Sirija

Locked
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13076 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

Black swan wrote:
Kikibombona wrote:
insomnia78 wrote:Meni fakat nesto zao ovog Momka
Najozbiljnije


Sent from my iPhone using Tapatalk
19 godina. Dijete!

Negdje sam procitao da je bio odlican ucenik u skoli. Vidi se da ima karizmu sa kojom je nesto od zivota mogao napraviti.

Ovako je poginuo za suludu ideju.

Ako cak i ima Boga onakvog kakvom se Mirza moli, ne vjerujem da ce mu biti spasa. Koliko znam, pucati na muslimana je strogo zabranjeno. On je pucao na muslimane Islamskog fronta, oni na njega.

Sta im zapadne kurve uradise, siluju Arape i njima naklonjene muslimane u mozak. Nasjedaju kao najvece levatine.
bilo je nešto više u njemu...vidi se da nije "nepismen" kao većina tih likova... mevlid ne zna običnu rečenicu pročitati

ne znam kako da se odrazim ali frajer je mogao biti "predsjednik sandžaka"
odradiš brate 3 mjeseca dole i vratiš se ko heroj
ne mora biti nepismen da bi bio lud... ni causevic nije nepismen, samo je lud

u svakom slucaju bolje je da ginu dole nego ovdje - jer jednostavno ne radi se o normalnim osobama, vec o pripadnicima kojekakvih sekti kojim ne treba puska vec psihijatar

ako ima jos kandidata, neka mi se jave na pp, placam kartu u jednom smjeru :D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#13077 Re: Sirija

Post by udrch »

Kikibombona wrote:
insomnia78 wrote:Meni fakat nesto zao ovog Momka
Najozbiljnije


Sent from my iPhone using Tapatalk
19 godina. Dijete!

Negdje sam procitao da je bio odlican ucenik u skoli. Vidi se da ima karizmu sa kojom je nesto od zivota mogao napraviti.

Ovako je poginuo za suludu ideju.

Ako cak i ima Boga onakvog kakvom se Mirza moli, ne vjerujem da ce mu biti spasa. Koliko znam, pucati na muslimana je strogo zabranjeno. On je pucao na muslimane Islamskog fronta, oni na njega.

Sta im zapadne kurve uradise, siluju Arape i njima naklonjene muslimane u mozak. Nasjedaju kao najvece levatine.
on i jeste dijete, ali su njegov nijet zloupotrijebili drugi kad je došao u Siriju, tipa Bajro Ikanović..ono što je pričao na početku kad je otišao i ovo zadnjih mjeseci se uveliko razlikuju..
još se ne zna u kojim borbama je poginuo, tako da ne treba donositi zaključak prije vremena..
kolko sam ja upratio ovi naši su bili na linijama oko Alepa, Naqarin i baza 80..a živjeli su u nekom ovom gradiću od Alepa prema Idlibu..mislim na ove poginule ovih dana..otišli su iz Azaza vjerovatno kad su neki od njih doveli porodice..za Mirzu je sigurno da je poginuo u borbi, ovi ostali su prije likvidirani, nego što su poginuli u borbi..
put-tekfirija ti nije relevantan izvor, može ti dati samo neke smjernice, ali sve moraš provjeriti..

Mirza je otišao sigurno sa iskrenim nijetom, uostalom to je i pisao, a ako je ovih dana poginuo u fitni koja je nastupila, a koje on uopće nije bio svjestan, njegova žrtva će se cijeniti onako kako je nanijetio..
Allah najbolje zna..
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#13078 Re: Sirija

Post by It_is_a_Leclerc »

Ma kakav nijet, molim vas lijepo. Šta mu je bio nijet ? Da kao Bošnjak iz Sandžaka ubije što više Sirijaca u srcu Sirije ?! Njegov nijet je bila dijagnoza težeg oblika nekog psihijatrijskog poremećaja, i u to nema dileme. Lik je, da budem konačno iskren i izuzet od "De mortuis nihil nisi bene", klasično balavo stvorenje koje je mislilo da, ako zna pročitati Ja'sin iz Musafa, i nositi pušku, promaknut u velesvjetskog pravednika.

I za to ne krivim njega, jer on uistinu ništa ne zna. Krivim te proklete vehabije koje ovu našu djecu, koja su preživjela i četnike, i glad, i žeđ, i zime u ratu, vode da ostave živote po sirijskim poljanama. Za koga ? Za što ? Kao da će smrt jednog Mirze iz Sandžaka išta promijeniti i učiniti boljim ? Kao da će se njihovo prisustvo u Siriji svesti na išta drugo osim na trening obučenoj vojsci, kojima su ovakvi fanatični ludaci odlične pokretne mete.

