Počelo je?!

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
miki.ba

#1301 Re: Počelo je?!

Post by miki.ba » 04/05/2013 17:09

KatarinaKosaca wrote:
miki.ba wrote:
KatarinaKosaca wrote:Kriva je engleska kraljica što se vlast nije sastavila... engleska kraljica, kako bi oni koji su dobili najviše glasova imali najveću odgovornost... nikako :D
I ono nekom nešto o dvojnim aršinima govori :-) :-)
Ono bi prije okrivili vanzemaljec nego sdOA. :oops:
Pa, najveću odgovornost ima onaj ko pobjedi. To je godinama bila SDA, to je zadnji put SDP. Šta je u tome nejasno? Ili SDP traba pobjeđivati, a SDA snositi odgovornost :lol: :lol: :lol: Sellam ćeš u centrali, i opet kaži neka pošalju neke pametnije, godinama baš loš kadar ovamo šalju..
Valjda se pozdravlja sa "dobar dan", no nisam ni ocekivao da je ono odgojeno. :oops:

cadburry
Has thanked: 34 times
Been thanked: 59 times

#1302 Re: Počelo je?!

Post by cadburry » 04/05/2013 17:13

miki.ba wrote:
cadburry wrote:
KatarinaKosaca wrote: Zna se od koga su tužitelji postavljeni, zna se ko je dolaskom na vlast prvo poklopio muriju i pravosuđe (nikako da nađem post od @Banksy iz tog perioda, sve se obistinilo :roll: ), zna se kome odgovara Budimir u tvorza i kome nije bio poslušan, zna se kome je u interesu da katastrofalne godine vlasti u kojima smo unazađeni kao nikad do sada, jer se nije vlast sastavila a kamoli krenulo prema slamci spasa :-) :-) (gdje li su oni koji su to uzvikivali prije nekoliko godina, te veličali sposobnost Dragog Vođe), tako da kako napisah, ima SDA dovoljno svojih aferima, problema, korupcije i kriminala da je svako prevaljivanje na njihova leđa ovog slučaja samo pranje prljavog esdepeovskog veša kojeg više ni 5 automata ne opra...
Hajde molim te budi ljubazna, pa nas prosvijetli i reci ko i kako. :)
Ako može pokušaj nam objasniti i zašto se nije sastavila vlast i ko je kriv, hvala.
SDP tj. idiotsko rukovodstvo SDP-a je krivo jer nije bilo u stanju izračunati da li može ili ne može raskinuti koaliciju sa SDA (ili su jednostavno vjerovali da će SDA mirno prepustiti vlast?). To niko ne poriče i ja sam izuzetno kivan zbog toga.
Zatim je kriva SDA jer se ponašaju neodgovorno i jer su pokazali da im je draže da FBiH bude godinu dana u blokadi nego da puste većini da radi svoj posao. Nešto kao Assad u Siriji.

cadburry

#1303 Re: Počelo je?!

Post by cadburry » 04/05/2013 17:21

KatarinaKosaca wrote:Kriva je engleska kraljica što se vlast nije sastavila... engleska kraljica, kako bi oni koji su dobili najviše glasova imali najveću odgovornost... nikako :D
Nisi mi odgovorila na pitanje ko je to poklopio pravosuđe i policiju. Vjerujem da to nisi uradila namjerno jer bi to bilo nepristojno, nego da jednostavno nisi primjetila moje pitanje iz razloga što si u međuvremenu bila zabavljena udaranjem šakama u prsa kao King Kong jer si vidovita tj. nisi beskrajno infantilna, navina i plitka kao većina drugih. :oops:

theTruePath

#1304 Re: Počelo je?!

