Marginalizacija bosanskih Hrvata - hercegovačka hegemonija

Post Reply
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#101

Post by danas »

Ahmmed wrote:
basta sljezove boje wrote:naravno da nema veze sa nacijom to sto danas u Sarajevu zivi manje od 1% ostalih odnosno ne-Bosnjaka, to je stvar slobodnog izbora :-D

statisticki gledano Sarajevo je etnicki najcisci glavni grad u Europi osim mozda Tirane :-D
Ma, banda turska,kažem ti ja :D Ne mogu gledat drugo i drugačije,pa to ti je. Pih, balijanderi, ne umiju fino, demokratski, u skladu sa evropskom tradicijom, na kozmopolitski način kao Beograd i Zagreb....
Nego, sve rašćeraše, još poneki kmet (i čifčija :D )u Sarajevu osto :D

Nego, sad sam se zabrinuo: Ko će nam haustore čistit? :D I čime ćemo, kukavci, lavove hranit, nestade kmetovske nejači :D
ma mene najbrine -- cije cemo haustore sad koristiti ko javne cenife... :( :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#102

Post by Ahmmed »

danas wrote:
Ahmmed wrote:
basta sljezove boje wrote:naravno da nema veze sa nacijom to sto danas u Sarajevu zivi manje od 1% ostalih odnosno ne-Bosnjaka, to je stvar slobodnog izbora :-D

statisticki gledano Sarajevo je etnicki najcisci glavni grad u Europi osim mozda Tirane :-D
Ma, banda turska,kažem ti ja :D Ne mogu gledat drugo i drugačije,pa to ti je. Pih, balijanderi, ne umiju fino, demokratski, u skladu sa evropskom tradicijom, na kozmopolitski način kao Beograd i Zagreb....
Nego, sve rašćeraše, još poneki kmet (i čifčija :D )u Sarajevu osto :D

Nego, sad sam se zabrinuo: Ko će nam haustore čistit? :D I čime ćemo, kukavci, lavove hranit, nestade kmetovske nejači :D
ma mene najbrine -- cije cemo haustore sad koristiti ko javne cenife... :( :D

Vidiš, dobro si.....To mi ne pade na pamet :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#103

Post by Ahmmed »

zoom66 wrote:
Ahmmed wrote:
danas wrote: ma mene najbrine -- cije cemo haustore sad koristiti ko javne cenife... :( :D

Vidiš, dobro si.....To mi ne pade na pamet :D
uvijek se negdje zajebesh...:D:D:D
A, šta ću :D :D :D Valjda mi koncentraciju sa pravih stvari odvlači danonoćno planiranje maltretiranja Srba i Hrvata, te traženje onih sa prezimenom Milošević, Karadžić, Plavšić, Mladić, Koljević....Boban, Prlić, Praljak, Kordić,Blaškić......Znaš, valjda sastavit spiskove, pa ih općinarima dostavit, da ljudi mogu serbez maltretirati :D A usput, brojim i srpska i hrvatska imena na odjavnim špicama domaćih televizija,te to koristim kao argument za nagovaranje balija na neplaćanje pretplate, objašnjavajući im kako su FTV , BHT i ostale tv stanice, legla četnika i ustaša :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#104

Post by Ahmmed »

zoom66 wrote:
InfraRedRidinghood wrote:
danas wrote: ma mene najbrine -- cije cemo haustore sad koristiti ko javne cenife... :( :D
A, i glasovira će ubrzo ponestati, kamo ćemo tikve saditi?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :D
u orgulje?... :roll:


:D :D :D
Znao sa ja da će ovi islamski radikali i do orgulja doći :D :D
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#105

Post by finta »

ohz wrote:
finta wrote:
Ma bravo . :x :x A poslije Kardjordjeva gdje su dogovoreni planovi o komadanju Bosne i unistenju bosanskih muslimana u grubo ......o detaljima ( po svjdocenju Stipe Mesica u Hagu ) su se na preko sezdest ( brojem 60 ) sastanaka satstajali crtaci bosanskih karata i tvorci srpskih drzava , banovina i herceg bosni .Na zelenu cohu najcesce je na tih 60 -70 sastanaka istrcavala sljedeca ekipa : Boje Hrvtaske u unistenju Bosne branila je postova , Zvonimir Lerotic , Hrvoje Sarinic , Smiljko Sokol , Josip Sentija , dusan Bilandzic . Sa srpske atrane uglavnom clanovi SANU i tvorci famoznog Memoranduma : Ljilja Avramov , Vasilje Krestic , Mihajlo Markovic , Ljubomir Tadic , ( otac od danasnjeg prezidenta Borisa ) i jos neki .......Naravno mladicu da se u kardjordjevu za nekoliko sati nisu mogli dogovoriti detalji kako unistiti Bosnu i bosanske muslimane ali su zatoi sastajli ovi tipovi 60 puta svaki put po nekoliko dana , pa su sastali Karadjic i Boban u Grazu pa su sastali Boban i Vucurevic u Trebinju gdje su dva ljepotana skontali da balije( po svjedocenju Ive komsica boban je bosanbske muslimane iskljucivio zvao balijama ) treba baciti u Neretvu .
Kamere su takodje zabiljezile dolazak Nikole Koljevica u banske dvore u zagrebu kod Franje Tudjmana .Dogovori iz Karadjordjeva i Beograda i Zagreba , Briona .....su takodje trevbali da se prenesu na teren , tj vojnim i politickim strukturama tzv herceg bosne .O tim nebrojenim sastancima sa Tudjmanom i Suskom na kojima su prisustvovali , Boban , Kordic , Raic , Valentic , Prlic , Neletilic , Stojic , Petkovic .......do u detalje govore transkripti koji se mogu u cjelosti pronaci8 na stranicama ( u arhivi ) splitskog tjednika Feral Tribune .Takve gadosti , kako jedan predsjednik ( Franjo Tudjman ) otvoreno prenosi svojim podredjenima kako Bosna ne postoji kako su Bosanci izmisljena nacija , kako je to Titova izmisljotina , kako to treba ovako i onako .........se rijetko mogu pronaci u istoriji covjecanstva.
P.S. U jednom od brojinih sastanaka sa delegacijom tzv herceg bosne Franjo Tudjman kaze " Medju nama receno i neke zapadne diplomate od nas ocekuju da sto prije zavrsimo sa muslimanima " trubio je i siktao kroz zube okorjeli diktator sa pjenom u uglu krivih usta .
" Ja vjerujem Milosevicu " bio je jos jedan biser diktatora sa Pantovcaka .
"Srbi i Hrvati vise nemaju otvorenih pitanja " skresao je Karadjic u deset mikrofona i dest kamera od ABC do BBC preko CNN , poslije sastanka sa Matom Bobanom u Grazu .Pa mi molim te opet dodji jos jednom i reci da Bosanci daju prevelik znacaj Karadjordjevu jer imam za tebe jos materijala .........

