Rat u BiH zbog referenduma?

Locked
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#2151 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by PM72 »

Ništa,povješaće zastave na sve strane,biće bombastičnih bilborda i nakon toga dolazi "10 siječanj".Pošto je januar mjesec slava-razlog više za krkanje i lokanje a šlajpek sve tanji...da bakir nije tražio zabranu - za godinu ili dvije ne bi ga ni slavili.Ovako će inat raditi koju godinu i sve će prekriti ružmarin i šaš...
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2152 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Ripicipi »

Danguba wrote:Dzaba se ba palite. Niti ce referenduma niti rata biti ali prestaniti siriti defetizam i pricati ''ja se jednom zajeb'o''. Ko ti je kriv? Ja nizacim ne zalim. Odrapio sam svoje sto sam trebao. Napatio se kao i vecina. Nista nisam duzan domovini niti sam trazio od nje ista a nisam ni dobio. Opet se snalazio kako znam i umijem.
Vidis druze, ja itekako zalim, zalim za ocem koji je zivot dao za zemlju, a zemlje danas nema, zivot dao za slobodu, a slobode danas nema.
Nikad nista od ove drzave nisam trazio, a ova drzava i "moji" Bosnjaci mi od '96 podmecu nogu oko nekih zivotnih pitanja.
Nisam ja rat u Sarajevu proveo da bi me neko danas nazivao cetnikom, izjasnim se kao Bosanac, a Fatmir i ostali me nazivaj "krampom i lopatom".
S obzirom da 20 godina nakon rata vrlo dobro vidim gdje sve ovo ide, tacno zalim sto nisam bio pametan pa sa svojima otisao vani, ali eto, tada su ideje i nadanja bila sasvim drugacija.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#2153 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by HomeSweetHome »

Danguba wrote:
dezurni_ucenik wrote:Jedino ko je gluplji od Dodika je opozicija. Umjesto da su sutili i cekali svoju priliku, oni stali na njegovu stranu. A mogli su ga, u slucaju otkazivanja referenduma, fino docekati na noz. Da mu se osvete za one proteste. A sa druge strane i da ode Dodik, ko mu je alternativa, Pandurevicka..
Sve je i krenulo od onih protesta. Ti protesti su bili lakmus Dodikove ne/moci. Tu se pokazalo da on polako gubi podrsku naroda. Uz pomoc 50-tak ubacenih policajaca iz Srbije na te proteste, oni su prosli tako kako su prosli i odmah se islo na rezervni plan. Dodo laze opoziciji da ima podrsku Srbije da raspise referendum na sto opozicija nasjeda. Izabrao je ovaj referendum jer se oko drugih ne bi slozili. Time je on po ko zna koji put sahranio(gurnuo nogom u rupu) opoziciju. :D

Kada su shvatili sta su uradili, bilo je kasno. Ni tam ni vam'.

Dodo trenutno Boga moli da neko nesto ponudi da se izvuce iz gabule. Prijeti ''praznom'' a i sam je uvjeren da tako kako je on zamislio ne ide(referendumom protiv US).

Neko ce mu opet baciti pojas za spasavanje. Ko ce ovaj put biti, ostaje da se vidi. Ustavni sud ili Incko?
Micko, pradon Incko nece garant, on nema kad, zabrinut je

Dobro je, @havana, nije lose, nema rata, i dalje robujemo lihvatima, znaci stanje redovno :) kad kamata bude 15% odosmo u pm :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2154 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by dezurni_ucenik »

Danguba wrote:
dezurni_ucenik wrote:Jedino ko je gluplji od Dodika je opozicija. Umjesto da su sutili i cekali svoju priliku, oni stali na njegovu stranu. A mogli su ga, u slucaju otkazivanja referenduma, fino docekati na noz. Da mu se osvete za one proteste. A sa druge strane i da ode Dodik, ko mu je alternativa, Pandurevicka..
Sve je i krenulo od onih protesta. Ti protesti su bili lakmus Dodikove ne/moci. Tu se pokazalo da on polako gubi podrsku naroda. Uz pomoc 50-tak ubacenih policajaca iz Srbije na te proteste, oni su prosli tako kako su prosli i odmah se islo na rezervni plan. Dodo laze opoziciji da ima podrsku Srbije da raspise referendum na sto opozicija nasjeda. Izabrao je ovaj referendum jer se oko drugih ne bi slozili. Time je on po ko zna koji put sahranio(gurnuo nogom u rupu) opoziciju. :D

Kada su shvatili sta su uradili, bilo je kasno. Ni tam ni vam'.