Ja molim Boga za Mirzinu porodicu. Navodno mu je majka imala moždani udar čuvši za vijest da je poginuo. Molim Boga i da oprosti smrt Mirzi Ganiću - smrt u borbi protiv muslimana, smrt u borbi za one koji muslimanima ne žele dobro, smrt u borbi protiv sirijskog naroda, sirijske države i vlasti.

Uvjeren sam da je, dok je gubio svijest uslijed krvarenje iz femoralne arterije, dok je njegovo srce izdavala snaga da pumpa krv koje više nema, pomislio koliko je nesreće prouzrokovao svojoj porodici i koliko se ogriješio od sunet božijeg poslanika s.a.v.s.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#13079 Re: Sirija

Post by udrch »

ti imaš pravo na svoj stav, ja na svoj..ne slažem se ni sa političkim niti vjerskim argumentima koje si iznio, jer jednostavno nisu tačni..
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#13080 Re: Sirija

Post by It_is_a_Leclerc »

udrch wrote:ti imaš pravo na svoj stav, ja na svoj..ne slažem se ni sa političkim niti vjerskim argumentima koje si iznio, jer jednostavno nisu tačni..
Naravno da su tačni.

Hadis kaže da je bolja jedna noć i jedan dan prijateljevanja s majkom nego 1000 godina borbe na Allahovom putu (Buharija i Muslim).

Ignorisao je sunnet, učinio svoju porodicu trajno nesretnom, natjerao svoju porodicu da zamrzi Islam iako ga u djelima Mirze Ganića gotovo i nema.

Borio se u Siriji, protiv sirijskog naroda. Ta borba ne može biti legitimna. Ta borba protiv drugog muslimana ne može biti ni džihad, ni dozvoljena, po bilo kojem tumačenju, osim vehabijskom naravno. Jer je eliminacija svih drugačijih praktikovanja vjere par exellance cilj te sekte.

Kažem još jednom, ja mu neću suditi. Neka mu sudi dragi Bog.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13081 Re: Sirija

Post by Truba »

It_is_a_Leclerc je takva mašina za pisanje da je to za ne povjerovati
koncizno jasno do u detalje kad treba općenito također
elem simpfilicirao je sve do u bobu...
hladno trezveno rekao bih znanstveno
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#13082 Re: Sirija

Post by udrch »

It_is_a_Leclerc wrote:
udrch wrote:ti imaš pravo na svoj stav, ja na svoj..ne slažem se ni sa političkim niti vjerskim argumentima koje si iznio, jer jednostavno nisu tačni..
Naravno da su tačni.

Hadis kaže da je bolja jedna noć i jedan dan prijateljevanja s majkom nego 1000 godina borbe na Allahovom putu (Buharija i Muslim).

Ignorisao je sunnet, učinio svoju porodicu trajno nesretnom, natjerao svoju porodicu da zamrzi Islam iako ga u djelima Mirze Ganića gotovo i nema.

Borio se u Siriji, protiv sirijskog naroda. Ta borba ne može biti legitimna. Ta borba protiv drugog muslimana ne može biti ni džihad, ni dozvoljena, po bilo kojem tumačenju, osim vehabijskom naravno. Jer je eliminacija svih drugačijih praktikovanja vjere par exellance cilj te sekte.

Kažem još jednom, ja mu neću suditi. Neka mu sudi dragi Bog.
naravno da nisu..ja mogu navesti sad nekoliko ajeta koji su nedvosmisleni po tom pitanju..i ajet je propis sam po sebi, a hadis ako je ispunio pretpostavke..ali ne želim tu priču na ovoj temi, a ne bih ništa ni postigao..to tebi i Commiju može da izgleda jednostavno, ali nije..

sa političke strane, nije on otišao da se bori protiv sirijskog naroda, već protiv zločinca koji je ubijao taj narod..nije on otišao tamo prije protesta, već nakon što su desetien hiljada ljudi ubijene..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13083 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

udrch wrote:
Kikibombona wrote:
insomnia78 wrote:Meni fakat nesto zao ovog Momka
Najozbiljnije


Sent from my iPhone using Tapatalk
19 godina. Dijete!

Negdje sam procitao da je bio odlican ucenik u skoli. Vidi se da ima karizmu sa kojom je nesto od zivota mogao napraviti.

Ovako je poginuo za suludu ideju.

Ako cak i ima Boga onakvog kakvom se Mirza moli, ne vjerujem da ce mu biti spasa. Koliko znam, pucati na muslimana je strogo zabranjeno. On je pucao na muslimane Islamskog fronta, oni na njega.

