Ruski veleposlanik u NATO: Raspad BiH je neminovan !

Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#26

Post by Orbini »

1gorstak wrote:Ne treba se nadati novom ratu niti likovati nad sudbinom Srba koji su pometeni Olujom. Nije to ljudski. O vojnom djelovanju ne treba razmisljati kao o idealnom rjesenju nego kao o nuznom zlu kojem se treba pribjeci samo ako nam razni Dodici pobunom ne ostave drugu alternativu. U ratu nema pobjednika, postoje samo oni koji su manje izgubili i oni koji su vise izgubili.
Rat je iskljucen jer kosta para.
Volio bih da se Dodik & Co zalete i sami suoce sa problemima nezavisnosti. Kao sto rece zavrzlama, ko ce mu cuvati granicu, promeniti monetu, osvojiti Brcko,..

Mislim da bi bilo kakva incijativa po tom pitanju izazvala krizu koja bi se mogla jedino rjesiti novim Dejtonom. Tu su Srbi gubitnici ako i zadrze entitet.
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#27

Post by brdo »

bogami Bosanska gospodo nemojte se nadati lahkom triumfu Rusija jaca sa svakim danom a mi sta imamo od nase usrane vlade i ekonomike . Ja zivim u R usiji 19 godina i za njene napretke da vam i nepricam ima i tako mnogo da ih nemogu ni opisati , jedini nam je spas ne od vojne a od ekonomske sile a ako zatreba mozemo i ratovati --jebiga naucili?? a drzava se mora braniti.Tako0 razmislite i nedavajte to sto imate trebat ce vam . moje misljenje je treba dodika skinut sa politicke scene i sve ce biti u redu .Niti je bio niti ce biti kad BOSANCOM treba ga nabit na ku... i poslati nazad u pi... svoje mat...ili a sto se tice srba (mamu im ) LAHKO JE NAMA SA NJIMA
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#28

Post by Orbini »

brdo wrote:bogami Bosanska gospodo nemojte se nadati lahkom triumfu Rusija jaca sa svakim danom a mi sta imamo od nase usrane vlade i ekonomike . Ja zivim u R usiji 19 godina i za njene napretke da vam i nepricam ima i tako mnogo da ih nemogu ni opisati , jedini nam je spas ne od vojne a od ekonomske sile a ako zatreba mozemo i ratovati --jebiga naucili?? a drzava se mora braniti.Tako0 razmislite i nedavajte to sto imate trebat ce vam . moje misljenje je treba dodika skinut sa politicke scene i sve ce biti u redu .Niti je bio niti ce biti kad BOSANCOM treba ga nabit na ku... i poslati nazad u pi... svoje mat...ili a sto se tice srba (mamu im ) LAHKO JE NAMA SA NJIMA
Rusija ce zagristi mamac i upustiti se u trku sa naoruzanjem, i tad ces opet imati jaku Rusiju sa puno raketa a standard u q. Al eto recimo da stvarno na svim poljima ojacaju. Opet nisu ni blizu autoriteta nekadasnjeg SSSR, i danas im uvaljuju raketne stitove na samom pragu, a neko se zanosi mislju da ce doprijeti do balkana i tu udarati dnevni red. Gdje se vec neko drugi davno uvalio i spacira svojom vojskom kao kod kuce.
Jedini im je adut hebeni plin, i tu ce biti natezanja.
Smartex
Posts: 183
Joined: 07/02/2007 00:01
Location: San Diego

#29

Post by Smartex »

Maystor wrote:Bilo bi dobro da se RS pokusa odvojiti putem referenduma o otcjepljenju. U ratu koji bi time nastao, Srbi bi jedino mogli zadrzati dijelove uz Drinu i granicu sa Srbijom, a sve ovamo zapadno od Brckog bi zavrsilo kao i R.S.Krajina u Hrvatskoj. Dodik, nemoj nam majke ti vise prijetiti referendumom, nego ga sto prije i raspisi. Pa da ovo vise rijesimo
Zar zaista zivis u iluziji da je vojska Federacije toliko vojno i u svakom drugom pogledu nadmocnija pa da mozes ocekivati ovakav scenarijo? :lol: :lol: :lol: I vojska federacije i rs su sada jedna obicna nula, koje realno gledajuci mogu biti sada jedino od pomoci u slucaju elementarnih nepogoda.
Na kraju krajeva u opste nije bitno jesi li dobro naoruzan ili nisi, nego da li se uklapas u globalni plan svjetskih sila ili ne. Ako se uklapas i ides u korak kako veliki zele, naoruzanje stize vrlo brzo.
User avatar
IZVANZEMALJAC
Posts: 578
Joined: 04/06/2007 18:21
Location: ovde a volio bi tamo