Rijetko se mogu pronaći gnjusobe u povijesti čovječanstva kao što je bila TV Sarajevo koja je onog tužnog dana kada je pao Vukovar 19.studenog.1991 prenosila svojim gledateljima 'kako je JNA naišla hiljade leševa pobijenih Srba' prikazujući hrpe ubijenih Vukovaraca koji su nepokopani ležali na Vukovarskom groblju.

Ta ista TV Sarajevo je u opsadi Dubrovnika sa JNA položaja sa brda snimala ulice Dubrovnika i kada je kamera 'uhvatila' jednog pripadnika ZNG-a reporter je fokusirao kameru u ZNG-ovca sa uzvikm kao da je uskrsnuo sam Adolf Eichman: 'Vidite dragi gledatelji, ono vam je ZNG-ovac.

Danas ti isti likovi govore kako su Hercegovci bili ti koji su surađivali sa JNA.

Bože dragi, pa je li to moguće.

Sjećam se , kopamo rovove tog proljeća 1991 negdje u okolici Mostara a dolazi susjed Musliman:'Šta boni to radite, kakav vi to belaj spremate, je li to hoćete da zaratimo sa Jugoslovenskom narodnom armijom'.


Ti isti koji su se zakinjali u 'jedinstveni', 'građanski' , 'nenacionalističk' Mostar su mrtvo hladno odbili prijedlog gradonačelnika Mostara o ujedinjenju Mostara u jednu cjelinu.

Ti isti koj su bez ispaljenog metka predali Bijeljinu, Prijedor, Brčko, Foču, Rogaticu, Zvornik, Višegrad, Rudo, Čajniče, Srebrenicu nam Hercegovcima laprdaju o nekim prodajama i dogovorima.

Nema se čovjek što ljutiti na njih.
Bog ih je kaznio.
Čak i malo podosta.
Ali opet pamet ne ulazi u glavu.
Taj " bog " o kojem ti pricas ima ime i prezime : Franjo T , Slobodan M , Radovan K , Mate B, Gojko S. Dario K , Nikokola K , Momcilo K , Slobodan P , Jadranko P ...............eto to '" bogovi " koji su napali unistili Bosnu i hercegovinu , popalili , srusili joj zgrade dzamije mostove i napravili GENOCID . Sto se tice svega drugog sto si napisao gomila smeca i bestijalnih lazi .Mada je te 1991 TV Sarajevo jos uvijek bila u rukama Drazena Bozanica , Rade Djokic , Ilije Guzine i drugih cetnika ( te se nije moglo izvjestavati iz sarajeva na isti nacin kao sto se izvjestavalo iz hrvtske katedrale duha ( HTV ) Franje Tudjamna , Antuna Vrdoljaka , Obrada Kosovca .......ipak i unatoc sve ovo sto si napisao nije ni za uporebljenog toaletnog papira a kamoli za foruma .Stoi se tice prvih momaka koji su uzerli puske u Hrvatskoj raspitaj se malo okolo medju skvadrom koliko je bilo bosanskoh muslimana u Zboru , narodne garde , popularno zvanim Zengama ........Dok su se oni slabo naourazni makljali sa cetnicima ti pio kavu pusio travu gledao TV Knin i TV Beograd i sada to pripisijus TV Sarajevo . Ma hajde bolan :oops: :x
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#106

Post by cyprus »

Joj finta što si ti natakaren. :x :D
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#107

Post by finta »

cyprus wrote:Joj finta što si ti natakaren. :x :D
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#108

Post by lady midnight »

finta wrote:
ohz wrote:
finta wrote:
Ma bravo . :x :x A poslije Kardjordjeva gdje su dogovoreni planovi o komadanju Bosne i unistenju bosanskih muslimana u grubo ......o detaljima ( po svjdocenju Stipe Mesica u Hagu ) su se na preko sezdest ( brojem 60 ) sastanaka satstajali crtaci bosanskih karata i tvorci srpskih drzava , banovina i herceg bosni .Na zelenu cohu najcesce je na tih 60 -70 sastanaka istrcavala sljedeca ekipa : Boje Hrvtaske u unistenju Bosne branila je postova , Zvonimir Lerotic , Hrvoje Sarinic , Smiljko Sokol , Josip Sentija , dusan Bilandzic . Sa srpske atrane uglavnom clanovi SANU i tvorci famoznog Memoranduma : Ljilja Avramov , Vasilje Krestic , Mihajlo Markovic , Ljubomir Tadic , ( otac od danasnjeg prezidenta Borisa ) i jos neki .......Naravno mladicu da se u kardjordjevu za nekoliko sati nisu mogli dogovoriti detalji kako unistiti Bosnu i bosanske muslimane ali su zatoi sastajli ovi tipovi 60 puta svaki put po nekoliko dana , pa su sastali Karadjic i Boban u Grazu pa su sastali Boban i Vucurevic u Trebinju gdje su dva ljepotana skontali da balije( po svjedocenju Ive komsica boban je bosanbske muslimane iskljucivio zvao balijama ) treba baciti u Neretvu .
Kamere su takodje zabiljezile dolazak Nikole Koljevica u banske dvore u zagrebu kod Franje Tudjmana .Dogovori iz Karadjordjeva i Beograda i Zagreba , Briona .....su takodje trevbali da se prenesu na teren , tj vojnim i politickim strukturama tzv herceg bosne .O tim nebrojenim sastancima sa Tudjmanom i Suskom na kojima su prisustvovali , Boban , Kordic , Raic , Valentic , Prlic , Neletilic , Stojic , Petkovic .......do u detalje govore transkripti koji se mogu u cjelosti pronaci8 na stranicama ( u arhivi ) splitskog tjednika Feral Tribune .Takve gadosti , kako jedan predsjednik ( Franjo Tudjman ) otvoreno prenosi svojim podredjenima kako Bosna ne postoji kako su Bosanci izmisljena nacija , kako je to Titova izmisljotina , kako to treba ovako i onako .........se rijetko mogu pronaci u istoriji covjecanstva.
P.S. U jednom od brojinih sastanaka sa delegacijom tzv herceg bosne Franjo Tudjman kaze " Medju nama receno i neke zapadne diplomate od nas ocekuju da sto prije zavrsimo sa muslimanima " trubio je i siktao kroz zube okorjeli diktator sa pjenom u uglu krivih usta .
" Ja vjerujem Milosevicu " bio je jos jedan biser diktatora sa Pantovcaka .
"Srbi i Hrvati vise nemaju otvorenih pitanja " skresao je Karadjic u deset mikrofona i dest kamera od ABC do BBC preko CNN , poslije sastanka sa Matom Bobanom u Grazu .Pa mi molim te opet dodji jos jednom i reci da Bosanci daju prevelik znacaj Karadjordjevu jer imam za tebe jos materijala .........

