Za ujedinjenje sa Srbijom 28% stanovnika Republike Srpske

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
cyprus
Has thanked: 21 times
Been thanked: 95 times

Post by cyprus » 20/07/2007 02:55

Zavrzlama...

Rekao sam da je počinjen genocid i ostali zločini od strane Vojske i Policije RS-a, ali to nema utjecaj na postojanje Republike Srpske kao administrativno upravne jedinice u okviru Bosne i Hercegovine. Moralnost sa tim nema poprilično nikakve veze. De bi navedi jednu državu, adminstrativno-upravnu jedinicu, ili bilo kakvu drugu sličnu tvorevinu u svijetu, koja je nastala ili nestala zbog moralnosti. Valjda bi trebo znat da su politika i moral nespojivi pojmovi. Jednostavno svijet ne funkcioniše tako, jer moralnost nije definisana i spada u subjektivnu kategoriju.

danas

Post by danas » 20/07/2007 03:00

cyprus wrote:Zavrzlama...

Rekao sam da je počinjen genocid i ostali zločini od strane Vojske i Policije RS-a, ali to nema utjecaj na postojanje Republike Srpske kao administrativno upravne jedinice u okviru Bosne i Hercegovine.
Moralnost sa tim nema poprilično nikakve veze. De bi navedi jednu državu, adminstrativno-upravnu jedinicu, ili bilo kakvu drugu sličnu tvorevinu u svijetu, koja je nastala ili nestala zbog moralnosti. Valjda bi trebo znat da su politika i moral nespojivi pojmovi. Jednostavno svijet ne funkcioniše tako, jer moralnost nije definisana i spada u subjektivnu kategoriju.
idi spavaj bolan... :zzzz: :zzzz: :zzzz:

cyprus

Post by cyprus » 20/07/2007 03:09

danas wrote:
cyprus wrote:Zavrzlama...

Rekao sam da je počinjen genocid i ostali zločini od strane Vojske i Policije RS-a, ali to nema utjecaj na postojanje Republike Srpske kao administrativno upravne jedinice u okviru Bosne i Hercegovine.
Moralnost sa tim nema poprilično nikakve veze. De bi navedi jednu državu, adminstrativno-upravnu jedinicu, ili bilo kakvu drugu sličnu tvorevinu u svijetu, koja je nastala ili nestala zbog moralnosti. Valjda bi trebo znat da su politika i moral nespojivi pojmovi. Jednostavno svijet ne funkcioniše tako, jer moralnost nije definisana i spada u subjektivnu kategoriju.
idi spavaj bolan... :zzzz: :zzzz: :zzzz:
:zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:

Liska

Post by Liska » 20/07/2007 11:41

danas wrote:
Liska wrote:Meni se cini da su se u anketi sa jedno 70% izjasnili za ujedinjenje sa Srbijom kako nitko ne bi postavljao pitanje je li mjerodavna anketa? Mene su rezultati pozitivno iznenadili i mozda bi bilo vrijeme da se neka stereotipna saznanja promjene.
ukupno vise od polovice stanovnistva RS zeli ili nezavisnosti ili ujedinjenje sa srbijom... to je vecina koja ne zeli da ostane u BH...
Koliko ja vidim pise i da je 46 % za ostanak u BiH.

Novi_Nick
Been thanked: 2 times

Post by Novi_Nick » 20/07/2007 14:26

danas wrote:
cyprus wrote:
danas wrote:i turi nas turke u baska kategoriju :oops: :oops: :D
Uh, pardon. Moja greška. :D Turke za temeljni i osnovni narod. Samo moraš prije priupitat fintu i novog nika kakvo je stajalište njihove stranke u vezi toga. :lol: :lol: :lol:
pa dodaj i anketu -- koliko procenata zitelja BH bi glasalo za pripojenje turskoj
:oops: :oops: :D :D :D
U novu Bosansku stranku su dobrodosli svi oni koji ce da prihvate Statut i programske ciljeve stranke pa tako i Bosanci i Bosnjaci i Hrvati i Srbi i Turci (ako ih ima :-)? ) i drugi.