Post by theTruePath » 04/05/2013 17:36

cadburry wrote:
Nisi mi odgovorila na pitanje ko je to poklopio pravosuđe i policiju. Vjerujem da to nisi uradila namjerno jer bi to bilo nepristojno, nego da jednostavno nisi primjetila moje pitanje iz razloga što si u međuvremenu bila zabavljena udaranjem šakama u prsa kao King Kong jer si vidovita tj. nisi beskrajno infantilna, navina i plitka kao većina drugih. :oops:
:lol:

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

#1305 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca » 04/05/2013 17:37

cadburry wrote:
Ne, većina, nego samo oni partijski :D Već sam 2x napisala na temi (ne znam koliko puta treba za tebe da skontaš), svaki put kad dođu na vlast prvo pokope rijamu i pravosuđe, onda shebu ono malo privrede porezima i tako bi i ovaj put. Dakle, mislim na SDP. Još jednom ti treba? Hoš li opet pitat :-) :D

Skijaš
Been thanked: 15 times

#1306 Re: Počelo je?!

Post by Skijaš » 04/05/2013 17:44

cadburry wrote:SDP tj. idiotsko rukovodstvo SDP-a je krivo jer nije bilo u stanju izračunati da li može ili ne može raskinuti koaliciju sa SDA (ili su jednostavno vjerovali da će SDA mirno prepustiti vlast?). To niko ne poriče i ja sam izuzetno kivan zbog toga.
Tema koju obradjujete je sporedna i manje bitna. SDP je bez truna pritiska sa strane podrzao cetnicki projekat slabljenja drzave a kroz ideju da Dodik dobije veci utjecaj na imenovanje tuzilaca. To je krunski dokaz da ta stranka ustvari nema za cilj odbranu multietnickog drustva, nego servisiranje potreba despota Lagumdzije koji je ocigledno prihvatio SDA-ov model vladanja kroz podjelu tala s velikosrbima. Prica o opravdanosti koalicije sa SDA je gubljenje vremena ako je SDP isti ili cak gori od SDA. A ocigledno jeste.

cadburry

#1307 Re: Počelo je?!

Post by cadburry » 04/05/2013 17:47

KatarinaKosaca wrote:
cadburry wrote:
Ne, većina, nego samo oni partijski :D Već sam 2x napisala na temi (ne znam koliko puta treba za tebe da skontaš), svaki put kad dođu na vlast prvo pokope rijamu i pravosuđe, onda shebu ono malo privrede porezima i tako bi i ovaj put. Dakle, mislim na SDP. Još jednom ti treba? Hoš li opet pitat :-) :D
Eh super, samo još da objasniš kako to SDP ima kontrolu trenutno nad policijom i pravosuđem (sjeti se nekih detalja npr. sporazum Dodik-Lagumdžija, sukob Budimlić - Ćosić i sl.) :D

nickelson

#1308 Re: Počelo je?!

Post by nickelson » 04/05/2013 17:48

Ma katarina sve zna. :D sad ce ona u viljuske i kasike pogledati pa ce sve objasniti sta ce se u buducnosti desavati.

cadburry

#1309 Re: Počelo je?!

Post by cadburry » 04/05/2013 17:53

Skijaš wrote:
cadburry wrote:SDP tj. idiotsko rukovodstvo SDP-a je krivo jer nije bilo u stanju izračunati da li može ili ne može raskinuti koaliciju sa SDA (ili su jednostavno vjerovali da će SDA mirno prepustiti vlast?). To niko ne poriče i ja sam izuzetno kivan zbog toga.
Tema koju obradjujete je sporedna i manje bitna. SDP je bez truna pritiska sa strane podrzao cetnicki projekat slabljenja drzave a kroz ideju da Dodik dobije veci utjecaj na imenovanje tuzilaca. To je krunski dokaz da ta stranka ustvari nema za cilj odbranu multietnickog drustva, nego servisiranje potreba despota Lagumdzije koji je ocigledno prihvatio SDA-ov model vladanja kroz podjelu tala s velikosrbima. Prica o opravdanosti koalicije sa SDA je gubljenje vremena ako je SDP isti ili cak gori od SDA. A ocigledno jeste.
A ovo je krunski dokaz da SDP nema nikakve veze sa hapšenjem Budimira, jer to nikad nije realizovano. 8)

Napomenut ću te da iza te podrške četničkom projektu stoji 300 000 glasača SDP, budući da je to SDP transparentno najavio u svom izbornom programu za izbore 2010. A pošto SDP ima odličnu prezentaciju i promociju, taj izborni program je još uvijek udarna vijest na web stranici, tako da ti neće biti problem naći ga.