Rijetko se mogu pronaći gnjusobe u povijesti čovječanstva kao što je bila TV Sarajevo koja je onog tužnog dana kada je pao Vukovar 19.studenog.1991 prenosila svojim gledateljima 'kako je JNA naišla hiljade leševa pobijenih Srba' prikazujući hrpe ubijenih Vukovaraca koji su nepokopani ležali na Vukovarskom groblju.

Ta ista TV Sarajevo je u opsadi Dubrovnika sa JNA položaja sa brda snimala ulice Dubrovnika i kada je kamera 'uhvatila' jednog pripadnika ZNG-a reporter je fokusirao kameru u ZNG-ovca sa uzvikm kao da je uskrsnuo sam Adolf Eichman: 'Vidite dragi gledatelji, ono vam je ZNG-ovac.

Danas ti isti likovi govore kako su Hercegovci bili ti koji su surađivali sa JNA.

Bože dragi, pa je li to moguće.

Sjećam se , kopamo rovove tog proljeća 1991 negdje u okolici Mostara a dolazi susjed Musliman:'Šta boni to radite, kakav vi to belaj spremate, je li to hoćete da zaratimo sa Jugoslovenskom narodnom armijom'.


Ti isti koji su se zakinjali u 'jedinstveni', 'građanski' , 'nenacionalističk' Mostar su mrtvo hladno odbili prijedlog gradonačelnika Mostara o ujedinjenju Mostara u jednu cjelinu.

Ti isti koj su bez ispaljenog metka predali Bijeljinu, Prijedor, Brčko, Foču, Rogaticu, Zvornik, Višegrad, Rudo, Čajniče, Srebrenicu nam Hercegovcima laprdaju o nekim prodajama i dogovorima.

Nema se čovjek što ljutiti na njih.
Bog ih je kaznio.
Čak i malo podosta.
Ali opet pamet ne ulazi u glavu.
Taj " bog " o kojem ti pricas ima ime i prezime : Franjo T , Slobodan M , Radovan K , Mate B, Gojko S. Dario K , Nikokola K , Momcilo K , Slobodan P , Jadranko P ...............eto to '" bogovi " koji su napali unistili Bosnu i hercegovinu , popalili , srusili joj zgrade dzamije mostove i napravili GENOCID . Sto se tice svega drugog sto si napisao gomila smeca i bestijalnih lazi .Mada je te 1991 TV Sarajevo jos uvijek bila u rukama Drazena Bozanica , Rade Djokic , Ilije Guzine i drugih cetnika ( te se nije moglo izvjestavati iz sarajeva na isti nacin kao sto se izvjestavalo iz hrvtske katedrale duha ( HTV ) Franje Tudjamna , Antuna Vrdoljaka , Obrada Kosovca .......ipak i unatoc sve ovo sto si napisao nije ni za uporebljenog toaletnog papira a kamoli za foruma .Stoi se tice prvih momaka koji su uzerli puske u Hrvatskoj raspitaj se malo okolo medju skvadrom koliko je bilo bosanskoh muslimana u Zboru , narodne garde , popularno zvanim Zengama ........Dok su se oni slabo naourazni makljali sa cetnicima ti pio kavu pusio travu gledao TV Knin i TV Beograd i sada to pripisijus TV Sarajevo . Ma hajde bolan :oops: :x

evo za sve koje interesuju malo detaljniji prikazi hrvatskih, srbijanskih, bosanskih medija i njihove sprege sa politikom, pochevshi od medija u titovoj jugoslaviji, preko 1980ih i preuzimanja i instrumentaliziranja srbijanskih medija od strane miloshevica, onda uloge medija u sukobima 1990-1995 (najveci dio knjige) pa sve do situacije u post-dejtonskoj BiH.
knjiga je bogata izvorima i primjerima, a situaciju medija analizira u kontekstu politichkih deshavanja:

Kemal Kurspahic, PrimeTime Crime: Balkan Media in War and Peace (2003)


Image

ne znam je li prevedena na nash, a ako nije, bila bi velika shteta da ovo ostane neprevedeno :roll: :roll: :roll:
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#109

Post by basta sljezove boje »

vrlo ste nepravedni. Sarajevski Srbi i Hrvati nisu 1990. birali ni Milosevica ni Tudjmana. Optuzivati sarajevske Srbe i Hrvate za Srebrenicu i rusenje Starog mosta je dno dna.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#110

Post by danas »

basta sljezove boje wrote:vrlo ste nepravedni. Sarajevski Srbi i Hrvati nisu 1990. birali ni Milosevica ni Tudjmana. Optuzivati sarajevske Srbe i Hrvate za Srebrenicu i rusenje Starog mosta je dno dna.
nisu glasali za milosevica -- glasali su vecinom za karadzica, plavsicku, koljevica... i protiv nezavisne BH na referendumu...

a nisam ni ja glasala za aliju... pa sam svejedno opet bila 'balinkura' i opet me snasao noz pod grlom na grbavici, valjda od ovih tvojih sarajlija sto ne glasase za milosevica...

interesantno je kako se 'ne smiju' generalizovati srbi i hrvati... jedino oni 'nisu svi isti'... a mi balije valjda jesmo...
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#111

Post by MuaDib »

