Ko to tamo hapsi?

Post Reply
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1 Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Evo kao što sam najavio prije sedmicu-dvije, vlast u RS-u pod krinkom borbe protiv terorizma hapsi i obične povratnike u RS-u. Da apsurd bude veći hapsi i povratnike koji obnavljaju srpske grobove i groblja a jedan od tih je i Ramo Kadić iz sela Gladovići. DW je svojevremeno napravila i reportažu o ovom čovjeku a on je postao prijetnja (terorista, vehabija) za vlasti u RS-u, aferim. :oops:

http://www.dw.de/ramin-pravoslavni-grob/a-17699979

Image

I dok zvanično Sarajevo šuti ili nema hrabrosti da progovori o zadnjim akcijama kao lovu na vještice (Bošnjake) sutra se vjerovatno spremaju nova hapšenja. S obzirom da su slučajevi terorizma u nadležnosti Tužilaštva BiH pitanje je koliko su ova hapšenja legalna i legitimna a dolaze informacije da čak ni lokalna policija u RS-u, konkretno policijska stanica u Srebrenici, nije obavještena o ovim hapšenjima. Dakle slikovito je to da je Vlast RS-a spremna kršiti i sve vlastite procedure u tzv. "borbi protiv terorizma" koja je u stvari program progona povratnika Bošnjaka.

U drugoj fazi ovog progona će se formirati poseban odjel pri MUP-u RS-a, tzv. "odjel za borbu protiv terorizma", koji će u suštini biti para-vojna jedinica za zastrašivanje i progon. Trenutno svakog koga zaustavi policija RS-a u rutinskoj kontroli može biti uhapšen i priveden samo zbog toga što se nije svidio policajcu i pod krinkom tzv. sigurnosne prijetnje može biti pritvoren. :oops:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#2 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by bh.tornjak »

ko hoce i kome god da se di*gne...sezona lova je otvorena.....a "divljaci u rezervatu" i oko njeke koliko hoces...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#3 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

bh.tornjak wrote:ko hoce i kome god da se di*gne...sezona lova je otvorena.....a "divljaci u rezervatu" i oko njeke koliko hoces...
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere. Ali nema ni obraza ni časti kod minder efendija koji danas vode Bošnjake. Pitam se onako šta bi bilo kad bi bilo da je Fahro prvi u Bošnjaka umjesto ovog mazluma Izetbegovića. :oops:
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#4 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Queen_of_hearts »

Bosnjaci su glasali na izborima za one iste koji ih nisu stitili od 96' na ovamo.....
Minder efendije u Sarajevu su na minderima zahvaljujuci glasovima ljudi iz cijele BiH (ukljucujuci i ove nesretne povratnike u RS )
Doci ce i novi izbori,Bosnjaci naviknuti na progone svih vrsta,opet nece nista nauciti,i opet ce glasati za iste........
Matrica ce da se ponavlja do kontacnog samounistenja !
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#5 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Walther »

Queen_of_hearts wrote:Bosnjaci su glasali na izborima za one iste koji ih nisu stitili od 96' na ovamo.....
Minder efendije u Sarajevu su na minderima zahvaljujuci glasovima ljudi iz cijele BiH (ukljucujuci i ove nesretne povratnike u RS )
Doci ce i novi izbori,Bosnjaci naviknuti na progone svih vrsta,opet nece nista nauciti,i opet ce glasati za iste........
Matrica ce da se ponavlja do kontacnog samounistenja !
A ko ce drugi biti kriv za fasizam u "RS" nego SDA...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#6 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by General War »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
bh.tornjak wrote:ko hoce i kome god da se di*gne...sezona lova je otvorena.....a "divljaci u rezervatu" i oko njeke koliko hoces...
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere. Ali nema ni obraza ni časti kod minder efendija koji danas vode Bošnjake. Pitam se onako šta bi bilo kad bi bilo da je Fahro prvi u Bošnjaka umjesto ovog mazluma Izetbegovića. :oops:
A ko to sprecava Fahra da nesto kaze, mogao je na PCPT do besvjesti mandrljat o vehabijama u nekoliko sati poslije napada, a evo skoro ponoc...sipak :-)
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#7 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Kaligula I »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
bh.tornjak wrote:ko hoce i kome god da se di*gne...sezona lova je otvorena.....a "divljaci u rezervatu" i oko njeke koliko hoces...
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere. Ali nema ni obraza ni časti kod minder efendija koji danas vode Bošnjake. Pitam se onako šta bi bilo kad bi bilo da je Fahro prvi u Bošnjaka umjesto ovog mazluma Izetbegovića. :oops:
...to bi bilo da RS u ovom slučaju ne radi u skladu sa američkim geopolitičkim interesima...a 'minder efendije' sute ne zato sto su bez 'obraza, časti i pameti', nego sute po direktivi...ovo ti je politika 'mrkve i stapa'...nekad su Ameri valjali minderasima, sad je doslo vrijeme da minderasi valjaju Amerima...tako ti je to...Bismarck je rekao da je politka 'umijeće mogućeg'...sudeći po Bismarcku rekoa bih da su 'minder efendije' realniji političari od tebe...tvoje viđenje politike više priliči vehabijskom viđenju...
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#8 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
sledge
Posts: 165
Joined: 08/04/2011 15:11

