Sirija

Locked
cbrt
Posts: 2854
Joined: 19/10/2013 22:11

#39776 Re: Sirija

Post by cbrt »

Fantassin wrote:
Kikibombona wrote:Kruh te jebo, djeca dosla gledati! :?
:oops: dosla sloboda.. nema mrskog Assada.
Mosul je u Iraku...što vi asadovci volite trolovati kad gubite...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39777 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

Sarajevoxxx

Otkud toliko ISILovaca u Damasku da su kadri ofanzivno djelovati i tako ekspresno zauzeti kvart koji SAA godinama nije mogla uzeti? :shock: :?

Mislio sam da se stekaju po periferiji i da su malobrojni....

Jel to kontrolisu Hajr el Asvad, posto su iz tog pravca napali!?
Koje jos kvartove drze u Damasku?

Image

Prodor ISILa bi mogao biti pravi noz u ledja Nusri, Islamskom frontu i drustvu.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#39778 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

cbrt wrote:
Fantassin wrote:
Kikibombona wrote:Kruh te jebo, djeca dosla gledati! :?
:oops: dosla sloboda.. nema mrskog Assada.
Mosul je u Iraku...što vi asadovci volite trolovati kad gubite...
Busra Šam, Idlib,svetište u Dariji, i strateški važan granični prelaz Nesib u Deri... :-) Svaka čast.

A ofanziva na Haleb. :-) Koliko ih je samo poginulo u onom prvom napadu, one scene su jedne od najstrašnijih, poredani po livadama na desetine poginulih vjerovatno pripadnici Asadovih elitnih formacija.

Ali pazi tog plana, toliko snage koncentrisati da bi dobio šta? Haleb u okruženju, pa imaju kvart Waar u okruženju, imaju Gutu, i tek tada počinje rat i da ga stave.Možda nešto politički da bi značilo, ali opet sve karte baciti na to i to u dubinu teritorije, gdje je Turska blizu je baš malo čudno.

Čuvati Idlib možda je to bila puno bolja opcija.Sada su se oslobodile velike snage sirijske opozicije, moral na visokom nivou, pitanje je gdje će sada udariti.Koliko su samo Asadovi masakara napravili, šta su djece i žena poklali na svom bolesnom putu ''Ili Asad ili ćemo razoriti cijelu Siriju'' koji je to samo mentalitet.Ali samo lagano i polahko, bit će ovdje još dosta toga.
Last edited by sarajevoxxxx on 01/04/2015 20:59, edited 2 times in total.
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#39779 Re: Sirija

Post by dragma »

cbrt wrote:
Fantassin wrote:
Kikibombona wrote:Kruh te jebo, djeca dosla gledati! :?
:oops: dosla sloboda.. nema mrskog Assada.
Mosul je u Iraku...što vi asadovci volite trolovati kad gubite...
@cbrt:
Vidi, riječ je o ISIL-u a pošto se takozvani Khalifat proteže na teritoriji dvije države (Irak i Sirija) o društveno-kulturnim dešavanjima u istom slobodno možemo pisati i na temi o Siriji. ;-)
Last edited by dragma on 01/04/2015 21:31, edited 1 time in total.
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#39780 Re: Sirija

Post by sarajevoxxxx »

Kikibombona wrote:Sarajevoxxx

Otkud toliko ISILovaca u Damasku da su kadri ofanzivno djelovati i tako ekspresno zauzeti kvart koji SAA godinama nije mogla uzeti? :shock: :?

Mislio sam da se stekaju po periferiji i da su malobrojni....

Jel to kontrolisu Hajr el Asvad, posto su iz tog pravca napali!?
Koje jos kvartove drze u Damasku?
Pa jačanje Nusre na sjeveru Sirije, onda slabljenje Aluša u Guti, ljudi su nezadovoljni, gube povjerenje, Nusrina propaganda čini svoje.Oni kažu evo završili smo sa Revolucionarnim frontom i Hazmom u Idlibu, i evo grad je oslobođen, tako bi kao trebalo biti i u drugim krajevima Sirije.

