Dešavanja u Srbiji

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46126 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

costacurta wrote: 04/07/2020 10:35
General War wrote: 04/07/2020 10:03
costacurta wrote: 04/07/2020 09:56

Srbija je srpska?
Jok Japanska...85 % srba.
Tačno tako i piše u ustavu da je Srbija srpska i svih građana koji u njoj žive.
Svak iole pismen pravnik i poznavalac ustavnog prava će ti reći da već na početku, u prvoj rečenici ustava je prisutna diskriminacija. Zato su i ispušili Kosovo...... i Metohiju, pardon :D . Ostalo je još ovih 15% ostalih koji su u Vojvodini i na Sandžaku, njih se ne pita da li su za to da se izgradi bolnica znakovitog imena "Srbija" na obroncima Romanije iako iz Tutina moraju u Užice jer dole nemaju bolničkih kapaciteta, podrazumeva se da su za to da se izgradi RS njihovim novcem.
Al ajde, da ne cjepidlačimo, oni se i predstavljaju kao najbitniji faktor u regionu što i jedte tačno ali ne na način kako oni sebe predstavljaju već skroz suprotno, najveći su ali remetilački faktor.
Svaki pismen pravnik ce pitati je li ima legitimnih zastupnika bosanjaka u Paralmentu Srbije...i onda kada vidi, okrenut ce se tebi i pitati te da vise nemoj da branis nikoga jer samo jos gore pravis.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#46127 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Guadalajara »

botujem :oops: :lol:

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46128 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

sandzokan wrote: 04/07/2020 13:18
General War wrote: 04/07/2020 04:58
Samo neko ko nikako da razumije napisano moze nekome prisiti nacionalistu...nema nikakve veze ko se lijeci i sta se salje vec posljedice po BiH...ako hocete da tumacite da vam je BiH od Sebilja do Ivana...bujrum, sami pali sami se ubili.
Vojvodjanski madjari a eno ti na zadnjem linku lijepo napisano (its population living beyound borders), kao i Hrvati u BiH su drzavljani tih zemalja znaci drzavljani...cekaj da jos jednom ponovim drzavljani...ja koliko sam zadnji put provjerio Bosnjaci Sandzka to nisu.
Znači slanjem 20 ljekara u Sandžak ugrožava se teritorijalna cjelovitost BiH? :lol:

Ponovi to "državljani" još 20 puta ali to neće promijeniti besmislenost tvoje "argumentacije".

Popriličan broj Sandžaklija ima državljanstvo BiH, iz moje šire familije znam 6 sa važećim pasošem.
...nema sta da vam ponavljam, nema svrhe.... sami pali sami se ubili :bih:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#46129 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by The 51st State »

, odgovori jasno na pitanje zasto je problem poslati pomoc u sandzak.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#46130 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dumpa »

The 51st State wrote: 04/07/2020 13:36 , odgovori jasno na pitanje zasto je problem poslati pomoc u sandzak.
problem je što su ga učili da bude pravoslavni šovinista. ali neće ti to priznati jer laž je njihov vitalni nacionalni interes. 😄
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46131 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

The 51st State wrote: 04/07/2020 13:36 , odgovori jasno na pitanje zasto je problem poslati pomoc u sandzak.
Evo opet najprostijom i jako kratkom recenicom: Pomoc pod imenom Bosne i Hercegovine (samo) sandjaku legitimises i prijasnje i naredne "pomoci" Srbije i Hrvatske Bosni i Hercegovini (samo srbima i hrvatima).
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#46132 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dumpa »

General War wrote: 04/07/2020 13:49 Evo opet najprostijom i jako kratkom recenicom: Pomoc pod imenom Bosne i Hercegovine (samo) sandjaku legitimises i prijasnje i naredne "pomoci" Srbije i Hrvatske Bosni i Hercegovini (samo srbima i hrvatima).
te mizerne patke o "legitimisanju" su golema komedija. malo sam i pišno od smijeha u gaće. 😄😄😄

ono kad neko umisli da može Bošnjaka zastrašivati i zbunjivati tako što će mu reći da ne radi nešto jer bi mogli i drugi, a drugi svejedno rade sve to i gore. pa u kojem ti vremenu letiš? 😄😄😄
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#46133 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by The 51st State »

