CRNA GORA

Locked
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2426 Re: CRNA GORA

Post by Kikibombona »

LBVIEW wrote: 17/02/2020 08:52
llull wrote: 17/02/2020 08:46 Pa kada sretnes nekog srbina ( ako ga sretnes ) pitaj ga sta misle o doticnim personama... Posebno o Vucicu.
Mislim da nisam sreo niti jednog koji ima iole pristojnu rijec za njega, mislim da je najomrzeniji srpski politicar na vlasti ikada.

Kolega, kako ono neko rece, druga zemlja, clanica NATO-a, sta mi kao ima tu nesto da pustamo ili ne pustamo.
A jel, pa ko glasa za istog, Marsovci? Otkud onom pravoslavnom Sarumanu, za kojeg su Bosnjaci Turci, onolika podrska pastve? Jel' se ko
nakon te izjave, ispred SPC-a ogradio od iste, ista? Hej,u hramu Svetog Save promoviraju knjigu zlikovca, trebal' jos?
Eto te k'o Dozer: "ja pio s par njih normalnih"= vecina nas livo. Stipu bolan to.
Kod nas biras manje zlo. Politicare generalno niko ne voli.

I ja glasam za covjeka kojeg smatram seljacinom, manipulatorom, spletkarosem... samo da ne pobijedi SDA koja je jos gora.

Kod mene su nedavno na poslu bili Srbi iz BeGea. Kazu da su pomaci vidljivi u odnosu na prethodnu vlast, iako dosta ljudi ne gleda televiziju radi njega, odvratan je pojavom, sklon laganju i manipulisanju itd. Kazu da je kurs dinara vec par godina izrazito stabilan, da se grade autoputevi i zeljeznica, da se otvaraju fabrike i da plate pomalo rastu. Daleko od dobrog ali ima nekih pomaka. Demokratska stranka za 10 i kusur godina vlasti nije puno uradila.

Ljudima je dosta ideologije, hoce bolji zivot za sebe i svoju djecu. Ja recimo podrzavam Konakovica iako smo ideoloski nebo i zemlja. Ako mi moze osigurati bolji zivot, imaju moju podrsku.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2427 Re: CRNA GORA

Post by LBVIEW »

Kikibombona wrote: 17/02/2020 11:29
LBVIEW wrote: 17/02/2020 08:52
llull wrote: 17/02/2020 08:46 Pa kada sretnes nekog srbina ( ako ga sretnes ) pitaj ga sta misle o doticnim personama... Posebno o Vucicu.
Mislim da nisam sreo niti jednog koji ima iole pristojnu rijec za njega, mislim da je najomrzeniji srpski politicar na vlasti ikada.

Kolega, kako ono neko rece, druga zemlja, clanica NATO-a, sta mi kao ima tu nesto da pustamo ili ne pustamo.
A jel, pa ko glasa za istog, Marsovci? Otkud onom pravoslavnom Sarumanu, za kojeg su Bosnjaci Turci, onolika podrska pastve? Jel' se ko
nakon te izjave, ispred SPC-a ogradio od iste, ista? Hej,u hramu Svetog Save promoviraju knjigu zlikovca, trebal' jos?
Eto te k'o Dozer: "ja pio s par njih normalnih"= vecina nas livo. Stipu bolan to.
Kod nas biras manje zlo. Politicare generalno niko ne voli.

I ja glasam za covjeka kojeg smatram seljacinom, manipulatorom, spletkarosem... samo da ne pobijedi SDA koja je jos gora.

Kod mene su nedavno na poslu bili Srbi iz BeGea. Kazu da su pomaci vidljivi u odnosu na prethodnu vlast, iako dosta ljudi ne gleda televiziju radi njega, odvratan je pojavom, sklon laganju i manipulisanju itd. Kazu da je kurs dinara vec par godina izrazito stabilan, da se grade autoputevi i zeljeznica, da se otvaraju fabrike i da plate pomalo rastu. Daleko od dobrog ali ima nekih pomaka. Demokratska stranka za 10 i kusur godina vlasti nije puno uradila.

