Muhamed Čengić: Silajdžićeve greške puno koštale Bošnjake

Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#51

Post by Mujo Cheleby »

DUREX wrote:
Ovu zemlju su prodali i pokrali, a svoj narod obescastli i naguzili i ja se osjecam duznim da, kada god to mogu, uperim prstom u NJIH jer se ovdje ne radi o duhovima i avetima, nego o ljudima(kriminalcima) sa imenom i prezimenom.
Moj did morao kupiti kravu. Dosta celjadi u kuci, valja ih prehraniti.
Kupi jednu, malo mlijeka daje.
Proda je odmah, kupe drugu. Ova, pak, dugo susi. Moj did s njom na pazar. KUpi drugu, daje dosta mlijeka, ali se baci, pa sve prolije. Mijenjao je, kupovao i prodavao, sve dok se did nije namjerio na Sareniku, koja je dugo godina bila nasu hraniteljica.
Sta hocu da kazem?
Nas narod mi uopce ne lici na moga dida.
15 godina bira iste politicare, lopove i korupionase, raspikuce drzave Bosne, sve lazove veceg od veceg. To zbilja moze samo zapusten duh i politicki nezreo narod. Politicarima koji jsu taj narod vec 15 godina nije do prosvjecivanja naroda, jer prosvjecen narod je njihova najveca opasnost.
Ovakav kakav je zpusten, narod voli da ga ti isti lopovi jasu i naguljuju, kradu i obmanjuju, varaju i prave budalom.
Dakle, nije do Silajdzica, Lagumdzije, Tihica i ostale bagre - nego je do naroda. Tihic, Hamdibeg i ostali sljam su samo iskoristili priliku koju im je narod ukazao.
Sjecam se jednog od prvih predizbornih skupova poslije rata, kojeg je Hamdibeg drzao u Offenbachu kod Frankfurta.
Dosao je sa hrpom muzicara i vrecom obecanja, sa dvojicom trojicom svojih pajda. Nikome iz publiek nisu dali rijec. Bio je tu i Stefan Shwarz, veliki bosanski priajtelj, clan Bundestaga, uz Scillinga jedan od najvecih pobornika za spas Bosne i Bosnjaka. Licno sam prisao Hamdibegu koji je tada slusao nekoga pjevaca sjedeci u prom redu u publici, pa sma mu kazao da je tu Schwarz. Hamdibeg nije reagirao, samo me pogledao kao budalu, a oni iz njegovog osiguanja prostijeljise me ocima, tako da sam podavio rep...
Sviralo se, igralo se, Govorio je Hamdibeg i rekao da su se izbjeglicka djeca u skolama pokazala kao pravi reprezenti Bosne, te rekao da su "dobra japija" koju ce on i njegova stranka vratiti u Bosnu. Od tada je Hamdbeg i njegova stranka evo vec vise od decenije u sedlu vlasti. Nikoga nisu vratili, a 100 hiljada ljudi, najbolje sto je Bosna imala, napustilo je Bosnu glavom bez obzira.
Jos je hiljadu obecanja porekao, i nista.
I - Hamdibeg i dalje palamudi, kao da se nista nije dogodilo, dogurao do predsjndika drzave i opet masla.
Ovdje ne spominjem rodni list RS koji je osobno potpisao, o tome sam ponovio tisucu puta.
Ovdje spominjem samo podatak o "dobroj japiji".
Jer, kada bi se ta dobra japija vratila, onda Hamdibeg ne bi imao sansu, jer ima makar stotinu hiljada Bosnjaka boljih od njega, pametnijih od njega i vecih dmoljuba od njega a koji su nkjegovom politikom rasuti po svijetu.
Za lazi oko "dobre japije" trebalo bi ga objesiti za jajca, a za velezidaju drzave RBiH strpati na dozivotnu roboju.
Narod je htio takve, oni su mu po mjeri.
Da nisu, takve bi glogovim usranim kolcevima potjetrali iz njihovih udobnih fotelja i doveli sposbne ljude kojima je i do drzave Bosne i do naroda i napretka, ne samo do njihova dzepa.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#52

