Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post Reply
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#151 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by nedim01 »

a koje bandite? moras srusiti sve i poziciju i opoziciju.
sexy_phata
Posts: 16
Joined: 04/04/2007 23:39
Location: sarajevo

#152 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sexy_phata »

nedim01 wrote:a koje bandite? moras srusiti sve i poziciju i opoziciju.
sve je to isto...ne vidim baš neku razliku...pozicija - opozicija....ovi prvi predlože zakon, a ovim drugima pravo mrsko podići ruku za prolaženje istog, pogotovo kad se radi o povećanju plaća i ostalih beneficija....nego, ako se budu organizovali kakvi protesti ( ne mirni ! ) , računajte na mene, ovo je kap koja je prelila čašu :evil:
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#153 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by homo_sapiens »

sexy_phata wrote:Kakve koristi ima od ove silne priče, samo nek mi neko objasni ?! Hajmo fino svi na noge lagane i rušit ove bandite, silom...konkretan prijedlog :x

.... jer ima nesto vrlo slicno : http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p2291165
Last edited by homo_sapiens on 29/11/2008 14:48, edited 1 time in total.
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#154 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by nedim01 »

sexy_phata wrote:
nedim01 wrote:a koje bandite? moras srusiti sve i poziciju i opoziciju.
sve je to isto...ne vidim baš neku razliku...pozicija - opozicija....ovi prvi predlože zakon, a ovim drugima pravo mrsko podići ruku za prolaženje istog, pogotovo kad se radi o povećanju plaća i ostalih beneficija....nego, ako se budu organizovali kakvi protesti ( ne mirni ! ) , računajte na mene, ovo je kap koja je prelila čašu :evil:

nego, hocete3 li vi sa foruma mene podrzati da ja uletim u parlament za naredne izbore, casticu vas, sto bi reko gasi "na kafu" hahahahahahaha :D
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#155 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by homo_sapiens »

nedim01 wrote:
sexy_phata wrote:
nedim01 wrote:a koje bandite? moras srusiti sve i poziciju i opoziciju.
sve je to isto...ne vidim baš neku razliku...pozicija - opozicija....ovi prvi predlože zakon, a ovim drugima pravo mrsko podići ruku za prolaženje istog, pogotovo kad se radi o povećanju plaća i ostalih beneficija....nego, ako se budu organizovali kakvi protesti ( ne mirni ! ) , računajte na mene, ovo je kap koja je prelila čašu :evil:

nego, hocete3 li vi sa foruma mene podrzati da ja uletim u parlament za naredne izbore, casticu vas, sto bi reko gasi "na kafu" hahahahahahaha :D
ma nece nas vise biti tada, kasno ce biti :(
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#156 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by nedim01 »

e .ebi ga sad, kasno kad ja treba da se oparim...
sexy_phata
Posts: 16
Joined: 04/04/2007 23:39
Location: sarajevo

#157 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sexy_phata »

homo_sapiens wrote:
sexy_phata wrote:Kakve koristi ima od ove silne priče, samo nek mi neko objasni ?! Hajmo fino svi na noge lagane i rušit ove bandite, silom...konkretan prijedlog :x

.... jer ima nesto vrlo slicno : http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p2291165
pa tim gore, jer pričalo se o tome i još se priča, a ništa se nije uradilo do sada...to dovoljno govori o nama :roll:
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#158 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by nedim01 »

to je maslo opozicije, ovo u gradskom vijecu, i onog nepismenog mahalca svrakica
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#159 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

homo_sapiens wrote:
sexy_phata wrote:Kakve koristi ima od ove silne priče, samo nek mi neko objasni ?! Hajmo fino svi na noge lagane i rušit ove bandite, silom...konkretan prijedlog :x

.... jer ima nesto vrlo slicno : http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p2291165
Sve je to isto, samo što miševi dižu platu do 25%, a pacovčine 100%. Miševi to rade u u rupicama, a pacovčine u zgradicama. Sad ispod grada i kantona imaju i opštine, a ja živuć ovdje vjerujem i da u mjesnim zajednicama hajruju, razni hajrulahovići.
I da, samo konkretno!
sexy_phata
Posts: 16
Joined: 04/04/2007 23:39
Location: sarajevo

