Ja sam

Post Reply

Po naciji sam

Hrvat
7
6%
Bosnjak
23
19%
Srbin
4
3%
Rom
2
2%
Jevrej
3
3%
Bosanac
70
59%
Hercegovac
1
1%
neopredijeljen
4
3%
ostali
4
3%
 
Total votes: 118

BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#101

Post by BECHO »

Nevalja ti anketa! Trebo si takodje Srbo-Hrvate, Jugoslovene i Srbonostalgicare 'turnut' na listu! :D
ClonedAgain
Posts: 217
Joined: 01/11/2004 09:31
Location: Sarajevo
Contact:

#102

Post by ClonedAgain »

forUMASH wrote:
ClonedAgain wrote:
Batonus wrote: Nije onaj "koji se ne izjašnjava u smislu etničke pripadnosti" ništa veći Bosansko-hercegovac nego Bošnjak,Srbin ili Hrvat, u smislu nacije. Stoga anketa potpuno nije pravilna.
To i htjedoh reći...Glume antinacionaliste, a ustvari su ništa drugo do nacionalisti...

ili tačnije ne znaju šta pričaju, to znači diletanti...
....u sustini, ti si u pravu....i Mi i Vi to radimo iz istih pobuda.....iz pobuda koje formiraju europsku politicku realnost kroz posljednjih tristo i kusur godina.....i Mi i Vi zelimo biti organizovani u fungcionalnu skupinu koja ce traziti svoje mjesto pod suncem i boriti se za bolju buducnost....
Sta nas razlikuje???
....razlikuje nas politicka scena na kojoj zelimo da se borimo i na kojoj zelimo da dobijemo verifikaciju kvalitete i vlastitog imena i porijekla.....
....Mi bi Bosnu otvorenu za sve njene gradjane bez obzira na porijeklo, Bosnu koja ce se boriti za izgradju vlastitog statusa u okviru europske familije naroda....
....Vi.....Vi imate jos nekih petsto godina borbe i rata prije nego sto shvatite da jedni druge, trece nemozete pobiti i/ili protjerati iz BH i da nema sanse da ce bilo koji od tih podskupova sa kojima se identifikujete ikada postici apsolutnu dominaciju....zivite u vremenskoj i geografskoj izolaciji i na dnavnoj osnovi podizete zidove mraka oko vasih stada sve vise i vise samo zato sto imate opravdanje u cinjenici da su drugi i/ili treci taj zid digli 10 cm vise u odnosu na vase stado....
....gospodo, ako mislite da BH, kao drzava, ima bilo kakve sanse za opstanak bez izgradje bosanske nacije, grdno se varate.....
Samo da naglasim, ne pripadam tvojoj "Mi" skupini, a još dalje sam od onih što ih ti označavaš kao "Vi"...

Ne znam samo odakle ti TA ideja...

Valjda postoji neki šablon po kojemu svrstavate ljude ovdje!

Ne valja vam šablon!
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#103

Post by pola_cilo »

Tomislav MO wrote:Osjećam se kao Hrvat i moj jezik je hrvatski, nadam se da ih ovdje nema puno kojima to smeta i koji bi me tjerali u Hrvatsku? :)
Nikom to ne smeta.ako pak da , to je manjina.A i ta manjina tako razmislja zbog onoga svega sto se deslio nasoj BiH.Nego odgovori mi na jedno pitanje.
Srbi su u Hrvatskoj nacionalna manjina!!Slazes li se ti s tim i zasto se ne slazses pa bi im dao da budu konstitutivni i suvereni narod.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#104

Post by A_I_ »

