Zadnja posta Orasje ili?

Post Reply
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#251 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by It_is_a_Leclerc »

dezurni_ucenik wrote:Tuga,jbte.Dok neko trazi najosnovnije,drugi uplacuju doceke nove godine u Dubaiju.
Pa šta je problem ?! Jesu ovi što idu u Dubajiu dužni da financiraju gubitaške firme, sindikate koji skidaju krovove sa fabrika i nose na staro željezo i onda organizuju proteste da dobiju po 400 maraka ?! Jesu ovi što idu u Dubajiu nešto krivi nekome, pa da se moraju socijalizirati sa ljudima koji ne žele na biro, ne žele u penziju, ne žele 300 maraka, ne žele razgovarati ni sa kim i imaju prvoklasne političke zahtjeve ?!

Opet kažem - radnici moraju prestati da izigravaju neko političko tijelo koje imenuje premijera, vladu i skupštinu, i moraju početi da se ponašaju kao odrasli ljudi koji razumiju da ovo nije Zemlja čudesa u kojoj je moguće stvari tek tako dobijati i uzimati.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#252 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by dezurni_ucenik »

It_is_a_Leclerc wrote:
dezurni_ucenik wrote:Tuga,jbte.Dok neko trazi najosnovnije,drugi uplacuju doceke nove godine u Dubaiju.
Pa šta je problem ?! Jesu ovi što idu u Dubajiu dužni da financiraju gubitaške firme, sindikate koji skidaju krovove sa fabrika i nose na staro željezo i onda organizuju proteste da dobiju po 400 maraka ?! Jesu ovi što idu u Dubajiu nešto krivi nekome, pa da se moraju socijalizirati sa ljudima koji ne žele na biro, ne žele u penziju, ne žele 300 maraka, ne žele razgovarati ni sa kim i imaju prvoklasne političke zahtjeve ?!

Opet kažem - radnici moraju prestati da izigravaju neko političko tijelo koje imenuje premijera, vladu i skupštinu, i moraju početi da se ponašaju kao odrasli ljudi koji razumiju da ovo nije Zemlja čudesa u kojoj je moguće stvari tek tako dobijati i uzimati.

Ako tebi nije tuga sto u ovoj drzavi postoje dvije krajnosti,skoro pa bez srednje klase,ti nisi dobar.Mislim na budzetske lezihljebovice koji ponedjeljkom kukaju po facebooku "opet ponedjeljak,jaooo",petak obavezno slave uz sliku diCapria sa sampanjcem,a sedmicu,odnosno radne sate prekrate igrajuci Candy Crash Sagu,naravno ne treba zaboraviti ni dnevne doze selfija.I na kraju ,cetverocifrena plata u padze.

A za radnike,zao mi je ali i ja se pitam sta ce postici odlaskom u Hrvatsku.Bas ih tamo cekaju Josipovic i Milanovic rasirenih ruku...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#253 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by It_is_a_Leclerc »

Fun fact - Ovo nije socijalizam. Prema tome, ta priča o klasnoj borbi, jednakost za sve, kme-kme, je baš, ali baš buđava.

Sad bi se neko ko je, u skladu sa svojim stručnim kvalifikacijama, radnim mjestom i obavezama, te najvažnije - u skladu sa zakonom, zaradio svoju platu trebao osjećati loše zbog toga što se država i 150 ljudi ne mogu dogovoriti oko 100 maraka sadake, i suspendovati sve svoje planove zbog toga, vezati se za radijator i odbijati se odvezati dok radnicima ovih fabrika ne budu ispunjeni zahtjevi.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#254 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by dezurni_ucenik »

It_is_a_Leclerc wrote:Fun fact - Ovo nije socijalizam. Prema tome, ta priča o klasnoj borbi, jednakost za sve, kme-kme, je baš, ali baš buđava.

Sad bi se neko ko je, u skladu sa svojim stručnim kvalifikacijama, radnim mjestom i obavezama, te najvažnije - u skladu sa zakonom, zaradio svoju platu trebao osjećati loše zbog toga što se država i 150 ljudi ne mogu dogovoriti oko 100 maraka sadake, i suspendovati sve svoje planove zbog toga, vezati se za radijator i odbijati se odvezati dok radnicima ovih fabrika ne budu ispunjeni zahtjevi.

