Izbori u Srbiji!

Post Reply
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#51

Post by Dolina avalona »

SRS pobjednik!!

Ko to kaze ko to laze Srbija je mala, nije mala nije mala Srbija je sve do Haga!! :lol: :D
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#52

Post by Maksim »

Bosnian Gangsta wrote:
kicky wrote:
Bosnian Gangsta wrote:Ma sve ista govna. Mene tamo samo zanima Sandzak.
Što kažeš na pobjedu Ugljanina. Šta je sa Ljajićem. Je li on bio na Tadićevoj listi, ili...
Ugljanin je obicna marioneta sto se prodaje Kostunici i radi njegove poslove. Ljajic je OK ne znam na cijoj je bio listi.

@Maksim

Ne provociraj.
Proturit cu ja tebi jos koju, Raska oblast gangsta
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#53

Post by suncokret13 »

aha,
onima iz sandzaka,
Bosna i Hercegovina ,dodje k'o rezervna domovina ?
Prijepoljka
Posts: 57
Joined: 28/12/2006 14:56

#54

Post by Prijepoljka »

suncokret13 wrote:aha,
onima iz sandzaka,
Bosna i Hercegovina ,dodje k'o rezervna domovina ?

Sto jest, jest...ali ne treba sad Sandzak puno uplitati u sve ove igre podkusurivanja teritorija.
Vezano za predvidjanja o "pobjedi" radikala u Srbiji, prije izbora, pored zabrinutosti kako ce se to odraziti na Sandzak, bilo je i onih pomirljivih izjava obicnih smrtnika "...pa eto neka i oni pobjede, da vidimo sta ce biti", jer stalno se prica i pita "Sta ako radikali preuzmu vlast?"...i evo nakon izbora, desice se radikali u cijeloj Srbiji, pa i u Sandzaku...Neka im je Bog dragi na pomoci, svima onima koji ne misle "radikalno" i ne podrzavaju tu opciju u najbrutalnijoj, najprimitivnijoj, svojoj varijanti kakva je primjenjena u Srbiji...
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#55

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:17, edited 1 time in total.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#56

Post by Suicidal Siberian »

Nancy Drew wrote:
Suicidal Siberian wrote:To je samo u Srbiji moguche da je Cheda Jovanovich, direkt iz farmerki i tena, bez dana radnog staza bio podpredsjednik vlade....narkomanchina najobichnija...93' u studentskim novinama pisao clanke ko da je Seseljev rodjeni....a sad lafo demokrata...
:shock: :shock: :shock:

Je l' to o ovom čovjeku pišeš

Čeda Jovanović got involved in politics as a leader of student protests in Belgrade during the winter of 1996/97. His charisma, ambition and high energy (some would also emphasize his appealing looks) made him stand out among the mass of thousands of student protesters at the time. He soon took the reins of the entire street revolt and became one of its most recognizable protagonists. Female protesters could be seen sporting badges proclaiming "Marry me, Čedo!". This newfound popularity did not go unnoticed by most police officers, as he was arrested, questioned and roughed up several times as a result of the vast presence of pro-Milošević's politic atmosphere in the police force.

Throughout the 3-month demonstration he also grew close to the Democratic Party and Zoran Đinđić, a member of the DS. He eventually joined the party in 1998, and quickly rose up to a higher position, eventually becoming its vice-president in 2001.
He was elected to the Serbian Parliament in the December 2000 elections, on the list of the Democratic Opposition of Serbia (DOS), and also held the post of DOS' parliamentary caucus leader until 2003. At only 29, he was the youngest person ever in Serbian politics to hold such a position.

During his days as a parliamentary chief, he led an extremely eventful life as the process of transition was at it's early stages in Serbia. On March 31, 2001, after a masked government unit stormed the fortified Villa Mir attempting to arrest its resident Slobodan Milošević, Jovanović was at the scene, negotiating with the former Yugoslav president and urging him to surrender. He was reportedly shot at from a pistol by Milošević's daughter Marija.



A vidim i ko ti je inspiracija. Umesto da slušamo Boru, lepo nam kaže čovek, zar ne......
Pesma: ČEDA *
Izvodi: Bora Čorba

Šta da radim kad ne mogu
da zaradim ni za drogu
I da mogu sta mi vredi
Drogu daju samo Čedi

Sebičan je onaj Čeda
sve sam troši
nikom neda
pa visoku plaća cenu
da nahrani nos i venu

Podočnjaci, lice bledo
Nema oženi me Čedo
Ribama je dao nogu
oženio on je drogu

Šta da radim s onim Čedom
sve djankoze hapsi redom
policiju ima strogu
samo njemu daju drogu


a možda je za tebe 'narkomančina' zato što
Dissatisfied with the party's new direction under the leadership of Boris Tadić, Jovanović criticized him publicly, most notably for his policy of political cohabitation with Prime Minister Vojislav Koštunica's government
ili zato što
He repeatedly criticized the Serbian Orthodox Church, calling it dishonest, backward and dogmatic, stating that the church has no right to interfere in the country's politics.
ili zato
In this period he also came out in favour of Kosovo's independence, thus becoming one of the few Serbian politicians of note to do so.
a ne smemo zaboraviti ni...
On March 31, 2001, after a masked government unit stormed the fortified Villa Mir attempting to arrest its resident Slobodan Milošević, Jovanović was at the scene, negotiating with the former Yugoslav president and urging him to surrender



Mada, kad se sjetim šta si pisao o Dodiku, ovo o Čedi nekako dođe i logično...
Suicidal Siberian wrote:shta je mishevi....smeta vam Dodik? kakav god da je, ja mu kapu skidam, jer covjek ima jasnu viziju shta zeli da napravi od manjeg entiteta....oni ne moraju traziti odcjepljenje jer grabe veliki koracima da se ekonomski odcjepe od BiH....a vi navijajte za ove nashe bilmeze bez muda kojima najvise odgovara nerazvijenost pa da mogu graditi poslovne centre nasred parkova i slichno...a Dodik vec 220 miliona namjenio za isplatu penzija, a kod nas grcaju, nemaju lijekova....
Cheda Jovanovich jeste najobichnija narkomanchina (ex narkomanchina) jer mi jedan do blizih rodjaka bio asistent na bg faksu kojeg je dotichni pohadjao, tako da nisam nista isisao iz prsta....kao jedno...kao drugo....isti taj Cheda Jovanovich je bio u najmanju ruku ortak sa Legijom, Shiptarom i ostalom kompanijom, izmedju ostalog njegova zena je vozila glanz novog Passata koji je bio registrovan na jednu firmu koja je bila u vlasnistvu Shiptara (Dusan Spasojevic), tako da je i on jedan najobicniji kriminalac.....nije ni u najmanju ruku slucajno da je prije pada Zlobe vanjski dug Srbije bio manji u odnosu na period kad je Cheda bio u vladi....a tebi i slichnima se on svidja jer za svoju politicku afirmaciju koristi antisrpsku propagandu, znachi potencira stvari koje su u najmanju ruku lose za Srbiju....a i na kraju krajeva, kerovi su svugdje isti, samo kod nas su posebni...ne znas na ciju avliju vise laju...svoju...ili tudju... :-?

:oops:
A sto se Dodika tice, to je moja osobna stvar kome ja iskazujem reshpekt...a kod nas jedini covjek koji je vrijedan respekta je g. Mirsad Kebo
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#57

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:16, edited 1 time in total.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#58

Post by Suicidal Siberian »

Nancy Drew wrote:
Suicidal Siberian wrote:
....a tebi i slichnima se on svidja jer za svoju politicku afirmaciju koristi antisrpsku propagandu, znachi potencira stvari koje su u najmanju ruku lose za Srbiju.

Nancy Drew wrote:
zato što
Dissatisfied with the party's new direction under the leadership of Boris Tadić, Jovanović criticized him publicly, most notably for his policy of political cohabitation with Prime Minister Vojislav Koštunica's government
ili zato što
He repeatedly criticized the Serbian Orthodox Church, calling it dishonest, backward and dogmatic, stating that the church has no right to interfere in the country's politics.
ili zato
In this period he also came out in favour of Kosovo's independence, thus becoming one of the few Serbian politicians of note to do so.
a ne smemo zaboraviti ni...
On March 31, 2001, after a masked government unit stormed the fortified Villa Mir attempting to arrest its resident Slobodan Milošević, Jovanović was at the scene, negotiating with the former Yugoslav president and urging him to surrender

.....
Image
U drzavama koje su religijsko dominantne...pogotovo u katolichkom svijetu, npr. Italija....crkva ima ogroman uticaj na politichko desavanje u drzavi, jer je naravno najbogatija institucija....

idi babi cmizdri :D
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#59

Post by biscanka84 »

i onda nama smeta sto islamska zajednica ima isto tako velik uticaj :D
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#60

Post by digger »

Da se prestrasis:

Image
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#61

Post by PITARKA_SA »

zalosno
fuj
fuj
fuj
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#62

Post by mostarac »

ja bas ne bi gledao sve tako crno. Od ukupnog broja biraca u Srbiji za Kostunicu, radikale i SPO se odlucilo 30%, a od broja izaslih biraca oni su dobili 48%.
Imajuci u vidu da su biraci desno orjentisanih politickih partija najdisciplinovaniji biraci i da uvijek izlaze na izbore, tj. desno opredjeljeni biraci po pravilu nikad ne apstiniraju ostaje da se nadamo da je od onog ostatka 70% bar 60% normalnih gradjana Srbije, sto bi u danasnjem ambijentu koji vlada u medijima u Srbiji i citavoj politickoj atmosferi bio zaista veliki uspjeh. Moguce je cak da je ovaj procenat i veci od 60% jer apstinenti su gotovo uvijek biraci politickih opcija centra i lijevice.
Nije sve tako crno, samo su ovi cetnici najglasniji.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#63

Post by mostarac »

Marco-x wrote:
mostarac wrote:ja bas ne bi gledao sve tako crno. Od ukupnog broja biraca u Srbiji za Kostunicu, radikale i SPO se odlucilo 30%, a od broja izaslih biraca oni su dobili 48%.
Imajuci u vidu da su biraci desno orjentisanih politickih partija najdisciplinovaniji biraci i da uvijek izlaze na izbore, tj. desno opredjeljeni biraci po pravilu nikad ne apstiniraju ostaje da se nadamo da je od onog ostatka 70% bar 60% normalnih gradjana Srbije, sto bi u danasnjem ambijentu koji vlada u medijima u Srbiji i citavoj politickoj atmosferi bio zaista veliki uspjeh. Moguce je cak da je ovaj procenat i veci od 60% jer apstinenti su gotovo uvijek biraci politickih opcija centra i lijevice.
Nije sve tako crno, samo su ovi cetnici najglasniji.
Šta ih bola vazda pravdaš?
Od tih tvojih 70% ostalih (što nisu izašli na izbore ili glasovali za građanske opcije) je cca. 1,5 milijuna kosovskih Albanaca (koji imaju pravo glasa), koji se skoro uopće nisu odazvali na izbore.
Pa ti meni reci da ta teza, koju ti proklamiraš, stoji?
zar su albanci na spisku :shock:
mrki medvjed
Posts: 99
Joined: 10/01/2007 16:40

#64

Post by mrki medvjed »

šta se čudite, ljudi moji??? ko da smo mi bolje glasali 1.oktobra prošle godine??? Ko da su kod nas pobjedile napredne i pro demokrtske snage, pa se sad zgražavamo nad izbornim rezultatima u Srbiji???

Balkan funkciniše na principu spojenih posuda, sranje se iz jedne državice prlije u drugu državicu, pa u treću, i tako u krug :D
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#65

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:16, edited 1 time in total.
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#66

Post by Ljubitelj Zabara »

Cheda Jovanovich jeste najobichnija narkomanchina (ex narkomanchina) jer mi jedan do blizih rodjaka bio asistent na bg faksu kojeg je dotichni pohadjao....
Ma idi, to znas ... onako... iz prve ruke. Tvoj blizi rodjak ti rekao, a njemu je rekao najblizi ortak, koji je cuo kako njegova drugarica prica... bla, bla, truc... i to sve iz prve ruke.
Mora da je to tako zbog podocnjaka i naravno jer je tako rekao Bora.
On bi za litar brlje svasta napisao.


Posto vidim da se ovde citira gos`n Bora Ciroza, i njegova klozet poezija posvecena mladom gos`n Cedi, onda da se ponovimo.

Posveceno Bori Djordjevicu ( Bori Cirozi ).

LEPI BORA

ljuti roker nekad beše
ništa više sad ne kreše
propao je lepi Bora
pretvori se u namcora

pa od silnog lošeg pica
zavoleo on Mladica
nakupio silno salo
Radovan je on pomalo

senilna mu glava seda
i u prošlost stalno gleda
zaglupeo on do bola
nema više rokenrola

pridržava on bandere
i o srpstvu nešto sere
jer od pica pamet gubi
popovima dupe ljubi

Beckovicu isto mora
cmara lizat lepi Bora
brlja njemu mozak suši
pa i Voji kitu puši

voli mnogo on i Cecu
kao Pahomije decu
svi su oni ista torba
Arkan, Šešelj, Bora Corba

izvor: B92
kopirajt: nepoznati autor
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#67

Post by Vozdra_123 »

nimalo nisam zacudjen rezultatima izbora

30% gradjana su otvoreni cetnici
koliko ih se krije pod drugim kapama?

gdje su nostalgicari sto zele jugu? kakav je vas komentar na ovo?

ZID na DRINU! :D
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#68

Post by Hantraga »

Nista novo iz Srbije...Dokaz da Srbi nisu jos spremni za demokratsku evropu...
seiko22
Posts: 896
Joined: 11/11/2006 04:27
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

#69

Post by seiko22 »

Vozdra_123 wrote:nimalo nisam zacudjen rezultatima izbora

30% gradjana su otvoreni cetnici
koliko ih se krije pod drugim kapama?

gdje su nostalgicari sto zele jugu? kakav je vas komentar na ovo?

ZID na DRINU! :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: gle ovoga iz Toronta, stavljo bi "zid na Drinu", cuvaj se, procitace ti "chete iz Toronta" sa McKenzijem, IP, :run:

.
lul
Posts: 77
Joined: 10/11/2006 17:52

#70

Post by lul »

na istoku ništa novo....slobo,rašo,vojo,draža to su njihovi junaci pa ti skontaj sa kim smo mi živjeli kukala nam majka još smo dobro i prošli.
stipu šuplju ovoliko je gradjana za demokratsku srbiju pogledaj ti ko je pobjedio nakon svih ovih godina i sve je jasno ko dan
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#71

Post by Vozdra_123 »

seiko22 wrote:
Vozdra_123 wrote:nimalo nisam zacudjen rezultatima izbora

30% gradjana su otvoreni cetnici
koliko ih se krije pod drugim kapama?

gdje su nostalgicari sto zele jugu? kakav je vas komentar na ovo?

ZID na DRINU! :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: gle ovoga iz Toronta, stavljo bi "zid na Drinu", cuvaj se, procitace ti "chete iz Toronta" sa McKenzijem, IP, :run:

.
nek citaju
zaboli me :zzzz:
sanco
Posts: 162
Joined: 03/05/2006 17:25
Location: An Nasr al Tair

#72 e

Post by sanco »

Slusao sam jednog starkelju od 60-tak godina kaze zao mu sto je ostario da je mladji uzeo bi pusku i isao u rat..na onom rts bila emisija posvecena Partnerstvo za mir..

znate ovi srbi ne smiju dista dok ne pitaju beograd kako ce i sta ce..a isti beograd kad dobije kurac u celo onda se zali moskvi..

