Procjene rezultata popisa

Locked
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#76 Re: Procjene rezultata popisa

Post by VjecitiStudent »

Hajvan wrote:
VjecitiStudent wrote:
theTruePath wrote:Ilidza je skroz nasa(bosnjacka) ima nesto malo Muslimana,i jos manje Bosanaca.Ali nista znacajno 8-) :D
Svi zaposleni, udomljeni, utopljeni, stopa kriminala 0%, ... :oops:
i svi završili fakultete, za razliku o forumskih Vječitih :lol: :lol: :lol:
Ima jedna naučna studija koja tvrdi da oni manje inteligentni uglavnom završe kao rasisti, nacionalisti, ...
Ovakvi infantilni komentari na račun nečijeg nicka ili avatara to samo potvrđuju.

http://www.huffingtonpost.com/2012/01/2 ... 37796.html
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#77 Re: Procjene rezultata popisa

Post by UltrasNaBaterije »

jututunac wrote:Došlo je i dosta Sandžaklija, da se ne lažemo.
Slažem se, ali Sandžak ima sve više stanovnika, pogledajte popis u Srbiji, pa ljudi predstavljaju jedinu svijetlu tačku što se nataliteta tiče. Većinom imaju srpsko državljanstvo, a izjašnjavaće se kao Bošnjaci. Biće svega :D :D


@True Path

ja sam povezao forum samo sa odrednicom Ostalih, i ti si na osnovu toga zaključio da ja nemam pojma. :lol:
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#78 Re: Procjene rezultata popisa

Post by theTruePath »

jututunac wrote:Došlo je i dosta Sandžaklija, da se ne lažemo.
Ja znam jednog hoce da se izjasni Sandzaklija,s njim sam vodio razgovor po par sati,cak se svadjali :D ali on u inat hoce sandzaklija

danas mi javlja bili popisivaci,ipak u zadnju sekundu rekao Bosnjak :D :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#79 Re: Procjene rezultata popisa

Post by VjecitiStudent »

theTruePath wrote:
jututunac wrote:Došlo je i dosta Sandžaklija, da se ne lažemo.
Ja znam jednog hoce da se izjasni Sandzaklija,s njim sam vodio razgovor po par sati,cak se svadjali :D ali on u inat hoce sandzaklija

danas mi javlja bili popisivaci,ipak u zadnju sekundu rekao Bosnjak :D :D
Jah, drevni Bošnjaci Sandžaka :-)
chill001
Posts: 338
Joined: 19/07/2013 08:12

#80 Re: Procjene rezultata popisa

Post by chill001 »

UltrasNaBaterije wrote:Prvo broj Srba je u najmanju ruku isti kao i prije rata. Nisu protjerivani (čak ni iz FBiH), ostali su u sastavu RSa čitav rat. Ovo je činjenica i to niko ne može osporiti. Nešto je stradalo u ratu 35 hiljada manje više, nešto je otišlo u Srbiju (čitaj Beograd), ali veliki broj se naselio iz kninske Krajine, minimalno 100 000 duša, ali u najgorem slučaju. Rodbina mi živi u Banjaluci (povratnici) i znam šta pričam.

Ako je broj Srba ostao isti, a broj stanovnika se smanjio kakav zaključak se nameće? Molim te ti odgovori na ovo pitanje. Moja procjena je itekako optimistična. ;) Natalitet i mortalitet, doba od 20 godina itekako može da utiče, ali ako gledate mentalitet Bošnjaka i Srba, definitivna je stvar da su tu negdje. Bošnjaka je više, više se 'kote', ali ne u toj mjeri da se za 20 godina osjete neke posljedice na odnos u društvu...


Dalje, broj Bošnjaka je isti u najboljem slučaju, ali to nije istina. Imamo 70tak hiljada mrtvih minimalno, i oko 100 000 raseljenih lica, Pa pogledaj malo Švedsku, Norvešku, SAD, sve go Bošnjo, što je izbjego 1992.-995 a bogami i 1995-2005... Dakle ne isti broj Bošnjaka nego manji!

Hrvati realna cifra 14-15 %. Pa i oni će prijavljivati svou rodbinu u inostranstvu i Hrvatskoj. Nisu samo Bošnjaci pametni pa popisiuju sve živo.

