Sta je prioritetnije u Bosni - tvornice ili dzamije?

Post Reply

Mislim da je primarnije graditi

tvornice
38
60%
dzamije
25
40%
 
Total votes: 63

User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#26

Post by CiCiban »

Bosna_E wrote:Izgleda da je niko nije shvatio bar ne u pocetku.
Mozda je htjela da kaze da proizvodimo i slazemo a izvozit cemo kad budemo nekome zanimljivi i kad nam otvore vrata za to. Ako to ikad i dodze...
Namece se pitanja privreda ovo ono kao nevezano za politiku a to je u bosni nemoguce. Radi politike a i samih dogadzaja u drzavi mi imamo los imidz u svijetu i kome da sta prodajemo? Ljudi misle da se Bosna granici sa Afganistanom i ovdje niko nece da svati da ti ne pomazu ni hiljade fabrika kad imas sistem i situaciju onakvu kakvu mi sad imamo. Na domace trziste ne moze osim ako ne mislimo mjenjat proizvedenu robu za krompire i sir.
osvrnimo se na podebljano..interesatno je da mi vec izvozimo :) niko izgleda nece da pobjegne od Bosanskih trupaca, recimo..
nemilice se svercuje i potkrada.. sleperi i sleperi idu u pravcu srbije i cg..i ko zna gdje jos
poslije tu istu gradju plasiraju na nase trziste u vidu natuzzi proizvoda i sl.. but GueSS whaT :? ovaj put po astronomskoj cijeni..
slicna stvar je bila prije rata sa slovencima.. Zenica se gusi u smradu da proizvede kilo nečega..sto jeftino proda slovencima...
slovenci To-Kilo-Necega pretvore u fini proizvod i vrate na bosansko trziste :) u vidu igli .. opet po astronomskoj cijeni..namjestaj oisto tako..:)
mi ne samo da smo dobar izvor sirovina..nego jos i sav najgori otpad prilikom grube obrade istih zadrzavamo kod kuce :)

da peci zeljezare rade.. vidjeli bi smo koliko bi ikome bilo bitno na sta licimo ! :P i da li bi bas pobjegao..

zatim slucaj aluminij.. po kojoj cijeni koriste el. energiju ? u cijim rukama je taj posao.. i sta drzava ima od toga? :)
zna li neko od anaLLiticara pojasniti :? :D
Pasha
Posts: 9
Joined: 24/09/2005 14:34
Location: Sweden
Contact:

#27 Re: Sta je primarnije u Bosni - tvornice ili dzamije?

Post by Pasha »

hananah wrote:S obzirom da mnogi vide stvari crno ili bijelo, otvaram ovu temu s namjerom da vas pitam sta primarnije u Bosni - dzamije ili tvornice?
Moje misljenje je da jedno ne iskljucuje drugo ali ako postoji neka ravnoteza ali graditi samo vjerske objekte a ne otvarati radna mjesta mi je zbilja bizarno :(
Nemojte mi samo reci da su vjerski objekti radjeni od donacija, to i ptice na grani znaju kao i to od cijih donacija. Ali zar ta gospoda donatori ne mogu napraviti tvornicu sa obavezom da ta tvornica od izdvajanja jednog dijela svojih tvornica u roku od recimo 2-5 godina izgradi vjerski objekat.
Jedna od najvecih gluposti koju ja mogu cuti a to je uporedjivanje fabrika sa dzamijama.

Jedino neko ko nema blage veze o fabrikama i proizvodnji moze ovo uporedjivati.

Fabriku ne predstavljaju zidovi od kojih je napravljena vec proizvod i opremu i menadzment koju ima.

Dzamija je jedan obicni vjerski objekat.

Akop bi hti finansijski da uporedis dzamiju sa fabrikom odnos bi bio otprilike 1000 : 1 , to znaci da 1000 dzamija ima vrijednost u materijalnom smislu kao jedna mala frabrikica !!!