Grom iz vedra neba wrote: Jedina cinjenica koju mogu izvuci je da si isprepadan Osmanlijama...Vrlo poznata prica na ovim prostorima od Kosova boja do Srebrenickog genocida :x Dajte mi onog smjehuljka sto povraca...
zakljucak ti je upravo za povraaaaaac
sto bi narod rekao nidZe veze
boli me neka stvar za osmanlije. donijeli su masu pozitivnih stvari ali brate 500godisnjom okupacijom od nas stvorili su pasivne ljude, ljude koji prosto TREBAJU nekog cobana da ih vodi, da im pokaze put koji sami da hoce mogu vidjeti. ljude kojima je cesto sve-svejedno uz glavne poslovice "bice bolje, polako" "nafaka ti takva - pomiri se". uspavan narod - eto sta smo.
500 godina nemati slobodu razvoja svojih vrijednosti vec ih pod tepih zatrti i razvijati TUDJE vrijednosti :-) halo ba!
sta je to danas ostalo od ilira, bosnjana u nama, od te NEPOKORIVOSTI i srcanosti ??? jedno veliko nista - samo mrtvo slovo na papiru i stecku :(

po takvoj prici veoma je jasno kakve stavove imas :x
i hvala na svrstavanju medju cetinke :x
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#105

Post by pola_cilo »

pola_cilo wrote:
Tomislav MO wrote:Osjećam se kao Hrvat i moj jezik je hrvatski, nadam se da ih ovdje nema puno kojima to smeta i koji bi me tjerali u Hrvatsku? :)
Nikom to ne smeta.ako pak da , to je manjina.A i ta manjina tako razmislja zbog onoga svega sto se deslio nasoj BiH.Nego odgovori mi na jedno pitanje.
Srbi su u Hrvatskoj nacionalna manjina!!Slazes li se ti s tim i zasto se ne slazses pa bi im dao da budu konstitutivni i suvereni narod.
Ovdje gore fale neke rijeci pa je ispalo konfuzno i smijesno.
Da ponovim.Da li se slazes da su Srbi nacionalna manjina u Hr ili bi im ti dao da budu konstitutivni narod , da budu nosioci suvereniteta.
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#106

Post by Grom iz vedra neba »

A_I_ wrote:
Grom iz vedra neba wrote: Jedina cinjenica koju mogu izvuci je da si isprepadan Osmanlijama...Vrlo poznata prica na ovim prostorima od Kosova boja do Srebrenickog genocida :x Dajte mi onog smjehuljka sto povraca...
zakljucak ti je upravo za povraaaaaac
sto bi narod rekao nidZe veze
boli me neka stvar za osmanlije. donijeli su masu pozitivnih stvari ali brate 500godisnjom okupacijom od nas stvorili su pasivne ljude, ljude koji prosto TREBAJU nekog cobana da ih vodi, da im pokaze put koji sami da hoce mogu vidjeti. ljude kojima je cesto sve-svejedno uz glavne poslovice "bice bolje, polako" "nafaka ti takva - pomiri se". uspavan narod - eto sta smo.
500 godina nemati slobodu razvoja svojih vrijednosti vec ih pod tepih zatrti i razvijati TUDJE vrijednosti :-) halo ba!
sta je to danas ostalo od ilira, bosnjana u nama, od te NEPOKORIVOSTI i srcanosti ??? jedno veliko nista - samo mrtvo slovo na papiru i stecku :(

po takvoj prici veoma je jasno kakve stavove imas :x
i hvala na svrstavanju medju cetinke :x
:-) :-) :-) Zgembo dolazi u pomoc, svega ti :-) Logika: Boli me stvar za Osmanlije. Nakon toga: Osmanlije su ovo, ono, ono, ovo, vaki, naki, taki, kaki :-) Hmmmm: ZGEEEEEMBOOOOOO...

Dajte mi onog sto povraca, slusao sam ove price milion puta na RTRS i od inih srpskih politicara, a to ne znaci da te svrstavam medju cetnike, samo kazem da je ta ploca odavno pokvarena... :x :x :x :x :x :x I uvijek
me ta debilna prica podsjeti, sokira, nanervira, na izjavu Mladica o osvetu Turcima kad je usao u Srebrenici, zato mi treba onaj smjehuljak za povracanje :x Koji ku*** tebe interesuju Osmanlije u 21. vijeku, kao da si ti tad zivio pa te eto toliko nasekirali da moras da seres ove izguslane price?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#107

Post by zavrzlama »

Ovdje gore fale neke rijeci pa je ispalo konfuzno i smijesno.
Da ponovim.Da li se slazes da su Srbi nacionalna manjina u Hr ili bi im ti dao da budu konstitutivni narod , da budu nosioci suvereniteta.
____________________________________________________________

Sva nasa nesreca lezi u ovoj stvari....zato danas i imamo BIH koju neki nazor nevole,,jer susjedne zemlje nece da se mi u BIH volimo i saradujemo ..nije im interes.