Ostalih definitivno će biti, samo na ovom forumu vidiš koliko ih se izjašnjava kao Bosanci, Hercegovci i slično, a miješanih brakova hvala dragom Bogu ima i sada, i biće ih aBd...

Bošnjaci smo svi, ali neki to ne shvataju, a ni mi sami koji smo se popišali na Huseina-kap Gradašćevića, Safveta-bega Bašagića, Ivana Franju Jukica, Fra Grgu Martića, Mehmeda Spahu, Džemala Bijedića i na kraju krajeva na našeg prvog predsjednika Aliju Izetbegovića, rahmet mu duši.
Po mnogim procjenama Srba ima od 1 000 000 do 1 200 000.

Po tebi izgleda da ih i dalje ima oko 1 400 000 kao na popisu 91.

Mislim na one koji i dalje zive u Bosni, ne na inostranstvo.
Last edited by chill001 on 04/10/2013 13:21, edited 2 times in total.
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#81 Re: Procjene rezultata popisa

Post by iz zadnje klupe »

Prema mojim informacijama iznenađenje ovog popisa mogu biti neizjašnjeni, dobro ne drastično (1-2,5%), ali neočekivano, isključivo u području TZ-ZE-SA.

Nemojte otpisati Bosance ( do 6%, u Tuzli i do 20% ) i naravno Muslimane, u gradovima ih nema
jututunac
Posts: 16
Joined: 04/10/2013 12:54

#82 Re: Procjene rezultata popisa

Post by jututunac »

Gledam ko je danas u popisivačima. Znam curu, glupača, tajo bumbar, slupala golfa peticu, tata kupio avdija i ona u popisivače, ej zemljo!!! Bitno da su nama uvalili karinu s igrom: "na nacionalnost razbrojs" :skoljka:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#83 Re: Procjene rezultata popisa

Post by VjecitiStudent »

iz zadnje klupe wrote:Prema mojim informacijama iznenađenje ovog popisa mogu biti neizjašnjeni, dobro ne drastično (1-2,5%), ali neočekivano, isključivo u području TZ-ZE-SA.

Nemojte otpisati Bosance ( do 6%, u Tuzli i do 20% ) i naravno Muslimane, u gradovima ih nema
Vrlo očekivano. Zgadile se ljudima kampanje, i lijeve i desne.
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#84 Re: Procjene rezultata popisa

Post by theTruePath »

iz zadnje klupe wrote:Prema mojim informacijama iznenađenje ovog popisa mogu biti neizjašnjeni, dobro ne drastično (1-2,5%), ali neočekivano, isključivo u području TZ-ZE-SA.

Nemojte otpisati Bosance ( do 6%, u Tuzli i do 20% ) i naravno Muslimane, u gradovima ih nema
Nema sanse da ce ih biti 20% u Tuzli,Jugoslavena 1991 nije bilo toliko,u Tuzli ce ih biti do 6%,u Sarajevo do 4-5%,u Zenici nece preci 3%
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#85 Re: Procjene rezultata popisa

Post by iz zadnje klupe »

Ja sam opet ubijeđen da će Bošnjaci i Srbi biti bare bare ( zbog Muslimana, Bosanaca i neizješnjenih), jer taj prijeratna razlika od 14% će fino popuniti ova navedena grupa

Srbi 34%
Bošnjaci 34%
Hrvati 14%
18% ostalih (8% Bosanaca, 7% Muslimana i 3% neizjašnjenih )
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#86 Re: Procjene rezultata popisa

Post by It_is_a_Leclerc »

Broj stanovnika će biti oko 3.4 - 3-5 miliona, na nivou procjene iz 2005. godine.
Veliki broj nepismenih, u svakom smislu.

Što se tiče etničke zastupljenosti :

Bošnjaka - 51-53 %
Srba - 32 - 35 %
Hrvata - 9 %
Ostalih - 3 - 4 % (u tome najveći broj Bosanaca, Muslimana, Roma, neopredjeljenih)

Tri relativno etnički homogene teritorije su realnost. U RS-u će se vidjeti da općine tipa Bratunac, Vlasenica, Srebrenica, Zvornik, Višegrad, gdje su većina bili Bošnjaci, Bošnjaka nema ni po 20 %. Sarajevo će se pokazati kao relativno multietnično sa do 35 % nebošnjaka, a Tuzla će također biti tu negdje. Mostar snažno podjeljen sa blagom premoći na strani Hrvata.