#30

Post by IZVANZEMALJAC »

Sve i kad bi genocidnoj republici dali da se odvoji Srbija bi ostala gladna. Nebi ona dugo čekala dok ne počne novo sranje jer ipak tu je toliko izdajica i uljeza na vekovnoj srbskoj zemlji da se to nebi moglo dopustiti.
republika genocidalna je stvorena u mirovnom sporazumu koji je imao za cilj zadržavanje srba u BiH. Rat bi i onako brzo završijo jer bi se i u BiH dogodila oluja koja bi odnjela sve izdajice i neprijatelje Bosne i Hercegovine. Da sporazuma nije bilo sad bi u BiH imali jednog na vlasti a ne njiha milijon.
Izgleda da jih je više bilo strah neke muslimanske države na balkanu nego etno čiste velike srbije.
Sad za sad svjet igra kako amerika svira i tu rusiju ne pitaju (za Bosnu) kao što nisu za kosovo.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#31

Post by Maraschino »

Znam da je Rusija popravila svoj uticaj na globalna desavanja u svijetu ali ko jos moze da vjeruje Rusima? Istocno europske zemlje jedva su se rijesile ruskog zagrljaja a Srbija im ide u zagrljaj. U Rusiji se promijenio predsjednik a sve ostalo je, ostalo isto.

Navodni ruski biznismeni koji ulazu i kupuju firme i nekretnine po Srbiji, Crnoj Gori i RS-u, nisu nista drugo nego peraci prljavo stecenog novca koji ne mogu na legalan nacin nigdje prikazati izuzev kod pomenutih zemalja.

A ovaj diplomata, vjerovatno jos pije votku od koje se covjek tesko trijezni. :D
guest916
Posts: 42
Joined: 01/08/2007 00:06
Location: Perfection Valley

#32

Post by guest916 »

Prije nego sto krenete u novi rat, sacekajte dok vam se idejne vodje malo istrose. Jos imaju zalihe iz proslog rata
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#33

Post by dr.gog »

zavrzlama wrote:
dr.gog wrote:
zavrzlama wrote:Manji entitet sa srpskom vecinom je duhovno,mitoloskii politicki spreman za secesiju od BIH....problem je nema vojne sile da se to izvede...nema vojne sile da osiguravaju granicu fantomske drzavice na duzini od 1200Km....nemaju vojne snage da preuzmu grad Brcko
od Amera i vecinskih bosnjaka i hrvata u gradu....

Znaci nemaju nikakavu sansu to da urade..imaju samo jezik da palacaju i u situaciji sto gore to bolje iscekuju nego cudo da im neko na tanjiru da pola BIH bez otpora..da je situacija kao 92-e nebi oni nista cekali niti bi ih interesovalo misljenje Ruskog ambasadora u Nato....

Kad ode Kosovo zna se da ce Dodik pokrenuti sranje i desavanje naroda u manjem entitetu...samo se nezna dali ce ga MZ pustiti da napravi vece sranje i ukine Dejton..ili ce samo odraditi manje sranje da Kosovo ne ode a da braca srbi u BIH nisu bar malo zakuhali i pomogli laksem moralnom gubitku Kosova onim tamo u Srbiji...
Vrzlama legendo volim kad mlaviš brojeve,tu si nenadhebiv :D , ali još ne možeš svarit da su lokalni desperado-političari a posebice On Mile suviše pragmatični glede održavanja vlastitog džepa, da bi naložili raju na neke ulice i slično talasanje i dance uz suzavac i palice, razbijene glave isl.
Veliš da se zna--ko zna i tvrdi? Avazova Sećijaška Bezbednost iz rotirajućeg štaba-restorana sve dozna :D

Ja ti velim da će popizditi folklorni ravnogorci, očiju vedre crvene boje i hronično dokoni patrote koje galame u eter radio stanica.