General War wrote: 04/07/2020 13:49
The 51st State wrote: 04/07/2020 13:36 , odgovori jasno na pitanje zasto je problem poslati pomoc u sandzak.
Evo opet najprostijom i jako kratkom recenicom: Pomoc pod imenom Bosne i Hercegovine (samo) sandjaku legitimises i prijasnje i naredne "pomoci" Srbije i Hrvatske Bosni i Hercegovini (samo srbima i hrvatima).
Izvini ali to je tako stupidna tvrdnja da vrijeda zdrav razum, kao da ta pomoc nije legitimizirana samim primanjem iste, kao da ce slanje pomoci u sandzzak sprijeciti rovarenje srbije i hrvatske u buducnosti. Pravis dramu od humanitarne pomoci koja bi svakako isla preko drzavnih organa, jeli to bosnjaci treba da ignirisu svoju sunarodnjake koji su u potrebi zato sto bi se srbi i hrvati uvrijedili zbog slanja humantiarne pomoci, ja to ne mogu drugacije tumaciti nego kao najblaze receno ignoranciju ili u gorem slucaju perfidnu zlobnost.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46134 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

The 51st State wrote: 04/07/2020 14:02
General War wrote: 04/07/2020 13:49
The 51st State wrote: 04/07/2020 13:36 , odgovori jasno na pitanje zasto je problem poslati pomoc u sandzak.
Evo opet najprostijom i jako kratkom recenicom: Pomoc pod imenom Bosne i Hercegovine (samo) sandjaku legitimises i prijasnje i naredne "pomoci" Srbije i Hrvatske Bosni i Hercegovini (samo srbima i hrvatima).
Izvini ali to je tako stupidna tvrdnja da vrijeda zdrav razum, kao da ta pomoc nije legitimizirana samim primanjem iste, kao da ce slanje pomoci u sandzzak sprijeciti rovarenje srbije i hrvatske u buducnosti. Pravis dramu od humanitarne pomoci koja bi svakako isla preko drzavnih organa, jeli to bosnjaci treba da ignirisu svoju sunarodnjake koji su u potrebi zato sto bi se srbi i hrvati uvrijedili zbog slanja humantiarne pomoci, ja to ne mogu drugacije tumaciti nego kao najblaze receno ignoranciju ili u gorem slucaju perfidnu zlobnost.
Nisam ni ocekivao da ces razumiti...samo nastavi.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#46135 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dumpa »

General War wrote: 04/07/2020 14:05
The 51st State wrote: 04/07/2020 14:02
General War wrote: 04/07/2020 13:49
Evo opet najprostijom i jako kratkom recenicom: Pomoc pod imenom Bosne i Hercegovine (samo) sandjaku legitimises i prijasnje i naredne "pomoci" Srbije i Hrvatske Bosni i Hercegovini (samo srbima i hrvatima).
Izvini ali to je tako stupidna tvrdnja da vrijeda zdrav razum, kao da ta pomoc nije legitimizirana samim primanjem iste, kao da ce slanje pomoci u sandzzak sprijeciti rovarenje srbije i hrvatske u buducnosti. Pravis dramu od humanitarne pomoci koja bi svakako isla preko drzavnih organa, jeli to bosnjaci treba da ignirisu svoju sunarodnjake koji su u potrebi zato sto bi se srbi i hrvati uvrijedili zbog slanja humantiarne pomoci, ja to ne mogu drugacije tumaciti nego kao najblaze receno ignoranciju ili u gorem slucaju perfidnu zlobnost.
Nisam ni ocekivao da ces razumiti...samo nastavi.
da baš je on ovdje taj koji ne (želi da) razumije. 😄😄😄
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#46136 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by animals »