:D
fadil schtil
Posts: 200
Joined: 28/01/2005 23:46

#28

Post by fadil schtil »

Bosna_E wrote:Onda nek proizvode vojne uniforme uvjeren sam da ce nam trebati kad tad.
bolan vidis li da te jebe taj koji ti kaze da je 90. skoro sve radilo u tekstilnoj - hoce da kze da smo nepismeni, glupi, balije - a ovo trece si i dokazao jer si popusio fol.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#29

Post by Kwaheri »

...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...a i lakse bi bilo pobiti ovoliki broj stanovnika Bosne i Hercegovine, jer su u ovom slucaju morali razdvajati na one koji su isli u dzamiju i na one koji nisu...
...da ih nije bilo, nase nas komsije ne bi mrzili, i sigurno nikada ne bi poceli rat protiv nas...
...da ih nije bilo...sad se ne bi morale popravljati, a u to drzava ulaze silne novce...prerasporedjujuci novac namjenjen za gradnju fabrika u gradnju dzamija...

e sad kad ih vec ima, prvo su bile krive ...zbog budjenja ujutro, plase malu djecu preglasnim ezanima, i zato sto su ove nove ruzne...a i stare, one koje nisu srusene "kad ovo vjersko ludilo prodje, mogu se pretvoriti u biblioteke, muzeje, pozorista..." kako rece jedna...
Nikako muslimanima utufiti u glavu, krive su dzamije i oni sto idu u njih sto se ne otvaraju fabrike, sto se djeca ne skoluju, za bijelu kugu itd.
Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
Pasha
Posts: 9
Joined: 24/09/2005 14:34
Location: Sweden
Contact:

#30 Re: Sta je primarnije u Bosni - tvornice ili dzamije?

Post by Pasha »

hananah wrote:S obzirom da mnogi vide stvari crno ili bijelo, otvaram ovu temu s namjerom da vas pitam sta primarnije u Bosni - dzamije ili tvornice?
Moje misljenje je da jedno ne iskljucuje drugo ali ako postoji neka ravnoteza ali graditi samo vjerske objekte a ne otvarati radna mjesta mi je zbilja bizarno :(
Nemojte mi samo reci da su vjerski objekti radjeni od donacija, to i ptice na grani znaju kao i to od cijih donacija. Ali zar ta gospoda donatori ne mogu napraviti tvornicu sa obavezom da ta tvornica od izdvajanja jednog dijela svojih tvornica u roku od recimo 2-5 godina izgradi vjerski objekat.
Jedna od najvecih gluposti koju ja mogu cuti a to je uporedjivanje fabrika sa dzamijama.

Jedino neko ko nema blage veze o fabrikama i proizvodnji moze ovo uporedjivati.

Fabriku ne predstavljaju zidovi od kojih je napravljena vec proizvod i opremu i menadzment koju ima.

Dzamija je jedan obicni vjerski objekat.

Ako bi htijeli finansijski da uporedis dzamiju sa fabrikom odnos bi bio otprilike 1000 : 1 , to znaci da 1000 dzamija ima vrijednost u materijalnom smislu kao jedna mala frabrikica !!!


Dzamiju je lahko napraviti malo gradjevinskog materijala i eto ti dzamije ......, dok za jednu fabriku Jado Jadni znas li sta sve treba da proradi,.... jer danas imas zidina od bivsih fabrika koliko hoces ali ni jedna ne radi !!!

:D
Last edited by Pasha on 25/09/2005 17:09, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#31

Post by Bosanac_21 »

fadil schtil wrote:
Bosna_E wrote:Onda nek proizvode vojne uniforme uvjeren sam da ce nam trebati kad tad.
bolan vidis li da te jebe taj koji ti kaze da je 90. skoro sve radilo u tekstilnoj - hoce da kze da smo nepismeni, glupi, balije - a ovo trece si i dokazao jer si popusio fol.
Zato sto hoce da kazu da smo nepismeni, glupi, - bas su se i nakrali od tih istih. Uvijek smo imali hvala Bogu, nikad niceg nismo bili zeljni.
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#32

Post by Bosna_E »

fadil schtil wrote:
Bosna_E wrote:Onda nek proizvode vojne uniforme uvjeren sam da ce nam trebati kad tad.
bolan vidis li da te jebe taj koji ti kaze da je 90. skoro sve radilo u tekstilnoj - hoce da kze da smo nepismeni, glupi, balije - a ovo trece si i dokazao jer si popusio fol.
E moj fadile ti ovo toliko ozbiljno uzimas da izgleda za svaki argument spremas ovjerene dokumente.
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#33

Post by Bosna_E »

zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...

Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
S oprostenjem svim clanovima foruma. ZENA napushi se crncu kurca....
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#34

Post by avicena »

Bosna_E wrote:
zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...

Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
S oprostenjem svim clanovima foruma. ZENA napushi se crncu kurca....
Čovječe , možeš li prepoznat ironiju?
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#35

Post by Bosna_E »

Niti ironija, niti crni humor nisu dobro dosli na ovakav nacin...
Zaboravi se zena ironicno sjetit i hiljada stradalih ili ce to obavit kasnije?
buhtelj
Posts: 350
Joined: 13/02/2005 17:56

#36

Post by buhtelj »

zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...a i lakse bi bilo pobiti ovoliki broj stanovnika Bosne i Hercegovine, jer su u ovom slucaju morali razdvajati na one koji su isli u dzamiju i na one koji nisu...
...da ih nije bilo, nase nas komsije ne bi mrzili, i sigurno nikada ne bi poceli rat protiv nas...
...da ih nije bilo...sad se ne bi morale popravljati, a u to drzava ulaze silne novce...prerasporedjujuci novac namjenjen za gradnju fabrika u gradnju dzamija...

e sad kad ih vec ima, prvo su bile krive ...zbog budjenja ujutro, plase malu djecu preglasnim ezanima, i zato sto su ove nove ruzne...a i stare, one koje nisu srusene "kad ovo vjersko ludilo prodje, mogu se pretvoriti u biblioteke, muzeje, pozorista..." kako rece jedna...
Nikako muslimanima utufiti u glavu, krive su dzamije i oni sto idu u njih sto se ne otvaraju fabrike, sto se djeca ne skoluju, za bijelu kugu itd.
Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
No Comment.....pa gdje si ti ratovala u Disneyland.....tebe treba deportirati u South Africa....mozda te sretne pamet i mooooooozda poneki zaboravljeni djelic inteligencije.........GO HOME ZENO..... :x :x :x :x :x :x :x :x
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#37

Post by No_Comment »

Bosna_E wrote:
zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...

Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
S oprostenjem svim clanovima foruma. ZENA napushi se crncu kurca....
Zasluzio si ban ko kucu...za ovo shto si rekao...ne znam samo gdje su moderatori... :x :x :x
damkan
Posts: 95
Joined: 28/06/2004 22:03
Location: zenica

#38

Post by damkan »

ma nama ne treba ni jedno ni drugoo....dzamije pune "golubova i golubica"...narod koji iskreno se klanja Allahu je u kuci ......a tvornice ....i koje rade ..kao da ne radee......no , treba TVORNICA...ali sa novcem .....


toliko ......
pozdrav svima ......
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#39

Post by Kwaheri »

Bosna_E wrote:
zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...

Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
S oprostenjem svim clanovima foruma. ZENA napushi se crncu kurca....
:lol: :lol:
jel ovo savjet il' psovka? :D

...ja tebi savjetujem vjezbe citanja :D

@buhtelj...gornje se ne odnosi na Sloveniju i ne znam sta se ti uzbudjujes...vi ionako nemate dzamija...pametno vec dugo sprijecavate izgradnju...
fadil schtil
Posts: 200
Joined: 28/01/2005 23:46

#40

Post by fadil schtil »

zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...a i lakse bi bilo pobiti ovoliki broj stanovnika Bosne i Hercegovine, jer su u ovom slucaju morali razdvajati na one koji su isli u dzamiju i na one koji nisu...
...da ih nije bilo, nase nas komsije ne bi mrzili, i sigurno nikada ne bi poceli rat protiv nas...
...da ih nije bilo...sad se ne bi morale popravljati, a u to drzava ulaze silne novce...prerasporedjujuci novac namjenjen za gradnju fabrika u gradnju dzamija...

e sad kad ih vec ima, prvo su bile krive ...zbog budjenja ujutro, plase malu djecu preglasnim ezanima, i zato sto su ove nove ruzne...a i stare, one koje nisu srusene "kad ovo vjersko ludilo prodje, mogu se pretvoriti u biblioteke, muzeje, pozorista..." kako rece jedna...
Nikako muslimanima utufiti u glavu, krive su dzamije i oni sto idu u njih sto se ne otvaraju fabrike, sto se djeca ne skoluju, za bijelu kugu itd.
Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
konacno neko pametan.
samo znaj da je polovina autora socnih komentara peta kolona a ostatak balije.
mislim hannah.
cura sama veli da je pomalo lezbejka i da se u londonu ufurala u neku sektu, zaboravio sam vise. i kakvo je cudo kada takvi pisu protiv dzamija. takvi i slicni slusaju pink, citaju vecernji list i sl., puse walter i sire dezinformacije. tipicni predstavnici bosanskog antipatriotizma. al ja im dekodiram vonj poslije dvije izgovorene.
najpametnije bi takav i slican olos trebalo jednostavno ignorisati. al avaj. to ti je kao hronicni izvor infekcije. ili smrad, postepeno se uvuce u sve pore i smrad prestaje biti smradom. postaje standard. a to je lose
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#41