Dodo trenutno Boga moli da neko nesto ponudi da se izvuce iz gabule. Prijeti ''praznom'' a i sam je uvjeren da tako kako je on zamislio ne ide(referendumom protiv US).

Neko ce mu opet baciti pojas za spasavanje. Ko ce ovaj put biti, ostaje da se vidi. Ustavni sud ili Incko?

Ne vjerujem ja da on Boga moli da ga neko izvuce. Ova situacija vise djeluje ko neki njegovi zadnji all in. Mora ici do kraja, ako otkaze referendum - ispasce ckapi, ako bude - heroj. Zato kazem, opozicija napravila gresku sto ga podrzava.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2155 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Danguba »

Ripicipi wrote:
Vidis druze, ja itekako zalim, zalim za ocem koji je zivot dao za zemlju, a zemlje danas nema, zivot dao za slobodu, a slobode danas nema.
Nikad nista od ove drzave nisam trazio, a ova drzava i "moji" Bosnjaci mi od '96 podmecu nogu oko nekih zivotnih pitanja.
Nisam ja rat u Sarajevu proveo da bi me neko danas nazivao cetnikom, izjasnim se kao Bosanac, a Fatmir i ostali me nazivaj "krampom i lopatom".
S obzirom da 20 godina nakon rata vrlo dobro vidim gdje sve ovo ide, tacno zalim sto nisam bio pametan pa sa svojima otisao vani, ali eto, tada su ideje i nadanja bila sasvim drugacija.
Ja sam svoje bitke zavrsio.

Na vama je. Evo ponovo dolaze izbori. Ja i ne glasam da vam ne remetim procente.

p.s. kada sam rekao da ni za cim ne zalim, mislio sam na svoj trud. naravno da mi je zao svih zrtava u tom brutalnom ratu.
Last edited by Danguba on 05/09/2016 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#2156 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Rampage »

Neću o referendumu zato što referendum neće donijeti ništa novo.
___

Ali moram o @Dozeru, iako je off, obzirom da je on bio tema na prethodnih par stranica:)

Dozer je, prije svega, čovjek, altruista kakav se rijetko sreće na današnjem vaktu.

@Dozer - hvala ti još jednom :thumbup:
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#2157 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by BISCANIN2 »

Iz školske klupe u rat, nikakva očekivanja nisam imao, ničem se nisam nadao, stao sam uz svoje jarane rodbinu, da nismo sad bi orali nebeske njive, ranjen sam drugi put teško, rvi 70%, i nije mi žao, žao mi je rodbine,fale. Sve što sam stekao i stičem svojim radom i zalaganjem, vikenda nemam a na moru budem dva puta po dva dana.
Borba je za svaku marku tako je bili i tako će biti. ALI Ako se samo i pomisli na ugrožavanje integriteta ili idnetita BiH spreman sam opet na bespoštedan i surov DUGOTRAJNI rat. DO KONAČNOG OSLOBOĐENJA, tu nema opcija, nema pregovora, TO JE TAKO. Nećemo štedjeti sebe a bogami niti druge. Nikakve političke opcije me ne interesuju, ko misli da bi vodio rat ili da se je prošli vodio zbog tajkuna ili familija, taj pojma nema, ima opciju selidbe u zemlje eu okruženja i mirna Bosna.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2158 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Danguba »