U onom interviju Vucica RTS, se jasno vidi, kako Vucic nije
naucio na demokratiju..
on zna samo pricati na svojoj tv, PINK ili Hepy, gdje moze pricati sta hoce, a novinari
ne smiju zucnuti..on prica a oni klimaju..
i on ide samo na takva gostovanja..
kad se neki novinar usudi postaviti neko neugodno pitanje, onda ispliva njegova narav..
totalitarnog vodje, koji ne dozvoljava tudja misljenja..
sto se tic pomoci NP, iz BiH, sasvim normalna stvar..
kad oni salju takve pomoci na Kosovo i RS onda je to normalno..
kad drugi pokusaju u Srbiju kao sada, onda je to pokusaj razbijanja Srbije..
zlocinacka vlada sa zlocincom i diktatorom Vucicem..
svaki dan isplivavaju njegova ludila..
covjek je poremecen, i drzi cijelu Srbiju u okovima svog ludila..
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#46137 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Od Slobe su se mogli oporaviti, od Vučića neće nikad.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#46138 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Point. »

General War wrote: 04/07/2020 13:16
Point. wrote: 04/07/2020 11:01
General War wrote: 04/07/2020 09:52
BiH nije Bosnjacka, samim tim ili ne pratis ili ne citas ili ne razumijes opasnost.
Nije ni BiH srpska pa Srbija samo šalje kojekakve pomoći u manji etnički očišćen entitet, tj samo jednom narodu. To ti ne smeta i to nije opasnost.

U ovom slučaju, kad majka neće da pomogne zašto ne bi maćeha?
ne znam ko je poslao respirator i materijal u Gorazde kad je pocela epidemija...nije se bas seher pokazao... a sad dreka prema Sandzaku..daaj...ne znam Senade, eto pokusajte srpsku verziju bit ce interesantna za gledati uzvratna cika i vriska.
Radi se o ljudskim životima, samo nacionalistima može pasti na um da se broje krvna zrnca kome i ko šalje pomoć. Meni je drago da BiH ima kapacitet pomoći susjedima. Ovdje se radi o nečemu drugom, tj Vučić odavno trubi da je Srbija lider regiona blabla i sakriva svoju slabost time što neće da prihvati pomoć koja se nudi.
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#46139 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Duka Dizel II »

horkesh wrote: 04/07/2020 00:29

Mislim, lingvisti iz Srbije donose dekrete o bosanskom jeziku, a ti nas ubjeđuješ da prosječan Srbin niti zna, niti ga zanima Bosna i Hercegovina.
Ma da, prosečan stanovnik Srbije prvo što uradi kad ustane je da pročita šta kažu lingvisti.

O kakvim dekretima pišeš?
Kako mogu lingvisti donositi dekrete?
Dekret je državni akt i može ga doneti samo neka vlast.
Koliko ja znam, bosanski jezik je u Srbiji priznat. Odlukom vlasti.

A lingvisti mogu da iznose samo mišljenja. Njih ne obavezuju dekreti i odluke vlasti, ali ni mišljenje lingvista ne mora biti prihvaćeno od strane političke vlasti. U Srbiji dakle, vlast ne uvažava mišljenje lingvista, čim priznaje bosanski kao jezik.

U suštini, kad je jezik u pitanju, mišljenje struke se kosi sa nekim političkim i gradjanskim pravima. Teoretski, neka zajednica može svoj jezik nazvati i marsovski. Lingvistilčka struka će naravno negodovati, ali politika može i da usvoji taj marsovski kao službeni. U zavisnosti od okolnosti.

Inače, nije tajna, stav najvećeg broja evropskih lingvista je da srpski/hrvatski/bosanski/crnogorski uopšte nisu različiti jezici. Da je to jedan jezik.

Ja sam recimo mišljenja da bosanski jezik nije neki poseban jezik u odnosu na ono što se nekad zvalo srpsko-hrvatskim, koji je standardizovan pre 170 godina Bečkim dogovorom.
Ali nisu onda ni današnji srpski i današnji hrvatski posebni jezici u odnosu na taj.

To je ako gledamo sa aspekta struke.
A sa aspekta politike, verovatno bih isto digao ruku da se bosanski prizna kao službeni.
Jer to je već neko posve drugo pitanje i nema veze sa lingvistikom kao strukom.

