Zasto nacionalisti mrze SDP?

Post Reply
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#76

Post by xon_sa »

komeba wrote:
xon_sa wrote:
komeba wrote:bit teme je-zasto SDP mrze nacionalisti sa sve tri strane vise nego sto se mrze medusobno? Zasto Hasan Cengic kaze da SDA niposto ne smije sa SDP-om u koaliciju,ali se ne protivi koaliciji sa SNSD-om,SDS-om..Zasto Dodik kaze da dok je on na vlasti nece nikada sa SDP-om u koaliciju,ali bez problema je u koaliciji sa SDA i SBiH?
Pa to nije nista posebno i nista karakteristicno za BiH. Desnica i ljevica se nikad nisu voljele. U principu cilj ljevice svugdje je da potisne desnicu u stranu, a to im ne odgovara, bez obzira na "boju".
Ali zar nije desnica u BiH bazirana na borbi protiv "onih tamo"? SDA i SBiH plase narod cetnicima i ustasama tj. separatistima,HDZ plasi narod unitaristima i cetnicima,a SNSD i SDA plase narod unitaristima i ustasama.

Ali oni su svi zajedno u koaliciji,a jedini s kim ne bi u koaliciju je SDP.
Stani malo, jel tebi ovo stvarno nije jasno ili samo pitas ono retoricki, radi diskusije? Naravno da je kod njih sve bazirano na "borbi protiv onih tamo", ali oni jedino tako opstaju. Kada bi se narod okrenuo nenacionalnim strankama onda bi svi oni izgubili.

Zalosno je samo sto se malo vise energije ne ulaze u to da vise hrvata i srba glasa za gradjanske stranke, koje na "odredjenim dijelovima BiH" skoro pa ne postoje.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#77

Post by klixober »

xon_sa wrote:
komeba wrote:
xon_sa wrote: Pa to nije nista posebno i nista karakteristicno za BiH. Desnica i ljevica se nikad nisu voljele. U principu cilj ljevice svugdje je da potisne desnicu u stranu, a to im ne odgovara, bez obzira na "boju".
Ali zar nije desnica u BiH bazirana na borbi protiv "onih tamo"? SDA i SBiH plase narod cetnicima i ustasama tj. separatistima,HDZ plasi narod unitaristima i cetnicima,a SNSD i SDA plase narod unitaristima i ustasama.

Ali oni su svi zajedno u koaliciji,a jedini s kim ne bi u koaliciju je SDP.
Stani malo, jel tebi ovo stvarno nije jasno ili samo pitas ono retoricki, radi diskusije? Naravno da je kod njih sve bazirano na "borbi protiv onih tamo", ali oni jedino tako opstaju. Kada bi se narod okrenuo nenacionalnim strankama onda bi svi oni izgubili.

Zalosno je samo sto se malo vise energije ne ulaze u to da vise hrvata i srba glasa za gradjanske stranke, koje na "odredjenim dijelovima BiH" skoro pa ne postoje.
Stvarno mi nije jasno da mnogo Bosnjaka vise mrzi SDP od stvarnih rusitelja drzave i stvarno mi nije jasno da "oni tamo" nacionalisti vise mrze SDP nego "ove ovdje" nacionaliste.
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#78

Post by xon_sa »

Ja mislim da barem kod bosnjaka nema toliko onih koji mrze SDP. Vecinu vjerovatno iritira zlatko, a ne cijeli SDP niti ideja socijaldemokratije. U ostalom vec se vidjelo po izbornim rezultatima da ima dobar broj bosnjaka koji je eto i glasao za SDP, a onda kad vise nisu mogli da prepoznaju svoje interese u njihovom radu i njegovim vodjama, jednostavno nisu glasali ili su glasali za druge stranke. Tesko da se to moze nazvati mrznjom. U ostalom mnogi ovdje navode Avaz kao primjer nekog bosnjaskog anti-sdp stava, a zaboravljaju njihove nekadasnje dobre odnose.

Istupi kao sto je onaj maloprije spomenuti sa uporedjivanjem boraca sa cetnicima i aktivnosti odredjenog dijela clanstva (pa i na ovom forumu) koji idu u pravcu stava "ako ti se ne svidja idi glasaj za nacionaliste" ili "ko si ti da nam to govoris, gdje si na sastancima" ili "sta si to ti uradio" ili "jel ti to hodza rekao" i sl. sve vise ljude odbijaju od SDP-a i cine ga sve manje strankom socijaldemokratske orijentacije. Ne smije se dozvoliti da socijaldemokratija predstavlja samo sinonim komunizma, to bi zaista bila velika steta. Takodje stav dijela clanstva foruma i stranke koji pljuju i ismijavaju vjernike sigurno ne pomaze popularnosti, kao ni negiranje bosnjaka kao nacije. Jedino se kod nas, cini mi se, stvara ova tako stroga i licna odvojenost socijaldemokrata od vjernika. Mislite da je na zapadu problem ako neki clan neke stranke socijaldemokratske orijentacije ode u crkvu nedjeljom? Cisto sumnjam. Dok bi kod nas u najmanju ruku za slican gest bio gledan ispod oka, da ne kazem sta vise.

Sto se tice stava stranaka, to sam vec rekao, to je lako objasniti. Jedini uslov opstanka na vlasti nacionalnih stranaka, u uslovima kada ima vrlo malo bilo kakvog napretka, jeste stvaranje atmosfere straha, a u tom slucaju jedni drugima najvise odgovaraju.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#79

Post by mostarac »

jasko_ja wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
jasko_ja wrote:Da li ima veze s kim su bili u koaliciji kada je "najlepsi" invalide u kolicima uporedio sa onim istim koji su ga gadjali u banjaluci - Ferhadija (Cetnici)
Tu su bila dva covjeka u kolicima a ostalo su bili uglavnom krezubi propaliteti koji se kriju iza boracke populacije.
Bez uvrede, ali nevjerovatno je lako prepoznati simpatizere ili clanove nekada i moje stranke. Zar je tesko priznati da se pogrijesilo???????
Niko me nece nikada ubjediti da je izjava u tome trenutku i na tom mjestu bila neodmjerena, suvisna, politicki pogresno...
Lagumdzija nije svetac i sam sam pisao o njemu i njegovom ponasanju, ali u tom trenutku ta izjava o kojoj govoris je bila ispravna, pravi odgovor i upucena na pravu adresu i sto je najvaznije bila je potpuno istinita.
Nikakvi borci tu nisu bili nego vehabijska balavcad iz studentskih domova u sarajevu od kojih mnoge i licno poznajem, koji su u toku rata malte ne jos sisali i koji su u toku rata bili klinje koje su se igrale ta-ta ukoliko su imali tu mogucnost da ne puca oko njih. Nije tu bilo boraca, nego masa vehabija i Lagumdzija je imao potpuno pravo da im kaze to sto im je rekao i rekao im je istinu, a to je da su ga isti takvi gadjali u banjaluci, jer jesu. Ja razliku izmedju vehabije i cetnika vidim u tome samo sto su ovi drugi imali vise prilike da se krvi napiju, ali mentalni sklop je isti zvao se on Sulejman ili Jovan zajednicko im je da su krvozedna govna i kukavice.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#80 Re: Zasto nacionalisti mrze SDP?