Pitanje marginalizacije bosanskih Hrvata, od Hercegovačkih ustaša i zvaničnog Zagreba, nije ništa novo. Odiseja od Karađorđeva do Djetona, je isprepletena krvavim ratom, agresijom, razmjenom teritorija i stvaranjem novih država na račun BiH. Tuđmana otvoreno nikad nisu zanimali bosanski Hrvati, što dokazuje slučaj Vareša. Na Muslimane danas Bošnjake je gledao kao na tampon zonu između Srba i Hrvata. Ali krenimo redom i HDZ uključujući HDZ BIH i SPS te njena ekspozotura za HR i BiH SDS su fašističke i nacističke stranke, nastale objedinjavanjem komunista, komunističkih disidenata, nacionalista i emigracije. Njihov osnovni cilj je bio stvaranje srpske i hrvatske nacionalne države, a jedina prepreka im je Bosna i Hercegovina.U Karađorđevu dogovoreni u principi podjele zemlje po modelu Cvetković-Maček, rušenje Jugoslavije i saveznog premijera Ante Markovića. Ali prvo je trebalo riješiti srpsko pitanje u Hrvatskoj, tako da je izbio rat u Hrvatskoj i stvorena je RSK, kako bi se prikrili tajni dogovori, a narod učinio podložnim za manipualciju. rat je trajao drugu polovinu 1991. te je primirje potpisano u Sarajevu 15. januara 1992., postepeno kroz ograničene akcije po potrebi HV je oduzimao dio po dio tzv. RSK, te su je potpuno uništili 1995. U multietničkoj Bosni su nažalost pobjedile nacionalne stranke, što je posljedica deceniju unazad smišljenog plana. Naime Bošnjačka komunistička elita je likvidirana na ovaj ili onaj način, ubistvom Bijedića, misterioznim uklanjanjem Pozderca, šikaniranjem Fikreta Abdića, Raifa Dizdarevića i Nijaza Durakovića. Montiram procesom protiv Izetbegovića, Behmena, Bičakčića, Latića i ostalih govana, koje je branio ni manje ni više Dobrica Čosić, Vojislav Šešelj, Ljilja Avramov i ostali ideolozi SANU, ustanovljeni su nosioci muslimanskog nacionalizma i islamskog fundamentalizma. Također smišljenim i tihim prepadanjem srpskog naroda islamskim fundamentalizmom i ustašstvom budio se srpski nacionalizam u BiH. Večina bosanskohercegovačkih Hrvata odmah je stala čvrsto uz HDZ, te ja HDZ prvi i osnovan. Potom su Izetbegović i kompanija osnovali SDA, a na kraju je osnovan i SDS. SDA se predstavila kao stranka koja se bori za interese Bošnjaka-Muslimana i pobjedila je zahvaljujući tome što su njeni osnivaći iz zatvora izašli kao žrtve komunista i nacionalni heroji. SDS je lako pobjedio jer je imao punu odršku iz Beograda. Ta tzv. narodna koalicija nije bila skupa ni godinu dana, a BiH je ušla u spiralu nacinalizama i inata, te brutalnu agresiju, Tada stupa na snagu plan iz Karađorđevića, opći napad JNA i VRS na BiH te zauzima preko 60% teritorije BiH. Ipak zahvaljujući hranrosti TO, ZB i PL, osnovana je ARBiH te je odbranjena veća teritorija u Srednjoj Bosni, Hercegovini, Sjeveroistočnoj Bosni, Bosanskoj Krajini te gradovi Sarajevo, Srebrenica, Žepa i Goražde. Hrvatsko rukovodstvo je je potom odlučilo se povući iz Posavine, te obezbjediti Srbima koridor prema Srbiji. Nakon toga HDZ je uzeo u svoje ruke Mate Boban, i otpočeo drugu fazu dogovora iz Karađorđeva, napad na BiH sa zapada, što je ostvareno formiranjem Herceg-Bosne uz prešutnu saglasnost Evropskih zemalja. taj napad je za cilj je imao da se Herceg-Bosna stvori na teritoriji današnjih SBK, HNK, ZHK i Livanjskog kantona. Pošto je stvorena tampon zona između Srba i Hravata, riješeno je pitanje Vareša uz pomoć Srba, gdje je kompletno hrvatsko stanovništvo evakuirano odnosno otjerano u Kiseljak. Odbranom ARBiH, HVO je satjeran u Srednjoj Bosni na usko područje Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka i Kreševa, dok je u Hercegovini stanje ostalo nepromjenjeno. Zatim je slijedila izdaja BiH od Alijinog rukovodstva, prihvatanjem podjele BiH na tri republike Bosnu, Herceg-Bosnu i Srpsku. Ali usljed odbijanja Srba i usljed pritiska SAD na Hrvatsku, formirana je FBiH. Hrvatsko rukovodstvo je međutim žrtvovalo bosanske Hrvate, i obećalo Miloševiću da će priznati postojanje RS u BiH, ako odustane od RSK. Tako je došlo do Blijeska, nažalost Srebrenice i Oluje, te je rat stao. Srbi u dali zapadnu Bosnu za Posavinu, te su Hrvati ostali skoncentrisani u Hercegovini, dok ih je vrlo malo ostalo u Srednjoj Bosni. Nakon rata većina se preostalih Bosanskih Hrvata odselilo u Hrvatsku. Tako da danas u Bosni ima svega nešto više od 150 000. Rezultat svega je da je Hrvatska postala jednonacionalna država, BiH nefunkcionalna i podjeljena zemlja, a Srbija i Crna Gora su se razdružile i ostale unitarne države. Danas Dodikov prijedlog je ponovo na scenu pokušava podjeliti BiH, te zato Čović okljeva potpisati sporazum sa HDZ1990 HSS, HSP-NHI i NSRB. Hrvati se trebaju vratiti u Bosnu, osnovati novu stranku koja će u potpunosti odbaciti politiku HDZ, npr. bosansku Hrvatsku narodnu stranku. Sve ostalo neće spriječiti da Hrvati u Bosni nestanu kroz 50 godina. :? :?
ShejtanVrbaski
Posts: 34
Joined: 20/07/2007 18:12

#112

Post by ShejtanVrbaski »

Jara wrote: A pripadnici tih manjina su se borili i stradali u domovinskom ratu a franjo se uvijek zahvaljivao SAMO hrvatima...za njegove vladavine je zakonom hrvatskoj djeci zabranjeno ici u manjinske skole, tj. sa nastavom na manjinskim jezicima...
Sta ja znam...
Licno sam upoznao jednog Bosnjaka iz Stare Gradiske (u stvari rodom iz Bosanske, ali su presli Savu u bijegu od cetnika) koji je citav hrvatski domovinski rat proveo u sklopu HV. Krajem rata je dobio sva priznanja, licno potpisana od 'Vranje te boracku penziju. Porodica njegova, cista muslimanska, uziva isto velik ugled...

Ali opet se slazem da su Hrvati veliki sovinisti i da jedino u Hrvatskoj ima buducnosti za one asimilirane - Srbe a i Bosnjake...
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#113

Post by artzy »

Jara wrote:Zagrebački grafit, svojedobno:

Vratite nam Srbe, evo vam Hercegovci!
Svako ima svog Sandzakliju :-)
ShejtanVrbaski
Posts: 34
Joined: 20/07/2007 18:12

#114

Post by ShejtanVrbaski »

Isto moram reci, iz mog licnog iskustva, da bosanski katolici (cisto odbijam ih prozivati fiktivnim imenom "bosanski Hrvati") van Hercegovine - iz Krajine, Posavine...i nisu vise toliko "umjereni" kao sto ih neko prije opisa ovdje. Da, nisu se naoruzavali i prijetili komsijama, cak stavise, prosli su isti tretman kao njihove komsije muslimani, od cetnicke ruke. Opet, zadnjih godina primjecujem po dijaspori stvaranje nekog tog sovinizma. Vjerujte mi, sretao sam ljude rodom iz samog Sarajeva, Banjaluke, te nekih manjih mjesta na bosanskoj obali Save, koji danas govore kao pravi Hrvati, i to onim purgerskim naglaskom. Jedna od doticnih katolkinja, Sarajki, kojoj sam kroz zezu skrenuo paznju na njen egzoticni naglasak - opravdala se cinjenicom da je "zivjela u Zgbu kao izbjeglica 1 godinu". Doticna djevojka je inace imala 17 godina kada je u Zagreb dosla i tu "presudnu" godinu provela sto joj je sve zatrala, prije nego sto je otisla u trecu zemlju. :D

Nemam pojma - ali ta "mi smo uvijek u manjini" i slicne pizdarije ne vode nigdje. Samo stvaraju vece komplekse.