Šta ti, uostalom, poričeš? Ako nećeš da pričamo o prosječnim ljudima u Srbiji i njihovoj percepciji Bosne i Hercegovine, onda se držimo onoga što institucije u Srbiji rade i govore.
U suštini, poričem stereotipne gluposti koje se ovde valjaju...a koje se baziraju na pričama "ja sam bio u Beogradu, pričao sam sa taksistom i znam sve".
Ne da ih poričem, nego su mi u suštini za sprdnju.
Maltene, svi najzdrtiji forumaši sa Klix politike koji Srbiju nazivaju bolesnim društvom. iz nekog razloga kao dokaze svojih tvrdnji navode svoj boravak i iskustva iz Srbije.
Ono kao, verovali su da je drugačije i da ima nade, ali kad su otišli shvatili su da je Srbija beznadežna.

I sve tako vrca od nekih stereotipa, da je jasno kako su ti likovi videli Srbiju samo na televiziji.

Kao da ja sad napišem, bio sam u Sarajevu, sve ok, ali brate liči mnogo na Teheran. Vozio me taksista vehabija koji mrmlja u sebi "Alah ekber".
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#46140 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Srbija jeste beznadežna, posljednji izbori su to dokazali.
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#46141 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dumpa »

Duka Dizel II wrote: 04/07/2020 14:24 Ja sam recimo mišljenja da bosanski jezik nije neki poseban jezik u odnosu na ono što se nekad zvalo srpsko-hrvatskim, koji je standardizovan pre 170 godina Bečkim dogovorom.
Ali nisu onda ni današnji srpski i današnji hrvatski posebni jezici u odnosu na taj.
"srpsko-hrvatski" je izmišljen da bi zauzeo mjesto bosanskog jezika. u suprotnom nikad ne bi ni postojao. e onda je logično i nestao povratkom, odnosno oslobođenjem bosanskog jezika.

politička sranja nikad ne žive dugo.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#46142 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by svi u napad »

Dragi generale, razumjemo mi dobro sta je opasnost i odakle ona dolazi a ti nastavi sebe ubjedjivati u suprotno i zaboravi ako hoces i zelis ko nas je jebavao 3,5 godine. Do tebe je i ti na to imas pravo kao i da tumacis rat i politiku na svoj nacin. Al jebi ga imaju fakta. Haj ne hatori i ako ti se sve ovo svidja nastavi guslati u istom pravcu. Zivio.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46143 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

Point. wrote: 04/07/2020 14:23
General War wrote: 04/07/2020 13:16
Point. wrote: 04/07/2020 11:01

Nije ni BiH srpska pa Srbija samo šalje kojekakve pomoći u manji etnički očišćen entitet, tj samo jednom narodu. To ti ne smeta i to nije opasnost.

U ovom slučaju, kad majka neće da pomogne zašto ne bi maćeha?
ne znam ko je poslao respirator i materijal u Gorazde kad je pocela epidemija...nije se bas seher pokazao... a sad dreka prema Sandzaku..daaj...ne znam Senade, eto pokusajte srpsku verziju bit ce interesantna za gledati uzvratna cika i vriska.
Radi se o ljudskim životima, samo nacionalistima može pasti na um da se broje krvna zrnca kome i ko šalje pomoć. Meni je drago da BiH ima kapacitet pomoći susjedima. Ovdje se radi o nečemu drugom, tj Vučić odavno trubi da je Srbija lider regiona blabla i sakriva svoju slabost time što neće da prihvati pomoć koja se nudi.
NAravno da se radi o tudjim zivotima...eno beograd hoce da zatvore..medjutim...tako da se ne lazemo, Bih ne moze sama sebi pomoci zivi od naj jadnijih donacija skoro u svemu...a da trci da pomaze ljudima kojim je zivot ugrozen, meni lici na obican politicki pamflet...koji ce se obiti o glavu.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#46144 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sandzokan »

General War wrote: 04/07/2020 13:24
...nema sta da vam ponavljam, nema svrhe.... sami pali sami se ubili :bih:
Prevedeno-nemaš argumente.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46145 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

svi u napad wrote: 04/07/2020 14:57 Dragi generale, razumjemo mi dobro sta je opasnost i odakle ona dolazi a ti nastavi sebe ubjedjivati u suprotno i zaboravi ako hoces i zelis ko nas je jebavao 3,5 godine. Do tebe je i ti na to imas pravo kao i da tumacis rat i politiku na svoj nacin. Al jebi ga imaju fakta. Haj ne hatori i ako ti se sve ovo svidja nastavi guslati u istom pravcu. Zivio.
Ja kazem zato sto osim sto sebi pravite medvjedju uslugu aa i mene ugrozavate i one koji nemaju nista sa tim, a prilicno sam siguran ni da znate odakle vam (nakon svih ovih godina) glavna opasnost ne prijeti...ne hatarim ti ja...kao sto kazes to je moje i tvoje misljenje...ja bih rado da sam u krivu.
Last edited by General War on 04/07/2020 15:12, edited 1 time in total.
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#46146 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by horkesh »