#160 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sexy_phata »

sarajevo63 wrote:
homo_sapiens wrote:
sexy_phata wrote:Kakve koristi ima od ove silne priče, samo nek mi neko objasni ?! Hajmo fino svi na noge lagane i rušit ove bandite, silom...konkretan prijedlog :x

.... jer ima nesto vrlo slicno : http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 5#p2291165
Sve je to isto, samo što miševi dižu platu do 25%, a pacovčine 100%. Miševi to rade u u rupicama, a pacovčine u zgradicama. Sad ispod grada i kantona imaju i opštine, a ja živuć ovdje vjerujem i da u mjesnim zajednicama hajruju, razni hajrulahovići.
I da, samo konkretno!
sve je to u 5dkg :D ...25-50-100%...nek oni dižu sebi platice, a nama nek osnovna preokupacija bude :''A đe 'š ti za Novu?'' :D
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#161 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by nedim01 »

ja 25% al da im se plati godinu uznazad sve
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#162 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

Ja bih samo voljela vidjeti sve sa ove teme koji su za "udare" na ulici. Da ne bude samo forumski mahaluk. Živjeli.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#163 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Banksy »

Ima li kraja dobrim vijestima

Na konstituirajućoj sjednici Opštinskog vijeća Novo sarajevo postignut je međustranački dogovor po kojem će predsjedavajući vijeća ubuduće imati tri zamjenika!

Samo BPS je bio protiv i otkrio da će opština za ta tri zamjenika godišnje izdvajati 200.000 KM, ili 5.500 KM po zamjeniku mjesečno.

:bih:
dinosaur
Posts: 248
Joined: 10/06/2008 13:27

#164 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by dinosaur »

Ja da sam na njihovom mjestu,ne bi mogo narodu u oči pogledat,ulicom proć,a kamoli mirno noću spavat...

Bože dragi,sačuvaj me ljudske gluposti i malograđanstva koje vlada...ovo je gore vrijeme nego kad suse u ratu jagmili za one paketiće iz aviona ...
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#165 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

Banksy wrote:Ima li kraja dobrim vijestima

Na konstituirajućoj sjednici Opštinskog vijeća Novo sarajevo postignut je međustranački dogovor po kojem će predsjedavajući vijeća ubuduće imati tri zamjenika!

Samo BPS je bio protiv i otkrio da će opština za ta tri zamjenika godišnje izdvajati 200.000 KM, ili 5.500 KM po zamjeniku mjesečno.

:bih:
Dobro je da nema i 4 radno ? mjesto (=ostali)
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#166 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Truba »

dinosaur wrote:Ja da sam na njihovom mjestu,ne bi mogo narodu u oči pogledat,ulicom proć,a kamoli mirno noću spavat...
.
pa to je isto kurva koju noću taslače a sutra susreću na ulici
zašto da se stide

no hard filings narod je kurva
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#167 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Arc_Angel »

E OVAKO RAJA JA IMAM JEDAN PRIJEDLOG VEZANO ZA NAŠE KANTONALNE, FEDERALNE I DRŽAVNE PARLAMENTARCE. :D


JA PREDLAŽEM DA MI ISPRED ZGRADE IZVRŠNOG VIJEĆA NA MARIN DVORU POSTAVIMO JEDNU JUMBO KUTIJU SA NATPISOM "POMOZITE RAD PARLAMENTARACA" SAMO TAKO KRATKO I JASNO.

KUTIJA DA BUDE KAO ONA ZA NARODNE KUHINJE ILI CRVENOG KRSTA PA DA NAROD MOŽE UBICITI NEKE ŽIVOTNE NAMIRNICE TIPA (PAŠTETA, SALAMA MESNI NAREZAK ITD ITD ) SOBZIROM DA PARA NEMAMO JER SVE SU NAM UZELI DA IM BAR OVAKO MOŽEMO POMOĆI U NATURI

A KAD DODĐE LJETO BIT ĆE I SVJEŽEIH PAPRIKA I PARADAJIZA.

