Skup cetnika u Srebrenici

djape
Posts: 65
Joined: 11/01/2007 11:57

#26

Post by djape »

zavrzlama wrote:
djape wrote:ne podrzavam chetnicharenje
i velicanje ubica
sta vise, gade mi se!

ali ne primecujem ni trunku sazaljenja za stradale civile u istocnoj bosni /bratunac-srebrenica/ 92-95 o kojime je rec u stvari.

ni Vas na forumu niti jednog zvanicnika federacije..

oni valjda nisu bili ljudi
vec srbi
Vidis odlicno zapazanje.....razlog zasto neko ne sazaljeva te neduzne srpske civile.....

Evo ja licno hocu da odem u Bratunac i izrazim saucesce srpskim porodicama koje su izgubile svoje najmilije...ne mogu..zasto....zato sto velikosrbi mi ne dozvoljajaju..kako cu doci kad se postrojavaju zlocinci i cetnici ...kad se nosaju majice sa slikama R&R,kad se negira drzava BIH....dali su u Srebrenici bile ustaske kape i postrojene fasisticke jedinice....dali je neko nosao majice sa optuzenim ratnim zlocincima.....velikosrbima nije u interesu da se ja licno ili bilo ko drugi druzi sa srbima ,izrazuje saucesce oni sve rade da takvi skupovi budu skupovi za jednu ideologiju i jedan narod,njima je u interesu da se suzivot ne ostvari,jer nema velike Srbije tada...valjda si shvati zasto...

PS. podrzavam tvoju primjedbu..
word
djape
Posts: 65
Joined: 11/01/2007 11:57

#27

Post by djape »

gospodar kuglastih munja wrote:
djape wrote:ne podrzavam chetnicharenje
i velicanje ubica
sta vise, gade mi se!

ali ne primecujem ni trunku sazaljenja za stradale civile u istocnoj bosni /bratunac-srebrenica/ 92-95 o kojime je rec u stvari.

ni Vas na forumu niti jednog zvanicnika federacije..

oni valjda nisu bili ljudi
vec srbi
Tako ti je to danas u okupiranoj BiH. Okupiranoj od fasista svih vrsta , iz svih naroda.

Kad BiH bude gradjanska , odavacemo pocast SVIM zrtvama, i osudjivati SVE zlocice jednako, bez etnickih predznaka.
tronarodni diktat vs gradjani
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#28

Post by zavrzlama »

Cetnici ovakvim izlivima mrznje i propagiranjem cetnistva i fasizma samo stete svom cilju i ideji podjele BIH.....stavljanje Memorijalnog Centra u Potocarima u nadleznost drzave BIH je jasan znak da oni nisu sposobni da upravljaju niti su moralno zasluzni da imaju kontrolu nad takvim objektima...problem je velika sutnja postenih srba u BIH...sto je jasan znak da velikosrbi drze pod pritiskom i strahom kompletan srpski narod u BIH....sve mi ovo lici na predigru jednog novog velikog sranja u BIH koji ce izazvati Dodik uz pomoc velikosrba iz Srbije...valja skrenut paznju sa nezavisnosti Kosova..a sukobi i nemiri u BIH su zadnji adut za to.....

Da sutra manji entitet dobije nezavisnost drugi dan bi srusili velikosrbi Memorijalni Centar u Potocarima.....velikosrbi i cetnici su uzeli pola BIH pod svoju kontrolu ali ce ta ista politika i ideologija svojom okrutnoscu dovesti do toga da to isto izgube...
mate bosnjak
Posts: 102
Joined: 04/07/2007 21:04