Duka Dizel II wrote: 04/07/2020 14:24
horkesh wrote: 04/07/2020 00:29

Mislim, lingvisti iz Srbije donose dekrete o bosanskom jeziku, a ti nas ubjeđuješ da prosječan Srbin niti zna, niti ga zanima Bosna i Hercegovina.
Ma da, prosečan stanovnik Srbije prvo što uradi kad ustane je da pročita šta kažu lingvisti.

O kakvim dekretima pišeš?
Kako mogu lingvisti donositi dekrete?
Dekret je državni akt i može ga doneti samo neka vlast.
Koliko ja znam, bosanski jezik je u Srbiji priznat. Odlukom vlasti.

A lingvisti mogu da iznose samo mišljenja. Njih ne obavezuju dekreti i odluke vlasti, ali ni mišljenje lingvista ne mora biti prihvaćeno od strane političke vlasti. U Srbiji dakle, vlast ne uvažava mišljenje lingvista, čim priznaje bosanski kao jezik.

U suštini, kad je jezik u pitanju, mišljenje struke se kosi sa nekim političkim i gradjanskim pravima. Teoretski, neka zajednica može svoj jezik nazvati i marsovski. Lingvistilčka struka će naravno negodovati, ali politika može i da usvoji taj marsovski kao službeni. U zavisnosti od okolnosti.

Inače, nije tajna, stav najvećeg broja evropskih lingvista je da srpski/hrvatski/bosanski/crnogorski uopšte nisu različiti jezici. Da je to jedan jezik.

Ja sam recimo mišljenja da bosanski jezik nije neki poseban jezik u odnosu na ono što se nekad zvalo srpsko-hrvatskim, koji je standardizovan pre 170 godina Bečkim dogovorom.
Ali nisu onda ni današnji srpski i današnji hrvatski posebni jezici u odnosu na taj.

To je ako gledamo sa aspekta struke.
A sa aspekta politike, verovatno bih isto digao ruku da se bosanski prizna kao službeni.
Jer to je već neko posve drugo pitanje i nema veze sa lingvistikom kao strukom.
Voditeljica na televiziji s nacionalnom frekvencijom je u emisiji rekla da ne može jezik zvati bosanskim jer lingvisti kažu da taj jezik ne postoji.

Uostalom, propuštaš poentu. Ko su lingvisti u Srbiji da oni određuju postoji li bosanski ili ne, te kako se treba nazivati? Ko ih je išta pitao? Odbor za standardizaciju srpskog jezika SANU, hej, SANU, je odlučio da se pozabavi bosanskim jezikom.
Bošnjački, posebno pod imenom "bosanski jezik", lingvistički ne postoji, pa državne institucije Srbije i Republike Srpske moraju toga biti svjesne i u skladu sa tim moraju i djelovati - odluka je vodećih stručnjaka iz Odbora za standardizaciju srpskog jezika.

Odluka o bošnjačkom jeziku donesena na posljednjoj sjednici Odbora za standardizaciju, koju je potpisao predsjednik tog odbora akademik Ivan Klajn, biće poslata ministarstvima prosvjete i pravde, kao i premijeru Srbije.
Eto, nije "dekret", nego je "odluka". Naravno da dekret nije "državni akt kojeg donosi neka vlast", ali to sad i nije važno.

Odbor SANU donio odluku o bosanskom jeziku :roll:

Mada se mogu složiti da govornici bosanskog jezika u Srbiji imaju daleko manje problema od govornika bosanskog jezika u RS-u. Naravno, generalno Bošnjaci imaju manje problema u Srbiji nego u RS-u, po svemu.

