I...kako se izjasniste...? :)

Post Reply

Kako ste se izjasnili na popisu?

BBI
167
56%
BBA
38
13%
HHK
15
5%
HHA
3
1%
SSP
5
2%
SSA
4
1%
BoBI
28
9%
BoSP
2
1%
BoHK
3
1%
BoDA
35
12%
 
Total votes: 300

User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#401 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by zambaklija »

BOSANAC druid :D
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#402 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by salvatore paradise »

sustineo wrote:
salvatore paradise wrote:Pa vjerujem da te zaboli za prijavom, cim mozes ovako vrijedjati ljude bez ikakvih posljedica, no dobro to je stvar moderacije a ne nas forumasa. Ja bih te zamolio da mene ne vrijedjas jer ne vrijedjam ni ja tebe, a ako te neko vrijedja slobodan si da prijavis post.

Koji veliki broj NVO? Ajde navedi mi barem pet, to ti ne bi trebao biti problem... Uostalom koliko je ta kampanja bila "jaka" moglo se vidjeti prije popisa. Na svaku akciju za "bosanstvo" dolazilo je brat bratu pedesetak akcija i blamiranja Bosnjaka poput one s brotom ili onih debilnih pjesama a u pozadini neke kurceve zidine, Tvrtko ili stecak...

I da, koristis istu frazeologiju kao oni koji najvise mrzis... Sto bi trebalo biti ironicno naravno, ali samo za one s...
Isti u bobu, a tako se mrze :D
Pa ako nisi islamofob zbog cega si spomenuo Bliski Istok kada je on pisao o nacionalnoj drzavi Bosnjaka?
I sta je tacno islamofobno u toj izjavi? I na kraju krajeva ne zive na Bliskom Istoku samo muslimani. Manite se suplje o ugrozenosti i islamofobiji... pa necu bolan mrziti svoje roditelje i sestru, si ti dobar s glavom?
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#403 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by salvatore paradise »

mzungu wrote:Koliko tema, koliko vremena potroseno...

Na negiranje, ponizavanje Bosnjaka, na razdoru, na ismijavanju. Pa udba i ozna su male mace sta ovi ljudi rade.
Ok, razumijem ih, to im je posao, i to vjerovatno placen :D

Ali Bosnjake nikako da razumijem na svim tim temama :-) Pa ljudi moji, bio popis, mi se popisali, rezultati ce biti objavljeni i mirna Bosna :D :D :D

Ne hranite ih vise :run:
Placenici, peta kolona, "vekovni" neprijatelji... Smijesno majke mi :lol: :lol: :lol:
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#404 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by mzungu »

salvatore paradise wrote:
mzungu wrote:Koliko tema, koliko vremena potroseno...

Na negiranje, ponizavanje Bosnjaka, na razdoru, na ismijavanju. Pa udba i ozna su male mace sta ovi ljudi rade.
Ok, razumijem ih, to im je posao, i to vjerovatno placen :D

Ali Bosnjake nikako da razumijem na svim tim temama :-) Pa ljudi moji, bio popis, mi se popisali, rezultati ce biti objavljeni i mirna Bosna :D :D :D

Ne hranite ih vise :run:
Placenici, peta kolona, "vekovni" neprijatelji... Smijesno majke mi :lol: :lol: :lol:

Evo ga prvi :lol: :lol: :lol:
A bas sam se pitao koliko ce im trebati :D
emmiir
Posts: 42
Joined: 14/02/2010 10:40

#405 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by emmiir »

BBI. Neka je sto vise Bosnjaka, a nemam nista ni protiv Bosanaca i oni su za BiH.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#406 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by Danguba »

...izgleda ispravno :D
Baboolal
Posts: 76
Joined: 05/11/2013 17:15

#407 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by Baboolal »

weredsf wrote:U Novom Gradu malo preko 87% Bosnjaka (nezvanicno)

Cuj (nezvanicno)?! :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#408 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by KatarinaKosaca »

Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#409 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by Bodkin »

KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D
do posljednjeg momenta htjela da ne glasam za sda ali brato utjecao. tu je to negdje :-D
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#410 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by mzungu »

KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D

Znaci ima nas :thumbup:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#411 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by Ajatolah_ »

Ja sam se mislio izjasniti kao Bošnjak ateist ali je propaganda imala kontraefekt na mene... neizjašnjen.
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#412 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by mzungu »

Ajatolah_ wrote:Ja sam se mislio izjasniti kao Bošnjak ateist ali je propaganda imala kontraefekt na mene... neizjašnjen.

Do tebe je. Ja im nisam dozvolio. A da su pokusavali, jesu :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#413 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by madner »

Da je dovoljno Bosnjaka za izmjenu ustava, to bi se vec moglo uraditi.
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#414 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by BASS »

sustineo wrote:
KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D
Ajatolah_ wrote:Ja sam se mislio izjasniti kao Bošnjak ateist ali je propaganda imala kontraefekt na mene... neizjašnjen.
Toliko o nacionalnoj svijesti nas Bosnjaka.

