Republika Turska

Post Reply
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#10076 Re: Republika Turska

Post by Kat »

Mnogi ovdje ne mogu da prebole sto se nije ponovila 1980, kad je Evren napravio puc.
Tad je 1 milion Turaka zavrsilo u zatvoru, na stotine su pobijene bez ikakvog sudjenja, a sad kad se pokusavaju rijesiti onih koji su im istu sudbinu namijenili, krokodilske suze. 1 milion naspram 10,000...
Na njihovu veliku zalost, Turci ta "sretna vremena" vojne diktature nisu zaboravili.
Bilo gdje u svijetu kad narod sjebe vojni udar, to je pobjeda demokratije, samo nije u Turskoj.
Onda idu price, nije to bio pravi puc, Erdo nesto zakuho da ostane na vlasti. Znaci ovi oficiri sto su izveli vojsku sebe zalozili i svoje familije da bi on ostao na vlasti.
Onda idu pametovanja onih sto Tursku ne bi vidjeli da nije njihovih serija, kako ga polupismeni samo podrzavaju, a ja znam vise Phd studenata, doktora i inzinjera koji ga podrzavaju, nego sto su oni vidjeli Turaka u svom zivotu.
Gulenovaca sam upoznao na desetine i vecina njih misli da narod ne voli vlast, Erdoganu su dani odbrojani, samo se ceka iskra i narod ce ga kao Causeska ukloniti. To im njihov "hodza" vazi, na ljetnim i zimskim kampovima, koji se odrzavaju sirom Amerike i Kanade. Ovo je i njih iznenadilo
Btw., ja nisam apriori protiv svega sto Hizmet radi.
Npr, Hizmet je za muslimane Afrike uradio mozda vise, nego njihove vlade, skole su otvarili, edukuju ih, popravljaju infrastrukturu..., a Turska vlast da je pametna trebala bi te skole preuzeti pod svoje.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#10077 Re: Republika Turska

Post by General War »

Lakat Jebić wrote:bivsi zapovjednik zracnih snaga ozturk priznao da je planirao udar, kazu na anadoliji
I ne priznao, tipa izbombardovali :lol:

Image

Image
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#10078 Re: Republika Turska

Post by 155_mm »

Lincoln-Burrows wrote:Ima ih ovdje na forumu većih Turčina od samih Turaka iz Turske.
Brane Erdu kao da im je babo rođeni bio on kriv ili u pravu.
oni su nula prema ovim "strucnjacima" za tursko pitanje. oni znaju sta je najbolje za tursku a javljaju se iz ovog jada i bijede zvanog BiH u kojem ne znaju izabrati vlast da ih zastiti od pasa lutalica.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#10079 Re: Republika Turska

Post by mousstapha »

Image
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#10080 Re: Republika Turska

Post by jastuk1 »

Kat wrote:Mnogi ovdje ne mogu da prebole sto se nije ponovila 1980, kad je Evren napravio puc.
Tad je 1 milion Turaka zavrsilo u zatvoru, na stotine su pobijene bez ikakvog sudjenja, a sad kad se pokusavaju rijesiti onih koji su im istu sudbinu namijenili, krokodilske suze. 1 milion naspram 10,000...
Na njihovu veliku zalost, Turci ta "sretna vremena" vojne diktature nisu zaboravili.
Bilo gdje u svijetu kad narod sjebe vojni udar, to je pobjeda demokratije, samo nije u Turskoj.
Onda idu price, nije to bio pravi puc, Erdo nesto zakuho da ostane na vlasti. Znaci ovi oficiri sto su izveli vojsku sebe zalozili i svoje familije da bi on ostao na vlasti.
Onda idu pametovanja onih sto Tursku ne bi vidjeli da nije njihovih serija, kako ga polupismeni samo podrzavaju, a ja znam vise Phd studenata, doktora i inzinjera koji ga podrzavaju, nego sto su oni vidjeli Turaka u svom zivotu.
Gulenovaca sam upoznao na desetine i vecina njih misli da narod ne voli vlast, Erdoganu su dani odbrojani, samo se ceka iskra i narod ce ga kao Causeska ukloniti. To im njihov "hodza" vazi, na ljetnim i zimskim kampovima, koji se odrzavaju sirom Amerike i Kanade. Ovo je i njih iznenadilo
Btw., ja nisam apriori protiv svega sto Hizmet radi.
Npr, Hizmet je za muslimane Afrike uradio mozda vise, nego njihove vlade, skole su otvarili, edukuju ih, popravljaju infrastrukturu..., a Turska vlast da je pametna trebala bi te skole preuzeti pod svoje.
Upravo. :thumbup:

