Pariz

Post Reply
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1751 Re: Pariz

Post by Rampage »

tututuuuu wrote:
Rampage wrote:
tututuuuu wrote:ne znam. ili bas imaju nesto pik na Francuze, ili su Francuzi nesposobni, tj. njihove sigurnosne sluzbe, ipak mislim da je ovo drugo u pitanju. U skorije vrijeme - prvo novine (i to dobili prijetnje) i covjek bi rekao nakon toga ce biti na oprezu pa onda umalo masakr u vlaku (srecom putnici svladali teroristu - Ameri) i onda ovo.
Zašto baš Francuzi?

Ti mora da si prespavao mnogo, mnogo časova historije:)

:thumbup:
ma dobro, cionisti i tako to... znam... :D

Ma neee, mirno spavaj što se tiče toga:)

Nemoj se odmah ljutiti, pa ja tebi želim pomoći, evo uputio sam ti prijateljski savjet da nikad nije kasno ponoviti osnove nekog propuštenog gradiva, google ti je nadomak ruke, par klikova i onda ćeš se malo manje pitati "Zašto baš Francuzi":)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1752 Re: Pariz

Post by insomnia78 »

Zviz wrote:
KatarinaKosaca wrote:
insomnia78 wrote:Mozda ima veze sa tim sto u Fr zivi najvise ljudi arapskog porjekla u cijeloj evropi?
I pazi koincidencije, svi napadaci su bili arapi
Kaso što i napisah, niti jedan civil svijeta ovo nije zaslužio, a najmanje građani Francuske.
S ovim su Arapi i Islam popularni u Svijetu ko krme u Teheranu. Budimo realni. Sad da Hollande naredi masovnu hapsenje svih arapa i te eksikuciju istih. Niko se u Svijetu nebi usudio da ista kaze. A dobio bi podursku svakoga osim tkz. Islamskih drzava. Ali i ta podrska bi bila u istom paketu, samo se ceka neko da okine prvi. Ja vam kazem ginut ce Muslimani tj. ovi Arapskog porijekla u Europi ko muhe.

Dolazi doba kolonija. Sav Arapski Svijet ce biti udruzeno napadnut i sravljen sa zemljom. Tu nece ni zohar preziviti.

Dubai ce na ovo liciti tj. isto ce biti sto je bio 1989!
Image

Rijec Allahu Akbar vec sada ima isto znacenje kao Heil Hitler.
De odvadi malo
Zanimljivo da se ljudi nekako manje bune i manje panice nego poslije napada na CH, nisam zapazio nikakve osvetnicke cinove prema muslimanima u fr
Situacija je poprilicno mirna
Postavlj'o sam danas kako su gradjani Lila bukvalno otjerali ekstremiste sa protesta
Ne znam, cudno
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1753 Re: Pariz

Post by KatarinaKosaca »

Zviz wrote:Znate kako Rusi, ovo mi je prico jedan Rus koji je u Sibiru sluzio vojsku i bio malo visi cin reko. Kod nas ne zeljeni nasi drzavljani se deportuju tako sto ih mrak pojede.
De, ti nama reci šta kažu Danci? A Bosanci u Danskoj? Asli su nekom skoro šta prevodio pa znaš. Kako oni rješavaju ovaj globali problem?
vrbas1979
Posts: 1375
Joined: 27/06/2012 13:34

#1754 Re: Pariz

Post by vrbas1979 »

shbc wrote:Fascinantno je slusati poslije svakog teroristickog napada u zapadnoj zemlji kako se ne dize frka oko Palestine prije svih pa onda i ostatka islamskih zemalja. Kakav bestidan pokusaj opravdanja i marginalizacije zlocina koji je pocinjen. Ne konta Bosnjo da je u Palestini ovakvo stanje decenijama, pa je, nazalost, vise postalo normalno. Ali ae opet svaki veci sukob sasvim pristojno poprati medijski. Valjda umjereni Bosnjo ne konta da ce mu prije Daesov magarac staviti metak u celo nego Amerikanac, Francuz ili Britanac. Ovakvi ipak i zapucase u sred Sarajeva i postavise bombu u sred Bugojna. Ali jok, valja stati na stranu brace muslimana, bez obzira sto je brat mozda govno od covjeka. Valja u svemu naci teoriju zavjere i raskrinkati Zidova iza kulisa.
Upravo :thumbup:
Latte
Posts: 643
Joined: 11/07/2015 11:49