Post by edinbug »

komeba wrote:
ragib wrote: bosnjaci nebi dali glas vise SDP-u iz tog razloga.
Kada su bili na vlasti nisu nista pozitivno napravili kao i ovi danas.
Ali ovim danas cemo dati glas zato sto..? (su "nasi")
Ipak mislim da ne mozes godinu dana njihove vlasti uzeti kao nesto mjerodavno.Za bilo koje ozbiljnije promjene u drzavi potrebno je vise godina,zato i traje mandat vlasti 4 godine.
I meni nije jasna ta logika kod bosnjackih nacionalista-sa SDP-om niposto u koaliciju.Ali zato su svi rusitelji drzave dobrodosli.


Bosnjacki nacionalisti (kao i Avaz) se ponajvise plase SDP-ovog obracuna sa kriminalom, pa sami ste svjedoci koliko se boje uvodenja zakona o oduzimanju nelegalno stecene imovine.
Mozemo mi pricati sta hocemo, ali dok nas nacionalisti svih boja plase o navodnoj ugrozenosti, oni nesmetano rasparcavaju i ono malo imovine sto je ostalo. SDP i jos neke stranke kao BPS, Liberali se protive tom konceptu, ali NAROD bira to sto imamo. Dobro je rekao neko vece Galijasevic kako ce Srbin glasati trbuhom kada mu Silajdzic ukida RS, kao i Bosnjak kako da glasa za dvije stpoe PDV-a, bolji zivot i sl. kada mu Dodik hoce da otcijepi dio BiH. Jos kada dodamo reisa, kardinala i ostala govna imamo to sto imamo.
A ovi dusebriznici SDP-a koji pisu ako ode Zlatko ja bih glasao za SDP, mislim da ih vecina govori neistinu, jer bi opet nasli razlog da ne glasaju za SDP.
User avatar
jasko_ja
Posts: 444
Joined: 10/07/2005 21:14

#81

Post by jasko_ja »

mostarac wrote:
jasko_ja wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Tu su bila dva covjeka u kolicima a ostalo su bili uglavnom krezubi propaliteti koji se kriju iza boracke populacije.
Bez uvrede, ali nevjerovatno je lako prepoznati simpatizere ili clanove nekada i moje stranke. Zar je tesko priznati da se pogrijesilo???????
Niko me nece nikada ubjediti da je izjava u tome trenutku i na tom mjestu bila neodmjerena, suvisna, politicki pogresno...
Lagumdzija nije svetac i sam sam pisao o njemu i njegovom ponasanju, ali u tom trenutku ta izjava o kojoj govoris je bila ispravna, pravi odgovor i upucena na pravu adresu i sto je najvaznije bila je potpuno istinita.
Nikakvi borci tu nisu bili nego vehabijska balavcad iz studentskih domova u sarajevu od kojih mnoge i licno poznajem, koji su u toku rata malte ne jos sisali i koji su u toku rata bili klinje koje su se igrale ta-ta ukoliko su imali tu mogucnost da ne puca oko njih. Nije tu bilo boraca, nego masa vehabija i Lagumdzija je imao potpuno pravo da im kaze to sto im je rekao i rekao im je istinu, a to je da su ga isti takvi gadjali u banjaluci, jer jesu. Ja razliku izmedju vehabije i cetnika vidim u tome samo sto su ovi drugi imali vise prilike da se krvi napiju, ali mentalni sklop je isti zvao se on Sulejman ili Jovan zajednicko im je da su krvozedna govna i kukavice.
Zelis da mi kazes da na okupljanju nije bio niti jedan invalid ili borac???? Mozes li mi onda reci taj tacan broj "vehabija i Al-kaide" koji su bili na skupu, jer si siguran da nije bio niti jedan borac????? Da li je meni drago sto su vehabije ratovale u ovom ratu ili zasto postoje u ovolikom broju - NE(mada i dalje mislim da je taj broj mizeran u odnosu na poklonike cetnickog ravnogradskog pokreta). Medjutim posto pisemo o ozbiljnim stvarima ne zelim davati neke pretpostavke ko je imao vise prilike da se napije krvi i slicno. Znam ko je mene "mezio" haman cetiri godine u ovom gradu, znam zbog koga sam vodu i drva nosio uz stepenice, znam ko mi je iskljucivao struju, znam ko je ubio moje drugove i komsije iz snajpera sa sopinga, znam ko je granatirao moj neboder, znam zbog cega se i sada trzam i zasto mi srce stane, kada klinci bace petardu, a sada me samo nemoj te pokusati ubijediti da je to sve zbog vehabija. E zato su mi manje mrski nego cetnici.
_BosanaC wrote:
jasko_ja wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Tu su bila dva covjeka u kolicima a ostalo su bili uglavnom krezubi propaliteti koji se kriju iza boracke populacije.
Bez uvrede, ali nevjerovatno je lako prepoznati simpatizere ili clanove nekada i moje stranke. Zar je tesko priznati da se pogrijesilo???????
Niko me nece nikada ubjediti da je izjava u tome trenutku i na tom mjestu bila neodmjerena, suvisna, politicki pogresno...
Isto kao sto je nevjerovatno jednostavno prepoznati ove druge :D

A ne cuh jos nikad od '92. da ste priznali da ste pogrijesili ;) Pa cak ni u amnestiranju SDS-a :D
Mi? Ko mi? I da li sam ja medju ovim drugim, a onda ko su ti drugi?
Nevjerovatno, ako nisi sa njima, onda si protiv njih. Mora da nisi procitao dobro ovo sto komentarises. Rekao sam nekada i moja stranka, ali to ne znaci da ako nisam simpatizer SDP, da sam u nekoj drugoj stranci. A sta da i jesam. Da li ne valjajue recimo ni Liberali, a beli su i oni vasi neprijatelji.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#82

Post by dr.gog »

A ne cuh jos nikad od '92. da ste priznali da ste pogrijesili ;) Pa cak ni u amnestiranju SDS-a :D

:D Jedinstvo ideje Socijaldemokracije u Bosanaca :D Liebe BosanaC,možeš li i ovdje prisutnima preporučit kakvu lektiru kontra pranja mozga,odviše si ogorčen u postovima ,pa te sugovornici proglasiše za arhineprijatelja Populacije Boračke,onaj dan je Utemeljiteljev duh lebdio nad platoom ispred Izvršnog Vijeća.
No "arogantni staljinist-od-čijeg-odlaska-zavisi -spas-SPD_a"nažalost,profesorski drsko je ignorirao Fahrine Čarolije i hladno odjebao skupinu na platou.O,kakva drskost nečuvena,kakav uzlet za Avazov tiraž,kakvi vitamini za vjerne učenike Malog Zmaja...

prepucavanje na stranu....Jasko,čini mi se da si fulio glede onog nedogađaja na platou.Pokušaj naći snimak,ja ga doduše imam na poslu--ali samo na vrpci.Čista jebena manipulacija i nekolicina meni od ranije poznatih protuha.
I ja proživih pomenuta vremena,čega se sjećam samo nužno,ne veličajući samu činjenicu vlastite borbe kontra mrskog&zlog agresora-s puškom.Kao ni nosanje kanistera...Uostalom zlo mi je naposlijetku od silnog kukanja prevarenih&izdanih...svidjelo vam se ili ne,ima par činjenica u vezi SDP-a koje se ne mogu pomesti metlom Avaza(a dosta ih je pometeno paljenjem ovakvih polemika--znači Fahro uspjeva Goebelsovskim ponavljanjem).
Što se tiče lika samog šefa stranke i njegova života,zaista je postalo ogavno slušati toliku količinu bljuvotina i podmetanja.Ne gledajmo sad napisano na trenutak----samo obratite pažnju na dvoličnost samog motiva,te ogroman broj manipulacija najčešće banalne prirode,u samim tekstovima..ta bolesna učestalost ...

