Uhapšen Naser Orić!

Post Reply
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#426 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Poredeći sa prijašnjim hapšenjima Ganića i Jurišića mislim da slučajno ili namjerno se slabije koriste svi dostupni instrumenti države u korist Orića nego kod ova dva slučaja ranije. Danas nisam više siguran da li će biti oslobođen ili predat Srbiji, mislim da su šanse veće da se preda nego da ga puste. Navodno protokoli koji su potpisani između BiH i Srbije u njima je BH strana insistirala da seporodice žrtava moraju složiti pa da bi se predmet ustupio BiH ili Srbiji. :shock: U ovom konkretnom slučaju te porodice se ne slažu da Srbija ustupi slučaj Orić BH pravosuđu.
"Ne treba biti pravni ekspert da biste shvatili šta piše u sporazumu koji je sklopljen između Srbije i BiH. Dakle, u tom sporazumu jasno stoji da se porodice žrtava mogu usprotiviti slanju svojih iskaza u drugu zemlju, a ne cijelog predmeta. Vukčević očigledno ne zna o čemu govori", kazala je Vidović.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#427 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

relativno84 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Poredeći sa prijašnjim hapšenjima Ganića i Jurišića mislim da slučajno ili namjerno se slabije koriste svi dostupni instrumenti države u korist Orića nego kod ova dva slučaja ranije. Danas nisam više siguran da li će biti oslobođen ili predat Srbiji, mislim da su šanse veće da se preda nego da ga puste. Navodno protokoli koji su potpisani između BiH i Srbije u njima je BH strana insistirala da seporodice žrtava moraju složiti pa da bi se predmet ustupio BiH ili Srbiji. :shock: U ovom konkretnom slučaju te porodice se ne slažu da Srbija ustupi slučaj Orić BH pravosuđu.
"Ne treba biti pravni ekspert da biste shvatili šta piše u sporazumu koji je sklopljen između Srbije i BiH. Dakle, u tom sporazumu jasno stoji da se porodice žrtava mogu usprotiviti slanju svojih iskaza u drugu zemlju, a ne cijelog predmeta. Vukčević očigledno ne zna o čemu govori", kazala je Vidović.

Kako god to ne umanjuje moj subjektivni osećaj da se Oriću manje pomaže nego Ganiću ili Jurišiću.
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#428 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
relativno84 wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Poredeći sa prijašnjim hapšenjima Ganića i Jurišića mislim da slučajno ili namjerno se slabije koriste svi dostupni instrumenti države u korist Orića nego kod ova dva slučaja ranije. Danas nisam više siguran da li će biti oslobođen ili predat Srbiji, mislim da su šanse veće da se preda nego da ga puste. Navodno protokoli koji su potpisani između BiH i Srbije u njima je BH strana insistirala da seporodice žrtava moraju složiti pa da bi se predmet ustupio BiH ili Srbiji. :shock: U ovom konkretnom slučaju te porodice se ne slažu da Srbija ustupi slučaj Orić BH pravosuđu.
"Ne treba biti pravni ekspert da biste shvatili šta piše u sporazumu koji je sklopljen između Srbije i BiH. Dakle, u tom sporazumu jasno stoji da se porodice žrtava mogu usprotiviti slanju svojih iskaza u drugu zemlju, a ne cijelog predmeta. Vukčević očigledno ne zna o čemu govori", kazala je Vidović.

Kako god to ne umanjuje moj subjektivni osećaj da se Oriću manje pomaže nego Ganiću ili Jurišiću.
Ako je nekome u interesu da se oslobodi svega sto Naser zna ovo je idealna prilika, ovo pasivno ponasanje nece na dobro.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#429 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by razonoda »

:-) Ne pomaze se nikako. Svi se cudno ponasaju--cak i Vasvija. Ovo je ''neki''dogovor BIH I Srbije.
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#430 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by pemanapemani »

insomnia78 wrote:Vidimo gdje nas je to dovelo
Otirač svima
Nije nas demokratičnost dovela do ovog stanja, nego to što se pristalo biti jedna od tri zaraćene strane.

Počelo je ovako:
- vezanje zastava 1990.
- pregovori sa separatističkim pokretima (RS i HZHB) 1992.,
- davanje legitimiteta za odlučivanje bez ikakve odgovornosti 1995. i 1996.,
- nedostatak želje za uklanjanjem SDS-a i pravne bitke za RBiH 1995. - 2000., itd.