BISCANIN2 wrote:Iz školske klupe u rat, nikakva očekivanja nisam imao, ničem se nisam nadao, stao sam uz svoje jarane rodbinu, da nismo sad bi orali nebeske njive, ranjen sam drugi put teško, rvi 70%, i nije mi žao, žao mi je rodbine,fale. Sve što sam stekao i stičem svojim radom i zalaganjem, vikenda nemam a na moru budem dva puta po dva dana.
Borba je za svaku marku tako je bili i tako će biti. ALI Ako se samo i pomisli na ugrožavanje integriteta ili idnetita BiH spreman sam opet na bespoštedan i surov DUGOTRAJNI rat. DO KONAČNOG OSLOBOĐENJA, tu nema opcija, nema pregovora, TO JE TAKO. Nećemo štedjeti sebe a bogami niti druge. Nikakve političke opcije me ne interesuju, ko misli da bi vodio rat ili da se je prošli vodio zbog tajkuna ili familija, taj pojma nema, ima opciju selidbe u zemlje eu okruženja i mirna Bosna.
:thumbup:

tako nekako
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4462
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#2159 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by VladaFBiH »

Ripicipi wrote:
Danguba wrote:Dzaba se ba palite. Niti ce referenduma niti rata biti ali prestaniti siriti defetizam i pricati ''ja se jednom zajeb'o''. Ko ti je kriv? Ja nizacim ne zalim. Odrapio sam svoje sto sam trebao. Napatio se kao i vecina. Nista nisam duzan domovini niti sam trazio od nje ista a nisam ni dobio. Opet se snalazio kako znam i umijem.
Vidis druze, ja itekako zalim, zalim za ocem koji je zivot dao za zemlju, a zemlje danas nema, zivot dao za slobodu, a slobode danas nema.
Nikad nista od ove drzave nisam trazio, a ova drzava i "moji" Bosnjaci mi od '96 podmecu nogu oko nekih zivotnih pitanja.
Nisam ja rat u Sarajevu proveo da bi me neko danas nazivao cetnikom, izjasnim se kao Bosanac, a Fatmir i ostali me nazivaj "krampom i lopatom".
S obzirom da 20 godina nakon rata vrlo dobro vidim gdje sve ovo ide, tacno zalim sto nisam bio pametan pa sa svojima otisao vani, ali eto, tada su ideje i nadanja bila sasvim drugacija.
*ebi ga ako onog kloca Fatmira i slične njemu uzimaš kao nekoga relevantnog - lik nije dobar u glavu i ne treba ga ozbiljno shvatati a za mene je u istoj ravni kao i Emil Vlajki i slični...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2160 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by JoseMujica »

PM72 wrote:Mile će sprovesti svoju nakanu a jedina promjena što će se desiti nakon tog famoznog 25 septembra je - 26 septembar.Nakon par miliona KM koja će ispariti u havu ništa značajno se neće desiti.Na kraju neće znati što su uopšte izlazili na referendum kad su svjesni da nema tog punoljetnog Srbina u RS koji bi glasao kontra.Sem da je u ludari. :D

Rata nema a Mile će ovim dobiti izbore.Onda će postati pacifista.
:lol: :lol: :lol: :lol: hoće dok mu para daju

:thumbup: i odlično sažeto
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#2161 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Bradafilozof »

Chmoljo wrote:
dezurni_ucenik wrote:
dozer i pm su prvi krenuli sa pricom kako se trebamo zahvaliti Rasi.
iz čista mira? jel?
zar je razlog bitan? jel?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2162 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Chmoljo »

Bradafilozof wrote: zar je razlog bitan? jel?
jeste.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2163 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Ripicipi »

VladaFBiH wrote: *ebi ga ako onog kloca Fatmira i slične njemu uzimaš kao nekoga relevantnog - lik nije dobar u glavu i ne treba ga ozbiljno shvatati a za mene je u istoj ravni kao i Emil Vlajki i slični...
Ne, vec je to samo jedan od primjera kolektivne psihoze.
Jednostavno je stvorena slika da ko god nije... Bosnjak, islam, bosanski... je najblaze receno izdajnik.
Ne moram dalje ici od ovog foruma...
Najtuznije je to sto se Bosnjaci ustvari najvise kao rugaju Bosancima oko 51% :roll:
Last edited by Ripicipi on 05/09/2016 14:46, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2164 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Fudo387 »