U ovom trouglu zemalja BIH/Hrvatska/Srbija...samo u BIH sva tri naroda su ravnopravna i konstutivna,dok u Hrvatskoj niti su muslimani i srbi konstutivni niti su u srbiji hrvati i muslimani konstutivni narodi,a znamo da po ustavu SFRJ iz 1974 godine su bili...znaci samo je BIH po tom pitanju ispostovala te stvari...... bas ovaj primjer srba u hrvatskoj je pokazatelj licemjerstva onih koji idu parolom" moje je samo moje..tvoje je nase"
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#108

Post by Grom iz vedra neba »

pola_cilo wrote:
pola_cilo wrote:
Tomislav MO wrote:Osjećam se kao Hrvat i moj jezik je hrvatski, nadam se da ih ovdje nema puno kojima to smeta i koji bi me tjerali u Hrvatsku? :)
Nikom to ne smeta.ako pak da , to je manjina.A i ta manjina tako razmislja zbog onoga svega sto se deslio nasoj BiH.Nego odgovori mi na jedno pitanje.
Srbi su u Hrvatskoj nacionalna manjina!!Slazes li se ti s tim i zasto se ne slazses pa bi im dao da budu konstitutivni i suvereni narod.
Ovdje gore fale neke rijeci pa je ispalo konfuzno i smijesno.
Da ponovim.Da li se slazes da su Srbi nacionalna manjina u Hr ili bi im ti dao da budu konstitutivni narod , da budu nosioci suvereniteta.
@Pola Cilo popusti covjeka svega ti. Kakve sad veze ima Hrvatska, i Srbi iz Hrvatske sa Hrvatima u BiH koji su ovdje konstitutivni?

@Tomislave, popusti i ti sa tom pricom o ugrozenosti, makar na forumu. Ima Puljic da se o tome brine, ovako mi sve ovo djeluje k'o predizborna kampanja.

Bosne nema ni bez Srba, ni bez Hrvata da se razumijemo, svidjalo se to nekom ili ne. Ali Bosne takodjer ima i bice sve dok ima Bosnjaka.

Pozdrav.
Last edited by Grom iz vedra neba on 03/07/2006 14:38, edited 1 time in total.
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#109

Post by Reina »

Grom iz vedra neba wrote:

Bosna nema ni bez Srba, ni bez Hrvata da se razumijemo, svidjalo se to nekom ili ne. Ali Bosne takodjer ima i bice sve dok ima Bosnjaka.
Pozdrav.
I Ima i bice ih :)
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#110

Post by A_I_ »

Grom iz vedra neba wrote: :-) :-) :-) Zgembo dolazi u pomoc, svega ti :-) Logika: Boli me stvar za Osmanlije. Nakon toga: Osmanlije su ovo, ono, ono, ovo, vaki, naki, taki, kaki :-) Hmmmm: ZGEEEEEMBOOOOOO...

Dajte mi onog sto povraca, slusao sam ove price milion puta na RTRS i od inih srpskih politicara, a to ne znaci da te svrstavam medju cetnike, samo kazem da je ta ploca odavno pokvarena... :x :x :x :x :x :x I uvijek
me ta debilna prica podsjeti, sokira, nanervira, na izjavu Mladica o osvetu Turcima kad je usao u Srebrenici, zato mi treba onaj smjehuljak za povracanje :x Koji ku*** tebe interesuju Osmanlije u 21. vijeku, kao da si ti tad zivio pa te eto toliko nasekirali da moras da seres ove izguslane price?
ajd se malo smiri dan dva pa se vrati, ziv ti meni bio.
osmalnije su neupitno imale najveci uticaj od svih okupatora kroz istoriju bosne...od rima, bizantije, uticaja vatikana, krstaskih ratova, agresija i pripajanja od strane najblizih susjeda, austro-ukarske itd. nisam samo jednu "stranu" spominjao vec sve u bosni a ti si izvukao iz konteksta samo ono sto je tebi odgovaralo kako bi strpavao u torove...to je jedino sto ograniceni umovi znaju raditi u bosni...reci im svoje ime i oni ce ti i proslost i buducnost izbiflati ko iz topa :x
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#111