#1755 Re: Pariz

Post by Latte »

Pusti zviza lika bez zavicaja sto melje
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#1756 Re: Pariz

Post by asker »

KatarinaKosaca wrote:
asker wrote:Matere mi ustedi mi 10 minuta pisanja!!!
:D Vježbaj tipkanje asd, asd, asd i trajeće manje od dvije minute, čak gledajući tv, doduše sa kojom slovnom greskom i rizikom da te proglase nepismenim :D :thumbup:
Kad sam na prikljucenoj tastaturi "letim" al na laptopu teze :D ...............no to nije tema nase emisije :D
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1757 Re: Pariz

Post by Rampage »

tututuuuu wrote:
Rampage wrote:

Ma neee, mirno spavaj što se tiče toga:)

Nemoj se odmah ljutiti, pa ja tebi želim pomoći, evo uputio sam ti prijateljski savjet da nikad nije kasno ponoviti osnove nekog propuštenog gradiva, google ti je nadomak ruke, par klikova i onda ćeš se malo manje pitati "Zašto baš Francuzi":)
ja ti mogu pomoci sestri ako je imas i ako je zgodna. ako nije onda ne zelim pomoci. :D ako imas sta reci reci odmah, ako ne, ne pravi se pametan i ne kenjkaj.

Šta drugo i očekivati od jednog jadnog salonca koji je dočekao svojih pet minuta:)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1758 Re: Pariz

Post by dezurni_ucenik »

zviz nije popio tablete, pa trabunja gluposti.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1759 Re: Pariz

Post by It_is_a_Leclerc »

Ako neko od vas ima twitter evo ova gamad se i tu pojavila, pa bih vas zamolio da ih prijavite twitteru.

https://twitter.com/vijestiummeta93
haris026
Posts: 42
Joined: 29/04/2014 01:32

#1760 Re: Pariz

Post by haris026 »

sve dok neki zivoti vrijede 100 puta vise od sirijskih, palestinskih, crnaca u americi, gladne djece u africi i da ne spominjem dalje, naravno iraka, irana, afganistana ovo ne valja nista!!!
13.11.2015. godine je umrlo 30200 gladne djece u Africi, pa to niko ne spominje!?!?! Ljudi moji, nemojte da nas mediji zatupljuju, znamo sta prvo urade novi vlastodrsci cim dodju na vlast! Naravno, prvo smijeni direktora javnog servisa jer su mediji najbolji manipulatori, necu da vjerujem da cijela planeta zna o ovome a da svaki dan ginu neduzni ljudi u gore navedenim zemljama!!!

POZDRAV ZA SVE DOBRE LJUDI I NARAVNO SAUČEŠĆE ZA FRANCUZE!!!
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#1761 Re: Pariz

Post by vivaldi »

insomnia78 wrote:Ma ne mozes porediti sa RusijomFrancuska je u sengenu, turistima atraktivna zemlja (samo u prosloj godini 80 miliona posjeta), onda preko 5 miliona arapa od kojih je vecina rodjena i odrasla u FrDo ovog sinoc, apsolutno sve napade su pocinili ljudi koji su rodjeni tuPlus mi, a pogotovo vi, uglavnom saznamo za napade koji se dogode ovi sprjeceni se rjetko kad spominju
pa upravo zbog toga. ne smijes dozvoliti da ti par poedinaca ili male grupice terorisu grad od 10 miliona ljudi svakoh par mjeseci. pord ljudskih zratava i trauma zamisli ekoomsku stetu? pa to su milijarde u pitanju... a desava im se svakih par mjeseci.

jebote neki dan je u usranoj rumuniji zbog pozara u diskoteci premijer podnio ostavku.

slazem se sa @freamonom. francuzima pod hitno treba americka reorganizacija.

ameri su kleli u ljudska prava i demokratrju decenijama, ali je to vazilo u idealnim uslovima. ali kad je roknulo u new yorku ekspresno je uveden patriotic act cime su se posrali na sve ono sto su decenijama zagovarali, ali brate nuzda zakon mijenja. kakva crna ljudska prava kad je ugrozena nacionalna sigurnost. odmah su reformasila i obavjestajne sluzbe da se vise nikad ne dese gluhi telefoni na relaciji cia-fbi.

ameri su to isto uradili i kad je recesija udarila. kleli su u razdvojenost javnog i privatnog, al kad je kreno kolaps umupmpali su desetine milijardi u banke i auto industrija. ideali su ideali, al kad dogori do nokata, sve se mijenja iz korjenja
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#1762 Re: Pariz

Post by Zviz »

insomnia78 wrote:

Rijec Allahu Akbar vec sada ima isto znacenje kao Heil Hitler.
De odvadi malo
Zanimljivo da se ljudi nekako manje bune i manje panice nego poslije napada na CH, nisam zapazio nikakve osvetnicke cinove prema muslimanima u fr
Situacija je poprilicno mirna
Postavlj'o sam danas kako su gradjani Lila bukvalno otjerali ekstremiste sa protesta
Ne znam, cudno

Nemoj biti naivan, ni za doba Hitlera nisu svi Njemci i Austrijanci imali na licu odmazdu, jedva je 5% bilo. Zapravo Hitler nije nikad imao vise od 18% podursku medju svojima (tokom rata) pa vidite sta je ucinio. Kad je dobio Policiju i vojsku pod sapu vise nista nije bilo bitno. Da je Njemacka tada imala 50 miliona vojnika danas bi u Portugalu govorili Njemacki. Vecina je ipak zivila neutralan zivot, isla na posao itd. ratovali su zna se ko, poletni.
Last edited by Zviz on 15/11/2015 01:28, edited 1 time in total.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1763 Re: Pariz

Post by Rampage »

It_is_a_Leclerc wrote:Ako neko od vas ima twitter evo ova gamad se i tu pojavila, pa bih vas zamolio da ih prijavite twitteru.

https://twitter.com/vijestiummeta93
Ne znam zašto ih tražite po Internetu te ih na taj način reklamirate. Treba ih samo ignorisati.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1764 Re: Pariz

Post by KatarinaKosaca »

Rampage wrote:Šta drugo i očekivati od jednog jadnog salonca koji je dočekao svojih pet minuta:)
Nisu jadni. Čak dvoje sa foruma koji su danas pisali bestidne komentare o Bošnjacima su na državnoj sisi, dakle našim porezima. To je porazno. Ne demobilizirani četnik koji u nekoj romanijskoj kućari piše iz očaja gladi, bijede i mržnje.
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#1765 Re: Pariz

Post by celava_dlaka »

:thumbup: :thumbup:
vrbas1979 wrote:
shbc wrote:Fascinantno je slusati poslije svakog teroristickog napada u zapadnoj zemlji kako se ne dize frka oko Palestine prije svih pa onda i ostatka islamskih zemalja. Kakav bestidan pokusaj opravdanja i marginalizacije zlocina koji je pocinjen. Ne konta Bosnjo da je u Palestini ovakvo stanje decenijama, pa je, nazalost, vise postalo normalno. Ali ae opet svaki veci sukob sasvim pristojno poprati medijski. Valjda umjereni Bosnjo ne konta da ce mu prije Daesov magarac staviti metak u celo nego Amerikanac, Francuz ili Britanac. Ovakvi ipak i zapucase u sred Sarajeva i postavise bombu u sred Bugojna. Ali jok, valja stati na stranu brace muslimana, bez obzira sto je brat mozda govno od covjeka. Valja u svemu naci teoriju zavjere i raskrinkati Zidova iza kulisa.
Upravo :thumbup:
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1766 Re: Pariz

Post by Rampage »

KatarinaKosaca wrote:
Rampage wrote:Šta drugo i očekivati od jednog jadnog salonca koji je dočekao svojih pet minuta:)
Nisu jadni. Čak dvoje sa foruma koji su danas pisali bestidne komentare o Bošnjacima su na državnoj sisi, dakle našim porezima. To je porazno. Ne demobilizirani četnik koji u nekoj romanijskoj kućari piše iz očaja gladi, bijede i mržnje.
Znam da je jedan od tih, al' ko mu hebe mater, ljudske spodobe i nule.

:thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1767 Re: Pariz

Post by KatarinaKosaca »

insomnia78 wrote:Rijec Allahu Akbar vec sada ima isto znacenje kao Heil Hitler.
Možda kod Mari le Pen. Kod normalnih ljudi, ne. Moje voljeno biće koje slabo barata jezikom, a kršten je u katoličkoj crkvi, neki dan reče (čuo negdje) "Ko će ko dragi Allah", valjda je i on potencijalni islamski terorista :D
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#1768 Re: Pariz

Post by tututuuuu »

KatarinaKosaca wrote:
Rampage wrote:Šta drugo i očekivati od jednog jadnog salonca koji je dočekao svojih pet minuta:)
Nisu jadni. Čak dvoje sa foruma koji su danas pisali bestidne komentare o Bošnjacima su na državnoj sisi, dakle našim porezima. To je porazno. Ne demobilizirani četnik koji u nekoj romanijskoj kućari piše iz očaja gladi, bijede i mržnje.
a je li to samo bosnjaci uplacuju poreze u drzavnu kasu?

ja ovdje vidim da iz tebe (i jarana ti) izbija bijes i ocaj, sto se vidi u zadnjoj recenici gdje spominjes glad. nek Bosnjaci jedu zlatnim kasikama.

da odmah istaknem da nisam "salonac" vec, po vama vjerovatno "ustasa". :oops: znaci, nasi smo. :D
Last edited by tututuuuu on 15/11/2015 01:32, edited 1 time in total.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#1769 Re: Pariz

Post by Freamon Lester »

KatarinaKosaca wrote:Stalno se i svjesno naglašava u diskusiji relativizaciji i čuveno ALI samo Bošnjaka i muslimana na društvenim mrežama. Sasvim slučajno na fb naiđoh večeras na neku grupu "Srbi u Crnoj Gori" ili "Srpska Crna Gora", koji su na francusku zastavu stavili srednji prst sa komentarom da su se Francuzi navodno smijali srpskom ubijanju pa se i oni kao smiju njihovim jučerašnjim žrtvama. Ovo ne pišem da bih opravdala neki glas umeta ili kako se već zove, nego samo da se preuveličava ovdje stav muslimana, naročito Bošnjaka da im se prepisuje podrška čak i kad je uopće nema, da se od njih traži stalno izvinjenje, ograđivanje i pravdanje kao da su skoro pa učestvovali u terorizmu, a ovakve grupe fašista, desničara i krvoloka ostaju potpuno neprimjećene i čak nespomenute u refleksijama dežurnih islamofoba koji se uvijek aktiviraju na ovakvim temama likujući i demonizirajući milione ljudi koji profesiraju jednu religiju. To je jednako gnusno, fašisoidno i zlonamjerno najblaže rečeno kao i navodno #neograđivanje" Bošnjaka i njihovo navodno famozno ALI.
Sama rječica ALI nije podrška terorizmu, nego se može posmatrati kao širi kontekst zapadnje uloge u razbucanju Arapskih zemalja, filmovanju vješanja, analnog silovanja štapom i upropaštavanja nekih zemalja do temelja u cilju grabeža nafte. Terorizam je utoliko što ne treba i ne smije da plati netko ko ode na utakmicu ili koncert, ali vlade tih famoznih demokracija treba i te kako da odgovoraju kao onomad za nepostojeće Sadamovo hemijsko oružje i sve njihove laži.
Pa, čak i sasvim sebično, nisu baš suze lili ni Arapi ni zapadnjaci kad smo mi ginuli, ostajali beu dijelova tijela, porodica, i svi ostali uskrećeni, invalidni za 4 godine života.
Osobno, iako mi je žao svake žrtve, namjerno ne pišem nevine, jer je svatko nevin dok sud ne dokaže suprotno, ali ovi ljudi civili čiji je grijeh samo bio što su gledali utakmicu ili koncert, ipak mi je više žao što se desilo u slobodarskoj Francuskoj koja nije ničim vodilja šovinizma ili lošeg odnosa prema imigrantima, ali prije antiislamske histerije i svih proliva islamofobije, neka se pogledaju i extremi ostalih naroda prema terorističkom činu, prije nego što se zaleti pljuvati po muslimanima na ovoj temi. Mislim svim muslimanima svijeta. A ima takvih postova na pretek, što obrisanih, što postojećih. Neka se i njima spominje malo familija, ako smo već tako i toliko principijeli, supranacionalni i kosmopoliti.
Ovako to izgleda kad imas puno toga na dusi, pa napises nesto, malo ti aplaudiraju ali ja cu malo u kontru.

1. Pravdati svoje idiote tudjim idiotima svakako nije mudro. Ja se uvijek osjecam lijepo kad pokazem prstom na idiote u susjedstvu i komsiluku i kazem ovakvih maloumnika nema kod nas. Nazalost ta granica se brise.