"Danas oblacno... nesto se ne osjecam kao Bosnjak"
Djelomicno tacno, ali ipak i jedno i drugo je manjinski uzorak.

Tuzno je malo kako neki ne mogu da prihvate cinjenicu da u tom istvom TVOM narodu ima i glupih i nepismenih i jako pametnih i kriminalaca i izrabljivaca i dobrotvora itd. Kao i u svakom drugom narodu. Pa kada bi npr. Srbi gledali ko je sve Srbin imali bi nekoliko razloga za ponos i mnogo mnogo za stid. Ali eto opet, nekima je ispod nekog umisljenog nivoa da budu sunarodnjaci sa ljudima razlicitih profila. Ali to je suma sumarum - nebitno.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#415 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by weredsf »

sustineo wrote:
KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D
Ajatolah_ wrote:Ja sam se mislio izjasniti kao Bošnjak ateist ali je propaganda imala kontraefekt na mene... neizjašnjen.
Toliko o nacionalnoj svijesti nas Bosnjaka.

"Danas oblacno... nesto se ne osjecam kao Bosnjak"
Oni ce se na kraju svesti na statisticku gresku
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#416 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by Opetja033 »

mzungu wrote:
KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D

Znaci ima nas :thumbup:
Svaka cast! :thumbup:
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#417 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by elma89_ »

U Novom Gradu malo preko 87% Bosnjaka (nezvanicno)
A ko su ostali? bosanaca je 3% navodno,pa ko su ostali?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#418 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by kamen spoticanja »

Stizu rezultati pomalo...bi mi cool informacija da u Žepču od 125 ostalih ima 25 njemaca...
Sad ce morat postavljat table na zgradama i na njemackom :D
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#419 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by mzungu »

Opetja033 wrote:
mzungu wrote:
KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D

Znaci ima nas :thumbup:
Svaka cast! :thumbup:
Pajdo mi smo ovdje ugrozena vrsta, napadaju nas i lijevi i desni :-D
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#420 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by elma89_ »

Za mene je iznenadjenje da ateisti dominiraju medju srbima.Nisu neka cifra ni kod njih,ali najvise ih ima medju srbima
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#421 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by mzungu »

elma89_ wrote:Za mene je iznenadjenje da ateisti dominiraju medju srbima.Nisu neka cifra ni kod njih,ali najvise ih ima medju srbima

Ma sta ce oni, mi (BBA) cemo ih rasturit ko beba zvecku
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#422 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by Stjui »

KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D
:thumbup:

you know it makes sense..

Image
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#423 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by KatarinaKosaca »

sustineo wrote:
KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D
Ajatolah_ wrote:Ja sam se mislio izjasniti kao Bošnjak ateist ali je propaganda imala kontraefekt na mene... neizjašnjen.
Toliko o nacionalnoj svijesti nas Bosnjaka.

"Danas oblacno... nesto se ne osjecam kao Bosnjak"
U prošlom sistemu nisu postojali, ljudi su se izjašnjavali sa malim i velikim slovom itd. Mješanci (kako god ovo ružno zvučalo su bili primorani opredjeliti se po ocu i majci). Kampanja Budi Bošnjak ili kako se već zvala je sasvim jasno, nedvosmisleno pozvala i ostale konfesije koji nisu muslimani, kao i one nečistokrvne pod svoje skute i u tom smislu imala uspjeh.
Danas pada kiša, želim da pojedu svoja damu oni koji ne vole BIH i izjašnjavam se kako hoću bez da itko sebi daje za pravo da mjeri nečiju veličinu nacionalne pripadnosti.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#424 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by Havatar »

KatarinaKosaca wrote:Izjasnih se BBA, do posljednjeg momenta sam mislila BoBA, ali i na mene je brato utjecao :D
:thumbup:
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#425 Re: I...kako se izjasniste...? :)

Post by BASS »

KatarinaKosaca wrote: Kampanja Budi Bošnjak ili kako se već zvala je sasvim jasno, nedvosmisleno pozvala i ostale konfesije koji nisu muslimani, kao i one nečistokrvne pod svoje skute i u tom smislu imala uspjeh.
Danas pada kiša, želim da pojedu svoja damu oni koji ne vole BIH i izjašnjavam se kako hoću bez da itko sebi daje za pravo da mjeri nečiju veličinu nacionalne pripadnosti.
Ja sam uvjeren da će kada izadju rezultati biti par desetina hiljada ljudi koji su se izjasnili kao Bosnjaci, a vjerska pripadnost im je katolik ili pravoslavac, licno znam Bosnjaka katolika. Tako da razlicitost vjerskog identiteta Bosnjaka nece biti ogranicena samo na islam ili ateizam.
To ce dati dobru osnovu da se krene u drugu fazu. Nakon sto se utvrdi da je Bosnjastvo prihvaceno od strane velikog broja ljudi, bit ce neophodno da se pridje definisanju sta to tacno znaci biti Bosnjak? Naravno islam ce da igra veliku ulogu u kulturnom identitetu Bosnjaka u svakom slucaju, ali ja mislim da je Bosnjastvo dovoljno siroko i da u moze da prihvati i druge modalitete.
Post Reply