Post by _BosanaC »

Grom iz vedra neba wrote:
pola_cilo wrote:
pola_cilo wrote: Nikom to ne smeta.ako pak da , to je manjina.A i ta manjina tako razmislja zbog onoga svega sto se deslio nasoj BiH.Nego odgovori mi na jedno pitanje.
Srbi su u Hrvatskoj nacionalna manjina!!Slazes li se ti s tim i zasto se ne slazses pa bi im dao da budu konstitutivni i suvereni narod.
Ovdje gore fale neke rijeci pa je ispalo konfuzno i smijesno.
Da ponovim.Da li se slazes da su Srbi nacionalna manjina u Hr ili bi im ti dao da budu konstitutivni narod , da budu nosioci suvereniteta.
@Pola Cilo popusti covjeka svega ti. Kakve sad veze ima Hrvatska, i Srbi iz Hrvatske sa Hrvatima u BiH koji su ovdje konstitutivni?

@Tomislave, popusti i ti sa tom pricom o ugrozenosti, makar na forumu. Ima Puljic da se o tome brine, ovako mi sve ovo djeluje k'o predizborna kampanja.

Bosne nema ni bez Srba, ni bez Hrvata da se razumijemo, svidjalo se to nekom ili ne. Ali Bosne takodjer ima i bice sve dok ima Bosnjaka.

Pozdrav.
Ne vidim stvarno gdje je Tomislav rekao da je ugrozen? :-?
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#112

Post by pola_cilo »

Grom iz vedra neba wrote:
pola_cilo wrote:
pola_cilo wrote: Nikom to ne smeta.ako pak da , to je manjina.A i ta manjina tako razmislja zbog onoga svega sto se deslio nasoj BiH.Nego odgovori mi na jedno pitanje.
Srbi su u Hrvatskoj nacionalna manjina!!Slazes li se ti s tim i zasto se ne slazses pa bi im dao da budu konstitutivni i suvereni narod.
Ovdje gore fale neke rijeci pa je ispalo konfuzno i smijesno.
Da ponovim.Da li se slazes da su Srbi nacionalna manjina u Hr ili bi im ti dao da budu konstitutivni narod , da budu nosioci suvereniteta.
@Pola Cilo popusti covjeka svega ti. Kakve sad veze ima Hrvatska, i Srbi iz Hrvatske sa Hrvatima u BiH koji su ovdje konstitutivni?

@Tomislave, popusti i ti sa tom pricom o ugrozenosti, makar na forumu. Ima Puljic da se o tome brine, ovako mi sve ovo djeluje k'o predizborna kampanja.

Bosne nema ni bez Srba, ni bez Hrvata da se razumijemo, svidjalo se to nekom ili ne. Ali Bosne takodjer ima i bice sve dok ima Bosnjaka.

Pozdrav.
Kad si vec njegov odvjetnik onda mi ti odgovori.Zasto su Srbi u Hrvatskoj nacionalna manjina Hrvati u BiH konstitutivni.Zasto ? Moras imati objasnjenje .
P.S. A da nema veze Hrvatska i Srbi u Hr i Hrvati i Bosna i ......... ima i te kako ! to je srz problema u zadnjih 100 godina .A bice probelm i sljedecih 100 ako ti ignorises tu " ljubavni vezu " , taj bracni trougao " .......nego odgovori na pitanje .Molim te .
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#113

Post by Anka »

...
Last edited by Anka on 04/07/2006 14:38, edited 1 time in total.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#114

Post by _BosanaC »