#29

Post by mate bosnjak »

nobody wrote:Ovako ce biti sve dok imaju svoj entitet u kome mogu raditi sta hoce.
Gdje su bili izmedju 1945-1990? Krili se po kokosinjcima.
.Ovakve pojave nece nestati same od sebe, niti ce ih Haris i SDA unistiti (naprotiv, oni ih jos vise jacaju)
Citav sistem je pogresan.
E hajde sad objasni molim te sta hoces da kazes.
1.Kazes:" Ovako ce biti sve dok imaju svoj entitet u kome mogu raditi sta hoce.
2.Zatim kazes:" Ovakve pojave nece nestati same od sebe, niti ce ih Haris i SDA unistiti
3.I na kraju:"Citav sistem je pogresan-"
Tipicno Bosnjacki.
Znaci ti si protiv entiteta.
Ali ako Haris ili neko drugi trazi ukidanje entiteta onda ih on samo jaca.
Sistem je pogresan,ali iz prethodna dva stava proizilazi da nema rijesenja.
Mozes li kratko i jasno reci sta predlazes.
Tipicna bosnjacka bolest je KONFUZIJA.
Zar nije konacno jasno da se treba izaci iz tog stanja i kranuti u napad na fasizam.
Inace nema buducnosti ni za nas ni za nasu djecu.
Ili cemo ponovo ponoviti gresku A.I. i cekati da nam stranci naprave drzavu.
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#30

Post by zavrzlama »

Zar nije konacno jasno da se treba izaci iz tog stanja i kranuti u napad na fasizam.
Inace nema buducnosti ni za nas ni za nasu djecu.
Napad je ustvari ulazak u Nato,reforma policije i ustava......ona strana u BIH koja bude bolje razumjela sta EU i Amerika hoce od BIH ...ta ce strana i pobijediti...biti ce onako kao MZ bude htjela....rat kao opcija za rjesavanje pitanja BIH je u igri a pobjednik ce opet biti onaj kome se prikloni MZ,bez obzira ko sa kakvom vojnom moci bude raspolagao...neki to velikosrbi jos nisu shvatili...isto tako i neki politicari u federaciji...stanje aparthejda i nepravde nemoze dugo ostati,obicno kulminira sukobom...sad je igra zivaca i kupovanje i lobiranje MZ-e kad sranje pocne da dobiju naklonost iste...na ciju stranu ce MZ-a ,meni je jasno..na stranu BIH,suzivota i pravde...sve drugo ne daje dugorocno rjesenje i mir na ovim prostorima...
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#31

Post by Bosanac_21 »

Kakvi stranci, od njih nista. Mjenjaju se visoki foteljasi, ko i Schilling, a nista
novo. Prave koktele i oprostajne feste (sinoc prenosio BBC) :x
Del Pontica, stalno pregovara a nista novo, jos imaju obraza doci u Srebrenicu
glumiti ozaloscene i razumne, a par stotina metara Cete sajkacama tvrde pazar
te glume "ugrozeni narod" :x
Dodo se sepuri sa svoja 64 heroja, danas objavljuje kako nije bilo agresije u
BiH, da su svi bili jednaki i ...................... :x

Vrijeme je da i mi okrenemo onu staru: "ko tebe kamenom, ti njega kruhom"
u i "ti njega kamenom", jer ipak mozda bi smo mnogo toga postigli sami, a
ovako nas svak vuce za nos kako hoce.
Jucer smo u Srebrenici imali sansu vidjeti kakve su posljedice rata, koliko jos
majki ceka svoje sinove, unuke, .. dok oni sto su ih pod zemlju strpali par
minuta dalje salju svoje provokativne parole, i blate onog kog su ubili na pravdi
Boga, bez ikakve odbrane :x

Trpimo mi, i opet trpimo, i koliko cemo jos toga pretrpiti, a nikako se
opametiti.
User avatar
max_power
Posts: 901
Joined: 14/10/2005 04:41
Location: planeta Mars
Contact:

#32

Post by max_power »

mate bosnjak wrote:
nobody wrote:Ovako ce biti sve dok imaju svoj entitet u kome mogu raditi sta hoce.
Gdje su bili izmedju 1945-1990? Krili se po kokosinjcima.
.Ovakve pojave nece nestati same od sebe, niti ce ih Haris i SDA unistiti (naprotiv, oni ih jos vise jacaju)
Citav sistem je pogresan.
E hajde sad objasni molim te sta hoces da kazes.
1.Kazes:" Ovako ce biti sve dok imaju svoj entitet u kome mogu raditi sta hoce.
2.Zatim kazes:" Ovakve pojave nece nestati same od sebe, niti ce ih Haris i SDA unistiti
3.I na kraju:"Citav sistem je pogresan-"
Tipicno Bosnjacki.
Znaci ti si protiv entiteta.
Ali ako Haris ili neko drugi trazi ukidanje entiteta onda ih on samo jaca.
Sistem je pogresan,ali iz prethodna dva stava proizilazi da nema rijesenja.
Mozes li kratko i jasno reci sta predlazes.
Tipicna bosnjacka bolest je KONFUZIJA.
Zar nije konacno jasno da se treba izaci iz tog stanja i kranuti u napad na fasizam.
Inace nema buducnosti ni za nas ni za nasu djecu.
Ili cemo ponovo ponoviti gresku A.I. i cekati da nam stranci naprave drzavu.
Ja sam vazda za napad na fasizam. Ali hocu da su oni koji se kraj mene bore takodje antifasisti a ne interesdzije. Ili nesto jos gore. Tipicna bosnjacka bolest je kratkovidnost. "Nek´ smo danas jaki a sutra sta bude da bude." Nije dovoljno samo ukinuti entitete nego treba istovremeno i onemoguciti njihovo obnavljanje. Srba je preko 30% u BiH, da bi ta nova drzava bez entiteta uspjela, moraju i oni biti zadovoljni. Svi moraju biti zadovoljni. I svi se moraju necega odreci.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#33

Post by rajvosa^ »

A sad zamisli da su se postrojili recimo iz "sedme muslimanske" sa majicama AI, zelenim trakama oko glave, zastavama mjesec i zvijezda - sta bi bilo? Mislim da bi cetalji rekli evo pocinje rat, balije se postrojile. Sve moguce novine bi cule o islaskim extremistima iz BiH.

Ovo samo govori, koliko je mal mozak ovim starim cetnicima, jer dalje od subare ne mogu misliti.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45149
Joined: 29/12/2005 01:20

#34

Post by jeza u ledja »

djape wrote:ne podrzavam chetnicharenje
i velicanje ubica
sta vise, gade mi se!

ali ne primecujem ni trunku sazaljenja za stradale civile u istocnoj bosni /bratunac-srebrenica/ 92-95 o kojime je rec u stvari.

ni Vas na forumu niti jednog zvanicnika federacije..

oni valjda nisu bili ljudi
vec srbi
Kako to da je bas danas taj datum (dan poslije nakon onog koji obiljezavaju Bosnjaci) kad je ubijeno toliko civila? Zasto se ti zlocini nad Srbima u okolici Bratunca i Srebrenice isticu vise nego npr oni u Vozuci? Gdje su u Vozuci? Sto tamo ne dodju da ukopaju svoje zrtve, sa sve majicama Draze i Karadzica?
Ovaj skup je krajnji bezobrazluk, a fasisticki porivi ovih ljudi su vidljivi samim njihovim izgledom cak i ljudima koji veze nemaju ni ko su cetnici ni sta je Srebrenica...
sure_alma
Posts: 237
Joined: 25/07/2005 23:42
Location: USA