Pa to sigurno slijedi nakon ovoga. AKP je svjesna da čim prije tim bolje treba otvoriti vrata crncima iz Afrike da se doseljavaju u Tursku (prije toga naravno uspostaviti dogogodišnje kulturne i ekonomske veze) i da se time stvara supranacionalna država u pravom smislu riječi. Naravno treba prvo savladati nacionalistička, egoistička kmečanja. Prva faza supranacionalizacije uspješno završena jer turski nacionalisti ništa značajno nisu reagovali na najavu davanja Turskog državljanstva Sirijcima (samo neko vapidno kmečanje na twiteru, ako sam dobro upratio), a vamo će HDP da osujećuje sva nacionalna nastojanja Kurda u smislu uspostave kurdske autonomije.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#10081 Re: Republika Turska

Post by Jack Be Nimble »

Image
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10082 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

Zgoljo wrote:
Point. wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Ima ih ovdje na forumu većih Turčina od samih Turaka iz Turske.
Brane Erdu kao da im je babo rođeni bio on kriv ili u pravu.
Otaj rad. :thumbup: Imam osjecaj da Erdo Brkan ima najvecu podrsku medju polupismenim narodom. Kako u majci Turskoj tako i na ovome forumu. :bih:
Glavna finta,ako nisi istomisljenik onda si polupismen,SDA glasač,Torabijev pacijent :mrgreen:

šuti, dok se ne dosjete sandžaka i peštera
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10083 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

Jack Be Nimble wrote:Image
godvinov zakon
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#10084 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Zgoljo wrote:
Point. wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Ima ih ovdje na forumu većih Turčina od samih Turaka iz Turske.
Brane Erdu kao da im je babo rođeni bio on kriv ili u pravu.
Otaj rad. :thumbup: Imam osjecaj da Erdo Brkan ima najvecu podrsku medju polupismenim narodom. Kako u majci Turskoj tako i na ovome forumu. :bih:
Glavna finta,ako nisi istomisljenik onda si polupismen,SDA glasač,Torabijev pacijent :mrgreen:


Je li istina da sultan pretresa Indzirlik?
Samo deri predsjednice,kamen na kamenu ne ostavljaj.
Uhapsen je zapovjednik baze indzirlik...kad su s baze u ankari uzletjeli pucisticki f16 avioni na svim vojnim aerodromima ugasena je struja da se ne mogu spustiti na zemlju...osim baze u indzirliku a zbog koalicionih snaga...a onda su iz indzirlika avioni pucista gorivom punili avione iz baze etimesgut u ankari koji su bili u zraku
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#10085 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

General War wrote:
Lakat Jebić wrote:bivsi zapovjednik zracnih snaga ozturk priznao da je planirao udar, kazu na anadoliji
I ne priznao, tipa izbombardovali :lol:

Image

Image
jel bilo vaterbordinga :zoka:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#10086 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Jack Be Nimble wrote:Image
Jel ono bi masaAllah
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#10087 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

jao_situacije wrote:
General War wrote:
Lakat Jebić wrote:bivsi zapovjednik zracnih snaga ozturk priznao da je planirao udar, kazu na anadoliji
I ne priznao, tipa izbombardovali :lol:

Image

Image
jel bilo vaterbordinga :zoka:
Ne mogu da vjerujem...isceniran puc a polomili svoje igrace iz scenarija :shock: :D
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#10088 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

eno snimka na klixu kako su pokušali zauzeti obavještajnu i kako je neko pobjegao iz zgrade

100% je inscenirano, nema druge :mrgreen:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10089 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

imam ja jednu teoriju - da ne bi došlo do vojnog udara svrgavanja diktatora i uspostave demokratije, erdoan i ekipa organizuju vojni udar kako bi ga skršili i ostali na vlasti
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#10090 Re: Republika Turska

Post by Bobi »

@ kamen,
možda su ih našminkali :D, izvinite ali meni je ovo sve komedija :D, toliko dešavanja i raznih vijesti kao filmski scenarij :D.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#10091 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

jao_situacije wrote:
General War wrote:
Lakat Jebić wrote:bivsi zapovjednik zracnih snaga ozturk priznao da je planirao udar, kazu na anadoliji
I ne priznao, tipa izbombardovali :lol:

Image

Image
jel bilo vaterbordinga :zoka:
Jok, CIA zastitila patent
Al' ne znas ti, to nije isto, to je drugo. Ovo je njihov narod


S moje sokoćalo
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#10092 Re: Republika Turska

Post by jao_situacije »

Bobi wrote:@ kamen,
možda su ih našminkali :D, izvinite ali meni je ovo sve komedija :D, toliko dešavanja i raznih vijesti kao filmski scenarij :D.
meni je ovo prvi put da vidim vojni udar koji je propao, i da sam mogao uživo pratiti šta se dešava

možda je zato čudno
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#10093 Re: Republika Turska

Post by General War »

jao_situacije wrote:
General War wrote:
Lakat Jebić wrote:bivsi zapovjednik zracnih snaga ozturk priznao da je planirao udar, kazu na anadoliji
I ne priznao, tipa izbombardovali :lol:

Image

Image
jel bilo vaterbordinga :zoka:
Ma jok, nisu oni katilji ko neki tamo, malo kundurom, kajsem, palijom...
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#10094 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Znaci zapovjednik avijacije vodja ali ta ista avijacija ne skine erdu kad su ga imali na nisanu. Ima smisla
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#10095 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Bobi wrote:@ kamen,
možda su ih našminkali :D, izvinite ali meni je ovo sve komedija :D, toliko dešavanja i raznih vijesti kao filmski scenarij :D.
mozda ih nece ni objesiti za oprave
Kae jedan moj ahbab turcin...inace zestoki nacionalista po politickom.opredeljenju...
"Nas jos jedino nisu napali vanzemaljci...svaki drugi qrac smo imali u zadnjih 20 godina"
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#10096 Re: Republika Turska

Post by Bobi »

CNN Turk: Nestala 42 helikoptera
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#10097 Re: Republika Turska

Post by General War »

insomnia78 wrote: Jok, CIA zastitila patent
Al' ne znas ti, to nije isto, to je drugo. Ovo je njihov narod


S moje sokoćalo
Tako je,oni imaju drugaciji patent gdje druge narode inace svezane vozaju po cesti...maaalko drugaciji tretman za domicilne.
Eh sto izazivas da ja krenem po France-u :D
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#10098 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

imam ja još jednu teoriju - u stvari se ništa nije desilo, sve je izmišljeno, a ovi uhapšeni "pučisti" su kriminalci, silovatelji i pedofili, koji su pristali da glume za manju kaznu
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#10099 Re: Republika Turska

Post by General War »

Bobi wrote:CNN Turk: Nestala 42 helikoptera
jos jucer...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#10100 Re: Republika Turska

Post by Bobi »

General War wrote:
Bobi wrote:CNN Turk: Nestala 42 helikoptera
jos jucer...
Gdje su...kad se pojave u Rojavi sa zastavom YPG :D , jel zna neko koliki je procenat kurda u turskoj vojsci? Oni su mi šuveli nešto :D.
Post Reply