Ljudima je dosta ideologije, hoce bolji zivot za sebe i svoju djecu. Ja recimo podrzavam Konakovica iako smo ideoloski nebo i zemlja. Ako mi moze osigurati bolji zivot, imaju moju podrsku.
Da, i sta mi imamo od tog - Vuckovo upiranje prstom na US BiH, s kojim ima sta?
Mislim, ako nekom nakon svega treba crtati kako Srbija nikad nece promijeniti politiku prema BiH, ma ko bio na vlasti, onda :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2428 Re: CRNA GORA

Post by konektovan »

Ma ne misli tako cijela Srbija, nemoj generalizovati, sjedio sam ja sa 5-6 njih....nije ni blizu tako ko sto mislimo... :mrgreen:
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#2429 Re: CRNA GORA

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 17/02/2020 11:29Kazu da je kurs dinara vec par godina izrazito stabilan, da se grade autoputevi i zeljeznica, da se otvaraju fabrike i da plate pomalo rastu. Daleko od dobrog ali ima nekih pomaka.
Kakvih pomaka?

Vučićeva Srbija je pri dnu svih mogućih statistika eurostata, koji je jedini mjerodavan, jer domaći zavod za statistiku redovno frizira podatke i niko mu više ne vjeruje, ali kao takav se redovno servira građanima putem vladinih medija tipa Informer, Pink i ostali. Prošle godine su kasnili i sa državnim izvještajima jer je situacija bila katastrofalna. Pa i BDP je upola manji u odnosu na zemlje istočne Evrope, a da ne spominjemo centralnu i zapadnu.

Otvaraju se fabrike, ali na štetu države, jer subvencije koje im daje Vučić ne bi preživjele ni mnogo jače ekonomije. Pa nadavno je kompaniji Rauch dao 73.000 eura po radnom mjestu, što je ekonomsko samoubistvo.

Prava slika Vučićeve Srbije su Krušik i Jovanjica, a to su samo najsvježije afere, čiste kao suza, gdje tužilaštvo nije uradilo apsolutno ništa. Najveći poraz u svemu tome je što za to nije čuo niko ko nema N1 televiziju i prava slika medijskog mraka u kojem se Srbija nalazi.

U Srbiji se već godinama ne provode nikakve reforme, ne mijenja se suština problema, koji se još više produbljuju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2430 Re: CRNA GORA

Post by Kikibombona »

LBVIEW wrote: 17/02/2020 11:44Da, i sta mi imamo od tog - Vuckovo upiranje prstom na US BiH, s kojim ima sta?
Mislim, ako nekom nakon svega treba crtati kako Srbija nikad nece promijeniti politiku prema BiH, ma ko bio na vlasti, onda :run:
To je sve supljak. 20 godina supljiranja. I spremni su jos 20.

Vucic/Dodik sa jedne i SDA sa druge strane imaju korist jedni od drugih. Homogeniziraju narode, dobijaju izbornu podrsku, te sa pozicije vlasti pokradose sve zivo.

...

Srbija nije tigar vec macka od papira, macka bez zuba i kandzi. Ne mogu oni BiH nista. Klasicno supljiranje.

...

Najveca prijetnja za Bosnjake je stranka SDA. U protekle dvije godine veliki broj mojih drugova je sa porodicama napustio BiH. Svi su otisli radi kriminala, korupcije, besperspektivnosti itd. Ogroman broj mladih zeli otici, nikad nije bila gora depresija, nikad se nije vise razmisljalo o odlasku. Pitaj mlade zasto zele otici. Ako vise od 5% kao razlog navede Srbiju i Vucica, pljuni me.

...

Isto je kod Srba i Hrvata, jebu ih Dodik i Covic. Niko ne napusta Milice i Laktase radi SDA i Bakira nego radi svojih politickih dzelata.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2431 Re: CRNA GORA

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 17/02/2020 11:52
Kikibombona wrote: 17/02/2020 11:29Kazu da je kurs dinara vec par godina izrazito stabilan, da se grade autoputevi i zeljeznica, da se otvaraju fabrike i da plate pomalo rastu. Daleko od dobrog ali ima nekih pomaka.
Kakvih pomaka?

Vučićeva Srbija je pri dnu svih mogućih statistika eurostata, koji je jedini mjerodavan, jer domaći zavod za statistiku redovno frizira podatke i niko mu više ne vjeruje, ali kao takav se redovno servira građanima putem vladinih medija tipa Informer, Pink i ostali. Prošle godine su kasnili i sa državnim izvještajima jer je situacija bila katastrofalna. Pa i BDP je upola manji u odnosu na zemlje istočne Evrope, a da ne spominjemo centralnu i zapadnu.