Anka wrote:Uzasno je apsurdno ovakve rasprave voditi u 21-om veku.
Šta sam ja?
Otac je Srbin iz Bosne (sada se tako izjašnjava,pre rata se izjašnjavao kao bosanac), mama je poludalmatinka (deda mi je iz Knina, Srbin, baka je Srpkinja iz Srbije)
Dakle ,ja sam 100% Srpkinja, ali iz 3 države bivše Juge, imam pravo i na hrvatski i bosanski pasoš ...jer ja sam 50% bosanka (srpkinja iz Bosne), 25% dalmatinka, 25 % srbijanka.
Meni je lako,ma odakle bili,moji preci su svi Srbi.
A kako je deci iz mešovitih brakova???
Šta su oni? Ko su oni?
I pitam se, šta bi bilo,kada bi se ja zaljubila u muslimana ( ne mora da bude musliman iz Bosne, ima ih puno u Srbiji i ne izjašnjavaju se kao Bošnjaci već kao muslimani).
I sad,on je covek kakvog zelim,u svemu se slazemo,volimo iste stvari, isti su nam stavovi o zivotu, isti temperament,ista interesovanja,iste zelje i zivotna ocekivanja, i ispadne da mi taj neki Faris ,Haris,Hasan... odgovara kao nijedan muskarac pre njega...ma taman covek za mene...
Da li bi u ovom ludilu on i ja mogli da formiramo bracnu zajednicu? Da li bi napravili zlocin nad nasom decom koja jadna ne bi znala sta su? Kako bi okolina reagovala, koje bi praznike praznovali?
I zato kazem:
JA SAM LJUDSKO BICE, JA SAM ZENA, JA CU SE UDATI ZA COVEKA, ZA MUSKARCA, MI CEMO IMATI DETE.
Nek' je dobar covek, j... mi se koje je nacije i vere !
Koko... Trazis muza? :D

:faraon1: :bih:
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#115

Post by A_I_ »

_BosanaC wrote: Koko... Trazis muza? :D
misliiiis pijetla :lol:
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#116

Post by senada »

Anka wrote:Uzasno je apsurdno ovakve rasprave voditi u 21-om veku.
Šta sam ja?
Otac je Srbin iz Bosne (sada se tako izjašnjava,pre rata se izjašnjavao kao bosanac), mama je poludalmatinka (deda mi je iz Knina, Srbin, baka je Srpkinja iz Srbije)
Dakle ,ja sam 100% Srpkinja, ali iz 3 države bivše Juge, imam pravo i na hrvatski i bosanski pasoš ...jer ja sam 50% bosanka (srpkinja iz Bosne), 25% dalmatinka, 25 % srbijanka.

Meni je lako,ma odakle bili,moji preci su svi Srbi.
A kako je deci iz mešovitih brakova???
Šta su oni? Ko su oni?
I pitam se, šta bi bilo,kada bi se ja zaljubila u muslimana ( ne mora da bude musliman iz Bosne, ima ih puno u Srbiji i ne izjašnjavaju se kao Bošnjaci već kao muslimani).
I sad,on je covek kakvog zelim,u svemu se slazemo,volimo iste stvari, isti su nam stavovi o zivotu, isti temperament,ista interesovanja,iste zelje i zivotna ocekivanja, i ispadne da mi taj neki Faris ,Haris,Hasan... odgovara kao nijedan muskarac pre njega...ma taman covek za mene...
Da li bi u ovom ludilu on i ja mogli da formiramo bracnu zajednicu? Da li bi napravili zlocin nad nasom decom koja jadna ne bi znala sta su? Kako bi okolina reagovala, koje bi praznike praznovali?
I zato kazem:
JA SAM LJUDSKO BICE, JA SAM ZENA, JA CU SE UDATI ZA COVEKA, ZA MUSKARCA, MI CEMO IMATI DETE.
Nek' je dobar covek, j... mi se koje je nacije i vere !
haj bona ne sekiraj! jos malo pa si pasinica, jel?

mi bismo tvoju decu maaaaazili, i paaaaaazili i ljuuuuuubili, i miiiiiiilkili, i tetooooosiliii!!

nego bre salu na stranu, dodji ti kod nas da nam dignes multikulturalni prosek, oces :-)?

al' prvo reci kak si glasala :D?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#117