Hajde, eto, preskočit ćemo Vulina, Nikolića i ostalu plejadu likova koji vladaju Srbijom već 30 godina.
Duka Dizel II wrote: 04/07/2020 14:24
horkesh wrote: 04/07/2020 00:29 Šta ti, uostalom, poričeš? Ako nećeš da pričamo o prosječnim ljudima u Srbiji i njihovoj percepciji Bosne i Hercegovine, onda se držimo onoga što institucije u Srbiji rade i govore.
U suštini, poričem stereotipne gluposti koje se ovde valjaju...a koje se baziraju na pričama "ja sam bio u Beogradu, pričao sam sa taksistom i znam sve".
Ne da ih poričem, nego su mi u suštini za sprdnju.
Maltene, svi najzdrtiji forumaši sa Klix politike koji Srbiju nazivaju bolesnim društvom. iz nekog razloga kao dokaze svojih tvrdnji navode svoj boravak i iskustva iz Srbije.
Ono kao, verovali su da je drugačije i da ima nade, ali kad su otišli shvatili su da je Srbija beznadežna.

I sve tako vrca od nekih stereotipa, da je jasno kako su ti likovi videli Srbiju samo na televiziji.

Kao da ja sad napišem, bio sam u Sarajevu, sve ok, ali brate liči mnogo na Teheran. Vozio me taksista vehabija koji mrmlja u sebi "Alah ekber".
Koliko se sjećam, ja sam podijelio jednu od takvih priča, mada sam ja spomenuo i graničare, i domaćine, i taksiste, i uslužne radnike...
A to sam uradio jer je neko kao argumentaciju koristio "ti nisi bio u Srbiji, dakle ne možeš pričati o njoj". Lična iskustva su, po meni, sasvim validan argument u raspravi, naravno ako se ne svode samo na vehabijske taksiste ili slično. Lično, u Srbiji sam proveo i provodim dovoljno vremena da mislim da mogu iznijeti sud s nekom težinom.

A Sarajevo su mnogi iz Srbije proglašavali Teheranom jer nema pive u ćevabdžinicama :lol:

Nema problema, kako bismo izbjegli takve stvari, držimo se onoga što u Srbiji pričaju vlast, mediji i institucije poput SANU. Sasvim dovoljno za sveobuhvatan presjek srpskog društva.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#46147 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by General War »

sandzokan wrote: 04/07/2020 15:07
General War wrote: 04/07/2020 13:24
...nema sta da vam ponavljam, nema svrhe.... sami pali sami se ubili :bih:
Prevedeno-nemaš argumente.
...naravno da nemam, zao mi fikretovih respiratora pa se bunim...steta je takvu brigu propustiti.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#46148 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by RunnerX »

Srbija je opasnost po cijeli region, uvijek je bila i uvijek će biti. To je jedino društvo u Evropi koje odmalena odgaja mržnju i netrpeljivost prema drugima. SANU i SPC to prenose kroz generacije.
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#46149 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by costacurta »

General War wrote: 04/07/2020 15:03
NAravno da se radi o tudjim zivotima...eno beograd hoce da zatvore..medjutim...tako da se ne lazemo, Bih ne moze sama sebi pomoci zivi od naj jadnijih donacija skoro u svemu...a da trci da pomaze ljudima kojim je zivot ugrozen, meni lici na obican politicki pamflet...koji ce se obiti o glavu.
Eto da se i složimo u nečemu.
Iskreno, ja sam se prvi nasmijao kad sam čuo da hoće "naši" da šalju nekome pomoć, isto ko što me nasmijao avion pomoći u respiratorima koji je Vučić na početku pandemije poslao za Italiju ili onaj "pun kamion" pomoći za RS. :D
Sve isti qrac
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#46150 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by dumpa »

General War wrote: 04/07/2020 15:09
Ja kazem zato sto osim sto sebi pravite medvjedju uslugu aa i mene ugrozavate
😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄

----------

Po instrukciji Erdogana: U Beograd stigao turski vojni avion s opremom za Sandžak

Na aerodromu su avion dočekali ambasador Turske u Srbiji Tanju Bilgic i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije Rasim Ljajić, a pomoć će biti poslata u Novi Pazar, Tutin i dio u Sjenicu.
Post Reply