Naravno, znam da je klisej i da je milion puta receno - ali Bosna samo moze opstati kada se svi u njoj budu osjecali Bosancima. Jer ona i JESTE drzava Bosanaca. Ali, taj film naravno nikada necemo docekati. Jebote, pa "Bosanac" vise i nije konstitutivan narod BiH, vec neka tamo 3 fiktivna.
ohz
Posts: 30
Joined: 11/07/2007 12:45

#115

Post by ohz »

MuaDib wrote:Pitanje marginalizacije bosanskih Hrvata, od Hercegovačkih ustaša i zvaničnog Zagreba, nije ništa novo. Odiseja od Karađorđeva do Djetona, je isprepletena krvavim ratom, agresijom, razmjenom teritorija i stvaranjem novih država na račun BiH. Tuđmana otvoreno nikad nisu zanimali bosanski Hrvati, što dokazuje slučaj Vareša. Na Muslimane danas Bošnjake je gledao kao na tampon zonu između Srba i Hrvata. Ali krenimo redom i HDZ uključujući HDZ BIH i SPS te njena ekspozotura za HR i BiH SDS su fašističke i nacističke stranke, nastale objedinjavanjem komunista, komunističkih disidenata, nacionalista i emigracije. Njihov osnovni cilj je bio stvaranje srpske i hrvatske nacionalne države, a jedina prepreka im je Bosna i Hercegovina.U Karađorđevu dogovoreni u principi podjele zemlje po modelu Cvetković-Maček, rušenje Jugoslavije i saveznog premijera Ante Markovića. Ali prvo je trebalo riješiti srpsko pitanje u Hrvatskoj, tako da je izbio rat u Hrvatskoj i stvorena je RSK, kako bi se prikrili tajni dogovori, a narod učinio podložnim za manipualciju. rat je trajao drugu polovinu 1991. te je primirje potpisano u Sarajevu 15. januara 1992., postepeno kroz ograničene akcije po potrebi HV tvo je je potom odlučilo se povući iz Posavine, te obezbjediti Srbima koridor prema Srbiji. Nakon toga HDZ je uzeo u svoje ruke Mate Boban, i otpočeo drugu fazu dogovora iz Karađorđeva, napad na BiH sa zapada, što je ostvareno formiranjem Herceg-Bosne uz prešutnu saglasnost Evropskih zemalja. taj napad je za cilj je imao da se Herceg-Bosna stvori na teritoriji današnjih SBK, HNK, ZHK i Livanjskog kantona. Pošto je stvorena tampon zona između Srba i Hravata, riješeno je pitanje Vareša uz pomoć Srba, gdje je kompletno hrvatsko stanovništvo evakuirano odnosno otjerano u Kiseljak. Odbranom ARBiH, HVO je satjeran u Srednjoj Bosni na usko područje Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka i Kreševa, dok je u Hercegovini stanje ostalo nepromjenjeno. Zatim je slijedila izdaja BiH od Alijinog rukovodstva, prihvatanjem podjele BiH na tri republike Bosnu, Herceg-Bosnu i Srpsku. Ali usljed odbijanja Srba i usljed pritiska SAD na Hrvatsku, formirana je FBiH. Hrvatsko rukovodstvo je međutim žrtvovalo bosanske Hrvate, i obećalo Miloševiću da će priznati postojanje RS u BiH, ako odustane od RSK. Tako je došlo do Blijeska, nažalost Srebrenice i Oluje, te je rat stao. Srbi u dali zapadnu Bosnu za Posavinu, te su Hrvati ostali skoncentrisani u Hercegovini, dok ih je vrlo malo ostalo u Srednjoj Bosni. Nakon rata većina se preostalih Bosanskih Hrvata odselilo u Hrvatsku. Tako da danas u Bosni ima svega nešto više od 150 000. Rezultat svega je da je Hrvatska postala jednonacionalna država, BiH nefunkcionalna i podjeljena zemlja, a Srbija i Crna Gora su se razdružile i ostale unitarne države. Danas Dodikov prijedlog je ponovo na scenu pokušava podjeliti BiH, te zato Čović okljeva potpisati sporazum sa HDZ1990 HSS, HSP-NHI i NSRB. Hrvati se trebaju vratiti u Bosnu, osnovati novu stranku koja će u potpunosti odbaciti politiku HDZ, npr. bosansku Hrvatsku narodnu stranku. Sve ostalo neće spriječiti da Hrvati u Bosni nestanu kroz 50 godina. :? :?
Ćifutski 'The New York Times' je jednom napisao kako je Franjo krvnikov balkanski šegrt.
Ista ona novina koja danas ni trunke suosjećanja ne pokazuje za desetine tisuća poginulih u Iraku.
Zlo.

Nije Franjo bio krvnikov šegrt.
1990 kada je došao na vlast od oružja je posjedovao dva raštimovana mupova helikopter i nekoliko stotina policijskih pušaka i pištolja.

Uslijedila je krvava agresija na Hrvatsku gdje je trebalo biti zao kao sam đavo pa ne osjećati neko sažaljenje nad genocidom koji su Srbi1991 vršili nad Hrvatima.
Bošnjaci su se pravili kao da se ništa ne događa.
Ne kažem da su trebali uzeti puške u ruke pa ići braniti Hrvatsku.
Ali mogli su barem međunarodnim predstavnicima govoriti što se dešava tako da svijet brže spozna pravu istinu.
Ali jok, šutjeli su .
Bog ih je kaznio za to.
Bog ne kažnjava svoju djecu po tome koje su vjere nego po tome da li su to zaslužili.

Kasnije ti isti muslimani doživlajvaju iste stvari od te iste vojske i naravno da onda nije nitko imao sažaljenja nad njima.

Kada se malo pogleda sa distance i upita tko je najveći miloševićev sveznik ?
Jesu li to bili šiptari koji su svi ko jedan od 1981 pa na ovamo se grčrvito borili protiv velikosrpske nemani?
Jesu li to bili slovenci koj su isto svi kao jedan jasno dali do znanja u kakvoj državi žele živjeti?
Jesu li to bili Hrvati koji su od 1991 pa do 1995 u nebrojenim bitkama se tukli sa srpskim agresorom?