Post by mIRCerka »

sto se _Bosanac utopi za sekund...kakav bizMismen :D

ja kad mogu, ne odgovorim na to pitanje jer kad kazem BOSANKA, odmah mi ocitaju geografsko-socijalno-politicku dimenziju po kojoj ja nikako ne mogu biti bosanka vec bosnjakinja/hrvatica/srpkinja ili ostalA :D
tako da odaberem rubriku OSTALI i nek mashu ushima :D
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#118

Post by zavrzlama »

Anka wrote:Uzasno je apsurdno ovakve rasprave voditi u 21-om veku.
Šta sam ja?
Otac je Srbin iz Bosne (sada se tako izjašnjava,pre rata se izjašnjavao kao bosanac), mama je poludalmatinka (deda mi je iz Knina, Srbin, baka je Srpkinja iz Srbije)
Dakle ,ja sam 100% Srpkinja, ali iz 3 države bivše Juge, imam pravo i na hrvatski i bosanski pasoš ...jer ja sam 50% bosanka (srpkinja iz Bosne), 25% dalmatinka, 25 % srbijanka.
Meni je lako,ma odakle bili,moji preci su svi Srbi.
A kako je deci iz mešovitih brakova???
Šta su oni? Ko su oni?
I pitam se, šta bi bilo,kada bi se ja zaljubila u muslimana ( ne mora da bude musliman iz Bosne, ima ih puno u Srbiji i ne izjašnjavaju se kao Bošnjaci već kao muslimani).
I sad,on je covek kakvog zelim,u svemu se slazemo,volimo iste stvari, isti su nam stavovi o zivotu, isti temperament,ista interesovanja,iste zelje i zivotna ocekivanja, i ispadne da mi taj neki Faris ,Haris,Hasan... odgovara kao nijedan muskarac pre njega...ma taman covek za mene...
Da li bi u ovom ludilu on i ja mogli da formiramo bracnu zajednicu? Da li bi napravili zlocin nad nasom decom koja jadna ne bi znala sta su? Kako bi okolina reagovala, koje bi praznike praznovali?
I zato kazem:
JA SAM LJUDSKO BICE, JA SAM ZENA, JA CU SE UDATI ZA COVEKA, ZA MUSKARCA, MI CEMO IMATI DETE.
Nek' je dobar covek, j... mi se koje je nacije i vere !

Lijep komentar....


Vidi Anka.....sa tim lijepim i postenim covjekom mozes samo zivjeti u zapadnoj evropi i preko okeana.... recimo BIH su nacionalisti toliko zatrovali da mi trenutno nemamo 4-tog tora za tu vrstu populacije mjesoviti brakovi i normalni ljudi.
senada
Posts: 2838
Joined: 08/12/2005 13:18

#119

Post by senada »

ouuu....... Ancice dusice dok ja otipkah pitanjce citava BRUKA (i sramoooota :roll: )) kandidaaaataaaaaa!

ETO UDAJ SE!

i rodi dete!

puno dece!
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#120

Post by pola_cilo »

Anka wrote:Uzasno je apsurdno ovakve rasprave voditi u 21-om veku.
Šta sam ja?
Otac je Srbin iz Bosne (sada se tako izjašnjava,pre rata se izjašnjavao kao bosanac), mama je poludalmatinka (deda mi je iz Knina, Srbin, baka je Srpkinja iz Srbije)
Dakle ,ja sam 100% Srpkinja, ali iz 3 države bivše Juge, imam pravo i na hrvatski i bosanski pasoš ...jer ja sam 50% bosanka (srpkinja iz Bosne), 25% dalmatinka, 25 % srbijanka.
Meni je lako,ma odakle bili,moji preci su svi Srbi.
A kako je deci iz mešovitih brakova???
Šta su oni? Ko su oni?
I pitam se, šta bi bilo,kada bi se ja zaljubila u muslimana ( ne mora da bude musliman iz Bosne, ima ih puno u Srbiji i ne izjašnjavaju se kao Bošnjaci već kao muslimani).
I sad,on je covek kakvog zelim,u svemu se slazemo,volimo iste stvari, isti su nam stavovi o zivotu, isti temperament,ista interesovanja,iste zelje i zivotna ocekivanja, i ispadne da mi taj neki Faris ,Haris,Hasan... odgovara kao nijedan muskarac pre njega...ma taman covek za mene...
Da li bi u ovom ludilu on i ja mogli da formiramo bracnu zajednicu? Da li bi napravili zlocin nad nasom decom koja jadna ne bi znala sta su? Kako bi okolina reagovala, koje bi praznike praznovali?
I zato kazem:
JA SAM LJUDSKO BICE, JA SAM ZENA, JA CU SE UDATI ZA COVEKA, ZA MUSKARCA, MI CEMO IMATI DETE.
Nek' je dobar covek, j... mi se koje je nacije i vere !
Draga Anka ,
Ako ti ne znas ko si ( Sta sam ja ? [to je tvoje retorocko pitanje] )
ja ti ne mogu odgovoritini ni pomoci .Ali opet vidim kasnije da ti je lako jer si 100% Srpkinja.Voditi ovakve teme uopste nije uzasno a jos manje apsurdno.Bosni i Bosancima su ove teme neki drugi natovarili pa mi sada to moramo da skidamo sa glave. Sa nadom da ce se to njima o njihovu glavu razbiti.< Ko drugom jamu kopa sam u nju pada >
Dalje draga nasa Anka ,, sto se tice lepih mladica i brakova i dece otidji na : vrtuljak ljubavi " ljubavni oglasi i tsl.
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#121