Bosanstvo kao koncept koji bi objedinio sve one kojima je BiH jedina domovina je bačen na margine.

Kako vrijeme prolazi, sve smo više tri grupe ljudi koji se ne mogu dogovoriti, koje međunarodna zajednica percipira kao identične.
Jednostavno, ne postoji strana kojoj će primarni cilj biti Bosna i Hercegovina. Nema veze što bi na toj "strani" bilo 90% Bošnjaka.

To nije nikakvo bratstvo i jedinstvo, jugonostalgija i sl. To je borba za Bosnu i Hercegovinu, državu svih njenih građana koji je smtraju domovinom.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#431 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by insomnia78 »

relativno84 wrote:Ako je nekome u interesu da se oslobodi svega sto Naser zna ovo je idealna prilika, ovo pasivno ponasanje nece na dobro.
Bas suprotno
I da ga izruce Srbiji i ovi ga osude, od cega nema nista, nece dobiti smrtnu kaznu
Ljudi u zatvoru pisu knjige, daju intervjue
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#432 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

insomnia78 wrote:
relativno84 wrote:Ako je nekome u interesu da se oslobodi svega sto Naser zna ovo je idealna prilika, ovo pasivno ponasanje nece na dobro.
Bas suprotno
I da ga izruce Srbiji i ovi ga osude, od cega nema nista, nece dobiti smrtnu kaznu
Ljudi u zatvoru pisu knjige, daju intervjue
A Naser bi prezivio u nekom zatvoru u Srbiji :roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#433 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by insomnia78 »

relativno84 wrote:
insomnia78 wrote:
relativno84 wrote:Ako je nekome u interesu da se oslobodi svega sto Naser zna ovo je idealna prilika, ovo pasivno ponasanje nece na dobro.
Bas suprotno
I da ga izruce Srbiji i ovi ga osude, od cega nema nista, nece dobiti smrtnu kaznu
Ljudi u zatvoru pisu knjige, daju intervjue
A Naser bi prezivio u nekom zatvoru u Srbiji :roll:
Pa naravno da bi prezivio
Naser ima odlicne veze sa srbijanskim podzemljem
Nemojte biti djeca
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#434 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

insomnia78 wrote: Pa naravno da bi prezivio
Naser ima odlicne veze sa srbijanskim podzemljem
Nemojte biti djeca
Imao je i Legija pa truhne :roll: jos je ko eto njihov :roll:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#435 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by insomnia78 »

relativno84 wrote:
insomnia78 wrote: Pa naravno da bi prezivio
Naser ima odlicne veze sa srbijanskim podzemljem
Nemojte biti djeca
Imao je i Legija pa truhne :roll: jos je ko eto njihov :roll:
Pa nije mrtav
User avatar
relativno84
Posts: 15304
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#436 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 »

insomnia78 wrote:
relativno84 wrote:
insomnia78 wrote: Pa naravno da bi prezivio
Naser ima odlicne veze sa srbijanskim podzemljem
Nemojte biti djeca
Imao je i Legija pa truhne :roll: jos je ko eto njihov :roll:
Pa nije mrtav
Drzi se ti Emine :D
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#437 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by nOrMaLaC »

Da li se može igdje pročitati neki nepristrašan izvještaj ili dokument o tome šta se zapravo desilo u Kravicama i Zalazju 1993 god. što se stavlja Naseru Oriću na optužbu? Ono što sam pokušao pronaći je većinom srpska propaganda i slično, pa zato molim ako neko zna da ispriča ili bar prebaci neki link o tome šta se zapravo tamo desilo?
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#438 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by volta dzontra »

nOrMaLaC wrote:Da li se može igdje pročitati neki nepristrašan izvještaj ili dokument o tome šta se zapravo desilo u Kravicama i Zalazju 1993 god. što se stavlja Naseru Oriću na optužbu? Ono što sam pokušao pronaći je većinom srpska propaganda i slično, pa zato molim ako neko zna da ispriča ili bar prebaci neki link o tome šta se zapravo tamo desilo?
I ja nesto razmisljam.....mislim najteze godine, okruzenja, rat, izbjeglice, svakodnevne traume i sokovi....drzite li da je imalo moguce da je Naser u nekoj akciji puko, popi.zdio i sl i stvarno pobio neke civile, zarobljenike i sl...
Nije tip tamo bio humanitarna radnica nego vojni vodja a status se ne zasluzuje bas slucajno
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#439 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by nOrMaLaC »