Otvaraju se fabrike, ali na štetu države, jer subvencije koje im daje Vučić ne bi preživjele ni mnogo jače ekonomije. Pa nadavno je kompaniji Rauch dao 73.000 eura po radnom mjestu, što je ekonomsko samoubistvo.

Prava slika Vučićeve Srbije su Krušik i Jovanjica, a to su samo najsvježije afere, čiste kao suza, gdje tužilaštvo nije uradilo apsolutno ništa. Najveći poraz u svemu tome je što za to nije čuo niko ko nema N1 televiziju i prava slika medijskog mraka u kojem se Srbija nalazi.

U Srbiji se već godinama ne provode nikakve reforme, ne mijenja se suština problema, koji se još više produbljuju.
Iskreno, ne pratim toliko zbivanja u Srbiji da bih mogao ulaziti u dublju polemiku.

Kazem sto su mi rekli Srbi koji su bili kod nas, popravljali jedan uredjaj. Kao najveci napredak su istakli kurs dinara koji je sada stabilan. Druga stvar autoputevi i zeljeznice. Treca malo vise radnih mjesta i malo bolje plate. To je ono sto oni direktno vide i osjete, neka razlika u odnosu na prethodnu vlast. To je ono sto su rekli da je pozitivno, a onda su istakli trostruko vise negativnih stvari. Kriminal, korupcija, stranacko zaposljavanje, Vucic dan i noc na TV, odvratan pojavom, toksicna atmosfera u drustvu itd. Ukratko, ne znas ko je gori, vlast ili opozicija. Ljudi izaberu one za koje misle da su manje zlo.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#2432 Re: CRNA GORA

Post by RunnerX »

Kikibombona wrote: 17/02/2020 12:05Iskreno, ne pratim toliko zbivanja u Srbiji da bih mogao ulaziti u dublju polemiku.
To je haos i kriminal na dosad neviđenom nivou.

Evo, pogledaj ovaj razgovor od juče sa izuzetno hrabrim novinarom Vukom Cvijićem i dosta toga će ti biti jasno.

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2433 Re: CRNA GORA

Post by Maraschino »

dokle ste vikend ratnici???
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#2434 Re: CRNA GORA

Post by RunnerX »

Maraschino wrote: 17/02/2020 12:10 dokle ste vikend ratnici???
Nema ih, vjerovatno se sinoć malo zalomilo nakon litije, brzo će oni.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2435 Re: CRNA GORA

Post by Kikibombona »

RunnerX wrote: 17/02/2020 12:08To je haos i kriminal na dosad neviđenom nivou.

Evo, pogledaj ovaj razgovor od juče sa izuzetno hrabrim novinarom Vukom Cvijićem i dosta toga će ti biti jasno.

I ti ljudi, obicni radnici, uz jednog inzinjera, kazu da su kriminal, korupcija, stranacko zaposljavanje i namjesteni tenderi na visokom nivou. To je tako u svakoj EX-YU banana drzavi. Ljudi su takvo stanje prihvatili kao normalnost i neminivnost.

Oni eto vide stabilan dinar, puteve i zeljeznice, malo vece plate i poneku firmu... i na osnovu toga zakljuce da je Vucic manje govno od Tadica.
User avatar
Point.
Posts: 27749
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2436 Re: CRNA GORA

Post by Point. »

Milo izvadio CG iz smrtonosnog naručja Srbije, uveo ih u NATO, ogradio ih od destruktivne i podaničke politike Milomira Bulatovića, CG prepoznatljiva među turistima, evrićima se plaća, vodi ih ka EU i onda on diktator, ljudi nisu za njega blabla. To može samo u glavama onih koji i dalje sanjaju o CG kao južnoj srbijanskoj pokrajini.
zilog
Posts: 7503
Joined: 06/03/2009 11:19

#2437 Re: CRNA GORA

Post by zilog »

Point. wrote: 17/02/2020 12:27 Milo izvadio CG iz smrtonosnog naručja Srbije, uveo ih u NATO, ogradio ih od destruktivne i podaničke politike Milomira Bulatovića, CG prepoznatljiva među turistima, evrićima se plaća, vodi ih ka EU i onda on diktator, ljudi nisu za njega blabla. To može samo u glavama onih koji i dalje sanjaju o CG kao južnoj srbijanskoj pokrajini.
Najednom su se na ovoj temi sjetili rijeci "diktator".
Kada se pise o palPatinu, onda je to dobro, vodi imperiju u renesansu...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2438 Re: CRNA GORA

Post by Bloo »

LBVIEW wrote: 17/02/2020 00:16
Bloo wrote: 16/02/2020 22:32 Zasto metlati...treba ostaviti da se vidi sav jad i bijeda mentalnog stanja i glib u kojem zivimo odnosno pojedince sa kojima smo okruzeni.

