Republika Turska

Post Reply
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#8401 Re: Republika Turska

Post by limeni »

Lincoln-Burrows wrote:Poraz jedne sekularne Turske Ataturkove a
pobjeda jedne nove osviještene Erdoganove Turske.
Poraz tvoj idi placi jadu ponado se da ce rat u brace :bih:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8402 Re: Republika Turska

Post by KatarinaKosaca »

Lincoln-Burrows wrote:Poraz jedne sekularne Turske Ataturkove a
pobjeda jedne nove osviještene Erdoganove Turske.
Koja je indicija da se radilo o pokusaju sekularizacije? Jesi li bio u Turskoj? Po cemu si osjetio islamizaciju? Po tome sto ima puno dzamija? :D
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8403 Re: Republika Turska

Post by prof. »

KB9 wrote:dobra je ova logika gdje gazis ljude tenkom i pucas na iste al kad dignes ruke i predas se normala :lol:

onda na snagu stupaju sve konvencije ali dok mu nisu ubacili suzavac važila je druga priča, onda je on bio oslobodilac turaka i borac za sekularizam :-) :-)
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#8404 Re: Republika Turska

Post by mario001 »

haos1 wrote:Ovakva Turska je danas pobijedila:

Image

Posteno, na to se racuna kada se krece na drzavu
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8405 Re: Republika Turska

Post by General War »

KatarinaKosaca wrote:
General War wrote: Nije da je los vojnik vec mrtav vojnik i oni oko njega...svaka profesija ima svoj rizik, ako imas "sredstva za rad" gledas da taj rizik smanjis na najmanji moguci dio,
Ja najvise volim da citiram jednu recenicu americkog generala:

Meni kao vojniku nije u interesu da dam zivot za svoju domovinu vec da moj protivnik da zivot za svoju :D
Otici cemo u off. Ne mora biti mrtav vojnik, u mirnodobskim uvjetima jednostavno dobije otkaz. A sto se tice upotrebe orudja, ponavljam nisu svi Rambo. Vidjala sam i oficire Nato koji drhte na jednu granatu udaljenu nekoliko km. Kako god, nikako ne vjerujem u dobre namjere vojnog puca od sinoc, najmanje u toboznju sekularizaciju. A mislim da jos ne znamo o cemu se radi ko je stvarni projektant. Da Turska smeta, smeta i te kako. Da je se nastoji destabilizirati, svakako. «sirizacija» iste, scenario koji mnogi prizeljkuju je poguban scenario, a licno mislim da se radi o sacici potkupljenih oficira. Da li je to samo neka opomena od velikih ili pocetak, vrijeme ce pokazati. Ja samo zelim opet koji put mirno piti caj na Bosforu i gledati u delfine kako se igraju u vodi.
Kada vidim ovo izivljavanje i obezglavljivanje vojnika..."sirizacija" je vec tu, samo da vidimo kolika je opozicija.Naravno, svi drhte dok ne oguglaju, stvar iskustva. Ne znam je li turska smeta, mozda smeta kad se gleda u kojem smjeru ide nekome...ali tesko je to shvatiti ako turska je biljezila extra profit bas od onih za koje se tvrdi da im smeta...ili samo smeta zelja za dominacijom u regionu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8406 Re: Republika Turska

Post by General War »

mario001 wrote:
haos1 wrote:Ovakva Turska je danas pobijedila:

Image

Posteno, na to se racuna kada se krece na drzavu
Prije na kalifat...jedan je kalif, ko se usudjuje!
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8407 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

mario001 wrote:
haos1 wrote:Ovakva Turska je danas pobijedila:

Image

Posteno, na to se racuna kada se krece na drzavu
Ne krece se. Da su znali da ce ovako zavrsiti vjerovatno bi tenk ubacili u brzinu i polako preko ovih sto su im glave rezali. Jer to je njihov narod i nisu ludi da ih gaze. Ali narod je nesto drugi mislio
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#8408 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

KB9 wrote:dobra je ova logika gdje gazis ljude tenkom i pucas na iste al kad dignes ruke i predas se normala :lol:
To jeste normalno. Postoje načini da se kazni počinilac zločina, ali ubiti bez suđenja osobu koja se predala nije civilizovan način.
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#8409 Re: RE: Re: Republika Turska

Post by haos1 »

mario001 wrote:
haos1 wrote:Ovakva Turska je danas pobijedila:

Image

Posteno, na to se racuna kada se krece na drzavu
Da ce te nedrzavni elementi zaklati? Uh kakva je to drzava bez postenog sudjenja kad ti rulja sudi, a mozda ovaj vojnik nije ubijao civile.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Last edited by haos1 on 16/07/2016 17:59, edited 2 times in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8410 Re: Republika Turska

