (izvjestaj dobijam SMS). Odem u banku da provjerim odakle su pare legle, jedva pronadju u sistemu da je nesto CŽR. Pretpostavljam da su zaostatci, s obzirom da sam im se u zadnje vrijeme vise puta obratio. Medjutim do isplacenog iznosa ne mogu nikako matematički da dodjem, ne slazemi se.
Dali zaostatke isplacuju cijeli iznos od jednom ili u ratama.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#1056 Re: Istina o invalidima

Post by motorola01 »

suljke wrote:Prije dva dana legla invalidnina u redovnom iznosu od 116 KM, odmah nakon invalidnine legne mi na racun 2778KM (izvjestaj dobijam SMS). Odem u banku da provjerim odakle su pare legle, jedva pronadju u sistemu da je nesto CŽR. Pretpostavljam da su zaostatci, s obzirom da sam im se u zadnje vrijeme vise puta obratio. Medjutim do isplacenog iznosa ne mogu nikako matematički da dodjem, ne slazemi se.
Dali zaostatke isplacuju cijeli iznos od jednom ili u ratama.
Ako ti je razlika u 200-300 KM onda je moguce da je to tacna cifra.Oni ne racunaju zaostatke po da tako kazem punoj invalidnini,nego po onoj umanjenoj koju oni mogu isplatiti.
Primjer:trebali bi isplacivati 109 KM invalidnine,a oni isplacuju 95 KM i tako puta broj mjeseci...
*malena*
Posts: 109
Joined: 31/03/2010 20:04

#1057 Re: Istina o invalidima

Post by *malena* »

Pozz,oni isplaćuju koliko imate izračunati može svako mjeseci toliko puta naknada i eto s tim da odbijete na 100KM 10,a odbija se 10% svakome i zato se ne dobije 118KM i moja nana je dobijala 90KM i nešto ali sada će više jer joj je odobrena njega,a zaostatak nije još dobila kažu da je sada na redu jer upravo sada isplaćuju 3.mjesec 2008...
K1ng30
Posts: 30
Joined: 16/11/2011 22:15

#1058 Re: Istina o invalidima

Post by K1ng30 »

da li neko zna kako je prolsla tuzba za dug prema RVI i članovima šehidskih porodica , kojim se teretila Vlada F BiH kako je zavrsila presuda ?? i kad bi trebala poceti isplata ??
User avatar
pegyy
Posts: 64
Joined: 07/09/2011 14:03

#1059 Re: Istina o invalidima

Post by pegyy »

nešto se čudno dešava oko ove revizije mene juče zovu da dođem u opštinu i da ponesem ličnu kartu da vide jesam li živ i da mi naprave neki životni list,, hahhaa
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1060 Re: Istina o invalidima

Post by zateznistub »

Dobra ova revizija.
Negdje '96-'97 prva prcjena je bila 60%
2000 i neke 50%, nekid dan revizija na 20%
Da napomenem da sam u ratu dva puta ranjavan.
Toliko o reviziji i ministru... :oops:
User avatar
pegyy
Posts: 64
Joined: 07/09/2011 14:03

#1061 Re: Istina o invalidima

Post by pegyy »

šta je ovo ništa se ne dešava ima li šta novo niko ništa nepiše i ne govori..
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#1062 Re: Istina o invalidima

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

pegyy wrote:šta je ovo ništa se ne dešava ima li šta novo niko ništa nepiše i ne govori..
Bio sa sestrom na kontrolnom - revizionom pregledu nas dvoje civilnih neratnih osoba sa onesposobljenjem. Stigao poziv poštom. Donio posljednji kontrolni ljekarski nalaz doktora spcijaliste.
Sada čekamo hoće li smanjiti tzv. invaliditet ili će ostati isto.
Ovo ''tzv. invaliditet'' je zbog toga što je riječ ''invalid'' po mom mišljenju ponižavajuća i netačna.

