Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1601 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by _BataZiv_0809 »

Ove sedmice mi bila revizija iz Svedske. Ljudi su obrazovani, imaju para, hodaju po svijetu, dakle predispozicije da nisu ljudi uskih horizonata. Malo je reci da su prestravljeni ovim izbjeglickim talasom.
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1602 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

nisu prestravljeni samo oni kojima je potegnuti bodez cakiju i pistolj kao dobar dan
e takve nece niko maltretirati u europi jer su vec ili pod zemljom ili u zatvoru
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#1603 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Maverick78 »

Što se tiče Švedske i imigranata to je praktično gotova priča. Uvedene granične kontrole i većinu policija vraća nazad, a obustavljeno odobravanje boravišnih dozvola. Razmišljaju čak da zatvore most prema Kopenhagenu i da produže granične kontrole na dvije godine.

Jedna random slika od prije par dana. U kadru podzemna stanica Hyllie gdje dolaze vozovi iz pravca Kopenhagena. Jako puno policije, vrše kontrole dokumenata u toku puta, a zatim izvode iz vozova imigrante i vraćaju ih nazad. Jedan manji dio ostaje tu, daju im privremeni azilantski status.

Image
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#1604 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by nasa »

Black swan wrote:nisu prestravljeni samo oni kojima je potegnuti bodez cakiju i pistolj kao dobar dan
e takve nece niko maltretirati u europi jer su vec ili pod zemljom ili u zatvoru
Zaboravio si piromane, a mozda kontas da su I oni prestravljeni :-?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66219
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1605 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by _BataZiv_0809 »

Maverick78 wrote:Što se tiče Švedske i imigranata to je praktično gotova priča. Uvedene granične kontrole i većinu policija vraća nazad, a obustavljeno odobravanje boravišnih dozvola. Razmišljaju čak da zatvore most prema Kopenhagenu i da produže granične kontrole na dvije godine.

Jedna random slika od prije par dana. U kadru podzemna stanica Hyllie gdje dolaze vozovi iz pravca Kopenhagena. Jako puno policije, vrše kontrole dokumenata u toku puta, a zatim izvode iz vozova imigrante i vraćaju ih nazad. Jedan manji dio ostaje tu, daju im privremeni azilantski status.

Image
A sta je sa tim planovima/procjenama da ce Svedska primiti milion imigranata do 2017. 10% populacije?

Mislim pitam te ono sto sam cuo od njih.
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#1606 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Maverick78 »

Iskren da budem nisam čitao nigdje o tome... da postoje neke zvanične odluke za takvo nešto. Možda su postojale neke nezvanične, novinarske projekcije, ali koliko ja znam tako nešto, neki program o useljenju milion ljudi, ne postoji.

Ovo je zvanično, Vlada je donijela odluku da obustavi odobravanje boravišnih dozvola za imigrante. Od 2013. je bila na snazi, i to za ljude iz Sirije samo, do prije petnaestak dana, kada je i to prekinuto. Ni oni više ne mogu dobiti stalna dokumenta, već samo privremeni izbjeglički /azilantski status. Uz to su uvedene i granične kontrole.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#1608 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Keiko »

_BataZiv_0809 wrote:Ove sedmice mi bila revizija iz Svedske. Ljudi su obrazovani, imaju para, hodaju po svijetu, dakle predispozicije da nisu ljudi uskih horizonata. Malo je reci da su prestravljeni ovim izbjeglickim talasom.
Kod nas ih još nema jer ovdje mogu doći samo organizovano. Vlada se obvezala da će primiti 3000 mada u nekim svakodnevnim razgovorima sa običnim ljudima nisam čula još nikoga da smatra da je to ok. Multikulturalnost i politička ispravnost su po meni mrtvi koncepti. U školi mog sina, djeca pričaju i uče o islamskim, židovskim, afričkim, hinduskim i vrag sam zna o kakvim još tradicijama i praznicima dok se božićna predstava sad zove Winter Show da se manjine ne bi našle uvrijeđene. Meni to nije normalno da se u zemlji koja je maltene najkatolickija država na svijetu poslije Vatikana u obrazovnim ustanovama više pažnje posvećuje Kwanzaai i Hanukkahi nego Božiću. Da se razumijemo, smatram da nijednoj religiji mjesto nije u školi i priznat ću da mi smetaju ovakvi PC stavovi. Stvari se naravno, mogu samo pogoršati i zbog toga se ljudi boje.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#1609 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Mlohavi »

http://www.index.hr/vijesti/clanak/madj ... 60478.aspx

Mislim da imam dosta razumjevanja prema ljudima koji napuste dom iz ovih ili onh razloga ali kad sam pogledao ovaj video i ja sam im jebao sve i vise nego ovaj vozac. Bio sam izbjeglica u nepoznatoj mi zemlji, bio sam manji od makova zrna i zahvalan do neba, a pogledaj ove zivotinje!!!
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1610 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