Ovo ce izgleda opet zavrsiti sa, nije nam Alija dao, a nije nas ni probudio.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2165 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Danguba »

Ripicipi wrote:
VladaFBiH wrote: *ebi ga ako onog kloca Fatmira i slične njemu uzimaš kao nekoga relevantnog - lik nije dobar u glavu i ne treba ga ozbiljno shvatati a za mene je u istoj ravni kao i Emil Vlajki i slični...
Ne, vec je to samo jedan od primjera kolektivne psihoze.
Jednostavno je stvorena slika da ko god nije... Bosnjak, islam, bosanski... je najblaze receno izdajnik.
Ne moram dalje ici od ovog foruma...
Najtuznije je to sto se Bosnjaci ustvari najvise kao rugaju Bosancima oko 51% :roll:
:lol:

Neda majka svog Bosanca. :D

Hebo te, ispade svi Bosanci na ovom forumu a njih upisano jedva 2-3%. Ne zajebajite vise. Slobodno recite nece vam kita otpasti. :D

I ja sam prije svega Bosanac pa sve drugo ali mi ne ostavise takvu mogucnost da se izjasnim. Steta.
User avatar
MikroBelaj
Posts: 897
Joined: 13/07/2016 15:45
Location: Jasminova Tuzla :)

#2166 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by MikroBelaj »

BRZI OGOVOR 2016. !!



u Cetvrtak zdruzena vjezba policijskih snaga Federacije BiH


Obavještavaju se građani Tuzlanskog kantona da će se dana 08.09.2016.godine (četvrtak) sa početkom u 14,30 sati na aerodromu Ciljuge (općina Živinice) održati združena vježba antiterorističkih jedinica i jedinica specijalne namjene pod nazivom „Brzi odgovor 2016“.
U vježbi će učestvovati više stotina policijskih službenika iz različitih agencija za provedbu zakona na nivou Federacije Bosne i Hercegovine.
U tom kontekstu, očekuje se dolazak većeg broja zvaničnika sa državnog, federalnog i kantonalnih nivoa, kao i predstavnika međunarodnih organizacija.
Obzirom da je riječ o vježbi otvorenog tipa, pozivaju se građani Tuzlanskog kantona da prisustvuju održavanju iste, saopćeno je iz MUP-a TK.

Preuzeto sa: http://tuzlanski.ba/infoteka/brzi-odgov ... a-iz-fbih/
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#2167 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Ripicipi »

Danguba wrote: :lol:

Neda majka svog Bosanca. :D

Hebo te, ispade svi Bosanci na ovom forumu a njih upisano jedva 2-3%. Ne zajebajite vise. Slobodno recite nece vam kita otpasti. :D

I ja sam prije svega Bosanac pa sve drugo ali mi ne ostavise takvu mogucnost da se izjasnim. Steta.
Ne znam sta da ti/vam kazem?? Ja sam licno po SVIM parametrima mogao komotno biti u 51%, ali nisam, valjda ti je to dovoljno da (napokon) shvatis da nisam ni Srbin ni Hrvat, nego da sam svjesno izabrao da umjesto vecine budem manjina u sopstvenoj zemlji.
Da, to sam i ja primjetio, vezano za svasta nesto... kao tema na religiji o pitanju "bolji svijet bez religija" 70% DA, a na popisu 99% zaokruzen islam.
Licemjerju nema kraja.
Last edited by Ripicipi on 05/09/2016 16:31, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2168 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Dozer »

mO k3 wrote:
PM72 wrote:
Dozer wrote:Niko nista nije zaboravio Chmoljo. Neki su cak i bili u Krajini i oslobadjali je s 5, Korpusom. Ali, kada se na jednom mjestu nadje par morona koji nemaju pojma ni o cemu i ni u cemu nisu licno ucestvovali, nego o svemu "sve znaju" iz tudjih prica, i onda pocnu prosipati to svoje znanje putem, kako si i sam rekao, infantilnih doskocica...onda zaista ne mogu da sutim...

Ali, evo, njima se vise necu ni obracati. Pokazali su se u savrseno jasnom balavom svjetlu.
potpisujem :bih:
Potpisujte vi koliko hocete ,ali jednu stvar cu vam reci danasnja dijaspora je isto prezivjela neki vise, neki manje kao sto ste i vi .Da vam nije lako bilo u Sarajevu to stoji ,ali ne treba druge gradove gdje su bili bosnjaci omalovazavati koji su pretrpjeli psihicki teror .

Ovo malo dijapore sto se javi ovdje na forumu niko ne poziva na rat , niti lozi raju za 15-20 godina dijasporu vise bih nece ni zanimati u 3,4 generaciji djeca vise nece ni dolaziti , pipa ce presusiti i silne pare koje dolaze u bih u ljetnjem periodu nece dolaziti i onda samo se mozete nadati od MMF pare ,ali te pare ce se morati kada tada vratiti onda ce biti kraj bih
Sreca pa ne zavisim ni od jednih...

Vas najveci problem je sto ne shvatite ono sto se napise, pa onda to u svojim glavama izokrenete na nesto deseto, po pravilu na nekakav napad na sebe, pa onda i sagovornike pokusavate ubijediti da je to sto ste vi skontali tacno. A nije.
Pokazi mi jedan jedini moj post u kojem sam rekao bilo sta od ovoga sto tvrdis da jesam.

Isto vazi i za @dezurnog ucenika. Hvala unaprijed.

PM mozda reaguje malo burnije od mene (PTSP, sta li :D ), ali sustinski malo toga fuli. A te provokacije koje vam se upute, zapitajte se zasto vam se upucuju, i ko ih i kako isprovocira.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#2169 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by and »

.
Last edited by and on 05/09/2016 15:44, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2170 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Dozer »

mO k3 wrote:
PM72 wrote:Pregledaj temu iz početka pa ćeš vidjeti ko planira nekakve "blickrigove" i bosanske oluje.Sve napaljeni internet ratnici iz dijaspore.A onda pogledaj ko smiruje strasti nakon čega bude proglašen saloncem i izdajnikom.Evo,vidiš ovog iz Ljubljane kako za mene napiše "onaj PM72" kako napadam u čoporu,ko biva ja pašče...
Ma ko ce listati :)
Uglavnom ja nisam :) ... odo ja na vrbas u ribu poz ...
A mog'o bi nekad i zvat u tu ribu na banjaluckom Vrbasu...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2171 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Fudo387 »

Dozer wrote: PM mozda reaguje malo burnije od mene (PTSP, sta li :D ), ali sustinski malo toga fuli. A te provokacije koje vam se upute, zapitajte se zasto vam se upucuju, i ko ih i kako isprovocira.
Zasto bi se zapitali?
Da pokusaju odgonetnuti zasto im neko govori kako im je Raso valj'o jer su nakon Manjace ipak zavrsili u Svedskoj? Pobogu brate, pa ima li tu ikakve granice u valjanju nebuloza?
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#2172 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by prog321 »

PTSP je jedino logično objašnjenje ..
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2173 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Dozer »

Danguba wrote:Dzaba se ba palite. Niti ce referenduma niti rata biti ali prestaniti siriti defetizam i pricati ''ja se jednom zajeb'o''. Ko ti je kriv? Ja nizacim ne zalim. Odrapio sam svoje sto sam trebao. Napatio se kao i vecina. Nista nisam duzan domovini niti sam trazio od nje ista a nisam ni dobio. Opet se snalazio kako znam i umijem.

Sa druge strane, otisli ljudi pa neka su. Sta me briga pod kojim okolnostima su otisli? Zao mi samo onih koji su na silu morali napustiti svoju kucu ili onih koji su iz logora direktno transportovani vani. Ne trebaju oni nista da pisu ''ja bi sutra''. Nemoj pisati nego budi spreman doci ili ne kaki.