Mocvaru mentalnog sklopa vecine forumasa na ovoj temi treba ostaviti da bazdi i smrdi da ne zaboravimo sa kakvim ljudskim olosem smo okruzeni.
Svakako, evo npr. ovi kmecavci - podrzatelji litijasa sto negiraju i relativiziraju podrsku SPC srpskom fasizmu 90-tih, te oralnu dijareju vrhovnog poglavara iste sto Bosnjake neki dan nazva Turcima. :oops:
Gdje si bio kad je isti boravio u Sarajevu te se malo družio sa našima?
Da mu kazes koju u facu?
Sto ga ne proglasimo personom non grata vec mu dopustamo da ucestvuje u medunarosnim skupovima sto se organiziraju u Sarajevu?

Najlakse je pljuckat iz daleka.
Capljina74
Posts: 6709
Joined: 13/01/2020 09:50

#2439 Re: CRNA GORA

Post by Capljina74 »

Raner H,
Oce li taj policijski?

Kiki,
Svaka cast na upisim! I ovdije i na onom o popisu.
zilog
Posts: 7503
Joined: 06/03/2009 11:19

#2440 Re: CRNA GORA

Post by zilog »

Zasto bi Crnogorci, koji su isto pravoslavci, trebali pristati da im se crkva zove po manjinskom narodu u CG?
To neko moranje?

Sva ova ujdurma dolazi zbog negiranja crnogorske nacije, pa tek onda oko vjere...
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#2441 Re: CRNA GORA

Post by Blek Stena »

zilog wrote: 17/02/2020 15:39 Zasto bi Crnogorci, koji su isto pravoslavci, trebali pristati da im se crkva zove po manjinskom narodu u CG?
To neko moranje?

Sva ova ujdurma dolazi zbog negiranja crnogorske nacije, pa tek onda oko vjere...
Nije moranje. Nek naprave svoje bogomolje i okupe vjernike i rjesen problem.
zilog
Posts: 7503
Joined: 06/03/2009 11:19

#2442 Re: CRNA GORA

Post by zilog »

Blek Stena wrote: 17/02/2020 15:48
zilog wrote: 17/02/2020 15:39 Zasto bi Crnogorci, koji su isto pravoslavci, trebali pristati da im se crkva zove po manjinskom narodu u CG?
To neko moranje?

Sva ova ujdurma dolazi zbog negiranja crnogorske nacije, pa tek onda oko vjere...
Nije moranje. Nek naprave svoje bogomolje i okupe vjernike i rjesen problem.
Bogomolje su od istih tih vjernika koji se tu nalaze. Izgradili su ih preci ljudi koji tu zive. To je njihovo nasliedje.
Last edited by zilog on 17/02/2020 16:02, edited 1 time in total.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#2443 Re: CRNA GORA

Post by Blek Stena »

zilog wrote: 17/02/2020 15:51
Blek Stena wrote: 17/02/2020 15:48
zilog wrote: 17/02/2020 15:39 Zasto bi Crnogorci, koji su isto pravoslavci, trebali pristati da im se crkva zove po manjinskom narodu u CG?
To neko moranje?

Sva ova ujdurma dolazi zbog negiranja crnogorske nacije, pa tek onda oko vjere...
Nije moranje. Nek naprave svoje bogomolje i okupe vjernike i rjesen problem.
Bogomolje su od istih tih vjernika koji se tu nalaze.
I koji cetvrtkom i nedeljom setaju po cg gradovima. Slazem se :)
zilog
Posts: 7503
Joined: 06/03/2009 11:19

#2444 Re: CRNA GORA

Post by zilog »

Blek Stena wrote: 17/02/2020 16:02
zilog wrote: 17/02/2020 15:51
Blek Stena wrote: 17/02/2020 15:48

Nije moranje. Nek naprave svoje bogomolje i okupe vjernike i rjesen problem.
Bogomolje su od istih tih vjernika koji se tu nalaze.
I koji cetvrtkom i nedeljom setaju po cg gradovima. Slazem se :)
Toliko o argumentovanoj diskusiji. SUPER

Ovi sto bauljaju vole Radovana i ostale genocidase i ne treba im dati ni nacrtane bogomolje...