Ili je to možda bila sotona,guja, šejtan , nazovite ga kako hoćete zvan Alija Izetbegović koji je,( dok je Slobo bio razapet istodobnom agresijom na Kosovu i u Hrvatskoj) držao Bih pacificiranom, ne dopuštajući nikakvu pravovremenu akciju protiv posrbljene JNA koja je bila lomljiva kao staklo tada u BiH pošto joj je najveći dio efektiva bio u Hrvatskoj i na Kosovu.

Postavlja se pitanje zaštoje sotona spriječavala tada otpor tada uvelike srbiziranoj JNA.

Pa zato da je JNA tada razbijena stvorila bi se onda neovisna i na svakom dijelu suverena BiH a onda tada ne bi bila moguća bošnjačka država kao što je sada (ali je samo na papiru tako,sreća )Federacija BiH.
Pušteno je Srbima da stvaraju svoju državu jer se znalo da bez srpske države neće biti ni muslimanske.
Zanlo se da se bošnjačka(muslimanska) država ne može napraviti na čitavom teritoriju BiH.
Previše je bilo Hrvata i Srba ai stodobno su tu i Srbija i Hrvatska.
I onda se napravio pakt sa Srbima.
'Eto vama vaša država (čitaj : republika srpska) ali ne dirajte nam našu državu , Federaciju BiH.

Mislim da vam plan neće uspjeti i da i ne slutite kako će sve završiti na kraju
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#116

Post by Ahmmed »

danas wrote:
basta sljezove boje wrote:vrlo ste nepravedni. Sarajevski Srbi i Hrvati nisu 1990. birali ni Milosevica ni Tudjmana. Optuzivati sarajevske Srbe i Hrvate za Srebrenicu i rusenje Starog mosta je dno dna.
nisu glasali za milosevica -- glasali su vecinom za karadzica, plavsicku, koljevica... i protiv nezavisne BH na referendumu...

a nisam ni ja glasala za aliju... pa sam svejedno opet bila 'balinkura' i opet me snasao noz pod grlom na grbavici, valjda od ovih tvojih sarajlija sto ne glasase za milosevica...

interesantno je kako se 'ne smiju' generalizovati srbi i hrvati... jedino oni 'nisu svi isti'... a mi balije valjda jesmo...
:thumbup:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#117

Post by Fair Life »

Ahmmed wrote:A, šta ću :D :D :D Valjda mi koncentraciju sa pravih stvari odvlači danonoćno planiranje maltretiranja Srba i Hrvata, te traženje onih sa prezimenom Milošević, Karadžić, Plavšić, Mladić, Koljević....Boban, Prlić, Praljak, Kordić,Blaškić......Znaš, valjda sastavit spiskove, pa ih općinarima dostavit, da ljudi mogu serbez maltretirati :D A usput, brojim i srpska i hrvatska imena na odjavnim špicama domaćih televizija,te to koristim kao argument za nagovaranje balija na neplaćanje pretplate, objašnjavajući im kako su FTV , BHT i ostale tv stanice, legla četnika i ustaša :D
Nesto mi neobicno...

Nisam navikao citati gluposti u tvojim postovima... jer ih jednostavno nisam
nalazio.

Ovo mi je fakat iznenadjenje.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#118

Post by Ahmmed »

Fair Life wrote:
Ahmmed wrote:A, šta ću :D :D :D Valjda mi koncentraciju sa pravih stvari odvlači danonoćno planiranje maltretiranja Srba i Hrvata, te traženje onih sa prezimenom Milošević, Karadžić, Plavšić, Mladić, Koljević....Boban, Prlić, Praljak, Kordić,Blaškić......Znaš, valjda sastavit spiskove, pa ih općinarima dostavit, da ljudi mogu serbez maltretirati :D A usput, brojim i srpska i hrvatska imena na odjavnim špicama domaćih televizija,te to koristim kao argument za nagovaranje balija na neplaćanje pretplate, objašnjavajući im kako su FTV , BHT i ostale tv stanice, legla četnika i ustaša :D
Nesto mi neobicno...

Nisam navikao citati gluposti u tvojim postovima... jer ih jednostavno nisam
nalazio.

Ovo mi je fakat iznenadjenje.
Šta ćeš, moj Fair.....baliluk probije iz čovjeka, kad -tad :D

Šalu na stranu: Na silu gluposti napisanih ovdje, najbolje odgovarati citiranim tekstom....
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#119

Post by Fair Life »

Ahmmed wrote:Šta ćeš, moj Fair.....baliluk probije iz čovjeka, kad -tad :D

Ako ti je tako komotnije...
Ahmmed wrote:Šalu na stranu: Na silu gluposti napisanih ovdje, najbolje odgovarati citiranim tekstom....
Vazda bilo...
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#120

Post by finta »