Prestanite vise u isti kos stavljati sve dijasporce. U toj igri samo vam frustracije izbijaju i zal za propustenim prilikama u zivotu...

...referenduma nema, rata nece biti a i da bude, niko te ne pita ''hoces li ili neces''. I u proslom ratu na kraju su svi morali uzeti ucesce ovako ili onako pa i oni pacifisti ispred skupstine...a i autobusi krajisnika(iz dijaspore) su dolazili prilikom oslobadjanja krajine.
Ovo je sve tacno. I slazem se u potpunosti. Ja dijasporu, u sustini, ni ne napadam. Jeste da me pravo nerviraju kad dodju onih 10-15 dana na ljetni odmor, s ponasanjem "ja dos'o, ko je k'o ja", i "sta mi imas pricat', sve znam 3x bolje", ali - na kraju su oni ispali pametni. Svojom ili roditeljskom zaslugom, nebitno je.

Ni ja nista nisam trazio, a ni ocekivao od drzave. Nista osim - da ovo bude drzava. A ona to nije, i na ovaj nacin nikada nece ni biti. U tome je srz mog licnog problema s Bosnjacima, Srbima i Hrvatima u BiH. Ne ljudima kao ljudima, jer medju svima njima imam odlicnih prijatelja, nego s njihovim nakaradnim i nazadnim politikama, kratkovidoscu, busanjem u prsa iz kojih umjesto AAAAaaaAAaaAAaaaaa izlazi "Bitno je biti...", a da ni sami sebi ne znaju objasniti zasto je to bitno, zbog cega, radi koga? I, ako se slucajno desi da ih se to pita, onda slijede blagi teleci pogledi i mucava obrazlozenja koja slusamo od politicara, kvazi istoricara i jezikoslovaca s BHS predznacima - istorija... vijekovi... ugnjetavani... nacionalna prava...oni su nas ovako i onako... sad mi imamo pravo na ovo i ono...
I, interesantno, sve 3 strane imaju identicnu pricu...

A sve su to, jednom rijecju - nebuloze. Istorija je kakva jeste, znamo je svi. I davnu, i nedavnu. Ali, da li su nasa djeca rezultat istorije, ili sadasnjosti? Da li svoju djeci treba da drzimo u tim (pra)istorijskim okovima i mitomaniji, ili treba da razmisljamo kako da oni zive bolje od nas, tj. da razmisljamo o buducnosti?
Zapitate li se ikada ovo - da li na planeti postoji i jedna jedina 100% monoetnicka drzava? Odgovor je - ne postoji.
Da li na planeti postoji drzava uredjenja slicnog nasem, koje se naziva demokratskim i sekularnim, ali u kojem glavnu rijec vode 3 main etnicke grupe, dok je svako drugi gradjanin ne drugog, nego desetog reda? Odgovor je - ne postoji.

A ovo nije nikakav defetizam, nego naprosto cinjenicno stanje - ja se nisam borio za ovakvu drzavu. I, iskreno, vrlo su rijetki moji saborci koji ce reci da jesu, mozda ih je svega 4-5%. Ali, ostatak je prilicno ljut, isto kao i ja. Isto kao i PM. I mnogi drugi ovdje, ali i van ovog foruma.

Referendum u PC-ju o danu tog usranog PC-ja...
Ja, i...? Vec 20 godina oni taj dan slave u sklopu svog "svetog januara", i niko se kod Bosnjaka nije sjetio da to pitanje pokrene prije 10-15 godina. Zasto? Zasto bas sad?
Shvatite konacno - Iz istog razloga iz kojeg je prije 2g. pokrenuta akcija "Krst na Zlatistu", prije 4 "Referendum za otcjepljenje PC-ja", 2 ranije je bilo nesto slicno, a 2 prije toga opet nesto slicno...
Cilj svega ovoga je samo i jedino homogenizacija etnickih stada (pa neka se vrijedja na ovo "stado" ko koliko hoce), a sve kako bi isti opet mogli ostati na vlasti na lokalnom nivou naredne 4 godine.
Neki slican scenario ce se odigrati opet 2018, pred opste/opce izbore, tada kako bi isti ostali i na tim novima vlasti jos 4 godine.

