Nezavisnost Kosova

Post Reply

Da li podrzavate nezavisnost Kosova?

ne Kosovo je historijski dio Srbije
43
36%
ne znam
16
13%
da
61
51%
 
Total votes: 120

zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#176

Post by zavrzlama »

Vodenjak wrote:
zavrzlama wrote:Srbija i Srbijanci su trebali braniti Kosovo sledecim stvarima..

-Hvatanjem ratnih zlocinaca odmah poslije podignutih optuznica..(nisu ni prstom mrdnuli ,pohvatali samo one koji nisu odradili posao kako treba)

-Insistiranjem na ponistenju rezultata rata u BIH i okretanju BIH strba prema BIH..(radili sve kontra od toga..i dan danas isto rade na razgradnji BIH)

-Unosenjem i vracanjem u Ustav Autonomije Vojvodini i Kosovu i Metohiji..( jos su novim ustavom i oduzeli dodatne nadleznosti Vojvodini i Kosovu)

-Sramnim izjednacavanjem cetnika i Partizana...(auto -gol koji ce Srbiju drzati radikalskoj ideologiji jos dugo)
Izvini, a gdje u tim tackama ti vidis interes BiH za nezavisnost Kosova?

Mozda nisi razumio poentu mog posta...

Srbija je izgubila kosovo jer je izgubila kredit i povjerenje kod medunarodne zajednice.....i da je Srbija dobila Kosovo,njena politika prema BIH se nebi promijenila,jer u Srbiji se nije promijenila svijest ljudi i politike...BIH je jos uvijek za srpsku politiku samo jedan lijep ratni plijen koji treba u datom trenutku pripojiti Srbiji.
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#177

Post by Oceania »

zavrzlama wrote:
Vodenjak wrote:
zavrzlama wrote:Srbija i Srbijanci su trebali braniti Kosovo sledecim stvarima..

-Hvatanjem ratnih zlocinaca odmah poslije podignutih optuznica..(nisu ni prstom mrdnuli ,pohvatali samo one koji nisu odradili posao kako treba)

-Insistiranjem na ponistenju rezultata rata u BIH i okretanju BIH strba prema BIH..(radili sve kontra od toga..i dan danas isto rade na razgradnji BIH)

-Unosenjem i vracanjem u Ustav Autonomije Vojvodini i Kosovu i Metohiji..( jos su novim ustavom i oduzeli dodatne nadleznosti Vojvodini i Kosovu)

-Sramnim izjednacavanjem cetnika i Partizana...(auto -gol koji ce Srbiju drzati radikalskoj ideologiji jos dugo)
Izvini, a gdje u tim tackama ti vidis interes BiH za nezavisnost Kosova?

Mozda nisi razumio poentu mog posta...

Srbija je izgubila kosovo jer je izgubila kredit i povjerenje kod medunarodne zajednice.....i da je Srbija dobila Kosovo,njena politika prema BIH se nebi promijenila,jer u Srbiji se nije promijenila svijest ljudi i politike...BIH je jos uvijek za srpsku politiku samo jedan lijep ratni plijen koji treba u datom trenutku pripojiti Srbiji.
Bosna prakticno nema interes tamo ni u kom slucaju.Ali ako bi ipak trazili sta Bosni vise odgovara , onda opet nezavisnost Kosova .Zasto ? Zato sto bi bila zadovoljena pravda , to je vrlo vazno / Drugo , Srbiji i Srbima se uzima Kosovo zato sto su tenkovima krenuli na ljude u namjeri da Kosovo ociste od Albanacai ostalog ne srpskog stanovnistva..Po toj teoriji treba srbima uzeti tzv .rs je namjera etnickog ciscenja i genocida pretvorena u djelo i izvrsena do kraja i besprijekorno.
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#178

Post by Abercrombie »

Oceania , pozdravljam te iz tebi tako drage Republke Srpske :D
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#179

Post by Salko sto je u vodu skako »

Abercrombie wrote:Oceania , pozdravljam te iz tebi tako drage Republke Srpske :D
pozdravljaj dok mozes...sledeci korak MZ je ukidanje republike srpske... :P :P
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#180

Post by DUREX »

Jos ovo seljace pise po forumu?? :)

Jednom prilikom vrli gradonacelik-kamiondzija Bozidar Vucurevic, a povodom otvaranja skole, rece : "Imacemo informatiku i MENDZAMENT"... Ajde, rekoh, to je lapsus... Kad opet, na SRNI ga zapitase nesto u vezi s ekonomijom i razvojem, a on se nasmija i umno odbrusi nesto u stilu: "Ne znam ja to bas najbolje, to ovi sto su studirali MENDZAMENT..."

Idol poratnog Trebinja i mladih Trebinjaca, jedan od osnivaca SDS-a i "veliki" pisac - B. Vucurevic

A da ne govorim o izjavi "Izgradicemo mi jos ljepsi i STARIJI Dubrovnik..." :)

Pa posto vidim da se ovaj nesretnik javio iz Trebinja, KAO "podjebava" (uh, pasa, mojne se usrat... :) ), da ga pitam, da i on mozda ne studira MENDZAMENT, posto vidim da svasta zna?!
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#181

Post by Oceania »

Abercrombie wrote:Oceania , pozdravljam te iz tebi tako drage Republke Srpske :D
Hvala na pozdravu , ja bi tebi najradije poslao isto ono sto si slao Sarajevu 4 godine sa okolnih brda.Nesebicno i velikodusno.Posto sam ja darezljiv covjek poslao bi ti 2x vise .A meni jeste drago( tu si 100 % u pravu ) Trebinje i Banja
Luka i Bijeljina i Visegrad ....sve je to moja zemlja , zemlja gdje su okupatori i fasisti srusili hiljadu dzamija , pobili 100 000 nebvinih ljudi silovali 30 000 zena mahom djevojcica i odakle je protjerano milion ljudi.Draga je meni ta teroitorija puno draza od ove gdje ja zivim jer u mom gradu nema kostiju koje su ostale iza cetnicke kame.Vidimo se Trebinju u mojoj BiH. Meni ne treba pasos da dodjem tamo, niti viza niti poziv.Kad god zazelim , u po dana u po noci ....moja zemlja BOSNA i HERCEGOVINA !!!!!!! Jos jednom hvala na pozdravu .Kada ti bude trebala viza za Kosovo javi mi se , imam odlicne veze tamo .
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#182

Post by Abercrombie »

Oceania , znas ti onu; Psi laju a karavani prolaze ?

Laj , jer samo to jos mozes, ti i drustvo,gore u tom tamnom vilajetu :D
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#183

Post by Oceania »

Abercrombie wrote:Oceania , znas ti onu; Psi laju a karavani prolaze ?

Laj , jer samo to jos mozes, ti i drustvo,gore u tom tamnom vilajetu :D
Nista na svijetu i u galaksiji ne moze biti tamnije od prostora kojeg su pravili Karadjic , Mladic , Vucurevic & com . Tamo gdje je prosla vojska ovih " junaka "
vlada mrak i tama kao u paklu.Vama dolaze duhovi ubijene djece iz Srebrenice i Zvornika i ......junacine srpske , metak u potiljak civilima i djeci ......to se ponosis / ljudiima se sirom svijeta ledi krv u zilama kada cuju slovo" s "......
A sto se tice lajanja lajali ste i u Kninu , i u Pristini i u Titogradu ......i Vukovaru i u Sarajevu ste lajali kada ste nabili one carape preko lica kao pljackasi banke i kada ste napravili barikade >>>>> samo se vasa lavez vise ne cuje ....promukli ste nesto .....NEEEEE CUJEM VAS DOOOOOBRO
:-D :-D :-D :P :P :P :P :P 8-)
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#184

Post by Abercrombie »

ha ha samo ptvrdjujes koliko si ocajan , a mozda bih i ja bio da imam samo 30% zemlje a smatram je cijelu svojom . :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#185

Post by Prpa.ba »

Abercrombie wrote:ha ha samo ptvrdjujes koliko si ocajan , a mozda bih i ja bio da imam samo 30% zemlje a smatram je cijelu svojom . :D

Bosna je zemlja 3 konstitutivna naroda i ostalih. Konstitutivan sam na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine, i niko mi ne moze reci ovo je tvoje, ovo je moje. Osim naravno ukoliko ne zelis postovati dejton? Onda ga necu ni ja postovati, ukljucite traktore braco srbi, vakat je 8)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#186

Post by _BosanaC »

Prpa.ba wrote:
Abercrombie wrote:ha ha samo ptvrdjujes koliko si ocajan , a mozda bih i ja bio da imam samo 30% zemlje a smatram je cijelu svojom . :D

Bosna je zemlja 3 konstitutivna naroda i ostalih. Konstitutivan sam na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine, i niko mi ne moze reci ovo je tvoje, ovo je moje. Osim naravno ukoliko ne zelis postovati dejton? Onda ga necu ni ja postovati, ukljucite traktore braco srbi, vakat je 8)
Samo sto OSTALI ne mogu u vlast, ne mogu biti birani a mogu birati, ne mogu nikada sjediti na najvaznijim funkcijama... Ali imaju puno pravo placati poreze i davati drzavi sve sto joj padne na pamet... Ali to nije tema nase danasnje emisije...
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#187

Post by DUREX »

Jao trebinsjkog guslara sto je vickast... i dalje se javlja. :-D

Aj' jos jednu solazu, da popadamo, al' okreni gusle naopako... kao Hendrix.

Ja ne znam kako mozete ozbiljno pricati s ovom kerefekom... Mislim, zar vas ovaj jadni POKUSAJ seoskog sarkazama ne nasmijava(misli se na pokusaj, naravno) ? :) ... Nesto kao Marica Lalovic i Putujuci cirkus sa Kalovitih brda u ratu.
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#188

Post by Abercrombie »

samo vi vrijedjajte i lajte , ja vama nista ruzno rekao nisam , samo vam iznio cinjenice a vama ih tesko prihvatiti. :-) . toliko mrznje i poklica na klanje ni na jednoj web stranici vidio nisam kao od vas bosnjaka ovdje .
i jel se ono zalazete za multietnicku bih ? :D
tecumseh
Posts: 55
Joined: 13/01/2007 23:19

#189

Post by tecumseh »

Za nezavisno naravno. Nije mi jasna jedna stvar u vezi "Kosovo za RS". Zar Srbi nece braniti kolijevku srpstva? Mislim mogli su to davno reci "Hocemo dio BiH za Kosovo", nekad 88, 90,91,92. Cemu takav zaokret?

Za nezavisno i samo zbog toga da vidim sta ce Mile od muke :D
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#190

Post by Salko sto je u vodu skako »

Abercrombie wrote:Oceania , znas ti onu; Psi laju a karavani prolaze ?

Laj , jer samo to jos mozes, ti i drustvo,gore u tom tamnom vilajetu :D
guslaru, znas ti onu:
srpska se truba sa kosova cuje
svakog srbina da obraduje...
trubite jace, jace, trubite bolje
opet je nase kosovo polje....

trubi koliko ti volja ali kosovo odlazi... :lol: :lol: :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#191

Post by Prpa.ba »

Abercrombie wrote:samo vi vrijedjajte i lajte , ja vama nista ruzno rekao nisam , samo vam iznio cinjenice a vama ih tesko prihvatiti. :-) . toliko mrznje i poklica na klanje ni na jednoj web stranici vidio nisam kao od vas bosnjaka ovdje .
i jel se ono zalazete za multietnicku bih ? :D

Sto se imam zalagati za multi-kulti bih kad je vi necete. :D

A gluposti kako je ovaj dio BiH moj, ili tvoj okaci macku o rep. Jeste vi srbalji cudni, kad se dira u RS onda je "Dayton! Dayton!" prica, Dayton je neprikosnoven i slicne gluposti...a kad vam se kaze da morate biti tolerantni prema druga dva konst. naroda, onda ne valja Dayton. E pa gospodo, fino se odlucite: hocete il' necete Dayton (koji je ustvari kamen temeljac RS-a). Ako ga necete, eto nas u goste :D 8)
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#192

Post by Abercrombie »

Salko sto je u vodu skako wrote:
Abercrombie wrote:Oceania , znas ti onu; Psi laju a karavani prolaze ?

Laj , jer samo to jos mozes, ti i drustvo,gore u tom tamnom vilajetu :D
guslaru, znas ti onu:
srpska se truba sa kosova cuje
svakog srbina da obraduje...
trubite jace, jace, trubite bolje
opet je nase kosovo polje....

trubi koliko ti volja ali kosovo odlazi... :lol: :lol: :lol:
.ebe se meni za Kosovo - procitaj gore moje misljenje o njemu .
To je vasa raja - pripdate istom kulturno-religioznom krugu :D

Pozdrav od guslra iz Republike Srpske. :)
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#193

Post by Abercrombie »

Prpa.ba wrote:
Abercrombie wrote:samo vi vrijedjajte i lajte , ja vama nista ruzno rekao nisam , samo vam iznio cinjenice a vama ih tesko prihvatiti. :-) . toliko mrznje i poklica na klanje ni na jednoj web stranici vidio nisam kao od vas bosnjaka ovdje .
i jel se ono zalazete za multietnicku bih ? :D

Sto se imam zalagati za multi-kulti bih kad je vi necete. :D

A gluposti kako je ovaj dio BiH moj, ili tvoj okaci macku o rep. Jeste vi srbalji cudni, kad se dira u RS onda je "Dayton! Dayton!" prica, Dayton je neprikosnoven i slicne gluposti...a kad vam se kaze da morate biti tolerantni prema druga dva konst. naroda, onda ne valja Dayton. E pa gospodo, fino se odlucite: hocete il' necete Dayton (koji je ustvari kamen temeljac RS-a). Ako ga necete, eto nas u goste :D 8)
Pa evo citaj gore komenrtare svojih sunarodnika koji pozivaju na klanje i linc pa onda vidi ko je netolerantan prema drugoj naciji. Otidji malo i do Youtube pa pogledaj tamo komerntare na filmove od BiH , ovo ovdje je mala maca sta je tamo .
A doji u posjetu , mozes samo sa cuo da pro Blagaja dalje nemerete. :D
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#194

Post by Jastreb35 »

Pa evo citaj gore komenrtare svojih sunarodnika koji pozivaju na klanje i linc pa onda vidi ko je netolerantan prema drugoj naciji. Otidji malo i do Youtube pa pogledaj tamo komerntare na filmove od BiH , ovo ovdje je mala maca sta je tamo .
Abercrombie, to sto neki Adnan u pidzami, kustrave kose i neumivenog lica, pise po forumima ne oslikava realno stanje drustva. Da oslikava, samo bi silne Stormfront stranice bile uzasavajuci dokaz moralnog dna srpskog drustva. Realnost se ogleda u stavu intelektualnih elita, u omjeru ubijenih civila tokom zadnjeg rata, omjeru optuzenih (generala , ministara....) za ratne zlocine, omjeru onih koji se zalazu za Srbiju sa dijelovima BiH i Hrvatske, u odnosu na one koji se zalazu za BiH sa Sandzakom, omjeru onih koji na utakmicama spominju Kazane, sa onim koji spominju Srebrenicu. Samom omjeru ubijenih na Kazanima i Srebrenici. Itd, itd....
A doji u posjetu , mozes samo sa cuo da pro Blagaja dalje nemerete
Sve dok postoji svojatanje dijelova BiH, neminovnost je i jacanje prijetnje od majorizacije. Entiteti i kantoni su prihvaceni jer se tako uvazilo bojazan od bosnjackog preglasavanja i dominacije. Ako se bude nastavilo sa svojatanjem tih podrucja, Bosnjaci nece imati razloga da odustanu od stvaranja gradjanske BiH. Vjerovatno je i na Kosovu i u Kninu bilo junaka poput tebe, ali treba da znas da covjek nije kauc, po kojem se mozes valjati.

