Sirija

Locked
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#13151 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs, kvart Mel'ab: Najmanje 5 poginulih nakon režimskog granatiranja džamije Omer ibn Hatab

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#13152 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Ovdje pojedinci ismijavaju smrt jednog sanjara, istovremeno ističući "opredjeljenje većine Sirijaca za sekularnu državu". Sve bi to bilo donekle razumljivo da ti isti pojedinci nisu prizivali američku intervenciju u Siriji, koja bi pomogla upravo Mirzi, Mirzama i njihovoj borbi.



A to se, gospodo, zove teški konflikt u glavama.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13153 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

Challenger__ wrote:Ovdje pojedinci ismijavaju smrt jednog sanjara, istovremeno ističući "opredjeljenje većine Sirijaca za sekularnu državu". Sve bi to bilo donekle razumljivo da ti isti pojedinci nisu prizivali američku intervenciju u Siriji, koja bi pomogla upravo Mirzi, Mirzama i njihovoj borbi.

A to se, gospodo, zove teški konflikt u glavama.
jah

jer amerikancima je bas mirza u interesu, i njemu slicni...

a upravo su on i njemu slicni sjebali pokret otpora i unistili kredibilitet pobunjenika... pa me nesto zanima... jel to vise godilo opoziciji i amerima, ili asadu?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13154 Re: Sirija

Post by The 51st State »

Challenger__ wrote:Ovdje pojedinci ismijavaju smrt jednog sanjara, istovremeno ističući "opredjeljenje većine Sirijaca za sekularnu državu". Sve bi to bilo donekle razumljivo da ti isti pojedinci nisu prizivali američku intervenciju u Siriji, koja bi pomogla upravo Mirzi, Mirzama i njihovoj borbi.

A to se, gospodo, zove teški konflikt u glavama.
teski konflikt u glavi je kad se uspije povezati treptaj krila leptira u patagoniji sa desavanjima u siriji, a sve u cilju pravdanja svog stava i dodatnog zbunjivanja neupucenih. dakle, pranje rusije i kine kao nekakvih bastiona civilizacije do zadnjeg sirijca.
Last edited by The 51st State on 09/01/2014 15:54, edited 1 time in total.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#13155 Re: Sirija

Post by udrch »

Saxtrol wrote:...
post sam ti prijavio, jer ovo je klix forum i trebao bi se navići na to..
zaboli nekoga ovdje *urac šta o FSA i Sirijcima sunitima misli neki srbijanski nesuđeni četnik, jer to isto misli i govori i kad je u pitanju ARBiH i bosanski muslimani..
uostalom sve je samo lupetanje, jer frajer nikad nije bio u Siriji, pa je sve što je napisao samo njegovo lupetanje i mržnja prema muslimanima..
ako ti se sviđa prijavi se tamo i dijeli mu komplimente..

i ostavi se komentarisanja Savoxa, nije on tema već Sirija..tražiš od njega link, dokaz, a onda postavljaš uslove predaje u Berzahu bez ikakvog linka ili navođenja izvora..
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#13156 Re: Sirija

Post by The 51st State »

udrch wrote:
Saxtrol wrote:...
post sam ti prijavio, jer ovo je klix forum i trebao bi se navići na to..
zaboli nekoga ovdje *urac šta o FSA i Sirijcima sunitima misli neki srbijanski nesuđeni četnik, jer to isto misli i govori i kad je u pitanju ARBiH i bosanski muslimani..
uostalom sve je samo lupetanje, jer frajer nikad nije bio u Siriji, pa je sve što je napisao samo njegovo lupetanje i mržnja prema muslimanima..
ako ti se sviđa prijavi se tamo i dijeli mu komplimente..

i ostavi se komentarisanja Savoxa, nije on tema već Sirija..tražiš od njega link, dokaz, a onda postavljaš uslove predaje u Berzahu bez ikakvog linka ili navođenja izvora..
sva ova asadova internet falanga inspiraciju i info vuku sa mycitija, da nije zalosno bilo bi smijesno...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40760
Joined: 29/06/2011 23:39

#13157 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

Kikibombona wrote:
AleksoMKD wrote:Jedni rebelsi druge naapadaju bombasima samoubicama http://tvnz.co.nz/world-news/activist-s ... ls-5794674
Na kraju ce se svi podeliti u male grupe koje nece verovati nikome drugom zbog paranoje :-)
:-)

Je li tacno da je SAA deblokirala Kvers?
A uzeli su cijelu planinu i sva sela istocno od Khanasira.

Idu u tom pravcu, mada im je pametnije da mirno sjednu i gledaju kako se ovi rokaju medjusobno, pa onda sa ostacima ostataka, razracunat se. U to ce i Maliki u Iraku zgaziti ISIL.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13158 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

udrch wrote:
Alfons Kauders wrote:
udrch wrote:on i jeste dijete, ali su njegov nijet zloupotrijebili drugi kad je došao u Siriju, tipa Bajro Ikanović..ono što je pričao na početku kad je otišao i ovo zadnjih mjeseci se uveliko razlikuju..
još se ne zna u kojim borbama je poginuo, tako da ne treba donositi zaključak prije vremena..
kolko sam ja upratio ovi naši su bili na linijama oko Alepa, Naqarin i baza 80..a živjeli su u nekom ovom gradiću od Alepa prema Idlibu..mislim na ove poginule ovih dana..otišli su iz Azaza vjerovatno kad su neki od njih doveli porodice..za Mirzu je sigurno da je poginuo u borbi, ovi ostali su prije likvidirani, nego što su poginuli u borbi..
put-tekfirija ti nije relevantan izvor, može ti dati samo neke smjernice, ali sve moraš provjeriti..

Mirza je otišao sigurno sa iskrenim nijetom, uostalom to je i pisao, a ako je ovih dana poginuo u fitni koja je nastupila, a koje on uopće nije bio svjestan, njegova žrtva će se cijeniti onako kako je nanijetio..
Allah najbolje zna..
nijet?

za sta se on uopste otisao boriti? za sirijski narod? za vjeru? za sektu? ja mislim da to ni on nije najbolje znao

jer za narod se sigurno nije borio - sirijcima koji su protiv asada likovi poput ovih nasih bradonja cine vise stete nego koristi, puuuuno vise

jel se borio za vjeru? ne znam za koju vjeru, jer sad ispada da ih tamani i asad i opozicija... ista opozicija koju licno podrzavam i kojoj ovakvi tipovi cine neprocjenjivu stetu...

i kazes Allah ce ocijeniti njegovu zrtvu? zrtvu za sta? eno i u iraku ih tamane, ne amerikanci, vec iracani... za sta se zrtvovao? jesu li onda milioni iracana i sirijaca koji su protiv takve ideologije zapravo nevjernici protiv kojih se on otisao boriti? ili se otisao boriti protiv tiranina?

vise je za tu opoziciju ucinila nasa sekularna drzava i sekularna (pride katolicka) hrvatska sredjivanjem isporuka naoruzanja za pobunjenike nego svi "dobrovoljci" koji su dole otisli ostaviti kosti
nisam razumio šta ti trebam objasniti..@Repetitor je sve objasnio, ja mogu samo nadopuniti..i zašto ja..
Kiki je napisao i sljedeće:
Kikibombona je napisao/la:
Ako cak i ima Boga onakvog kakvom se Mirza moli, ne vjerujem da ce mu biti spasa. Koliko znam, pucati na muslimana je strogo zabranjeno. On je pucao na muslimane Islamskog fronta, oni na njega.
ja sam odgovorio samo na ovaj post, jer ovo nije tačno, posebno što još uvijek niko ne zna u kojim borbama je poginuo..a još se ne zna ni u kojoj formaciji je bio..imamo potvrde da je bio u Nusri, a sad ga svi guraju u ISIL, što ne negiram, samo volio bih da mi date relevantan izvor..to ne tvrdi čak ni puttekfira.com..i odkad su oni i ona proassadova FB stranica postali relevantan izvor..

mi imamo ovdje dvije strane, jedna koja podržava Bašara i jedna koja ga smatra diktatorom i zločincem..
s obzirom da si ti jedan od onih koji iznio jasan stav kada je Bašar u pitanju nadam se da mi neće biti teško pojasniti..
i ja i ti se slažemo da je Bašar diktator i zločinac i da je trebao biti puno mudriji..
i ja i ti se slažemo da je ISIL formacija koja se borila za svoje ciljeve, a koje je najjasnije iznijela kad je došlo do ove fitne..njihov glasnogovornik juče kaže: "mi smo znali da će doći do ovoga, ali nismo znali da će udariti ovako rano"..
da su ove tajne bile jasne njihovim borcima ne bi se masovno predavali i prelazili u Nusru i prepuštali gradove bez borbe..

ne želim uopšte da raspravu spuštam na nivo Mirze Ganića i njegov nijjet, ja samo govorim o onome što je tebi teško razumjeti, a što ja shvatam, jer nisi vjernik..ja nisam ništa tvrdio, samo sam podsjetio da će Allah dž.š. mjeriti prema njegovom nijetu, a on je u onim prvim izjavama koje sam čitao bio vrlo jasan, a evo i u ovom tekstu što je neko postavio, pod uslovom da je istinit i tu nema sumnje oko ispravnosti..da li je došlo do devalvacije pod uticajem na terenu ne znam, ali čak i ako uzmemo kao činjenicu da je poginuo od ruke muslimana to ne znači da neko može sad tvrditi da nije šehid..sve ovo se odigralo iznenada, mnogi ISIL-ovci nisu znali da su njihove pajde u dubokoj pozadini masakrirali jednog od komadanata IF koji je došao na pregovore..mnogi ISIL-ovci su ubijeni nakon toga iz osvete, a da se nisu ni nadali..ima informacija da su neki od ovih naših poginulih ubijeni u kućama pred porodicom, a da im se porodicama izgubio svaki trag..uostalom ja sam post i završio sa riječima "Allah najbolje zna", jer je to jednostavno tako..ni za koga se ne može tvrditi da je šehid, zato se uvije kaže "šehid inšallah"..a ne može ni suprotno..

pitanje džihada nije pitanje oko kojeg musliman može da raspravlja..postoje naredbe u Knjizi koja je jasna i istinita..a kada je Allah dž.š. govorio o džihadu uvijek je upotrijebio imperativ: "Borite se...." a kad postoji jasna naredba, onda je tu suvišno kao argument postavljati buharijine hadise, koji možda jesu, možda nisu istiniti..a čak i da jesu nemaju nikakvui težinu pored jasne naredbe..
s toga je džihad farz-kifaje muslimanima i tu nema razmimoilaženja..farz-kifaje je obaveza zajednice, pa kad je izvrši jedan dio muslimana obaveza silazi sa svih..kao dženaza..situacija u kojoj si možda bio više puta..umre ti rođak, pa ti babo kaže odi ti na dženazu, ja radim ili moram završiti nešto od poslova za svoju porodicu..ti odeš, obaviš, vratiš se i ispunio si obavezu i za sebe i za oca..niko neće spomenuti tvog oca što nije došao, već tebe koji si došao..tako je kod ljudi, a tako je i kod Allaha dž.š..
Mirza je smatrao da je njegova obaveza da se bori u Siriji preča od potrebe njegove porodice..niko mu to pravo ne može osporiti niti njegov nijet dovoditi u pitanje osim Allah dž.š..bilo kakav hadis ne može umanjiti ovu obavezu..čak tvrditi da ovo nije obaveza onom ko je tako odlučio izvodi iz vjere..

da me razumiješ jasnije..
ovo sam napisao gledajući na to kao neko ko vjeruje bez i trunke sumnje..neko ko je rođen u vjeri, od roditelja vjernika, sa znanjem koje sam stekao kroz desetine godina učeći o vjeri, od čega je nešto stečeno i na formalan način, a dobar dio i kroz životno iskustvo..rođen sam i umrijeću kao tradicionalni bosanski musliman, hanefijskog mezheba..
nikakav vjerski uticaj izvan ove zemlje za mene je neprihvatljiv, posebno ako dolazi iz jedne od dvije zemlje fitne, Saudije i Irana..
Bašar je za mene i dalje zločinac i mora otići..
ISIL je bio zlo koje se jedno vrijeme moralo trpiti dok ga nisu upoznali..režim je imao ogromnu premoć i svaka pomoć je bila dobrodošla..nakon ovih zadnjih dešavanja i nakon što su jasno iznijeli svoje stavove, ne postoji razlog za bilo kakvu podršku njima..njihove vođe su jasno rekli da se bore za sebe, a ne za narod Sirije..

