Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#1 Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by Liga Rojalista »

Bezbroj informacija plave internet o popisnom inžinjeringu nauštrb nesrpskog življa u manjem entitetu.

Evo nekoliko primjera:http://www.saff.ba/bih/355-milorad-dodi ... itu-misiju

http://www.akos.ba/vijesti-iz-zemlje/fo ... uira-popis

http://www.akos.ba/vijesti-iz-zemlje/pr ... u-bosnjake

http://vakat.ba/index.php/vijesti/bih/i ... e-porodice

Da li će rezultati popisa biti nevalidni i nelegalni ukoliko se ova praksa nastavi tokom ovih 15 dana popisa?Ja sam mišljenja da se popis ukoliko se nastavi ovaj trend mora ponoviti ali samo u manjem entitetu i to uz superviziju posmatrača iz međunarodne zajednice.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by Bodkin »

Naravno, samo u manjem :D cuj popisni inzinjering hahah
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#3 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by dust in the wind »

sreca pa je u federaciji sve divno.... sreca...... i ti mediji iz rs-a...cuj vakat.ba... hm.dajte ba...ocito je da i pored ulozenih sredstava, masala sredstava, niko od popisivaca, instruktora i inih nije spreman...
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#4 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by Yug »

Vidi se da je Federacija Evropa za anam njiha :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by It_is_a_Leclerc »

Svi građani uključujući i građane iz RS-a koji kukmavče po medijima i dižu galamu i buku, sve eventualne nepravilnosti trebaju prijaviti u popisnu komisiju, te objasniti u čemu je problem. Od ove nasilu stvorene panike se ništa neće napraviti osim ovih medijskih naslova kojima je opstruira decenijski projekat što je pak posebnost ovih prostora. Mi bi najviše voljeli da sve može propasti u ovoj državi jer taj haos i te ruševine nas čine sretnima.

Evo pogledajte ovaj natpis izvjesnih Divkovića koji, iako znaju da su pod krivičnom odgovoršnošću, dužni dati podatke popisivaču, populizmom odbijaju popisivače na što raja po facebooku ima kolektivni svrš jer je to takva avangrada i takav zakon, bunta, bla-bla...

Ili ovi "ogorčeni građani" što pišu pisma medijima, jer su nepismeni i ne znaju se sami izboriti za sebe i svoja prava, pa cendraju po deponijskim portalima kako njih niko ne voli itd...

P.S. Dodik nema kome šta instruirati. Bošnjaci u RS-u u levelu statističke greške, zahvaljujući upravo ovakvim kao Dodik, ali i onima iz Sarajeva koji su tako svesrdno "pomogli" povratak izbjeglica i raseljenih. Sve što Dodik radi je da čeka rezultate i potvrdu da je RS etnički čista od Bošnjaka. Nema tog inžinjeringa koji će pokazati drugačije .
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#6 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by JoseMujica »

It_is_a_Leclerc wrote:Svi građani uključujući i građane iz RS-a koji kukmavče po medijima i dižu galamu i buku, sve eventualne nepravilnosti trebaju prijaviti u popisnu komisiju, te objasniti u čemu je problem. Od ove nasilu stvorene panike se ništa neće napraviti osim ovih medijskih naslova kojima je opstruira decenijski projekat što je pak posebnost ovih prostora. Mi bi najviše voljeli da sve može propasti u ovoj državi jer taj haos i te ruševine nas čine sretnima.

Evo pogledajte ovaj natpis izvjesnih Divkovića koji, iako znaju da su pod krivičnom odgovoršnošću, dužni dati podatke popisivaču, populizmom odbijaju popisivače na što raja po facebooku ima kolektivni svrš jer je to takva avangrada i takav zakon, bunta, bla-bla...

Ili ovi "ogorčeni građani" što pišu pisma medijima, jer su nepismeni i ne znaju se sami izboriti za sebe i svoja prava, pa cendraju po deponijskim portalima kako njih niko ne voli itd...

P.S. Dodik nema kome šta instruirati. Bošnjaci u RS-u u levelu statističke greške, zahvaljujući upravo ovakvim kao Dodik, ali i onima iz Sarajeva koji su tako svesrdno "pomogli" povratak izbjeglica i raseljenih. Sve što Dodik radi je da čeka rezultate i potvrdu da je RS etnički čista od Bošnjaka. Nema tog inžinjeringa koji će pokazati drugačije .
:thumbup:

i još se može zahvaliti Izmetbegovićima što su ih besplatno preselili u Vogošću, Ilijaš, Ilidžu
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#7 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by cyprus »

Ja mislim da je Dodiku više u interesu da se RS prikaže što više multietničkom, a što manje etnički očišćenom... Neka elementarna logika kaže tako... Srbi su ionako brojčano nadmoćniju tom entitetu, tako da im 5%, 10% ili 20% nesrba ne predstavlja bitnu razliku... Pogotovo ako su ti stanovnici fiktivni (ne žive ili čak ne glasaju u RS-u)... Znači, na papiru multietnička, u stvarnosti homogeno srpska, to bi bio idealan scenario za Dodika i lidere RS-a...
Last edited by cyprus on 03/10/2013 13:15, edited 1 time in total.
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#8 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by Liga Rojalista »

Najslađi su mi ovi legalisti ko ova dvojica iznad mene kad počnu prosipati neke modernizme ko da žive u vojvodini luksemburg i veze nemaju sa ovim u sto se desava u bosni.Kao prijavite nelegalnost?Kome da prijave genocidnoj karatageni jelI?

Evo genocidna srpska ponovo ubija
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... nu-i-djecu
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#9 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by JoseMujica »

cyprus to bi već zahtjevalo ozbiljno razmišljanje i brižljivo planiranje, a to nije stil balkanskih krokodila...oni su više na fonu ove royalist priče prostih i jasnih pojmova i parametara tipa kurve, janjetina i Vuco
Last edited by JoseMujica on 03/10/2013 13:17, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#10 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by cyprus »

JoseMujica wrote:cyprus to bi već zahtjevalo ozbiljno razmišljanje i brižljivo planiranje, a to nije stil balkanskih krokodila
To da, ali samo kažem da mi nema neke logike da spriječavaš ljude da se popišu...
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#11 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by Liga Rojalista »

cyprus wrote:Ja mislim da je Dodiku više u interesu da se RS prikaže što više multietničkom, a što manje etnički očišćenom... Neka elementarna logika kaže tako... Srbi su ionako brojčano nadmoćniju tom entitetu, tako da im 5%, 10% ili 20% nesrba ne predstavlja bitnu razliku... Pogotovo ako su ti stanovnici fiktivni (ne žive ili čak ne glasaju u RS-u)... Znači, na papiru multietnička, u stvarnosti homogeno srpska, to bi bio idealan scenario za Dodika i lidere RS-a...
Problem je da PC moze da postoji u ovoj formi(formi entitetskog glasanja) jedino ako nesrbi cine manje od 20% populacije.Jer ako se poveća broj mandatara nesrba iz PC u državnim institucijama pada citav sistem entitetskog glasanja.Zato su se usrali zbog prvog marta.Znaju oni dobro sto rade ne sekirajte se...
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by cyprus »

Liga Rojalista wrote:
cyprus wrote:Ja mislim da je Dodiku više u interesu da se RS prikaže što više multietničkom, a što manje etnički očišćenom... Neka elementarna logika kaže tako... Srbi su ionako brojčano nadmoćniju tom entitetu, tako da im 5%, 10% ili 20% nesrba ne predstavlja bitnu razliku... Pogotovo ako su ti stanovnici fiktivni (ne žive ili čak ne glasaju u RS-u)... Znači, na papiru multietnička, u stvarnosti homogeno srpska, to bi bio idealan scenario za Dodika i lidere RS-a...
Problem je da PC moze da postoji u ovoj formi(formi entitetskog glasanja) jedino ako nesrbi cine manje od 20% populacije.Jer ako se poveća broj mandatara nesrba iz PC u državnim institucijama pada citav sistem entitetskog glasanja.Zato su se usrali zbog prvog marta.Znaju oni dobro sto rade ne sekirajte se...
Prvi mart im predstavlja problem jer se radi o glasanju - izboru vlasti... Ali popis ne predstavlja problem, jer ne utiče na izbor vlasti... Ko tvrdi drugačije - tj. da od popisa zavise političe promjene - LAŽE...
Yug
Posts: 1887
Joined: 02/06/2013 15:52

#13 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by Yug »