2. Druga stvar. Rjecica ALI nije podrska ali je relativiziranje zlocina u svakom slucaju. Pa onda krene prica o Palestini, Burmi, Ujgurima, a namjerno se preskoce Jezidi, oni u Nigeriji sto ih Boko Haram ubije (btw. i tamo kolju muslimane koji nece da budu muslimani po mjeri njihovog retardiranog lidera) i slicno je samo lijepo upakovani fasizam. Nasi protiv vasih. A Bosnjo nikako da se svrsta. Bosnjo domicijelni ima problem zadnjih godina. Nikako da se odluci hoce li kukumakati za zrtvama u Siriji, Iraku i Libanonu, ali kad dodje teror u Evropu onda se sjeti izvuci iz ladice masakre iz pomenutih drzava i reci ko je kukao za njima. Pa nisi Bosnjo ni za njima. Ali ih zlonamjerno koristis da relativiziras zlocin nad istim takvim nevinim civilima. U isto vrijeme kad je zadnji put bio teroristicki napad u Parizu, Boko Haram pokla skoro 2000 MUSLIMANA pa Bosnjo nije ni trepnuo...

3. Vidim spominjes Sadama. Jel trebao Sadam mozda odgovarati za genocid nad Kurdima? Za napad na Iran. Za masovna ubistva po Kuvajtu? Nemoj ziva bila koristiti tog monstruma kao nekoga ko je eto bio fin i drag, a zli zapad ga skinuo. I napravise sta su napravili. Btw. Isti taj jebeni Sadam je jedina Arapska drzava koja nije priznala Bosnu i Hercegovinu u ratu. Tako da znas ciju su stranu drzali. I btw. pitaj Kurde i Site u Iraku sta misle o tome sto su im pomogli skinuti Sadama....

4. Kazes ko je lio suze za nama dok je ovdje rat bio. Vjeruj mnogi. Pitaj ako ikad budes mogla nekog iz Ruande sta misli o nama i sta im znaci "njihov Bjeli rat". Raspitaj se malo. Prosiri vidike. Vidis dok se zapad zabavljao podivljalim balkanom, tamo u nekoj crnoj africi bukvalno poklao 860 000 ljudi za tri mjeseca. Bez da je iko trepnuo. E to je zanemarivanje. I btw. nemoj da zaboravis da niko u toj Ruandi nije klao muslimane.

Eto toliko.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1770 Re: Pariz

Post by insomnia78 »

KatarinaKosaca wrote:
insomnia78 wrote:Rijec Allahu Akbar vec sada ima isto znacenje kao Heil Hitler.
Možda kod Mari le Pen. Kod normalnih ljudi, ne. Moje voljeno biće koje slabo barata jezikom, a kršten je u katoličkoj crkvi, neki dan reče (čuo negdje) "Ko će ko dragi Allah", valjda je i on potencijalni islamski terorista :D
Nisam ovo ja napis'o
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1771 Re: Pariz

Post by KatarinaKosaca »

tututuuuu wrote:da odmah istaknem da nisam "salonac" vec, po vama vjerovatno "ustasa". :oops: znaci, nasi smo. :D
Uhh, svoji pa svoji. Ja sam stara forumska ustašica. Pitaj yugonostalgičare, pa ćeš čut :wink:
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#1772 Re: Pariz

Post by tututuuuu »

KatarinaKosaca wrote:
tututuuuu wrote:da odmah istaknem da nisam "salonac" vec, po vama vjerovatno "ustasa". :oops: znaci, nasi smo. :D
Uhh, svoji pa svoji. Ja sam stara forumska ustašica. Pitaj yugonostalgičare, pa ćeš čut :wink:
pa kazem ja. :D pa di si prika! :D
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#1773 Re: Pariz

Post by zrakomlat »

Zviz wrote:
KatarinaKosaca wrote:
insomnia78 wrote:Mozda ima veze sa tim sto u Fr zivi najvise ljudi arapskog porjekla u cijeloj evropi?
I pazi koincidencije, svi napadaci su bili arapi
Kaso što i napisah, niti jedan civil svijeta ovo nije zaslužio, a najmanje građani Francuske.
S ovim su Arapi i Islam popularni u Svijetu ko krme u Teheranu. Budimo realni. Sad da Hollande naredi masovnu hapsenje svih arapa i te eksikuciju istih. Niko se u Svijetu nebi usudio da ista kaze. A dobio bi podursku svakoga osim tkz. Islamskih drzava. Ali i ta podrska bi bila u istom paketu, samo se ceka neko da okine prvi. Ja vam kazem ginut ce Muslimani tj. ovi Arapskog porijekla u Europi ko muhe.