Ostao - očekivano.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#87 Re: Procjene rezultata popisa

Post by Opetja033 »

iz zadnje klupe wrote:Prema mojim informacijama iznenađenje ovog popisa mogu biti neizjašnjeni, dobro ne drastično (1-2,5%), ali neočekivano, isključivo u području TZ-ZE-SA.

Nemojte otpisati Bosance ( do 6%, u Tuzli i do 20% ) i naravno Muslimane, u gradovima ih nema
Zasto me "neizjasnjeni" i "bosanci" ne cude na ovim podrucjima. :oops:
Sta ima Jugosloveni?

Ja jos uvijek stojim iza opklade da ce ukupan broj Ostalih (ukljucuju "bosance" i neizjasnjene) biti oko 5% (+- 0,5%)
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#88 Re: Procjene rezultata popisa

Post by theTruePath »

It_is_a_Leclerc wrote:Broj stanovnika će biti oko 3.4 - 3-5 miliona, na nivou procjene iz 2005. godine.
Veliki broj nepismenih, u svakom smislu.

Što se tiče etničke zastupljenosti :

Bošnjaka - 51-53 %
Srba - 32 - 35 %
Hrvata - 9 %
Ostalih - 3 - 4 % (u tome najveći broj Bosanaca, Muslimana, Roma, neopredjeljenih)

Tri relativno etnički homogene teritorije su realnost. U RS-u će se vidjeti da općine tipa Bratunac, Vlasenica, Srebrenica, Zvornik, Višegrad, gdje su većina bili Bošnjaci, Bošnjaka nema ni po 20 %. Sarajevo će se pokazati kao relativno multietnično sa do 35 % nebošnjaka, a Tuzla će također biti tu negdje. Mostar snažno podjeljen sa blagom premoći na strani Hrvata.

Ostao - očekivano.
35% nebosnjaka u Sarajevu? nerealno
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#89 Re: Procjene rezultata popisa

Post by VjecitiStudent »

Opetja033 wrote:
iz zadnje klupe wrote:Prema mojim informacijama iznenađenje ovog popisa mogu biti neizjašnjeni, dobro ne drastično (1-2,5%), ali neočekivano, isključivo u području TZ-ZE-SA.

Nemojte otpisati Bosance ( do 6%, u Tuzli i do 20% ) i naravno Muslimane, u gradovima ih nema
Zasto me "neizjasnjeni" i "bosanci" ne cude na ovim podrucjima. :oops:
Sta ima Jugosloveni?

Ja jos uvijek stojim iza opklade da ce ukupan broj Ostalih (ukljucuju "bosance" i neizjasnjene) biti oko 5% (+- 0,5%)
A ti si bio Bošnjak i 1991.?
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#90 Re: Procjene rezultata popisa

Post by muniza »

A dobro, koji kriteriji su bitniji, ovi etnički ili vjerski?
Po čemu ćete se djelili?

Jer recimo muslimana će sigurno biti preko 50% možda i do 60%, pa da možda na to pokušate da svodite račune? Isplativije je nego na Bošnjake i ostalo...

Ja sam npr Bosanac i Hercegovac islamske vjeroispovjesti i takvih je mnogo, dodamo još m(M)uslimane i fino će se tu nabrati.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#91 Re: Procjene rezultata popisa

Post by Opetja033 »

VjecitiStudent wrote:
Opetja033 wrote:
iz zadnje klupe wrote:Prema mojim informacijama iznenađenje ovog popisa mogu biti neizjašnjeni, dobro ne drastično (1-2,5%), ali neočekivano, isključivo u području TZ-ZE-SA.

Nemojte otpisati Bosance ( do 6%, u Tuzli i do 20% ) i naravno Muslimane, u gradovima ih nema
Zasto me "neizjasnjeni" i "bosanci" ne cude na ovim podrucjima. :oops:
Sta ima Jugosloveni?