Post by BECHO »

Hasan, Faris i Haris su fakat lijepa imena! :D
pola_cilo
Posts: 133
Joined: 27/05/2006 02:24

#122

Post by pola_cilo »

Anka wrote:Uzasno je apsurdno ovakve rasprave voditi u 21-om veku.
Šta sam ja?
Otac je Srbin iz Bosne (sada se tako izjašnjava,pre rata se izjašnjavao kao bosanac), mama je poludalmatinka (deda mi je iz Knina, Srbin, baka je Srpkinja iz Srbije)
Dakle ,ja sam 100% Srpkinja, ali iz 3 države bivše Juge, imam pravo i na hrvatski i bosanski pasoš ...jer ja sam 50% bosanka (srpkinja iz Bosne), 25% dalmatinka, 25 % srbijanka.
Meni je lako,ma odakle bili,moji preci su svi Srbi.
A kako je deci iz mešovitih brakova???
Šta su oni? Ko su oni?
I pitam se, šta bi bilo,kada bi se ja zaljubila u muslimana ( ne mora da bude musliman iz Bosne, ima ih puno u Srbiji i ne izjašnjavaju se kao Bošnjaci već kao muslimani).
I sad,on je covek kakvog zelim,u svemu se slazemo,volimo iste stvari, isti su nam stavovi o zivotu, isti temperament,ista interesovanja,iste zelje i zivotna ocekivanja, i ispadne da mi taj neki Faris ,Haris,Hasan... odgovara kao nijedan muskarac pre njega...ma taman covek za mene...
Da li bi u ovom ludilu on i ja mogli da formiramo bracnu zajednicu? Da li bi napravili zlocin nad nasom decom koja jadna ne bi znala sta su? Kako bi okolina reagovala, koje bi praznike praznovali?
I zato kazem:
JA SAM LJUDSKO BICE, JA SAM ZENA, JA CU SE UDATI ZA COVEKA, ZA MUSKARCA, MI CEMO IMATI DETE.
Nek' je dobar covek, j... mi se koje je nacije i vere !
Anka duso , ako budes imala dete sa muslimanom , nista ne brini / bice lepo , belo , sa plavim ocima i bice osneceno.Za izbor nacije pitaj Armina Poharu.Cuvaj se dete drago svakvih ljudi ima.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#123

Post by mIRCerka »

BECHO wrote:Hasan, Faris i Haris su fakat lijepa imena! :D
a DAMIR?
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#124

Post by BECHO »

mIRCerka wrote:
BECHO wrote:Hasan, Faris i Haris su fakat lijepa imena! :D
a DAMIR?
Prelijepo! :D Ali ruska su ipak nesto posebno. :)
Grom iz vedra neba
Posts: 1485
Joined: 25/06/2006 03:05

#125

Post by Grom iz vedra neba »

_BosanaC wrote: Koko... Trazis muza? :D

:faraon1: :bih:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply