Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#76 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by The 51st State »

I da ovo dosad sto sam primjetio najvise kupuju po nekakvim vukojebinama za koje niko nikad ne bi cuo da tuda ne kupuju arapi
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#77 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Bradafilozof »

Fudo Bosna wrote:Dosta je ovdje forumasa, pripadnika srednje ili starije generacije, nas koji smo patrioti, a taj smo patriotizam pokazali u najtezim trenucima u povijesti nase Domovine, Jedine nam, Bosne i Hercegovine! To su Bosanci svih nscionalnosti i religija, ali evo, da budem i direktan, ovo pisem i kao Bosnjak, musliman, covjek koji je ovdje bio u periodu, 1992-1995, nisam pobjegao iz rodnoga Sarajeva, i sada sam tu , i djeca mi se ovdje skoluju!

Zasto moje kolege, koji su puuno bogatiji od mene, i bicu sarkastican, bili su borci u ratu, (a sada su uspjesni privatnici , a Bosnjaci su i vjernici-muslimani, poput mene), ne mogu kod gospodina, " preprodavatelja " drzavnog grunta , na najboljoj zemlji, na Vrelu Bosne, kupiti, za pisljivih 75km, zemlju i bez problema je uknjiziti?
Je li to "patriotizam", gospodina nacelnika, i zasto su Arapi "pozeljni i pogodni", a gradjani ove drzave, nepozeljni i nepogodni?

Ko njemu i slicnima , na visim nivoima vlasti, daje pravo da u bescijenje preprodaju nas toprak i drzavni grunt i gdje cemo zivjeti kada nam ovakvi sve pokupuju?

Fuuuj !!!
pridružujem se ovom pitanju i postavljam još dva pitanja i nakon toga konstatacija.

nabili su cijene nekretnina u nebesa, kako će građanin bih, sve i da ostane negdje nekakav komad zemlje, od svoje plate sebi priuštiti dulum zemlje u državi za koju je krvario?

ko će sutra braniti ovu zemlju, arapi? kuvajćani? domaće stanovništvo koje u ovoj zemlji sebi ne može priuštiti ni pošten kokošinjac? profiteri? djeca proftera?

brzo ali sigurno postajemo sirotinja i robovi u vlastitoj zemlji. naše osiromašenje predvode ratni profiteri, pripadnici minhenske i istanbulske brigade. drsko i javno po sistemu ko vas jebe. jedini ispravan način je da se državna zemlja ponudila stanovnicima ove države po cijenama prihvatljivim za naš standard. šta ćemo mi ostaviti našoj djeci? situacija je kritična i zrela je za građansku samoorganizaciju i otpor kriminalcima. vrijeme je za građanske proteste dok ne bude prekasno. zaista sam ogorčen na ponašanje naše ratnoprofiterske "elite".
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#78 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by KB9 »

ne da je lose nego je tesko docarat kolko je lose al eto, vrijeme ce najbolje pokazat
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#79 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

The 51st State wrote:I da ovo dosad sto sam primjetio najvise kupuju po nekakvim vukojebinama za koje niko nikad ne bi cuo da tuda ne kupuju arapi
"Vukojebine"? Tebi je vukojebina, Vrelo Bosne, podrucja opcine Ilidza u Sarajevu, izvorista vode, podrucja uz rijeke, "vukojebina" , ti je podrucje oko "Rimskog mosta", kada ti ogradi pola grada i okoline i ne mognes, "ni prismrditi", a budes ti, ili neko tvoj, radio kod tog "bajnog", gazde, "kapitaliste/investitora",'radio/radila za 400km , po 12h dnevno , vidjeces sta je, "vukojebina", ili nas grebes u zdrav mozak iz dijaspore, pa te "boli cosak", za Sarajevo i BIH?

Imao sam prilike upoznati prije nekoliko godina u Medini u S.Arabiji, Pakistanca, koji kod gazde Saudijca radi od sabaha do jacije u radnji/trgovini, "sve for 5 rijala," i koji je "super placen", sa citavih , proracunato u nase KM, "izvanrednih", 500km, za robovski rad? Je li ovo trebamo gledati za 10 tak godina u Sarajevu ili mislis da ce nas Memic i ostale, prodane duse zastititi, i zahtjevati da sutra moje dijete ima odgovornog poslodavca koji ce placati obaveze prema drzavi i postivati prava uposlenika a ne biti robovlasnik u mojoj sopstvenoj Babovini?

Hoce, "kako da ne" :-)!
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#80 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by The 51st State »

Joj fudare kralja krenu zustro i onda rece jednu lokaciju :), eto nek osenik gdje su sebi sprcili naselje nije vukojebina...
A ostalo sto si nadrobio ti se vec desava na lokalnom trzistuvrada, samo glupi balija dize histeriju oko necega gdje se mogu fine pare guliti pa jebote digose kredu za sesterosjed od ljetnih voznji
Last edited by The 51st State on 22/08/2016 08:42, edited 1 time in total.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#81 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Toto »

KatarinaKosaca wrote:@Hakiz Spanija nikad i nije imala sumu na obali, nije to Hrvatska. :mrgreen: Imala spaljenu livadu sa zutom travom i zamijenili za beton. Prakticno nista za opet neku infrastrukturnu vrijednost. Los primjer. Haj' dalje...
Tu sumu su im i sjekli Arapi 700 godina.. dok Izabela nije popizdila. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#82 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by JThomas »

pasha078 wrote: Nemoj se nervirati. Kad dodje vrijeme da se to srediti, pa ne moze niko zemlju odnijeti.

Na ovim prostorima razne drzave i razne vlasti su mnogo puta vrsile eksproprijaciju, pa ne vidim razloga zasto ne ponovo......
zato što nema osnovnih elemenata države u stvarnosti...

hej, 75 po kvadratu, mjesec i po prije izbora. znači uopšte nema pomisli da bi biračko tijelo moglo gledati negativno na to, pa da bar odgodi za poslije izbora...i u pravu je.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#83 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

pasha078 wrote:
Fudo Bosna wrote:
The 51st State wrote:I da ovo dosad sto sam primjetio najvise kupuju po nekakvim vukojebinama za koje niko nikad ne bi cuo da tuda ne kupuju arapi
"Vukojebine"? Tebi je vukojebina, Vrelo Bosne, podrucja opcine Ilidza u Sarajevu, izvorista vode, podrucja uz rijeke, "vukojebina" , ti je podrucje oko "Rimskog mosta", kada ti ogradi pola grada i okoline i ne mognes, "ni prismrditi", a budes ti, ili neko tvoj, radio kod tog "bajnog", gazde, "kapitaliste/investitora",'radio/radila za 400km , po 12h dnevno , vidjeces sta je, "vukojebina", ili nas grebes u zdrav mozak iz dijaspore, pa te "boli cosak", za Sarajevo i BIH?

Imao sam prilike upoznati prije nekoliko godina u Medini u S.Arabiji, Pakistanca, koji kod gazde Saudijca radi od sabaha do jacije u radnji/trgovini, "sve for 5 rijala," i koji je "super placen", sa citavih , proracunato u nase KM, "izvanrednih", 500km, za robovski rad? Je li ovo trebamo gledati za 10 tak godina u Sarajevu ili mislis da ce nas Memic i ostale, prodane duse zastititi, i zahtjevati da sutra moje dijete ima odgovornog poslodavca koji ce placati obaveze prema drzavi i postivati prava uposlenika a ne biti robovlasnik u mojoj sopstvenoj Babovini?

Hoce, "kako da ne" :-)!
Nemoj se nervirati. Kad dodje vrijeme da se to srediti, pa ne moze niko zemlju odnijeti.

Na ovim prostorima razne drzave i razne vlasti su mnogo puta vrsile eksproprijaciju, pa ne vidim razloga zasto ne ponovo......


A zasto bi Arapi, ili Rusi ili Kinezi, ako nam se i oni naklate, uopce ,"odnosili", nesto , sto je njihovo, Bosnje ce rintati za njih, biti njihovi robovi u sopstvenoj Babovini, ili i ostali Bosanci, svejedno, nikada ti oni nece otici, zato i dolaze ovamo, ciljano i planski!
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#84 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by prog321 »

Dobro. Ovo oko Vrela Bosna je jedini grunt vrijedan spomena. To se treba ispitati.
Ali ostalo su brda i doline u pripizdinama. Ova staza na Tebevicu, pa Buraj ovo Buraj ono, nekakav city u Trnovu itd. sve golo brdo bez ikakve infrastrukture. Niko normalan se nebi trebao protiviti takvim investicijama.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#85 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Truba »

jeste li vi svjesni da se više ne može šetati velikom alejom od njihovih automobila i konja i kočija

a staze za pješake općina nije napravila a uzela je lovu od arapa

dakle užas
zbog njih rastu cijene za običnu raju
od smještaja do najobičnijih ćevapa koji su 8 maraka
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#86 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Truba »

The 51st State wrote: jednu lokaciju
jedna ali možda najvrednija

što ne kupuju na poljinama?
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#87 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Truba »

pasha078 wrote:Pa jeste probali suptilnije metode: ucinite da se osjecaju nepozeljni, vrijedjaj te ih kad mozete, bilo na engleskom ili arapskom,grafite po tim kucama, npr guantanamo isl....

Necu vas valjda ja ucit sta da radite :D

Ali ako puno vas upre, i ako se osjete nepozeljnim, sami ce otici.....
nije naš čovjek takav moraju baš zasrati
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#88 Re: RE: Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by The 51st State »

Black swan wrote:jeste li vi svjesni da se više ne može šetati velikom alejom od njihovih automobila i konja i kočija

a staze za pješake općina nije napravila a uzela je lovu od arapa

dakle užas
zbog njih rastu cijene za običnu raju
od smještaja do najobičnijih ćevapa koji su 8 maraka
Dobro, jeli to njihova krivica ili krivica lokalnih vlasti.
Austrijnci na alpama imaju hejbet problema ali ljudi malo eduluju malo trpa, a puno kesa uzimaju.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#89 Re: RE: Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by The 51st State »

Black swan wrote:
The 51st State wrote: jednu lokaciju
jedna ali možda najvrednija

što ne kupuju na poljinama?
Ja bih malo saceko oko te kupovine jer novinarstvo nam je medju najunizenijim profesijama opcenito.
A poljine su rezervisane za bijele arape [emoji1]
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#90 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by prog321 »

Bošnje idu da rade u zemlje kao Britanija i Amerika gdje je poželjno da što više inih investitora dodje i izgradi bilo šta. A mi našli da ih protjerujemo odavde? Ovaj bi grafite pisao? Wtf. :-) :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#91 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Truba »

ja vidim da žive u vilama u velikoj aleji... po 3-4 auta parkirano ispred s našim registracijama
dakle iznajmljene vile i automobili...
ništa strašno ali su postali mejnstrim

kad si posljednji put bio na ilidzi?

ovo je ona situacija jel vjerujete meni ili svojim očima :D
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#92 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Truba »

prog321 wrote:Bošnje idu da rade u zemlje kao Britanija i Amerika gdje je poželjno da što više inih investitora dodje i izgradi bilo šta. A mi našli da ih protjerujemo odavde? Ovaj bi grafite pisao? Wtf. :-) :lol:
ovo što vi radite vas nekolicina klasična zamjena teza... možda čak i logička greška prelaska u novi red

kad BiH bude društvo kao AMERIKA ili NJEMAČKA

nek svi dolaze i nek se nastanjuju prema zakonu kojeg SVI POŠTUJU

naseljavanje u bosni gdje se krše svi zakoni je samo po sebi MUTNO
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#93 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by prog321 »

Black swan wrote:
prog321 wrote:Bošnje idu da rade u zemlje kao Britanija i Amerika gdje je poželjno da što više inih investitora dodje i izgradi bilo šta. A mi našli da ih protjerujemo odavde? Ovaj bi grafite pisao? Wtf. :-) :lol:
ovo što vi radite vas nekolicina klasična zamjena teza... možda čak i logička greška prelaska u novi red

kad BiH bude društvo kao AMERIKA ili NJEMAČKA

nek svi dolaze i nek se nastanjuju prema zakonu kojeg SVI POŠTUJU

naseljavanje u bosni gdje se krše svi zakoni je samo po sebi MUTNO

Navedi jedan zakon koji se krši?

Nije ni Amerika postala Amerika preko noći. Ali sigurno da su spremni guzu poljubiti i princu iz Arabije samo ako dodje sa punim dzepovima. I ako je spreman nešto da izgradi.
Znate li uopste koje multiple effects ima jedna investicija od 100 miliona dolara? Zaposlenje, porezni prihodi, potražnja itd. Svaka država na svijetu se lomi backwards da investitore privuče samo mi kmečimo o babovini. :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#94 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Chmoljo »

Black swan wrote:
The 51st State wrote: jednu lokaciju
jedna ali možda najvrednija

što ne kupuju na poljinama?
za koga se pravi Poljine Hills? :D

i da, gore već ima njihovih glavonja, a ne ove buranije sa Osenika.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#95 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Altsa »

Treba staviti moratorij na kupovinu zemlje i nekretnina od strane arapskog zivlja.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#96 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Truba »

čuj koji se zakon krši
pa nisam pravnik

ali ako čujem da stranac ne može kupiti zemlju
a firma može

a odjednom mnogo firmi s arapskim imenima

2+2 = ???
ljudi preko posrednika prave firme koje onda kupuju zemlju :|

kažem ovdje je dvostruka prevara... ako kupe zemlju i naprave zgradu kofol firma je vlasnik zgrade a ne stranac je prva prevara
a druga prevara kad prodaju zgradu i izvuku lovu te zduše kao slovenci i onaj vlasnik alte što je pobjegao a struju isključili centru :D
sve što su uložili, pojeli popili, vratit će prodajom i još zaraditi = izvući lovu iz države
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#97 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by prog321 »

Dobro je da si objasnio da nikakav zakon nije prekrsen. :-D
Po zakonu firma mora da se registruje. Po zakonu stranac moze firmu da registruje. Zakon kaze da firma moze izgraditi zgradu. A kao vlasnik zgrade mozes raditi sta god hoces sa njom.
To je kapitalizam dame i gospodo.
Kamo li srece da svaki stranac dodje i izgradi po jednu zgradu u BiH.
Bili bi Monako za par godina.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#98 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Fudo Bosna »

Meni je ovdje pravo "simpa", kada akademika Durakovica, proglasavaju , "netolerantnim", valjda covjek koji je zavrsio medresu, preveo Kur'an i Bosnjak je, musliman /vjernik, "nedovoljno" pozna Arape, a covjek, efendija/akademik, studirao u arapskom svijetu...

S druge strane, wehabijski "Saff", ih opravdava , govore da su "ugrozeni"?

Ljudi nisu problem investicije, problem je prodaja zemlje/grunta, i to masovno i cesto u bescijenje!

Valjda Bosnjaci koji su vjernici , bili borci u ratu i proputovali veliki dio arapskog svijeta, (poput mene), ne vide "blagodati", prodaje sopstvenoga grunta , tudjinu, jer pobogu, pa muslimani smo?

Ko ovdje koga grebe u "zdrav" mozak ?
Last edited by Fudo Bosna on 22/08/2016 09:45, edited 1 time in total.
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#99 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Ponosan »

Investicije bilo koga u ovoj drzavi, a da se istim ne krse zakoni BIH su dobro dosle. Ova zadnja ulaganja Arapa su itekako dobro dosla i pozitivan su signal ostalim investitorima sirom svijeta da ovdje vrijedi ulagati. Arapski kapital je dobro dosao u svaku zapadnu zemlju, pa sto ne bi i u BIH!?
nije vazno da li se radi o ulaganju od 100 000 ili 1 milion eura, bitno je da se ulaze u skladu sa svom zakonskom regulativom. Osnuj firmu i pravi sta hoces, i to sto napravis je kao neka hipoteka, da ne mozes prevariti drzavu , ostaviti ovdje dugove i otici tek tako, uvijek ima ta neka nekretnina koja ce sluziti kao garancija da neces izbjeci zakonske obaveze... I ne znam sta neko ima biti protiv ulaganja, pa u Svicarskoj se raduju ulaganju Arapa a mi kao nesto biramo!? mislim degutantna prica definitivno... Zahvaljujuci turistima iz Zalijeva Ilidza se preporodila, zadnjih godina se tamo toliko toga izrgadilo da je to za nepovjerovati, slicno je i u drugim dijelovima kantona,a to moze biti samo odbro za na glavni grad, izgleda puno modernije i ljepse, a ako se ovako nastavi za koju godinu ce Sarajevo kao grad jos vise napredovati, i ostatak drzave, jer Arapi ulazu i u druge kantone i opcine... :thumbup:
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#100 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Ponosan »

...
Locked