Post by zlatiborka »

Mujo Cheleby wrote:
DUREX wrote:
Ovu zemlju su prodali i pokrali, a svoj narod obescastli i naguzili i ja se osjecam duznim da, kada god to mogu, uperim prstom u NJIH jer se ovdje ne radi o duhovima i avetima, nego o ljudima(kriminalcima) sa imenom i prezimenom.
Moj did morao kupiti kravu. Dosta celjadi u kuci, valja ih prehraniti.
Kupi jednu, malo mlijeka daje.
Proda je odmah, kupe drugu. Ova, pak, dugo susi. Moj did s njom na pazar. KUpi drugu, daje dosta mlijeka, ali se baci, pa sve prolije. Mijenjao je, kupovao i prodavao, sve dok se did nije namjerio na Sareniku, koja je dugo godina bila nasu hraniteljica.
Sta hocu da kazem?
Nas narod mi uopce ne lici na moga dida.
15 godina bira iste politicare, lopove i korupionase, raspikuce drzave Bosne, sve lazove veceg od veceg. To zbilja moze samo zapusten duh i politicki nezreo narod. Politicarima koji jsu taj narod vec 15 godina nije do prosvjecivanja naroda, jer prosvjecen narod je njihova najveca opasnost.
Ovakav kakav je zpusten, narod voli da ga ti isti lopovi jasu i naguljuju, kradu i obmanjuju, varaju i prave budalom.
Dakle, nije do Silajdzica, Lagumdzije, Tihica i ostale bagre - nego je do naroda. Tihic, Hamdibeg i ostali sljam su samo iskoristili priliku koju im je narod ukazao.
Sjecam se jednog od prvih predizbornih skupova poslije rata, kojeg je Hamdibeg drzao u Offenbachu kod Frankfurta.
Dosao je sa hrpom muzicara i vrecom obecanja, sa dvojicom trojicom svojih pajda. Nikome iz publiek nisu dali rijec. Bio je tu i Stefan Shwarz, veliki bosanski priajtelj, clan Bundestaga, uz Scillinga jedan od najvecih pobornika za spas Bosne i Bosnjaka. Licno sam prisao Hamdibegu koji je tada slusao nekoga pjevaca sjedeci u prom redu u publici, pa sma mu kazao da je tu Schwarz. Hamdibeg nije reagirao, samo me pogledao kao budalu, a oni iz njegovog osiguanja prostijeljise me ocima, tako da sam podavio rep...
Sviralo se, igralo se, Govorio je Hamdibeg i rekao da su se izbjeglicka djeca u skolama pokazala kao pravi reprezenti Bosne, te rekao da su "dobra japija" koju ce on i njegova stranka vratiti u Bosnu. Od tada je Hamdbeg i njegova stranka evo vec vise od decenije u sedlu vlasti. Nikoga nisu vratili, a 100 hiljada ljudi, najbolje sto je Bosna imala, napustilo je Bosnu glavom bez obzira.
Jos je hiljadu obecanja porekao, i nista.
I - Hamdibeg i dalje palamudi, kao da se nista nije dogodilo, dogurao do predsjndika drzave i opet masla.
Ovdje ne spominjem rodni list RS koji je osobno potpisao, o tome sam ponovio tisucu puta.
Ovdje spominjem samo podatak o "dobroj japiji".
Jer, kada bi se ta dobra japija vratila, onda Hamdibeg ne bi imao sansu, jer ima makar stotinu hiljada Bosnjaka boljih od njega, pametnijih od njega i vecih dmoljuba od njega a koji su nkjegovom politikom rasuti po svijetu.
Za lazi oko "dobre japije" trebalo bi ga objesiti za jajca, a za velezidaju drzave RBiH strpati na dozivotnu roboju.
Narod je htio takve, oni su mu po mjeri.
Da nisu, takve bi glogovim usranim kolcevima potjetrali iz njihovih udobnih fotelja i doveli sposbne ljude kojima je i do drzave Bosne i do naroda i napretka, ne samo do njihova dzepa.
Mujo, ova ti je do sada najbolja! Vidim da si poostrio svoje rijeci, nema rijeci koje bi opisale jad i uzas u kojima smo svi mi.