Isil je malobrojan, a ova FSA u logoru je zadnjih dana imala nesuglasice.Jermuk bi pao da Aluš nije poslao vojsku iz Jelde koji su vratili par ulica i zgrada :-) koje je IS držao par sati.Ima tu svega, i korupcije, i borbe za vlast, i siromaštva.Režim podijeli lijekove i pomoč nekom liku u logoru pod uslovom da ne dijeli drugima.Onda među njima nastaje razdor, nepovjerenje.Samo jedan konvoj da uđe u logor pregovori traju po nekoliko sedmica.Režim od svake pomoći uzima procenat, a i to što se prebaci do Jermuka nije dovojno.Svakih 20 dana od gladi i nedostatka medicinske opreme umre jedan čovjek a svakih deset dana jedno dijete.Oko 18 hiljada Palestinaca se nalazi u Jermuku, i sve ih režim veliki zaštitnik Palestinaca izgladnjivanjem tjera na pokornost.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39781 Re: Sirija

Post by Sanjarko »

dragma wrote: Mosul, mladić i djevojka javno pogubljeni kamenovanjem zato što su radili anamo one stvari a nisu bili vjenčani:


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Biblijski zakon kamenovanje do smrti za preljub.
Kad bi samo budale znale da toga u Kuranu nema.
solar7
Posts: 955
Joined: 28/10/2013 12:32

#39782 Re: Sirija

Post by solar7 »

Kikibombona wrote:
Challenger__ wrote:Idlib. Pale duhan.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Operisani od mozga!

Njihovo najvise dostignuce je ubijati ljude radi alkohola, naredjivati zenama kakvom tkaninom da se pokriju, paliti duhan, razbijati mobilne telefone, odredjivati duzinu brade i frizuru itd.... Nista te od takvih iznenaditi ne moze! Privatnost gotovo ne postoji! Pravo na imidz, na hobi.... nista!

Najbolje se uklapas ako se fizicki i intelektualno zapustis, ako se robotizujes i postanes 'nabrajalica'. Ono, prst prema nebu i nabrajanje u transu! :-) :lol:

Ako ih Muhamed moze gledati, uvjeren sam da place u dzenetu gdje su svi sretni. Pa ovi bi se i u njegovom vremenu racunali kao zaostali primati. :D
Kiki bombona najmanje na sta te mogu upozoriti je ne izigravaj se vjerom i teskim rijecima ima i drugih nacina da se nesto kaze bez vrijedjanja
User avatar
Kareem Abdul
Posts: 455
Joined: 08/01/2015 08:26

#39783 Re: Sirija

Post by Kareem Abdul »

Vizionar 1985 wrote:
dragma wrote: Mosul, mladić i djevojka javno pogubljeni kamenovanjem zato što su radili anamo one stvari a nisu bili vjenčani:

Biblijski zakon kamenovanje do smrti za preljub.
Kad bi samo budale znale da toga u Kuranu nema.
Nema ni da treba klanjati pet puta dnevno niti ići na hadž u Meku, pa eto ljudi klanjaju i idu u Meku.

Većina islamskih zakona i pravila nije iz Kurana već iz hadisa i postupaka proroka Muhameda i iz postupaka prvih muslimana, ispravnih kalifa itd.
Last edited by Kareem Abdul on 01/04/2015 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
Kareem Abdul
Posts: 455
Joined: 08/01/2015 08:26

#39784 Re: Sirija

Post by Kareem Abdul »

solar7 wrote: Kiki bombona najmanje na sta te mogu upozoriti je ne izigravaj se vjerom i teskim rijecima ima i drugih nacina da se nesto kaze bez vrijedjanja
Kmeeeeeeee
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39785 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

sarajevoxxxx wrote:
Pa jačanje Nusre na sjeveru Sirije, onda slabljenje Aluša u Guti, ljudi su nezadovoljni, gube povjerenje, Nusrina propaganda čini svoje.Oni kažu evo završili smo sa Revolucionarnim frontom i Hazmom u Idlibu, i evo grad je oslobođen, tako bi kao trebalo biti i u drugim krajevima Sirije.

Isil je malobrojan, a ova FSA u logoru je zadnjih dana imala nesuglasice.Jermuk bi pao da Aluš nije poslao vojsku iz Jelde koji su vratili par ulica i zgrada :-) koje je IS držao par sati.Ima tu svega, i korupcije, i borbe za vlast, i siromaštva.Režim podijeli lijekove i pomoč nekom liku u logoru pod uslovom da ne dijeli drugima.Onda među njima nastaje razdor, nepovjerenje.Samo jedan konvoj da uđe u logor pregovori traju po nekoliko sedmica.Režim od svake pomoći uzima procenat, a i to što se prebaci do Jermuka nije dovojno.Svakih 20 dana od gladi i nedostatka medicinske opreme umre jedan čovjek a svakih deset dana jedno dijete.Oko 18 hiljada Palestinaca se nalazi u Jermuku, i sve ih režim veliki zaštitnik Palestinaca izgladnjivanjem tjera na pokornost.
Pa vidis da im bolje ide kada se rijese ihvanija tipa Hazm i drugih 'umjerenih'.... Nicemu ne sluze izgleda osim da ih Amerikanci mogu slikati i pravdati svoju antiasadovsku medijsku kampanju.

