Mi smo Turci!!!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 14/07/2006 15:49

The Man wrote: imali napredniju i obuèeniju vojsku...
Rekoh ja, milion janjièara...

Prazina

Post by Prazina » 14/07/2006 15:53

To im ko Srbija bila nesto kriva jel jarane ?

e jest nas ko imo i naucit pameti ... :-) vidi se gdje je danas Turska

Ma blago tebi sa takvom pameti tebi nikad nije dosadno! :-)[/quote]

Turci su ono doba bili jedna vrsta Plavih sljemova spasivsi Dobre Bosnjane Bogumilske vjeroispovijeti od najezde nazovi krscana i sa istoka i sa zapada!!!!

Prazina

Post by Prazina » 14/07/2006 15:54

[quote="Prazina"]To im ko Srbija bila nesto kriva jel jarane ?

Ma blago tebi sa takvom pameti tebi nikad nije dosadno! :-)[/quote]

Turci su ono doba bili jedna vrsta Plavih sljemova spasivsi Dobre Bosnjane Bogumilske vjeroispovijeti od najezde nazovi krscana i sa istoka i sa zapada!!!![/quote]

Otidji u Tursku , pa ces vidjeti gdje su i na kojem nivou!!!!!

Daleko su u odnosu na Srbiju !!!!!!

neupucena

Post by neupucena » 14/07/2006 16:02

Prazina wrote:
Prazina wrote:To im ko Srbija bila nesto kriva jel jarane ?

Ma blago tebi sa takvom pameti tebi nikad nije dosadno! :-)

Turci su ono doba bili jedna vrsta Plavih sljemova spasivsi Dobre Bosnjane Bogumilske vjeroispovijeti od najezde nazovi krscana i sa istoka i sa zapada
Otidji u Tursku , pa ces vidjeti gdje su i na kojem nivou!!!!!

Daleko su u odnosu na Srbiju !!!!!!
Ko ovde koga citira? :roll:

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 14/07/2006 16:27

The Man wrote:
Ljudi imaju pogrešnu sliku o Boju Na Kosovu...svi misle da Srbi slave "pobjedu", ali nije stvar u tome...stvar je da se jedan mali narod sa malom vojskom digao protiv velikog osvajača...ako me pamćenje dobro služi, bilo je oko 100 000 srpskih vojnika, a Turaka oko 300 000..

Kosovska bitka je dobila taj negativni predznak, jer je Milošević taj istorijski dogadjaj koji je medju najvažnijima na ovim prostorima zloupotrebio za svoje vlastite ambicije po moći 1989 godine
Pa sto se onda ne obiljezava bitka na Marici iz 1371. godine koja je vojno strateski gledano vaznija od bitke na Kosovu? Treba li pominjati da su i ovu bitku izvojevali Turci.

Shoba

#31 Re: Mi smo Turci!!!

Post by Shoba » 14/07/2006 16:33

meatoverhere wrote:
Shoba wrote:Naslov ove teme je naravno sala, ali danas sam razmisljao sta bi bilo da su se Bosnjaci 1991 izjasnili kao Turci. Posto je Turska izuzetno uticajna zemlja, sa jakom armijom (clanica NATO) sa stanovnistvom od 40 miliona ljudi sve bi sigurno bilo drugacije, vjerovatno kao i na sjevernom kipru kada je Turska vojno intervenisala.

Nazalost, dobar dio Srpske javnosti i dan danas je uvjeren da su Bosnjaci Turci koje treba protjerat, odnosno , pobit'.

Mrznja prema turcima od strane srpske javnosti mi je razumljiva (nakon 500 godina okupacije) ali oni zaboravljaju (ili poricu) da su oni mnogo vise poprimili turske gene i obicaje nego bosnjaci, koji su ipak prelaskom na islam izbjegli obavezno mijesanje sa turcima. Ima tu mnogo interesantnih detalja koji govore u prilog ovih stavova. Recimo, turbo folk koji dolazi iz Srbije je prepisana i prekomponovana turska muzika. Zasto na primjer nisu uzeli Grcku muziku kao uzor (to su recimo Hrvati pokupili) nego su se ipak ufatili istambula.

Ima tu jos mnogo detalja koji govore u prilog turskog uticaja na srpsko drustvo (jezik, obicaji, oblacenje, itd.) ali mi nije jasno zasto se prema tome odnose selektivno. Ok je popiti tursku kafu ili popiti caj (turska rijec) ali nije OK zivjeti pored Bosnjaka.

Ta kolicina mrznje koju su usmjerili prema Bosni a ne prema Istambulu je meni nejasna......

:roll:
Mene vise interesuje zasto Bosanci vole Turke koji su nam domovinu haracili istih 500 godina. Okupatori kao i svi drugi kroz istoriju. A caj je kineska rijec....
Mislim da bosanci bas i ne vole turke. kad se pogleda realno, mnogo vise stvari dolazi iz beograda nego iz istambula. U bosni se ipak slusa ceca ili keba...

Turcizama ima mnogo u srpsko-hrvatskom-bosanskom jeziku. to ipak nesto govori......

Mirsad_ZE

Post by Mirsad_ZE » 14/07/2006 16:48

Prije mjesec dana vratio sam se sa putovanja iz Turske. Pa sto se tice razvijenosti onaj dio oko mora je OK. Ali centralni dio je kao prije 300 godine. Ma strasno, zalosno je sto ni mi,a ni srbi neznamo sta zapravo imamo. Valjda ce mo se i mi jednom dozvati pameti pa se okrenuti ekonomiji a manu ti se politike

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 14/07/2006 17:49

Alfons Kauders wrote:
Zadig wrote:
onaj ppk hinjski ušao u šator i ubio sultana
covjek se borio za slobodu svoje zemlje, i bezze je takve likove nazivati papcima (iz istorije bilo kakve). Krajnje nepostivajuce prema svim borcima za slobodu.
Ispade da ti je pravo drago sto su Osmanlije dobili boj na kosovu. Ili mozda samo ti je drago sto su srbi izgubili. Ili i jedno i drugo.

Nije ni bitno...slovenci odose daleko a mi i srbi se i dalje medjusobno nazivamo turcima
Jebiga Zadig, sad da neko iz Srebrenice ubije Dodika bio bi terorista, da neki Iracanin ubije Busha, i on bi...
Ne odobravam terorizam i protiv sam takvog nacina rjesavanja problema (jer jedan se oteg'o, drugi se proteg'o), ali kad bi se ovo dogodilo, ne mogu reci da bi bas nesto zalosna bila....osudjivala DA, zalila NE.

Beslija

Post by Beslija » 14/07/2006 17:58

Mirsad_ZE wrote:Prije mjesec dana vratio sam se sa putovanja iz Turske. Pa sto se tice razvijenosti onaj dio oko mora je OK. Ali centralni dio je kao prije 300 godine. Ma strasno, zalosno je sto ni mi,a ni srbi neznamo sta zapravo imamo. Valjda ce mo se i mi jednom dozvati pameti pa se okrenuti ekonomiji a manu ti se politike
ccc.......eh svasta cu cuti na ovom forumu........pa turci namjerno "centralne djelove" odnosno anadoliju ne diraju.......jel ti znas koliko tamo ima historijski vaznih podrucja i podrucja pogodnih za turizam??......nemoj pisati svasta , moras prvo znati bolan bolan......i ti zoves Istanbul,Antalyu,Bodrum(oko mora) OK???....to su medu 5 najboljih svjetskih mjesta za odmor ili jednostavno za otici pogledati...........al sta mene briga......ja volim tursku , ja volim italiju pa cak i spaniju... :-D [/i]

meatoverhere

#35 Re: Mi smo Turci!!!

Post by meatoverhere » 14/07/2006 21:09

Shoba wrote:
meatoverhere wrote:
Shoba wrote:Naslov ove teme je naravno sala, ali danas sam razmisljao sta bi bilo da su se Bosnjaci 1991 izjasnili kao Turci. Posto je Turska izuzetno uticajna zemlja, sa jakom armijom (clanica NATO) sa stanovnistvom od 40 miliona ljudi sve bi sigurno bilo drugacije, vjerovatno kao i na sjevernom kipru kada je Turska vojno intervenisala.

Nazalost, dobar dio Srpske javnosti i dan danas je uvjeren da su Bosnjaci Turci koje treba protjerat, odnosno , pobit'.

Mrznja prema turcima od strane srpske javnosti mi je razumljiva (nakon 500 godina okupacije) ali oni zaboravljaju (ili poricu) da su oni mnogo vise poprimili turske gene i obicaje nego bosnjaci, koji su ipak prelaskom na islam izbjegli obavezno mijesanje sa turcima. Ima tu mnogo interesantnih detalja koji govore u prilog ovih stavova. Recimo, turbo folk koji dolazi iz Srbije je prepisana i prekomponovana turska muzika. Zasto na primjer nisu uzeli Grcku muziku kao uzor (to su recimo Hrvati pokupili) nego su se ipak ufatili istambula.

Ima tu jos mnogo detalja koji govore u prilog turskog uticaja na srpsko drustvo (jezik, obicaji, oblacenje, itd.) ali mi nije jasno zasto se prema tome odnose selektivno. Ok je popiti tursku kafu ili popiti caj (turska rijec) ali nije OK zivjeti pored Bosnjaka.

Ta kolicina mrznje koju su usmjerili prema Bosni a ne prema Istambulu je meni nejasna......

Mene vise interesuje zasto Bosanci vole Turke koji su nam domovinu haracili istih 500 godina. Okupatori kao i svi drugi kroz istoriju. A caj je kineska rijec....
Mislim da bosanci bas i ne vole turke. kad se pogleda realno, mnogo vise stvari dolazi iz beograda nego iz istambula. U bosni se ipak slusa ceca ili keba...

Turcizama ima mnogo u srpsko-hrvatskom-bosanskom jeziku. to ipak nesto govori......
Vole, vole. Nikog jos na ovom forumu ne cuh da kaze kako smo se i mi borili protiv Turaka na tom Kosovu i kako smo i mi po guzici dobili i pali pod strasnu okupaciju od 500 godina. I kako nije to bas bilo tako ugodno narodu kojem se to desavalo. Kako su Turci cinili strasne zlocine otimajuci ljudima djecu (danak u krvi) i kako se jeste placao harac. I da su nam ostavili jako malo obzirom da su nas gazili 500 godina, a uzeli nam dusu. I kako su nam dali vjeru na jeziku koji ne razumiju ni oni, a mi pogotovo i time nas okrenuli protiv Evrope. Ne, nego se o Turcima prica evo i na ovoj temi kao o plavim sljemovima i sl. A rekoh da caj nije turcizam nego kineska rijec.

njonjica

Post by njonjica » 14/07/2006 21:39

Beslija wrote:
Mirsad_ZE wrote:Prije mjesec dana vratio sam se sa putovanja iz Turske. Pa sto se tice razvijenosti onaj dio oko mora je OK. Ali centralni dio je kao prije 300 godine. Ma strasno, zalosno je sto ni mi,a ni srbi neznamo sta zapravo imamo. Valjda ce mo se i mi jednom dozvati pameti pa se okrenuti ekonomiji a manu ti se politike
ccc.......eh svasta cu cuti na ovom forumu........pa turci namjerno "centralne djelove" odnosno anadoliju ne diraju.......jel ti znas koliko tamo ima historijski vaznih podrucja i podrucja pogodnih za turizam??......nemoj pisati svasta , moras prvo znati bolan bolan......i ti zoves Istanbul,Antalyu,Bodrum(oko mora) OK???....to su medu 5 najboljih svjetskih mjesta za odmor ili jednostavno za otici pogledati...........al sta mene briga......ja volim tursku , ja volim italiju pa cak i spaniju... :-D [/i]
Uh, i ja!! :-)

Batonus

Post by Batonus » 14/07/2006 23:20

29.03.1831. - Dokaz da nismo Turci : Veliki bosanski ustanak" je poceo tog dana, velika buna Bošnjaka i svih drugih naroda Bosne protiv Turaka, na čelu sa Husein-kapetanom Gradaščevićem,poznatijim kao Zmaj od Bosne.

Bošnjaci su pobjedili na Kosovu tad,naprimjer, došli do dolina Vardara, spremni da idu na Istanbul, kada im je sultan poslao ferman da će svi njihovi zahtjevi biti ispunjeni...

Izdaja među Bošnjacima, kada su Rizvanbegović i cijela Hercegovina,izdali bošnjački begovat udružili se sa Osmanlijama i uništili ustanike....

Ali, sve u svemu...nismo Turci...

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 14/07/2006 23:56

Sve sto se od njih cuje, udje mi na jedno a na drugo uho izadje.
Dobro se zna da su se Bosnjaci prvi digli protiv Osmanlija, tada su se i druga dva naroda nazivali Bosnjacima, ali ta se cinjenica brzo u historiji izmjeni.
Isto tako postoji cinjenica da su Bosnjaci poput Gradascevica i Husrev- Bega gradili crkve za ostale narode.
Zna se takodjer da ko je bio Omer Pasa Latas, poslan je iz Srbije i Turske da suzbije ustanak u Bosni, tacnije autonomiju.

Nikad mi nismo valjali, Bosnjaci, i ono sto su Bosnjaci pomagali, sve je zaboravljeno. Zna se ko su Turci a ko Bosnjaci, ali kad bi tu historiju pojedini prihvatili ili malo vise izucavali dosli bi do zakljucka koji bi bio velik udar za ono sto je filovano stotinama godina.:shock:

Prazina

Post by Prazina » 16/07/2006 16:42

[quote="Bosanac_21"]Sve sto se od njih cuje, udje mi na jedno a na drugo uho izadje.
Dobro se zna da su se Bosnjaci prvi digli protiv Osmanlija, tada su se i druga dva naroda nazivali Bosnjacima, ali ta se cinjenica brzo u historiji izmjeni.
Isto tako postoji cinjenica da su Bosnjaci poput Gradascevica i Husrev- Bega gradili crkve za ostale narode.
Zna se takodjer da ko je bio Omer Pasa Latas, poslan je iz Srbije i Turske da suzbije ustanak u Bosni, tacnije autonomiju.

Nikad mi nismo valjali, Bosnjaci, i ono sto su Bosnjaci pomagali, sve je zaboravljeno. Zna se ko su Turci a ko Bosnjaci, ali kad bi tu historiju pojedini prihvatili ili malo vise izucavali dosli bi do zakljucka koji bi bio velik udar za ono sto je filovano stotinama godina.:shock:[/quote]

Joj al ste svi dosadni!!!!

Sprcim vas sve zajedno sa Turcima!!!!!

Beslija

Post by Beslija » 16/07/2006 16:45

Prazina wrote:
Bosanac_21 wrote:Sve sto se od njih cuje, udje mi na jedno a na drugo uho izadje.

Nikad mi nismo valjali, Bosnjaci, i ono sto su Bosnjaci pomagali, sve je zaboravljeno. Zna se ko su Turci a ko Bosnjaci, ali kad bi tu historiju pojedini prihvatili ili malo vise izucavali dosli bi do zakljucka koji bi bio velik udar za ono sto je filovano stotinama godina.:shock:

Sprcim vas sve zajedno sa Turcima!!!!!
**SPRCIMO** i mi tebe

:lol: :lol: :lol:

edikamedika

Post by edikamedika » 16/07/2006 16:57

The Man wrote:Hrvati imaju kompleks do Srba, to sam vidio milion puta, pogotovo kad su bile sportske manifestacije u pitanju (komentari novinara, komentatora, sportista..)
Ili ako je u pitanju traktorijada, strasan komplex Hrvata.