KatarinaKosaca

#1310 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca » 04/05/2013 17:56

nickelson wrote:Ma katarina sve zna. :D sad ce ona u viljuske i kasike pogledati pa ce sve objasniti sta ce se u buducnosti desavati.
S obzirom da si od svojih skromnih 27 postova, jedan posvetio meni i jedan Džeki, osjećam se počašćena ;-) Njega si nazvao klocem, pa tako i ovaj neuspjeli sarkazam upućen meni smatram komplimentom, i baš se veselim da izazovem ad hominem napade kad god napišem nešto o Dragom Vođi i njegovom stadu pudlica koje dahću :koluta:

Skijaš

#1311 Re: Počelo je?!

Post by Skijaš » 04/05/2013 18:30

cadburry wrote:
Skijaš wrote:
Napomenut ću te da iza te podrške četničkom projektu stoji 300 000 glasača SDP, budući da je to SDP transparentno najavio u svom izbornom programu za izbore 2010.
Transparentno al' u kurcu. Ovo je iznenadilo Popovica, Kukica, NVO od kojeg je znacajan dio ideoloski blizak SDP-u, dosta nas koji smo se nasli u tih 300.000 je preko noci prevareno zarad Lagumdzijine odluke da sa Dodikom dijeli tal. Ali jebase nas jednom, nece vise nikad. Ostalo im je jos malo vremena da pokusaju staviti debilce Hadziomerovica na celo FTV-a i tako pokusaju izvrsiti damage control, ali zalud. Nikad vise.

cadburry

#1312 Re: Počelo je?!

Post by cadburry » 04/05/2013 18:39

Skijaš wrote:
cadburry wrote:
Skijaš wrote:
Napomenut ću te da iza te podrške četničkom projektu stoji 300 000 glasača SDP, budući da je to SDP transparentno najavio u svom izbornom programu za izbore 2010.
Transparentno al' u kurcu. Ovo je iznenadilo Popovica, Kukica, NVO od kojeg je znacajan dio ideoloski blizak SDP-u, dosta nas koji smo se nasli u tih 300.000 je preko noci prevareno zarad Lagumdzijine odluke da sa Dodikom dijeli tal. Ali jebase nas jednom, nece vise nikad. Ostalo im je jos malo vremena da pokusaju staviti debilce Hadziomerovica na celo FTV-a i tako pokusaju izvrsiti damage control, ali zalud. Nikad vise.
http://sdp.ba/dokumenti/politike/SDP%20 ... pravda.pdf

Jel stvarno ne vidiš ili se praviš corav? Ili te stid priznati da prije nego što si glasao za SDP nisi pročitao program SDP-a? :run:

cadburry

#1313 Re: Počelo je?!

Post by cadburry » 04/05/2013 18:45

KatarinaKosaca wrote:
nickelson wrote:Ma katarina sve zna. :D sad ce ona u viljuske i kasike pogledati pa ce sve objasniti sta ce se u buducnosti desavati.
S obzirom da si od svojih skromnih 27 postova, jedan posvetio meni i jedan Džeki, osjećam se počašćena ;-) Njega si nazvao klocem, pa tako i ovaj neuspjeli sarkazam upućen meni smatram komplimentom, i baš se veselim da izazovem ad hominem napade kad god napišem nešto o Dragom Vođi i njegovom stadu pudlica koje dahću :koluta:
Znam da ćeš reći kako sam te se nadovezao, ali daj da izvedemo stvari na čistac. :)

Ako želiš reći d aje SDP poklopio policiju i pravosuđe, onda stvarno to trebaš argumentovati. Argumentacija treba ići u smjeru "taj i taj SDPovac je imenovao osobu x na tu poziciju, a osoba x sa te pozicije može to i to, što se vidi iz zakona y". Naravno, ako ne znaš, to je ok i nije sramota, ali onda nemoj lupati gluposti, jer to je ipak sramota.