Ljudski gledano...zar nije moguće primjetiti patološku mržnju čovjeka koji je vlasnik novine Avaz naspram jednog akademskog profesora.
Proučavajući metode sklapanja profila u javnoj komunikaciji,zaključio sam da je najčešće u pitanju jedna bolesna sujeta i inat,a katkada i paranoja--i to kao medicinski slučaj.
Čitavu priču o SDP-u u zadnje vrijeme zapravo konstruira mali krug ljudi,tehnički rečeno--kvalitetnih novinara u jednoj dnevnoj novini.Bizarno samo po sebi.
Ti ljudi su odani svom poslodavcu,i čitave konstrukte izrađuju ne zbog vlastite mržnje naspram šefa SDP-a,već jednostavno zbog plate(Radončić nije škrt čovjek) te snishodljive lojalnosti koja je uvjet da ostanu u uredničkom vrhu novine
.Dakle,ne radi se o sukobu ideje socijaldemokratije sa pogrešnim vođenjem jedne soc.dem.stranke---odn.šef stranke kontra same ideologije i članstva&simpatizera.
Mišljenja sam da je u pitanju patološki uzrokovana mržnja i inat ---borba ličnosti za utjecaj u javnosti.Odatle dolazi feljtonsko vrbovanje raznih mirnesa,avdića,komšića,te alkoholom uzrokovano konvertovanje cijenjenog prof.Durakovića.Jedan čovjek je postao samoproglašeni nosilac razvoja medijske scene,i u svojoj isključivosti udara na sve bez obzira na cijenu.
Projekat Avaza,jedne zaista dobro organizovane novine sa podosta kvalitetnog kadra,postao je sujetom i paranojom svog osnivača,najjače oružje desničarske scene u BiH.Time je ,sve radi puke osvete,Radončić postao radikalna desničarska marioneta u rukama zavađenih bošnjačkih političara-biznismena.Pri tom nije ispao glup glede novca,već je strahovito zaradio i dao kruh stotinama zaposlenih u Avazu(što je vrijedno respekta).

I šta je sad trenutni problem sa SDP-ovim sukobom sa čitavom desnom scenom?
Po meni,i mojim skromnim saznanjima,stvar je sporosti i plašljivosti,te učmalosti glavnih ljudi stranke,posebno u Sarajevu--po obrascu "mi smo bogom dati da predstavljamo sd-emokraciju...baš ovako..ne čineći ništa..već samo lajući".Za to vrijeme ideološki protivnici rade punom parom u svom interesu,koristeći bolesnu opsjednutost Fahrudina Radončića Zlajom Lagumdžijom.To je začarani krug,to je šablon za eutanaziju SDP-a---borba bolesnih sujeta.Tu socijalni programi i ideologija socijalne države padaju u drugi plan.SDP razara sam sebe nečinjenjem i pasivnošću,a Avazovi pitbulovi i paranoični vlasnik su tipični za ovo vrijeme mržnje,isključivosti,formalizma i ulizištva.
Pravi kancer će nastupiti kada jastrebovi konačno uspiju nagovoriti Utemeljitelja da se kandiduje,to je jedini preostali kalibar u arsenalu te tajkunske i političko kriminalne bagre koja okružuje planetu Avaz...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#83

Post by _BosanaC »

jasko_ja wrote:
_BosanaC wrote:
jasko_ja wrote: Bez uvrede, ali nevjerovatno je lako prepoznati simpatizere ili clanove nekada i moje stranke. Zar je tesko priznati da se pogrijesilo???????
Niko me nece nikada ubjediti da je izjava u tome trenutku i na tom mjestu bila neodmjerena, suvisna, politicki pogresno...
Isto kao sto je nevjerovatno jednostavno prepoznati ove druge :D

A ne cuh jos nikad od '92. da ste priznali da ste pogrijesili ;) Pa cak ni u amnestiranju SDS-a :D
Mi? Ko mi? I da li sam ja medju ovim drugim, a onda ko su ti drugi?
Nevjerovatno, ako nisi sa njima, onda si protiv njih. Mora da nisi procitao dobro ovo sto komentarises. Rekao sam nekada i moja stranka, ali to ne znaci da ako nisam simpatizer SDP, da sam u nekoj drugoj stranci. A sta da i jesam. Da li ne valjajue recimo ni Liberali, a beli su i oni vasi neprijatelji.
Znas ti i ko su prvi i ko su drugi vrlo dobro ;) Meni su, licno, jednako mrski svi koji prosipaju suplju i demagogiju, pa taman i u GO SDP sjedili.

Cinjenica je da je kompletna ova tema zasnovana na nekakvoj zamjeni teza, kao sto nam je i sve ostalo zasnovano na toj istoj zamjeni teza. S bilo kim, o bilo cemu, da pricas, nebitno bio to forum, u cetiri oka, u drustvu, stvorene su norme i pravila koja te svrstavaju ili medju 'nashe' ili medju 'njihove'. Reci nesto protiv hiperprodukcije dzamija - islamofob si. Reci nesto kontra Alije - cetnik si. Mogao si proliti ne znam koliko krvi za ovu drzavu, ali ove dvije stvari su sasvim dovoljne da budes i islamofob i cetnik. Reci nesto kontra aktuelne Bosnjacke politike, koja i tebi kroji kapu - mrzis Bosnjake. Jebo to sto ti ni Srbi ni Hrvati nemaju nista s tobom, jebo to sto lajanje na njih je pucanje u prazno, jebo to sto mogu srati o Cedi Jovanovicu koliko god hocu da zaboli i mene qrac za Cedu i Cedu za mene jer moja prica i njegova prica nemaju nikakve veze. Ne diraj 'nashe', pa da su do za vrat posrani, i dobar si. Onda mozes biti i patriota, i pricati kako volis ovu drzavu, a najvise je vole po svoj prilici oni koji je najvise kradu.

Zlatkova vila na Poljinama (a interesantno je da se nikakav sud ne bavi tom pricom, iako je Zlatko marginalna totalno licnost u bilo kojem sistemu odlucivanja u drzavi, je vece zlo od svih zala iza rata, od amnestije SDS-a, konstantne koalicije zastitnika Bosnjackih interesa sa onima koji su pokusali da istrijebe te iste Bosnjake, od svog lopovluka Nedzada Brankovica, od svog lopovluka Mije Brajkovica, od Hecinog lopovluka, i da ne nabrajam dalje jer ovako mogu do u nedogled. Jok, ovo je drzava, narod i mentalitet gdje je problem u onome ko nema ni priliku da pravi problem, a kao referenca mu se uzima period gdje je sjedio skupa na vlasti sa onima koji su i dan danas na vlasti, gdje nije imao mogucnost ni sam da odlucuje.