#35

Post by sure_alma »

katastrofa pa eto...pobili srebrenicane, nisu osudjeni od medjunarodne zajednice i sad prave cetnicke skupove po toj istoj srebrenici...a nase jadne majke placu i umiru u tuzi za njihovim najblizim...
i opet katastrofa...nemam rijeci...koja nam je nepravda ucinjena, kolko su stanovnistva pobili i opet se bune kad im kazes "ti si cetnik ili cetnikusa"...nema tu ljutnje, to je ocigledno...ima i postenih srba kosto je vec neko spomenuo al haj ti vjeruj kolko je to posteno...
eto druzila sam se sa srbima dugo vremena i nakon rata...moja greska, ocigledno mi nije bilo dovljno utuvljeno u glavu ko su ti ljudi...i jednom sam spomenula da u srbskoj kuci se moze samo slusati srbska muzika jer sam bila svjedok toga, i vratilo mi se od glavu...ko ono, sto to pricas mogla si pustiti da pjeva neda ukraden, nije vam ona nista uradila mada je srbkinja...i na kraju sam ispala zaostala zbog mog razmisljanja i da nisam spremna na kooperaciju i zajednicki zivot...pa nisam, pa sta... :x
ne volim da diskriminiram na osnovi vjere, boje koze, politickog opredjeljenja itd., al isto tako moram da pravim diskriminaciju zbog ljudi koji su pobijeni ni krivi ni duzni...moram da ih ne volim zbog nasih srebrenicana, kozarcana i ostalih...
ne mogu da samo tek tako nastavim da zivim sa njima i da ispijam kafe...i kad popijem tu jebenu kafu, imam osjecaj da kad bi se sutra zaratilo da bi ja bila sljedeca na tapeti i da bi jedva docekali...mozda svi tako ne razmisljaju al bolje sprijeciti nego lijeciti...
i jest, svoju cu djecu uciti ko su ti ljudi i ti umobolnici koji su ostavili nase srebrenicke majke da zive u paklu zivota...da tuguju svaki dan za svojim najblizim...jest, moja djeca ce da znaju sta se desilo u srebrenici...pa nek onda oni sami odlucuju s kim ce se druziti...
druga srebrenica se ne smije dogoditi vise, a da se to ne bi desilo mi moramo da nastavimo pricati i uciti nasa pokoljenja kako da se postave prema tim govnima... :x
AlijaI
Posts: 9
Joined: 30/06/2007 21:08
Location: Seher Banjaluka

#36

Post by AlijaI »

komeba wrote:
djape wrote:ne podrzavam chetnicharenje
i velicanje ubica
sta vise, gade mi se!

ali ne primecujem ni trunku sazaljenja za stradale civile u istocnoj bosni /bratunac-srebrenica/ 92-95 o kojime je rec u stvari.

ni Vas na forumu niti jednog zvanicnika federacije..

oni valjda nisu bili ljudi
vec srbi
Dok sjecanje na te zrtve sluzi za slavljenje i relativiziranje genocida od mene nece dobiti sazaljenje.Sasvim je jasno zasto se skup odrzava danas.
Ovo je bezveze...

Treba biti principijelan i reci da su sve zrtve iste, a ne pricati kako jedni sluze u politicke svrhe, a drugi samo ukopavaju svoje mrtve.

Ocit primjer da "nasih" i "vasih" zrtava...

Dok se budu dijelili mrtvi, onda nema sanse da se zivi ujedinjuju!
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#37

Post by MUNAFIK »

sve su to SRPSKO-CETNICKI ZLOCINCI... dok je njih ovdje nema mira, a dok je naseg merhametluka bice i MASOVNIH GROBNICA JOS...
AbU_JamaL_MovE
Posts: 238
Joined: 14/05/2007 16:34

#38

Post by AbU_JamaL_MovE »

djape wrote:ne podrzavam chetnicharenje
i velicanje ubica
sta vise, gade mi se!

ali ne primecujem ni trunku sazaljenja za stradale civile u istocnoj bosni /bratunac-srebrenica/ 92-95 o kojime je rec u stvari.

ni Vas na forumu niti jednog zvanicnika federacije..

oni valjda nisu bili ljudi
vec srbi
Jel bio neko od zvanicnika RS-a na komemoraciji ubijenih srebrenicana????
NIJE...
RAZLOG: ko fol previse se politilizira srebrenica...
PITANJE: A ovo jucer nije bilo politika???Velikosrpska politika?