Ok to, al nije ISIL sa neba mogao pasti... Bice da drze Hajr el Asvad, sto je za mene potpuna novost. To je kvart od skoro 100 000 stanovnika. Skoro da je kao Idlib. Mozda jos stosta drze...... Dakle, nisu beznacajan faktor i mogli bi jako oslabiti Alusa i njegovu ekipu. Dzaba je obecavao 140 umjesto 70 djevica ako istraju u borbi protiv ISILa, opet ih nije mogao unistiti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#39786 Re: Sirija

Post by Kikibombona »

solar7 wrote:Kiki bombona najmanje na sta te mogu upozoriti je ne izigravaj se vjerom i teskim rijecima ima i drugih nacina da se nesto kaze bez vrijedjanja
Kao prvo, ta vjera vrijedja mene jer me oznacava kao kjafira koji je losa osoba. Zasto da postujem nesto sto me tretira kao loseg covjeka? Haj budi posten pa reci zasto?

Uostalom, nisam se ni 'izigravao'.... Pravim segu od ovih likova koji ti vjeru predstavljaju i koji sami od sebe prave cirkus, pored toga sto nanose nesrecu i stetu covjecanstvu.

I za kraj, jel ti to meni mozda prijetis?
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#39787 Re: Sirija

Post by Klavikula »

cbrt wrote:Sve je više izveštaja kako je Nasib granični prelaz ipak zauzet...to je to, čini mi se da je nakon poraza u Idlibu i najvećem Asadovom optimisti postalo jasno da je Asad i definitivno izgubio te da su one najavljivane ofanzive sve same laži...sad samo da ih poteraju bilo gde bežaće ko zečevi...
obavezno pogledaj demografsku mapu Sirije, a poslije toga pogledaj ratnu mapu. ocigledno, trebas se podsjetiti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39788 Re: Sirija

Post by Sanjarko »

Kareem Abdul wrote:
Vizionar 1985 wrote:
dragma wrote: Mosul, mladić i djevojka javno pogubljeni kamenovanjem zato što su radili anamo one stvari a nisu bili vjenčani:

Biblijski zakon kamenovanje do smrti za preljub.
Kad bi samo budale znale da toga u Kuranu nema.
Nema ni da treba klanjati pet puta dnevno niti ići na hadž u Meku, pa eto ljudi klanjaju i idu u Meku.

Većina islamskih zakona i pravila nije iz Kurana već iz hadisa i postupaka proroka Muhameda i iz postupaka prvih muslimana, ispravnih kalifa itd.
Vecina toga tih hadisa/hadita same izmisljotine koje nemaju veze sa Muhamedom ni sa prvim Muslimanima.
Izmisljeno iz ko zna kojih razloga.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#39789 Re: Sirija

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote:
sarajevoxxxx wrote:
Pa jačanje Nusre na sjeveru Sirije, onda slabljenje Aluša u Guti, ljudi su nezadovoljni, gube povjerenje, Nusrina propaganda čini svoje.Oni kažu evo završili smo sa Revolucionarnim frontom i Hazmom u Idlibu, i evo grad je oslobođen, tako bi kao trebalo biti i u drugim krajevima Sirije.

Isil je malobrojan, a ova FSA u logoru je zadnjih dana imala nesuglasice.Jermuk bi pao da Aluš nije poslao vojsku iz Jelde koji su vratili par ulica i zgrada :-) koje je IS držao par sati.Ima tu svega, i korupcije, i borbe za vlast, i siromaštva.Režim podijeli lijekove i pomoč nekom liku u logoru pod uslovom da ne dijeli drugima.Onda među njima nastaje razdor, nepovjerenje.Samo jedan konvoj da uđe u logor pregovori traju po nekoliko sedmica.Režim od svake pomoći uzima procenat, a i to što se prebaci do Jermuka nije dovojno.Svakih 20 dana od gladi i nedostatka medicinske opreme umre jedan čovjek a svakih deset dana jedno dijete.Oko 18 hiljada Palestinaca se nalazi u Jermuku, i sve ih režim veliki zaštitnik Palestinaca izgladnjivanjem tjera na pokornost.
Pa vidis da im bolje ide kada se rijese ihvanija tipa Hazm i drugih 'umjerenih'.... Nicemu ne sluze izgleda osim da ih Amerikanci mogu slikati i pravdati svoju antiasadovsku medijsku kampanju.