Drugim rijecima,po tebi"Ja radim,imam platu.Boli me kurcina,za onog ko nema nista.Nije moj problem.Krepaj".
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#255 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by It_is_a_Leclerc »

dezurni_ucenik wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Fun fact - Ovo nije socijalizam. Prema tome, ta priča o klasnoj borbi, jednakost za sve, kme-kme, je baš, ali baš buđava.

Sad bi se neko ko je, u skladu sa svojim stručnim kvalifikacijama, radnim mjestom i obavezama, te najvažnije - u skladu sa zakonom, zaradio svoju platu trebao osjećati loše zbog toga što se država i 150 ljudi ne mogu dogovoriti oko 100 maraka sadake, i suspendovati sve svoje planove zbog toga, vezati se za radijator i odbijati se odvezati dok radnicima ovih fabrika ne budu ispunjeni zahtjevi.

Drugim rijecima,po tebi"Ja radim,imam platu.Boli me kurcina,za onog ko nema nista.Nije moj problem.Krepaj".
Ok. Evo, mi koji primamo platu ćemo dati po 100 maraka svim radnicima i sirotinji svijeta.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#256 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by dezurni_ucenik »

I onda se busamo u prsa da smo solidaran narod,merhametlije.Jesmo,moj kurac.

Moj leclerce,nikad ne znas sta tebi sutra donosi.Mozda ces ti biti taj koji ce kmecati i prijetiti da ces otici u Hrvatsku da radis.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#257 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by tandmand »

It_is_a_Leclerc wrote:Fun fact - Ovo nije socijalizam. Prema tome, ta priča o klasnoj borbi, jednakost za sve, kme-kme, je baš, ali baš buđava.
Cak i gore od socijalizma. Svi koji su na budzetskoj sisi a pogotovo u administraciji, javnim poduzecima, prakticiraju najgori oblik komunizma.
Dodju sa rukama u dzepovima na posao, po stranackoj preporuci, bez 1KM vlastitog novca ulozenog u poslovnu infrastrukturu/poduzece u kojem ce raditi i koriste nezamislive beneficije i skupa auta, nadoknade .. Plata je posebna prica jer se ne obracunava po ucinku/zaradi, vec po principu "zagrabi Semso koliko ti drago". Da, kapitalizma ima ali kod malih privatnika a i onih vecih koji nisu u sprezi sa politikom.
U BiH je jedno hibridno drustveno uredjenje; jedni zive u surovom kapitalizmu a drugi u hedonistickom komunizmu.
Kada se neko vec poziva na kapitalisticke principe u smislu, kako nema vise Tite i sl. po istim principima bi trebali pozvati drzavnu administraciju da vec jednom predje na kapitalizam. Nismo ravnopravni, ako je kapitalizam neka bude za sviju isti.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#258 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

Ovo nije prosvjed radnika nego prosjaka, jer kako nazvati nekoga koji traži 400 KM.
Što kada potroši tih 400 KM, hoće li tražiti još 400 KM?

Inače mi nije jasno kako netko može biti 10 godina "zaposlen" u propaloj tvrtki?
Zašto nije napustio tu tvrtku i išao dalje?
Dokle taj socijalistički titoistički mentalitet čekanja da ti država nešto da?
Kada će ljudi shvatiti da im drugi radni ljudi ništa nisu dužni?
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#259 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

tandmand wrote:Cak i gore od socijalizma. Svi koji su na budzetskoj sisi a pogotovo u administraciji, javnim poduzecima, prakticiraju najgori oblik komunizma. Dodju sa rukama u dzepovima na posao, po stranackoj preporuci, bez 1KM vlastitog novca ulozenog u poslovnu infrastrukturu/poduzece u kojem ce raditi i koriste nezamislive beneficije i skupa auta, nadoknade ..
Istina, samo nikada nežeš vidjeti masovni prosvjed ljudi koji
traže da se smanji administracija. Obično traže da i oni budu
dio tog parazitskog aparata.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#260 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by KatarinaKosaca »

webby-x wrote:Ovo nije prosvjed radnika nego prosjaka, jer kako nazvati nekoga koji traži 400 KM.
Što kada potroši tih 400 KM, hoće li tražiti još 400 KM?