Da je to jucer bio normalan skup bila bi druga prica, ali postrojavanje cetnika pred gradskom dzamijom je mega provokacija


Papanka
Posts: 113
Joined: 25/06/2007 01:46
Location: Sarajevo

#39

Post by Papanka »

:shock: Koliko griješim ako sam do sada najmanje 10 puta pomislila da bi nam puno bolje bilo kada bi se RS odvojila od federacije? :roll:
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#40

Post by zavrzlama »

Papanka wrote::shock: Koliko griješim ako sam do sada najmanje 10 puta pomislila da bi nam puno bolje bilo kada bi se RS odvojila od federacije? :roll:
Grijesis puno....ako ti pukne guma na autu miijenjas gumu a ne bacas pola auta ili cijelo auto na otpad...tako isto zbog velikosrrpstva i fasisticke ideologije nemoze se davati pola BIH istim..nego se treba boriti da se otkloni taj negativni element BIH drustva(znaci mijenjat gumu(rs) a odrzavati i njegovati(BIH) auto... :)
User avatar
vaca
Posts: 751
Joined: 24/02/2006 16:31
Location: sarajevo

#41

Post by vaca »

zavrzlama wrote:
Papanka wrote::shock: Koliko griješim ako sam do sada najmanje 10 puta pomislila da bi nam puno bolje bilo kada bi se RS odvojila od federacije? :roll:
Grijesis puno....ako ti pukne guma na autu miijenjas gumu a ne bacas pola auta ili cijelo auto na otpad...tako isto zbog velikosrrpstva i fasisticke ideologije nemoze se davati pola BIH istim..nego se treba boriti da se otkloni taj negativni element BIH drustva(znaci mijenjat gumu(rs) a odrzavati i njegovati(BIH) auto... :)
Sta ti znaci ovo 'da se otkloni taj elemnt drustva'? Kako se to zamislja uraditi?
wooki071
Posts: 13
Joined: 28/06/2007 19:27
Location: Salt Lake City

#42

Post by wooki071 »

Poslije ovoga sto cu da napisem bice puno kritika a neki ce i da mi se sjete uze familije ali nema veze ja ovo moram napisati i iznijeti u javnost pa nek ide svu p.m.
Prije par sedmica djevojka koju licno poznajem dobije da napise rad na temu rat u bosni( zbivanja se desavaju u USA) uz to dobie i naslov knjige koju treba da koristi kao izvor informacija poslije jako finog uvoda dolazi na prvu stranicu i tamo lijepo PISE RAT U BOSNI SU POCELI MUSLIMANI UBISTVOM SRPSKOG SVATA NA CARSIJI, pore toga jos pise MUDZAHEDINSKE JEDINICE ZAJEDNO SA 2000 MUSLIMANSKIH EXTREMISTA UBIJAJU SRPSKU NEJAC KOLJU I PALE PO ISTICNOJ BOSNI. e sada dok se mi fino prepucavamo po forumima sta treba da se uradi Cetnicki lobi po zapadu siri dezinformacije o proslome ratu pa se poslije svi nemozemo nacuditi zasto nas svijet gleda sa strane i svi nas hebu u zdrav mozak. neznam za ostala ali Bosna i Hercegovina je jedina drzava na svijetu za koju mogu reci da je moja domovina a ako nje nestane ( nedaj Boze) ja druge nemam kad svi budemo pocel tako da razmisljamo mozda nam bude bolje. Toliko od mene. :( :(
Unjustice
Posts: 175
Joined: 14/04/2007 01:14

#43

Post by Unjustice »

12.7.2007. 14:52


Četnici u crnim uniformama postrojeni u centru Srebrenice



Obilježavanje stradanja Srba u Srebrenici i Bratuncu bilo je propraćeno neprimjerenim sadržajem. Tako je u centru Srebrenice postrojena jedinica u crnim uniformama i s zastavom na kojoj je pisalo „Četnici majora Jezdimira Dangića“.