Sta im zapadne kurve uradise, siluju Arape i njima naklonjene muslimane u mozak. Nasjedaju kao najvece levatine.
on i jeste dijete, ali su njegov nijet zloupotrijebili drugi kad je došao u Siriju, tipa Bajro Ikanović..ono što je pričao na početku kad je otišao i ovo zadnjih mjeseci se uveliko razlikuju..
još se ne zna u kojim borbama je poginuo, tako da ne treba donositi zaključak prije vremena..
kolko sam ja upratio ovi naši su bili na linijama oko Alepa, Naqarin i baza 80..a živjeli su u nekom ovom gradiću od Alepa prema Idlibu..mislim na ove poginule ovih dana..otišli su iz Azaza vjerovatno kad su neki od njih doveli porodice..za Mirzu je sigurno da je poginuo u borbi, ovi ostali su prije likvidirani, nego što su poginuli u borbi..
put-tekfirija ti nije relevantan izvor, može ti dati samo neke smjernice, ali sve moraš provjeriti..

Mirza je otišao sigurno sa iskrenim nijetom, uostalom to je i pisao, a ako je ovih dana poginuo u fitni koja je nastupila, a koje on uopće nije bio svjestan, njegova žrtva će se cijeniti onako kako je nanijetio..
Allah najbolje zna..
nijet?

za sta se on uopste otisao boriti? za sirijski narod? za vjeru? za sektu? ja mislim da to ni on nije najbolje znao

jer za narod se sigurno nije borio - sirijcima koji su protiv asada likovi poput ovih nasih bradonja cine vise stete nego koristi, puuuuno vise

jel se borio za vjeru? ne znam za koju vjeru, jer sad ispada da ih tamani i asad i opozicija... ista opozicija koju licno podrzavam i kojoj ovakvi tipovi cine neprocjenjivu stetu...

i kazes Allah ce ocijeniti njegovu zrtvu? zrtvu za sta? eno i u iraku ih tamane, ne amerikanci, vec iracani... za sta se zrtvovao? jesu li onda milioni iracana i sirijaca koji su protiv takve ideologije zapravo nevjernici protiv kojih se on otisao boriti? ili se otisao boriti protiv tiranina?

vise je za tu opoziciju ucinila nasa sekularna drzava i sekularna (pride katolicka) hrvatska sredjivanjem isporuka naoruzanja za pobunjenike nego svi "dobrovoljci" koji su dole otisli ostaviti kosti
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#13084 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

Pa normalno da se nije borio za narod,svi mi znamo zasto se ovi iz ISILA bore.Samo ću kopirat jednu njegovu izjavu..
- Mi Bašara ne vidimo kao neki poseban problem. To što se ovaj rat malo odužio mi smatramo svojim borbom. Ona neće stati kada Bašar ode, ona tek tada počinje i mi to svi dobro znamo - ističe Mirza
:-)
flexibila
Posts: 847
Joined: 20/10/2013 03:05

#13085 Re: Sirija

Post by flexibila »

It_is_a_Leclerc wrote:Ma kakav nijet, molim vas lijepo. Šta mu je bio nijet ? Da kao Bošnjak iz Sandžaka ubije što više Sirijaca u srcu Sirije ?! Njegov nijet je bila dijagnoza težeg oblika nekog psihijatrijskog poremećaja, i u to nema dileme. Lik je, da budem konačno iskren i izuzet od "De mortuis nihil nisi bene", klasično balavo stvorenje koje je mislilo da, ako zna pročitati Ja'sin iz Musafa, i nositi pušku, promaknut u velesvjetskog pravednika.

I za to ne krivim njega, jer on uistinu ništa ne zna. Krivim te proklete vehabije koje ovu našu djecu, koja su preživjela i četnike, i glad, i žeđ, i zime u ratu, vode da ostave živote po sirijskim poljanama. Za koga ? Za što ? Kao da će smrt jednog Mirze iz Sandžaka išta promijeniti i učiniti boljim ? Kao da će se njihovo prisustvo u Siriji svesti na išta drugo osim na trening obučenoj vojsci, kojima su ovakvi fanatični ludaci odlične pokretne mete.

Ja molim Boga za Mirzinu porodicu. Navodno mu je majka imala moždani udar čuvši za vijest da je poginuo. Molim Boga i da oprosti smrt Mirzi Ganiću - smrt u borbi protiv muslimana, smrt u borbi za one koji muslimanima ne žele dobro, smrt u borbi protiv sirijskog naroda, sirijske države i vlasti.