Post by love »

Ja glasam za dzamiju
buhtelj
Posts: 350
Joined: 13/02/2005 17:56

#42

Post by buhtelj »

zena wrote:
Bosna_E wrote:
zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...

Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
S oprostenjem svim clanovima foruma. ZENA napushi se crncu kurca....
:lol: :lol:
jel ovo savjet il' psovka? :D

...ja tebi savjetujem vjezbe citanja :D

@buhtelj...gornje se ne odnosi na Sloveniju i ne znam sta se ti uzbudjujes...vi ionako nemate dzamija...pametno vec dugo sprijecavate izgradnju...

Kako ne kuzis nije poanta u tome dali se grade moseje...ja sam osobno ateista .....tvoj opis sranja koje se dogodilo u BIH je kao da bi sluso Seselja i Karadjica koji se sprdaju na racun rata....nitko ne volii da mu se neko dere u 5h sati ujutru....i da ima feeling da zivi u Iranu....ali tvoj opis burnih dogdjanja u BIH ..... je totalno out......U SLO nece nikada biti moseja ali to nema veze sa ratom u BIH.... :x :x :x :x :x :x :x
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#43

Post by love »

U Sloveniji ima da bude "moseja" zeljeli ili ne......cim udjete u EU(neznam dali ste usli) moracete posebno kad udje Turska(inshAllah uci ce)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32142
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#44

Post by Bobi »

love wrote:U Sloveniji ima da bude "moseja" zeljeli ili ne......cim udjete u EU(neznam dali ste usli) moracete posebno kad udje Turska(inshAllah uci ce)
Ma ti si tupan na X :lol: ...Slo. je uveliko u EU :D .
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#45

Post by Bosna_E »

No_Comment wrote:
Bosna_E wrote:
zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...

Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
S oprostenjem svim clanovima foruma. ZENA napushi se crncu kurca....
Zasluzio si ban ko kucu...za ovo shto si rekao...ne znam samo gdje su moderatori... :x :x :x
Ma jarane nek dobijem ban ko neboder a ne ko kucu al mi nece srat na dzamije.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#46

Post by CiCiban »

mladitju.. precesto se igras ruskog ruLLeta, imaj milosti prema preostalim neuronima
Toozla
Posts: 3220
Joined: 07/12/2004 02:12
Location: Sarajevo_USA

#47

Post by Toozla »

Bosna_E wrote:
zena wrote:...dzamije su za sve krive...
...da ih nije bilo, agresori ne bi imali sta da ruse...jer su zbog dzamija greskom rusili i tvornice i kuce...

Ti muslimani, fanatici (da ne dodajem sve epitete) imaju jednu veliku mahanu...tvrdoglavi su...pa sto im budemo cesce ponavljali kako su krivi oni i njihove dzamije, kao mantru...mozda ce se poceti i osjecati tako...
S oprostenjem svim clanovima foruma. ZENA ******************....
....ko tebi u toj tvojoj pecini uvede internet.....
Superbalija
Posts: 59
Joined: 25/04/2004 16:40

#48

Post by Superbalija »

uz sav respekt prema Bogu i vjeri trenutno dajem prioritet fabrikama :roll:
Bosna_E
Posts: 355
Joined: 22/05/2005 13:47

#49

Post by Bosna_E »

Toozla wrote:....ko tebi u toj tvojoj pecini uvede internet.....
Znas Toozla za mene je taj tvoj grad soli u stvari pecina.
A sarkazam na dzamije i njegovo odobravanje samo bi mogao dolazit od onih Paljanskih elitnih pa ga necu presutiti. U tom slucaju... Idi obrij se, skini kokardu pa pocni da pricas ko covjek, ako to oni nisu pocni bar da glumis jednog.
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#50

Post by CiCiban »

ho-ruk sistemu ?

ili razvojnom planu? :D
Post Reply