Mirnes Ajanović

Mirnes Ajanović je:

Lud čovjek
22
22%
Klaun
43
42%
Ozbiljan i perspektivan političar koji će poboljšati stanje u našoj zemlji
21
21%
Prolazna pojava
6
6%
Sasvim običan političar
9
9%
Ne znam, politika me ne interesuje
1
1%
 
Total votes: 102

Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#76

Post by Helem »

Sejfo Tokic rece da Haris Siladjic odustaje od svoje kandidature u korist Mirnesa.
Odlican potez velemajstora Hareta.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#77

Post by Alfons Kauders »

Slavko Klisura wrote:Jeko vam je taj Mirnes?
u tuzli je lokalna budaletina...

a kako je otisao u sarajevo postao je cijenjen politicar... :D :D

jebote, pa ja bi do premijera doguro... :D :( :?
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#78

Post by _BosanaC »

Helem wrote:Sejfo Tokic rece da Haris Siladjic odustaje od svoje kandidature u korist Mirnesa.
Odlican potez velemajstora Hareta.
Zar je od Osnivaca ocekivano ista drugo?
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#79

Post by Helem »

Sve sto visi ne mora i da otpadne,kazala je lisica prateci ovna kojem su se opaj klatila.....Tako je lisica stekla mudrost.

Bez obzira sta se moglo ocekivati,Mirnes ide.

Ovo me podsjeca na TV duel Busha i Gora.

Jednostavno se vidjelo da ce Bush pobijediti bez obzira sto ga je Ale Gore
ismijavao i izigravao, demokrate su smislile igru da prepuste Bushu da uradi ovo sto sada radi, da kasnije oni zauzmu mjesto.

Haris je jednom nesto slicno, u bosanskim prilikama vec uradio razdvajajuci se od SDA a sada to radi vec drugi put.
Prvo navuce karizmu trenutno najboljeg politicara,prvo se prikopcao uz najboljeg a sada nova finesa,uz najlosijeg,na kraju se povuce u korist ovog,Mirnes treba da cisti kao kriminal,najvjerovotanije bi se ili snjusio sa kriminalcima ili ima da ga i nema,Haris tako dobija jare i pare,nije mu ugrozena karijera, do slijedecih izbora.
Bitno je da se zna ko je babo svega,politika je sigurnija na duze staze a ne na jedan ili dva mandata.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#80

Post by Helem »

Fatmir Alispahić, nosioc liste Patriotskog bloka BOSS – SDU BiH za Parlament BiH


AKO SILAJDŽIĆ NE PODRŽI AJANOVIĆA PRIJETI MU PORAZ

Tri su razloga zbog kojih bi se Haris Silajdžić trebao povući iz utrke za Predsjedništvo BiH u korist Mirnesa Ajanovića. Prvo, čelništvo Stranke za BiH je zloupotrijebilo ličnost Harisa Silajdžića za pranje i peglanje poljuljanog kredibiliteta. Nisu pristali na uslov BOSS-a i SDU da se sa kandidatskih listi uklone kompromitovani kadrovi, zbog čega je SBiH ostala izvan Patriotskog bloka. Rezultat je katastrofalan, pogotovo za Silajdžića. Sada će Silajdžić nabacivati glasove stranačkim kolegama koji su ga zavalili, i ostavili na cjedilu. Bilo bi ispravno da sada Silajdžić njih ostavi na cjedilu, jer ni po čemu nisu zaslužili njegovu žrtvu.
Drugo, kandidatura Mirnesa Ajanovića otvara snažne demokratske perspektive za bošnjački narod. Mirnesov moralni i patriotski kredibilitet je neupitan. Alternativa - Tihić ili Silajdžić - ima dimenziju velike depresije, jer bismo nastavili tumarati i u naredne četiri godine. Mirnes je nova energija. Treće, Silajdžiću prijeti poraz. Konačan. Jedina šansa da ode kao pobjednik, jeste da podrži pobjedu Mirnesa Ajanovića. Ovo je imperativ svih patriotskih snaga, ali i glasača SDA i SBiH. Prvi nisu zaslužili Tihićevu izdaju i koaliciju sa boljševičkim SDP-om, te bi u pobjedi Mirnesa Ajanovića mogli prepoznati šansu za Tihićev odlazak za čela SDA. Drugi nisu zaslužili da zbog Silajdžića birači glasaju za kadrove Stranke za BiH koji su ogrezli u kriminalu. Silajdžić bi mogao učiniti da se oko pobjede Mirnesa Ajanovića ostvari nacionalni konsenzus, a što nije potencijal ni njegove, ni Tihićeve kandidature. U protivnom, mogao bi pobijediti Sulejman Tihić, preko koga bi se nad bošnjačkim narodom ponovo nadvio pakao strahovlade Zlatka Lagumdžije.
Slavko Klisura
Posts: 121
Joined: 26/10/2005 19:36
Location: Gorazde

#81

Post by Slavko Klisura »

Nikako da skontam...Ma ko vam je ovaj Ajanović o kom toliko polemišete? Jel to neka pojava , šta li je ?
Nikad čuo!
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#82

Post by kojsino »

Mozes misliti kakva je ljudina , kada ga Fatmir podrzava,
a obojica su u mladosti bili pacijenti u Kreki.....
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#83

Post by daduli_sa »

Bez zelje da skrecem temu mogu samo da kazem da me Mirnes Ajanovic podsjeca na Dragana Marinkovica, jednostavno tip covjeka od cije ljigavosti ti se okrece stomak!
Jedina bitna sustinska razlika je da smo ovog drugog uspjeli da skontamo u termin kada mozemo da previdimo dokaze njegovog postojanja, ovaj prvi nam se nalaktio na drzavne jasle i koliko vidim sve su mu veci i veci aptetiti! Pomisao da on nekoga predstavlja u svijetu :x Pa covjece, odmah cu uzeti ispisnicu iz bh.drzavljanstva ako on postane neka bitna faca u ovoj drzavi! To bi onda definitivno bilo uparivanje - kakva drzava, takav i predsjednik - nenormalni!
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#84

Post by daduli_sa »

Slavko Klisura wrote:Nikako da skontam...Ma ko vam je ovaj Ajanović o kom toliko polemišete? Jel to neka pojava , šta li je ?
Nikad čuo!
SRETNICE! :-D
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#85

Post by dizZaster »

Slavko Klisura wrote:Nikako da skontam...Ma ko vam je ovaj Ajanović o kom toliko polemišete? Jel to neka pojava , šta li je ?
Nikad čuo!
možda ćeš skontati 1.oktobra 2006 :D
Slavko Klisura
Posts: 121
Joined: 26/10/2005 19:36
Location: Gorazde

#86

Post by Slavko Klisura »

A sto tada ! Da nece tog dana taj Mirnes da mi da neke pare , a?
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#87

Post by alphonse kauders »

Slavko Klisura wrote:Nikako da skontam...Ma ko vam je ovaj Ajanović o kom toliko polemišete? Jel to neka pojava , šta li je ?
Nikad čuo!

Image


Političar-amater, ublehaš i budala:)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#88

Post by Alfons Kauders »

imenjak, :D a vidi ovo... :D
ANKETA


Predlozite pitanje za slijedecu anketu:


Da su danas izbori kojem kandidatu za clana Predsjednistva BiH bi dali svoj glas?
Mirnes AJANOVIC 262 (62.68%)

Dr. Haris SILAJDZIC 130 (31.10%)

Sulejman TIHIC 26 (6.22%)

Ukupno glasalo: 418
a ja kad kazem da je narod glup :D ljuti se raja :D :D
Dolina avalona
Posts: 474
Joined: 12/07/2006 21:13
Location: BiH

#89

Post by Dolina avalona »

alphonse kauders wrote: Image

Političar-amater, ublehaš i budala:)
Ne pricajmo gluposti. Ajanovicev jedini grijeh je sto je stao na zulj SDP-u! Zato ga mnogi ne vole! :-? Po nekima, nema goreg od njega. :roll:
Vidim da neki ne vole ni Alispahica. A bolje bi bilo da ti koji ga ne vole iznesu otvoreno sta je to Fatmir ucinio krivo. Lahko je nazivati nekoga budalom, ali treba to obrazloziti!?
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#90

Post by Alfons Kauders »

Dolina avalona wrote:
alphonse kauders wrote: Image

Političar-amater, ublehaš i budala:)
Ne pricajmo gluposti. Ajanovicev jedini grijeh je sto je stao na zulj SDP-u! Zato ga mnogi ne vole! :-? Po nekima, nema goreg od njega. :roll:
Vidim da neki ne vole ni Alispahica. A bolje bi bilo da ti koji ga ne vole iznesu otvoreno sta je to Fatmir ucinio krivo. Lahko je nazivati nekoga budalom, ali treba to obrazloziti!?
care moj, ja sam tuzlak, mozda ne znas neke stvari, al' evo od mene... ta dva lika su najvece budaletine koje je ovaj grad iznjedrio od drugog svjetskog pa ti vidi... fatmir je fasista i lijeceni (ocito neuspjesno lijeceni) sizofrenicar, a mirnes je sitni ublehas i politicar placenik na ciju pricu padaju samo polupismeni glupani...
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#91

Post by Helem »

Moja rahmetli majka nije podnosila Tita.
Ma bilo sto da covjek kaze za to njeno dzaba nije podnosila Tita i fertik.
Kada je cula da je Tito u bolnici mati mi je skoro zarezala:"Da Bog da krepo"! ili "da Bog da se ziv raspad'o".

Fatmir Alispahic je,bez ikakve sumnje,najbolje bosnjacko pero,najbolji bosnjacki zivi pisac,vecina tekstova Fatmira Alispahia citaju se bez daha, s izuzetnim sladostrascem,jednostavno cak i misao,pored rijeci,zastane u trenu,obehutis se.
To se desava kod normalna covjeka,zdrava,pravo zdrava a budala,bolestan covjek,kada cita Fatmirove tekstove,e to ne znam, ne znam sta mu se pogrumeta u glavi.

Budale u Bosni su nase ukupno konacno ishodiste i ne treba se puno cuditi,ibretititi sto Bosni ne ide,kao sto je onaj rekao,na izborima glasaju i zaokruzuju ono sto ne misle.
Ima Fatmir Alispahic velikih mahana, nema covjeka bez neke mahane, i ta velika mahana je tako cesta kod bosanskog covjeka,Bosnjaka.
Takve mahane koje nosi i Fatmir Alispahic radaju se u Bosni,te genetske mahane ujedno se mogu persofinicirati sa svim nazovimo ih dobrim i velikim piscima,ljudima od pera ali i sa skoro svim bosankohercegovackim politicarima,odkako je vijeka vijekova.
Bosanski narod,Bosnjaci,nemaju mahana ili ako imaju te mahane ne dolaze do izrazaja,ili ce ih sprijeciti da se pokazu kao volja naroda upravo njihov pisac i upravo njihov politicar ili ce te mahane postati drustveno stanje,obicno bez ikakva napredka.
Zato je bolje da narod ne odlucuje,ako odluci zasigurno ce biti pogresno a te greske se ne mogu otkloniti oko 50 godina,kada to samo prestane,narod upadne u jos vecu gresku.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#92

Post by Helem »

Metaforicno receno a u metaforici je istina,nasa istina je u poredjenjima jednih sa drugima, cije li to mi svrabove cesemo, svoje ili tudje,je li srpske,hrvatske ili nase,nije vazno u ovom kontekstu,bosanske,bosnjacke,muslimanske, da li mi izborom,svojim vlastitim,ako je vlastiti a nije,svi izbori su namjesteni i bilo sto da mislio iza onog zastora te cekaju prljavi trikovi i pitanja cijim odgovorom odredjujes i sudbinu naroda i drzave a nikako i svoju,ti glasas da zajebes onog drugog. To ti je jedini cilj a od drzave si davno odustao ili ne znas ni kakva bi trebala biti.
Da li mi Bosnom rijesavom sudbinu,obicno je zapecatimo,svih naroda u Bosni i njenih gradjana,kao da narod nisu gradjani a gradjani nisu narod ili sopstvenu sudbinu na osnovu onoga kako se mi osjecamo,kojem narodu pripadamo ili kojojo politickoj opciji.
Nikako,mi nemamo politicke opcije niti vizije,u svakom slucaju glasamo jedni za svoj narod a drugi protiv svog naroda a maloumni protiv svih naroda.
Kakav je to izbor,kakvi su to izbori?

Cije pitanje je ostalo nerijeseno i dan danas zemljom Bosnom,koja se ne zna sta je ni po drzavnom ni po drustvenom uredjenju.

Kazu pa to je ta Bosna,to je to.

Nije to Bosna,Bosna kod nas ovakvih,ostaje sama.
pisko
Posts: 211
Joined: 31/03/2006 22:04

#93

Post by pisko »

E ko metnu ove slike, svaka mu cast - ma lutka od covjeka.
Dosta je vala bilo i celavih.
A sto se tice inteligencije, ako i dalje bude trojstvo, taj mu balast i ne treba.
A sto se tice nas, mi smo Mirnesovi i on je nas !
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#94

Post by Helem »

Tako je Pisko,Mirnes je mlad,lijep i pametan covjek i ima ispravne nazore i ideje,ima balans izmedju vjere i politike,stiti bosnjacko,muslimansku stranu,istinit je orator protiv kriminala,bez harizme i karizme,u u BOSS-u ima mlade ljude,razlicitih nazora i uzora,
ima i Fatmira..