Uvjeren sam da je, dok je gubio svijest uslijed krvarenje iz femoralne arterije, dok je njegovo srce izdavala snaga da pumpa krv koje više nema, pomislio koliko je nesreće prouzrokovao svojoj porodici i koliko se ogriješio od sunet božijeg poslanika s.a.v.s.
Skidam kapu i naklon do poda za post, a :thumbup: za boldovano.
Vjerujem ,(i siguran sam) naci ce se poneki vehabija da ti kaze da nisi u pravu , a ja se pitam dali ce te vehabije odrijesiti kesu i finansirati Mirzine roditelje do kraja zivota.
Hoce al u ????????
User avatar
Roland_Of_Gilead
Posts: 143
Joined: 03/07/2013 10:22

#13086 Re: Sirija

Post by Roland_Of_Gilead »

Alfons Kauders wrote:
za sta se on uopste otisao boriti? za sirijski narod? za vjeru? za sektu? ja mislim da to ni on nije najbolje znao
Borio se za 72 djevice. Evo pa čitaj šta je pisao za portal put.vjernika.

Priče iz Sirije: Ja, šehid, ja šehid! (autor: Mirza Ganić)

Ja šehid, ja šehid… bile su riječi koje sam pogrešno razumio.

Dugo ću ih sa posebnim razumijevanjem pamtiti, ne želim da ih zaboravim…

Bila je noć, a mi smo bili na opasnom stražarskom mjestu.

Akcija se spremala, trebala je biti te noći. Obično bura dolazi nakon zatišja, ali ova noć je bila burna čim je sunce izgubilo posljednje zrake na horizontu.

Nakon zalaska sunca zemlju su obasjavali meci i bljesci bombi iz minobacača, tenkova i aviona.

Misli su mi bile daleko, bio sam malo tužan. Došla je naredba da se te noći povlačimo sa tog mjesta, dolazi zamjena. Svi smo priželjkivali akciju. Trčanje prema neprijatelju sa grmljavinom tekbira[1], nešto je neopisivo. Ono za čim mudžahidi žude.

Tamo je smrt, tamo je karta za susret sa Allahom a On zadovoljan tobom.

Koliko god da smo željeli učestvovati uz bici, ipak se emir (vodja) morao poslušati. Niko nije prigovarao, znali smo da nas razumije. Zamjena dolazi.

Polako smo počeli skupljati svoje stvari i pakovati se. Zamjena je stigla i čekala na oko kilometar od stražarskog mjesta.

Prvi dio grupe je zamijenjen, bio je red na drugi dio u kome sam bio i ja.
Ušli smo u auto i krenuli. Iako tužni, smijali smo se. Allahova milost je velika, najveća.
Stigli smo na mjesto gdje smo trebali izaći iz auta i ući u bus, a zamjena je trebala ući u auto i otići tamo gdje smo mi bili..
Skočio sam sa džipa i krenuo se grliti sa braćom koja nas mijenjaju.

Medju njima su bila i dva brata sa Kavkaza. Bili smo prisni. Da bi se našalio pravio sam se da ih ne vidim i htio proći pored njih. Bila je noć, ali su me vidjeli. Odjednom me neko, smijući se, snažno zagrlio i upitao na ruskom: Ebu Šehide, još nisi šehidio?
Spustio sam glavu i tužno rekao da nisam. Bio je to brat Ebu Ubejde. Pored njega je bio Ebu Muhammed.


Izgrlio sam se i sa njim kao nikad ranije. Kao da sam znao da će za nekoliko sati šehiditi.

Malo smo razgovarali znajući da nemamo vremena. Zagrlio sam Ebu Muhammeda i rekao mu da će sutra inša Allah šehiditi[2].


Imao je prelijepe oči koje od radosti u tom momentu zasvjetlucaše :lol: , dok je pun nade rekao: In šaaAllah.

Popeo se na auto i radostan otišao.

Često mi se pred očima pojavi slika kako odlazi. Odlazi na bolje mjesto dok ja ostajem na varljivom dunjaluku.
Otišao je. Mi smo ušli u bus i otišli u bazu.
Kad sam stigao nije malo prošlo a zaspao sam. Ujutru oko 4:45 sati su me probudili i rekli da trebam stražariti na kapiji.
Otišao sam… Bio je još mrak.
Malo nakon toga stigao nam je emir i rekao mi da će sada doći auto i da ga propustim. Malo nakon toga vidio sam auto kako se približava, svjetla su me udarala u oči. Nisam vidio ko su.
Taman da preprečim put kad začuh riječi i prepoznah glas brata Esedullaha. Iz daljine je pjevao: “Jaaaa šeeehiiiid, ja šeeehid…”.
Bile su to riječi koje sam pogrešno razumio. Zapravo, mene zovu Ebu Šehid, često samo Šehid. Mislio sam da meni pjeva, ali sam pogrešio.