Post by dale cooper »

jao_situacije wrote:
javio se nakon što je erdoan napravio drugo javljanje ovaj put na tvu, mislim da je to snimljeno na aerodromu tad su već pale barikade po istanbulu narod je povadio posade iz tenkova
tad je bilo jasno da je puč propao da je erdoan živ i zdrav i da je narod protiv puča
izjave su išle u smjeru da im se ne diraju baze i vojnici, pa onda da je obama imao brifing i da prati situaciju, pa da je keri razgovarao sa nekim ministrom iz turske, pa da obama podržava demokratiju itd. to je već bio kraj puča u istanbulu, ostala je još bosforska barikada koja se zadnja jutros predala na mostu
Sve se ovo brzo dešavalo i bilo je jako konfuzno. A i diplomatije su jako oprezne po pitanju davanja bilo kakvih izjava
dok ne dobiju jasniju sliku sa terena. Niko od svjetskih vođa nije se vodio navijački u svojim istupima, nego su jednostavno
podržali legitimnu i demokratski izabranu vlast. Kao što su i trebali.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8411 Re: Republika Turska

Post by KB9 »

Hakiz wrote:
KB9 wrote:dobra je ova logika gdje gazis ljude tenkom i pucas na iste al kad dignes ruke i predas se normala :lol:
To jeste normalno. Postoje načini da se kazni počinilac zločina, ali ubiti bez suđenja osobu koja se predala nije civilizovan način.
osim kad je ista ta osoba prethodno ubijala nenaoruzan narod

:thumbup:
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#8412 Re: Republika Turska

Post by Lincoln-Burrows »

KatarinaKosaca wrote:
Lincoln-Burrows wrote:Poraz jedne sekularne Turske Ataturkove a
pobjeda jedne nove osviještene Erdoganove Turske.
Koja je indicija da se radilo o pokusaju sekularizacije? Jesi li bio u Turskoj? Po cemu si osjetio islamizaciju? Po tome sto ima puno dzamija? :D
Bio sam u Turskoj nekoliko puta i nisam osjetio ništa proislamističko, nemam tu nikakve zamjerke.
Moj komentar je na osnovu Erdoganove inicijative za povećanjem svojih ovlasti i ostalih zahtjeva,
a ako je točno da sad ima vjetar u leđa jer se riješio dijela protivnika što drugo zaključiti da slijedi nakon ovoga.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8413 Re: Republika Turska

Post by prof. »

mario001 wrote:
haos1 wrote:Ovakva Turska je danas pobijedila:

Image

Posteno, na to se racuna kada se krece na drzavu
pojedini se prave ludi pa im nije jasno da su ovi isti vojnici prije predaje pucali po ovim istim što ih sad biju, šta ste očekivali - da ih zagrle, možda poljube i operu im noge?! iskren da budem ja sam iznenađen da ih nisu sve pobacali s mosta, malo kandžije po guzici je meni lično k'o neka zajebancija u ovoj situaciji
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#8414 Re: RE: Re: Republika Turska

Post by mario001 »

haos1 wrote:
mario001 wrote:
haos1 wrote:Ovakva Turska je danas pobijedila:

Image

Posteno, na to se racuna kada se krece na drzavu
Da ce te nedrzavni elementi zaklati? Uh kakva je to drzava bez postenog sudjenja kad ti rulja sudi, a mozda ovaj vojnik nije ubijao civile.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Pa kad puskom i tenkom ides mjenjati volju 45.000.000 miliona ljudi onda neko mora bez glave da ostane
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#8415 Re: Republika Turska

Post by Co0l »

jao_situacije wrote:
Bosanski_kralj wrote:
Ci-Nick wrote: Image
Nije smiješno, ali moram se smijati. :lol: :lol:

Ovako se u nas (nekad) djecu odgajalo.
barbari
kaišem na goloruku vojsku koja je izašla iz altaya (tenk) i sinoć prva počela pucati po civilima na mostu

koja životinja, kakav bolesnik i nasilnik
katil!
Genocidni Turci :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#8416 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

KB9 wrote:
Hakiz wrote:
KB9 wrote:dobra je ova logika gdje gazis ljude tenkom i pucas na iste al kad dignes ruke i predas se normala :lol:
To jeste normalno. Postoje načini da se kazni počinilac zločina, ali ubiti bez suđenja osobu koja se predala nije civilizovan način.
osim kad je ista ta osoba prethodno ubijala nenaoruzan narod

:thumbup:
Zato je jedan zločinac a drugi moralna vertikala. Ako na divljštvo odgovoriš divljaštvom, onda si i sam divljak. A da ne bi bio divljak, uhapsiš divljaka, osudiš ga u sudskom procesu, pa ga kazniš.