I tako nam, u svim tim nebulozama, prodje zadnjih 20 godina zivota. Zar je sve ovo toliko tesko za shvatiti?
Last edited by Dozer on 05/09/2016 16:01, edited 1 time in total.
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#2174 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by tututuuuu »

Alfons Kauders wrote:
tututuuuu wrote:
Znao sam da ces to reci za SDP. To sto ne ispunjavaju sve kriterije ne cini ih anacionalistickim. I ateisti cesto idu u radikalizam, kao i vjernici (mada, daleko od tog da je dobar dio SDP-ovaca ateisticki, naprotiv)... Ja ni od SDA nisam cuo toliko frazetina o "patriotama" "podijeli BiH" i sl. kao od SDP - a. Stranka totalno, ali totalno gluha na realno stanje... Realno stanje je pokazao popis, pa kako kome drago, kome krivo... Na toj cinjenici treba graditi zemlju, drugacije to nece biti moguce i svako ko zanemaruje tu cinjenicu radi protiv ove zemlje.

Da se s boldanim slozim, i sam sam to pisao, ali nema efekta. jesam, ali isto tako, nema efekta... Ali pisane su i puno gore stvari, isto tako, nema efekta... Stvar je upravo dehumanizacije, bitno je tako osobu dehumanizirati (kao sto su i Srbi radili devedesetih s ustasama i Turcima) pa onda imas otvoren put da po njima udaras. To sto takav epitet nema veze s vezom i nikog previse i ne zanima...
To mi nije bio cilj, samo sam pokusao demonstrirati da se vecina stvari koje si naveo odnosi i na druge stranke. SDP je totalno gluh na realno stanje, to stoji i to govorim godinama. Ljudi zaglavljeni u pogresnom mileniju.

A sto se tice dehumanizacije, nisam siguran da od nje ima neke koristi, niti da je potrebna... Taj posao je vec davno odradjen, dugo prije no sto se SDP pojavio kao neki bitan faktor u drzavi. Uostalom to bi bilo gubljenje vremena, s obzirom na misljenje koje vecina Bosnjaka gaji o vodecim politickim opcijama kod Srbia i Hrvata, te ljudima koji ih podrzavaju.

Gore misljenje o njima ne mogu imati, pa propaganda nije potrebna.
dobro, istina... to je zato sto je posao vec odradjen pa zato vise nema potrebe... ali kazem sta je odlika nacionalizma i koji obicno, a osobito ovdje vodi do sovinizma... i onda u konacnici to nista ne moze donijeti dobro, kad se to vec unaprijed formirano misljenje odnosi na skoro pa pola stanovnistva...
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2175 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:
Dozer wrote: PM mozda reaguje malo burnije od mene (PTSP, sta li :D ), ali sustinski malo toga fuli. A te provokacije koje vam se upute, zapitajte se zasto vam se upucuju, i ko ih i kako isprovocira.
Zasto bi se zapitali?
Da pokusaju odgonetnuti zasto im neko govori kako im je Raso valj'o jer su nakon Manjace ipak zavrsili u Svedskoj? Pobogu brate, pa ima li tu ikakve granice u valjanju nebuloza?
Zato sto to nije rekao prvi, nego je bio isprovociran onime sto se govorilo njemu. Mislim... :roll:
A PTSP i ako ima - nije izrazajan, tako da to pada u vodu. Samo nema dlake na jeziku, i u tome ja ne vidim nikakav problem. Ako neko "ujeda" na bazi nicega, odna je red i da ga se "ujede" na isti ili slican nacin.
Last edited by Dozer on 05/09/2016 16:02, edited 1 time in total.
Locked