Pitam se, kako politicki osvijestiti nas narod, ima li ljudi ko ji to mogu i kako? Jer, ako na sljedecim izborima zajasu isti koji su i sada na vlasti, bolje je da nas nema!
User avatar
Narandza
Posts: 48
Joined: 17/06/2005 18:51
Location: Kalesija

#53

Post by Narandza »

čengijić je budala...vidis na cemu zamjeruje cojk :)
...heheh ne mogu da vjerujem :) :D
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#54

Post by Mujo Cheleby »

zlatiborka wrote:
Mujo Cheleby wrote:
DUREX wrote:
Ovu zemlju su prodali i pokrali, a svoj narod obescastli i naguzili i ja se osjecam duznim da, kada god to mogu, uperim prstom u NJIH jer se ovdje ne radi o duhovima i avetima, nego o ljudima(kriminalcima) sa imenom i prezimenom.
Moj did morao kupiti kravu. Dosta celjadi u kuci, valja ih prehraniti.
Kupi jednu, malo mlijeka daje.
Proda je odmah, kupe drugu. Ova, pak, dugo susi. Moj did s njom na pazar. KUpi drugu, daje dosta mlijeka, ali se baci, pa sve prolije. Mijenjao je, kupovao i prodavao, sve dok se did nije namjerio na Sareniku, koja je dugo godina bila nasu hraniteljica.
Sta hocu da kazem?
Nas narod mi uopce ne lici na moga dida.
15 godina bira iste politicare, lopove i korupionase, raspikuce drzave Bosne, sve lazove veceg od veceg. To zbilja moze samo zapusten duh i politicki nezreo narod. Politicarima koji jsu taj narod vec 15 godina nije do prosvjecivanja naroda, jer prosvjecen narod je njihova najveca opasnost.
Ovakav kakav je zpusten, narod voli da ga ti isti lopovi jasu i naguljuju, kradu i obmanjuju, varaju i prave budalom.
Dakle, nije do Silajdzica, Lagumdzije, Tihica i ostale bagre - nego je do naroda. Tihic, Hamdibeg i ostali sljam su samo iskoristili priliku koju im je narod ukazao.
Sjecam se jednog od prvih predizbornih skupova poslije rata, kojeg je Hamdibeg drzao u Offenbachu kod Frankfurta.
Dosao je sa hrpom muzicara i vrecom obecanja, sa dvojicom trojicom svojih pajda. Nikome iz publiek nisu dali rijec. Bio je tu i Stefan Shwarz, veliki bosanski priajtelj, clan Bundestaga, uz Scillinga jedan od najvecih pobornika za spas Bosne i Bosnjaka. Licno sam prisao Hamdibegu koji je tada slusao nekoga pjevaca sjedeci u prom redu u publici, pa sma mu kazao da je tu Schwarz. Hamdibeg nije reagirao, samo me pogledao kao budalu, a oni iz njegovog osiguanja prostijeljise me ocima, tako da sam podavio rep...
Sviralo se, igralo se, Govorio je Hamdibeg i rekao da su se izbjeglicka djeca u skolama pokazala kao pravi reprezenti Bosne, te rekao da su "dobra japija" koju ce on i njegova stranka vratiti u Bosnu. Od tada je Hamdbeg i njegova stranka evo vec vise od decenije u sedlu vlasti. Nikoga nisu vratili, a 100 hiljada ljudi, najbolje sto je Bosna imala, napustilo je Bosnu glavom bez obzira.
Jos je hiljadu obecanja porekao, i nista.
I - Hamdibeg i dalje palamudi, kao da se nista nije dogodilo, dogurao do predsjndika drzave i opet masla.
Ovdje ne spominjem rodni list RS koji je osobno potpisao, o tome sam ponovio tisucu puta.
Ovdje spominjem samo podatak o "dobroj japiji".
Jer, kada bi se ta dobra japija vratila, onda Hamdibeg ne bi imao sansu, jer ima makar stotinu hiljada Bosnjaka boljih od njega, pametnijih od njega i vecih dmoljuba od njega a koji su nkjegovom politikom rasuti po svijetu.
Za lazi oko "dobre japije" trebalo bi ga objesiti za jajca, a za velezidaju drzave RBiH strpati na dozivotnu roboju.
Narod je htio takve, oni su mu po mjeri.
Da nisu, takve bi glogovim usranim kolcevima potjetrali iz njihovih udobnih fotelja i doveli sposbne ljude kojima je i do drzave Bosne i do naroda i napretka, ne samo do njihova dzepa.
Mujo, ova ti je do sada najbolja! Vidim da si poostrio svoje rijeci, nema rijeci koje bi opisale jad i uzas u kojima smo svi mi.