SREBRENICA - Obilježavanje stradanja Srba u Srebrenici i Bratuncu bilo je propraćeno neprimjerenim sadržajem.

Mnogi sudionici pojavili su se u majicama na kojima su bili portreti haških optuženika, Ravnogorskog pokreta i slikama Draže Mihailovića.

Kulminacija je dostignuta kada je u centru Srebrenice postrojena jedinica u crnim uniformama i sa zastavom na kojoj je pisalo „Četnici majora Jezdimira Dangića“.

Pripadnici policije bili su u neposrednoj blizini i nitko nije reagirao.

12.7.2007. Fena
Vec sam otvorio temu o samom postrojavanju cetnika u Srebrenici pred policijom i ostalim cetnicima kao recimo Dodikom i cetnicima njihovim sefovima iz Srbije.
Moderator me je preduhitrio da napisem ovo, tako sto je zatvorio temu. Zato evo ovdje stavljam stvar koja je vise nego bombasticna u kontekstu sa jucerasnjim dogadjajem.

KO JE BIO JEZDIMIR DANGIC I KO SU BILI CETNICI JEZDIMIRA DANGICA?

U stvari radi se o kopiladi iz drugog svjetskog rata koji su pobili desetina hiljada Bosnjaka Istocne Bosne i Sandzaka u Foci, Srebrenici, Visegradu. Da to su oni koji su napravili veci genocid nego sto je bio u Srebrenici, da Mladic je malo dijete za gazdu Jezdu sto se tice zlocina nad Bosnjacima u drugom svjetskom ratu. I ako mu je ta cetnicka formacija razbijena u drugom svjetskom ratu od sandzackih i albanskih jedinica, ipak su stigli uciniti par puta veci genocid nad Bosnjacima od ovih novokomponovanih bradatih spodoba.

Postavlja se pitanje, STA RADI PRVENSTVENO SIPA KOJOJ JE ZADATAK DA OVAKVE STVARI RJESAVA, STO ZNACI POLITIKA SNIMI, PREGLEDAJ, PRONADJI I UHAPSI?


KO SU TE BRADATE SPODOBE KOJE PRIJETE PONOVO BOSNJACIMA, MISLIM DA BI NAM NEKO TREBAO DATI ODGOVOR BILO TO SFOR, OHR ili SIPA? Ako ne, mislim da bi Bosnjaci trebali formirati jedan odred za ovakve stvari i otvoriti sezonu lova.
ZLOCINAC JEZDIMIR DANGIC


Drugi svjetski rat dočekuje s činom majora. U travanjskom ratu 1941. Dangić zapovjeda žandarmerijskom jedinicom koja prati kralja Petra drugog od Beograda do Nikšića. Izbjegava zarobljavanje od strane Nijemaca i preko braće Todorovića, aktivnih majora jugoslavenske kraljevske vojske, stupa u vezu s pukovnikom Dražom Mihailovićem na Ravnoj Gori u Srbiji. Draža ga šalje u istočnu Bosnu s ciljem stvaranja i širenja četničke organizacije u tim krajevima. (Vidi članak Četnici u NDH.)