Prazina

Post by Prazina » 16/07/2006 17:14

[quote="Beslija"][quote="Prazina"][quote="Bosanac_21"]Sve sto se od njih cuje, udje mi na jedno a na drugo uho izadje.

Nikad mi nismo valjali, Bosnjaci, i ono sto su Bosnjaci pomagali, sve je zaboravljeno. Zna se ko su Turci a ko Bosnjaci, ali kad bi tu historiju pojedini prihvatili ili malo vise izucavali dosli bi do zakljucka koji bi bio velik udar za ono sto je filovano stotinama godina.:shock:[/quote]

Sprcim vas sve zajedno sa Turcima!!!!![/quote]

**SPRCIMO** i mi tebe

:lol: :lol: :lol:[/quote]

OK,

Prcenje u krug!!!! :lol: :lol:

Sprcim vas i sa Srbima i svim ostalim plemenima!!!!!

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
Been thanked: 3 times

#43 Re: Mi smo Turci!!!

Post by PipiDugaDevetka » 16/07/2006 20:31

meatoverhere wrote:....Kako su Turci cinili strasne zlocine otimajuci ljudima djecu (danak u krvi) i kako se jeste placao harac. I da su nam ostavili jako malo ....
Sutra bih platio "danak u krvi" Amerikancima da svoje dijete pošaljem na neki njihov univerzitet ili vojnu školu o njihovom trošku.

Kako je danas, tako je bilo i birvaktile.

meatoverhere

#44 Re: Mi smo Turci!!!

Post by meatoverhere » 17/07/2006 13:56

PipiDugaDevetka wrote:
meatoverhere wrote:....Kako su Turci cinili strasne zlocine otimajuci ljudima djecu (danak u krvi) i kako se jeste placao harac. I da su nam ostavili jako malo ....
Sutra bih platio "danak u krvi" Amerikancima da svoje dijete pošaljem na neki njihov univerzitet ili vojnu školu o njihovom trošku.

Kako je danas, tako je bilo i birvaktile.
Samo sto treba da ti otmu dijete dok jos ide u Osnovnu skolu i da ga vise niti vidis niti cujes. Bas glup komentar.

Prazina

Post by Prazina » 18/07/2006 09:20

Harac ili BTW isto!!!!

danak u krvi, JNA, NATO isl, svi bi guze dali da ih prime u NATO

Srpskih lazi sam se zadnjih godina aslusao, tako da njihova istorija o Turskom periodu je totalno sumnjiva!!!!

Procitajte knjige Duska Baranjina, pa cete znati kako je bilo!!!!

meatoverhere

Post by meatoverhere » 18/07/2006 14:36

Prazina wrote:Harac ili BTW isto!!!!

Srpskih lazi sam se zadnjih godina aslusao, tako da njihova istorija o Turskom periodu je totalno sumnjiva!!!!

Opet sminkanje turskog vakta. Okupirali zemlju, ubili nam kralja, prognali kraljicu, oteli joj djecu i odveli u tursku da ih vise nikad ne vidi, handrili nas 500 godina i ostavili dva mosta i dzamije. Sta je od gore navedenog laz? Sto se danka u krvi tice, to nije srpska propaganda. To je istina, a isto su radili i u drugim zemljama koje su okupirali, npr. Albaniji. I zasto bi sad i jedan bosanac gledao na tursku okupaciju sa simpatijama i pokusavao usminkati tu bosansku istorijsku tragediju? Ah da, uinat srbima i zato sto su nam turci braca po religiji.