Pitam se, kako politicki osvijestiti nas narod, ima li ljudi ko ji to mogu i kako? Jer, ako na sljedecim izborima zajasu isti koji su i sada na vlasti, bolje je da nas nema!
Hvala na laskavim rijecima!
Ne postoji nacin da ovi koji su na vlasti u politici (i duhovnoj sferi) prosvijetle politicki zapusteni narod, jer cim bi ga prosvijetlili, morali bi sjahati s narodne grbace odgovarati za sve sto su ucinili, mnogi bi za velezidaju morali na dozivotnu robiju, (poput Hamdibega, recimo) hejbet njih bi moralo vratiti sve opljackano i oteto. Helem oni se nikda nece baviti prosvjecivanjem naroda. Ne ide mim u dzep, a dram valsti je drazi od kilograma zlata. jer dram valsti donosi desetine kila zlata.
Mozete me shvatiti i bukvalno, a i u prenesenom znacenju, nista se njima nece dogoditi dok god narod ima sta naci u kontejnerima.
Glavna zadaca nasih svjetovnih i duhovnih vodja je da uvijek ostave ponesto u kontejnerima, toliko da narod bukvalno ne crkne. Premda je drustvo u mizernom siromasvu, jos uvijek se ne buni jer je zadovoljno mrvicama. Ima u kontejnerima. Narod dobija sadaku, umjesto da takve politicare dovede u priliku da im treba sadaka da ne crknu na ulici kao bijedni beskucnici.
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#55

Post by zlatiborka »

Nisam ni mislila da ce sadasnja vlast i politicari, pa i vjerske zajednice prosvjecivati narod. To bi onda bio njihov kraj, kad bi narod progledao, isplivale bi sve njihove prljavstine i govna koja bi ih odnijela sa sobom u kanalizaciju. Ali, kako kazes, jos ima po kontejnerima, pa ne treba talasati.

Ja sam mislila i pitam se, ima li ova zemlja postene, karakterne, hrabre i beskomromisne ljude koji imaju viziju kako isplivati iz kaljuze? Ima li ih i gdje su? I zasto sute? Sta nam je ciniti, jer ovako vise ne moze!
Mujo Cheleby
Posts: 84
Joined: 09/01/2007 23:45

#56

Post by Mujo Cheleby »

zlatiborka wrote:Nisam ni mislila da ce sadasnja vlast i politicari, pa i vjerske zajednice prosvjecivati narod. To bi onda bio njihov kraj, kad bi narod progledao, isplivale bi sve njihove prljavstine i govna koja bi ih odnijela sa sobom u kanalizaciju. Ali, kako kazes, jos ima po kontejnerima, pa ne treba talasati.