Keiko wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ove sedmice mi bila revizija iz Svedske. Ljudi su obrazovani, imaju para, hodaju po svijetu, dakle predispozicije da nisu ljudi uskih horizonata. Malo je reci da su prestravljeni ovim izbjeglickim talasom.
Kod nas ih još nema jer ovdje mogu doći samo organizovano. Vlada se obvezala da će primiti 3000 mada u nekim svakodnevnim razgovorima sa običnim ljudima nisam čula još nikoga da smatra da je to ok. Multikulturalnost i politička ispravnost su po meni mrtvi koncepti. U školi mog sina, djeca pričaju i uče o islamskim, židovskim, afričkim, hinduskim i vrag sam zna o kakvim još tradicijama i praznicima dok se božićna predstava sad zove Winter Show da se manjine ne bi našle uvrijeđene. Meni to nije normalno da se u zemlji koja je maltene najkatolickija država na svijetu poslije Vatikana u obrazovnim ustanovama više pažnje posvećuje Kwanzaai i Hanukkahi nego Božiću. Da se razumijemo, smatram da nijednoj religiji mjesto nije u školi i priznat ću da mi smetaju ovakvi PC stavovi. Stvari se naravno, mogu samo pogoršati i zbog toga se ljudi boje.

http://www.bitno.net/vijesti/ukinuli-bo ... koj-skoli/

padom komunizma se cudne stvari dogadjaju u svijetu

http://www.bitno.net/vijesti/ukinuli-bo ... koj-skoli/


http://www.bitno.net/vijesti/gradske-vl ... a-gradana/
problem je sto se sad sve treba razvaliti sto je stoljecvima stvarano
milijuni ljudi su ginuli za ono sto sada imamo u europi
odjednom to ne valja ajmo opet
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#1611 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Keiko »

Stvarno, da ne bi bilo nesporazuma, ne Vjerujem u Boga i nisam član ni jedne organizovane religije. Ljudi koji su religiozni ne smetaju mi ni najmanje kao ni njihova vjera ali mi smeta negiranje i ukidanje više stoljetnih rituala i običaja da se neko novopridošli (sto sam u stvari i ja kao i bilo koji Pakistanac, Nigerijac ili ne znam ni ja ko) ne bi uvrijedio.

Na žalost, islam kojeg se drže Arapi je po meni jedna od najnetolerantnijih religija jer po defaultu traže ukidanje svega sto je kontra njihove vjere i svjetonazora. Nasi muslimani su daleko tolerantniji i zbog toga mislim da se naše izbjeglice iz 90tih i ovi imigranti ni po čemu ne mogu porediti.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1612 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by uglavnomja »

Keiko wrote:Stvarno, da ne bi bilo nesporazuma, ne Vjerujem u Boga i nisam član ni jedne organizovane religije. Ljudi koji su religiozni ne smetaju mi ni najmanje kao ni njihova vjera ali mi smeta negiranje i ukidanje više stoljetnih rituala i običaja da se neko novopridošli (sto sam u stvari i ja kao i bilo koji Pakistanac, Nigerijac ili ne znam ni ja ko) ne bi uvrijedio.

Na žalost, islam kojeg se drže Arapi je po meni jedna od najnetolerantnijih religija jer po defaultu traže ukidanje svega sto je kontra njihove vjere i svjetonazora. Nasi muslimani su daleko tolerantniji i zbog toga mislim da se naše izbjeglice iz 90tih i ovi imigranti ni po čemu ne mogu porediti.

nase izbjeglice su bjezale od rata, da spasu zivot, neki ostali bez icega ...
ove "izbjeglice" dolaze zbog socijale i lagodnog zivota, "obecanog" na facebook stranicama.

primarni problem u ovom trenutku je FINANSIJSKI, jer citava eu ne moze godinama izdrzavati milion ljudi, koji ce se brzo uvisestruciti, dovodjenjem zena, muzeva, djece, roditelja, brace, sestara, radjanjem djece u eu ...