MuaDib wrote:Pitanje marginalizacije bosanskih Hrvata, od Hercegovačkih ustaša i zvaničnog Zagreba, nije ništa novo. Odiseja od Karađorđeva do Djetona, je isprepletena krvavim ratom, agresijom, razmjenom teritorija i stvaranjem novih država na račun BiH. Tuđmana otvoreno nikad nisu zanimali bosanski Hrvati, što dokazuje slučaj Vareša. Na Muslimane danas Bošnjake je gledao kao na tampon zonu između Srba i Hrvata. Ali krenimo redom i HDZ uključujući HDZ BIH i SPS te njena ekspozotura za HR i BiH SDS su fašističke i nacističke stranke, nastale objedinjavanjem komunista, komunističkih disidenata, nacionalista i emigracije. Njihov osnovni cilj je bio stvaranje srpske i hrvatske nacionalne države, a jedina prepreka im je Bosna i Hercegovina.U Karađorđevu dogovoreni u principi podjele zemlje po modelu Cvetković-Maček, rušenje Jugoslavije i saveznog premijera Ante Markovića. Ali prvo je trebalo riješiti srpsko pitanje u Hrvatskoj, tako da je izbio rat u Hrvatskoj i stvorena je RSK, kako bi se prikrili tajni dogovori, a narod učinio podložnim za manipualciju. rat je trajao drugu polovinu 1991. te je primirje potpisano u Sarajevu 15. januara 1992., postepeno kroz ograničene akcije po potrebi HV je oduzimao dio po dio tzv. RSK, te su je potpuno uništili 1995. U multietničkoj Bosni su nažalost pobjedile nacionalne stranke, što je posljedica deceniju unazad smišljenog plana. Naime Bošnjačka komunistička elita je likvidirana na ovaj ili onaj način, ubistvom Bijedića, misterioznim uklanjanjem Pozderca, šikaniranjem Fikreta Abdića, Raifa Dizdarevića i Nijaza Durakovića. Montiram procesom protiv Izetbegovića, Behmena, Bičakčića, Latića i ostalih govana, koje je branio ni manje ni više Dobrica Čosić, Vojislav Šešelj, Ljilja Avramov i ostali ideolozi SANU, ustanovljeni su nosioci muslimanskog nacionalizma i islamskog fundamentalizma. Također smišljenim i tihim prepadanjem srpskog naroda islamskim fundamentalizmom i ustašstvom budio se srpski nacionalizam u BiH. Večina bosanskohercegovačkih Hrvata odmah je stala čvrsto uz HDZ, te ja HDZ prvi i osnovan. Potom su Izetbegović i kompanija osnovali SDA, a na kraju je osnovan i SDS. SDA se predstavila kao stranka koja se bori za interese Bošnjaka-Muslimana i pobjedila je zahvaljujući tome što su njeni osnivaći iz zatvora izašli kao žrtve komunista i nacionalni heroji. SDS je lako pobjedio jer je imao punu odršku iz Beograda. Ta tzv. narodna koalicija nije bila skupa ni godinu dana, a BiH je ušla u spiralu nacinalizama i inata, te brutalnu agresiju, Tada stupa na snagu plan iz Karađorđevića, opći napad JNA i VRS na BiH te zauzima preko 60% teritorije BiH. Ipak zahvaljujući hranrosti TO, ZB i PL, osnovana je ARBiH te je odbranjena veća teritorija u Srednjoj Bosni, Hercegovini, Sjeveroistočnoj Bosni, Bosanskoj Krajini te gradovi Sarajevo, Srebrenica, Žepa i Goražde. Hrvatsko rukovodstvo je je potom odlučilo se povući iz Posavine, te obezbjediti Srbima koridor prema Srbiji. Nakon toga HDZ je uzeo u svoje ruke Mate Boban, i otpočeo drugu fazu dogovora iz Karađorđeva, napad na BiH sa zapada, što je ostvareno formiranjem Herceg-Bosne uz prešutnu saglasnost Evropskih zemalja. taj napad je za cilj je imao da se Herceg-Bosna stvori na teritoriji današnjih SBK, HNK, ZHK i Livanjskog kantona. Pošto je stvorena tampon zona između Srba i Hravata, riješeno je pitanje Vareša uz pomoć Srba, gdje je kompletno hrvatsko stanovništvo evakuirano odnosno otjerano u Kiseljak. Odbranom ARBiH, HVO je satjeran u Srednjoj Bosni na usko područje Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka i Kreševa, dok je u Hercegovini stanje ostalo nepromjenjeno. Zatim je slijedila izdaja BiH od Alijinog rukovodstva, prihvatanjem podjele BiH na tri republike Bosnu, Herceg-Bosnu i Srpsku. Ali usljed odbijanja Srba i usljed pritiska SAD na Hrvatsku, formirana je FBiH. Hrvatsko rukovodstvo je međutim žrtvovalo bosanske Hrvate, i obećalo Miloševiću da će priznati postojanje RS u BiH, ako odustane od RSK. Tako je došlo do Blijeska, nažalost Srebrenice i Oluje, te je rat stao. Srbi u dali zapadnu Bosnu za Posavinu, te su Hrvati ostali skoncentrisani u Hercegovini, dok ih je vrlo malo ostalo u Srednjoj Bosni. Nakon rata većina se preostalih Bosanskih Hrvata odselilo u Hrvatsku. Tako da danas u Bosni ima svega nešto više od 150 000. Rezultat svega je da je Hrvatska postala jednonacionalna država, BiH nefunkcionalna i podjeljena zemlja, a Srbija i Crna Gora su se razdružile i ostale unitarne države. Danas Dodikov prijedlog je ponovo na scenu pokušava podjeliti BiH, te zato Čović okljeva potpisati sporazum sa HDZ1990 HSS, HSP-NHI i NSRB. Hrvati se trebaju vratiti u Bosnu, osnovati novu stranku koja će u potpunosti odbaciti politiku HDZ, npr. bosansku Hrvatsku narodnu stranku. Sve ostalo neće spriječiti da Hrvati u Bosni nestanu kroz 50 godina. :? :?
Kisik + vodik = voda . 1 vise jedan = 2 . Bez obzira sto nisi otkrio nista novo ( barem meni , neki ovo prvi put cuju poput ovog sto sto udara po "sejtanu Aliji " siptari" . "cifuti " .....ali ipak dobar post .Odlican . Cestitam .
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#121

Post by finta »

ohz wrote:
MuaDib wrote:Pitanje marginalizacije bosanskih Hrvata, od Hercegovačkih ustaša i zvaničnog Zagreba, nije ništa novo. Odiseja od Karađorđeva do Djetona, je isprepletena krvavim ratom, agresijom, razmjenom teritorija i stvaranjem novih država na račun BiH. Tuđmana otvoreno nikad nisu zanimali bosanski Hrvati, što dokazuje slučaj Vareša. Na Muslimane danas Bošnjake je gledao kao na tampon zonu između Srba i Hrvata. Ali krenimo redom i HDZ uključujući HDZ BIH i SPS te njena ekspozotura za HR i BiH SDS su fašističke i nacističke stranke, nastale objedinjavanjem komunista, komunističkih disidenata, nacionalista i emigracije. Njihov osnovni cilj je bio stvaranje srpske i hrvatske nacionalne države, a jedina prepreka im je Bosna i Hercegovina.U Karađorđevu dogovoreni u principi podjele zemlje po modelu Cvetković-Maček, rušenje Jugoslavije i saveznog premijera Ante Markovića. Ali prvo je trebalo riješiti srpsko pitanje u Hrvatskoj, tako da je izbio rat u Hrvatskoj i stvorena je RSK, kako bi se prikrili tajni dogovori, a narod učinio podložnim za manipualciju. rat je trajao drugu polovinu 1991. te je primirje potpisano u Sarajevu 15. januara 1992., postepeno kroz ograničene akcije po potrebi HV tvo je je potom odlučilo se povući iz Posavine, te obezbjediti Srbima koridor prema Srbiji. Nakon toga HDZ je uzeo u svoje ruke Mate Boban, i otpočeo drugu fazu dogovora iz Karađorđeva, napad na BiH sa zapada, što je ostvareno formiranjem Herceg-Bosne uz prešutnu saglasnost Evropskih zemalja. taj napad je za cilj je imao da se Herceg-Bosna stvori na teritoriji današnjih SBK, HNK, ZHK i Livanjskog kantona. Pošto je stvorena tampon zona između Srba i Hravata, riješeno je pitanje Vareša uz pomoć Srba, gdje je kompletno hrvatsko stanovništvo evakuirano odnosno otjerano u Kiseljak. Odbranom ARBiH, HVO je satjeran u Srednjoj Bosni na usko područje Viteza, Busovače, Novog Travnika, Kiseljaka i Kreševa, dok je u Hercegovini stanje ostalo nepromjenjeno. Zatim je slijedila izdaja BiH od Alijinog rukovodstva, prihvatanjem podjele BiH na tri republike Bosnu, Herceg-Bosnu i Srpsku. Ali usljed odbijanja Srba i usljed pritiska SAD na Hrvatsku, formirana je FBiH. Hrvatsko rukovodstvo je međutim žrtvovalo bosanske Hrvate, i obećalo Miloševiću da će priznati postojanje RS u BiH, ako odustane od RSK. Tako je došlo do Blijeska, nažalost Srebrenice i Oluje, te je rat stao. Srbi u dali zapadnu Bosnu za Posavinu, te su Hrvati ostali skoncentrisani u Hercegovini, dok ih je vrlo malo ostalo u Srednjoj Bosni. Nakon rata većina se preostalih Bosanskih Hrvata odselilo u Hrvatsku. Tako da danas u Bosni ima svega nešto više od 150 000. Rezultat svega je da je Hrvatska postala jednonacionalna država, BiH nefunkcionalna i podjeljena zemlja, a Srbija i Crna Gora su se razdružile i ostale unitarne države. Danas Dodikov prijedlog je ponovo na scenu pokušava podjeliti BiH, te zato Čović okljeva potpisati sporazum sa HDZ1990 HSS, HSP-NHI i NSRB. Hrvati se trebaju vratiti u Bosnu, osnovati novu stranku koja će u potpunosti odbaciti politiku HDZ, npr. bosansku Hrvatsku narodnu stranku. Sve ostalo neće spriječiti da Hrvati u Bosni nestanu kroz 50 godina. :? :?
Ćifutski 'The New York Times' je jednom napisao kako je Franjo krvnikov balkanski šegrt.
Ista ona novina koja danas ni trunke suosjećanja ne pokazuje za desetine tisuća poginulih u Iraku.
Zlo.

Nije Franjo bio krvnikov šegrt.
1990 kada je došao na vlast od oružja je posjedovao dva raštimovana mupova helikopter i nekoliko stotina policijskih pušaka i pištolja.

Uslijedila je krvava agresija na Hrvatsku gdje je trebalo biti zao kao sam đavo pa ne osjećati neko sažaljenje nad genocidom koji su Srbi1991 vršili nad Hrvatima.
Bošnjaci su se pravili kao da se ništa ne događa.
Ne kažem da su trebali uzeti puške u ruke pa ići braniti Hrvatsku.
Ali mogli su barem međunarodnim predstavnicima govoriti što se dešava tako da svijet brže spozna pravu istinu.

Ali jok, šutjeli su .
Bog ih je kaznio za to.
Bog ne kažnjava svoju djecu po tome koje su vjere nego po tome da li su to zaslužili.

Kasnije ti isti muslimani doživlajvaju iste stvari od te iste vojske i naravno da onda nije nitko imao sažaljenja nad njima.

Kada se malo pogleda sa distance i upita tko je najveći miloševićev sveznik ?
Jesu li to bili šiptari koji su svi ko jedan od 1981 pa na ovamo se grčrvito borili protiv velikosrpske nemani?
Jesu li to bili slovenci koj su isto svi kao jedan jasno dali do znanja u kakvoj državi žele živjeti?
Jesu li to bili Hrvati koji su od 1991 pa do 1995 u nebrojenim bitkama se tukli sa srpskim agresorom?

Ili je to možda bila sotona,guja, šejtan , nazovite ga kako hoćete zvan Alija Izetbegović koji je,( dok je Slobo bio razapet istodobnom agresijom na Kosovu i u Hrvatskoj) držao Bih pacificiranom, ne dopuštajući nikakvu pravovremenu akciju protiv posrbljene JNA koja je bila lomljiva kao staklo tada u BiH pošto joj je najveći dio efektiva bio u Hrvatskoj i na Kosovu.

Postavlja se pitanje zaštoje sotona spriječavala tada otpor tada uvelike srbiziranoj JNA.

Pa zato da je JNA tada razbijena stvorila bi se onda neovisna i na svakom dijelu suverena BiH a onda tada ne bi bila moguća bošnjačka država kao što je sada (ali je samo na papiru tako,sreća )Federacija BiH.
Pušteno je Srbima da stvaraju svoju državu jer se znalo da bez srpske države neće biti ni muslimanske.
Zanlo se da se bošnjačka(muslimanska) država ne može napraviti na čitavom teritoriju BiH.
Previše je bilo Hrvata i Srba ai stodobno su tu i Srbija i Hrvatska.
I onda se napravio pakt sa Srbima.
'Eto vama vaša država (čitaj : republika srpska) ali ne dirajte nam našu državu , Federaciju BiH.

Mislim da vam plan neće uspjeti i da i ne slutite kako će sve završiti na kraju
:roll: :-? Sta ces , glupi bosancerosi nisu znali strane jezike da medjnarodnim predstavnicima prenesu istinu . :roll: :sad: Tito dragi samo ti zamjeram jednu stvar sto ne uvede abortus kao prevenitivu i zakon .Pa makar to zakacilo i moju familiju da ne moram citati ovakve postove . :oops:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#122

Post by _BosanaC »

@finta, nemoj molim te mjesati glupe bosancerose u ovo :oops:

Radi se o Bosnjacima, Hrvatima i Srbima :oops: Oni vladaju drzavom kao konstitutivni, ostali nemaju prava ni na sta osim na kazne i poreze :oops:

Ali, bismillah, bice bolje :oops: Na onom svijetu :D
saki
Posts: 249
Joined: 21/03/2007 18:40

#123

Post by saki »

Bošnjaci su se pravili kao da se ništa ne događa.
Ne kažem da su trebali uzeti puške u ruke pa ići braniti Hrvatsku.
Ali mogli su barem međunarodnim predstavnicima govoriti što se dešava tako da svijet brže spozna pravu istinu.
Ali jok, šutjeli su .
Primirje izmedju Srba i Hrvata je potpisanu uz posredstvo Alije(ili BiH, kako hoces) sto je omogucilo dolazak UNPROFOR-a.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#124

Post by Vingo »

zoom66 wrote:
Ahmmed wrote:
zoom66 wrote: u orgulje?... :roll:


:D :D :D
Znao sa ja da će ovi islamski radikali i do orgulja doći :D :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tema je marginalizacija bosanskih hrvata..... :x
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#125

Post by basta sljezove boje »

razlog marginalizacije je cinjenica da se Hrvati iseljavaju iz Bosne ili je i to taboo?
Post Reply