U Sandžaku ženama obrezuju klitorise

Post Reply
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#126

Post by _BosanaC »

tempora wrote:
_BosanaC wrote:Toliko o selamanju u svakoj mogucoj i nemogucoj prilici...
Imas problem sa "selamanjem" ? :?
Vezano za jednu drugu temu s istog ovog foruma, jos uvjek aktuelnu :roll:
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#127

Post by amrino »

Jel se ti to ne drzis ove teme? :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#128

Post by _BosanaC »

amrino wrote:Jel se ti to ne drzis ove teme? :D
:D jok ba samo ujedam :-)
gradjani svijeta
Posts: 180
Joined: 23/01/2007 07:31

#129

Post by gradjani svijeta »

[quote="Rania"][quote="gradjani svijeta"]Da najbolje je da zatvorimo temu, i oci. Mozda si ti privi put procitala clanak u srpskom casopisu, ali ovdje ima ljudi koji su upuceni u istoriju razdora izmedju Sita i Sunita, karakteristike jednih i drugih, sta se i zasto se sve ovo desava u Iraku i cijelom srednjem istoku. Jos uvijek ima ljudi koji citaju knjige i strucnu literaturu a ne kojekakve casopise.[/quote]

bas mi je drago zbog tebe[/quote]

A EVO RECIMO NEKOGA KO NE ZATVARA OCI. Citiram Ayaam Hirsi Ali, zenu koja je dobila nedavno nagradu za borbu za prava zena: "I ako si mogu dozvoliti da budem inspirisana riječima Martina Luthera Kinga, moj je san da oni sretnici koji su se rodili u kulturi u kojoj Dame imaju prednost, napuste mit da su sve kulture jednake. Kultura koja odstranjuje dijelove genitalije djevojčica i drži ih iza zidova, i velova - nije jednaka kulturi koja proslavlja ženstvenost! Ljudska bića su jednako vrijedna, kulture nisu! "

Mi smo odrasle u drustvu gdje dame imaju prednost i zato me uzasava zatvaranje ociju nad nasiljem i krsenjem para zenama koje se desava sada, pred nama, u svim etnickim zajenicama ili kako hocete. Zene se opet tjeraju u kuce, i smatraju vlasnistvom. I jos kad zene same sebe stavljaju u zatvor, nakon toliko godina zivota u normalnom okruzenju...
Arijanac 0
Posts: 25
Joined: 24/01/2007 18:04

#130

Post by Arijanac 0 »

...organi srbije u odbrani ...joj muka mi je vise od ovih tema
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#131

Post by tempora »

gradjani svijeta wrote:
Rania wrote:
gradjani svijeta wrote:Da najbolje je da zatvorimo temu, i oci. Mozda si ti privi put procitala clanak u srpskom casopisu, ali ovdje ima ljudi koji su upuceni u istoriju razdora izmedju Sita i Sunita, karakteristike jednih i drugih, sta se i zasto se sve ovo desava u Iraku i cijelom srednjem istoku. Jos uvijek ima ljudi koji citaju knjige i strucnu literaturu a ne kojekakve casopise.
bas mi je drago zbog tebe
A EVO RECIMO NEKOGA KO NE ZATVARA OCI. Citiram Ayaam Hirsi Ali, zenu koja je dobila nedavno nagradu za borbu za prava zena: "I ako si mogu dozvoliti da budem inspirisana riječima Martina Luthera Kinga, moj je san da oni sretnici koji su se rodili u kulturi u kojoj Dame imaju prednost, napuste mit da su sve kulture jednake. Kultura koja odstranjuje dijelove genitalije djevojčica i drži ih iza zidova, i velova - nije jednaka kulturi koja proslavlja ženstvenost! Ljudska bića su jednako vrijedna, kulture nisu! "

Mi smo odrasle u drustvu gdje dame imaju prednost i zato me uzasava zatvaranje ociju nad nasiljem i krsenjem para zenama koje se desava sada, pred nama, u svim etnickim zajenicama ili kako hocete. Zene se opet tjeraju u kuce, i smatraju vlasnistvom. I jos kad zene same sebe stavljaju u zatvor, nakon toliko godina zivota u normalnom okruzenju...
Draga moja, ti si cisti populista, nista vise. Zena koja je digla Holandiju na noge, sa svojim populistickim stavovima, prevarila sistem, ostvarila svoje ambicije, na ustrb drugih, osoba kojoj te zrtve ocigledno i nisu bile bitne ( jer dijaloge sa njima odbijala je od momenta kada su tudja misljenja bila drukcija), osim da dodje do svoje slavne karijere, te da na kraju zavrsi u konzervativnom misaonom tenku Busa! Nadasve opasna osoba koju zapad toliko i koju cak propagiraju za nobelovca za mir.
I molim te, sta je ta zena konkretno ucinila? Koje su to njene zasluge?
Do jucer u muslimanskom bratstvu, ekstremnoj fundamentalistickoj ogranizaciji, pa potom u holandskoj ( vidi slucajnosti!!!) vodecoj radnickoj partiji koja je tada bila na vlasti, da bi zavrsila u sasvim trecoj partiji i kako sama kaze nastavljala djelo Frica Bolkenstajna.
A Fric Bolkenstajn je prvenstveno poznat po tome, sto jos od 80tih godina, vodi bitku protiv islama i muslimanskih imigranata, te drzi predavanja na raznim mjestima, objasnjavajuci zaostalost islamske kulture i opasnost od istoga.
Znaci diciti se "nastavljanjem djela" jednog degena, za mene moze znaciti samo moralnu nisticu a nikakvo djelo! Stanoviste zapada i zelja za ovakvim ekstremima je jasna!
Ako se vec smatras, dovoljno kompetentnom da pricas o ovim stvarima, onda pocni od cinjenica. Jer stavovi su nam ocigledno drukciji, a oni ukljucuju i emociju koja je nerijetko subjektivna-i sa moje i sa tvoje strane!
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#132

Post by Rania »

gradjani svijeta wrote:
Mi smo odrasle u drustvu gdje dame imaju prednost i zato me uzasava zatvaranje ociju nad nasiljem i krsenjem para zenama koje se desava sada, pred nama, u svim etnickim zajenicama ili kako hocete. .
Ja se u potpunosti slazem sa ovim sto si gore napisala. No ne mislim da cemo iznosenjem raznoraznog prljavog vesa, pozivanjem na dobronamjerne clanke iz milog nam susjedsvta, navodjenjem slabih hadisa kojim potkrepljujemo ovo ili ono, nasjedanjem na koske koje nam bace kvazinovinari iz susjedstva mi na ovom forumu ista rijesiti. Naprotiv mislim da se na ovoj temi svodi sve na "mahalanje" jer mi se cini da pricamo o necem o cemu nista ne znamo (Tema je obrezivanje zena u Sandzaku)

Kao sto rekoh, mi NE ZNAMO, da li problem postoji u nasem okruzenju (ti imas neke dokaze?? Ja nemam), a dovoljno smo plitki da se upustamo u komentarisanja i iznosenja stavova da bi slucajni citalac ovih redova mogao steci dojam da je svaka peta bosanka ustvari obrezana.

Ja mislim da zene u BiH, a sigurno i u Sandzaku, imaju mnogo vecih problema od problema obrezivanja (koji ako i postoji (dozvoli mi da opet sumnjam) izrazava se u nekim promilima, i odnosi se na jako male i zatvorene zajednice zena). Te zene su same odlucile da zive drugacijim zivotima od nasih, i sintagmu "zatvorene zajednice" ne iznosim u negativnom kontekstu.

Ja igrom slucaja jako puno znam o problemu obrezivanja zena. Samo sto se sa tim problemom nisam srela u Bosni, niti je bio vezan za Bosanke ili Sandzaklijke. Srela sam se sa njim u Londonu. On se pogresno povezuje sa islamskim svijetom. Radi se o plemenskim obicajima kojih kod nekih ljudi cak ni islam nije uspio iskorjeniti.

Stoga te molim da ne prosudjujes o mojoj nacitanosti, otvorenosti uma, ili nivou obrazovanja, na osnovu moje zelje da "ne mlatimo praznu slamu" jer sami sebi time vise odmazemo nego pomazemo.

Onog momenta kad mi neko dokaze da ovaj problem zaista postoji u BiH ja cu biti prva zena aktivista i cinicu sve da pomognem onima koji pomoc traze. Do tada ne pricam o onome sto ne znam.
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#133

Post by bice_bice »

tempora :thumbup:
starfish_saray
Posts: 2
Joined: 26/01/2007 17:05

#134 nema dokaza

Post by starfish_saray »

tekst ništa ne dokazuje, ali ako se o tome priča, ako ljudi koji se bave tim pitanjima govore da obrezivanje postoji, pa zar onda nije logično da se o tome i piše?!?!

Čak je i Islamska zajednica potvrdila da zna da se to događa, i čim su oni komentirali, znači da ne misle da je to glupost.

Članak je inače preuzet sa hrvatskog portala http://www.javno.com
Eva Braun
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:14

#135

Post by Eva Braun »

Da i ovo je sigurno srpska zavera. A Srbi im obrezuju klitorise. Dajte ljudi šta vam je.
starfish_saray
Posts: 2
Joined: 26/01/2007 17:05

#136

Post by starfish_saray »

sve se urotilo protiv srba...a mozda su se urotili sami protiv sebe... obrezuju oni radikalni, koju bukvalno tumace islam i zele zene podrediti, napraviti od njih robinje... ovaj put, ipak, nisu srbi krivi
Eva Braun
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:14

#137

Post by Eva Braun »

Mislim da je ova tema zrela za zatvaranje. Neka se glupace udaju za kretene.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#138

Post by Ahmmed »

Eva Braun wrote:Mislim da je ova tema zrela za zatvaranje. Neka se glupace udaju za kretene.
I tebi je vakat da promijeniš nick :)
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#139

Post by Danko_Bananko »

Ahmmed wrote:
Eva Braun wrote:Mislim da je ova tema zrela za zatvaranje. Neka se glupace udaju za kretene.
I tebi je vakat da promijeniš nick :)
:lol: :lol: :lol:

oplakah
Eva Braun
Posts: 44
Joined: 23/01/2007 16:14

#140

Post by Eva Braun »

Ahmmed wrote:
Eva Braun wrote:Mislim da je ova tema zrela za zatvaranje. Neka se glupace udaju za kretene.
I tebi je vakat da promijeniš nick :)
Stvarno mislis da bi trebala? Evo samo tetki lekove da odnesem.
A da ti slucajno ne razmisljas da neku lepu devu lisis klitorisa?

Eva Braun - pa-pa...:oops:
z66
deex
Posts: 106
Joined: 05/05/2006 20:12

#141

Post by deex »

krkanko wrote:Izvor: srpska/srbijanska stampa, a sta znaci srpska stampa i propaganda vidjeli smo '92-'95, pa cak i danas.

Standardna srpska posla....
MIA je crnogorska (Montenegro) informativna agencija...
nemaveze
Posts: 78
Joined: 29/08/2006 15:34

#142

Post by nemaveze »

halo momak, pripazi na jezik!

z66
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#143

Post by mIRCerka »

nemaveze wrote:ovo nije normalno naravno, ali za srbe je normalno obrezati 250000 muslimanskih vratova i brinuti se onda lafo za neku muslimanku ženu iz Sandžaka

glupa propaganda koja nažalsot pali kod još glupljih naroda

vrijeme je da neko na ovom forumu blokira ova sranja sa istoka (srbije) , nek jedu govna u svojo zemlji, a nas poštede njihovih kompleksa i bolesti
divim se debilizmu uvlacenja Srebrenice i uopce bosnjacke tragedije i u PICNE PROBLEME.
Da prostis, iscudjavali smo se istom obrezivanju zena u sarajevu prije nekih 5-6 mjeseci, a zamisli to Bosnjak uradi Bosnjakinji, tako da ti je post nidje veze.
Treba zakonom zabraniti stalno potezanje i zvakanje i ISKORISTAVANJE tragedije.
FUJ!
nemaveze
Posts: 78
Joined: 29/08/2006 15:34

#144

Post by nemaveze »

ti si jadan
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#145

Post by mIRCerka »

nemaveze wrote:ti si jadan
ja?
nemaveze
Posts: 78
Joined: 29/08/2006 15:34

#146

Post by nemaveze »

što je za tebe ..cni problem neko iskorištava za opravdanje 250000 obrezanih vratova


vozdra papani
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#147

Post by _BosanaC »

nemaveze wrote:što je za tebe ..cni problem neko iskorištava za opravdanje 250000 obrezanih vratova


vozdra papani
Ode ti u Kreku...
nemaveze
Posts: 78
Joined: 29/08/2006 15:34

#148

Post by nemaveze »

...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#149

Post by mIRCerka »

nemaveze wrote:što je za tebe ..cni problem neko iskorištava za opravdanje 250000 obrezanih vratova


vozdra papani
i takvim ponasanjem fakticki ti izjednacavas dvije raylicite grupacije ljudi.
Debil je ko god moze tako nesto uraditi svojoj supruzi, da je Reisu iz oka ispao.
Debil je ko god moze takvo nesto podrzavati.
Debilno je iskoristavati tragediju uopste u usporedbi sa ovime, sa bilo cije strane. Iskreno, debilnije je kad to radi neko ko fakat suosjeca sa zrtvom.

jer po tebi, neko bi sad dobio oporavdanje, ako ne i sestoaprilsku nagradu, ako ode na carsiju, nadje nekog nebosnjaka i rokne ga na licu mjesta...jer "koliko su oni nasih pobili u Ahmicima/Srebrenici" prica uvijek pali...
ali kod ovaca... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#150

Post by mIRCerka »

zoom66 wrote:
_BosanaC wrote:
nemaveze wrote:što je za tebe ..cni problem neko iskorištava za opravdanje 250000 obrezanih vratova


vozdra papani
Ode ti u Kreku...
otish'o...:oops:
:( ja nikad da objasnim do kraja potezanje zrtava genocida i igranja brojkama..
Post Reply