Pogresne nove licne karte BiH

Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#1 Pogresne nove licne karte BiH

Post by Cpncku »

Da li ste primijetili da je na novim ličnim kartama BiH redoslijed jezika sljedeći:

bošnjački
hrvatski
српски

... a na pasošu onako kako i treba, tj.:

bošnjački
српски
hrvatski

DA LI JE TO SLUČAJNO ???
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#2

Post by JBT »

Ne znam je li slucajno, ali znam da je pogresno.
Prvo-Bosnjacki jezik ne postoji, neznalico.
Drugo- svi ti nabrojani jezici su u stvari bosanski jezik, ali neke tvrde glave hoce da govore jezike susjednih drzava. A i sami znaju da govore bosanski i to ce im reci i u BG i u ZG. Ali, bozemoj, ako bas hoce da zive u zabludi, treba im to i dozvoliti.

Sjetih se jedne rasprave prije par godina na nekoj od drzavnih skupstina ili nekih domova i tako to.....
Neki predstavnici su trazili da se text na engleskom jeziku u pasosu napise ciliricom.
Ima nas svakakvih.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#3

Post by pitt »

Nista nije slucajno :D. I to ti je jod jedna bjelosvjestka zavjera. :D
Ja bih ti savjetovao da uputis zalbu UN i Savjetu Bezbjednosti sto prije. Napokon, svi znamo da je redosljed najbitniji i najpotrebniji BiH danas :( :(
Cpncku
Posts: 117
Joined: 17/09/2004 16:00
Location: Balkan

#4

Post by Cpncku »

Reče JBT da ne postoji "bošnjački"? Vjerovatno je mislio da sam trebao napisati "bosanski"?
Pošto je zvanično i dalje sporan naziv, evo ja ću ga demokratski napisati bošnjački/bosanski dok se ustavni spor ne riješi.
Jel to demokratski od mene?

Uostalom, tema je ovdje redoslijed jezika a ne naziv jezika kojim pričaju Bošnjaci, zato molim vas da se vratimo na osnovnu temu.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#5

Post by JBT »

Ti bi sad, kao, da malo diskutujes svoje stavove sa nekim. Sa bilokim.
Eto, ti bi sad pravdu da izvedes na cistac.
Nasao se ti. Kao ti ces sad razvaliti ovaj forum. Impresivnom pamecu. Talentom. Smislom za humor. Istancanim osjecajem za pravdu.
Kazu, kisa ce......
Image
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#6

Post by grbavica70 »

Slucajno nije niposto, a zasto je, tesko je sa preciznoscu reci.
Mozemo samo da nagadjamo a odgovor znaju oni koji su donijeli zakone.

Prvo sam pomislio da je to zbog toga sto u FedBiH vecinom zive Bosnjaci i Hrvati, gdje se nalazi glavni grad i zato sto zive na 51%, dok u RS zive u vecini Srbi i to na 49%....Licne karte su ipak vise vezane za gradove i entitete, za razliku od pasosa, koji su na Drzavnom nivou. Dok za Drzavu BiH, generalno gledano, nije ista situacija, jer je Srba mnogo vise od Hrvata a manje od Bosnjaka, pa samim tim, nemogu biti Hrvati ispred nas. Jer se uvijek ide po najbrojnijem narodu...

Ko ce ga znati...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#7

Post by Bobi »

Brazilci su u zabludi.Oni govore brazilskim jezikom a ne portugalskim!
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#8

Post by Bobi »

grbavica70 wrote:Slucajno nije niposto, a zasto je, tesko je sa preciznoscu reci.
Mozemo samo da nagadjamo a odgovor znaju oni koji su donijeli zakone.

Prvo sam pomislio da je to zbog toga sto u FedBiH vecinom zive Bosnjaci i Hrvati, gdje se nalazi glavni grad i zato sto zive na 51%, dok u RS zive u vecini Srbi i to na 49%....Licne karte su ipak vise vezane za gradove i entitete, za razliku od pasosa, koji su na Drzavnom nivou. Dok za Drzavu BiH, generalno gledano, nije ista situacija, jer je Srba mnogo vise od Hrvata a manje od Bosnjaka, pa samim tim, nemogu biti Hrvati ispred nas. Jer se uvijek ide po najbrojnijem narodu...

Ko ce ga znati...
Hrvati su ispred vas u svakom pogledu :D .
janus
Posts: 95
Joined: 14/04/2004 20:57

#9 Re: Pogresne nove licne karte BiH

Post by janus »

Cpncku wrote:Da li ste primijetili da je na novim ličnim kartama BiH redoslijed jezika sljedeći:

bošnjački
hrvatski
српски

... a na pasošu onako kako i treba, tj.:

bošnjački
српски
hrvatski

DA LI JE TO SLUČAJNO ???
skandalozno

hajmo kolektivno rezat vene u znak protesta
u_prolazu2
Posts: 366
Joined: 11/09/2004 17:16

#10

Post by u_prolazu2 »

srbi su na trecem mjestu, da im dokazu da stavljaju rs pod upitnik. a nas su stavili na drugo mjesto, jer su nam ionako sva prava na papiru a ne u stvarnosti - pocevsi od nacina funkcioniranja federacije i majorizacije u velikom stilu. totalno svejedno gdje ce staviti hrvatski. to je sve ionako varijanta jednog jezika, a dijalekti se u nekim drzavama razlikuju puno vise od "nasa 3 jezika".
cool
Posts: 130
Joined: 07/09/2004 21:22

#11 Re: Pogresne nove licne karte BiH

Post by cool »

Cpncku wrote:Da li ste primijetili da je na novim ličnim kartama BiH redoslijed jezika sljedeći:

bošnjački
hrvatski
српски

... a na pasošu onako kako i treba, tj.:

bošnjački
српски
hrvatski

DA LI JE TO SLUČAJNO ???
Kao prvo, ne postoji bosnjacki, nego bosanski jezik, a kao drugo, kakve veze ima kojim je redoslijedom sta napisano? Bez veze je sto uopste pisu tri verzije, ali eto, kad su vec ispostovali da tako napisu, ti izgleda u redoslijedu vidis neku zavjeru? :-)
cool
Posts: 130
Joined: 07/09/2004 21:22

#12

Post by cool »

Iskreno, za mene je jedina greska na licnim kartama, to sto nije upisana adresa stanovanja, pa kad si npr nekome zirant, moras pored licne karte, ponijeti i potvrdu o mjestu boravka/stanovanja. Ne znam da li postoji neki opravdan razlog sto nema adrese, ili je u pitanju samo greska, ali meni kao obicnom gradjaninu to izgleda kao veliki propust.
Maverick_
Posts: 172
Joined: 13/03/2004 00:00

#13

Post by Maverick_ »

janus:
skandalozno

hajmo kolektivno rezat vene u znak protesta



:lol: :lol: :lol: :lol:
u pravu si care,s cim se pojedinci zamlacuju dodje mi da zaplacem od smjeha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eh pa svasta nece covjek ovdje procitati :lol: :-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14

Post by Bobi »

cool wrote:Iskreno, za mene je jedina greska na licnim kartama, to sto nije upisana adresa stanovanja, pa kad si npr nekome zirant, moras pored licne karte, ponijeti i potvrdu o mjestu boravka/stanovanja. Ne znam da li postoji neki opravdan razlog sto nema adrese, ili je u pitanju samo greska, ali meni kao obicnom gradjaninu to izgleda kao veliki propust.
Simpa :D dobar razlog(izvlakusha) da ne budem nekom kreditni zirant :D .
che
Posts: 40
Joined: 16/03/2004 20:34

#15

Post by che »

A meni su trazili prijavnicu i potvrdu o stalnom mjestu boravka da bih mi izdali tu istu licnu kartu.Da bih ja potom stajao u hipten razlicitih redova (citaj gomila debelih, ne obrijanih zena sa propratnim miomirisima) samo da izvadim neko bezvezno uvjerenje koje opet moram priloziti NA UVID onoj nepismenoj osobi sa one strane "sanka".Na kraju sam dobio tu licnu kartu na kojoj je primjetna bila jedna stvar a to je da nema adrese stanovanja.Pitam se onda sta znaci ono stajanje u redovima?Dali je to neka vrsta kultivisanja ili osuda sto sam Bosanac...
Da sad ne pominjem postariju zenu koja radi za "kompjutorom" i pritom udara po tipkama bas po ko onoj staroj pisacoj masini i svako malo izvali koju socnu psovku jerbo mora ici u korak s vremenom.Pored mene stajahu par mladjih osoba,rekao bih studenti,koji i kad zavrse studije nece imati posla bas zbog tih dinosaursa koji svojom inkompetentnoscu i nervozom definitivno ne zasluzuju radno mjesto nego penziju ili socijalnu pomoc.Ti isti studenti mastaju o odlasku "preko grane" i tako i biva u mnogim slucajevima(a ja sam jedan od tih "slucajeva").Kad se malo covjek odmakne od svega toga onda i vidi stvari malo drugcije.Primjetno je to da odredjene grupe ljudi slijepo prate sta im govore njihovi nacionalisticki lideri i otud ta psihoza vezana za redosljed napisanog.Pritom se zaboravlja da je zemlja u krizi svakojake vrste.Ekonomija sjebana,nema se para,nema se posla,mladi odlaze..Ali jebo to, vazno je koje mjesto zauzima cirilica u svemu tome...Ma fujjjj... :x
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#16 Re: Pogresne nove licne karte BiH

Post by Lace »

Cpncku wrote:Da li ste primijetili da je na novim ličnim kartama BiH redoslijed jezika sljedeći:

bošnjački
hrvatski
српски

... a na pasošu onako kako i treba, tj.:

bošnjački
српски
hrvatski

DA LI JE TO SLUČAJNO ???
ako cemo iskreno mislim da ce se prije promjeniti pasosi nego licne karte...

samo jedna napomena...bosanski, hrvatski, srpski je poredano abecednim redom a cak i u dejtonskom sporazumu stoji...

"Sklopljeno u Parizu, 14. prosinca 1995. na bosanskom, hrvatskom, engleskom i srpskom jeziku, s time da je svaki tekst jednako vjerodostojan."

ovo prosincu je iz razloga sto je tekst printan s hrvatske stranice..ne pitajte zasto ja imam kopiju :D

ako malo bolje pogledate engleski je jedini jezik koji nije "nas" a stoji na 3 mjestu od 4 ponudjena jezika...a uzmite u obzir da je prva verzija sacinjena na engleskom jeziku pa he otud hrvatski = croatian...znaci opet na drugom mjestu.

daklem...prije ce se pasosi promjeniti nego l. karte (mjenjali su se vec 3-4 puta...sto ne bi opet) a i skuplji su od l. karata...a i vrijede manje...tako da su velike sanse da ce se pare zaradjivat na pasosima..opet ... :D
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#17

Post by JBT »

Stvarno mi je nekad, ono, super kad dodjem na forum. Mislim da bar u mojoj svakodnevnici ne mogu naci vise i vecih bisera nego ovdje.

Zhishku:

"Upisano: 17. sep. 2004. 19:59 Naslov poruke:

--------------------------------------------------------------------------------

srbi su na trecem mjestu, da im dokazu da stavljaju rs pod upitnik. a nas su stavili na drugo mjesto, jer su nam ionako sva prava na papiru a ne u stvarnosti - pocevsi od nacina funkcioniranja federacije i majorizacije u velikom stilu. totalno svejedno gdje ce staviti hrvatski. to je sve ionako varijanta jednog jezika, a dijalekti se u nekim drzavama razlikuju puno vise od "nasa 3 jezika".



-Prva recenica je mrak. Nikad se ne odreci ugrozenosti. Ona sve pravda. I kad ubijas govori da si ugrozen. Ako ne pali kod drugih, bar ce meni lakse biti gledati krvave ruke. Ugrozenost je zakon.
Mada, u prolazu, nikako, da kada te citam, da se odvojim osjecaju koji sam imao kada sam slusao Ristu Djogu i njegove izljeve sovinistickih teorija. Ne vjerujem da itko na ovom forumu vjeruje da si ono sto se izdajes.
Mislim da imas previsoko misljenje o sebi. Ti si, ipak, samo jedan mali, (vjerovatno sexualno) frustrirani onanator, koji se vrijednim osjeca samo kada je ubjedjen da pripada plemenu. Da nekom pripada. Koji misli da je nesto vrijedno uradio ako ima osjecaj da je upravo on taj koji je danas odbranio cast plemena. Na bilo koji nacin. Pa cak i mlacenjem prazne slame.
Savjet: nadji djevojku ili, ako ne ide, plati nekome.



Drugi biser:


"Slucajno nije niposto, a zasto je, tesko je sa preciznoscu reci. "



-Dragi grbavica, kakva ti je ovo recenica, majke ti?
Pazi ovo: "Slucajno nije niposto,"..... To znaci da je samo tako i nikako drugacije. Stoji na najjacim nogama na svijetu. Cinjenice ko stijene nesalomive. Stabilno ko RS. Ma...... haos stabilno. I onda nastavljas: " a zasto je, tesko je sa preciznoscu reci."....... :? ??????
Tito marshale. Pravi lokalni politicar. Iz lokalnog kafica, lokalnog sela, lokalne opstine.
Prije par dana sam ti dao savjet da procitas Zimmermana. Nemoj ga citati. Nisi ti za to. Ne zbog toga sto samo neces skontati, nego ces cak i pogresno skontati. Zato, ne citaj. Ne citaj nista. Uhvati se covjece lopate pa radi. Tu imas sanse.
Dalje:

"Prvo sam pomislio da je to zbog toga sto u FedBiH vecinom zive Bosnjaci i Hrvati, gdje se nalazi glavni grad i zato sto zive na 51%, dok u RS zive u vecini Srbi i to na 49%....Licne karte su ipak vise vezane za gradove i entitete, za razliku od pasosa, koji su na Drzavnom nivou. Dok za Drzavu BiH, generalno gledano, nije ista situacija, jer je Srba mnogo vise od Hrvata a manje od Bosnjaka, pa samim tim, nemogu biti Hrvati ispred nas. Jer se uvijek ide po najbrojnijem narodu... "



- Ovo ti daje za pravo da, kada krenes neko jutro sa lopatom na ramenu (ne bih da vrijedjam ljude koji posteno zaradjuju svoj kruh nasusni, jer raditi lopatom nije sramota i to upravo pokusavam objasniti grbavici) , povedes i u prolazu. Na istom ste rangu.
hahahahahahaha....grdne moje rane.....
u_prolazu2
Posts: 366
Joined: 11/09/2004 17:16

#18

Post by u_prolazu2 »

bitno je da ti ne mlatis praznu slamu. nek si ti sve iskomentirao bez argumenata s kim se ne slazes. bas si nam pokazao. osjecas se bolje sad ?
aj neka.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#19 Re: Pogresne nove licne karte BiH

Post by Panasonic »

Cpncku wrote:Da li ste primijetili da je na novim ličnim kartama BiH redoslijed jezika sljedeći:

bošnjački
hrvatski
српски

... a na pasošu onako kako i treba, tj.:

bošnjački
српски
hrvatski

DA LI JE TO SLUČAJNO ???

Slucajno je. 8-)
ding-dong
Posts: 548
Joined: 21/08/2004 01:05

#20 Re: Pogresne nove licne karte BiH

Post by ding-dong »

Cpncku wrote:Da li ste primijetili da je na novim ličnim kartama BiH redoslijed jezika sljedeći:

bošnjački
hrvatski
српски

... a na pasošu onako kako i treba, tj.:

bošnjački
српски
hrvatski

DA LI JE TO SLUČAJNO ???
nije,balije su za sve krive.skupa sa svojim vernima saveznicima Vatikanom i Nemackom ne prestaju sa napadima na srbe zeleci ih istrebiti sa njihove vekovne zemlje.ups,njihovih vekovnih pasosa i licnih karata.
i judeo-masonska zavera je u pitanju.samo ti to znas, ali nemoj sutiti vec progovori.da se cuje.kad prestanes sa govorom ceka te osvezavajuce pice.
u 'agu.
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#21

Post by grbavica70 »

Drugi biser:


"Slucajno nije niposto, a zasto je, tesko je sa preciznoscu reci. "



-Dragi grbavica, kakva ti je ovo recenica, majke ti?
Pazi ovo: "Slucajno nije niposto,"..... To znaci da je samo tako i nikako drugacije. Stoji na najjacim nogama na svijetu. Cinjenice ko stijene nesalomive. Stabilno ko RS. Ma...... haos stabilno. I onda nastavljas: " a zasto je, tesko je sa preciznoscu reci."....... :? ??????
Sta ti nije jasno ?
Aj da pojasnim : Posto nije slucajno, znaci namjerno je, a posto je namjerno, vjerovatno postoji neki razlog za to, a koji je, to je tesko sa preciznoscu reci...Mozda ti izmice dubukoumnost ove recenice, pa je moram rastavljati na prostije slogove da bi tebi bile razumljivije ?
Ja se bavim odgovorom na teme dok ti ides okolo i komentarises komentare, bez odgovora na temu. Iznosim moje misljenje i vidjenje, a ti bi mogao, za promjenu da nam das i svoje, pa makar bilo i u suprotnosti sa mojim. Mozda da se uvijek recenica zapocne sa "ja mislim..." ili, "mislima da...", pa da to ima nekog smisla za tebe ? Znaci, moglo je da zvuci kao " mislim da nije slucajno niposto", ili " ja mislim da niposto nije slucajno, ali zasto je, tesko je sa sigurnoscu reci"...Da sam imao namjeru napisati da sam sto posto siguran da to nije slucajno, recenica bi izgledala ovako " mislim da nije slucajno, i nemoj slucajno da bi ko napisao da jeste", ili, " niposto nije slucajno, a zasto je, nemam pojma"...Kada razmislim o razlicitim varijantama postavke recenice, opet dolazis do istog, a to je da zaista nista precizno ne bih mogao napisati zasto mislim da nije slucajno, jer smatram da se nista slucajno ne radi i da su eventualne greske iskljucene. Sto opet znaci, da postoji debeo razlog zasto nije slucajno, ciji su mi detalji totalno nepoznati...

Eto, slijedeci put cu gledati da budem jasniji, da bi ti mogao da razumijes.

P.S
Vorena Zimeramana nisam komentarisao jer nema potrebe, kao ni potrebe da procitam sta je taj gad napisao. On mi nekako spada u isti krug kao i M. Vesovic, cija se familija zaklela da u slijedecih sto godina nijednom djetetu nece dati ime po njemu. U mojoj biblioteci , za takve osobe, nece nikada biti mjesta.
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#22

Post by JBT »

hehehehe....
Lijepo sam ti objasnio i ti opet ne kontas.
Nema veze, ipak je, jos uvijek, 99% onih koji su skontali o cemu se radi. Upravo zbog toga sam ti rekao da ne citas Zimmermana. Neces shvatiti. Samo ces popizditi.

Nego, ako toliko mrzis Zimmermana (a kazes da ga cak nisi ni procitao) i Vesovica onda vjerovatno i imas razlog za to. A vjerujes, takodje, da su ti mjerila vrijednosti pozitivnog karaktera. Objasni se ponekad. Mozda se nesto i primi.
Samo nemoj u onom stilu: "slucajno nije niposto, a zasto, tesko je sa preciznoscu reci."
U stvari, mozes. Ako nista zabavno je.
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#23

Post by manijak1 »

Vako :D Kisprs :D primijetio sam na novoj ličnoj karti s lijeve strane iznad slike :D ( ružna je pravo ali šta ću :D ) piše Bosna i Hercegovina latinično i ćirilično. :D ovo drugo mi ne paše ali niko me ne pita pa .........neka ga.
Onda imaš Carlosov grb pa opet stiliziran trougao - pentaedar neki kažu koji predstavlja opet tu mračno vilajetsku :D BiH i momenat koji tebi Kisprs :D predstavlja neposrednu opasnost za srčani udar :D je rubrika ispod imena :D nije ona gdje je spol pol keks :D već ona Državljanstvo :D :D e tu stoji BiH :D .Drama :( :( :D :D
elviss83
Posts: 423
Joined: 03/02/2004 00:00

#24

Post by elviss83 »

grbavica 70 recenica se ne rastavlja na slogovo nego rijec. recenica se moze rastavit samo na proste recenice (naravno ako je u pitanju slozena recenica)
JBT pozdrav fakat si u pravu
grbavica70
Posts: 302
Joined: 16/02/2004 00:00
Contact:

#25

Post by grbavica70 »

Jeli to najpametnije sto momcic 83-eg godista moze da izjavi ? Bolje da se nisi ni javljao.

JBT

Ne mrzim ja nikoga a pogovoto ne djubre Vorena...dovoljno sam ga slusao na TV, tako da ne moram i da citam. Nije on jadan kriv sto je prodana dusa i sto svako moze da ga kupi za pare ili polozaj.
Citaj ga ti...ako ti je to vrhunac literature, izuzev obavezne skolske lektire.
Post Reply