UGLAVNOM DJELIT ĆEMO SVE SA NJIMA NEĆE OSTATI GLADNI





:D :D :D :D :D



:sax:
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#168 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

Arc_Angel wrote:E OVAKO RAJA JA IMAM JEDAN PRIJEDLOG VEZANO ZA NAŠE KANTONALNE, FEDERALNE I DRŽAVNE PARLAMENTARCE. :D


JA PREDLAŽEM DA MI ISPRED ZGRADE IZVRŠNOG VIJEĆA NA MARIN DVORU POSTAVIMO JEDNU JUMBO KUTIJU SA NATPISOM "POMOZITE RAD PARLAMENTARACA" SAMO TAKO KRATKO I JASNO.

KUTIJA DA BUDE KAO ONA ZA NARODNE KUHINJE ILI CRVENOG KRSTA PA DA NAROD MOŽE UBICITI NEKE ŽIVOTNE NAMIRNICE TIPA (PAŠTETA, SALAMA MESNI NAREZAK ITD ITD ) SOBZIROM DA PARA NEMAMO JER SVE SU NAM UZELI DA IM BAR OVAKO MOŽEMO POMOĆI U NATURI

A KAD DODĐE LJETO BIT ĆE I SVJEŽEIH PAPRIKA I PARADAJIZA.

UGLAVNOM DJELIT ĆEMO SVE SA NJIMA NEĆE OSTATI GLADNI





:D :D :D :D :D



:sax:
Ne kontam. Sindikat pozvao na bojkot, ko da se radi o jogurtu (ne konzumiraj)
A ti sa jumbo kutijama,pred njih.
Da se razumijemo, nisam ni za jogurt a ni za jumbo kutiju.
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#169 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Arc_Angel »

sarajevo63 wrote:
Arc_Angel wrote:E OVAKO RAJA JA IMAM JEDAN PRIJEDLOG VEZANO ZA NAŠE KANTONALNE, FEDERALNE I DRŽAVNE PARLAMENTARCE. :D


JA PREDLAŽEM DA MI ISPRED ZGRADE IZVRŠNOG VIJEĆA NA MARIN DVORU POSTAVIMO JEDNU JUMBO KUTIJU SA NATPISOM "POMOZITE RAD PARLAMENTARACA" SAMO TAKO KRATKO I JASNO.

KUTIJA DA BUDE KAO ONA ZA NARODNE KUHINJE ILI CRVENOG KRSTA PA DA NAROD MOŽE UBICITI NEKE ŽIVOTNE NAMIRNICE TIPA (PAŠTETA, SALAMA MESNI NAREZAK ITD ITD ) SOBZIROM DA PARA NEMAMO JER SVE SU NAM UZELI DA IM BAR OVAKO MOŽEMO POMOĆI U NATURI

A KAD DODĐE LJETO BIT ĆE I SVJEŽEIH PAPRIKA I PARADAJIZA.

UGLAVNOM DJELIT ĆEMO SVE SA NJIMA NEĆE OSTATI GLADNI





:D :D :D :D :D



:sax:
Ne kontam. Sindikat pozvao na bojkot, ko da se radi o jogurtu (ne konzumiraj)
A ti sa jumbo kutijama,pred njih.
Da se razumijemo, nisam ni za jogurt a ni za jumbo kutiju.

JA MISLIM DA JE KUTIJA DOBRA IDEJA I JAKO JAKO SAM OZBILJAN ŠTO SE TOGA TIČE
JA ĆU JE SAM POSTAVITI AKO TREBA ALI HOĆU MAKAR DA SKUPIM JEDNO 50 LJUDI SA OVOG FORUMA, A IMAM I NEKE RAJE PO NVO-IMA, PA DA NAS BUDE JEDNO 200 TINJAK I DA DOVEDEMO TELEVIZIJU PA DA PRAVIMO ŠPRDAČINU SA NJIMA KAO ŠTO ONI PRAVE SA NAMA
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#170 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

Arc_Angel wrote:
sarajevo63 wrote:
Arc_Angel wrote:E OVAKO RAJA JA IMAM JEDAN PRIJEDLOG VEZANO ZA NAŠE KANTONALNE, FEDERALNE I DRŽAVNE PARLAMENTARCE. :D


JA PREDLAŽEM DA MI ISPRED ZGRADE IZVRŠNOG VIJEĆA NA MARIN DVORU POSTAVIMO JEDNU JUMBO KUTIJU SA NATPISOM "POMOZITE RAD PARLAMENTARACA" SAMO TAKO KRATKO I JASNO.