U suprotnom, čemu zakoni i sudovi?
Last edited by Hakiz on 16/07/2016 18:04, edited 1 time in total.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#8417 Re: Republika Turska

Post by prof. »

Hakiz wrote:
KB9 wrote:dobra je ova logika gdje gazis ljude tenkom i pucas na iste al kad dignes ruke i predas se normala :lol:
To jeste normalno. Postoje načini da se kazni počinilac zločina, ali ubiti bez suđenja osobu koja se predala nije civilizovan način.
kao prvo vojnik nije ubijen. a kao drugo, NIJE NORMALNO da pucaš na svoj narod a kad te primoraju da se predaš, jer se jasno vidi da se predao zbog ubačenog suzavca, onda se praviš lud i očekuješ milost?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#8418 Re: Republika Turska

Post by KatarinaKosaca »

General War wrote: Kada vidim ovo izivljavanje i obezglavljivanje vojnika..."sirizacija" je vec tu, samo da vidimo kolika je opozicija.Naravno, svi drhte dok ne oguglaju, stvar iskustva. Ne znam je li turska smeta, mozda smeta kad se gleda u kojem smjeru ide nekome...ali tesko je to shvatiti ako turska je biljezila extra profit bas od onih za koje se tvrdi da im smeta...ili samo smeta zelja za dominacijom u regionu.
cekaj bolan......etika vojske je STITITI CIVILE. Ako je tenkista gazio civile, a jeste prvi je poceo sirizaciju. Po naredbi, alo, ocito naredbi koja se kosi sa Zenevskom konvencijom. Da imam radnju, kafanu i da radi tenka na ulici necu imati donijeti kuci hranu djetetu, ponavljam, zubima bih da klala....posebice sto je tenk PRVI gazio civile. Upssss, zaboravih zarad sekularizacije ( ovo mi zaista tjera suze na oci os smijeha, mada je najmanje smijesno).
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#8419 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

prof. wrote:
Hakiz wrote:
KB9 wrote:dobra je ova logika gdje gazis ljude tenkom i pucas na iste al kad dignes ruke i predas se normala :lol:
To jeste normalno. Postoje načini da se kazni počinilac zločina, ali ubiti bez suđenja osobu koja se predala nije civilizovan način.
kao prvo vojnik nije ubijen. a kao drugo, NIJE NORMALNO da pucaš na svoj narod a kad te primoraju da se predaš, jer se jasno vidi da se predao zbog ubačenog suzavca, onda se praviš lud i očekuješ milost?
Kada se predaš, šta god da si uradio, očekuješ postupanje po konvencijama i zakonima. Inače nisi se predao ljudima nego životinjama.

Konkretan slučaj nije bitan.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#8420 Re: Republika Turska

Post by mali_milojica »

Razularena masa nije smjela uzimati pravdu u svoje ruke,ali jbg veoma je tesko sve to kontrolisati u gradu sa blizu 20 miliona ljudi. Pa jucer je cini mi se pola Istanbula bilo na ulicama. Dobro ih zajedno sa tenkovima nisu bacili s mosta u Bosfor.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#8421 Re: Republika Turska

Post by O'zone »

Evo kažu da je državni udar organizovan preko Whatsapp-a
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#8422 Re: Republika Turska

Post by dale cooper »

Ne valja ba ljudi ni jedno ni drugo. Ovi što su pucali na narod su većinom pohapšeni i sudiće im se i tako i treba.
Ali isto tako ove na slikama koji su ovako pobili razoružane vojnike treba pohapsiti i suditi im. Jedina ispravna stvar.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8423 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Jel 91 trebala jna pohapsiti milisevica, tudjmana i ostale jer je vidjela da guraju zemlju u propadt ili je trebala ostati po strani jer su demokratski izabrani?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#8424 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

prof. wrote:
jbg dosadno mi, ružno vrijeme napolju, neću više obećavam :D
Moraš Kul-huvallahu proučiti pa da ti se oprosti. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#8425 Re: Republika Turska

Post by Hakiz »

dale cooper wrote:Ne valja ba ljudi ni jedno ni drugo. Ovi što su pucali na narod su većinom pohapšeni i sudiće im se i tako i treba.
Ali isto tako ove na slikama koji su ovako pobili razoružane vojnike treba pohapsiti i suditi im. Jedina ispravna stvar.
Upravo tako.
Post Reply