Liga Rojalista wrote:
cyprus wrote:Ja mislim da je Dodiku više u interesu da se RS prikaže što više multietničkom, a što manje etnički očišćenom... Neka elementarna logika kaže tako... Srbi su ionako brojčano nadmoćniju tom entitetu, tako da im 5%, 10% ili 20% nesrba ne predstavlja bitnu razliku... Pogotovo ako su ti stanovnici fiktivni (ne žive ili čak ne glasaju u RS-u)... Znači, na papiru multietnička, u stvarnosti homogeno srpska, to bi bio idealan scenario za Dodika i lidere RS-a...
Problem je da PC moze da postoji u ovoj formi(formi entitetskog glasanja) jedino ako nesrbi cine manje od 20% populacije.Jer ako se poveća broj mandatara nesrba iz PC u državnim institucijama pada citav sistem entitetskog glasanja.Zato su se usrali zbog prvog marta.Znaju oni dobro sto rade ne sekirajte se...
Tu politicku moc mozes dobiti samo na izborima a ne na popisu.
stale
Posts: 108
Joined: 15/03/2011 20:12

#14 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by stale »

Liga Rojalista wrote:
cyprus wrote:Ja mislim da je Dodiku više u interesu da se RS prikaže što više multietničkom, a što manje etnički očišćenom... Neka elementarna logika kaže tako... Srbi su ionako brojčano nadmoćniju tom entitetu, tako da im 5%, 10% ili 20% nesrba ne predstavlja bitnu razliku... Pogotovo ako su ti stanovnici fiktivni (ne žive ili čak ne glasaju u RS-u)... Znači, na papiru multietnička, u stvarnosti homogeno srpska, to bi bio idealan scenario za Dodika i lidere RS-a...
Problem je da PC moze da postoji u ovoj formi(formi entitetskog glasanja) jedino ako nesrbi cine manje od 20% populacije.Jer ako se poveća broj mandatara nesrba iz PC u državnim institucijama pada citav sistem entitetskog glasanja.Zato su se usrali zbog prvog marta.Znaju oni dobro sto rade ne sekirajte se...

nisi ti ni treća liga sa tim razmišljanjem
fino se kaže da će za političke presapodjele popis biti nevažeći tj. nebitan
šta plašiš narod "ubijanjem"....
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#15 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by BHCluster »

cyprus wrote:Ja mislim da je Dodiku više u interesu da se RS prikaže što više multietničkom, a što manje etnički očišćenom... Neka elementarna logika kaže tako... Srbi su ionako brojčano nadmoćniju tom entitetu, tako da im 5%, 10% ili 20% nesrba ne predstavlja bitnu razliku... Pogotovo ako su ti stanovnici fiktivni (ne žive ili čak ne glasaju u RS-u)... Znači, na papiru multietnička, u stvarnosti homogeno srpska, to bi bio idealan scenario za Dodika i lidere RS-a...

Kada tako to peglas fini sto onda neodgovoris zasto otvoreno krse popisni zakon i jedni i drugi.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#16 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by muniza »

cyprus wrote:
JoseMujica wrote:cyprus to bi već zahtjevalo ozbiljno razmišljanje i brižljivo planiranje, a to nije stil balkanskih krokodila
To da, ali samo kažem da mi nema neke logike da spriječavaš ljude da se popišu...
Na entitetskom nivou se ne boje tih nekih procenata ali se boje po pojedinačnim općinama kontaš.
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#17 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by BHCluster »

cyprus wrote: Prvi mart im predstavlja problem jer se radi o glasanju - izboru vlasti... Ali popis ne predstavlja problem, jer ne utiče na izbor vlasti... Ko tvrdi drugačije - tj. da od popisa zavise političe promjene - LAŽE...
Utjecati ce na strukturu u jedinicama MUP-a, Oruzanih Snaga, Drzavnoj upravi...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#18 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by JoseMujica »

BHCluster wrote:
cyprus wrote: Prvi mart im predstavlja problem jer se radi o glasanju - izboru vlasti... Ali popis ne predstavlja problem, jer ne utiče na izbor vlasti... Ko tvrdi drugačije - tj. da od popisa zavise političe promjene - LAŽE...
Utjecati ce na strukturu u jedinicama MUP-a, Oruzanih Snaga, Drzavnoj upravi...
ne znam bil se smijao ili plako nad ovom konstatacijom...po zakonu, na papiru, si u pravu 100%

A realnost govori da ih sve redom strogo libo tuki za tim jer bi i danas administracija općine npr. Foča trebala da bude struktuirana po popisu iz 1991. A jes moj q....
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#19 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by muniza »

Popis je maksimalno ispolitiziran i ko to ne vidi ili je pao s marsa ili treba još koji rat da ga dozove.
Rezultati mogu uticati na absolutno sve, svi jedva čekaju da budu većina, sada to znaju a sutra će imati i crno na bijelo pa će tome shodno biti i veselo.