Ok to, al nije ISIL sa neba mogao pasti... Bice da drze Hajr el Asvad, sto je za mene potpuna novost. To je kvart od skoro 100 000 stanovnika. Skoro da je kao Idlib. Mozda jos stosta drze...... Dakle, nisu beznacajan faktor i mogli bi jako oslabiti Alusa i njegovu ekipu. Dzaba je obecavao 140 umjesto 70 djevica ako istraju u borbi protiv ISILa, opet ih nije mogao unistiti.
100.000 pa taj kvart skoro ko ZE
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#39790 Re: Sirija

Post by GTR R34 »

Nesto sve kontam koliko ovaj pinokioxxx u posljednje vrijeme pise, da nisu gdje ovi pobunjenici dobro dobili po nosu?

ovu temu citam vec par godina, pa odlucih da se javim i samo pozdravim ove bradonje pinokio, cbrt, japin, i jos ovaj solar itd. i da im porucim da idu tamo da ratuju jer svrsavaju na ove pobunjenike ko mladi na lisu ann. i pitam se jesmo li mi pravna drzava i sto se ovakvi privode malo na informativne razgovore?

ljudi u siriji zivjeli normalno dok im ameri i cifuti nisu zakuhali. eki fol uvode demokratiju? eki fol da su prosvjetili narod?poslali im zadnji ljudski sljam koji rusi historijsko naslijedje. imali su sve sto im je potrebno al to je smetalo cifutima. ta drzava jeste policijska, al sta je problem u tome? veci problem je u ovim bradonjama. nadam se da kod nas ove bradonje nikad nece uspjeti u svojim namjerama.

i da ovaj pinokio je pravi licmjer. prikazuje ubijenu djecu itd, a ne pokazuje sto izraelci ubijaju palestince. pa normalno da ne pokazuje kad se nemoze na ruku koja ga hrani.

Generalno na primjeru libije i sirije dokazano su da su arapi mnogo glup narod.

I ja se nadam da ce SAA pobjediti u ovom ratu.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#39791 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

:lol: :lol: :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#39792 Re: Sirija

Post by Herr Flick »

GTR R34 wrote:Nesto sve kontam koliko ovaj pinokioxxx u posljednje vrijeme pise, da nisu gdje ovi pobunjenici dobro dobili po nosu?

ovu temu citam vec par godina, pa odlucih da se javim i samo pozdravim ove bradonje pinokio, cbrt, japin, i jos ovaj solar itd. i da im porucim da idu tamo da ratuju jer svrsavaju na ove pobunjenike ko mladi na lisu ann. i pitam se jesmo li mi pravna drzava i sto se ovakvi privode malo na informativne razgovore?

ljudi u siriji zivjeli normalno dok im ameri i cifuti nisu zakuhali. eki fol uvode demokratiju? eki fol da su prosvjetili narod?poslali im zadnji ljudski sljam koji rusi historijsko naslijedje. imali su sve sto im je potrebno al to je smetalo cifutima. ta drzava jeste policijska, al sta je problem u tome? veci problem je u ovim bradonjama. nadam se da kod nas ove bradonje nikad nece uspjeti u svojim namjerama.

i da ovaj pinokio je pravi licmjer. prikazuje ubijenu djecu itd, a ne pokazuje sto izraelci ubijaju palestince. pa normalno da ne pokazuje kad se nemoze na ruku koja ga hrani.

Generalno na primjeru libije i sirije dokazano su da su arapi mnogo glup narod.

I ja se nadam da ce SAA pobjediti u ovom ratu.

DEMONkratija je samo zavlacenje,oni svi zapravo hoce islamski zakon,nesto sto je vehabija Mursi pokusavao uvesti u Egiptu..

Obavezno pogledaj ako nisi vec

:thumbup:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#39793 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Samo da dodam... Tekst za video koji je postavio HerrFlick je napisao Mufid Memija, tekst čita Mithat Paravlić.

:wink:
GTR R34
Posts: 103
Joined: 06/12/2009 15:21
Location: Rajvosa

#39794 Re: Sirija

Post by GTR R34 »

kakav crni islamski zakon. ne do bog da se kod nas desi ovako nesto, pa pinokio i ostali se dokopaju oruzija. bilo bi isto ko u zenici sto su u ratu osisali onu konobaricu.... uzasavam se ljudi koji podrzavaju vehabijski pokret. a ne gledam klipove, jer samo citam ovu temu jer me zanima. indirektno sam upoznat sa stanjem u siriji prije sukoba. jako lijepa drzava. ljudi su imali sve...
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#39795 Re: Sirija

Post by salik79 »

Challenger__ wrote:Samo da dodam... Tekst za video koji je postavio HerrFlick je napisao Mufid Memija, tekst čita Mithat Paravlić.