Propustio sam auto smijući se, ali je taj smješak nestao čim je vozilo prošlo i ja pozadi vidio dva krvava brata da leže.

Tako mi Allaha, Gospodara Kabe, auto je prošlo a za njim se širio miris koji nikad ranije nisam osjetio. Prelijep miris! U sekundi sam sve shvatio – šehidili su.

Sad sam shvatio kome Esedullah pjeva – šehidima. Ali, ko je šehidio? Kome se Allah smilovao, ko sada u Džennetu uživa, ko se briga riješio i Allahovo zadovoljstvo zaslužio?

Potrčao sam za autom i dok sam stigao šehidi su već bili spušteni a prelijep miris svuda oko nas.

Prvi je bio Muhammed, brat koji je skoro stigao i nisam ga dobro poznavao. Ali drugog itekako jesam.

Pogledao sam i vidio onoga kojeg sam prije nekoliko sati grlio i govorio da će sutra šehiditi.Gledao sam u onoga koji me je zamjenio na stražarskom položaju. Gledao sam u Ebu Muhammeda!

Gospodara mi Kabe, prelijepo je mirisao i bio je nasmijan! Krv, kojom su bila natopljena njegova prsa, još je bila svježa. Nije bio hladan. :shock:

Šehidi ne umiru, oni su živi, ali vi to ne znate.

Došao je Ebu Ubejde i ispričao mi kako je Ebu Muhammed lavovski šehidio.

Obojca smo plakali zato što smo još na dunjaluku, ali smo bili radosni zato što je Ebu Muhammed uspio. Nije ni čudo, bio je puno bolji od nas.


O, Ebu Muhammede, lijep si bio dok si bio sa nama, a tvoj osmjeh sada je jos ljepši, tvoj osmjeh sad je osmjeh šehida. Radujemo se brate voljeni, sretni zbog tvoga uspjeha i iščekujemo ono što si ti postigao, ništa nismo izmjenili.


Tvoj nam je šehadet uzor, nisi okrenuo ledja neprijatelju, tvoje su rane u prsima, ti si lav ummeta.

Ti si naš junak i mi svjedočimo da si bio jedan od nas, a tvoj prst i tvoj osmjeh svjedoče da te Allah primio kao šehida.

Pa nek’ ti je sa srećom, o Ebu Muhammede!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13087 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

Herr Flick wrote:Pa normalno da se nije borio za narod,svi mi znamo zasto se ovi iz ISILA bore.Samo ću kopirat jednu njegovu izjavu..
- Mi Bašara ne vidimo kao neki poseban problem. To što se ovaj rat malo odužio mi smatramo svojim borbom. Ona neće stati kada Bašar ode, ona tek tada počinje i mi to svi dobro znamo - ističe Mirza
:-)
upravo tako

zato i pitam kolegu udrcha da malo objasni taj "nijet"

jer ti ljudi ne idu dole da bi se borili za sirijski narod... ne zanima ih ni asad... a opet se idu boriti... pa za koga bi se onda borili... i protiv koga?

jer se meni cini da je dosao u relativno sekularnu arapsku zemlju da se bori protiv sekularizma, koji je u siriji vazda podrzavala vecina naroda... slijedi da je otisao da se bori protiv naroda, u ime svoje sekte

i da - budite sigurni da ce ih potamaniti i jedni i drugi... i neka ce, jer su ovakvi tipovi najjaci adut koji ima asad
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#13088 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

Ove Mirzine pripovjetke neodoljivo podsjecaju na one izjave kako "tijela sehida mirisu na ruze i danima nakon smrti".

U svakom slucaju, ispunila mu se zelja.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#13089 Re: Sirija

Post by madner »

Kakva ironija, pogino od druge frakcije iste orijentacije.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13090 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

Roland_Of_Gilead wrote:
Alfons Kauders wrote:
za sta se on uopste otisao boriti? za sirijski narod? za vjeru? za sektu? ja mislim da to ni on nije najbolje znao
Borio se za 72 djevice. Evo pa čitaj šta je pisao za portal put.vjernika.

Priče iz Sirije: Ja, šehid, ja šehid! (autor: Mirza Ganić)

Ja šehid, ja šehid… bile su riječi koje sam pogrešno razumio.

Dugo ću ih sa posebnim razumijevanjem pamtiti, ne želim da ih zaboravim…

Bila je noć, a mi smo bili na opasnom stražarskom mjestu.

Akcija se spremala, trebala je biti te noći. Obično bura dolazi nakon zatišja, ali ova noć je bila burna čim je sunce izgubilo posljednje zrake na horizontu.

Nakon zalaska sunca zemlju su obasjavali meci i bljesci bombi iz minobacača, tenkova i aviona.

Misli su mi bile daleko, bio sam malo tužan. Došla je naredba da se te noći povlačimo sa tog mjesta, dolazi zamjena. Svi smo priželjkivali akciju. Trčanje prema neprijatelju sa grmljavinom tekbira[1], nešto je neopisivo. Ono za čim mudžahidi žude.

Tamo je smrt, tamo je karta za susret sa Allahom a On zadovoljan tobom.

Koliko god da smo željeli učestvovati uz bici, ipak se emir (vodja) morao poslušati. Niko nije prigovarao, znali smo da nas razumije. Zamjena dolazi.

Polako smo počeli skupljati svoje stvari i pakovati se. Zamjena je stigla i čekala na oko kilometar od stražarskog mjesta.

Prvi dio grupe je zamijenjen, bio je red na drugi dio u kome sam bio i ja.
Ušli smo u auto i krenuli. Iako tužni, smijali smo se. Allahova milost je velika, najveća.
Stigli smo na mjesto gdje smo trebali izaći iz auta i ući u bus, a zamjena je trebala ući u auto i otići tamo gdje smo mi bili..
Skočio sam sa džipa i krenuo se grliti sa braćom koja nas mijenjaju.

Medju njima su bila i dva brata sa Kavkaza. Bili smo prisni. Da bi se našalio pravio sam se da ih ne vidim i htio proći pored njih. Bila je noć, ali su me vidjeli. Odjednom me neko, smijući se, snažno zagrlio i upitao na ruskom: Ebu Šehide, još nisi šehidio?
Spustio sam glavu i tužno rekao da nisam. Bio je to brat Ebu Ubejde. Pored njega je bio Ebu Muhammed.


Izgrlio sam se i sa njim kao nikad ranije. Kao da sam znao da će za nekoliko sati šehiditi.

Malo smo razgovarali znajući da nemamo vremena. Zagrlio sam Ebu Muhammeda i rekao mu da će sutra inša Allah šehiditi[2].


Imao je prelijepe oči koje od radosti u tom momentu zasvjetlucaše :lol: , dok je pun nade rekao: In šaaAllah.

Popeo se na auto i radostan otišao.

Često mi se pred očima pojavi slika kako odlazi. Odlazi na bolje mjesto dok ja ostajem na varljivom dunjaluku.
Otišao je. Mi smo ušli u bus i otišli u bazu.
Kad sam stigao nije malo prošlo a zaspao sam. Ujutru oko 4:45 sati su me probudili i rekli da trebam stražariti na kapiji.
Otišao sam… Bio je još mrak.
Malo nakon toga stigao nam je emir i rekao mi da će sada doći auto i da ga propustim. Malo nakon toga vidio sam auto kako se približava, svjetla su me udarala u oči. Nisam vidio ko su.
Taman da preprečim put kad začuh riječi i prepoznah glas brata Esedullaha. Iz daljine je pjevao: “Jaaaa šeeehiiiid, ja šeeehid…”.
Bile su to riječi koje sam pogrešno razumio. Zapravo, mene zovu Ebu Šehid, često samo Šehid. Mislio sam da meni pjeva, ali sam pogrešio.

Propustio sam auto smijući se, ali je taj smješak nestao čim je vozilo prošlo i ja pozadi vidio dva krvava brata da leže.

Tako mi Allaha, Gospodara Kabe, auto je prošlo a za njim se širio miris koji nikad ranije nisam osjetio. Prelijep miris! U sekundi sam sve shvatio – šehidili su.

Sad sam shvatio kome Esedullah pjeva – šehidima. Ali, ko je šehidio? Kome se Allah smilovao, ko sada u Džennetu uživa, ko se briga riješio i Allahovo zadovoljstvo zaslužio?

Potrčao sam za autom i dok sam stigao šehidi su već bili spušteni a prelijep miris svuda oko nas.

Prvi je bio Muhammed, brat koji je skoro stigao i nisam ga dobro poznavao. Ali drugog itekako jesam.

Pogledao sam i vidio onoga kojeg sam prije nekoliko sati grlio i govorio da će sutra šehiditi.Gledao sam u onoga koji me je zamjenio na stražarskom položaju. Gledao sam u Ebu Muhammeda!