#9 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by sledge »

Pa kada ovako nešta čujem ili pročitam svaki put se zapitam RADE LI šta ovi naši političari? Gdje su oni? Kakvo je njihovo mišljenje o svemu ovome što se događa??? Imaju li ikakvo mišljenje o svemu?? Ovo je klasično zastrašivanje i lov na Bošnjake po GT!
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#10 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Kaligula I »

insomnia78 wrote::lol:
:?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#11 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by insomnia78 »

Kaligula I wrote:
insomnia78 wrote::lol:
:?
Image
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#12 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by DaysleepeR »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
bh.tornjak wrote:ko hoce i kome god da se di*gne...sezona lova je otvorena.....a "divljaci u rezervatu" i oko njeke koliko hoces...
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere. Ali nema ni obraza ni časti kod minder efendija koji danas vode Bošnjake. Pitam se onako šta bi bilo kad bi bilo da je Fahro prvi u Bošnjaka umjesto ovog mazluma Izetbegovića. :oops:
kad ovako pročitam ove postove, vidim "treba osnovat krizni štab da se traže prava naša, neću ga ja osnovat, ja sam samo ovdje pametan, nego nek ga osnuje neka budala a ja ću pametovati sa foruma kako i šta treba" umjesto da lijepo napišeš, "raja ja san osnovao krizni štab, hajte pridružite se i idete za mnom, idemo se borit za naša prava". nego jok, jajca se češu i treba ovo, treba ono. hajd uradi nešta, ili šuti matere ti.
on napisao... e baš si se pretrgo
Only1
Posts: 267
Joined: 30/06/2010 23:48

#13 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Only1 »

Nas narod, politicari, i mediji su odron. Sve smo ovo sami sebi dozvolili.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Sanjarko »

Queen_of_hearts wrote:Bosnjaci su glasali na izborima za one iste koji ih nisu stitili od 96' na ovamo.....
Minder efendije u Sarajevu su na minderima zahvaljujuci glasovima ljudi iz cijele BiH (ukljucujuci i ove nesretne povratnike u RS )
Doci ce i novi izbori,Bosnjaci naviknuti na progone svih vrsta,opet nece nista nauciti,i opet ce glasati za iste........
Matrica ce da se ponavlja do kontacnog samounistenja !
Pola države nije glasala ni za vlast ni za opoziciju.
Vlast ima podršku samo 25% stanovništva.
Večina tog stanovništva su iz Administracije i Samih stranaka.
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#15 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Mister Yes »

Znači RS počeo hapsiti naoružane bradonje.
Još da Federacija krene raditi isto to i ova zemlja možda ima budućnost.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#16 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by bh.tornjak »

Mister Yes wrote:Znači RS počeo hapsiti naoružane bradonje.
Još da Federacija krene raditi isto to i ova zemlja možda ima budućnost.
zapravo...obratno....
obrijane bradonja hapse,privode i saslusavaju povratnike...
User avatar
denimb
Posts: 2616
Joined: 27/03/2009 14:33

#17 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by denimb »

Zalosno je sto nemamo nijednog politicara u vrhu drzave koji ima muda, i koji makar 10% svog posla uradi a da nije za licnu dobrobit, nego za dobrobit naroda.

Kako SIPA moze dozvoliti da se neko mjesa u njihov posao...fuj u sta se pretvaramo!
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#18 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Queen_of_hearts »

Vizionar 1985 wrote:
Queen_of_hearts wrote:Bosnjaci su glasali na izborima za one iste koji ih nisu stitili od 96' na ovamo.....
Minder efendije u Sarajevu su na minderima zahvaljujuci glasovima ljudi iz cijele BiH (ukljucujuci i ove nesretne povratnike u RS )
Doci ce i novi izbori,Bosnjaci naviknuti na progone svih vrsta,opet nece nista nauciti,i opet ce glasati za iste........
Matrica ce da se ponavlja do kontacnog samounistenja !
Pola države nije glasala ni za vlast ni za opoziciju.
Vlast ima podršku samo 25% stanovništva.
Večina tog stanovništva su iz Administracije i Samih stranaka.
Jel vrijeme onda za prijevremene izbore ?!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#19 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

DaysleepeR wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
bh.tornjak wrote:ko hoce i kome god da se di*gne...sezona lova je otvorena.....a "divljaci u rezervatu" i oko njeke koliko hoces...
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere. Ali nema ni obraza ni časti kod minder efendija koji danas vode Bošnjake. Pitam se onako šta bi bilo kad bi bilo da je Fahro prvi u Bošnjaka umjesto ovog mazluma Izetbegovića. :oops:
kad ovako pročitam ove postove, vidim "treba osnovat krizni štab da se traže prava naša, neću ga ja osnovat, ja sam samo ovdje pametan, nego nek ga osnuje neka budala a ja ću pametovati sa foruma kako i šta treba" umjesto da lijepo napišeš, "raja ja san osnovao krizni štab, hajte pridružite se i idete za mnom, idemo se borit za naša prava". nego jok, jajca se češu i treba ovo, treba ono. hajd uradi nešta, ili šuti matere ti.
on napisao... e baš si se pretrgo
Boga mi ti k'o u vrtiću... "laja hajmo osovati kizni stab". Koji sam ja faktor da osnivam išta u vezi policijsko-obavještajnih stvari, valjda bi to trebali raditi ljudi koji su dobili na izborima podršku. Kakva izvala, milenijska moj DaysleepeR, možda ti te pive udarile u glavu u ovaj sitni sat.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#20 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Kaligula I wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
bh.tornjak wrote:ko hoce i kome god da se di*gne...sezona lova je otvorena.....a "divljaci u rezervatu" i oko njeke koliko hoces...
Ja sam na jednoj od tema napisao, a i nije zgoreg da i ovdje ponovim, da minder efendije u Sarajevu imaju imalo obraza, časti i pameti večeras bi bio formiran krizni štab i tražilo bi se bezuslovno puštanje ovih ljudi iz Srebrenice te uvele bi se neke protumjere. Ali nema ni obraza ni časti kod minder efendija koji danas vode Bošnjake. Pitam se onako šta bi bilo kad bi bilo da je Fahro prvi u Bošnjaka umjesto ovog mazluma Izetbegovića. :oops:
...to bi bilo da RS u ovom slučaju ne radi u skladu sa američkim geopolitičkim interesima...a 'minder efendije' sute ne zato sto su bez 'obraza, časti i pameti', nego sute po direktivi...ovo ti je politika 'mrkve i stapa'...nekad su Ameri valjali minderasima, sad je doslo vrijeme da minderasi valjaju Amerima...tako ti je to...Bismarck je rekao da je politka 'umijeće mogućeg'...sudeći po Bismarcku rekoa bih da su 'minder efendije' realniji političari od tebe...tvoje viđenje politike više priliči vehabijskom viđenju...
Sve je to relativno kao one boje haljine koju vidimo različito. Dok je SDP onomad hapsio prave sigurnosne prijetnje pa ih predavao Amerikancima te minder efendije su se lupale po glavi i vrištalje o ugorženosti ljudskih prava...bla, bla, bla. Sada kada su pokrenuli hajku ne na Vehabije i njihove vođe već na povratnike, kao ovog čovjeka iz uvodnog posta, minder efendije šute. Po tvojoj reakciji rekao bih da si možda jedan od njih ili najmaje dijeliš isti mentalni sklop jedne takve nakaradne politike. :oops:
Mister Yes wrote:Znači RS počeo hapsiti naoružane bradonje.
Još da Federacija krene raditi isto to i ova zemlja možda ima budućnost.
Jašta, kao "bradonja" sa uvodnog posta. Vidiš kolika mu je brada do groba se protegla.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#21 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by SaraFina »

Bilo je za očekivati da će incident u Zvorniku imati za posljedicu orgijanje nad povratnicima u RS.
Dobar alibi im je pruzen za sve buduće akcije i pitanje bezbjedonosne situacije povlačiće ko zna koliko dugo..
Svakodnevno smo svjedoci raspirivanja nacionalne mrznje prema povratnicima u RS, ravnogorcima orgijaju po Podrinju, a ovaj čin je došao upravo kao kec na desetku kliki koja se u RS bori sa " radikalnim islamskim ekstremistima" u cilju očuvanja kršćanskih evropskih tokova.

Reakcije iz FBiH naših uvazenih političara su nikakve. Ljudima je ugrozen opstanak i zive u strahu.

Izbaci zastavu ideš na " informativni razgovor" jer entitetska policija vještačke tvorevine smatra kako je zastava medjunarodno priznate drzave BiH i njenih regularnih postrojbi ABiH, imala upitnu ulogu kad su zbivanja na tlu etnički ocišćenog entiteta te iste RS posrijedi.

Faktički svaki čovjek moze uperiti prstom u tom bezumlju jedan na drugog i optuziti ga za radikalni islamizam i prijetnje teroristickim napadom.

Ovo se posebno odnosi na manjinsku povratnička bošnjačku populacije.

Udbaši i UDBA na djelu!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#22 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

SaraFina wrote:Bilo je za očekivati da će incident u Zvorniku imati za posljedicu orgijanje nad povratnicima u RS.
Dobar alibi im je pruzen za sve buduće akcije i pitanje bezbjedonosne situacije povlačiće ko zna koliko dugo..
Svakodnevno smo svjedoci raspirivanja nacionalne mrznje prema povratnicima u RS, ravnogorcima orgijaju po Podrinju, a ovaj čin je došao upravo kao kec na desetku kliki koja se u RS bori sa " radikalnim islamskim ekstremistima" u cilju očuvanja kršćanskih evropskih tokova.

Reakcije iz FBiH naših uvazenih političara su nikakve. Ljudima je ugrozen opstanak i zive u strahu.

Izbaci zastavu ideš na " informativni razgovor" jer entitetska policija vještačke tvorevine smatra kako je zastava medjunarodno priznate drzave BiH i njenih regularnih postrojbi ABiH, imala upitnu ulogu kad su zbivanja na tlu etnički ocišćenog entiteta te iste RS posrijedi.

Faktički svaki čovjek moze uperiti prstom u tom bezumlju jedan na drugog i optuziti ga za radikalni islamizam i prijetnje teroristickim napadom.

Ovo se posebno odnosi na manjinsku povratnička bošnjačku populacije.

Udbaši i UDBA na djelu!
:thumbup: Upravo tako SaraFina, dobro identifikuješ problem i posljedice kao i obično. Na žalost evo po postovima vidiš da neki nisu u stanju sa razumijevanjem pročitati ni uvodni post a kamo li sagledati dalekosežno posljedice i zloupotrebu događaja u Zvorniku kao izgovor za progon povratnika.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14640
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#23 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by DaysleepeR »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Boga mi ti k'o u vrtiću... "laja hajmo osovati kizni stab". Koji sam ja faktor da osnivam išta u vezi policijsko-obavještajnih stvari, valjda bi to trebali raditi ljudi koji su dobili na izborima podršku. Kakva izvala, milenijska moj DaysleepeR, možda ti te pive udarile u glavu u ovaj sitni sat.
Pa to ti i kazem nisi nikakav faktor, samo lupas
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#24 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Yug »

denimb wrote:Zalosno je sto nemamo nijednog politicara u vrhu drzave koji ima muda, i koji makar 10% svog posla uradi a da nije za licnu dobrobit, nego za dobrobit naroda.

Kako SIPA moze dozvoliti da se neko mjesa u njihov posao...fuj u sta se pretvaramo!
Kako nema,Predsjednik drzave Ivanic,ministar bezbjednosti Dragan Mektic,predsjednik Srpske itd,svi su jasno rekli da bezbjednost gradjana BiH i institucija te zaposlenih u njima ne smije biti dovedena u pitanje.,,,Pustimo organe drzave da rade svoj posao,onaj ko je nevin nema razloga za zabrinutost.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#25 Re: Ko to tamo hapsi?

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

DaysleepeR wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Boga mi ti k'o u vrtiću... "laja hajmo osovati kizni stab". Koji sam ja faktor da osnivam išta u vezi policijsko-obavještajnih stvari, valjda bi to trebali raditi ljudi koji su dobili na izborima podršku. Kakva izvala, milenijska moj DaysleepeR, možda ti te pive udarile u glavu u ovaj sitni sat.
Pa to ti i kazem nisi nikakav faktor, samo lupas
:mrgreen: Jutro, mahmurluk je još gori.
Post Reply