E kako nam je - da Bog da nam jos gore bilo, pa valjda narod nekada dodje pameti. Dok je kafe, cigara, i dok se moze nasuti pet maraka goriva u 30 godina staro auto - mi zadovoljni. I navece legnemo spavati sretni jer nas jebu nasi. To je samo bitno u ispranim mozgovima.

Sto se tice LDS-a, sorry drug, ali ne znam da su icim pokazali do sada da su ozbiljna stranka, da ne spominjem period prije gospodje Tanovic, kada su sjedili u vlasti i lizali supak istim tim lopovima koje prethodno nabrojah. I sada kada vidim pojedine likove oko Lamije najezim se, ali OK, recimo da se ljudi mjenjaju, iako ih licno poznajem vise nego dobro, i recimo da u toj prici nisu onakvi kakvi su inace u zivotu.

U ovoj drzavi je najskuplji prekrsaj. Krivicno djelo je vise nego dobrodoslo, a sto vise miliona zavrnes to je manja sansa da ces ikada odgovarati za tako nesto. A za to je, takodje, SDP kriv.

I ne mogu, zaista, da shvatim, da covjek u samom naslovu teme navede ZASTO NACIONALISTI MRZE SDP, i da se onda nadje neko ko u svojim ocima nije nacionalist da se pravda i da poziva na nekakvu politicku korektnost??? Ja zaista ne vidjeh da je iko napisao da su nacionalisti SVI koji mrze ili nisu simpatizeri SDP-a, a ti dobro procitaj sve ostale postove, pa ce ti biti vjerovatno jasno o cemu pricam.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#84

Post by edinbug »

Ja vec nekoliko puta pisem da je ova teza: SDP bez Zlatka moze pobijediti nije tacna. Siguran sam da bi se taj broj kretao +/- 10000 glasova, sto je samo jedan mandat u parlamentu BiH.
Sta vi mislite da bi odlaskom Zlatka sa cela Partije, Avaz blagosivao SDP, malo morgen. Ustvari, mozda i bi ako bi SDP promijenio svoj polticku platformu koja izmedu ostalog nudi Zakon o oduzimanju opljackane imovine i sl. Taj i slicni zakoni su u stvari osnovni problem Radoncicu i slicnima. Zasto ja ovdje spominjem Avaz, jednostavno jer je Avaz glasnogovornik svog utemeljitelja, Reisa, Silajdzica i svekolike bagre oko njih.
Odlazak Zlatka znaci samo jedno, a to je pobjeda mafijaskog koncepta na celu sa Radoncicem i slicnima, da li je to sto biste zeljeli ?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#85

Post by _BosanaC »

edinbug wrote:Ja vec nekoliko puta pisem da je ova teza: SDP bez Zlatka moze pobijediti nije tacna. Siguran sam da bi se taj broj kretao +/- 10000 glasova, sto je samo jedan mandat u parlamentu BiH.
Sta vi mislite da bi odlaskom Zlatka sa cela Partije, Avaz blagosivao SDP, malo morgen. Ustvari, mozda i bi ako bi SDP promijenio svoj polticku platformu koja izmedu ostalog nudi Zakon o oduzimanju opljackane imovine i sl. Taj i slicni zakoni su u stvari osnovni problem Radoncicu i slicnima. Zasto ja ovdje spominjem Avaz, jednostavno jer je Avaz glasnogovornik svog utemeljitelja, Reisa, Silajdzica i svekolike bagre oko njih.
Odlazak Zlatka znaci samo jedno, a to je pobjeda mafijaskog koncepta na celu sa Radoncicem i slicnima, da li je to sto biste zeljeli ?
Problem i jeste, u svemu ovome, da neko ocekuje da Avaz blagoslovi nekoga i Reis na hutbi kaze koju dobru pa da bi dobri Bosnjo glasao za toga. SDP da je najgori na svijetu, da ovo dvoje krenu vaziti pozitivno o njemu, dobri Bosnjani bi svi, bez pardona, glasali za taj isti SDP.

Da ne spominjemo da bi to bilo dno dna - cist' dokaz ko i kako postavlja i skida vlast.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#86

Post by pitt »

a cisto iz znatizelje......sta to zlaja doprinosi SDPu.....pa je stolica toliko sveta? :?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#87

Post by _BosanaC »

pitt wrote:a cisto iz znatizelje......sta to zlaja doprinosi SDPu.....pa je stolica toliko sveta? :?
Zlaja trenutno ne doprinosi SDP-u ni 5% koliko bi doprinjeo onima koji ga najvise kude kada bi tu istu fotelju napustio. A najvise ga kude upravo oni koji s SDP-om nemaju nista.
TVRTKO_Bosanski
Posts: 107
Joined: 10/06/2007 02:49

#88

Post by TVRTKO_Bosanski »

pa kad vidi covjek kakva su opozicija nekako mu drago sto nisu na vlasti.
kakva je sdp opozicija. ma nakacim ja ovakvu opoziciju.
pa nacionalisti koji vladaju 15 godina ne mogu se tek tako vjetrom otpuhati.
treba zapeti, sjesti napraviti program, plan akcije, uci malo u narod raspitati se kako sta. treba narod pitati sta ih zulja kod ove vlasti pa onda po tim zicama udariti zestoko i bez prestanka. ma vlasti se ne treba dati da dise. vlast ce funkcionisati samo onda kad se bude bojala opozicije.
kad se bude bojala da ne ostane bez fotelja i privilegija.
a SDP ko mrtav konj. nista. veliko nista.
sta ubogi narod po selima zna sta je socijaldemokratija. radi toga niko te nece zaokruziti na papiricu.
a sto pise avaz. pa neka pise. jel nema pravo. ima brate. jel pise istinu. naravno da ne pise. koje to novine pisu uopste bilo gdje.
ne znam samo sto vas toliko boli to sto avaz pise.
to je privatna novina i ima pravo da bude okrenuta ideologiJİ i politici kojoj god hoce.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#89

Post by pitt »

znaci radi dobrobiti stranke on nece da se "spusti" i dopusti malo svjeze krvi i ideja? Zanimljiv koncept :D:D
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#90

Post by dr.gog »

Znas ti i ko su prvi i ko su drugi vrlo dobro ;) Meni su, licno, jednako mrski svi koji prosipaju suplju i demagogiju, pa taman i u GO SDP sjedili.