Ja jos uvijek stojim iza opklade da ce ukupan broj Ostalih (ukljucuju "bosance" i neizjasnjene) biti oko 5% (+- 0,5%)
A ti si bio Bošnjak i 1991.?
Kakve to veze i sa cim ima?
Koncenzusom na bosnjackom saboru (a koji danas mnogi lazno predstavljaju kao sabor SDA, tu su ucestvovale sve poznatije bosnjacke licnosti bez obzira na ideologiju i stranacku pripadnost) odluceno je da se vrati historijsko ime.
Jugosloven nikada nisam bio. Ni ja, niti bilo ko u mojoj porodici. Da je bilo - takvih bi se odrekli.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#92 Re: Procjene rezultata popisa

Post by madner »

Jugosloven si bio, samo se nisi nikad kao takav izjasnio. :D
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#93 Re: Procjene rezultata popisa

Post by theTruePath »

muniza wrote:A dobro, koji kriteriji su bitniji, ovi etnički ili vjerski?
Po čemu ćete se djelili?

Jer recimo muslimana će sigurno biti preko 50% možda i do 60%, pa da možda na to pokušate da svodite račune? Isplativije je nego na Bošnjake i ostalo...

Ja sam npr Bosanac i Hercegovac islamske vjeroispovjesti i takvih je mnogo, dodamo još m(M)uslimane i fino će se tu nabrati.
Mislim da je ovo nerelevantno kad se prica o narodima,jer ima i muslimana roma,albanaca,srba,hrvata i sta zna

To je jedino relevantno jer ce od sad BIH biti smatrana "vecinski muslimanskom drzavom",a to nije bila preko 200 godina 8-)
neki
Posts: 6686
Joined: 17/02/2005 07:57

#94 Re: Procjene rezultata popisa

Post by neki »

Opetja033 wrote: Jugosloven nikada nisam bio. Ni ja, niti bilo ko u mojoj porodici. Da je bilo - takvih bi se odrekli.
Sta ste onda bili prije '71?
Srbi ili Hrvati?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#95 Re: Procjene rezultata popisa

Post by Hajvan »

muniza wrote:A dobro, koji kriteriji su bitniji, ovi etnički ili vjerski?
Po čemu ćete se djelili?

Jer recimo muslimana će sigurno biti preko 50% možda i do 60%, pa da možda na to pokušate da svodite račune? Isplativije je nego na Bošnjake i ostalo...

Ja sam npr Bosanac i Hercegovac islamske vjeroispovjesti i takvih je mnogo, dodamo još m(M)uslimane i fino će se tu nabrati.
izgubiš na ćupriji, dobiješ na mostu

muniza BiHac musliman, a Hajvan Bošnjak-nemusliman
Munizini ukucani nepoznato, hajvanovi Bošnje- nemuslimani

izgubiš na mostu, dobiješ na ćupriji

statistika :lol:
turbo-folk
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#96 Re: Procjene rezultata popisa

Post by muniza »

theTruePath wrote:
muniza wrote:A dobro, koji kriteriji su bitniji, ovi etnički ili vjerski?
Po čemu ćete se djelili?

Jer recimo muslimana će sigurno biti preko 50% možda i do 60%, pa da možda na to pokušate da svodite račune? Isplativije je nego na Bošnjake i ostalo...

Ja sam npr Bosanac i Hercegovac islamske vjeroispovjesti i takvih je mnogo, dodamo još m(M)uslimane i fino će se tu nabrati.
Mislim da je ovo nerelevantno kad se prica o narodima,jer ima i muslimana roma,albanaca,srba,hrvata i sta zna

To je jedino relevantno jer ce od sad BIH biti smatrana "vecinski muslimanskom drzavom",a to nije bila preko 200 godina 8-)
A dobro, volite reći da su nas ubijali jer smo Bošnjaci ili možda pak jer smo muslimani?
Ono šta hoću reći je da se ne trebate bojati Bosanaca ni u kom slučaju. Feđa Štukan i slični beskičmenjaci nisu Bosanci oni su Jugosloveni i preko Bosanaca samo pokušavaju da se uhljebe, takvi niti vole Bosnu niti joj misle dobro.
Isto tako među Bošnjacima ima onih kojima je BiH zadnja rupa na sviralu...
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#97 Re: Procjene rezultata popisa

Post by muniza »

Hajvan wrote:
muniza wrote:A dobro, koji kriteriji su bitniji, ovi etnički ili vjerski?
Po čemu ćete se djelili?