A onda će sa pritajenom zluradošću i tajnovito namigujući, Mile saopštiti da nisu ljuti samo pošteni ratni veterani, već i prijateljska Rusija...

...Onda će vrli ambasador Rusije u Nato-u opet osuti demagoške objave rata
i stati u verbalnu zaštitu Srbijanskih Vođa.

:D ....dok se adrenalinom nabijena svjetina bude radovala podršci Rusije, ministarstvo trgovine & Gazprom čedo Ruske Vlade će tim istim ovcama poslati 40% skuplji plin u gorionike..da gore u pravoslavno-slavenskoj solidarnoj ljubavi---skupa sa čitaocima Avaza iz neprijateljskog im entiteta. :oops: :D

p.s. glede dotičnog ruskog diplomate, i njegovih nastupa u Nato-u, inače se stvorio cirkus između diplomatskih veterana i vojnih predstavnika EU.
Da prekratim priču, čovjek nije glup, veoma je obrazovan i retoričan, energičnog držanja...ali profila karakternog kao djete iz homoseksualnog braka Žirinovskog i Šešelja :D Toliko kao dodatak analitičkim ulizicama iz Pincom-ovog press wc-a :oops: Nek otpile sa slavljeničkim biografijama :oops:
Daj nemoj zajebavat..stvarno si me prosvijetlio :-)

:lol: Neću više majke mi, trebao sam ostat na procentu poskupljenja plina, a kad izađu na ulice--otićemo skupa da ih brojimo i gađamo jajima, ti brojke a ja gađam :lol:
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#34

Post by zavrzlama »

Neću više majke mi, trebao sam ostat na procentu poskupljenja plina, a kad izađu na ulice--otićemo skupa da ih brojimo i gađamo jajima, ti brojke a ja gađam

Meni si dao laksi posao :D

Sad ozbiljno...

Srbi nikad nece izaci na ulice protiv Dodika ...dokle god on rusi BIH i obecava spajanje sa Srbijom ..zna srpski narod u BIH da Dodik vara ,krade.laze ,mrzi BIH itd....ali ono sto on obecava a za sta su oni ginuli u prosloj agresiji na BIH, je dovoljan kapital Dodiku da ih puno ne interesuje njegova kradja i sticanje enormnog bogastva...onog momenta kad bar 1/3 srba u BIH spozna da nema podjele BIH i da rs nije exkluzivno vlasnistvo srba ,onda ce oni izaci na ulice da protestvuju protiv skupoce.Dodikove kradje itd...znaci Dodik krade ali i odradjuje ono za sta je postavljen(rusi BIH i stvara privid nemogucnosti zajednickog zivota)

Dok na drugoj strani tkz. probosanski orijentisani politicari ..kradu istom zestinom ko Dodik ali nemaju rezultate svog rada(ocuvanja BIH, guranja reformi)..i onda se stice utisak da je Dodik bolji politricar i ekonomista od kolega u fedraciji..nije..nego Dodik ima vecu podrsku svog naroda jer je lakse rusit BIH sa ovakvim Dejtonskim sporazumom..nego cestitim politicarima(ala Komsic,Lazovic,Bojic)boriti se za BIH sa tim istim nakaradnim Dejtonom..to je trik..lako je reci Sarajevo je Teheran..treba reci pozivam srbe da se vrate u Sarajevo i pozivam bosnjake da se vrate u Visegrad...ali to je politicko samoubistvo Dodiku i slicnim...