I pretpostavljam da ćeš mi odgovoriti nešto u stilu "ko si ti da ja tebi i šta objašnjavam" jer je uvijek lakše izvaljivati i glumiti King Konga, nego argumentovano diskutovati. :D

Skijaš

#1314 Re: Počelo je?!

Post by Skijaš » 04/05/2013 19:03

cadburry wrote:
Skijaš wrote:
cadburry wrote:
http://sdp.ba/dokumenti/politike/SDP%20 ... pravda.pdf

Jel stvarno ne vidiš ili se praviš corav? Ili te stid priznati da prije nego što si glasao za SDP nisi pročitao program SDP-a? :run:
Ne mogu otvoriti taj dokument, ali sam nasao drugu kopiju i to o cemu pises. I u pravu si, a ja grijesim. Citam te statute stranaka i programe ali sam ovdje ocigledno napravio propust. Do mene je i sada sam jos sigurniji da SDP nije stranka za koju treba da glasaju ljudi koji vole ovu zemlju.

Ennaa

#1315 Re: Počelo je?!

Post by Ennaa » 04/05/2013 19:13

Mi smo svjesni kako mnogi od njih na ovaj način vraćaju usluge za zapošljavanje najbližiih članova porodice u javna preduzeća kojima drma SDA i razni Zukići. Ipak, moraju biti svjesni da istina uvijek nađe put do ušiju onih koji je žele čuti, pa ni ovaj slučaj neće biti izuzetak.

vee-jay
Has thanked: 3 times

#1316 Re: Počelo je?!

Post by vee-jay » 04/05/2013 19:21

Skijaš wrote:...ako je SDP isti ili cak gori od SDA. A ocigledno jeste.
Pa jedino pitanje je da li je
a) ISTI
b) GORI ili ipak
c) BOLJI...

Tu pada odluka o pobjedniku narednih izbora.

Skijaš

#1317 Re: Počelo je?!

Post by Skijaš » 04/05/2013 19:38

vee-jay wrote:
a) ISTI
b) GORI ili ipak
c) BOLJI...

Pa ima jos stranaka.

Edin 24,5

#1318 Re: Počelo je?!

Post by Edin 24,5 » 04/05/2013 19:43

U nedavnom intervjuu Igor Radojičić (SNSD) izjavio je da su u njegovoj partiji shvatili da ih je Lagumdžija izigrao kad je riječ o sporazumu o prijenosu nadležnosti BiH u oblasti imenovanja tužilaca.

Sasvim logično, uzevši u obzir momenat zaključenja takvog sporazuma koji je bio "direkt prst u oko" međunarodnoj zajednici zaslužnoj što je pravosuđe u BiH JEDINSTVENO. Naprosto, Lagumdžija nije mislio ozbiljno ulaziti u realizaciju jednog takvog, potpuno neočekivanog sporazuma, i jedina funkcija tog sporazuma bila je da ga ne smijene s pozicije ministra vanjskih poslova. To što je takav sporazum zaključen, predstavlja ogromnu štetu "probosanskim snagama", ako takvih uopšte ima, jer političari iz RS-a više neće htjeti prihvatati ništa što ne bi bilo u funkciji rastakanja nadležnosti države u oblasti pravosuđa.