Vidim i putem FTV koriste izraz OSOBA SA INVALIDITETOM, a na ranije uobičajeno INVALID.
Sretan Dan osoba sa invaliditetom svima koji navrate ovdje!
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#1063 Re: Istina o invalidima

Post by stochar »

zateznistub wrote:Dobra ova revizija.
Negdje '96-'97 prva prcjena je bila 60%
2000 i neke 50%, nekid dan revizija na 20%
Da napomenem da sam u ratu dva puta ranjavan.
Toliko o reviziji i ministru... :oops:
je l' to ti vise vjerujes sebi i svojim ranama nego Zukanu i rezimskim medijima? :-)
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#1064 Re: Istina o invalidima

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

stochar wrote:
zateznistub wrote:Dobra ova revizija.
Negdje '96-'97 prva prcjena je bila 60%
2000 i neke 50%, nekid dan revizija na 20%
Da napomenem da sam u ratu dva puta ranjavan.
Toliko o reviziji i ministru... :oops:
je l' to ti vise vjerujes sebi i svojim ranama nego Zukanu i rezimskim medijima? :-)
Menščini da se na internetu može naći Pravilnik koji koriste ljekarske komisije, pa sam pronađeš svoje rane i provjeriš. Taj Pravilnik je morao biti napravljen po ugledu na neka svjetska pravila o određivanju stepena invalidnosti.

Alaj volim ovaj režim, naknada stiže, a ja ležim!
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1065 Re: Istina o invalidima

Post by hamza_sa »

8. sekretar SKOJ-a wrote: Menščini da se na internetu može naći Pravilnik koji koriste ljekarske komisije, pa sam pronađeš svoje rane i provjeriš. Taj Pravilnik je morao biti napravljen po ugledu na neka svjetska pravila o određivanju stepena invalidnosti.

Alaj volim ovaj režim, naknada stiže, a ja ležim!

Sekretaru, definitivno si me razocarao sa ovakvim svojim komentarom. :sad:

Posebno se to odnosi na ovaj boldirani dio.

Ako se vratis samo par stranica unazad, mozes vidjeti moju nedovrsenu raspravu sa doticnom forumasicom "Gothic princess", koja je napomenula da ima itekao veze sa ovakvim temama u stvarnom zivotu.

Procitaj malo pomnije nasu raspravu i moci ces vidjeti da je imenovana odustala od daljnje rasprave, upravo kada sam joj spomenuo pravilnik na osnovu kojeg se i donose procjene o necijoj invalidnosti.

Nije ni do dana danasnjeg odgovorila na postavljeno pitanje, jer je vjerovatno i sama svjesna nepravilnosti u tom pravilniku.

Sada cu mozda biti malo naporan i ponovo tebi i ostalim koji citaju ovu temu, skrenuti paznju na slike koje sam postavio, a na njima su moje rane zadobijene u vrijeme agresije i za koje doticni pravilnik kaze da su lakse ozljede, dok isti pravilnik kaze da je tuberkuloza dobijena za vrijeme agresije teze oboljenje i procjenjuje se u procentu visine od 80 do 90% invalidnosti.

Iskreno da ti kazem, boli me briga vise i za invalidnost i za procjene i za sve sto proizilazi iz toga, bila novcana i materijalna naknada, boli me briga vise i za ovaj narod i za ovu drzavu, ali nemojmo da se lazemo i glumimi moralne gromade.

U meni je ubijen patriotizam, a samim tim i osjecanje prema drugima, pa i prema tebi.

Ovim ti zelim postaviti pitanje zbog cega bi ti bio neko kome ovaj rezim nije "naknada stize, a ja lezim", a nekome ko je za vrijeme agresije ranjavan upravo to jeste?!?!?!?!??!

Vidis, zahvaljujuci upravo forumasu "zateznizub" ti i slicni tebi danas imate priliku od nekoga i dobivati naknadu za svoju onesposobljenost. On, je pretpostavljam, prije agresije bio zdravo lice i bez onesposobljenja, ali poslije iste to vise nije.