Koristenje ovakvog Dejtona za rusenje drzave i manipulacije i nije potrebna neka pamet...sacuvat drzavu i gradit suzivot i pomirenja sa ovakvim Dejtonom je nemoguca misija..tu lezi snaga onih koji ruse BIH ali ne zadugo....otici ce i kolijevka :D
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#35

Post by Poglavica »

Nesto razmisljam. Zna li itko koliko Rusi imaju onih starih atomskih raketa jos kojih bi se rado rijesili.
StarScream
Posts: 138
Joined: 05/02/2008 15:17
Location: Otocje

#36

Post by StarScream »

Ne bi me cudilo da je i ovaj ispalio koji rafal po Sarajevu.
Svi su oni u glavu :zzzz:
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#37

Post by dr.gog »

:) dragi moji ja mislim da nas ta budala od diplomate ne treba previše tangirati,fakat.
Nek igra kazačok sa Mirom Marković i Markom Miloševićem kojima je friško dat azil u demonkratskoj Rusiji,....samo lagano :D
ogranicenkoterasa
Posts: 19
Joined: 26/01/2008 09:29

#38

Post by ogranicenkoterasa »

Maystor wrote:Bilo bi dobro da se RS pokusa odvojiti putem referenduma o otcjepljenju. U ratu koji bi time nastao, Srbi bi jedino mogli zadrzati dijelove uz Drinu i granicu sa Srbijom, a sve ovamo zapadno od Brckog bi zavrsilo kao i R.S.Krajina u Hrvatskoj. Dodik, nemoj nam majke ti vise prijetiti referendumom, nego ga sto prije i raspisi. Pa da ovo vise rijesimo

E moj majstore... koje god djelove da bi srbi zadrzali to bi znacilo nestanak bosne!

TrEBA BITI PAMETaN I OPREZAN jer se ovoga puta srbi ne zajebavaju!
seiko22
Posts: 896
Joined: 11/11/2006 04:27
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

#39

Post by seiko22 »

Contre feux wrote:foodoo

.

--------------------------------------


-----------------------------------

.
----------------------------------

dr. gog

[----------------------------------------------




---------------------------

I jedno je sigurno-Bošnjaci su htjeli da se otcijepe od SFRJ i to su i dobili. Nemojte misliti da Srbi nemaju prava na isto to.
Sviđalo se to vama ili ne, i ja sam ljudsko biće( ma koliko pokušali da me dehumanizujete ovom pričom o genocidnoj tvorevini), nikoga nisam ubio i niko nema pravo da me tjera da živim u državi koju ne prihvatam.Ako vi želite da sprovodite Miloševićevu taktiku,samo izvolite.
E, odlicno napisano!! Samo mi sad na osnovu istih argumenata objasni, zasto, i kako bih ja, koji sam se rodio i odrastao u Istocnoj Bosni, gdje pretke ne pamtimo da su "odnekud dosli", trebao mojoj djeci objasniti, da je to sad rEPUBLIKA sRPSKA!! Ili tzv, "cetnicka drzava"! ??
p.s. i "usput", ne prihvatam tezu, da je "Bosna samo Sarajevo"! 8-)
seiko22
Posts: 896
Joined: 11/11/2006 04:27
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

#40

Post by seiko22 »

Contre feux wrote:Nažalost, stoji ono što je Jovan Cvijić rekao prije svih balkanskih ratova(parafraziram):
Mira na Balkanu neće biti dok granice ne budu povučene etnički, ma koliko one neprirodno izgledale geografski.


SAD napadnu Irak 1990-1. , Saudijska Arabija i Ujedinjeni Emirati joj daju technic support, a da Amerika vrati ''dug'' tako što će podržati fundamentalistu Izetbegovića u tamo nekoj maloj balkanskoj zemlji.
osim toga, ujedinjenoj Njemačkoj je lakše da kontroliše male nedorasle državice nego nekog ko je ozbiljna konkurencija.
Sad samo treba isfinansirati potpune marginalce i ekstremiste i rat je neminovnost-taktika SAD i Njemačke od Hrvatske do Ukrajinske narandžaste revolucije.
A uvijek nađu neke korisne idiote, koji eto još pomisliše da im se ispunjava islamska deklaracija, a ne da su samo korisni idioti.
Granice su promijenjene zbog rata i mi nažalost moramo da živimo sa tim.
Ja, cudan ste vi spoj!! Hajde, objasni mi, kakvu vezu bi napravio izmedju Ante Markovica, od'89-91, te Amerike i "islamske deklaracije"!!
p.s. ocekujem "interesantan" odgovor!! 8-)
smayo
Posts: 141
Joined: 26/01/2008 11:17