Ja sam mislila i pitam se, ima li ova zemlja postene, karakterne, hrabre i beskomromisne ljude koji imaju viziju kako isplivati iz kaljuze? Ima li ih i gdje su? I zasto sute? Sta nam je ciniti, jer ovako vise ne moze!
To je zacaran krug.
Stanje bi se promijenio, kada bi narod politicki sazrio, pa promijenio na IZBORIMA 0ove koji ga jasu 15 godina. Izbori su najbolja nagrada ili najprikladnija surova kazna. Ali jahacima koji su zaduzeni za broigu o narodu, zreo politicki narod ne odgovara. Dakle, stanje se moze promijeniti jedino na izborima, a narodu jos nije dogorjelo do nokata, jer jos ima po kontejnerima, pa ponovno bira iste jahace (apokalipse.)
Da Vam ne pricam o inteligenciji - ona ili suti, ili zapristaje za vlastima, koristeci se linijom nanjeg otpora. Kakva je inteligencija Tunjo Filipovic koji mijenja svoja misljenja cesce nego kosulje (o istim stvarima) i koji i sm kaze da mora okrenuti curak jer mu ovaj koji nosi - smrdi.
U medijima (cast izuzecima) sjede ljudi koji su privrzeni ovoj ili onoj politickoj opciji, cesto mijenjaju misljenje o istim osobama, politicarima, a na osnovu istih cinjenica. Tako list koji se hvali da je jedan od stubova Bosnjastva (sic!) daje nagrade onima koji su ucinili sve da se svi stubovi i Bosne i Bosnjastva sruse, a pri tome ne mislim na Avaz.
Ili - pogledajte Internacionalu ligu humanista iz sarajeva koja takodjer dijeli ordenje bosanskim katilima kao ambasadorima mire!
To sto rade ti i takvi ne samo da nejma blage veze sa zdravom pamecu i logikom, nego je us sluzbi navikavanja naroda da voli i ljubi svoje najvece ugnjetace i katile.

taj zacarani krug bi mogao (makar i nakratko, do sliedecih jahaca) puknuti, ako bi se jadnoga dana pred zgradom Vlade naslo stotinjak tisuc gladnih. (Ovo je u kondicionalu, da me ne tabrane!)
Ali, kako danas nejma ni stotii dio takvih, ovo ce i do daljnjeg ostati kondicional.
JAMBO
Posts: 66
Joined: 27/01/2007 14:17

#57

Post by JAMBO »

Ovo pismo nije pisao Čengić. Tukne mi na rejsa Cerića...
krkanko
Posts: 247
Joined: 12/01/2007 19:31

#58

Post by krkanko »

Cengic propali lik...nek ide u Tursku pa prosipa svoju pamet.
Himera
Posts: 496
Joined: 17/01/2005 19:34

#59

Post by Himera »

Ne valja to Hariju kad ga Čenga provali


providur ovaj Čenga sa svojim mislima inače dobro me je :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dripac
Posts: 374
Joined: 05/10/2005 09:22

#60

Post by dripac »

krkanko wrote:Cengic propali lik...nek ide u Tursku pa prosipa svoju pamet.
Pa i Hare je dok ga ne izabraste po Turskoj pamet prosipo. Covjek i kucu kupio i vi ga jebaste. Nije njemu zbog njega, nego Vas da izvadi iz gov.na.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#61

Post by prleitihi »

JAMBO wrote:Ovo pismo nije pisao Čengić. Tukne mi na rejsa Cerića...
Kakav Cerić??? Pa Cerić više voli Hareta negoli kralja Fahda. Dobro, pretjer'o sam malo! :D
krkanko
Posts: 247
Joined: 12/01/2007 19:31

#62

Post by krkanko »

dripac wrote:
krkanko wrote:Cengic propali lik...nek ide u Tursku pa prosipa svoju pamet.
Pa i Hare je dok ga ne izabraste po Turskoj pamet prosipo. Covjek i kucu kupio i vi ga jebaste. Nije njemu zbog njega, nego Vas da izvadi iz gov.na.
Pa nek ide i on, ali njega su gradjani izabrali ogromnom vecinom za razliku od drugog i ja postujem volju naroda kakva god bila, za razliku od tebe i tvog predpostavljenog.
Post Reply