Milicija... :lol: :lol:
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2445 Re: CRNA GORA

Post by LBVIEW »

Bloo wrote: 17/02/2020 15:06
LBVIEW wrote: 17/02/2020 00:16
Bloo wrote: 16/02/2020 22:32 Zasto metlati...treba ostaviti da se vidi sav jad i bijeda mentalnog stanja i glib u kojem zivimo odnosno pojedince sa kojima smo okruzeni.

Mocvaru mentalnog sklopa vecine forumasa na ovoj temi treba ostaviti da bazdi i smrdi da ne zaboravimo sa kakvim ljudskim olosem smo okruzeni.
Svakako, evo npr. ovi kmecavci - podrzatelji litijasa sto negiraju i relativiziraju podrsku SPC srpskom fasizmu 90-tih, te oralnu dijareju vrhovnog poglavara iste sto Bosnjake neki dan nazva Turcima. :oops:
Gdje si bio kad je isti boravio u Sarajevu te se malo družio sa našima?
Da mu kazes koju u facu?
Sto ga ne proglasimo personom non grata vec mu dopustamo da ucestvuje u medunarosnim skupovima sto se organiziraju u Sarajevu?

Najlakse je pljuckat iz daleka.
Znaci, zbog toga sto ga jos nisu proglasili personom non grata, ne bi trebalo podsjecati na njegove bljuvotine, genijalno nema sta. :D
A taj spin o toboznjoj neprincipijelnosti nekom drugom - ti i drustvo iz coska i ne znate nista drugo do razvodniti pricu spustanjem na personalni nivo. :D
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#2446 Re: CRNA GORA

Post by strucnjakdemagog »

Nešto imam osjećaj da ovde samo dijaspora spiking. :D Sve patriote, samo truju i mole boga da se na Balkanu opet zarati.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2447 Re: CRNA GORA

Post by konektovan »

Blek Stena wrote: 17/02/2020 15:48
zilog wrote: 17/02/2020 15:39 Zasto bi Crnogorci, koji su isto pravoslavci, trebali pristati da im se crkva zove po manjinskom narodu u CG?
To neko moranje?

Sva ova ujdurma dolazi zbog negiranja crnogorske nacije, pa tek onda oko vjere...
Nije moranje. Nek naprave svoje bogomolje i okupe vjernike i rjesen problem.
A ko je pravio postojece bogomolje???? Kakvi ste vi ublehaši,.....
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2448 Re: CRNA GORA

Post by radostan dan »

konektovan wrote: 17/02/2020 16:30
Blek Stena wrote: 17/02/2020 15:48

Nije moranje. Nek naprave svoje bogomolje i okupe vjernike i rjesen problem.
A ko je pravio postojece bogomolje???? Kakvi ste vi ublehaši,.....
reci ti meni koji sam stari ublehaš i četnik...i neupućen....reci ti meni,koje ih je napravio?
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#2449 Re: CRNA GORA

Post by pici »

otela se srBska sparta i drugo oKo u glavi... valja krastaČu progutat...
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2450 Re: CRNA GORA

Post by konektovan »

radostan dan wrote: 17/02/2020 16:41
konektovan wrote: 17/02/2020 16:30
Blek Stena wrote: 17/02/2020 15:48

Nije moranje. Nek naprave svoje bogomolje i okupe vjernike i rjesen problem.
A ko je pravio postojece bogomolje???? Kakvi ste vi ublehaši,.....
reci ti meni koji sam stari ublehaš i četnik...i neupućen....reci ti meni,koje ih je napravio?
Prvo, ja te nigdje nisam nazvao cetnikom, ako se ti tako osjecas, ok, tvoje pravo....radosni


Valjda su crkve pravili oni koji su zivjeli na tim prostorima,.....nisu valjda samo Srbi???
Locked