Kosovski Srbi u RS!?

emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#51

Post by emac »

Najveca je zalost sto ce za 50 godina RS biti etnicki cista...bespovratno
emac
Posts: 237
Joined: 28/09/2004 22:02

#52

Post by emac »

E da dodam znam zenu ciji se otac pedesetih godina pisao ko hrvat na vojnoj knjizici kad je sluzio rok, bezveze onako bili mu drazi od srba valjda, inace je Bosnjak. Ta zena je dobila drzavljanstvo da joj niko Hrvatske nikako nije vidio
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#53

Post by Jastreb35 »

Pa dobro Jastrebe, lep odgovor. Vidim da si human covek, pa onda da se prvo vrate 800 000 proteranih Bosnjaka u sadasnju RS. Ti kao humanista ne bi trebao da imas nesto protiv.
Ti i ja znamo da su institucije manjeg entiteta krcate velikosrbima koji kroz administrativne aparate vrse sabotazu povratka. Ali to nije razlog da se uslovljava tvoje cojstvo, jer se u tom slucaju radi o trgovini, a ne o cojstvu.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#54

Post by Ahmmed »

[quote="Ahmmed"][quote="Jastreb35"]Uz postivanje relevantnih zakona o boravku i imigraciji, BiH je otvorena svima koji zele da u njoj zive. Ovakve napise u medijima ne treba shvatati kao prijetnju. Narod na Kosovu ne moze biti prisiljen da placa cijenu Miloseviceve politike, te ako im prijete pogromi, BiH treba otvoriti svoje granice za te ljude, kao sto je nekada bila otvorena Jevrejima Spanije.[/quote]

I nije ih BiH, ni tada otvorila....Otvorio ih sultan Selim :)
Kula08
Posts: 52
Joined: 12/10/2006 20:11

#55

Post by Kula08 »

Ja mislim sledeće:

Ništa od svega toga. Nema nikakvog dolaska kosovskih Srba u Bosnu osim možda rijetkih pojedinaca i službenih ili turističkih posjeta. Kosovo je već sad samostalno i očekuje se pravno definisanje i odredjivanje faktičkog stanja. Kao kompenzaciju za Kosovo, Srbi su dobili Vojvodinu i što se svih kompenzacija tiče tu je . (tačka).

Inače, kosovski Srbi su u najvećem broju 70-80% i prije izbijanja jugoslovenske krize, a naročito prije rata na Kosovu, imali izgradjene kuće po Srbiji. Uglavnom na potezu od Kuršumlije - Kraljeva do Kragujevca i oko Beograda. I to na vrlo atraktivim mjestima tog područja. Recimo kad je Kraljevo u pitanju, najviše su locirani oko Vrnjačke Banje. Srbi koji sada žive na Kosovu su koncentrisani u 2 - 3 enklave i nekoliko manjih. Najveća enklava je tzv. Sjeverno Kosovo (Zubin Potok, deo Kosovske Mitrovice i Leposavić) zatim par sela oko Prištine koja medjusobno u većini slučajeva nisu povezana i na Brezovici u tzv. Sredačkoj Župi, nešto malo u opštini Orahovac i Metohji na relaciji Peć - K. Mitrovica.

U slučaju dobijanja nezavisnosti Kosova ne vjerujem da će biti većeg pomeranja stanovništva. Čak vjerujem da ga uopšte neće ni biti. Pa Srbi se ne spremaju da se sele sa Kosova, oni sve čine da se vrate, ali ih abanski fašisti ometaju u tome čineći veliku štetu albanskom narodu u cijelini.

Srbi u tzv. Sjevernom Kosovu sasvim normalno žive. Čak bolje nego na puno mjesta u Srbiji ili Crnoj Gori, a da ne govorimo o Republici Smrdskoj. Mnogi su napravili nove kuće, imaju svoj biznis i to sa Albancima, uopšte ne vidim razloga zašto bi se selili sa svoje zemlje, što im inače Albanci ne osporavaju. Njihov status i u državno - pravnom smislu biće odredjen, zbog toga se i vode razgovori u Beču.

Dakle, nema nikakvog masovnog useljavanja kosovskih Srba u BiH. To su samo špekulacije radi dobro poznatih ciljeva.
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#56

Post by biscanka84 »

Samo govori nema nista od toga..tako se govorili i 92 o ratu "ma nema nista od toga,dje ce to"..pa smo vidjeli

Ako politicari imaju za cilj da nasele kos.srbe u RS,ako im je to iz nekog razloga u interesu oni ce naci nacin da se to dogodi..ako treba izmsilit ce zakon o oduzimanju imanja u Srbiji,sve ako im je cilj naseljavanje u RS...a to neznamo da li je
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#57

Post by suncokret13 »

jooooj

hrvatsk srbi,
kosovski srbi,
srpski srbi,
bosanski srbi,





ko ce sve to skontati ???
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#58

Post by Arslan_ »

Sto bi se neko doseljavao i zivio po Bosanskim brdima kad mozes fino zivjeti u pitomoj Vojvodini i ako nista u narednih 20-30 godina tamo nece biti organizovane traktorijade sto se za BiH nebi moglo reci :-)
Ljubitelj Zabara
Posts: 721
Joined: 24/10/2006 01:54
Location: selendra

#59

Post by Ljubitelj Zabara »

Ti i ja znamo da su institucije manjeg entiteta krcate velikosrbima koji kroz administrativne aparate vrse sabotazu povratka. Ali to nije razlog da se uslovljava tvoje cojstvo, jer se u tom slucaju radi o trgovini, a ne o cojstvu.
Ovde se svakako radi o trgovini, a manje o ugrozenosti.
Vecina Srba koja danas zivi na Kosovu, zivi u 100% cistim sredinama. Zive u severnom delu Kosova i po enklavama. Najvise ih zivi u Kosovskoj Mitrovici, naravno severnoj.
Znaci nisu ugrozeni jer zive u kompaktnim sredinama gde neces naci Albanca.
Nije im sigurno dobro, ali vise su ugrozeni jer ih srpski politicari smatraju monetom za podkusurivanje.
Kao sto vidis, i danas ih koriste u cilju " humanog preseljenja ", a to na srpskom znaci, etnicko ciscenje.
Ovoga puta u svojstvu, kad vec gubimo Kosovo, dobicemo RS.
U slučaju dobijanja nezavisnosti Kosova ne vjerujem da će biti većeg pomeranja stanovništva. Čak vjerujem da ga uopšte neće ni biti.
Fazon je u tome sto su oni koji su imali priliku, vec davno prodali svoju imovinu u otisli u uzu Srbiju.
Ostali su samo oni koji nemaju gde da odu. Malo je tu ljudi koji tamo zivi zato sto mu Srbija kaze " Ne damo Kosovo! ". Vise su jos uvek na Kosovu jer zive u sredinama gde je 100 % srpsko stanovnistvo, pa nemaju kome da prodaju nekretninu jer Albanci nece da je kupe. Oni koji nisu ziveli u takvim sredinama, davno su prodali sve svoje za debele pare.
Znam decka koji je za stan u Pristini kupio 2 stana u Nisu i jos mu je ostalo novca da pokrene privatan biznis.
Prema tome, te koji su danas na Kosovu, niko nece pitati da li su za to da im sledece prebivaliste bude bosanska gudura ili vojvodjanska ravnica. Niko ih to nece pitati.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#60

Post by DobroJutroKolumbo »

chuchumbamayumbe wrote:Srbi prodaju imovinu po Federaciji, Sandzaklije kupuju...
Da to je tacno, samo sto ce Sandzaklije kad pokupuju sve u Federaciji, preci da sve pokupuju u RS ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D
Neka nama Sandzaklija, oni ce kupiti RS i napraviti Sandzak II ... Pa ce biti 2 entiteta u BiH , FBiH i SANDZAK II ... :lol: :lol: :lol: :lol: :D
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#61

Post by Oceania »

graciella wrote:Ako dodje do potpunog osamostaljenja Kosova (u sto sumnjam), budite sigurni da ce Srbi odmah zatraziti isti takav status za RS.
Srbi su to trazili i 92 i to sa tenkovima pa nista od toga.Sve ono sto ti zelis Bosni ( a vidim da joj zelis smrt i patnju ) ja takodje zelim tebi i zemlji koju ti najvise volis.Sretna Nova a cestitku si procitala .
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#62

Post by MuaDib »

Ljubitelj Zabara wrote:Pa dobro Jastrebe, lep odgovor. Vidim da si human covek, pa onda da se prvo vrati 800 000 proteranih Bosnjaka u sadasnju RS. Ti kao humanista ne bi trebao da imas nista protiv.
Ili su ti draza prava belih medjeda na Grenlandu od prava Bosnjaka?
Svi ti Bošnjaci su se po zakonu vratili ali 80% njih je prodalo ili zamjenilo imovinu. I ponavljam po ko zna koji put da je povratak dovršen, ali bez repatrijacije.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#63

Post by Hantraga »

NE vejrujem da bi se iko sa Kosova selio u Bosnu, kad vec moze da preseli odma u Srbiju...

Zar nije cilj Srba da zive u Srbiji?? Ne vidim logiku da se iz jedno kontraverznog podrucja preseljavaju u drugo, nadajuci se ponovo da ce taj dio pripasti Srbiji...

KAd se vec selim onda se selim u Nis...
zlatan_24
Posts: 1
Joined: 11/01/2007 13:03
Location: sarajevo

#64

Post by zlatan_24 »

neka se kosovo osamostali a sa PC cemo se mi obracunati. Nije vise 92. kad su bosnjaci bili goloruki pa da im se moze prijetiti sa svim i svacim. Sad imamo i svog ministra odbrane e jebo teeeee ehehehe
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#65

Post by Jastreb35 »

MuaDib wrote:
Ljubitelj Zabara wrote:Pa dobro Jastrebe, lep odgovor. Vidim da si human covek, pa onda da se prvo vrati 800 000 proteranih Bosnjaka u sadasnju RS. Ti kao humanista ne bi trebao da imas nista protiv.
Ili su ti draza prava belih medjeda na Grenlandu od prava Bosnjaka?
Svi ti Bošnjaci su se po zakonu vratili ali 80% njih je prodalo ili zamjenilo imovinu. I ponavljam po ko zna koji put da je povratak dovršen, ali bez repatrijacije.
Nije zavrsen, a da rasta stope povratka ce doci eliminacijom nacionalnog karaktera entiteta, sto je u skladu s konstitutivnoscu tri naroda na tlu citave drzave.
Bosnian Gangsta
Posts: 89
Joined: 08/01/2007 13:49

#66

Post by Bosnian Gangsta »

Adko wrote:Mislim ako nas toliko osporavaju u reformama i koce put prema europi i napredku nek se Rs i odcijepe ionako sada nemamo nista od njih, za svakoga bi bilo bolje i federacija bi se vrtoglavo razvijala u pozitivnom, jeste da bi bili mala drzava ali pogledaj te sloveniju iki luxemburg industrijskog giganta jebo Rs sama suma i bijeda
Ovaj je Srbin sto ste pravi Bosnjakom da bi Bosnjaci prihvatili podjelu, znam jednom jedan sebe nazivao "Bosnjak" na drugom forumu i kaze on: "Ja necu da zivim sa Vlasima i Sokcima, a u zajednickoj BiH bih morao, zato hocu radje svoju Bosnjacku Islamsku Drzavu sa Sarajevom kao glavnim gradom i onda mogu sa uzivanjem znati da sam 99% okruzen cistim Bosnjacima i Muslimanima a vjerujem da Srbi isto zele pa nek dobiju ionako su oni uvijek bili vecina u Banjoj Luci..." a ja njemu odgovorim "de ne seri ja nisam fasista da hocu neko etnicki cisto okruzenje to je ne moguce jer ce se uvijek neko doseljavati/odseljavati, Bosnjaci mogu samo opstat u cijeloj BiH dati Srbima je RS je popisati se na sve masovne grobnice, mezarja, silovane zene i zaklanu djecu i na sve ostatke spaljenih dzamija...." a onda kasnije se ispostavilo da je "Bosnjak" bio SRBIN!

Mozda si ti taj isti ko zna, ali nece ti uspjet. BiH do Drine! Kome se ne svidja nek ide.
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#67

Post by Jastreb35 »

Ovaj je Srbin sto ste pravi Bosnjakom da bi Bosnjaci prihvatili podjelu, znam jednom jedan sebe nazivao "Bosnjak" na drugom forumu i kaze on: "Ja necu da zivim sa Vlasima i Sokcima, a u zajednickoj BiH bih morao, zato hocu radje svoju Bosnjacku Islamsku Drzavu sa Sarajevom kao glavnim gradom i onda mogu sa uzivanjem znati da sam 99% okruzen cistim Bosnjacima i Muslimanima ... "
Takvi indirektno brane BiH, jer trazenjem "svoje Bosnjacko Islamske Drzave" podsjecaju pragmaticni Zapad gdje bi podjela odvela. Da se ta fiktivna BID moze razvijati samo po receptu Luksemburga, to bi davno bilo nametnuto od strane medjunarodnih centara moci. Medjutim, to nije realnost, u slucaju raspada drzave realnost bi bila palestinizacija podrucja, te zato BiH opstaje.
Bosnian Gangsta
Posts: 89
Joined: 08/01/2007 13:49

#68

Post by Bosnian Gangsta »

Jastreb35 wrote:
Ovaj je Srbin sto ste pravi Bosnjakom da bi Bosnjaci prihvatili podjelu, znam jednom jedan sebe nazivao "Bosnjak" na drugom forumu i kaze on: "Ja necu da zivim sa Vlasima i Sokcima, a u zajednickoj BiH bih morao, zato hocu radje svoju Bosnjacku Islamsku Drzavu sa Sarajevom kao glavnim gradom i onda mogu sa uzivanjem znati da sam 99% okruzen cistim Bosnjacima i Muslimanima ... "
Takvi indirektno brane BiH, jer trazenjem "svoje Bosnjacko Islamske Drzave" podsjecaju pragmaticni Zapad gdje bi podjela odvela. Da se ta fiktivna BID moze razvijati samo po receptu Luksemburga, to bi davno bilo nametnuto od strane medjunarodnih centara moci. Medjutim, to nije realnost, u slucaju raspada drzave realnost bi bila palestinizacija podrucja, te zato BiH opstaje.
Ma ja ali ti glupani to ne kontaju :lol:
Post Reply