Ako ne zelis majorizaciju, prekini s diskriminacijom. Jako jednostavno kolega. Junacenje vodi "Olujama", uplakanoj djeci u traktorskim prikolicama i daljoj bijedi. A to nikom ne treba. BiH je dovoljno prostrana za sve.
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#195

Post by Abercrombie »

Evo moderator mi izbrisao ime entiteta pored grada .
Koja tolerancija ! :D
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#196

Post by Jastreb35 »

Naziv je diskriminirajuci, a posto ce (nakon implementacije postojece zabrane koristenja entitetskog obiljezja) i nazivi entiteta doci na tapet, vrijeme je da se za to stvore i preduslovi.
Koja tolerancija !
Komentar ti je moralno utemeljen koliko i insistiranje na tolerisanju Ku Klux Klana. Kao, bas ste vi netolerantni, zasto vam smeta da pola BiH bude samo moje ?
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#197

Post by Abercrombie »

Jastreb35 wrote:Naziv je diskriminirajuci, a posto ce (nakon implementacije postojece zabrane koristenja entitetskog obiljezja) i nazivi entiteta doci na tapet, vrijeme je da se za to stvore i preduslovi.
Koja tolerancija !
Komentar ti je moralno utemeljen koliko i insistiranje na tolerisanju Ku Klux Klana. Kao, bas ste vi netolerantni, zasto vam smeta da pola BiH bude samo moje ?
Izgleda da si taj Adnan neumivenog lica i kustrave kose bas ti . :D
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#198

Post by Jastreb35 »

A ne kolega. Ja se ne zalazem za drzavu u kojoj bi Bosnjaci dominirali principom jedan covjek - jedan glas, nego za decentralizovanu drzavu u kojoj bi postojanje administrativnih jedinica pruzalo zastitu od majorizacije. Medjutim, te administrativne jedinice ne mogu biti vlasnistvo pojedinih naroda, niti se nad konstitutivnim narodima moze provoditi diskriminaciju (kao sto se danas radi nazivima i obiljezjima entiteta).

To sto me takav stav vodi u konflikt i s tobom i s Adnanom nije problem. Zivot je jedan, a steta ga je protraciti povladjivanjem nepravdi.
kubanac
Posts: 20
Joined: 06/01/2007 22:52

#199

Post by kubanac »

:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: Citam sta pisu neki nazovi forumasi,pa ne mogu da se nacudim koliko je mrznje u ljudima!Poceli smo o tome da li Kosovo treba da bude nezavisno ili ne,a vidi dokle smo stigli!Ako ovako nastavimo da se vredjamo ,danas-sutra cemo pucati jedni na druge kroz monitor.Zasto da se najvise radujemo kad neko nesto gubi i kad mu se otima?Zasto su nam jedni toliko blizi od drugih?Neka se sve zavrsi mirno i dogovorom pa da budemo svi zadovoljni.Tim i takvim jajarama samo mogu reci da se ne raduju tudjoj nesreci pa ma cija bila.Ne do Bog da neko sa strane procita sta su sve mrzitelji napisali mislice da se rat jos nije zavrsio. :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: Stvarno sam razocaran jer sam mislio da smo prelezali neke od bolesti koje se ticu politike.
Abercrombie
Posts: 27
Joined: 25/01/2007 19:05

#200

Post by Abercrombie »

Kubanac , slazem se stobom , ja sam prvi put ovu stranicu posjetio prije 3 -4 dana i isto sam se zaprepastio kolicinom mrznje . .ebo ti onaj stormfront.com koji je jastreb spomenuo, u poredjenju s ovim je flowersandplants.com.
Ne mogu vjerovati da ljudi koji u jednoj drzavi zive imaju toliko mrznje jedni prema drugima . A kad citas sve to ne mozes da im ne odgovoris pa se na neki nacin spustas na njihov nivo.
Post Reply