I ovo malo nade što je bilo, bilo je vezano za popis iz '91, sada kada ni to ne bude zvanično validna brojka :run:
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#20 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by BHCluster »

muniza wrote:Popis je maksimalno ispolitiziran i ko to ne vidi ili je pao s marsa ili treba još koji rat da ga dozove.
Rezultati mogu uticati na absolutno sve, svi jedva čekaju da budu većina, sada to znaju a sutra će imati i crno na bijelo pa će tome shodno biti i veselo.

I ovo malo nade što je bilo, bilo je vezano za popis iz '91, sada kada ni to ne bude zvanično validna brojka :run:
Ovaj popis kod nas zauzima toliko paznje jer zadnji put kada je uradjen bilo prije nekih 20 godina. A bice ih i poslje svakih 10 godina.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#21 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by Havatar »

Liga Rojalista wrote:
cyprus wrote:Ja mislim da je Dodiku više u interesu da se RS prikaže što više multietničkom, a što manje etnički očišćenom... Neka elementarna logika kaže tako... Srbi su ionako brojčano nadmoćniju tom entitetu, tako da im 5%, 10% ili 20% nesrba ne predstavlja bitnu razliku... Pogotovo ako su ti stanovnici fiktivni (ne žive ili čak ne glasaju u RS-u)... Znači, na papiru multietnička, u stvarnosti homogeno srpska, to bi bio idealan scenario za Dodika i lidere RS-a...
Problem je da PC moze da postoji u ovoj formi(formi entitetskog glasanja) jedino ako nesrbi cine manje od 20% populacije.Jer ako se poveća broj mandatara nesrba iz PC u državnim institucijama pada citav sistem entitetskog glasanja.Zato su se usrali zbog prvog marta.Znaju oni dobro sto rade ne sekirajte se...
:thumbup:
oglo
Posts: 708
Joined: 16/08/2012 13:33

#22 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by oglo »

koji su to parametri po kojima se odreduju ti postotci koga koliko moze bit da bi se nesto mjenjalo u drzavi?
ko ih odredjuje?
gdje je to definisano?
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#23 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by muniza »

BHCluster wrote:
muniza wrote:Popis je maksimalno ispolitiziran i ko to ne vidi ili je pao s marsa ili treba još koji rat da ga dozove.
Rezultati mogu uticati na absolutno sve, svi jedva čekaju da budu većina, sada to znaju a sutra će imati i crno na bijelo pa će tome shodno biti i veselo.

I ovo malo nade što je bilo, bilo je vezano za popis iz '91, sada kada ni to ne bude zvanično validna brojka :run:
Ovaj popis kod nas zauzima toliko paznje jer zadnji put kada je uradjen bilo prije nekih 20 godina. A bice ih i poslje svakih 10 godina.
Zato što se u tih 20 godina svašta izdešavalo, zašto što su velikosrbi skoro pa uspjeli u namjeri i samo im treba pismena potvrda. Šta će moći s tom potvrdom ostaje da se vidi al da će terorisati i provoditi još više to hoće sigurno.

Svaki sljedeći popis će biti rutina ko bilo gdje u EU.
User avatar
viva_castro
Posts: 725
Joined: 19/02/2008 21:10
Location: sa

#24 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by viva_castro »

S obzirom da nemam nikakvo ili veoma slabo pouzdanje u institucije vlasti, kao i političke stranke, nadam se da će NVO sektor uraditi svoje i spriječiti ovo.

Naravno ne govorim o ovim "projektašima" koji se neće miješati jer niko za ovo ne da para.

Govorim o 1. martu i organizacijama okupljenim oko fondacije Popis 2013. Oni moraju združenim snagama lobirati kod Eurostata i kod domaće popisne komisije da popis u RS-u proglase nevažećim, ukoliko budu mogli dokumentovati plansko ili masovno kršenje pravila pri popisivanju.
oglo
Posts: 708
Joined: 16/08/2012 13:33

#25 Re: Haos u srpskoj POPISNI INŽINJERING

Post by oglo »

oglo wrote:koji su to parametri po kojima se odreduju ti postotci koga koliko moze bit da bi se nesto mjenjalo u drzavi?
ko ih odredjuje?
gdje je to definisano?
da ponovim pitanje?
Locked