I pitam se samo kad ce nared doci optuznica o ucescu ruskih jedinica u Agresiji na BiH..Ako se neko sjeca Start je bio objavio i slike i fin text na tri stranice o tome..

Crknuce moskva kad tad :x
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#73

Post by Suicidal Siberian »

Nancy Drew wrote:
Suicidal Siberian wrote:
Nancy Drew wrote: Image
U drzavama koje su religijsko dominantne...pogotovo u katolichkom svijetu, npr. Italija....crkva ima ogroman uticaj na politichko desavanje u drzavi, jer je naravno najbogatija institucija....

idi babi cmizdri :D
Šta ću kad mi se skupilo....
od tvoje priče.......

Istina, adekvatniji komentar je
Image


A sad...
Crkva u Italiji uopće nema uticaj na politički život, to bi trebao znati ako je već pominješ. Taj ‘uticaj’, kako kažeš, je samo pitanje kućnog odgoja i poštovanja tradicije koje je vrlo ukorijenjeno u italijanskom društvu a blage veze nema s političkim prilikama. To je u demokratskim zemljama, pa i u Italiji, nedopustivo. Bolji primjer je Hrvatska al' ko će sad o tome s tobom.... :-)
Uglavnom, što manje demokratije više crkve i džamije i vice versa al’ nije tema….

Suicidal Siberian wrote:Radikali - najiskreniji, al malo opiceni....da se ja pitam, dao bi im sansu....da se oprobaju u vodjenju drzave, pa da vidimo....a svi se nesto plase tih radikala....oni samo puno seru...

...
Suicidal Siberian wrote:[..zato bi ja pruzio sansu radikalima....pa da vidimo sta ce uraditi....nisu oni mutavi da zveckaju oruzjem....
Sve si rek'o, ne treba dalje, jasno mi je....sasvim.


Image

Pa ti vjerovatno nisi mrdnula iz svoje mahale, cim imas damu da kazes da u Italiji crkva nema uticaja na politiku...a kad pogledas pred izbore koje firme finansiraju kampanje pojedinih stranaka, dodje ti da pomislis da je bolje da je sam papa dosao i rekao : "nemoj,nemoj ja chu platit!"...

Drugo...radikalima treba pruziti sansu iz razloga, jer non stop trabunjaju da imaju recept da se zemlja izvuche iz krize i prikljuchi euroatlantskim integracijama...posto su ovi dosadasnji poslije Zlobe imali "programe" na kojima je bila samo ona rizha i shum...mislim da bi bilo vrijeme da vidimo sta ima na drugom kanalu :D :oops:

Trece....Cheda Jovanovich je bio narkoman,a moj rodjak...docent.... :D ......je bio dobar jaran sa njegovom ex trebom, koja ga je napustila zbog pucanja u venu...

Hai capito?

Do You understand?

Verstehst du?

Razbiras me?

Razumes?

Razumijes?

Kontas?

Kapcis?

:oops: :D
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#74

Post by Sezam »

Ovo je ravno pobjedi Nacional Socijalista 1933e...:(...2 000 000 nacista u komsiluku, a vi i dalje serite kako nije loshe...
kubanac
Posts: 20
Joined: 06/01/2007 22:52

#75

Post by kubanac »

To sto su Radikali dobili najvise glasova i nije tako vazno jer ne mogu da formiraju Vladu.Ceda narkoman je dobio pet posto,a nije zasluzio ni jedan.Pa valjda treba prvo da se zavrsi sudjenje za ubistvo Djindjica i da se vidi kakva je tu cija krivica i koliko je on tome doprineo.Jebes Cedu i Radikale,pobedila je demokratska opcija!!!!!
Post Reply