Da nebi bilo zabune, forumasica Danas je nasa velika i prava Bosanka :-D . Nju cemo predloziti za Predsjednika stranke. To ce izmedju ostalog biti i prvi predsjednik koji je zena. Gledacemo da sto vise zena bude na funkcijama u stranci (caa 50%) Za dopredsjednike stranke, ministarska i druga mjesta mogu se predloziti Finta, Odisej, Klif, Zavzlama, Fair :)

Lijep pozdrav

cyprus

Post by cyprus » 20/07/2007 14:34

Novi_Nick wrote:
danas wrote:
cyprus wrote: Uh, pardon. Moja greška. :D Turke za temeljni i osnovni narod. Samo moraš prije priupitat fintu i novog nika kakvo je stajalište njihove stranke u vezi toga. :lol: :lol: :lol:
pa dodaj i anketu -- koliko procenata zitelja BH bi glasalo za pripojenje turskoj
U novu Bosansku stranku su dobrodosli svi oni koji ce da prihvate Statut i programske ciljeve stranke pa tako i Bosanci i Bosnjaci i Hrvati i Srbi i Turci (ako ih ima :-)? ) i drugi.

Da nebi bilo zabune, forumasica Danas je nasa velika i prava Bosanka :-D . Nju cemo predloziti za Predsjednika stranke. To ce izmedju ostalog biti i prvi predsjednik koji je zena. Gledacemo da sto vise zena bude na funkcijama u stranci (caa 50%) Za dopredsjednike stranke, ministarska i druga mjesta mogu se predloziti Finta, Odisej, Klif, Zavzlama, Fair :)

Lijep pozdrav
Nije ova tema: ali skupio ti nešto šareno društvo ovdje. :D :) :oops:

A btw koliko sam dosad uspio pročitat u vašoj stranci neće bit Srba, Hrvata, Bošnjaka i sl, nego samo Bosanaca/Hercegovaca. Pa otkud sad ova izjava gore na početku.

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 20/07/2007 14:48

cyprus wrote:
Novi_Nick wrote:
danas wrote: pa dodaj i anketu -- koliko procenata zitelja BH bi glasalo za pripojenje turskoj

Lijep pozdrav
Nije ova tema: ali skupio ti nešto šareno društvo ovdje. :D :) :oops:

A btw koliko sam dosad uspio pročitat u vašoj stranci neće bit Srba, Hrvata, Bošnjaka i sl, nego samo Bosanaca/Hercegovaca. Pa otkud sad ova izjava gore na početku.
:oops: Sareno drustvo i treba da bude kao sto je i bilo prije nametnutog rata. Broj dva, ako si dobro citao postove na toj temi ti stoji da mogu u stranku pristupiti svi oni koji prihvate Statut i programske ciljeve stranke i da ce to biti prava Bosanskohercegovacka stranka. E sad, ko ce se naci u tom programu i statutu stranke i prihvatiti uslove iste a ko ne to je vec druga stvar.

cyprus

Post by cyprus » 20/07/2007 15:03

Novi_Nick wrote::oops: Sareno drustvo i treba da bude kao sto je i bilo prije nametnutog rata. Broj dva, ako si dobro citao postove na toj temi ti stoji da mogu u stranku pristupiti svi oni koji prihvate Statut i programske ciljeve stranke i da ce to biti prava Bosanskohercegovacka stranka. E sad, ko ce se naci u tom programu i statutu stranke i prihvatiti uslove iste a ko ne to je vec druga stvar.
Vezano za šarenilo vaše stranke meni je recimo najveće čudo slijedeće: sa većinom Fairovih komentara se slažem, dok recimo sa skoro svakim zavrzlaminim se ne slažem. :-? Ma mi je to nešto čudno. A i vidim da su vam se članovi nešto zavadili oko peticije. :D

Što se tiče pristupa raznih nacionalnosti vašoj stranki finta je reko:
finta wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.
O , NULA , NIKO < NITI JEDAN , to ce biti stranka Bosanaca i Hercegovaca( pogledaj naslov ) a ne Hrvata i Srba .
Last edited by cyprus on 20/07/2007 15:13, edited 1 time in total.