Lagumdžija da hoće, ima većinu na nivou države, i može bez problema provesti sporazum sa Dodikom u svakom njegovom dijelu. On je prevario SNSD, na štetu države BiH, samo da bi sačuvao poziciju. A pravosuđe je još uvijek daleko od nezavisnog.

KatarinaKosaca

#1319 Re: Počelo je?!

Post by KatarinaKosaca » 04/05/2013 19:56

cadburry wrote:Znam da ćeš reći kako sam te se nadovezao, ali daj da izvedemo stvari na čistac. :)

Ako želiš reći d aje SDP poklopio policiju i pravosuđe, onda stvarno to trebaš argumentovati. Argumentacija treba ići u smjeru "taj i taj SDPovac je imenovao osobu x na tu poziciju, a osoba x sa te pozicije može to i to, što se vidi iz zakona y". Naravno, ako ne znaš, to je ok i nije sramota, ali onda nemoj lupati gluposti, jer to je ipak sramota.

I pretpostavljam da ćeš mi odgovoriti nešto u stilu "ko si ti da ja tebi i šta objašnjavam" jer je uvijek lakše izvaljivati i glumiti King Konga, nego argumentovano diskutovati. :D
Dragi Vođa imenovao svoju kumu u tužilaštvo, a ona može mimo zakona držati aferu reket uvijek u nekom budžaku da nikada ne izađe na vidjelo. Radi istog slučaja skinut Zlatko Miletić...
:zoka:

vee-jay
Has thanked: 3 times

#1320 Re: Počelo je?!

Post by vee-jay » 04/05/2013 20:21

Skijaš wrote:
vee-jay wrote:
a) ISTI
b) GORI ili ipak
c) BOLJI...

Pa ima jos stranaka.
Pa naravno samo sto one nece biti u utrci za "pobjednika". Komsicu, ja vjerujem, ni nije u planu, ucestvovati u toj utrci, nego dobiti onaj dio kolaca koji ce mu zagarantovati udio u vlasti.

Lu Salome

#1321 Re: Počelo je?!

Post by Lu Salome » 06/05/2013 10:41

KatarinaKosaca wrote:
cadburry wrote:Znam da ćeš reći kako sam te se nadovezao, ali daj da izvedemo stvari na čistac. :)

Dragi Vođa imenovao svoju kumu u tužilaštvo, a ona može mimo zakona držati aferu reket uvijek u nekom budžaku da nikada ne izađe na vidjelo. Radi istog slučaja skinut Zlatko Miletić...
čudi neinformiranost i zarad dalje diskusije, za koju vjerujem da ti je stalo da se vodi sa tačnim podacima, nužno je pojasniti..
"Dragi Vođa imenovao svoju kumu u tužilaštvo"- "Kuma" je imenovana 2005. za tužiteljicu Tužilaštva BiH odlukom VSTV. Kada je Barašin suspendovan, VSTV ju je postavio za v.d.glavnog tužioca (ona i Vesna Budmir, u to vrijeme jedine zamjenice glavnog tužioca, su jedine mogle biti izabrane za v.d.)
"a ona može mimo zakona držati aferu reket uvijek u nekom budžaku da nikada ne izađe na vidjelo."- predmet "reket" i "Dodik" su spušteni na niža tužilaštva (sarajevsko kantonalno i specijalno tužilaštvo u BL) Barašinovom odlukom u proljeće 2011., a prije nego je, je li, suspendovan. Ta tužilaštva su donijela odluku o obustavi istrage.

cadburry

#1322 Re: Počelo je?!