Nakon priznavanja četnika kao ratujuće strane od strane zapadnih saveznika, general Mihailović postavlja Dangića za zapovjednika svih četničkih jedinica u istočnoj Bosni. Ondje je Dangić imao tisuću ljudi, smještenih na prostoru između Višegrada i Bijeljine. Odmah je započeo mobilizaciju srpskih seljaka u svoje odrede. U listopadu 1941. Dangić potpisuje sporazum o suradnji s partizanskim jedinicama s ciljem zaštite srpskog stanvništva istočne Bosne od mogućih ustaških odmazdi. Četnici se nisu namjeravali zadugo držati tog sporazuma ali nisu željeli istodobno voditi borbe s partizanima i ustašama. U to vrijeme Dangićevi odredi zauzimaju Bratunac, Srebrenicu, Vlasenicu, Olovo, Rogaticu, Foču, Goražde i Čajniče gdje se vlasti NDH još nisu dovoljno učvrstile. Tom prilikom četnici su izvršili neviđen pokolj nad muslimanskim stanovništvom, tisuće su ljudi pobijene a preživjeli su protjerani iz svojih domova. 1. prosinca 1941. Talijani su u Foči prisilili ustaše da napuste grad. 5. prosinca prepustili su grad Dangićevim četnicima koji su do 21. prosinca pobili 8.000 civila, među kojima i časne sestre poznate pod imenom Drinske mučenice. Suvremenici su zapisali da je tada:"Drinom tekla krv". Usprkos sporazumu s partizanima Dangić je još u kolovozu 1941. pregovarao s Nijemcima. Početkom veljače 1942. pregovarao je s Erichom Kewischom, načelnikom operativnog odjeljenja Opunomoćenog njemačkog zapovjednika za Srbiju, o nenapadanju između njegovih i njemačkih jedinica.

Dangić je bio spreman priznati njemačku vojnu upravu u istočnoj Bosni s ciljem uništavanja partizana. Za uzvrat je tražio da ustaške i domobranske jedinice napuste taj prostor. Njemački general Bader, opunomoćeni zapovjednik Srbije, bio je spreman prepustiti Dangiću osiguranje graničnih kotareva NDH na prostoru koji omeđuju rijeke Sava, Drina i Bosna. 2. veljače 1942. Bader je pozvao predstavnike vlasti NDH, ministra Vjekoslava Vrančića i domobranskog pukovnika Fedora Dragojlova u Beograd, na pregovore sa Dangićevim izaslanicima. Vrančić i Dragojlov su odbili bilo kakvu mogućnost prepuštanja bilo kakve vlasti u istočnoj Bosni četnicima i pregovori su okončani bez rezultata.

U travnju 1942. Dangić odlazi u Beograd na pregovore s Milanom Nedićem. Tražio je od njega materijalnu pomoć za svoje četnike a zazvrat nudio pripajanje 17 kotareva pod njegovim nadzorom Nedićevoj Srbiji. Na povratku u Bosnu zastao je u Valjevu gdje je pozvao na opći ustanak Srba u NDH protiv ustaških vlasti. Kada se vratio u tijeku je bila velika ustaško-njemačka operacija i njegove jedinice su pretrpjele težak poraz od ustaške Crne legije. Ustaške postrojbe su izbile na Drinu i osigurale granicu NDH prema Srbiji. Kako je Nijemcima pacifikacija prostora NDH bio jedan od najvažnijh vojnih zadataka, zaključili su da je Dangić (kojega su njihovi agenti stalno pratili) prevelika smetnja tome i odlučili su ga maknuti. Zarobljen je u noći 10./11. travnja 1942. u Rogatici kod Bajine Bašte od jednog odreda 714. divizije njemačkog Wehrmachta.

Poslan je u zarobljenički logor u Poljskoj. Ondje je ostao sve do izbijanja Varšavskog ustanka 1944. Pridružio se ustanicima pod zapovjedništvom poljskog generala Bór-Komorovskog i sudjelovao u borbama sve do gušenja ustanka. Kao i mnoge poljske časnike zarobljava ga Crvena armija te završava u zarobljeničkom logoru u Moskvi.