cyprus

Post by cyprus » 20/07/2007 15:12

P.S. Savjetujem moderatoru da zatvori ovu temu, jer tone u off topic, što je priznajem većinska moja greška, al to je zato što je tema iscjeđena. :)

Novi_Nick

Post by Novi_Nick » 20/07/2007 15:23

cyprus wrote:P.S. Savjetujem moderatoru da zatvori ovu temu, jer tone u off topic, što je priznajem većinska moja greška, al to je zato što je tema iscjeđena. :)
Pa koji si to ti faktor ili ja ili neko drugi da savjetujemo moderatorima da ukidaju teme koje su postavili drugi forumasi????????

Zato i jest forum da se pise o bilo cemu i na to pravo ima sve i jedan pojedinac a to je u intresu i samog sarajevo-x portala i njihovih administratora i moderatora kao i njihovih clanova. Nije forum i sarajevo-x diktatura pa da se teme koje se nekom ne svidjaju cenzuriraju ili brisu?

Ako ti se nesvidja neka tema zaobilazi je u sirokom luku, to ti je moj savjet.
Ako su neki eventualni postovi nekih forumasa provokativni onda trebaju da se brisu postovi a ne teme!

Drugo tebe intresuje sve i sto znas i sto neznas, pa onda kad se nesto naucis i otkrijes iz te za tebe isto bitne teme ti onda predlazes da se ta ista zatvori.

Tebi je valjda jasno da sama tema po sebi postaje da bude vazna onog momenta kada sve i jedan forumas prestane da diskutuje u istoj. To znaci da ona sama pada i da je niko netreba brisati.

finta

Post by finta » 20/07/2007 15:34

cyprus wrote:
Novi_Nick wrote::oops: Sareno drustvo i treba da bude kao sto je i bilo prije nametnutog rata. Broj dva, ako si dobro citao postove na toj temi ti stoji da mogu u stranku pristupiti svi oni koji prihvate Statut i programske ciljeve stranke i da ce to biti prava Bosanskohercegovacka stranka. E sad, ko ce se naci u tom programu i statutu stranke i prihvatiti uslove iste a ko ne to je vec druga stvar.
Vezano za šarenilo vaše stranke meni je recimo najveće čudo slijedeće: sa većinom Fairovih komentara se slažem, dok recimo sa skoro svakim zavrzlaminim se ne slažem. :-? Ma mi je to nešto čudno. A i vidim da su vam se članovi nešto zavadili oko peticije. :D

finta wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.
O , NULA , NIKO < NITI JEDAN , to ce biti stranka Bosanaca i Hercegovaca( pogledaj naslov ) a ne Hrvata i Srba .
Finta nije predsjednik stranke ! Cak i da jeste postoji predsjednistvo i uze rukovodstvo .Postoje clanovi .Oni demokratskim putem po principu dizanja ruke odlucuju o ovom ili onom prijedlogu .Ideja je jos u razvoju .Ovdje se razmjenjuju misljenja .Stranka postoji sad zasad u virtualnom a ne u stvarnom svijetu .Mozda Odisej ima nukleus , ja ne znam .Internet nam omogucuje da ideje i prijedloge sublimiramo .Vrijeme ce tek pokazti sta ce od svega biti .Ti si stvarno kao dijete . Bas me zanima koliko ti je godina ?

cyprus

Post by cyprus » 20/07/2007 15:39

finta wrote:
cyprus wrote:

finta wrote: O , NULA , NIKO < NITI JEDAN , to ce biti stranka Bosanaca i Hercegovaca( pogledaj naslov ) a ne Hrvata i Srba .
Finta nije predsjednik stranke ! Cak i da jeste postoji predsjednistvo i uze rukovodstvo .Postoje clanovi .Oni demokratskim putem po principu dizanja ruke odlucuju o ovom ili onom prijedlogu .Ideja je jos u razvoju .Ove se razmjenju misljenja .Ti si stvarno kao dijete . Bas me zanima koliko ti je godina ?
Nisam se mislio više javljat na ovu temu, al evo da ti odgovorim na tvoju znatiželju: godina mi je 19. To je ovdje poznata činjenica, ne znam kako je tebi promakla. Ah, da, ti si novi ovdje. :)

danas

Post by danas » 20/07/2007 16:58

19 godina :? :? that explains a lot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lady midnight