Dolazi doba kolonija. Sav Arapski Svijet ce biti udruzeno napadnut i sravljen sa zemljom. Tu nece ni zohar preziviti.

Dubai ce na ovo liciti tj. isto ce biti sto je bio 1989!

Image

Rijec Allahu Akbar vec sada ima isto znacenje kao Heil Hitler.
U pravu su u dijelu posta 100 % ali ovo obojeno sereš ko grlica, da izvineš na izrazu.
A što se tiče kolonija i Francuzi su pravili razna sranja po svojim kolonijama, ničim izazvani (što naravno nema nikakve veze s ovim što se desilo, niti pokušavam povezati, nego samo spominjem kad smo već kod kolonija).

Mislim da je Insomnia u pravu, i da ovo neće povući za sobom nikakve osvetničke akcije, vjerovatno će idil nastradati malo više u Siriji od Francuza i biće teško ući u Francusku bilo kakvoj izbjeglici iz tih područja, a ove će sada pratiti što bolje mogu.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1774 Re: Pariz

Post by KatarinaKosaca »

Freamon Lester wrote:Ovako to izgleda kad imas puno toga na dusi, pa napises nesto, malo ti aplaudiraju ali ja cu malo u kontru.

1. Pravdati svoje idiote tudjim idiotima svakako nije mudro. Ja se uvijek osjecam lijepo kad pokazem prstom na idiote u susjedstvu i komsiluku i kazem ovakvih maloumnika nema kod nas. Nazalost ta granica se brise.

2. Druga stvar. Rjecica ALI nije podrska ali je relativiziranje zlocina u svakom slucaju. Pa onda krene prica o Palestini, Burmi, Ujgurima, a namjerno se preskoce Jezidi, oni u Nigeriji sto ih Boko Haram ubije (btw. i tamo kolju muslimane koji nece da budu muslimani po mjeri njihovog retardiranog lidera) i slicno je samo lijepo upakovani fasizam. Nasi protiv vasih. A Bosnjo nikako da se svrsta. Bosnjo domicijelni ima problem zadnjih godina. Nikako da se odluci hoce li kukumakati za zrtvama u Siriji, Iraku i Libanonu, ali kad dodje teror u Evropu onda se sjeti izvuci iz ladice masakre iz pomenutih drzava i reci ko je kukao za njima. Pa nisi Bosnjo ni za njima. Ali ih zlonamjerno koristis da relativiziras zlocin nad istim takvim nevinim civilima. U isto vrijeme kad je zadnji put bio teroristicki napad u Parizu, Boko Haram pokla skoro 2000 MUSLIMANA pa Bosnjo nije ni trepnuo...

3. Vidim spominjes Sadama. Jel trebao Sadam mozda odgovarati za genocid nad Kurdima? Za napad na Iran. Za masovna ubistva po Kuvajtu? Nemoj ziva bila koristiti tog monstruma kao nekoga ko je eto bio fin i drag, a zli zapad ga skinuo. I napravise sta su napravili. Btw. Isti taj jebeni Sadam je jedina Arapska drzava koja nije priznala Bosnu i Hercegovinu u ratu. Tako da znas ciju su stranu drzali. I btw. pitaj Kurde i Site u Iraku sta misle o tome sto su im pomogli skinuti Sadama....

4. Kazes ko je lio suze za nama dok je ovdje rat bio. Vjeruj mnogi. Pitaj ako ikad budes mogla nekog iz Ruande sta misli o nama i sta im znaci "njihov Bjeli rat". Raspitaj se malo. Prosiri vidike. Vidis dok se zapad zabavljao podivljalim balkanom, tamo u nekoj crnoj africi bukvalno poklao 860 000 ljudi za tri mjeseca. Bez da je iko trepnuo. E to je zanemarivanje. I btw. nemoj da zaboravis da niko u toj Ruandi nije klao muslimane.

Eto toliko.
Vrijeme mi je spatav. Sutra ti repliciram.. :mrgreen: Eto toliko. I nisu nikakvi moji. Odavno se forusmki , ai nače cijeli život izjašnjavam kao ateista i li ponekad agnostik, a čak ni tradicionalno 50% nemam islamsku tradiciju.
mouton noir
Posts: 625
Joined: 18/04/2013 13:43
Location: selo

#1775 Re: Pariz

Post by mouton noir »

Post Reply