vjera je sekundaran problem.
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1613 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

kako je vjera sekundarni problem???

drustvo se izborilo da je vjera peivatna stvar i da nemoras ici u crkvu
i sad uvode milijune ljudi koji su susta suprotnost
problemi su na vidiku
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1614 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by prog321 »

Lakse je biti nevjernik nego vjernik.
Ici ce i oni linijom lakseg otpora. Samo treba vremena :-D
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1615 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

al kad proradi inat
onda budes duplo radikalniji
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1616 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by prog321 »

Ma ja ba. Kao da nije bilo Islama i muslimana prije Al Kaide i Isila. :-)
User avatar
Truba
Posts: 81783
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1617 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Truba »

nisam na to mislio
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1618 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by uglavnomja »

Black swan wrote:kako je vjera sekundarni problem???

drustvo se izborilo da je vjera peivatna stvar i da nemoras ici u crkvu
i sad uvode milijune ljudi koji su susta suprotnost
problemi su na vidiku
pa i u mom postu pise: u ovom trenutku ... glavni razlog blokiranja dolaska "izbjeglica" su pare.


nije dosta uci u njemacku, u svedsku, treba dobiti azil, a to vecina nece dobiti. jer ne ispunavaju uslove. bice vraceni odakle su dosli. ili ce se sami vratiti :D tako da taj broj "novih" muslimana nece biti ni blizu ovog kako sad izgleda.

realno, kad se pogledaju slike izbjeglica, vide se samo mladi momci, bez brade, europski obuceni, sasvim nemuslimanski izgled. nesto malo pokrivenih zena, ali vise nepokrivenih. ni jedna nindza ili mevlid ...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#1619 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by putokaz1 »

Koliko ja znam ,nijedna izbjeglica iz Afrike i Azije nije došla u BH
Već mnogi bježe tamo od nas !!!
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#1620 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by tututuuuu »

Sta nam je sa Steve Jobsima?
Iraqi twin brothers accused of taking part in one of ISIS's biggest massacres are held by police - after having travelled all the way to Finland

A Finnish court remanded in custody Iraqi twin brothers suspected of killing 11 people in a massacre by the Islamic State group in Iraq in 2014. ...
Published By: dailymail-us - Today
http://internetto.eu/news/iraqi-twin-br ... to-finland

Jos jednom.
'Teroristi putuju avionima, a ne čamcima preko Mediterana'
Nema opasnosti od ulaza terorista jer teroristi se ne voze preko Mediterana u čamcima već avionima i business klasama, rekla je u petak ministrica Vesna Pusić
Image :D

Gospodja Pussy. :-)
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7511
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#1621 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by AleksoMKD »

Moj prijatelj koji radi u Crvenom Krstu se vratio sa Makedonsko - Grcke granice jucer.

Puno je male dece koja su napustena/izgubljena u onoj guzvi.
Odkako je bilo napada na ljude iz Sirije i iz Iraka (napadaci su muskarci iz drugih zemalja kojima se ne dozvoljava ulazak u Makedoniju kao Pakistanci na primer) neka deca su ostala razdvojena od roditelja/rodbine.
Sada su zbrinuta zajedno pod nadzorom UNHCR-a ali su prilicno istraumatizirana. Kaze da neka deca sve slusaju kada im prevodioci kazu na arapskom na primer da dodju da jedu, da odu spavati ili da uzmu doniranu odjecu ali su toliko preplasena da ne odgovaraju nista. :(

Makedonska granica je prvo mesto na kome su dobili hranu, vodu i cebad kao i doniranu odecu.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1623 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by pirmin »

Slika i prilika debilcina koji laju protiv izbjeglica i migranata...



Creme de la creme inteligencije. Jedan provali neku nebulozu i svi ga u glas prate sa modifikacijama po potrebi,
s ciljem stvaranja specijalnih efekata.

Supcine...bili ovi ljudi tu gdje su ili ne nista ne mijenja na stvari da vi ostajete mentalna fukara. Svejedno je. :)

Cuj jedu malu djecu! :-) :-)
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#1624 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by sha_ba »

U čemu se razlikuju od onih sto kmece za TV-om u sobi i ljudskim pravima :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1625 Re: Izbjeglički talas iz Azije i Afrike

Post by Edin H. »

Dobar clanak o djeci bez pratnje roditelja koji traze azil, za one koji znaju engleski.

http://www.theguardian.com/world/2015/d ... icily-kent
Post Reply