#41

Post by smayo »

osim toga, ujedinjenoj Njemačkoj je lakše da kontroliše male nedorasle državice nego nekog ko je ozbiljna konkurencija.
e jest Jugoslavija bila konkurencija. stara srpska prica.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#42

Post by Klodovik »

Contre feux wrote:Nažalost, stoji ono što je Jovan Cvijić rekao prije svih balkanskih ratova(parafraziram):
Mira na Balkanu neće biti dok granice ne budu povučene etnički, ma koliko one neprirodno izgledale geografski.


SAD napadnu Irak 1990-1. , Saudijska Arabija i Ujedinjeni Emirati joj daju technic support, a da Amerika vrati ''dug'' tako što će podržati fundamentalistu Izetbegovića u tamo nekoj maloj balkanskoj zemlji.
osim toga, ujedinjenoj Njemačkoj je lakše da kontroliše male nedorasle državice nego nekog ko je ozbiljna konkurencija.
Sad samo treba isfinansirati potpune marginalce i ekstremiste i rat je neminovnost-taktika SAD i Njemačke od Hrvatske do Ukrajinske narandžaste revolucije.
A uvijek nađu neke korisne idiote, koji eto još pomisliše da im se ispunjava islamska deklaracija, a ne da su samo korisni idioti.


Granice su promijenjene zbog rata i mi nažalost moramo da živimo sa tim.
A koje su to granice promijenjene?
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#43

Post by dr.gog »

:D :D nije li ono bilo riječi o Ruskom Ambasadoru u Natou izvjesnom...kako se ono zvaše.... :D i šta je ono kvragu izjavio? :D
smayo
Posts: 141
Joined: 26/01/2008 11:17

#44

Post by smayo »

kako ih nije sramota govoriti o nezavisnosti RS dok ostaju bez Kosova. Zar se kolijevka srpstva nece braniti?
da li oni to prizeljkuju nezavisnost Kosova?
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#45

Post by MuaDib »

Hajde da malo analiziram, avanturu zvanu nezavisna Republika Srpska?

Kao prvo po Daytonu, RS nema pravo na izdvajanje iz BiH, automatski taj akt je neustavan!
Zar mislite da će Hrvatska dozvoliti da ima granicu Srbije, 100-zinjak km od Zagreba, jasno da neće!
Dalje Rusiji ne pada napamet priznati nezavisnost RS, jer se zbog istog principa protivi i nezavisnosti Kosova, dakle neće se posrati sama sebi usta!
EU neće priznati RS, kao ni SAD, koje u svakom trenutku mogu poslati kažnjeničke ekspedicije na RS secesioniste?
Zar vi mislite da će Dodik, žrtvovati sebe za RS, pa jasno je da neće?

Dakle šanse za ovaj potez su minimalne, tako da će Dodik vjerovatno usporiti svaki napredak BiH, ali pod pritiskom će popustiti?
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#46

Post by Leonid Breznjev »

@arzty, poznavanje materije i cinjenica ne zaustavlja i ne sprijecava ignorantnost.. :)
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#47

Post by Leonid Breznjev »

eto ga, tema vam je ociscena! sad slobodno, lju'cki i demokratski diskutirajte! :D




P.S. ako se budete svadjali, sram vas bilo! :D :D
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#48

Post by artzy »

Arslan wrote:eto ga, tema vam je ociscena! sad slobodno, lju'cki i demokratski diskutirajte! :D




P.S. ako se budete svadjali, sram vas bilo! :D :D


Pa kad smo vec kod toga - malo koga zanima sta misli ruski poslanik... :lol:
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#49

Post by Leonid Breznjev »

zanima.. mene.. :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#50

Post by Maraschino »

artzy wrote:
Arslan wrote:eto ga, tema vam je ociscena! sad slobodno, lju'cki i demokratski diskutirajte! :D




P.S. ako se budete svadjali, sram vas bilo! :D :D


Pa kad smo vec kod toga - malo koga zanima sta misli ruski poslanik... :lol:

ja ipak mislim da je on malo vise popio :D
Post Reply