Gospodara mi Kabe, prelijepo je mirisao i bio je nasmijan! Krv, kojom su bila natopljena njegova prsa, još je bila svježa. Nije bio hladan. :shock:

Šehidi ne umiru, oni su živi, ali vi to ne znate.

Došao je Ebu Ubejde i ispričao mi kako je Ebu Muhammed lavovski šehidio.

Obojca smo plakali zato što smo još na dunjaluku, ali smo bili radosni zato što je Ebu Muhammed uspio. Nije ni čudo, bio je puno bolji od nas.


O, Ebu Muhammede, lijep si bio dok si bio sa nama, a tvoj osmjeh sada je jos ljepši, tvoj osmjeh sad je osmjeh šehida. Radujemo se brate voljeni, sretni zbog tvoga uspjeha i iščekujemo ono što si ti postigao, ništa nismo izmjenili.


Tvoj nam je šehadet uzor, nisi okrenuo ledja neprijatelju, tvoje su rane u prsima, ti si lav ummeta.

Ti si naš junak i mi svjedočimo da si bio jedan od nas, a tvoj prst i tvoj osmjeh svjedoče da te Allah primio kao šehida.

Pa nek’ ti je sa srećom, o Ebu Muhammede!
e pa eto - to mu je bio nijet - da pogine... i ispunila mu se zelja

jer zasto bi imao zivot, porodicu, posao, skolu, zasto bi gubio sve te silne godine... previse truda... a ovako moze dobiti kartu za instant dzennet? :-)

jer lakse je urlati tekbir i jurisati na ko zna koga nego crnciti cijeli zivot da stvoris nesto za svoju porodicu i svoje drustvo
User avatar
Roland_Of_Gilead
Posts: 143
Joined: 03/07/2013 10:22

#13091 Re: Sirija

Post by Roland_Of_Gilead »

dječak sa šibicama wrote:Ove Mirzine pripovjetke neodoljivo podsjecaju na one izjave kako "tijela sehida mirisu na ruze i danima nakon smrti".

U svakom slucaju, ispunila mu se zelja.
Sad samo treba rješiti jedan drugi problemčič. Pošto nije poginuo od metka SAA nego od braće mužahida kako definirati ko je od njih veći musliman, i tko je poginuo na Allahovom putu a tko na tom putu zalutao ?

Odluka je naravno Allahova.
Ako Allah odluči da je Mirza bio veći mudžahid od onog mudžahida koji je Mirzi presudio, čekaju ga džennetske hurije.

Ali što ako odluči drugačije....? :shock:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13092 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

Roland_Of_Gilead wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ove Mirzine pripovjetke neodoljivo podsjecaju na one izjave kako "tijela sehida mirisu na ruze i danima nakon smrti".

U svakom slucaju, ispunila mu se zelja.
Sad samo treba rješiti jedan drugi problemčič. Pošto nije poginuo od metka SAA nego od braće mužahida kako definirati ko je od njih veći musliman, i tko je poginuo na Allahovom putu a tko na tom putu zalutao ?

Odluka je naravno Allahova.
Ako Allah odluči da je Mirza bio veći mudžahid od onog mudžahida koji je Mirzi presudio, čekaju ga džennetske hurije.

Ali što ako odluči drugačije....? :shock:
sto bi rekli angloamericki cafiri... let god sort them out :D

User avatar
Roland_Of_Gilead
Posts: 143
Joined: 03/07/2013 10:22

#13093 Re: Sirija

Post by Roland_Of_Gilead »

Alfons Kauders wrote:
Roland_Of_Gilead wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ove Mirzine pripovjetke neodoljivo podsjecaju na one izjave kako "tijela sehida mirisu na ruze i danima nakon smrti".

U svakom slucaju, ispunila mu se zelja.
Sad samo treba rješiti jedan drugi problemčič. Pošto nije poginuo od metka SAA nego od braće mužahida kako definirati ko je od njih veći musliman, i tko je poginuo na Allahovom putu a tko na tom putu zalutao ?

Odluka je naravno Allahova.
Ako Allah odluči da je Mirza bio veći mudžahid od onog mudžahida koji je Mirzi presudio, čekaju ga džennetske hurije.

Ali što ako odluči drugačije....? :shock:
sto bi rekli angloamericki cafiri... let god sort them out :D

:mrgreen:

Kill them all, God will recognize his own.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#13094 Re: Sirija

Post by dječak sa šibicama »

Roland_Of_Gilead wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ove Mirzine pripovjetke neodoljivo podsjecaju na one izjave kako "tijela sehida mirisu na ruze i danima nakon smrti".