Jer recimo muslimana će sigurno biti preko 50% možda i do 60%, pa da možda na to pokušate da svodite račune? Isplativije je nego na Bošnjake i ostalo...

Ja sam npr Bosanac i Hercegovac islamske vjeroispovjesti i takvih je mnogo, dodamo još m(M)uslimane i fino će se tu nabrati.
izgubiš na ćupriji, dobiješ na mostu

muniza BiHac musliman, a Hajvan Bošnjak-nemusliman
Munizini ukucani nepoznato, hajvanovi Bošnje- nemuslimani

izgubiš na mostu, dobiješ na ćupriji

statistika :lol:
turbo-folk

Haha, tako nekako, a hajd sad iskreno jel ti draži Bošnjak nevjernik ili Bosanac iskreni vjernik :)?
User avatar
A1fa
Posts: 2149
Joined: 13/08/2009 21:55
Location: GB
Contact:

#98 Re: Procjene rezultata popisa

Post by A1fa »

Bodkin wrote:
Mačak Micko wrote:veze ti nemaš
pa '91 sa onolikim jugosima bilo je 7,9% ostalih !!
a ti bi im sada dao 15%
Roma ima max. 80.000 i sa još pokojim nesvjesnim Bosancima, hercegovcima, kurcima-palcima to je maximala 100.000
a to je dakle tek 3%
a koji si ti kurac ili palac? i znaci roma ima 80 000, a svih ostalih 20 000 :lol: :lol:
Još što će se od 80k Roma pola izjasniti Kao Srbi ili Bošnjaci, zavisno gdje žive i kako se zovu.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#99 Re: Procjene rezultata popisa

Post by Opetja033 »

neki wrote:
Opetja033 wrote: Jugosloven nikada nisam bio. Ni ja, niti bilo ko u mojoj porodici. Da je bilo - takvih bi se odrekli.
Sta ste onda bili prije '71?
Srbi ili Hrvati?
Opet provaljujes, a?
Pa Muslimani sa velikim M. Pogledaj rezultate popisa iz 60-tih. Kada nije postojala ni ta opcija - neopredjeljeni. Naravno, 50-tih bila je opcija "Jugosloven-neopredjeljen" i tada nisi mogao birati.

Zbog toga i jeste ovolika patoloska mrznja i frustracija zbog cinjenice da postaje sasvim ocigledno tokom popisa da medju Bosnjacima danas postoji gotovo pa koncenzus po pitanju vracanja historijskog imena. Ideja trojanskog konja, tj novog jugoslovenstva - tzv i fantomskog "bosanstva" je pretrpjela poraz do koljena. Bosnjaci su prozreli namjeru velikosrpskih kuhinja iz Beograda da preko svojih, srbijanskih, NVO uticu na proces sirenja tzv "bosanstva" iskljucivo na prostoru gdje su Bosnjaci vecina.
Ovim popisom Bosnjaci su pokazali zrelost i polozili su drugi zivotno bitan test u zadnjih 20-tak godina. Velikosrpska ideologija je, zajedno sa svojim trojanskim konjima, dozivjela ponovo potpun poraz.

Boli, a?
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#100 Re: Procjene rezultata popisa

Post by VjecitiStudent »

Opetja033 wrote:
VjecitiStudent wrote:
A ti si bio Bošnjak i 1991.?
Kakve to veze i sa cim ima?
Koncenzusom na bosnjackom saboru (a koji danas mnogi lazno predstavljaju kao sabor SDA, tu su ucestvovale sve poznatije bosnjacke licnosti bez obzira na ideologiju i stranacku pripadnost) odluceno je da se vrati historijsko ime.
Jugosloven nikada nisam bio. Ni ja, niti bilo ko u mojoj porodici. Da je bilo - takvih bi se odrekli.
1991. se preko 13000 građana BiH izjasnilo kao Bošnjaci.
Zar ti je trebao sabor SDA da ti kaže da si Bošnjak?

1991. je centrala imala drugu propagandu. Kako ide ljubav sa Erdoganom, 2031. možda budeš i Turčin.
Locked