Post by cadburry » 06/05/2013 10:50

Lu Salome wrote:
KatarinaKosaca wrote:

čudi neinformiranost i zarad dalje diskusije, za koju vjerujem da ti je stalo da se vodi sa tačnim podacima, nužno je pojasniti..
"Dragi Vođa imenovao svoju kumu u tužilaštvo"- "Kuma" je imenovana 2005. za tužiteljicu Tužilaštva BiH odlukom VSTV. Kada je Barašin suspendovan, VSTV ju je postavio za v.d.glavnog tužioca (ona i Vesna Budmir, u to vrijeme jedine zamjenice glavnog tužioca, su jedine mogle biti izabrane za v.d.)
"a ona može mimo zakona držati aferu reket uvijek u nekom budžaku da nikada ne izađe na vidjelo."- predmet "reket" i "Dodik" su spušteni na niža tužilaštva (sarajevsko kantonalno i specijalno tužilaštvo u BL) Barašinovom odlukom u proljeće 2011., a prije nego je, je li, suspendovan. Ta tužilaštva su donijela odluku o obustavi istrage.
Bože sačuvaj kako neko može u ekran gledati 20 forumaša i bez imalo stida lagati. :-) :-)
Dalje, što se tiče Zlatka Miletića (inače, ako je Miletić pojam poštenja, morala i borbe za pravdu, onda se stvarno trebamo samoubiti), njega je dužnosti razriješila SDA-SBiH Vlada na čelu sa Mustafom Mujezinovićem.

Shahab

#1323 Re: Počelo je?!

Post by Shahab » 06/05/2013 11:08

Prof. dr. Slavo Kukić o montiranom procesu protiv predsjednika Budimira....Zanimljivo je da postoje teorije prema kojima je i "spavač" komunističke mafije, Sulejman Tihić, duboko involviran u zavjeru protiv Budimira. odnosno da ga je uoči hapšenja posjetio "udbaš Kebo" i obavjestio ga o planiranom udaru na generala..

http://www.orbus.be/aktua/2013/aktua3603.htm

Razmišljanja dr. Muhameda Borogovca...:
Sve je ovo tacno. Medjutim, dodao bih jos i "detalj", da je vjerovatno i Tihic dao zeleno svjetlo za akciju. Naime, nekoliko dana prije sastanka cetvorke na kojem je odluceno da se uhapsi Budimir, potpredsjednik Federacije Kebo je posjetio bolesnog Tihica u Samcu (o tome smo pisali u proslom Glasniku), a oni su toboze u zavadi zbog Kebinog prelaska iz SDA u Radoncicevu SBB!?

Sta je to bilo toliko vazno da stari Udbas Kebo nije smio telefonom raspraviti sa Tihicem, te je i sam veoma bolestan zapucao na put od preko 200 km u Samac? Odgovor na to pitanje sada postaje jasan - Kebo je objasnio Tihicu sta se sprema Budimiru i kao sto vidimo toboznji Budimirov saveznik Tihic nije opomenuo Budimira, niti je zaustavio akciju, mada ima dovoljno svojih kadrova u svim doticnim institucijama. SDA je mogla i moze napraviti mnoge probleme svima koji su ovdje nezakonito djelovali, te je jasno da bez saglasnosti mocne SDA niko ne bi smio krenuti u ovakvu jednu akciju rusenja Budimira i preuzimanja vlasti u Federaciji.

Banksy
Has thanked: 336 times
Been thanked: 468 times

#1324 Re: Počelo je?!

Post by Banksy » 06/05/2013 11:16

cadburry wrote:
Dalje, što se tiče Zlatka Miletića (inače, ako je Miletić pojam poštenja, morala i borbe za pravdu, onda se stvarno trebamo samoubiti),

Predsjedavajući Vijeća ministara BiH Zlatko Lagumdžija potpisao je 25. septembra 2001. rješenje kojim se Zlatko Miletić, VSS Vojna akademija, iz Sarajeva, postavlja na mjesto savjetnika u Uredu predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Zlatka Lagumdžije.

Banksy
Has thanked: 336 times
Been thanked: 468 times

#1325 Re: Počelo je?!

Post by Banksy » 06/05/2013 11:16

I, ima li šta novo, jel' ostalo na onoj petici ... :mrgreen:

Post Reply