:wink:

'ta ce Mufid Memija!? Veze on nema. Sad ce njemu saxxxxxxxxxx&co kontru slozit'. :skoljka:
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#39796 Re: Sirija

Post by dragma »

Vizionar 1985 wrote: Vecina toga tih hadisa/hadita same izmisljotine koje nemaju veze sa Muhamedom ni sa prvim Muslimanima.
Izmisljeno iz ko zna kojih razloga.
http://www.ha-mim.net/Duhovnost-detail/ ... u-za-blud/
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#39797 Re: Sirija

Post by arman1 »

GTR R34 wrote:kakav crni islamski zakon. ne do bog da se kod nas desi ovako nesto, pa pinokio i ostali se dokopaju oruzija. bilo bi isto ko u zenici sto su u ratu osisali onu konobaricu.... uzasavam se ljudi koji podrzavaju vehabijski pokret. a ne gledam klipove, jer samo citam ovu temu jer me zanima. indirektno sam upoznat sa stanjem u siriji prije sukoba. jako lijepa drzava. ljudi su imali sve...
Osim:
Selefija
Vehabija
Mazgojeba,
Kozojeba
Orangutana
Demokrata
Sekularnih/umjerenih rebela
Opozicije
Sunitskih plemena i njihovih milicija

Koliko samo naziva da se zamaskira isti ološ.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#39798 Re: Sirija

Post by fosna2014 »

arman1 wrote:
GTR R34 wrote:kakav crni islamski zakon. ne do bog da se kod nas desi ovako nesto, pa pinokio i ostali se dokopaju oruzija. bilo bi isto ko u zenici sto su u ratu osisali onu konobaricu.... uzasavam se ljudi koji podrzavaju vehabijski pokret. a ne gledam klipove, jer samo citam ovu temu jer me zanima. indirektno sam upoznat sa stanjem u siriji prije sukoba. jako lijepa drzava. ljudi su imali sve...
Osim:
Selefija
Vehabija
Mazgojeba,
Kozojeba
Orangutana
Demokrata
Sekularnih/umjerenih rebela
Opozicije
Sunitskih plemena i njihovih milicija

Koliko samo naziva da se zamaskira isti ološ.


Pa sad imaju slobodu. Sloboda znaci da mozes izkazati svoje misljenje i svoj svjetonazor. :D Tako da dobismo stvarnu sliku Sirije. Premda ih ima ca. 100.000 koji nisu Sirijci.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#39799 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

salik79 wrote:
Challenger__ wrote:Samo da dodam... Tekst za video koji je postavio HerrFlick je napisao Mufid Memija, tekst čita Mithat Paravlić.

:wink:

'ta ce Mufid Memija!? Veze on nema. Sad ce njemu saxxxxxxxxxx&co kontru slozit'. :skoljka:
Jes' vala. Obrazovan, gospodin, lijepih manira, a znao je da zaluta u tekiju ako ga drži zdravlje. Prezire nepravdu, nasilje i nasilnike. Ukratko - nepoželjan, munafik i kjafir.
solar7
Posts: 955
Joined: 28/10/2013 12:32

#39800 Re: Sirija

Post by solar7 »

Kikibombona wrote:
solar7 wrote:Kiki bombona najmanje na sta te mogu upozoriti je ne izigravaj se vjerom i teskim rijecima ima i drugih nacina da se nesto kaze bez vrijedjanja
Kao prvo, ta vjera vrijedja mene jer me oznacava kao kjafira koji je losa osoba. Zasto da postujem nesto sto me tretira kao loseg covjeka? Haj budi posten pa reci zasto?

Uostalom, nisam se ni 'izigravao'.... Pravim segu od ovih likova koji ti vjeru predstavljaju i koji sami od sebe prave cirkus, pored toga sto nanose nesrecu i stetu covjecanstvu.

I za kraj, jel ti to meni mozda prijetis?
Ti sam treba da znas sta i ko si u vjerskom pogledu i onda niko i nista te ne moze vrijedjati,barem je kod mene tako.Postovati uopste ne moras al nemoj u usta na pogrdan nacin uzimati svetinje svih muslimana.Pravi segu koliko hoces s njima al bez vrijedjanja vjere,a znaj da ima i onih koji kudikamo vise nanose stetu covjecanstvu.I za kraj o prijetnjama nema rijeci jer nisam od tih vec ti samo sugeriram na lijep i iskren nacin,jer ja nisam od ovih sto promase tor i dodju na forum pa onda ovd´je kmece
Locked