Ne interesuju me procenti niti velicina ostecenja. Ja sam prije agresije bio zdrav i citav. To danas vise nisam i trazim od ove drzave da mi nadoknadi ulozeno za vrijeme agresije.

Cist racun, duga ljubav!

Nikada do veceras nisam razmisljao na takav nacin, ali onaj boldirani dio tvog posta mi je napokon otvorio oci.

Ma, prijatelju ko si ti da ti sebi umisljas da je ova drzava duzna tebi dati nesto, a drugom nije i da ispisujes onakve recenice?!?!??!!?

Narocito nekome koje ranjavan u odbrani ove drzave da bi bila drzava, koja bi na kraju krajeva omogucila i tebi neka primanja.

Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#1066 Re: Istina o invalidima

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

hamza_sa wrote:
8. sekretar SKOJ-a wrote: Menščini da se na internetu može naći Pravilnik koji koriste ljekarske komisije, pa sam pronađeš svoje rane i provjeriš. Taj Pravilnik je morao biti napravljen po ugledu na neka svjetska pravila o određivanju stepena invalidnosti.

Alaj volim ovaj režim, naknada stiže, a ja ležim!

Sekretaru, definitivno si me razocarao sa ovakvim svojim komentarom. :sad:

Posebno se to odnosi na ovaj boldirani dio.

Ako se vratis samo par stranica unazad, mozes vidjeti moju nedovrsenu raspravu sa doticnom forumasicom "Gothic princess", koja je napomenula da ima itekao veze sa ovakvim temama u stvarnom zivotu.

Procitaj malo pomnije nasu raspravu i moci ces vidjeti da je imenovana odustala od daljnje rasprave, upravo kada sam joj spomenuo pravilnik na osnovu kojeg se i donose procjene o necijoj invalidnosti.

Nije ni do dana danasnjeg odgovorila na postavljeno pitanje, jer je vjerovatno i sama svjesna nepravilnosti u tom pravilniku.

Sada cu mozda biti malo naporan i ponovo tebi i ostalim koji citaju ovu temu, skrenuti paznju na slike koje sam postavio, a na njima su moje rane zadobijene u vrijeme agresije i za koje doticni pravilnik kaze da su lakse ozljede, dok isti pravilnik kaze da je tuberkuloza dobijena za vrijeme agresije teze oboljenje i procjenjuje se u procentu visine od 80 do 90% invalidnosti.

Iskreno da ti kazem, boli me briga vise i za invalidnost i za procjene i za sve sto proizilazi iz toga, bila novcana i materijalna naknada, boli me briga vise i za ovaj narod i za ovu drzavu, ali nemojmo da se lazemo i glumimi moralne gromade.

U meni je ubijen patriotizam, a samim tim i osjecanje prema drugima, pa i prema tebi.

Ovim ti zelim postaviti pitanje zbog cega bi ti bio neko kome ovaj rezim nije "naknada stize, a ja lezim", a nekome ko je za vrijeme agresije ranjavan upravo to jeste?!?!?!?!??!

Vidis, zahvaljujuci upravo forumasu "zateznizub" ti i slicni tebi danas imate priliku od nekoga i dobivati naknadu za svoju onesposobljenost. On, je pretpostavljam, prije agresije bio zdravo lice i bez onesposobljenja, ali poslije iste to vise nije.

Ne interesuju me procenti niti velicina ostecenja. Ja sam prije agresije bio zdrav i citav. To danas vise nisam i trazim od ove drzave da mi nadoknadi ulozeno za vrijeme agresije.

Cist racun, duga ljubav!

Nikada do veceras nisam razmisljao na takav nacin, ali onaj boldirani dio tvog posta mi je napokon otvorio oci.

Ma, prijatelju ko si ti da ti sebi umisljas da je ova drzava duzna tebi dati nesto, a drugom nije i da ispisujes onakve recenice?!?!??!!?

Narocito nekome koje ranjavan u odbrani ove drzave da bi bila drzava, koja bi na kraju krajeva omogucila i tebi neka primanja.

Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
Ne ljuti se na mene @Hamza, jarane, samo sam zaboravio staviti zelenog smaju :mrgreen: da se zna da se radi o ironiji i podsjećanju na socijalističke dane kada se ovako pjevalo u ''romansama'' (romanijske gange), samo je riječ ''naknada'' bila ''plata''.

Htio sam reći da podržavam Zukana i njegovu akciju odstranjivanja ublehaša i simulatora invalidnosti. Da li je u toj akciji nekoga zakinuo, ja ne znam procijeniti.

Molim te postavi link za taj Pravilnik o procentima za pojedine rane i bolesti jer hoću da vidim sljeduje li me mojih sadašnjih 90% onesposobljenosti ili ću nakon ove kontrole-revizije ''izvisiti'' i ja.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1067 Re: Istina o invalidima

Post by nosara »

hamza_sa wrote: Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
:?

Saberi se, covjece... Ima medju tim osobama i djece... Ona su, valjda, i braniocima na prvom mjestu...!?
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1068 Re: Istina o invalidima

Post by hamza_sa »

nosara wrote:
hamza_sa wrote: Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
:?

Saberi se, covjece... Ima medju tim osobama i djece... Ona su, valjda, i braniocima na prvom mjestu...!?
Ovdje tema nisu djeca i nemam se ja sta "sabirati". Kada ona budu tema, ako bude trebalo ja cu se odreci svog zivota i zdravlja vizavi njih, ali kada su ovakve teme u pitanju svaka rasprava povezana sa djecom nema smisla.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1069 Re: Istina o invalidima

Post by nosara »

hamza_sa wrote:
nosara wrote:
hamza_sa wrote: Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
:?

Saberi se, covjece... Ima medju tim osobama i djece... Ona su, valjda, i braniocima na prvom mjestu...!?
Ovdje tema nisu djeca i nemam se ja sta "sabirati". Kada ona budu tema, ako bude trebalo ja cu se odreci svog zivota i zdravlja vizavi njih, ali kada su ovakve teme u pitanju svaka rasprava povezana sa djecom nema smisla.
Govorim o djeci sa invaliditetom... Saberi se...
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1070 Re: Istina o invalidima

Post by hamza_sa »

nosara wrote:
hamza_sa wrote:
Ovdje tema nisu djeca i nemam se ja sta "sabirati". Kada ona budu tema, ako bude trebalo ja cu se odreci svog zivota i zdravlja vizavi njih, ali kada su ovakve teme u pitanju svaka rasprava povezana sa djecom nema smisla.
Govorim o djeci sa invaliditetom... Saberi se...
Pa i ja u ovoj recenici govorim o djeci sa invaliditetom. Glupo bi bilo njih kao takve i stavljati u kontekst ovakve teme.

Sabran sam.
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#1071 Re: Istina o invalidima

Post by Radar71 »

hamza_sa wrote:



Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
Strasan si pravo, znaci po tebi svi oni koji su rodjeni s nekim invaliditetom treba da umru!? Jel te stid covjece?
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1072 Re: Istina o invalidima

Post by hamza_sa »

Radar71 wrote:
hamza_sa wrote:



Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
Strasan si pravo, znaci po tebi svi oni koji su rodjeni s nekim invaliditetom treba da umru!? Jel te stid covjece?
Ha, ha, ha, ha!

Vidim da si citao samo ono sto sam ja napisao, ali nisi procitao ono zbog cega sam to uradio.

Nemam se kome pravdati za napisano, pa ni tebi, ali ako krenes od pocetka zasto sam napisao to sto jesam bice ti mnogo jasnije.

Znas, u ovoj drzavi svi trebaju da imaju sve, osim boraca i ratnih invalida.

U ovoj drzavi za sve lose su krivi borci i ratni invalidi. Za sve sto ne valja u ovoj drzavi krivi su borci i invalidi.

Sintagma "alaj volim ovaj rezim, naknada stize, a ja lezim" je vrlo nipodastavajuca i ponizavajuca od strane nekoga ko je invalid, ali ne ratni.

Iz toga je proistekao moj odgovor koji si uvecao.

Uglavnom kako god bilo i kako god neko shvatao moj odgovor "sekretaru" na njegov post, ja necu promijeniti svoje misljenje kada su borci i ratni invalidi naspram svih drugih u pitanju.

Kada se promijeni odnos prema nama tada cu i ja prema drugim.

Dosta smo mi bili crne ovce.
Last edited by hamza_sa on 05/12/2011 12:34, edited 1 time in total.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1073 Re: Istina o invalidima

Post by hamza_sa »

dupli
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#1074 Re: Istina o invalidima

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Radar71 wrote:
hamza_sa wrote:



Sto se mene licno tice, kada su u pitanju iskreni branioci ove drzave, mozete svi da umrete. Tas na vagi ce uvijek da prevagne na stranu boraca i branioca.
Strasan si pravo, znaci po tebi svi oni koji su rodjeni s nekim invaliditetom treba da umru!? Jel te stid covjece?
Molim vas da ne ''napadate'' heroja koji je nekako preživio i koji je i ranije prijavljivao lažne RVI. Mnogo prije od ministra Zukana. Međutim bio je ismijan na te prijave.

Ako sam pogriješio (nisam stavio zelenog smaju :mrgreen: ) prilikom navođenja ''romanse'' iz vremena socijalizma, molim te @Hamza-sa da mi oprostiš. Vidim da si veooma osjetljiv na nepravdu bilo koje vrste.
Kakvo je sada stanje sa komšilukom? Je li sve dovedeno u ''normalu''?
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1075 Re: Istina o invalidima

Post by hamza_sa »

8. sekretar SKOJ-a wrote: Molim vas da ne ''napadate'' heroja koji je nekako preživio i koji je i ranije prijavljivao lažne RVI. Mnogo prije od ministra Zukana. Međutim bio je ismijan na te prijave.

Ako sam pogriješio (nisam stavio zelenog smaju :mrgreen: ) prilikom navođenja ''romanse'' iz vremena socijalizma, molim te @Hamza-sa da mi oprostiš. Vidim da si veooma osjetljiv na nepravdu bilo koje vrste.
Kakvo je sada stanje sa komšilukom? Je li sve dovedeno u ''normalu''?
Sekretaru!

Oprostio sam ti odmah po pisanju prvog posta iza mog.

Jesam, kao sto si napisao, veoma osjetljiv kada je nepravda u pitanju. Mozda i previse.

Zao mi je sto hladne glave nisam procitao tvoj post, te iz tog razloga i ja tebe molim za oprost na mojoj nepromisljenosti.

Stvarno mi je zao i iskreno se kajem! :sad: :sad:

Sto se komsiluka tice, to sam rijesio prije godinu dana. Pokupio sam svoju porodicu i otisao iz sopstvenog stana u podstanare gdje sam i dan danas.

Jedino sto se je promijenilo, a kada je u pitanju covjek koji je nanijeo bol mojoj porodici i meni, jeste da je isti otkriven kao lazni RVI i da ce zbog toga snositi posljedice.

Nazalost moje zdravstveno stanje je iz dana u dan sve gore i gore, tako da ne ocekujem da cu se ja vratiti u moj stan, ali ostaje mi za utjehu da ce to docekati moja kcerka i supruga.

Mozda cu sada ispasti patetican, ali jedino zbog cega zalim jeste da necu docekati da nasa jedina Bosna i Hercegovina napokon postane zemlja onakvom kakvu sam je sanjao. I sanjam.

A, borbu za pravdu i pravicnost cu nastaviti dok god sam ziv. I radi sebe i radi svog djeteta, ma koliko god to nekome smetalo.

Na kraju ovog pisanja te jos jednom molim za oprost, zbog neshvatanja onoga sto si htjeo reci ispisujuci svoj post.

Molim te!
Locked