Kwaheri

Post by Kwaheri » 18/07/2006 15:08

meatoverhere wrote:

Opet sminkanje turskog vakta. Okupirali zemlju, ubili nam kralja, prognali kraljicu, oteli joj djecu i odveli u tursku da ih vise nikad ne vidi, handrili nas 500 godina i ostavili dva mosta i dzamije. Sta je od gore navedenog laz? Sto se danka u krvi tice, to nije srpska propaganda. To je istina, a isto su radili i u drugim zemljama koje su okupirali, npr. Albaniji. I zasto bi sad i jedan bosanac gledao na tursku okupaciju sa simpatijama i pokusavao usminkati tu bosansku istorijsku tragediju? Ah da, uinat srbima i zato sto su nam turci braca po religiji.
Okupacija je okupacija. Ne treba imati simpatije za to.

Samo sto je ostalo mnogo vishe od dva mosta i dzamija. Isto ko da bismo rekli da je iza AU ostala Vijecnica... Ostalo je mnogo vishe, samo su Srbijanci potrudili da se sve na vrijeme "ocisti"... Beograd, Uzice i ina mjesta...ne treba nabrajati, zaboravilo se...vec, kao sto su planirali da ce se zaboraviti i neka mjesta iz bliske "ociscena" iz bliske proslosti...

Samo trebash razumjeti iza srbijanskih okupacija nije ostajalo nista osim grobnica, porusenih gradova i sela...

p.s.
Putujem vozom. u kabini zena s djecakom...zivahan, simpatican 8-9 godina ...Dejan....igra se, prica...ide tetki u Zenicu...samo posmatram...
Prolazimo kraj dzamije, mislim da je Nemila bila u pitanju... i kaze mali "Vidi rakete...treba je ispaliti..."
:-? i sta reci... Dokle?

Zadig

Post by Zadig » 18/07/2006 15:09

ma ja sam raspolozen u 6 ujutrpa [pacific time....

nije bitno kl o sam

meatoverhere

Post by meatoverhere » 18/07/2006 16:39

zena wrote:
meatoverhere wrote:

Okupacija je okupacija. Ne treba imati simpatije za to.

Samo sto je ostalo mnogo vishe od dva mosta i dzamija. Isto ko da bismo rekli da je iza AU ostala Vijecnica... Ostalo je mnogo vishe, samo su Srbijanci potrudili da se sve na vrijeme "ocisti"... Beograd, Uzice i ina mjesta...ne treba nabrajati, zaboravilo se...vec, kao sto su planirali da ce se zaboraviti i neka mjesta iz bliske "ociscena" iz bliske proslosti...

Samo trebash razumjeti iza srbijanskih okupacija nije ostajalo nista osim grobnica, porusenih gradova i sela...

p.s.
Putujem vozom. u kabini zena s djecakom...zivahan, simpatican 8-9 godina ...Dejan....igra se, prica...ide tetki u Zenicu...samo posmatram...
Prolazimo kraj dzamije, mislim da je Nemila bila u pitanju... i kaze mali "Vidi rakete...treba je ispaliti..."
:-? i sta reci... Dokle?
Hajde budi realan: Austro-Ugarska okupacija nije trajala ni 100 godina, a pomisli na sve sta su oni izgradili i ostavili iza sebe. Socijalizam je trajao 50 godina, a pomisli sta je sve napravljeno za to vrijeme. A sad pomisli da su turci bili tu 500 godina i uporedi sta su oni istavili za 10X duzi vremenski period. Pateticno. I da, sve se svodi na dzamije, drvene trgovke i dva mosta. A ne znam kako da poredim to sve sa Srbijanskim okupacijama, kad oni nisu nikad okupirali u namjeri da okupiraju. Samo da poruse i poubijaju, to je sve.

stickitout

Post by stickitout » 18/07/2006 17:22

Vise su Rimljani po Bosni ostavili nego Turci :D :D :D

Post Reply