Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post Reply
User avatar
frakson
Posts: 517
Joined: 24/10/2007 11:40

#126 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by frakson »

:lol: he heee heeee zivila federacija, zivo Brankovic :lol: zivila vada ... sve mi se vise svida Dodik, barem hebe koga stigne i jos mu nisu soli na rep stavili ... :bih: :bih: :bih: nema :run:
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#127 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by ulpinian »

Gledah maloprije onog guslara iz Žepča, alias Irfana Ajanovica. Aj majko koji primitivac...
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#128 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by to je to »

I ja sam gledala i još ne mogu vjerovati. Šta čovjek izgovori.....

Kad god pomislim da su naši dragi, demokratski izabrani predstavnici vlasti dosegnuli dno dna, oni me uvijek iznenade i pokažu da nema granica njihovom bezobrazluku i besramnosti.
User avatar
frakson
Posts: 517
Joined: 24/10/2007 11:40

#129 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by frakson »

Evo naroda :D :lol: :lol: :lol: :bih:

Image
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#130 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by amrica »

Nisu krivi oni sto su glasali, bez obzira kako, krivi su oni sto NISU glasali, cca 50% stanovnistva, i to nekog "misleceg" sloja stanovnistva, koji imaju nesto obrazovanja, najeklatntniji primjer su ankete poslije zadnjih izbora medju sarajevskim studentima, gotovo niko nije glasao, sa pricam nemam za koga, moj glas nista nece promijeniti, ne interesira me politika...

I to su nam buduci intelektualci?

Seljak sa 4 osnovne glasa, prvi u redu u pola 8 ujutro, ceka da se otvori biracko mjesto, a ovi urbani pamtnjakovici koji su svu pamet svijeta pokupili, sve znaju, od visoke svjetske poltike do idealnog sastava nasih reprezentacija u nogometu i kosarci, ne izlaze, halo, to je njima ispod casti, sta li?

Nismo ni mi ovdje krivi, mi se deremo, vicemo, ali nas je malo, i slabo se cujemo, a ova ogromna masa, koja zivi nesto iznad pozitivne 0, suti i trpi i pamatuje po kafanama i ceka treenutak kad ce se skupiti 10 ili 100 hiljada ljudi na protestima, eeee onda ce i oni doci. Isto kao za izbore, kad neko drugi izglasa "dobru" stranku, onda ce i oni poceti glasati.

Sve ocekuju servirano, da im se slucajno guza ne smrzne na ulici, ili, nedajboze, vidi ih komsija kako protestuju, a imaju nov auto (i kredit do neba).
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#131 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by grunt »

Hajde da zapijevamo svi zajedno :D



Always Look On The Bright Side of Life

Some things in life are bad,
They can really make you mad,
Other things just make you swear and curse.
When you're chewing on life's gristle
Don't grumble, give a whistle.
And this'll help things turn out for the best.

And....
Always look on the bright side of life, (whistle)
Always look on the light side of life, (whistle)

If life seems jolly rotten,
There's something you've forgotten,
And that's to laugh and smile and dance and sing.
When you're feeling in the dumps,
Don't be silly chumps.
Just purse your lips and
whistle, that's the thing.

And...
Always look on the bright side of life. (whistle)
Come on...
Always look on the right side of life...

For life is quite absurd,
And death's the final word,
You must always face the curtain with a bow.
Forget about your sin,
Give the audience a grin,
Enjoy it - it's your last chance anyhow.

So always look on the bright side of death,
Just before you draw your terminal breath,

Life's a piece of shit,
When you look at it,
Life's a laugh and death's a joke, it's true.
You'll see it's all a show,
Keep 'em laughing as you go.
Just remember that the last laugh is on you.

And always look on the bright side of life,
Always look on the right side of life,
Come on Brian, cheer up.
Always look on the bright side of life.
Worse things happen at sea, you know.
Always look on the bright side of life.
I mean - what have you got to lose?
You know, you come from nothing,
you're going back to nothing.
What have you lost? Nothing!
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#132 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by spectra »

I ja se iskreno pridruzujem cestitkama, ali ne predstavnicima vlasti, vec NARODU koji vec 16-tu godinu uspjesno SUTI i TRPI!
Ja vjerujem su vlasti iz mnogih drugih drzava ljubomorni sto nemaju ovakav narod, kao sto je u BiH! :D
Svaka cast, ovo je zaista zadivljujuce! :bih:

..Nisu krivci primitivci sto su pokupili mast...
User avatar
IceQueen
Posts: 309
Joined: 25/07/2008 23:35
Location: Valhalla

#133 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by IceQueen »

spectra wrote:I ja se iskreno pridruzujem cestitkama, ali ne predstavnicima vlasti, vec NARODU koji vec 16-tu godinu uspjesno SUTI i TRPI!
Ja vjerujem su vlasti iz mnogih drugih drzava ljubomorni sto nemaju ovakav narod, kao sto je u BiH! :D
Svaka cast, ovo je zaista zadivljujuce! :bih:

..Nisu krivci primitivci sto su pokupili mast...
Slazem se s tobom u potpunosti! Pisemo anonimno po forumima, ali opet nista konkretno necemo poduzeti, i po ko zna koji put bit cemo namagarceni!
Uhoda
Posts: 208
Joined: 15/09/2008 22:44
Location: metropola

#134 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Uhoda »

Kad neke stvari u bosanskom društvu izmaknu kontroli i kad narod uzme pravdu u svoje ruke tad će biti kasno i federalcima i srborepublikancima. :x
convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#135 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by convict »

6 stranica suplje...
shvatite da 80% gradjana ovo podrzava - 60% koji ne glasaju i najmanje pola onih koji su glasali - dakle mozda i vise...
nas sto ih pljujemo po forumima je manje nego bilo koje manjine
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#136 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Klodovik »

amrica wrote:Nisu krivi oni sto su glasali, bez obzira kako, krivi su oni sto NISU glasali, cca 50% stanovnistva, i to nekog "misleceg" sloja stanovnistva, koji imaju nesto obrazovanja, najeklatntniji primjer su ankete poslije zadnjih izbora medju sarajevskim studentima, gotovo niko nije glasao, sa pricam nemam za koga, moj glas nista nece promijeniti, ne interesira me politika...

I to su nam buduci intelektualci?

Seljak sa 4 osnovne glasa, prvi u redu u pola 8 ujutro, ceka da se otvori biracko mjesto, a ovi urbani pamtnjakovici koji su svu pamet svijeta pokupili, sve znaju, od visoke svjetske poltike do idealnog sastava nasih reprezentacija u nogometu i kosarci, ne izlaze, halo, to je njima ispod casti, sta li?

Nismo ni mi ovdje krivi, mi se deremo, vicemo, ali nas je malo, i slabo se cujemo, a ova ogromna masa, koja zivi nesto iznad pozitivne 0, suti i trpi i pamatuje po kafanama i ceka treenutak kad ce se skupiti 10 ili 100 hiljada ljudi na protestima, eeee onda ce i oni doci. Isto kao za izbore, kad neko drugi izglasa "dobru" stranku, onda ce i oni poceti glasati.

Sve ocekuju servirano, da im se slucajno guza ne smrzne na ulici, ili, nedajboze, vidi ih komsija kako protestuju, a imaju nov auto (i kredit do neba).
Možeš li mi, molim te, reći koja je stranka "dobra". Samo pet poslanika je glasalo protiv prijedloga. U procentima... 8,6% poslanika. A samo SDP ima 20,7% mjesta u Domu naroda. Ono što bi se moglo nazvati "opozicijom" ima 36,2% mjesta. Nije ni čudo što ljudi tako slabo izlaze na izbore.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#137 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by amrica »

pa vidis da je "dobra" pod navodnicima, to je neka hipoteticka idealna stranka, nepostojeca, za sad...... kao primjer sta treba ovim sto ne ustaju iz toplih kucnih fotelje, kad neko drugi otkrije tu "dobru" stranku, onda ce i oni poceti izlaziti na izbore.
Ina
Posts: 176
Joined: 13/05/2002 00:00

#138 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Ina »

valter.ba wrote:
Banksy wrote:
valter.ba wrote:Dosta vise i ovog shupljiranja glasali ste evo vam ga :x :x :x Daj se malo kontrolirajte ! ! ! I sami znate da vecina raje sa ovog foruma ima avangardan stav i zelju za promjenama ali ruralna sredina isprepadana nacionalistickim govnima glasa tako kako glasa i donosi prevagu :x Ovdje je potreban angazman intelektualaca (sto je vecina na forumu kako citam?) potpomognut radnickom klasom,borcima,penzionerima,invalidima... Neko se konacno mora staviti na celo kolone nezadovoljnih i uvesti ako treba i prinudna rjesenja. To se u civiliziranom svjetu zove REVOLUCIJA jer za evoluciju ocigledno nismo spremni.
.Zato ne shupljirajte vise i ne pravite se pametni sa parolom glasali ste... Ima da ih mjenjamo svaka dva mjeseca ako ne valjaju
Prvo ... ne deri se :D

Ako je, kako kažeš, ruralna sredina isprepadana nacionalistickim govnima glasala kako je glasala, i to treba poštovati. To se zove DEMOKRATIJA, nauči živjeti s njom, i ti i svi ostali.

Ako su, kako kažeš, ovdje na forumu avangarda i intelektualci moram te razočarati.
Ta avangarda i intelektualci , u većim gradskim sredinama, naime, nisu glasali, što nam zorno svjedoče podaci o izlaznosti.

Zato, odmorite malo ... tražili ste demokratiju, dobili ste ju.

Ubuduće, umjesto da šetate i protestirate, vi, gradska avangardo i intelektualci , GLASAJTE.

I man'te se šuplje, dosadili ste i bogu i narodu.
Kao prvo glagol derati sam prepoznao ali je apsolutno neprimjeren onome sto si ti zelio da naglasis. Ja VICEM jer zelim da me cuju svi oni koji kao ti koji nemaju muda da demokratski kako ti kazes smjene ove pedercine na vlasti! Umjesto toga serete skriveni iza nickova i ponavljate kao maloumni mantru: glasali ste za njih i treba vam tako :x :x :x
Kod mene je uvjek rezervoar pun goriva :mrgreen: a ti i kolega ti iz prethodnog posta jos uvjek ne kontate u cemu je kvaka.
Hrkljush do Vas :thumbup:
Nisam bas sigurna da vika, dreka zajedno sa mudima jesu dobitna kombinacija za demokratsku smjenu "nedostojnih" mocnika na vlasti koji su su ipak ocigledno uspjeli "dostojno" osvojiti povjerenje tamo nekih biraca koji kao da nisu dio ili gro masa onog glasackog tijela kojem i mi sami pripadamo bilo da aktivno glasamo opredjeljujuci se nekad manje, nekad vise racionalno ili cesce emotivno za tamo neke prave ili neke druge krive ili pak pasivno promatramo glasacki proces kao da se to nas ne tice, posve se mireci sa zatecenim stanjem, zateceni vlastitom nemoci ali i neznanjem da i jedan glas znaci itekako mnogo u procesu ( izbornog ) odlucivanja. Nervira me to odbacivanje i negiranje sopstvene odgovornosti...Pa, budimo dovoljno mi zreli ako to nisu oni koje smo birali, pa priznajmo da jesmo ili da je srece, da nismo pogrijesili u izboru onih koji sada zastupaju nase ili vlastite interese, predstavljajuci nas ili same sebe u bogatoj Daytonskoj strukturi vlasti.Isto ovo breme odgovornosti trebali bi da nose i oni koji svoj glas nisu dali nikome cekajuci potpunu utopiju ili vanzemaljsko spasenje...
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#139 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by kEN0 »

ma normala
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#140 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by grunt »

Svakako ce 2012 godine smak svijeta,nemojte se bezveze zbog ovoga uzbudjivati :D !
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#141 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by silence_is_sexy »

jedino se SDP očitovao o ovom prozivanju federalnog parlamenta u medijima:
AKTUALNA VLAST JOŠ JEDNOM POKAZALA DA IM JE ISKLJUČIVI PRIORITET NEMORALNO POVEĆANJE SVOJIH PLATA
Konačno je pao i Federalni Parlament, jedini organ zakonodavne vlasti u BiH koji do danas nije podlegao pritiscima za nemoralno povećanje svojih plata.

Cjelokupna bosanskohercegovačka javnost ogorčena je bezobzirnim i beskrupuloznim glasanjem parlamentaraca oba doma vladajuće većine u Federaciji BiH koje je rezultiralo, još uvijek nepoznatim, povećanjem plata i poslaničkih paušala na zasjedanjima ova dva doma.

Od toga je poraznija samo činjenica da su jedino poslanici SDP-a BiH bili protiv dok su sve ostale parlamentarne stranke podržale zahtjeve većine.
Iza tih nastojanja sve vrijeme stoje upravo oni ljudi i političari koji su najodgovorniji za postojeće stanje i koji su direktno uključeni u pljačkašku rasprodaju energetskih potencijala, sumnjivu privatizaciju i ukupno teško i katastrofalno stanje u kojem se zemlja nalazi. Umjesto da daju odgovore na stvarne životne probleme građana u koje su ih svojim neradom doveli, oni se okreću rješavanju isključivo svojih statusnih pitanja. Ovaj saziv Parlamenta Federacije nema nikakvo moralno pravo da donosi zakon takve vrste ako uzmemo u obzir rezultate njegovog rada.
Za razliku od njih SDP, kao i velika većina Bosanaca i Hercegovaca, koristeći sva

izvor: sdp.ba
ipak, našem narodu su mnogo, mnogo bitnija od ovog i sličnih pitanja ona koja se tiču silajdžićevog "boli me neka stvar" ili dodikovog ukidanja prefiksa bosanski iz već 15 godina veoma srpskog broda i kostajnice ili slavljenje/neslavljenje dana državnosti. i sutra će opet reći onu antologijsku "svi su političari isti"...

juhu. :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#142 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by pici »

grunt wrote:Svakako ce 2012 godine smak svijeta,nemojte se bezveze zbog ovoga uzbudjivati :D !
THOČNO TAKO !!!!!! :thumbup: :mrgreen: dajmo im da umru bogati ..........HOČEMO POVIŠICE SVIM POLITIČARIMA !!!!!

vid kako to wiki srtručno obrazlaže :dance: :thumbup:

Političar
Sa Wikipedije, slobodne enciklopedije
Političar je osoba koja se bavi politikom, a može podrazumijevati službenika ili kandidata za javnu instituciju.

U demokratskim društvima se ovaj termin većinom koristi za osobu koja je sudjelovala na nekim izbornim procesima i na taj je isti način izabrana, dok se manje koristi za svakog pripadnika birokratije. U nedemokratskim društvima je obrnuto.
U jednoj zemlji, političari čine izvršnu granu državnog tijela, i tvore državni vrh (osim u slučaju kraljevstva).

Image
Ina
Posts: 176
Joined: 13/05/2002 00:00

#143 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Ina »

silence_is_sexy wrote:jedino se SDP očitovao o ovom prozivanju federalnog parlamenta u medijima:
AKTUALNA VLAST JOŠ JEDNOM POKAZALA DA IM JE ISKLJUČIVI PRIORITET NEMORALNO POVEĆANJE SVOJIH PLATA
Konačno je pao i Federalni Parlament, jedini organ zakonodavne vlasti u BiH koji do danas nije podlegao pritiscima za nemoralno povećanje svojih plata.

Cjelokupna bosanskohercegovačka javnost ogorčena je bezobzirnim i beskrupuloznim glasanjem parlamentaraca oba doma vladajuće većine u Federaciji BiH koje je rezultiralo, još uvijek nepoznatim, povećanjem plata i poslaničkih paušala na zasjedanjima ova dva doma.

Od toga je poraznija samo činjenica da su jedino poslanici SDP-a BiH bili protiv dok su sve ostale parlamentarne stranke podržale zahtjeve većine.
Iza tih nastojanja sve vrijeme stoje upravo oni ljudi i političari koji su najodgovorniji za postojeće stanje i koji su direktno uključeni u pljačkašku rasprodaju energetskih potencijala, sumnjivu privatizaciju i ukupno teško i katastrofalno stanje u kojem se zemlja nalazi. Umjesto da daju odgovore na stvarne životne probleme građana u koje su ih svojim neradom doveli, oni se okreću rješavanju isključivo svojih statusnih pitanja. Ovaj saziv Parlamenta Federacije nema nikakvo moralno pravo da donosi zakon takve vrste ako uzmemo u obzir rezultate njegovog rada.
Za razliku od njih SDP, kao i velika većina Bosanaca i Hercegovaca, koristeći sva

izvor: sdp.ba
ipak, našem narodu su mnogo, mnogo bitnija od ovog i sličnih pitanja ona koja se tiču silajdžićevog "boli me neka stvar" ili dodikovog ukidanja prefiksa bosanski iz već 15 godina veoma srpskog broda i kostajnice ili slavljenje/neslavljenje dana državnosti. i sutra će opet reći onu antologijsku "svi su političari isti"...

juhu. :thumbup:
Nigdje ne objavise da su se zastupnici ijedne opozicione ili jos manje vjerovatno pozicione stranke u Parlamentu odrekli ( iz iskljucivo altruistickih razloga ) sramne "povisice" :roll: Navodno je odluka bila "dogovorena" jednoglasno ali se ipak radi tradicije pojedinci suzdrzase...Lako je poslije iskazivati nemoc slabijeg i demagoski se pravdati...Avaj...Antologija...
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#144 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Klodovik »

silence_is_sexy wrote:jedino se SDP očitovao o ovom prozivanju federalnog parlamenta u medijima:
AKTUALNA VLAST JOŠ JEDNOM POKAZALA DA IM JE ISKLJUČIVI PRIORITET NEMORALNO POVEĆANJE SVOJIH PLATA
Konačno je pao i Federalni Parlament, jedini organ zakonodavne vlasti u BiH koji do danas nije podlegao pritiscima za nemoralno povećanje svojih plata.

Cjelokupna bosanskohercegovačka javnost ogorčena je bezobzirnim i beskrupuloznim glasanjem parlamentaraca oba doma vladajuće većine u Federaciji BiH koje je rezultiralo, još uvijek nepoznatim, povećanjem plata i poslaničkih paušala na zasjedanjima ova dva doma.

Od toga je poraznija samo činjenica da su jedino poslanici SDP-a BiH bili protiv dok su sve ostale parlamentarne stranke podržale zahtjeve većine.
Iza tih nastojanja sve vrijeme stoje upravo oni ljudi i političari koji su najodgovorniji za postojeće stanje i koji su direktno uključeni u pljačkašku rasprodaju energetskih potencijala, sumnjivu privatizaciju i ukupno teško i katastrofalno stanje u kojem se zemlja nalazi. Umjesto da daju odgovore na stvarne životne probleme građana u koje su ih svojim neradom doveli, oni se okreću rješavanju isključivo svojih statusnih pitanja. Ovaj saziv Parlamenta Federacije nema nikakvo moralno pravo da donosi zakon takve vrste ako uzmemo u obzir rezultate njegovog rada.
Za razliku od njih SDP, kao i velika većina Bosanaca i Hercegovaca, koristeći sva

izvor: sdp.ba
ipak, našem narodu su mnogo, mnogo bitnija od ovog i sličnih pitanja ona koja se tiču silajdžićevog "boli me neka stvar" ili dodikovog ukidanja prefiksa bosanski iz već 15 godina veoma srpskog broda i kostajnice ili slavljenje/neslavljenje dana državnosti. i sutra će opet reći onu antologijsku "svi su političari isti"...

juhu. :thumbup:

Ja ne znam ko ljude ovdje više pravi budalama, "pozicija" ili "opozicija". A ovakva saopćenja su za umrijeti od smijeha. U Domu naroda, koji je "pogurao" navedeno povećanje dalje u proceduru, ima 12 zastupnika SDP-a. PET LJUDI JE GLASALO PROTIV.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#145 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Banksy »

Jedan iz DNZ-a, sigurno ...
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#146 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by ld »

silence_is_sexy wrote:jedino se SDP očitovao o ovom prozivanju federalnog parlamenta u medijima:
AKTUALNA VLAST JOŠ JEDNOM POKAZALA DA IM JE ISKLJUČIVI PRIORITET NEMORALNO POVEĆANJE SVOJIH PLATA
Konačno je pao i Federalni Parlament, jedini organ zakonodavne vlasti u BiH koji do danas nije podlegao pritiscima za nemoralno povećanje svojih plata.

Cjelokupna bosanskohercegovačka javnost ogorčena je bezobzirnim i beskrupuloznim glasanjem parlamentaraca oba doma vladajuće većine u Federaciji BiH koje je rezultiralo, još uvijek nepoznatim, povećanjem plata i poslaničkih paušala na zasjedanjima ova dva doma.

Od toga je poraznija samo činjenica da su jedino poslanici SDP-a BiH bili protiv dok su sve ostale parlamentarne stranke podržale zahtjeve većine.
Iza tih nastojanja sve vrijeme stoje upravo oni ljudi i političari koji su najodgovorniji za postojeće stanje i koji su direktno uključeni u pljačkašku rasprodaju energetskih potencijala, sumnjivu privatizaciju i ukupno teško i katastrofalno stanje u kojem se zemlja nalazi. Umjesto da daju odgovore na stvarne životne probleme građana u koje su ih svojim neradom doveli, oni se okreću rješavanju isključivo svojih statusnih pitanja. Ovaj saziv Parlamenta Federacije nema nikakvo moralno pravo da donosi zakon takve vrste ako uzmemo u obzir rezultate njegovog rada.
Za razliku od njih SDP, kao i velika većina Bosanaca i Hercegovaca, koristeći sva

izvor: sdp.ba
ipak, našem narodu su mnogo, mnogo bitnija od ovog i sličnih pitanja ona koja se tiču silajdžićevog "boli me neka stvar" ili dodikovog ukidanja prefiksa bosanski iz već 15 godina veoma srpskog broda i kostajnice ili slavljenje/neslavljenje dana državnosti. i sutra će opet reći onu antologijsku "svi su političari isti"...

juhu. :thumbup:

sdp ima 12 poslanika
5 poslanika je glasalo protiv povecanja plata,od tih pet,jedan poslnaik je iz DNZa
koja je to matematika da su svi glasali protiv,pa ni u vrijeme druga staljina nije se tako bezocno lagalo
ajd ja kao bosnjak sam svjestan da su sda i sbih lopovi,kreteni,manijaci i sve ostalo,i cak od svih politicara najvise gotivim zeljka komsica
ali vi koji ste ,,ulijevo,, orijentisani,jel vi uopste razmisljate svojom glavom,ili drug lagumdjija razmislja za vas

svi su oni isti,svi su oni lopovi,manijaci,cast izuzetcima,kojih je nazalost jako malo
ja licno sam ubjedjen da je komsic jedan od rijetkih koji sigurno nema oraha u djepu,tako i huso smailovic nacelnik opcine zenica koji je imao ubjedljivo najbolje rezultate na lokalnim izborima,i on je u sda,i jako je posten covjek i sposoban,to su ti rijetki izuzetci

dok sav narod u bosni ne pocne da koristi svoju glavu da razmislja sa njom,kad prestanu da se identifikuju sa strankama,partijama,udruzenjima nama nema naprije
tek kad narod pocne da gleda pjedince i njihov rad,nebitno jel to sdp,sda,sbih ili neki treci,i prema tome da glasaju,tek tad mi se mozemo nadati boljoj buducnosti
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#147 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Klodovik »

ld wrote:
silence_is_sexy wrote:jedino se SDP očitovao o ovom prozivanju federalnog parlamenta u medijima:
AKTUALNA VLAST JOŠ JEDNOM POKAZALA DA IM JE ISKLJUČIVI PRIORITET NEMORALNO POVEĆANJE SVOJIH PLATA
Konačno je pao i Federalni Parlament, jedini organ zakonodavne vlasti u BiH koji do danas nije podlegao pritiscima za nemoralno povećanje svojih plata.

Cjelokupna bosanskohercegovačka javnost ogorčena je bezobzirnim i beskrupuloznim glasanjem parlamentaraca oba doma vladajuće većine u Federaciji BiH koje je rezultiralo, još uvijek nepoznatim, povećanjem plata i poslaničkih paušala na zasjedanjima ova dva doma.

Od toga je poraznija samo činjenica da su jedino poslanici SDP-a BiH bili protiv dok su sve ostale parlamentarne stranke podržale zahtjeve većine.
Iza tih nastojanja sve vrijeme stoje upravo oni ljudi i političari koji su najodgovorniji za postojeće stanje i koji su direktno uključeni u pljačkašku rasprodaju energetskih potencijala, sumnjivu privatizaciju i ukupno teško i katastrofalno stanje u kojem se zemlja nalazi. Umjesto da daju odgovore na stvarne životne probleme građana u koje su ih svojim neradom doveli, oni se okreću rješavanju isključivo svojih statusnih pitanja. Ovaj saziv Parlamenta Federacije nema nikakvo moralno pravo da donosi zakon takve vrste ako uzmemo u obzir rezultate njegovog rada.
Za razliku od njih SDP, kao i velika većina Bosanaca i Hercegovaca, koristeći sva

izvor: sdp.ba
ipak, našem narodu su mnogo, mnogo bitnija od ovog i sličnih pitanja ona koja se tiču silajdžićevog "boli me neka stvar" ili dodikovog ukidanja prefiksa bosanski iz već 15 godina veoma srpskog broda i kostajnice ili slavljenje/neslavljenje dana državnosti. i sutra će opet reći onu antologijsku "svi su političari isti"...

juhu. :thumbup:

sdp ima 12 poslanika
5 poslanika je glasalo protiv povecanja plata,od tih pet,jedan poslnaik je iz DNZa
koja je to matematika da su svi glasali protiv,pa ni u vrijeme druga staljina nije se tako bezocno lagalo
ajd ja kao bosnjak sam svjestan da su sda i sbih lopovi,kreteni,manijaci i sve ostalo,i cak od svih politicara najvise gotivim zeljka komsica
ali vi koji ste ,,ulijevo,, orijentisani,jel vi uopste razmisljate svojom glavom,ili drug lagumdjija razmislja za vas

svi su oni isti,svi su oni lopovi,manijaci,cast izuzetcima,kojih je nazalost jako malo
ja licno sam ubjedjen da je komsic jedan od rijetkih koji sigurno nema oraha u djepu,tako i huso smailovic nacelnik opcine zenica koji je imao ubjedljivo najbolje rezultate na lokalnim izborima,i on je u sda,i jako je posten covjek i sposoban,to su ti rijetki izuzetci

dok sav narod u bosni ne pocne da koristi svoju glavu da razmislja sa njom,kad prestanu da se identifikuju sa strankama,partijama,udruzenjima nama nema naprije
tek kad narod pocne da gleda pjedince i njihov rad,nebitno jel to sdp,sda,sbih ili neki treci,i prema tome da glasaju,tek tad mi se mozemo nadati boljoj buducnosti
Samo još da dodamo "briljantan i upečatljiv" nastup "neovisnih" i "socijaldemokratskih" delegata u Gradskom vijeću Sarajeva prilikom usvajanja odluke o povećavanju plata članovima gradske uprave.
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#148 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by nedim01 »

zakon o povećanju plata u fbih podnijeli su stjepan krešić šef kluba hrvata u domu narodu fbih i mira ljubijankić šefica sdp-a u domu naroda. od 12 sdp-ovaca, samo ih je tri cini mi se glasalo protiv povecanja plata u domu naroda odakle je potekao prijedlog. dakle u domu naroda je vec sve bilo gotovo, tako da je ovo saopcenje sdp-a fuuuuuuj
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#149 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by Frankyee »

Narod treba da pojede ono sto je sam sebi skuhao. Ako se protiv Dodika ne moze boriti onda se bar moze protiv ovih iz Sarajeva.

Ali problem je kad politicari iz Sarajeva vole ovu drzavu isto koliko i Dodik.....da bar vole ovu drzavu onoliko kolika im je plata
sexy_phata
Posts: 16
Joined: 04/04/2007 23:39
Location: sarajevo

#150 Re: Cestitamo na plati preko 3.000 KM

Post by sexy_phata »

Kakve koristi ima od ove silne priče, samo nek mi neko objasni ?! Hajmo fino svi na noge lagane i rušit ove bandite, silom...konkretan prijedlog :x
Post Reply