Cinjenica je da je kompletna ova tema zasnovana na nekakvoj zamjeni teza, kao sto nam je i sve ostalo zasnovano na toj istoj zamjeni teza. S bilo kim, o bilo cemu, da pricas, nebitno bio to forum, u cetiri oka, u drustvu, stvorene su norme i pravila koja te svrstavaju ili medju 'nashe' ili medju 'njihove'. Reci nesto protiv hiperprodukcije dzamija - islamofob si. Reci nesto kontra Alije - cetnik si. Mogao si proliti ne znam koliko krvi za ovu drzavu, ali ove dvije stvari su sasvim dovoljne da budes i islamofob i cetnik. Reci nesto kontra aktuelne Bosnjacke politike, koja i tebi kroji kapu - mrzis Bosnjake.
Jebo to sto ti ni Srbi ni Hrvati nemaju nista s tobom, jebo to sto lajanje na njih je pucanje u prazno, jebo to sto mogu srati o Cedi Jovanovicu koliko god hocu da zaboli i mene qrac za Cedu i Cedu za mene jer moja prica i njegova prica nemaju nikakve veze. Ne diraj 'nashe', pa da su do za vrat posrani, i dobar si. Onda mozes biti i patriota, i pricati kako volis ovu drzavu, a najvise je vole po svoj prilici oni koji je najvise kradu.

Zlatkova vila na Poljinama (a interesantno je da se nikakav sud ne bavi tom pricom, iako je Zlatko marginalna totalno licnost u bilo kojem sistemu odlucivanja u drzavi, je vece zlo od svih zala iza rata, od amnestije SDS-a, konstantne koalicije zastitnika Bosnjackih interesa sa onima koji su pokusali da istrijebe te iste Bosnjake, od svog lopovluka Nedzada Brankovica, od svog lopovluka Mije Brajkovica, od Hecinog lopovluka, i da ne nabrajam dalje jer ovako mogu do u nedogled. Jok, ovo je drzava, narod i mentalitet gdje je problem u onome ko nema ni priliku da pravi problem, a kao referenca mu se uzima period gdje je sjedio skupa na vlasti sa onima koji su i dan danas na vlasti, gdje nije imao mogucnost ni sam da odlucuje.

E kako nam je - da Bog da nam jos gore bilo, pa valjda narod nekada dodje pameti. Dok je kafe, cigara, i dok se moze nasuti pet maraka goriva u 30 godina staro auto - mi zadovoljni. I navece legnemo spavati sretni jer nas jebu nasi. To je samo bitno u ispranim mozgovima.

Sto se tice LDS-a, sorry drug, ali ne znam da su icim pokazali do sada da su ozbiljna stranka, da ne spominjem period prije gospodje Tanovic, kada su sjedili u vlasti i lizali supak istim tim lopovima koje prethodno nabrojah. I sada kada vidim pojedine likove oko Lamije najezim se, ali OK, recimo da se ljudi mjenjaju, iako ih licno poznajem vise nego dobro, i recimo da u toj prici nisu onakvi kakvi su inace u zivotu.

U ovoj drzavi je najskuplji prekrsaj. Krivicno djelo je vise nego dobrodoslo, a sto vise miliona zavrnes to je manja sansa da ces ikada odgovarati za tako nesto. A za to je, takodje, SDP kriv.

I ne mogu, zaista, da shvatim, da covjek u samom naslovu teme navede ZASTO NACIONALISTI MRZE SDP, i da se onda nadje neko ko u svojim ocima nije nacionalist da se pravda i da poziva na nekakvu politicku korektnost??? Ja zaista ne vidjeh da je iko napisao da su nacionalisti SVI koji mrze ili nisu simpatizeri SDP-a, a ti dobro procitaj sve ostale postove, pa ce ti biti vjerovatno jasno o cemu pricam.
[/quote]


:thumbup: ...ovo ti je jedan od najboljih postova...čak štaviše biću bezobrazan da ga kopi pejst na par mjesta stavim.Sve što sam boldirao,stajem ti iza leđa u svakoj budućoj priči.
Imam i jedan prijedlog,onaj ko misli da ne treba na ovakav način reći stvari,neka skine rukavice,a i gaće..pa nek udara kao bosanac ili nek bude nat..aren svaki put kad sagne kičmu.Ja lično.drug,imam neka gledišta o životu drukčija od tebe,recimo kad pominješ svrstavanje.I ja bih najradije dao po ustima svaki put kad neko pravi i puni torove za odvajanje,pa onda uzme da ocjenjuje i procjenjuje nečiju lojalnost izmišljenim i ispraznim parolama.Ali ako sam ja prema drugima onakav,kao bih želio da su drugi prema meni,i prema tome mogu reći da sam korektan---onda hoću i da me se poštuje u toj mojoj iskrenosti.Mislim pod tim na opredjeljenja u političkom ,moralnom i vjerskom smislu.Ovo je tema o sukobu sujeta ustvari(zamoliću te da još jednom pročitaš moj post),ali sama postavka teme JESTE zamjena teza i na to sam i ja ciljao.
I ti također imaš napad tersluka(gori si od mene fakat),kad pričaš o ljudima koji se nesvjesno pravdaju jer,o bože,ne gotive SDP.Oni jesu licemjeri,ali nemoj odmah vadit palicu kao što inače radiš po defaultu.
Zaista,potrebno je mnogo truda u dijalogu s ljudima,i to se ,vjeruj mi,na koncu isplati kad-tad.Jasna riječ i uljudna riječ je jača od cinizma i sarkazma,kolko god mi živčani na glupost bili.Tu imamo ista stajališta,te se i ja upalim na neke brainwash-formule kao i ti.
Lično bih volio da neki na forumu više,mnogo više pišu,i to staloženije i još bolje,jer vjeruj mi da znam veoma pametne i pozitivne ljude,koji prate i poštuju naše anonimne postove,i iz njih nekad izvlače podloge za svoj rad.Nije baš toliko sve crno i bezvrijedno što se ovdje ukaže,tu se smijem izreći kao kompetentan jer sam u okruženju ljudi koji veoma mnogo rade na skupljanju i analizi svih ovih razarajućih mišljenja i djelovanja u miloj nam BiH.
Vrijeme je turbulencije na jednoj tek uspostavljenoj političkoj sceni,sa svim svojim porođejnim mukama,pa treba nekad bit strpljiv i odmjeren.I na kraju,lično se ne klanjam nikakvoj ljudskoj filozofiji ni šupljoj laži o poštenim vođama,niti vjerujem da ima neka zdrava politička struja u kojo bih mogao djelovati kao aktivista--bar zasad--ali priznajem da ne mogu ni puhati u ove desničarske moderne trube i njihove sluge.Dok ne nastupi vrijeme drugog načina razmišljanja,preostalo je da uzaludno nastavljam glasati za ugipsani i inertni SDP,svjesno se praveći idiotom...mea culpa!

p.s.lično---od malog broja forumaša očekujem bilo kakav respekt u vođenju postavljenih tema---volio bih da se taj respekt pojavi bar minimalno iskazan.Nadam se da razumiješ.Iskreni pozdrav,Dr.Gog.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#91

Post by edinbug »

TVRTKO_Bosanski wrote:pa kad vidi covjek kakva su opozicija nekako mu drago sto nisu na vlasti.
kakva je sdp opozicija. ma nakacim ja ovakvu opoziciju.
pa nacionalisti koji vladaju 15 godina ne mogu se tek tako vjetrom otpuhati.
treba zapeti, sjesti napraviti program, plan akcije, uci malo u narod raspitati se kako sta. treba narod pitati sta ih zulja kod ove vlasti pa onda po tim zicama udariti zestoko i bez prestanka. ma vlasti se ne treba dati da dise. vlast ce funkcionisati samo onda kad se bude bojala opozicije.
kad se bude bojala da ne ostane bez fotelja i privilegija.
a SDP ko mrtav konj. nista. veliko nista.
sta ubogi narod po selima zna sta je socijaldemokratija. radi toga niko te nece zaokruziti na papiricu.
a sto pise avaz. pa neka pise. jel nema pravo. ima brate. jel pise istinu. naravno da ne pise. koje to novine pisu uopste bilo gdje.
ne znam samo sto vas toliko boli to sto avaz pise.
to je privatna novina i ima pravo da bude okrenuta ideologiJİ i politici kojoj god hoce.