U svakom slucaju, ispunila mu se zelja.
Sad samo treba rješiti jedan drugi problemčič. Pošto nije poginuo od metka SAA nego od braće mužahida kako definirati ko je od njih veći musliman, i tko je poginuo na Allahovom putu a tko na tom putu zalutao ?

Odluka je naravno Allahova.
Ako Allah odluči da je Mirza bio veći mudžahid od onog mudžahida koji je Mirzi presudio, čekaju ga džennetske hurije.

Ali što ako odluči drugačije....? :shock:
Hipotetski, sad mozemo zamisliti prizor Mirze i mudzahida iz suparnicke frakcije, dosli oni pred Allaha i sta sad, ko je tu sehid, ko nije, kome djevice a kome dzehenem. Oni bi se za vratove najradije, ali nema svrhe, vec su mrtvi obojica...

Gadna situacija.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#13095 Re: Sirija

Post by Klavikula »

Image
:D :D
User avatar
Roland_Of_Gilead
Posts: 143
Joined: 03/07/2013 10:22

#13096 Re: Sirija

Post by Roland_Of_Gilead »

dječak sa šibicama wrote:
Roland_Of_Gilead wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ove Mirzine pripovjetke neodoljivo podsjecaju na one izjave kako "tijela sehida mirisu na ruze i danima nakon smrti".

U svakom slucaju, ispunila mu se zelja.
Sad samo treba rješiti jedan drugi problemčič. Pošto nije poginuo od metka SAA nego od braće mužahida kako definirati ko je od njih veći musliman, i tko je poginuo na Allahovom putu a tko na tom putu zalutao ?

Odluka je naravno Allahova.
Ako Allah odluči da je Mirza bio veći mudžahid od onog mudžahida koji je Mirzi presudio, čekaju ga džennetske hurije.

Ali što ako odluči drugačije....? :shock:
Hipotetski, sad mozemo zamisliti prizor Mirze i mudzahida iz suparnicke frakcije, dosli oni pred Allaha i sta sad, ko je tu sehid, ko nije, kome djevice a kome dzehenem. Oni bi se za vratove najradije, ali nema svrhe, vec su mrtvi obojica...

Gadna situacija.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13097 Re: Sirija

Post by Truba »

ovaj mirza je imao dobre spisateljske sposobnosti
to se vidi i nakon dva reda...
a što se stila teksta tiče kao da sam bio s njima tamo

fakat je poseban lik bio u moru istih
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#13098 Re: Sirija

Post by Alfons Kauders »

dječak sa šibicama wrote:
Roland_Of_Gilead wrote:
dječak sa šibicama wrote:Ove Mirzine pripovjetke neodoljivo podsjecaju na one izjave kako "tijela sehida mirisu na ruze i danima nakon smrti".

U svakom slucaju, ispunila mu se zelja.
Sad samo treba rješiti jedan drugi problemčič. Pošto nije poginuo od metka SAA nego od braće mužahida kako definirati ko je od njih veći musliman, i tko je poginuo na Allahovom putu a tko na tom putu zalutao ?

Odluka je naravno Allahova.
Ako Allah odluči da je Mirza bio veći mudžahid od onog mudžahida koji je Mirzi presudio, čekaju ga džennetske hurije.

Ali što ako odluči drugačije....? :shock:
Hipotetski, sad mozemo zamisliti prizor Mirze i mudzahida iz suparnicke frakcije, dosli oni pred Allaha i sta sad, ko je tu sehid, ko nije, kome djevice a kome dzehenem. Oni bi se za vratove najradije, ali nema svrhe, vec su mrtvi obojica...

Gadna situacija.
jos ako budu morali dijeliti djevice... samo po 36 komada da dobiju
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#13099 Re: Sirija

Post by svjezi_ustipak »

Koja tuga covjece, umrijeti nizasta tako mlad. Ne mogu da razumijem tu njihovu opsjednutost smrcu, tu morbidnu zelju da se unisti sve. Ne znam sta je, ali nije islam.

Zali Boze roditelja. Neka se Bog smiluje ovoj djeci.
User avatar
Roland_Of_Gilead
Posts: 143
Joined: 03/07/2013 10:22

#13100 Re: Sirija

Post by Roland_Of_Gilead »

Black swan wrote:ovaj mirza je imao dobre spisateljske sposobnosti
to se vidi i nakon dva reda...
a što se stila teksta tiče kao da sam bio s njima tamo

fakat je poseban lik bio u moru istih
Mislim da je tekst ipak u nekoj mjeri editiran od strane puta-vjernika.
Naime, u svojim napisima na fejsu, Mirza se uglavnom služio ekavicom.
Locked