Nakon rata [uredi]
1947. Sovjeti ga izručuju vlastima SFRJ. Suđenje mu je počelo u veljači u Sarajevu pred vojnim sudom 3. jugoslavenske armije. Optužen je za suradnju s Nijemcima, Talijanima, kvislinškom srbijanskom vladom, vršenje masovnih zločina i izdaju zemlje. Osuđen na smrtnu kaznu i istog mjeseca strijeljan.
To vrsenje masovnih zlocina, je zapravo pokolj Bosnjaka istocne Bosne.
la_coka_nostra
Posts: 17
Joined: 17/03/2007 22:31

#44

Post by la_coka_nostra »

wooki071 wrote:nekad mi se cini nakon svega kroz sto sam prosao 92-95 i zareko se da necu vise nikad, opet ponovo u podsvjesti prizeljkujem drugo poluvrjeme. :x :x :x
More ljudi vjeruje da je rat stao al' da nije zavrshen. Ja opet vjerujem da se more ljudi bavi glupostima i da ne vidi shumu od stabla. Ne prizheljkuj zhiv bio... taman sam se nauchio gledati svoja posla. Operisan od jada i chemera koji me okruzhuje nauchio sam da se divim svakom koraku, novom danu i svakom osmjehu koji registrujem.

Pozdrav sega mega i pjesmica za svu raju "izvan kutije"

Ashchin'ca kod 2 winampa kazhe:

Just a perfect day
drink Sangria in the park
And then later
when it gets dark, we go home

Just a perfect day
feed animals in the zoo
Then later
a movie, too, and then home

Oh, it's such a perfect day
I'm glad I spend it with you
Oh, such a perfect day
You just keep me hanging on
You just keep me hanging on

Just a perfect day
problems all left alone
Weekenders on our own
it's such fun

Just a perfect day
you made me forget myself
I thought I was
someone else, someone good

Oh, it's such a perfect day
I'm glad I spent it with you
Oh, such a perfect day
You just keep me hanging on
You just keep me hanging on

You're going to reap just what you sow
You're going to reap just what you sow
You're going to reap just what you sow
You're going to reap just what you sow
hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#45

Post by hejter »

wooki071 wrote:nekad mi se cini nakon svega kroz sto sam prosao 92-95 i zareko se da necu vise nikad, opet ponovo u podsvjesti prizeljkujem drugo poluvrjeme. :x :x :x
Iz Salt Lake City-a?
Ne, ne, buraz, dodji 'vamo pa da vidis kakvi su sada novi cetnici, mlade snage! Ali nedo im Bog dragi da krenu!!!! Samo mogu traktorima u majcicu Srbiju i nigdje vise! Malo ih je...
:x :x :x To je gamad!!! (ovi cetnici)
marijindvorac
Posts: 245
Joined: 21/10/2006 18:40

#46

Post by marijindvorac »

mate bosnjak wrote:Hitno treba rusiti Daytonsku prevaru a to je moguce
samo jedinstvom Bosnjaka, kojeg nazalost nema...
Formiraj najprije dzumhuriju pa cemo onda dalje. :-)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#47

Post by Ahmmed »

Za razliku od teme o Tompsonu, o postrojavanju četnika u Srebrenici, tek pokoji post....Jer, Srebrenica je daleeeekoooo od antifašističkog šeher Sarajeva....
User avatar
black
Posts: 17147
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#48

Post by black »

Ahmmed wrote:Za razliku od teme o Tompsonu, o postrojavanju četnika u Srebrenici, tek pokoji post....Jer, Srebrenica je daleeeekoooo od antifašističkog šeher Sarajeva....
zato su brzi kad je u pitanju neka tema vezana za vehabije..sunecenje..itd. :oops: :D
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#49

Post by sekiracija »

KO SU TE BRADATE SPODOBE KOJE PRIJETE PONOVO BOSNJACIMA, MISLIM DA BI NAM NEKO TREBAO DATI ODGOVOR BILO TO SFOR, OHR ili SIPA? Ako ne, mislim da bi Bosnjaci trebali formirati jedan odred za ovakve stvari i otvoriti sezonu lova.

Unjustice ,mislim da bi svi trebali dati odgovor na ovo tvoje pitanje,a narocito oni koje su Bosnjaci izabrali na rukovodece politicke pozicije.
User avatar
wels
Posts: 2116
Joined: 22/06/2003 00:00
Location: 6/red 3/parter

#50

Post by wels »

E eto, ni Srebrenica nije okupirana .
Post Reply