Na 90 % tvog reagovanja necu komentarisati, osim JEFTINA SUPLJA PRICA.
A ovo da je Avaz privatna novina i da mogu podrzavati ovu ili onu ideologiju ili politiku, to niko ne spori.Ko iole prati politiku, zna npr. da je Njujork tajms okrenut republikancima, a Vasington post demokratama, i to niko ne spori. Njujork tajms ce uvijek svojim citaocima prenijeti informacije vezane za demokrate, pa makar one bile pozitivne ili negativne, kao i druga novina. Medutim, nijedna od njih nece objaviti i to mjesec dana kampanjski, da je npr. neki Edvards planirao DRZAVNI UDAR, a da prethodno nema argumente. Ustvari neko to moze i objaviti, ali to bi za tu novinu vjerovatno znacio kraj. Dok, Avaz to moze (i jos mnogo toga), ne da mu ne fali dlaka s glave, nego jos i poveca tiraz ... Ako se sjecas kada je ta afera Zlatku bila montirana, 80 % citalaca Avaza je povjerovalo tome. Cuj to, to je isto kada bi citalac npr. Jutarnje lista (Hrv.) povjerovao, da je HV napala Rusiju i da su pred vratima Moskve.
Da ova nasa drzava ima pravosude, ko sto ga nema, taj isti Avaz bi bio pometan od silnih kazni i sl., a on dobije kaznu 100000KM, a toliki ima tiraz doduse petkom.
Kad si procitao, saopstenje neke organizacije SDP-a u Avazu, nikada od 2002-ite. Za razliku od Avaza, Oslobodenje npr. ce uvijek obavijestiti sta je rekao npr. Haris, ili Tihic ili Dodik ... iako je ono okrenuto ljevici vise, barem dok je Kurtovicka bila glavni urednik.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#92

Post by _BosanaC »

Koliko se sjecam, a sjecam se - pred zadnje izbore, od svih kandidata za Predsjednistvo - Avaz jedino nije predstavio SDP-ovog. Sto opet govori o Avazu, ali i o svoj ovoj prici.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#93

Post by dr.gog »

pitt wrote:a cisto iz znatizelje......sta to zlaja doprinosi SDPu.....pa je stolica toliko sveta? :?
pitt,pitanje njegovog statusa nije pokrenuo SDP ni članstvo,niti njegovi prijatelji i saradnici...čitav trip je konstrukt jedne bolesne i vrlo imućne sujete,mnogo veće od sujete samog profesora Lagumdžije(koji je inače priličan smor).

Ta sujeta ima novac,ali nema muda da ga uloži u vlastitu političku karijeru.To je poenta jedne analize rađene od strane 5 zaista sposobnih ljudi,o kojoj sam podosta razmišljao--s više aspekata.

Probaj što sam i ja probao...pošalji mail nekim ljudima iz avaza,možda Šefu lično.Ja sam na 6 od 10 poslanih dobio povelike odgovore,iz njih izvlačim neke svoje stavove na postovima.Da ne peglam dalje,Bosanac je najsažetije snajperski,objasnio par sitnica.ako uklonimo njegov tersluk---imaš činjenice.

p.s.ko želi neke činjenice iz navedenog mog pokušaja komunikacije--na private message.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#94

Post by edinbug »

dr.gog wrote:
pitt wrote:a cisto iz znatizelje......sta to zlaja doprinosi SDPu.....pa je stolica toliko sveta? :?
pitt,pitanje njegovog statusa nije pokrenuo SDP ni članstvo,niti njegovi prijatelji i saradnici...čitav trip je konstrukt jedne bolesne i vrlo imućne sujete,mnogo veće od sujete samog profesora Lagumdžije(koji je inače priličan smor).

Ta sujeta ima novac,ali nema muda da ga uloži u vlastitu političku karijeru.To je poenta jedne analize rađene od strane 5 zaista sposobnih ljudi,o kojoj sam podosta razmišljao--s više aspekata.

Probaj što sam i ja probao...pošalji mail nekim ljudima iz avaza,možda Šefu lično.Ja sam na 6 od 10 poslanih dobio povelike odgovore,iz njih izvlačim neke svoje stavove na postovima.Da ne peglam dalje,Bosanac je najsažetije snajperski,objasnio par sitnica.ako uklonimo njegov tersluk---imaš činjenice.

p.s.ko želi neke činjenice iz navedenog mog pokušaja komunikacije--na private message.[/quotJa

Ja sam znatizeljan, i bio bi zahvalan ako bi mogao dobiti to. Hvala, unaprijed.
email: [email protected]
TVRTKO_Bosanski
Posts: 107
Joined: 10/06/2007 02:49

#95

Post by TVRTKO_Bosanski »

edinbug wrote:
TVRTKO_Bosanski wrote:pa kad vidi covjek kakva su opozicija nekako mu drago sto nisu na vlasti.
kakva je sdp opozicija. ma nakacim ja ovakvu opoziciju.
pa nacionalisti koji vladaju 15 godina ne mogu se tek tako vjetrom otpuhati.
treba zapeti, sjesti napraviti program, plan akcije, uci malo u narod raspitati se kako sta. treba narod pitati sta ih zulja kod ove vlasti pa onda po tim zicama udariti zestoko i bez prestanka. ma vlasti se ne treba dati da dise. vlast ce funkcionisati samo onda kad se bude bojala opozicije.
kad se bude bojala da ne ostane bez fotelja i privilegija.
a SDP ko mrtav konj. nista. veliko nista.
sta ubogi narod po selima zna sta je socijaldemokratija. radi toga niko te nece zaokruziti na papiricu.
a sto pise avaz. pa neka pise. jel nema pravo. ima brate. jel pise istinu. naravno da ne pise. koje to novine pisu uopste bilo gdje.
ne znam samo sto vas toliko boli to sto avaz pise.
to je privatna novina i ima pravo da bude okrenuta ideologiJİ i politici kojoj god hoce.