KUTIJA DA BUDE KAO ONA ZA NARODNE KUHINJE ILI CRVENOG KRSTA PA DA NAROD MOŽE UBICITI NEKE ŽIVOTNE NAMIRNICE TIPA (PAŠTETA, SALAMA MESNI NAREZAK ITD ITD ) SOBZIROM DA PARA NEMAMO JER SVE SU NAM UZELI DA IM BAR OVAKO MOŽEMO POMOĆI U NATURI

A KAD DODĐE LJETO BIT ĆE I SVJEŽEIH PAPRIKA I PARADAJIZA.

UGLAVNOM DJELIT ĆEMO SVE SA NJIMA NEĆE OSTATI GLADNI





:D :D :D :D :D



:sax:
Ne kontam. Sindikat pozvao na bojkot, ko da se radi o jogurtu (ne konzumiraj)
A ti sa jumbo kutijama,pred njih.
Da se razumijemo, nisam ni za jogurt a ni za jumbo kutiju.

JA MISLIM DA JE KUTIJA DOBRA IDEJA I JAKO JAKO SAM OZBILJAN ŠTO SE TOGA TIČE
JA ĆU JE SAM POSTAVITI AKO TREBA ALI HOĆU MAKAR DA SKUPIM JEDNO 50 LJUDI SA OVOG FORUMA, A IMAM I NEKE RAJE PO NVO-IMA, PA DA NAS BUDE JEDNO 200 TINJAK I DA DOVEDEMO TELEVIZIJU PA DA PRAVIMO ŠPRDAČINU SA NJIMA KAO ŠTO ONI PRAVE SA NAMA
Care, šprdačina s Njima nikakvog smisla nema, kao ni bojkot, jer nisu jogurt. Skupi tu raju za ozbiljnije nešto. A kamermane ti i ja mogu dovesti. Iz više kuća. Raje još više.
Ne mislim ništa loše samo ti kažem da ovo nije šprdačina.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#171 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by amrica »

Ugasi velika slova dok te moderator nije poslao u banovice. :D

Nisam za kutiju, briga njih za kutije, to je sve dzon obraz, njih nista nece dotaci dok se ne digne "kuka i motika", svi ugrozeni, sto znaci 85% stanovnistva, a ovako 200 ljudi, to je dobro samo za novinare da imaju aktuelan prilog, dok ce se vrli parlamentarci sprdati sa nama, a ne mi sa njima.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#172 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by homar »

Svaka birokratija, koja nije kontrolisana od naroda vremenom podivlja. Oni su do sada ispitivali naše strpljenje i ozbiljnost, i kada su vidjeli da smo "bezopasni" sada nam direktno pljuju u lice.

U cijijelom svijetu, u ovoj krizi recesiji, administracija smanjuje plate, vrši se otpust proizvodnih radnika, samo kod nas vlada za administraciju podiže plaću. Poznato je da je naša država sa procentualno najvećom administracijom u svijetu i umjesto da se vrši reforma administracije, ona je svake godine sve brojnija i nesposoblija.

Ovo stanje može riješiti samo jedinstvo svih poštenih ljudi, radnika, penzionera, seljaka, studenata... i izlazak na ulice, dok još nije kasno. U normalnim državama organizaciju protesta rade sindikati. Kod nas je nažalost sindikat i većina nevladinog sektora u rukava vladajuće oligarhije. Edhem Biber, predsjednik sindikata, samo trese praznu slamu, zamajava radnike, dok je on na čelo sindikata organizovanog štrajka u BiH neće biti. Mislim da je voda prelila čašu i da je vrijeme da se sve obespravljene strukture društva ujedine, organizuju proteste i traže odlazak postojeće vlasti u BiH te zahtjevati vanredne izbore.
User avatar
frakson
Posts: 517
Joined: 24/10/2007 11:40

#173 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by frakson »

Ovi sebi stavili plate veće nego što imaju neki precjednici država :lol: neznam samo koja im je težina posla :-) ... ovo je udri po narodu dok se ne buni :dance: :dance: :dance: :lol: socijalni je mir kupljen do kraja godine :bih:
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#174 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sarajevo63 »

Šta je to socijalni mir?
User avatar
frakson
Posts: 517
Joined: 24/10/2007 11:40

#175 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by frakson »

Socijalni mir je kad te ne :dance: :dance: :dance: :lol:
Post Reply