Inače mi nije jasno kako netko može biti 10 godina "zaposlen" u propaloj tvrtki?
Zašto nije napustio tu tvrtku i išao dalje?
Dokle taj socijalistički titoistički mentalitet čekanja da ti država nešto da?
Kada će ljudi shvatiti da im drugi radni ljudi ništa nisu dužni?
Hajdemo konačno govoriti šta se može zakonski. Dakle, ne možeš napustiti firmu i ići na biro ili u drugu sve dok ti porezi i doprinosi nisu izmireni. Ne možeš zakonski. Sve i da ima posla na svakom koraku. Ali, sad to na stranu. Porezi i doprinisi ti nisu izmireni, ne možeš nigdje. Možeš, eventualno sebi platiti, pa tužiti firmu da ti to vrati samo da budeš "slobodan", ali 18 godina ili neka je 10, ako je minimalac to je 260KM mjesečno p+d, dakle 260x12x10... da ovo imaju ne bi tražili 400KM klix pomoći. I zato se čudim da nitko ne postavi pitanje preskakanja ove zakonske obveze 18 godina... Svi direktori koji su se izredali.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#261 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

KatarinaKosaca wrote:Hajdemo konačno govoriti šta se može zakonski. Dakle, ne možeš napustiti firmu i ići na biro ili u drugu sve dok ti porezi i doprinosi nisu izmireni. Ne možeš zakonski. Sve i da ima posla na svakom koraku. Ali, sad to na stranu. Porezi i doprinisi ti nisu izmireni, ne možeš nigdje. Možeš, eventualno sebi platiti, pa tužiti firmu da ti to vrati samo da budeš "slobodan", ali 18 godina ili neka je 10, ako je minimalac to je 260KM mjesečno p+d, dakle 260x12x10... da ovo imaju ne bi tražili 400KM klix pomoći. I zato se čudim da nitko ne postavi pitanje preskakanja ove zakonske obveze 18 godina... Svi direktori koji su se izredali.
Pa ja i govorim da se nema što čekati 18 godina.
Ne razumijem, jer ja da ne dobijem 3 mjeseca plaću ja bi dao otkaz.
Onaj tko "čeka" 18 godina nije mi nikako jasan, ili negdje drugo zarađuje ili
nema apsolutno nikakva znanja da negdje radi osim da vegetira sa propalim
socijalitičkim gubitašem.

Likvidirajte više pobogu ta socijalistička čudovišta.
Do kada će te se mrcvariti sa Gras-om dok ga ne privatizirate?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#262 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by KatarinaKosaca »

webby-x wrote:Pa ja i govorim da se nema što čekati 18 godina.
Ne razumijem, jer ja da ne dobijem 3 mjeseca plaću ja bi dao otkaz.
Onaj tko "čeka" 18 godina nije mi nikako jasan, ili negdje drugo zarađuje ili
nema apsolutno nikakva znanja da negdje radi osim da vegetira sa propalim
socijalitičkim gubitašem.

Likvidirajte više pobogu ta socijalistička čudovišta.
Do kada će te se mrcvariti sa Gras-om dok ga ne privatizirate?
OK, ali ako ti ni 3 mjeseca p+d nisu plaćena ne možeš napustiti firmu. Vezan si. A ako nisu primili plaću teško da sebi mogu platiti i 3x260KM da idu. I onda se nadaju da će netko nešto riješiti.. i tako 18 godina. Ali i da te sve čeka mjesto ministra ne možeš ići ako ti firma nije izmirila obveze prema državi. I tu nema radničke krivnje, baš nimalo.

A slažem se da se što prije treba likvidirati, rasparčati, privatizirati. Samo niti jedna vlast to nije htjela bojeći se socijalnih nemira. Ni to nije greška radnika.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#263 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by uglavnomja »

webby-x wrote:
KatarinaKosaca wrote:Hajdemo konačno govoriti šta se može zakonski. Dakle, ne možeš napustiti firmu i ići na biro ili u drugu sve dok ti porezi i doprinosi nisu izmireni. Ne možeš zakonski. Sve i da ima posla na svakom koraku. Ali, sad to na stranu. Porezi i doprinisi ti nisu izmireni, ne možeš nigdje. Možeš, eventualno sebi platiti, pa tužiti firmu da ti to vrati samo da budeš "slobodan", ali 18 godina ili neka je 10, ako je minimalac to je 260KM mjesečno p+d, dakle 260x12x10... da ovo imaju ne bi tražili 400KM klix pomoći. I zato se čudim da nitko ne postavi pitanje preskakanja ove zakonske obveze 18 godina... Svi direktori koji su se izredali.
Pa ja i govorim da se nema što čekati 18 godina.
Ne razumijem, jer ja da ne dobijem 3 mjeseca plaću ja bi dao otkaz.
Onaj tko "čeka" 18 godina nije mi nikako jasan, ili negdje drugo zarađuje ili
nema apsolutno nikakva znanja da negdje radi osim da vegetira sa propalim
socijalitičkim gubitašem.

Likvidirajte više pobogu ta socijalistička čudovišta.
Do kada će te se mrcvariti sa Gras-om dok ga ne privatizirate?
nigdje nije javni prevoz privatan, drzava to drzi.
problem je u ljudima, ne u formi preduzeca.
User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#264 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by casica »

To su ljudi koji se ''nisu snašli'', sad će to sda da sve riješi, narod zna da je u jedinstvu snaga.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#265 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by Klavikula »

webby-x wrote:Pa ja i govorim da se nema što čekati 18 godina.
Ne razumijem, jer ja da ne dobijem 3 mjeseca plaću ja bi dao otkaz.
Onaj tko "čeka" 18 godina nije mi nikako jasan, ili negdje drugo zarađuje ili
nema apsolutno nikakva znanja da negdje radi osim da vegetira sa propalim
socijalitičkim gubitašem.

Likvidirajte više pobogu ta socijalistička čudovišta.
Do kada će te se mrcvariti sa Gras-om dok ga ne privatizirate?
mozda zato sto nemaju gdje drugo ici, sto im odlazak znaci sjedenje kuci bez ikakve sanse za neko drugo zaposlenje. a kuci djeca cekaju da ih nahranis. vode se ljudi logikom bolje dobiti i 300-400KM (zaradjenih, ne sadake) svakih pola godine nego nista.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#266 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

uglavnomja wrote:nigdje nije javni prevoz privatan, drzava to drzi. problem je u ljudima, ne u formi preduzeca.
Naravno da je i u formi problem.
Država ne može biti dobar poslodavac, barem ne kod nas.
Dakle, sve prodati i smanjiti moć bagri maksimalno.

Nadati se da će kao doći neki pošteni političari i kao eto srediti GRAS,
ili neku sličnu tvrtku, je naivno razmišljanje. Sve i da dođu ti neki pošteni,
ne postoji način da te međede istjeraš iz tvrtke i napraviš normalno okruženje.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#267 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by Cherry-Cherry »

Plata je posebna prica jer se ne obracunava po ucinku/zaradi, vec po principu "zagrabi Semso koliko ti drago".
Gdje se to plata obračunava po tom principu? De mi reci, molim te? Znači, dođe referent za obračun plata i kaže: pišite ljudi, ispunjavam želje. I onda svako upiše cifru. :-D Previše se idealizuje rad u administraciji.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#268 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

Klavikula wrote:mozda zato sto nemaju gdje drugo ici, sto im odlazak znaci sjedenje kuci bez ikakve sanse za neko drugo zaposlenje. a kuci djeca cekaju da ih nahranis. vode se ljudi logikom bolje dobiti i 300-400KM (zaradjenih, ne sadake) svakih pola godine nego nista.
Kakva je logika da je bolje dobiti 400KM svakih pola
godine nego tražiti drugi posao ili stvoriti posao za sebe?
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#269 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

Cherry-Cherry wrote:Previše se idealizuje rad u administraciji.
Ne postoji rad u administraciji nego paratiziranje.
Pola tih ljudi treba završiti na tržištu rada.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#270 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by Klavikula »

webby-x wrote:
Klavikula wrote:mozda zato sto nemaju gdje drugo ici, sto im odlazak znaci sjedenje kuci bez ikakve sanse za neko drugo zaposlenje. a kuci djeca cekaju da ih nahranis. vode se ljudi logikom bolje dobiti i 300-400KM (zaradjenih, ne sadake) svakih pola godine nego nista.
Kakva je logika da je bolje dobiti 400KM svakih pola
godine nego tražiti drugi posao ili stvoriti posao za sebe?
hajde bogati.
od cega da stvore sebi posao kad nemaju dovoljno za osnovne zivotne potrebe. njihov izbor je bio tih 400KM svako pola godine ili nista. sasvim logicnu odluku su donijeli.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#271 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by Hajvan »

ne cekaju, ne bojse..
to je recidiv prošlog sisteme… radim (pardon -prijavljen i "zaposlen" sam) u fabrici, a radim na njivi, zanatskoj radnji uporedo (dakako, na crno)…
eh, što su ti vozovi prošli, ja nisam kriv…