Ne trebamo vise nista ni traziti....
s-b
Posts: 1
Joined: 30/07/2006 12:40

#95

Post by s-b »

ma napadate mirnesa ajanovica a jedini covjek koji smije nesto da prica u ovoj drzavi
ostali svi su u talovima i samo sute i gledaju kako zemlja propada la boli njih... ja glasam za ajanovica to je 100%
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#96

Post by stranacc »

Helem wrote:...oni to ne vole,oni ne vole kada im se govori u lice ko su,oni imaju kucni odgoj,da nista iz porodice ne izadje van a da sve saznaju sta je u tudjim porodicama.
Oni hoce da djeluju fino,kulturno,cisto,otmjeno,oni hoce da drugi misle fino o njima ma sta god da oni mislili sami o sebi.
Ako Mirzet govori javno,protiv njih, oni ga pljuju, ako bi Mirzet prosao Tuzlom,pod ruku sa najvecom i najgorom rospijom, oni bi rekli da je Mirzet kurvar...
A oni kurvari....

U anketi Mirzet klaun, klauni napisali,klauni glasali,pehlivani,dvorske lude,budale,blesovi,blehuri.
Anketa je uspjesna i povoljna za Mirzeta, upravo sa onima koji su kucnuli u ono da je Mirzet lud covjek.....
Nije Mirzet lud nego oni-ma fale daske u glavi.....
Buraz .....eresh previshe
1. Nije MIRZET no mirnes
2. Mirnes je do sada bio protiv SDA , Za sda, za tita , protiv sdp , za tita , za sdp , za autonomiju tuzle , za podjelu bosne , za muslimane , protiv muslimana , za aliju , protiv alije , za yugoslaviju , protiv jugoslavije ... taj covjek naginje se kako vijetar duva ... totalni laik.
Njegova osnovna funkcija u tuzli je bila da cita saopstenja tamo neke-ih nezadovoljne grupe radika
Njegov rijecnik je rijecnik ulice .. I NA ZALOST TO BOSNJACIMA GODI .. pametan neki narod u p.m.
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#97

Post by Helem »

pa i ja sam do do 1991 godine jeo krmetinu a sada je ne jedem.
dino_selma
Posts: 37
Joined: 24/07/2005 15:25

#98

Post by dino_selma »

Mirnes je imo gresaka ali i ja glasam za mirnesa . jes da nije skolovan , i tito je bio bravar ,pa sta . Eto ovi svi skolovani pa nikom ponikose . Ja sam za promjene a treba dati sansu i Mirnesu :)
Helem
Posts: 1386
Joined: 05/07/2006 06:12
Location: za kompjuterom

#99

Post by Helem »

Bolje je sto Mirnes nije skolovan,manje ce krasti.
I prije u sistemu politicari nisu bili skolovani,neki cak nisu imali ni osnovnu skolu,borci i spomenicari,sa srednjom skolom i zanatlije su bili predsjednici komiteta a najvise na vlasti su bili ucitelji i nastavnici.

Mirnes je bar vozio autobus.

Salu na stranu ali Mirnesu treba dati sansu za ono Predsjednistvo posto Mirnes moze svasta nesto uciniti,vise od bilo kojeg dosadasnjeg clana Predsjednistvam, Mirnes nije hizmecar,muhtac,sluga ni podanik.

Bosanska stranka, Mirnesova stranka,je ispravna stranka,nije masovna stranka, Mirnes je kao opozicionar vlasti,opstao dok su vece stranke padale i imao je podrsku takozvane Medjunarodne Zajednice,sam se razvio u politicara koji nije velikog kalibra i sto je Mirnesu prednost nad ostalima,Mirnes nije kompromitovan a BOSS se ne bori za vlast,kao ostale stranke,nego za eliminaciju politickih felera u potpuno podjarmljenoj Bosni.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#100

Post by edinbug »

[quote="Helem"]Bolje je sto Mirnes nije skolovan,manje ce krasti.


Je li ti to ozbiljno ?
Ne razlikuješ se izgleda puno od Mirnesa?
Post Reply