Na 90 % tvog reagovanja necu komentarisati, osim JEFTINA SUPLJA PRICA.
A ovo da je Avaz privatna novina i da mogu podrzavati ovu ili onu ideologiju ili politiku, to niko ne spori.Ko iole prati politiku, zna npr. da je Njujork tajms okrenut republikancima, a Vasington post demokratama, i to niko ne spori. Njujork tajms ce uvijek svojim citaocima prenijeti informacije vezane za demokrate, pa makar one bile pozitivne ili negativne, kao i druga novina. Medutim, nijedna od njih nece objaviti i to mjesec dana kampanjski, da je npr. neki Edvards planirao DRZAVNI UDAR, a da prethodno nema argumente. Ustvari neko to moze i objaviti, ali to bi za tu novinu vjerovatno znacio kraj. Dok, Avaz to moze (i jos mnogo toga), ne da mu ne fali dlaka s glave, nego jos i poveca tiraz ... Ako se sjecas kada je ta afera Zlatku bila montirana, 80 % citalaca Avaza je povjerovalo tome. Cuj to, to je isto kada bi citalac npr. Jutarnje lista (Hrv.) povjerovao, da je HV napala Rusiju i da su pred vratima Moskve.
Da ova nasa drzava ima pravosude, ko sto ga nema, taj isti Avaz bi bio pometan od silnih kazni i sl., a on dobije kaznu 100000KM, a toliki ima tiraz doduse petkom.
Kad si procitao, saopstenje neke organizacije SDP-a u Avazu, nikada od 2002-ite. Za razliku od Avaza, Oslobodenje npr. ce uvijek obavijestiti sta je rekao npr. Haris, ili Tihic ili Dodik ... iako je ono okrenuto ljevici vise, barem dok je Kurtovicka bila glavni urednik.
pa naravno ovo gore sto bi trebalo da se uradi je fakat za tebe suplja prica.
a to sto pricas o avazu, ima on brate pravo da napise i da je tihic bog i da je bosna napala ameriku. zasto ne bi imao pravo.
to sto to narod upija nije problem avaza vec naroda koji to cita.
naravno da ce pisati stvari koje prolaze u narodu da bi povecali tiraz.pa nece sami protiv sebe raditi.
pa nije kriv avaz sto drzava nema pravosude.
radoncic je samo jedan lopov koji se zna sa pravim ljudima i koji zna sta ti ljudi traze. da bi on mogao opstati pise ono sta oni govore i ne budi siguran da jedan dan ako lagumdzija bude taj koga se pita da radoncic mozda nece promjeniti politiku i njemu pritrcati.
to je sve cisti i bezkrupulozni rat za novac na kraju krajeva.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#96

Post by edinbug »

TVRTKO_Bosanski wrote:
edinbug wrote:
TVRTKO_Bosanski wrote:pa kad vidi covjek kakva su opozicija nekako mu drago sto nisu na vlasti.
kakva je sdp opozicija. ma nakacim ja ovakvu opoziciju.
pa nacionalisti koji vladaju 15 godina ne mogu se tek tako vjetrom otpuhati.
treba zapeti, sjesti napraviti program, plan akcije, uci malo u narod raspitati se kako sta. treba narod pitati sta ih zulja kod ove vlasti pa onda po tim zicama udariti zestoko i bez prestanka. ma vlasti se ne treba dati da dise. vlast ce funkcionisati samo onda kad se bude bojala opozicije.
kad se bude bojala da ne ostane bez fotelja i privilegija.
a SDP ko mrtav konj. nista. veliko nista.
sta ubogi narod po selima zna sta je socijaldemokratija. radi toga niko te nece zaokruziti na papiricu.
a sto pise avaz. pa neka pise. jel nema pravo. ima brate. jel pise istinu. naravno da ne pise. koje to novine pisu uopste bilo gdje.
ne znam samo sto vas toliko boli to sto avaz pise.
to je privatna novina i ima pravo da bude okrenuta ideologiJİ i politici kojoj god hoce.


Na 90 % tvog reagovanja necu komentarisati, osim JEFTINA SUPLJA PRICA.
A ovo da je Avaz privatna novina i da mogu podrzavati ovu ili onu ideologiju ili politiku, to niko ne spori.Ko iole prati politiku, zna npr. da je Njujork tajms okrenut republikancima, a Vasington post demokratama, i to niko ne spori. Njujork tajms ce uvijek svojim citaocima prenijeti informacije vezane za demokrate, pa makar one bile pozitivne ili negativne, kao i druga novina. Medutim, nijedna od njih nece objaviti i to mjesec dana kampanjski, da je npr. neki Edvards planirao DRZAVNI UDAR, a da prethodno nema argumente. Ustvari neko to moze i objaviti, ali to bi za tu novinu vjerovatno znacio kraj. Dok, Avaz to moze (i jos mnogo toga), ne da mu ne fali dlaka s glave, nego jos i poveca tiraz ... Ako se sjecas kada je ta afera Zlatku bila montirana, 80 % citalaca Avaza je povjerovalo tome. Cuj to, to je isto kada bi citalac npr. Jutarnje lista (Hrv.) povjerovao, da je HV napala Rusiju i da su pred vratima Moskve.
Da ova nasa drzava ima pravosude, ko sto ga nema, taj isti Avaz bi bio pometan od silnih kazni i sl., a on dobije kaznu 100000KM, a toliki ima tiraz doduse petkom.
Kad si procitao, saopstenje neke organizacije SDP-a u Avazu, nikada od 2002-ite. Za razliku od Avaza, Oslobodenje npr. ce uvijek obavijestiti sta je rekao npr. Haris, ili Tihic ili Dodik ... iako je ono okrenuto ljevici vise, barem dok je Kurtovicka bila glavni urednik.
pa naravno ovo gore sto bi trebalo da se uradi je fakat za tebe suplja prica.
a to sto pricas o avazu, ima on brate pravo da napise i da je tihic bog i da je bosna napala ameriku. zasto ne bi imao pravo.
to sto to narod upija nije problem avaza vec naroda koji to cita.
naravno da ce pisati stvari koje prolaze u narodu da bi povecali tiraz.pa nece sami protiv sebe raditi.
pa nije kriv avaz sto drzava nema pravosude.
radoncic je samo jedan lopov koji se zna sa pravim ljudima i koji zna sta ti ljudi traze. da bi on mogao opstati pise ono sta oni govore i ne budi siguran da jedan dan ako lagumdzija bude taj koga se pita da radoncic mozda nece promjeniti politiku i njemu pritrcati.
to je sve cisti i bezkrupulozni rat za novac na kraju krajeva.
Tvrtko, pa zar ti mislis da i to SDP nije probao.
Kazes treba uci narod i pitati ih sta ih zulja ? Da ih danas pitas 99 % ce reci nema posla, male penzije, skupi lijekovi... a kada dodzu izbori ne razmislja tom logikom, nego onom koju me nature Silajdzic, Dodik, Ljubic i slicni, a to je BiH bez entiteta, Otcjepljenje RS, treci entitet ...
Kazes da nisu napravili program, pa zar vecina nevladinih organizacija ne kaze da je SDP-ov program najbolji, najrealniji itd.
Naravno, narod po selima i ne samo po selima, ne zna sta je socijal-demokracija, ali itekako zna sta ce zaokruziti kada mu na hutbi uoci izbora ulema kaze za koga ce glasati, kao i fratri i popovi na misima.
Kada zbrajas rezultate SDP-e uvijek to pomnozi na tri, jer je toliko "neprijatelja" SDP-a. Pa vidis u Hrvatskoj kako bi, SDP je vodio po svim anketama mjesec dana do izbora, ali kada je se ukljucila HDZ-eova masinerija a tu mislim na novac prije svega, zatim crkva ... okrenuse se rezultati za tili cas, jos je Hrvatskom SDP-u deset puta lakse nego Bosanskom, jer zemlja je uredena, Hrvati su apsolutno vecinski narod sto znaci da nema straha od majorizacije od drugih ...
Almir Arnaut-Belli
Posts: 271
Joined: 25/04/2007 21:00
Location: Republika BiH

#97

Post by Almir Arnaut-Belli »

moram da vas sve redom pozdravim i selamim,tema je jednoobrazna i ne govori o pravoj stvari,ja bih pitao zašto Socijal -demokrate u BiH mrze SDP.
Ovi gore spomenuti zajedno nam već 17 godina krčme ovu našu dragu BiH.
Moram reči da to nisu svi članovi iz tih stranaka ali oni ništa ne poduzimaju protiv onih koji ih zloupotrebljavaju več 17 dugih i ljepih godina.Kada to smeče ode ili bude otjerano iz tih stranaka ,shvatičete da su svi oni jedno te isto,Fašisti.Hitler je umro ali je Fašizam nastavio da živi u njima i njihovim djelima.Ja vam ovo govorim iz pozicije čovjeka koji se opredijelio da bude Radikal Bosanskohercegovački.Znači gdje god je neko uradio nešto protiv BiH i njenog naroda mislim da imam pravo da kažem nešto o njemu,tj da kažem svoje lično mišljenje,a ono je dabogda iz naše Politike,a tako i naših života otišli svi oni koji su nas prodali i izdali,jedni iz straha od drugih,a drugi od straha od trečih,jedno im je zajedničko da dijele ono što nije njihovo,da dijele dok ne dođemo mi da im za sve ono što nam napraviše debelo naplatimo.Kad kažem mi mislim na Bosanskohercegovačku mladost i pamet,jer samo pametan može ustati protiv ovih budala koji nas izjebaše u ovih 17 godina,ali mora biti i hrabar.
Nije jedan Alija vrijedan ko svi mi zajedno,nije ni lagumđija niti Haris,a niti bilo ko od njih,zato bi volio da tema bude voli li se ko od njih stvarno,mislim ono ko volim ga ko brata ili se mi samo natežemo,da su jedni crveni a drugi zeleni ili crveno bijeli a ustvari oni su svi jedno te isto izmet izdajnički.Ztao živite u ljubavi i poštovanju jedni prema drugima i kad tad čemo izbrisati ove što nam nedaju ni da rahat zaspimo.
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#98 Re: Zasto nacionalisti mrze SDP?

Post by ragib »

kijameta wrote:
ragib wrote:
komeba wrote: Ali ovim danas cemo dati glas zato sto..? (su "nasi")
Ipak mislim da ne mozes godinu dana njihove vlasti uzeti kao nesto mjerodavno.Za bilo koje ozbiljnije promjene u drzavi potrebno je vise godina,zato i traje mandat vlasti 4 godine.
I meni nije jasna ta logika kod bosnjackih nacionalista-sa SDP-om niposto u koaliciju.Ali zato su svi rusitelji drzave dobrodosli.
nisam ja rekao da treba ovima danas dati glas.
Ne mozes uzeti mjerodavno ali ipak kao gradjanska stranka otjerati nevine ljude na guantanamo je vise nego grozno. Oni ipak trebaju se zrtvovati za svakog drzavljanina bih pa makar i da je kriv a kamoli nevinog poslati u tu grozotu isto vazi i za stranku za bih
Ko je nevin ? :D :D :D :D . Guantanamo nije grozota,nego zatvor,i to premekan i preblag zatvor za spodobe,poput tih iz 'alzirske grupe'.Jedino sto se moze SDP zamjeriti u tom periodu je sto nije jos vise takvih kao 'alzirska grupa' nije poslao u Quantanamo ili bilo gdje drugo,samo vani iz Bosne.
zbog ovakvih glasaca sdp-a nikad nebi za njih glasao.
Zar nije sud potvrdio da su nevini?
EU je osudila taj grozni cin.Svaki insan koji donekle normalno razmislja( osim islamofoba) ce to osuditi. Drugo je to sto danas ljudi kada vide nekog tipa koji nosi bradu i krace tole odmah ga proglase krivim sto je ziv. Naravno da i kod njih pojedini imaju razlicite psiholoske poremecaje ali to se zeli generalizirati. Ne zelim da ih nesto branim ali cinjenica jeste da su unaprijed osudjeni.
Ali isto tako zelim da kazem da postoje i u SDP-u pojedinci koji vrijede kao i u drugim strankama kao sto je Komsic.
Last edited by ragib on 13/01/2008 21:50, edited 1 time in total.
User avatar
infobrcko
Posts: 440
Joined: 24/01/2007 22:05
Location: Brčko Distrit BiH
Contact:

#99

Post by infobrcko »

komeba wrote:
xon_sa wrote: Stvarno mi nije jasno da mnogo Bosnjaka vise mrzi SDP od stvarnih rusitelja drzave i stvarno mi nije jasno da "oni tamo" nacionalisti vise mrze SDP nego "ove ovdje" nacionaliste.
pa sta je to SDP uradio dobro za Bosnjake osim sto prodaju maglu "besplatno"
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#100 Re: Zasto nacionalisti mrze SDP?

Post by Vodenjak »

ragib wrote:
kijameta wrote:
ragib wrote: nisam ja rekao da treba ovima danas dati glas.
Ne mozes uzeti mjerodavno ali ipak kao gradjanska stranka otjerati nevine ljude na guantanamo je vise nego grozno. Oni ipak trebaju se zrtvovati za svakog drzavljanina bih pa makar i da je kriv a kamoli nevinog poslati u tu grozotu isto vazi i za stranku za bih
Ko je nevin ? :D :D :D :D . Guantanamo nije grozota,nego zatvor,i to premekan i preblag zatvor za spodobe,poput tih iz 'alzirske grupe'.Jedino sto se moze SDP zamjeriti u tom periodu je sto nije jos vise takvih kao 'alzirska grupa' nije poslao u Quantanamo ili bilo gdje drugo,samo vani iz Bosne.
zbog ovakvih glasaca sdp-a nikad nebi za njih glasao.

Zar nije sud potvrdio da su nevini?
EU je osudila taj grozni cin.Svaki insan koji donekle normalno razmislja( osim islamofoba) ce to osuditi. Drugo je to sto danas ljudi kada vide nekog tipa koji nosi bradu i krace tole odmah ga proglase krivim sto je ziv. Naravno da i kod njih pojedini imaju razlicite psiholoske poremecaje ali to se zeli generalizirati. Ne zelim da ih nesto branim ali cinjenica jeste da su unaprijed osudjeni.
Ali isto tako zelim da kazem da postoje i u SDP-u pojedinci koji vrijede kao i u drugim strankama kao sto je Komsic.
E nek si i ti nasao razlog a da nije zbog Zlatka! :-)

Ovo ja zovem ono - imati stav!
:D :D
Post Reply