i Sirijci nisu sekularisti, niko od njih pojedinačno to nije..svi su vjernici i to vrlo predani..režim jeste forsirao tu notu, ali to nikad nije zaživjelo, samo što se to ponekad čini zbog velikog broja Alawita i Druza koji prema svom shvatanju vjere uopće ne klanjaju, nemaju džamije, ne poste..
Arapi-suniti i Kurdi su hanefijskog (kao mi) i šafijskog mezheba..saudijski selefizam ima svoja uporišta, jača nego kod nas, ali bez dominacije bilo gdje..ne postoji ni najmanja mogućnost da narod Sirije prihvati tu ideju..
Ismailije su takođe vjernici, samo na svoj način..
Druzi na svoj način..
Alawiti na svoj način..
Kršćani su takođe vjernici, mislim da ima ovdje forumaša koji to mogu potvrditi ako ima potrebe..

situacija trenutno nije dobra po opoziciju, ali je bolje što se sad ovo dešava nego kasnije..
ako se ovo uspješno okonča vratiće se na ispravan put..
ok - ali znas sta je kljucni problem? sto ti znas malo vise o vjeri od ganica i ostalih koji su isli dole... znam i ja, a nisam vjernik... a oni su za tu vjeru koju ne poznaju isli dole da ginu?

za sta? koju vjeru - ne znaju ni oni... ne zna se sad ni ko ih je pobio, pa cak ni u kojoj frakciji su bili... ne zna se ni ko ih je organizovao, a nije jasno ni sta su zapravo htjeli postici? (ne meni, vec njima nije jasno)

ja ovdje vidim puno vise paralela s kojekakvim doomsday sektama u kojim se clanovi ubiju iz nekih uvjerenja, ili cisto onako sto im je puko film... oni nisu isli dole ni da naprave nesto, ni da obaraju asada, ni da pomazu, ni da sire vjeru, furaju neku ideologiju - vec da poginu - kratko i jasno

precica za dzennet - ko sto rekoh, lako je u beznadju prodavati takve price... kad neko zivi ko zadnji klosar na ovom svijetu, pa konta da ce mu biti bolje na onom... sta je mevlid napravio? koji je bio njegov motiv? da ga upucaju, sto je i rekao... a boli ga kurac sto ostavlja iza sebe zenu i dijete, jer eto, rjesava svoje probleme... i gle cuda, obrije se na sudjenju i kaze da je izasao iz pokreta, jer su ga braca zaboravila i niko mu djetetu nije dao ni jebenu cokoladu... bratska briga nema sta

meni ovo nema blage veze s islamom, ovo su za mene likovi koji bi da su rodjeni u americi bili na cnn-u kad ulete u skolu s automatom, nicim izazvani, ili se zajedno ubiju da odu na svemirki brod, ko oni degenerici u kaliforniji... vjera im je samo izgovor
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#13159 Re: Sirija

Post by Maystor »

I pticama na grani je bilo jasno da uslovi primirja u Barzehu koje je savox naveo nemaju veze s istinom, kao što je i pticama na grani jasno da u Adri ne živi 100 000 ljudi.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#13160 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Provincijalni mediokriteti umišljaju da su sposobni da tumače stvarne interese američke administracije. Ne, oni su podjednako zbunjeni kao Sanjar. Oni ne shvataju ni da su sa ista strana sa njim u ovoj globalnoj smutnji. Oni ništa ne shvataju.

Čak ni to da je Sanjar rahmetli za njih moralni gigant.

_____
dječak sa šibicama wrote:U to ce i Maliki u Iraku zgaziti ISIL.
Ako mu je Obama saveznik, nema Malikiju spasa. Dobiće treći entitet u državi.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#13161 Re: Sirija

Post by Almaz »

insomnia78 wrote:Meni fakat nesto zao ovog Momka
Najozbiljnije
Meni njega nije zao, ali mi je zao njegovih roditalja koji su ostali ucviljeni za budaletinom od sina. Kako sam negdje procitao, njegovi babo i mater nisu "muslimani" tipa kakav je on bio pa da danas skacu od srece sto im je sin "sehidio" nizasta.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#13162 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

SANA: 15 poginulih nakon eksplozije auto-bombe u selu Alcavat koje se nalazi u gradu Salamiyah - Hama

Image
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#13163 Re: Sirija

Post by Almaz »

XXS wrote:Vezano za temu, ima i 10 godina kako je profesor Hafizovic upozorio da Oni dolaze po nasu djecu.
To je onaj Hafizovic sto su na facebook za njegovu glavu nudili novce ??
XXS wrote:Tuzno je da nasa djeca ostavljaju svoje kosti po Siriji i ko zna gdje jos u buducnosti.
Tuzno je da su jeftino, izmapulirano topovsko meso u sluzbi kvarnih interesa.
Suglasan 100%, ali to nije slucaj samo sa nasim mladim i naivnim vehabijama. I zapadnjacki mladici ginu sirom svijeta za necije tudje interese i interese naftnih kompanija, cionistickih lobija itd. Koliko je zapadnjaka zaplatilo i ostalo osakaceno u Iraku i u Afganistanu a sve iz nekih izmisljenih razloga za rat.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#13164 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Damask, Barzeh - glavna ulica:

Image
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#13165 Re: Sirija

Post by UltrasNaBaterije »

sarajevoxxxx wrote:SANA: 15 poginulih nakon eksplozije auto-bombe TERORISTIČKIH SNAGA U SIRIJI u selu Alcavat koje se nalazi u gradu Salamiyah - Hama

Image

reko da ispravim post heheeh :)
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#13166 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Djevojčica iz Sirije:

Image
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#13167 Re: Sirija

Post by Avetinho »

Challenger__ wrote:Ovdje pojedinci ismijavaju smrt jednog sanjara, istovremeno ističući "opredjeljenje većine Sirijaca za sekularnu državu". Sve bi to bilo donekle razumljivo da ti isti pojedinci nisu prizivali američku intervenciju u Siriji, koja bi pomogla upravo Mirzi, Mirzama i njihovoj borbi.



A to se, gospodo, zove teški konflikt u glavama.
Kao i uvijek, selektivno citanje.

Hajde sad, vrati se dvije-tri strane, i dobro prostudiraj ko se nasladjuje sto je ovaj covjek poginuo.
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#13168 Re: Sirija

Post by Almaz »

Alfons Kauders wrote:ne mora biti nepismen da bi bio lud... ni causevic nije nepismen, samo je lud
u svakom slucaju bolje je da ginu dole nego ovdje - jer jednostavno ne radi se o normalnim osobama, vec o pripadnicima kojekakvih sekti kojim ne treba puska vec psihijatar
ako ima jos kandidata, neka mi se jave na pp, placam kartu u jednom smjeru
Prijatelju ja se nebi slozio sa tobom. Ovo je isto kao da si rekao da ces se rijesiti svoga otpada tako sto ces ga prebaciti u komsijino dvoriste. Ti ne razmisljas na posljedice koje ce taj jadni sirijski narod morati trpiti zbog ovih koje bi mu ti dole poslao. Imaju oni i svojih vehabija previse. Ako brate hoces da ih se rijesis, nabavi sebi AK-47, toga dole kod nas ima za sitne pare, pa ih pocni sam loviti u "svojoj avliji".
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#13169 Re: Sirija

Post by Almaz »

It_is_a_Leclerc wrote:Ma kakav nijet, molim vas lijepo. Šta mu je bio nijet ? Da kao Bošnjak iz Sandžaka ubije što više Sirijaca u srcu Sirije ?! Njegov nijet je bila dijagnoza težeg oblika nekog psihijatrijskog poremećaja, i u to nema dileme. Lik je, da budem konačno iskren i izuzet od "De mortuis nihil nisi bene", klasično balavo stvorenje koje je mislilo da, ako zna pročitati Ja'sin iz Musafa, i nositi pušku, promaknut u velesvjetskog pravednika.

I za to ne krivim njega, jer on uistinu ništa ne zna. Krivim te proklete vehabije koje ovu našu djecu, koja su preživjela i četnike, i glad, i žeđ, i zime u ratu, vode da ostave živote po sirijskim poljanama. Za koga ? Za što ? Kao da će smrt jednog Mirze iz Sandžaka išta promijeniti i učiniti boljim ? Kao da će se njihovo prisustvo u Siriji svesti na išta drugo osim na trening obučenoj vojsci, kojima su ovakvi fanatični ludaci odlične pokretne mete.

Ja molim Boga za Mirzinu porodicu. Navodno mu je majka imala moždani udar čuvši za vijest da je poginuo. Molim Boga i da oprosti smrt Mirzi Ganiću - smrt u borbi protiv muslimana, smrt u borbi za one koji muslimanima ne žele dobro, smrt u borbi protiv sirijskog naroda, sirijske države i vlasti.