Ali otkud onda Srbima da tvrde da je ubijeno 80 civila za Božić 1993 u Kravicama? :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#440 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by muha_sa »

nOrMaLaC wrote:Ali otkud onda Srbima da tvrde da je ubijeno 80 civila za Božić 1993 u Kravicama? :-)
fakat--otkud :lol:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#441 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Romanista 101% »

Uzmi knjigu i procitaj. Sve je dokumentovano. Ni sami cetnici ne znaju tacno koliko im je vojnika tamo poginulo 1992, i naravno to sve ubrajaju u civile. Zele da svoje poraze pretvore u zlocin Nasera Orica. Stara vlaska propaganda.
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#442 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by nOrMaLaC »

Koja knjiga ima da se o tome pročita malo više?
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#443 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Innovation »

nOrMaLaC wrote:Da li se može igdje pročitati neki nepristrašan izvještaj ili dokument o tome šta se zapravo desilo u Kravicama i Zalazju 1993 god.
Sta kaze Mustafic? :-) :oops:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#444 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by muha_sa »

ovaj istinu zna

Image
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11512
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#445 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by japin_mutapi »

nOrMaLaC wrote:Ali otkud onda Srbima da tvrde da je ubijeno 80 civila za Božić 1993 u Kravicama? :-)
hahaha došlo je do provale
kakvo pitanje

pa znaš li ti da je u sarajevu bilo 140 logora za srbe i da ih je preko 9000 stradalo
a masovne grobnice po sarajevu broja nemaju

odkud to
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#446 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

muha_sa wrote:ovaj istinu zna

Image
Vaistinu zna. :lol:
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#447 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by VCorp »

Da imaju ovi muda kako bi bilo lijepo izazvati scenu tako da se pozovu i pičkousti i smrad Nikolic pa ih pohapsiti pred kamerama čim slete na našu teritoriju i samo im reći dok ne vratite Nasera ovi će malo da prohodaju po Zenici a kad bih ih nasi zatvorenici dograbili jednom onda bi vidjeli sta znaci jebati pošteno.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#448 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Fudo387 »

VCorp wrote:Da imaju ovi muda kako bi bilo lijepo izazvati scenu tako da se pozovu i pičkousti i smrad Nikolic pa ih pohapsiti pred kamerama čim slete na našu teritoriju i samo im reći dok ne vratite Nasera ovi će malo da prohodaju po Zenici a kad bih ih nasi zatvorenici dograbili jednom onda bi vidjeli sta znaci jebati pošteno.
Daj budimo ozbiljni, to bi znacio rat. Jedno su nase zelje a drugo je realnost.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#449 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Innovation »

Fudo387 wrote: Jedno su nase zelje a drugo je realnost.
:thumbup:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#450 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Gojeni H »

volta dzontra wrote:
nOrMaLaC wrote:Da li se može igdje pročitati neki nepristrašan izvještaj ili dokument o tome šta se zapravo desilo u Kravicama i Zalazju 1993 god. što se stavlja Naseru Oriću na optužbu? Ono što sam pokušao pronaći je većinom srpska propaganda i slično, pa zato molim ako neko zna da ispriča ili bar prebaci neki link o tome šta se zapravo tamo desilo?
I ja nesto razmisljam.....mislim najteze godine, okruzenja, rat, izbjeglice, svakodnevne traume i sokovi....drzite li da je imalo moguce da je Naser u nekoj akciji puko, popi.zdio i sl i stvarno pobio neke civile, zarobljenike i sl...
Nije tip tamo bio humanitarna radnica nego vojni vodja a status se ne zasluzuje bas slucajno
Nije moguce. Te Kravice su bile cetnicko leglo 1990. god. Imao sam par tih delegata u skoli.

Drugo, neposredno poslije napada su isli zene i djeca da se uzme brasno, so, ulje i ostale namirnice za prezivljavanje.
Ne radis takve stvari medju civilima.
Post Reply