Post by lady midnight » 20/07/2007 17:07

danas wrote:19 godina :? :? that explains a lot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
moja Ti, svashta ce chovjek ovdje dozhivjeti :lol: :lol: :lol: pa i to da tek kasnije skonta da cijelo vrijeme razglaba sa djechu...pardon, zrelom mladezhi :lol: :lol: :lol:

@cyprus:
jedno ti se mora priznati: za svojih 19 se drzhish prilichno dobro :oops: :oops: :oops: :D:D:D

cyprus

Post by cyprus » 20/07/2007 23:07

lady midnight wrote:
danas wrote:19 godina :? :? that explains a lot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
moja Ti, svashta ce chovjek ovdje dozhivjeti :lol: :lol: :lol: pa i to da tek kasnije skonta da cijelo vrijeme razglaba sa djechu...pardon, zrelom mladezhi :lol: :lol: :lol:

@cyprus:
jedno ti se mora priznati: za svojih 19 se drzhish prilichno dobro :oops: :oops: :oops: :D:D:D
Fala na komplimentu. :) :D

drug_clan77

Post by drug_clan77 » 21/07/2007 18:47

Radi pojasnjenja prethodnog mi posta...

STRABAG je 100 posto radi puteve u RS, iako je ranije bio diskvalifikovan jer je zelio da radi samo isplative dionice.

U STRABAG je prije par mjeseci uslo ruskih milijardu dolara u zamjenu za trecinu firme.

Nakon toga naprasno dolazi do samoincijativnog povratka STRABAG-a u u pricu oko auto puteva u Republici Srpskoj. A to sigurno znaci i u FBiH.

Dakle, Rusi ovde ulazu novac, a gdje je americki kapital?

zavrzlama
Has thanked: 22 times
Been thanked: 75 times

Post by zavrzlama » 22/07/2007 18:11

Vezano za šarenilo vaše stranke meni je recimo najveće čudo slijedeće: sa većinom Fairovih komentara se slažem, dok recimo sa skoro svakim zavrzlaminim se ne slažem. Ma mi je to nešto čudno. A i vidim da su vam se članovi nešto zavadili oko peticije.

Pa kod nas u novoj stranci ne vlada jednoumlje to i jest bogatstvo nase stranke... :D :D

Sogan

Post by Sogan » 22/07/2007 19:17

zavrzlama wrote:
Vezano za šarenilo vaše stranke meni je recimo najveće čudo slijedeće: sa većinom Fairovih komentara se slažem, dok recimo sa skoro svakim zavrzlaminim se ne slažem. Ma mi je to nešto čudno. A i vidim da su vam se članovi nešto zavadili oko peticije.

Pa kod nas u novoj stranci ne vlada jednoumlje to i jest bogatstvo nase stranke... :D :D
Al' bi valjalo da se slozite oko jedne linije, cisto da bi sebi olaksali predizbornu kampanju :D

titami

Post by titami » 22/07/2007 19:41

vi ovdje raspravljate o tekstu iz glasa javnosti???!!!!!!
ccccc.......
pa, ljudi moji glas javnosti kuriru dodje isto kao as avazu.
za kurir valjda znate kakva je novina.....

zavrzlama
Has thanked: 22 times
Been thanked: 75 times

Post by zavrzlama » 22/07/2007 21:10

Sogan wrote:
zavrzlama wrote:

Al' bi valjalo da se slozite oko jedne linije, cisto da bi sebi olaksali predizbornu kampanju :D
Mi ovako radimo namjerno....Fair je zaduzen ako sta krene naopako da izadje sa odredjenim brojem stranackih prvaka i osnuju novu stranku.... :D :D ..Ja sam tvrdolinijas u stranci i zaduzen sam da budem koleteralna steta kad stranku prozovu za probosnjacku :D :D

Post Reply