Uvjeren sam da je, dok je gubio svijest uslijed krvarenje iz femoralne arterije, dok je njegovo srce izdavala snaga da pumpa krv koje više nema, pomislio koliko je nesreće prouzrokovao svojoj porodici i koliko se ogriješio od sunet božijeg poslanika s.a.v.s.
Svaka cast kolega. :thumbup:
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#13170 Re: Sirija

Post by Almaz »

It_is_a_Leclerc wrote:
udrch wrote:ti imaš pravo na svoj stav, ja na svoj..ne slažem se ni sa političkim niti vjerskim argumentima koje si iznio, jer jednostavno nisu tačni..
Naravno da su tačni.

Hadis kaže da je bolja jedna noć i jedan dan prijateljevanja s majkom nego 1000 godina borbe na Allahovom putu (Buharija i Muslim).

Ignorisao je sunnet, učinio svoju porodicu trajno nesretnom, natjerao svoju porodicu da zamrzi Islam iako ga u djelima Mirze Ganića gotovo i nema.

Borio se u Siriji, protiv sirijskog naroda. Ta borba ne može biti legitimna. Ta borba protiv drugog muslimana ne može biti ni džihad, ni dozvoljena, po bilo kojem tumačenju, osim vehabijskom naravno. Jer je eliminacija svih drugačijih praktikovanja vjere par exellance cilj te sekte.

Kažem još jednom, ja mu neću suditi. Neka mu sudi dragi Bog.
Ma svaka ti je za zapisati ! :thumbup:
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#13171 Re: Sirija

Post by Almaz »

udrch wrote:sa političke strane, nije on otišao da se bori protiv sirijskog naroda, već protiv zločinca koji je ubijao taj narod..nije on otišao tamo prije protesta, već nakon što su desetien hiljada ljudi ubijene..
Zasto nije otisao u Somaliju, Mali, Afganistan ili u Gazu ??
Koliko su vehabije do danas ratova protiv izraela vodile ??
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#13172 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

7 poginulih i nekoliko ranjenih nakon režimskog granatiranja kvarta Karam al-Shami u Homsu



https://www.facebook.com/KarmAlshami.AlternativePage
Almaz
Posts: 380
Joined: 30/09/2013 21:32

#13173 Re: Sirija

Post by Almaz »

Alfons Kauders wrote:vise je za tu opoziciju ucinila nasa sekularna drzava i sekularna (pride katolicka) hrvatska sredjivanjem isporuka naoruzanja za pobunjenike nego svi "dobrovoljci" koji su dole otisli ostaviti kosti
Da budemo realni, da nije bilo vehabija sa strane, SAA bi "opoziciju" pomela vec odavno. Za buducnost sirijskog naroda nebi puno bila bolja vlast opozicije od vlasti vehabija. Zasto ? Pa zato sto je ta opozicija bila "po mjeri" Amerike, Europe i izraela. Interesi Amerike, Europe i izraela i interesi muslimanskih naroda nikada ne mogu biti podudarni.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#13174 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Homs, kvart Al-Krabis - Tragovi režimskog razaranja:

Image
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#13175 Re: Sirija

Post by udrch »

Alfons Kauders wrote:meni ovo nema blage veze s islamom, ovo su za mene likovi koji bi da su rodjeni u americi bili na cnn-u kad ulete u skolu s automatom, nicim izazvani, ili se zajedno ubiju da odu na svemirki brod, ko oni degenerici u kaliforniji... vjera im je samo izgovor
politika u koju su uvučeni nema blage veze sa Islamom..neki su pokušali ISIL da prestave kao neku obnovu hilafeta, a ustvari samo ime kaže kakvu državu oni žele..
ja sam govorio samo sa aspekta vjere i da je sasvim moguće da neko ko svojom voljom ode dole, stavi se na raspolaganje u borbi protiv režima da njegov nijet može biti ispravan, čak i ako pogine od muslimanske ruke..

a jasno sam i naglasio da se dole dešavaju čudne stvari, posebno u sjeveroistočnim dijelovima..
agresivna tekfirijska retorika, povezana sa nekim stalnim ratom protiv cijelog svijeta, sa jedinstvenom prilikom najavljenog povratka Isaa a.s. u zemlji Šama u uslovima koji vladaju u tom dijelu su vrlo opasna kombinacija..
mladići poput Mirze su vrlo lahko mogli upasti u ovakav delirijum da samo žele poginuti..
Locked