Ono što nam svima treba je malo više samosvijesti i samopoštovanja…
Ovde se prosipaju demagogiju i patetiku roneći (krokodilske) suze za unesrećenim radnicima (između ostalih fabrika) i DITE, dok na temama o kupovini domacih proizvoda su se ismiajavale teze o kupovini Arixa, jer je to kao smeće…

ovo društvo je smiješno, bolesno i jadno.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#272 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

Klavikula wrote:od cega da stvore sebi posao kad nemaju dovoljno za osnovne zivotne potrebe. njihov izbor je bio tih 400KM svako pola godine ili nista. sasvim logicnu odluku su donijeli.
Znači, ako im država ne da posao to je to ... ?
Pa ja znam gomilu ljudi koji su radili u socijalističkim mastodontima pa su
sada u privatnom sektoru, u inozemstvu rade ili su otvorili neki obrt.

Jugoslavija je najviše zakovala bosanskog čovjeka za državu.
Katastrofalno stanje uma.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#273 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by KatarinaKosaca »

webby-x wrote:
Klavikula wrote:od cega da stvore sebi posao kad nemaju dovoljno za osnovne zivotne potrebe. njihov izbor je bio tih 400KM svako pola godine ili nista. sasvim logicnu odluku su donijeli.
Znači, ako im država ne da posao to je to ... ?
Pa ja znam gomilu ljudi koji su radili u socijalističkim mastodontima pa su
sada u privatnom sektoru, u inozemstvu rade ili su otvorili neki obrt.

Jugoslavija je najviše zakovala bosanskog čovjeka za državu.
Katastrofalno stanje uma.
Ako ne živiš u BIH , onda razumijem da tako razmišljaš. Ali, ako živiš ovdje, onda je krajnje čudno da ne znaš kako je teška procedura otvaranja nekog obrta, farme, bilo čega. Treba ti vreća para i vreća živaca. Gladni ljudi je ne mogu imati. Niti jednu niti drugu vreću. Osim toga, tržište rada je usko, rigidno, privreda urušena tako je je niskovalificiranom tvorničkom radniku lakše da dobije bingo nego posao. Veća vjerovatnoća. Ponavljam, vlada kantona je 100% vlasnik Aide i 100% je (bila) dužna plaćati p+d, barem. Nije to učinila preko svojih direktora, nije se adaptirala tržištu i tu radnici nisu krivi. O radničkom oportunizmu se može govoriti u nekim slučajevima i ima ga, naravno. Od krađe repromaterijala, željeza, sjedenja i brojanja nezarađenih plaća, ali ta pljačka naspram ove koju su uradili vlastodršci je skoro pa smiješna. Jedni su se obogatili, drugi su samo preživjeli.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#274 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by webby-x »

KatarinaKosaca wrote:Ako ne živiš u BIH , onda razumijem da tako razmišljaš. Ali, ako živiš ovdje, onda je krajnje čudno da ne znaš kako je teška procedura otvaranja nekog obrta, farme, bilo čega. Treba ti vreća para i vreća živaca.
Ma treba ti ono najvažnije: neko znanje.
Što naravno, većina BiH radnika nema.

Kada ćemo doživjeti masovne prosvjede da se otpusti 30% radnika iz administracije?
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#275 Re: Zadnja posta Orasje ili?

Post by Klavikula »

drzava kupuje socijalni mir i sve dok je tako uvijek ce postojati odredjeni dio ljudi koji ima dovoljno, vecina koja jedva prezivljava, ali nekako uspjeva i oni koji nemaju nista. potonji ce se buniti, drzava ce zakpati rupe. tu i tamo ce oni koji jedva prezivljavaju i oni koji nemaju nista zamijeniti mjesta, vlast ce opet krpiti rupe da bi sebi osigurala opstanak i tako u krug. ako bi vlast prestala krptiti rupe, time bi i izgubila bitku za opstanak. bili bi bivsi.

generalno, drzimo se malo iznad vode, cisto da mozemo disati. dok ne potonemo nema nam napretka.

ja razumijem da se svi bore za svoje interese, ali mnogi su, ne svojom krivicom, drasticno morali mijenjati ciljeve. od toga da imaju normalan zivot, spali su na to da se bore da imaju koru hljeba.

malo je glupo kriviti te ljude.
Post Reply